0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #140 -: Ноември 07, 2008, 16:47:33 pm »
Албенка, именно това смятам, че кравите, чието мляко се използва за АМ не се отглеждат на общо основание.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #141 -: Ноември 07, 2008, 17:06:45 pm »
Лейди, мани за малко пюрето и ми кажи моля,

Производството по осиновяване не е ли охранително производство и защо ЧОРТ ГО ВЗЕЛ някои ОС го гледат като исково производство явно... 8O

Моята логика:
1. Защото в Част шеста на ГПК /новия/ няма отделна глава за осиновяването. Съдиите приеха една интертност да им е сдъфкана и изплюта процедурата, да няма мисъл и правоприлагане.  За някои съдии явно глава 49 ГПК , озаглавена "Общи правила" не се отнася  за осиновяването.
2. Защото чл. 59 ал.1 СК казва, че по искането за осиновяване Съдът е длъжен да се произнесе с Решение, а на някои съдии им стигат знанията доколкова, доколкото са назубрили , че решение се постановява по исково производство. Де да знам, мога да срещна и осъдителен диспозитив някой ден ...

Ако става въпрос за СГС, 7-ми брачен състав, аз от Желявзка очаквам всичко и нищо не би могло да ме изненада.

Извинете за офф-а.

Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #142 -: Ноември 07, 2008, 18:56:19 pm »
Абе Фани, случайно вчера по новините на БТВ, вечерните накрая да дадоха Професорчето ни 8) На едно влакче се возеше и бипкаше нещо с една кафява шапка с козирка.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #143 -: Ноември 07, 2008, 19:58:35 pm »
Да бе и аз го гледах това за увеличаващата се интелигентност при жените след раждане и накрая на репортажа дадоха едно детенце на влакче досущ като Колето.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #144 -: Ноември 08, 2008, 07:55:36 am »
Професор Коле, караше влака в репортажа,
също и в самото му начало, пак го показаха на катерушката!
Инспектор  8)Мишанта го намери и гледа!
Фусита да го поздравиш и  :balk_21: от нас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #145 -: Ноември 09, 2008, 11:48:15 am »
Надин, много сте хубави с малката Рая в списанието. Много целувки имате от моите мъже, много ви харесаха  :balk_21:
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #146 -: Ноември 09, 2008, 13:29:38 pm »
Сладурки, хайде и аз сефтето след раждането,нямаме нет ж ножата къща и е много терсене,разбрах че имам много поздравления и сърдечно благодаря на жсички, ще ги прочета с кеф и ще разкажа повече като пуснем нета, но сега моля за спешна помощ, че нямам нет за сърч.
Първо, ако зърното ми леко кърви, мога ли да продължавам да кърмя, опасна ли е кръвта за бебето?
Второ, малко съм притеснена, Марти е на 7 дни, пълни към 8 памперса с изпражнения на ден, зеленикаво черни и редички, вчера цял ден не може да се успокои, спа 3 часа през деня само, в останалото време тамън го успокоим и като го сложим да спинка, се буди и иска да яде, яде, унася се, слагаме го да спинка, буди се, иска да яде и тн целия ден. В болницата ми казаха, че имам доста кърма, наддажа добре, пълни памперси, но нещо май го мъчи коремчето, много наакани памперси, и нещо, дето ме притесни - 2 пути повърна малко ж тумно кафяв цвят, от какво може да е? Да е погълнал кръв от зърното? Друго?
Кара жълтеница, от МД казаха, че е в рамките на нормалното и не иска специално внимание, може ли от нея да е така неразположен и да иска да яде толкова често?
Педиатърката го видя в петък и не намери нищо тревожно, но вчера беше толкова неспокоен, а и през нощта не можа да заспи до 4ч - унася е и скоро след това се буди и плаче, опитахме и с вода, по препоръка на педиатъра от МД и на неговата, обаче нещо пак не беше добре и даже му излизаше пяна от устичката, на мама сладкото зайче мило :(
Ошашкана съм, от 1 седмица ж новата къща, оказа се голям стрес местенето точно сега, така че помагайте с каквото можете като инфо по горните въпроси.

