0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Добро утро на всички!
Здрави да са децата, спокойни майките!
За нас тази седмица е изпълнена с емоции, днес любимия ни Батко е Рожденник!
А в петък, Миташа става на годинка и вълнение трепетно обзема майка му....
Съзнанието ми се връща година назад и се появяват картини, така мили и ценни.

Хубав и  :sunshine: ден!
Бъдете здрави и весели!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2008, 09:19:08 am »
Приятна седмица желая на всички! :P Нека се насладим на остатъците от хубавото време.
Аз нещо съм клюмнала,защото нашия татко го няма и вече много ми липсва. Много самотно майчинство карам, сама  съм с бебка и двечките самички обикаляме улиците или градинките и пейките в квартала.
Вчера търсих, търсих компания за разходка, но всичките ми приятелки и познати си прекарват съботите и