Целувки!

Извинявям се за грешките, измъчих се с фонетиката на ПЦто, от което пиша
« Последна редакция: Ноември 09, 2008, 13:31:19 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #147 -: Ноември 09, 2008, 13:59:06 pm »
Фрешинка,добре дошла!
За пълните памперси - мисля че е нормално.На Жори всеки памперс му беше наакан до 3-тият месец,после разреди акането.
За жълтеницата - неможе да е от нея мисля,Жори имаше много силно изразена и искаха даже в педиатрията да влизаме,но не е бил така неспокоен.Може би са колики.Дъщеричката на приятелката ми имаше ужасни колики още няколко дни след раждането и от 22ч. до 4ч. само ревеше.
<br />
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #148 -: Ноември 09, 2008, 14:14:31 pm »
Кажете моля спешно като ми кърви леко зърното мога ли да кърмя?
Благодаря ти, Бени!







Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #149 -: Ноември 09, 2008, 14:20:46 pm »
Фреши, по принцип се случва, но ако бебето после повърне малко да не се стряскаш ако има кръв. Просто ще знаеш, че е от теб. Взе ли си силиконови зърна?
Аз храних няколко пъти с АМ за да се възстановят зърната ми. После със силиконови около два дни и сега вече съм и без тях. Вече нямам разранени зърна. Май свикват.
От жълтеницата Яна е по-поспалива и не искаше да яде-това по-скоро е свързано със жълтеницата, а не повишен апетит.
« Последна редакция: Ноември 09, 2008, 14:23:47 pm от Бубе »
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #150 -: Ноември 09, 2008, 14:26:05 pm »
Аз сега май вече трябва да се местя тук.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #151 -: Ноември 09, 2008, 14:39:54 pm »
Сладурки, хайде и аз сефтето след раждането,нямаме нет ж ножата къща и е много терсене,разбрах че имам много поздравления и сърдечно благодаря на жсички, ще ги прочета с кеф и ще разкажа повече като пуснем нета, но сега моля за спешна помощ, че нямам нет за сърч.
Първо, ако зърното ми леко кърви, мога ли да продължавам да кърмя, опасна ли е кръвта за бебето?
Второ, малко съм притеснена, Марти е на 7 дни, пълни към 8 памперса с изпражнения на ден, зеленикаво черни и редички, вчера цял ден не може да се успокои, спа 3 часа през деня само, в останалото време тамън го успокоим и като го сложим да спинка, се буди и иска да яде, яде, унася се, слагаме го да спинка, буди се, иска да яде и тн целия ден. В болницата ми казаха, че имам доста кърма, наддажа добре, пълни памперси, но нещо май го мъчи коремчето, много наакани памперси, и нещо, дето ме притесни - 2 пути повърна малко ж тумно кафяв цвят, от какво може да е? Да е погълнал кръв от зърното? Друго?
Кара жълтеница, от МД казаха, че е в рамките на нормалното и не иска специално внимание, може ли от нея да е така неразположен и да иска да яде толкова често?
Педиатърката го видя в петък и не намери нищо тревожно, но вчера беше толкова неспокоен, а и през нощта не можа да заспи до 4ч - унася е и скоро след това се буди и плаче, опитахме и с вода, по препоръка на педиатъра от МД и на неговата, обаче нещо пак не беше добре и даже му излизаше пяна от устичката, на мама сладкото зайче мило :(
Ошашкана съм, от 1 седмица ж новата къща, оказа се голям стрес местенето точно сега, така че помагайте с каквото можете като инфо по горните въпроси.

Целувки!

Извинявям се за грешките, измъчих се с фонетиката на ПЦто, от което пиша

Фреши и Бубето, добре дошли тук!
Ако зърното кърви според мен не е редно да кърмиш. Ако е само разранено - по става.
От жълтеницата не може да има такова неспокойство. Може да са колики - опитай с чай от копър. Мен лично ме притестнява повърнатото кафяво - може нещо от интубацията при раждането да е раздразнен, но пък 7 дни след това да го повърне не ми се вярва. Не е и логична и пяната по устата. Поне моето дете не е имало.

Ся и аз да попитам нещо като майка параноичка:
Днес паднахме яко два пъти - веднъж от цукалото назад по гръб и темето му издрънча в пода и втория път - странично челно с цицина и цепнатина. Звънннах на педиатърката, тя каза при повръщане да го водя в Пирогов. Някакви други симптоми да следя ли?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #152 -: Ноември 09, 2008, 15:25:17 pm »
Фреши добре дошла,

за зърната,аз имах голям проблем и още в болницата моето вампирче се беше наяло с обилно количество кръв и кърма при което и направиха сондаж на стомахчето,та моят съвет е намери си мазилото ЛАНСИНОХ лилава тубичка 10 гр чист ланолин.Мажи си зърната и се цеди докато ти заздравеят и пак продължи с кърменето.При мен беша така 10-тина дни доста сериозни рагади и кървене.Масажи с топла вода и сапун помагт за напрежението в гърдите.Това да не те отказва да кърмиш.Това мазило не е нужно да се отмива преди кърмене така че си го ползвай през цялото кърмене.Аз лично от ГЕРМАСТАНА не бях доволна много ми изсушаваше зърната и ми ставаха болезнени.Дано ти помогнах.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #153 -: Ноември 09, 2008, 16:48:08 pm »
Фреши, добре дошли с Мартин!
На мен ми прилича на колики. За кървенето не знам, не съм се сблъсквала,
но повърнато кафяво вероятно е това, наистина виж как ще е със силиконовите зърната ако имаш. И все пак ако продължи се консултирай с лекар.
И според мен е нормално да ака толкова, мисля, че не е проблем.
Рая имаше жълтеница, и много я унасяше, не се хранеше когато трябва.
За водата всеки си преценява, но мисля, че няма нужда, в кърмата има достатъчно, така няма да му се пълни коремчето и няма да повръща.
Ще се справиш мила, само спокойствие и силна храна :D Целувки на Марти.

Мими26, благодаря ти! Цветенце и Мона също са прекрасни!
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #154 -: Ноември 09, 2008, 18:38:39 pm »
Аууууу, къв съм шемет  :oops:
Хич не се светнах, че Симона е нашата Мона  :oops: Гледам познато дете, ама като не съм виждала Цветенце... И те са страхотни, сега ви гледах всички пак, че не ми беше останало време да прочета статиите.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #155 -: Ноември 09, 2008, 18:57:32 pm »
При нас още го няма новия брой на сп. Мама, надявам се утре ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #156 -: Ноември 09, 2008, 21:12:36 pm »
Сладурки, хайде и аз сефтето след раждането,нямаме нет ж ножата къща и е много терсене,разбрах че имам много поздравления и сърдечно благодаря на жсички, ще ги прочета с кеф и ще разкажа повече като пуснем нета, но сега моля за спешна помощ, че нямам нет за сърч.
Първо, ако зърното ми леко кърви, мога ли да продължавам да кърмя, опасна ли е кръвта за бебето?
Второ, малко съм притеснена, Марти е на 7 дни, пълни към 8 памперса с изпражнения на ден, зеленикаво черни и редички, вчера цял ден не може да се успокои, спа 3 часа през деня само, в останалото време тамън го успокоим и като го сложим да спинка, се буди и иска да яде, яде, унася се, слагаме го да спинка, буди се, иска да яде и тн целия ден. В болницата ми казаха, че имам доста кърма, наддажа добре, пълни памперси, но нещо май го мъчи коремчето, много наакани памперси, и нещо, дето ме притесни - 2 пути повърна малко ж тумно кафяв цвят, от какво може да е? Да е погълнал кръв от зърното? Друго?
Кара жълтеница, от МД казаха, че е в рамките на нормалното и не иска специално внимание, може ли от нея да е така неразположен и да иска да яде толкова често?
Педиатърката го видя в петък и не намери нищо тревожно, но вчера беше толкова неспокоен, а и през нощта не можа да заспи до 4ч - унася е и скоро след това се буди и плаче, опитахме и с вода, по препоръка на педиатъра от МД и на неговата, обаче нещо пак не беше добре и даже му излизаше пяна от устичката, на мама сладкото зайче мило :(
Ошашкана съм, от 1 седмица ж новата къща, оказа се голям стрес местенето точно сега, така че помагайте с каквото можете като инфо по горните въпроси.

Целувки!

Извинявям се за грешките, измъчих се с фонетиката на ПЦто, от което пиша
Привет мила Фреши.
по въпроса за разранените зърна,вече са ти отговорили момичета
по другия въпрос.......8 памперса с изпражнения,това си е нормално......може новородено на всяко кърмене да пълни памперса,а това че са черни зеленикави.......ъова е временно до няколко дни ще се нормализират нещата и акото ще си промени цвета,на нас ни казаха че трябва време да се приспособят червата на бебка
иначе за плач......може да има и колики......свива ли си краченцата когато плаче?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #157 -: Ноември 09, 2008, 21:27:26 pm »
Цветенце и Мона също са прекрасни!

излязал ли е вече новият брой? утре ще го потърся...

Фреши, добре дошла мила, много се радвам да те видя тук? Не разбрах какво имаш предвид, че ти "кърви" зърното? Доста ли кърви? И аз бях с разранени зърна в началото, но не е имало някакво зверско кървене, което да цапа бельото. Преминава, но се иска търпение и стискане на зъби. Хубаво е, че имаш кърма!
За броя на нааканите памперси е съвсем нормално. За дискомфорта, буденето и киселенето - мисля, също е нормално.
За кафявото повръщане и пяната в устата бих се консултирала с лекар.
Жълтеницата ние я карахме доста дълго, е, не чак доста, но повечко от обичайното.
В началото всичко е една голяма лудница и въртележка, малко по-малко си идват по мястото нещата. наистина гледай да хапваш добре и да почиваш при всяка възможност.

Лейди, падания от тук нататък ще имате доста, след първите няколко попретръпваш :wink: Ние при първата цицина хукнахме да се снимаме в Пирогов, бях страшно притеснена, спомням си, че се обадих по тел на Стефи и й казвам какво е станало, а тя ми вика "о, Деси всяка седмица е с нова цицина" :lol: И наистина, само излишно снимахме детето. Съблюдава се за това, което ти е казал педиатърът - за повръщане. Друго, което ни каза специалистът в Пирогов - две поредни нощи да будя детето и да видя дали "реагиеа нормално". Убий ме, не мога да ти кажа каква е нормалната реакция на събудено посред нощ дете. Уж да видя дали не са му прекалени вяли реакциите - ама то като му се спи няма как да кипи от жизненост. А, друго, на което обърнаха внимание - да гледам дали не е прекалено поспаливо през деня. Дано да няма нещо сериозно при вас.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #158 -: Ноември 09, 2008, 22:27:06 pm »
Здравейте мами,

Искам препоръка за книга относно храненето на бебето до 1 годинка.
Като държа на късното захранване.
Тези на проф. д-р Лиляна Трифонова стават ли?
Вчера ги гледах , но в крайна сметка си взех една книжка за кърменето.




*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #159 -: Ноември 09, 2008, 22:38:51 pm »
преспокойно можеш да минеш и без нея книжка, аз съм се водила изцяло от съветите на старшите мами тук  :wink: /естествено съобразени и с моите лични виждания/
по-хубава библиотека от нашата за късното захранване едва ли ще намериш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит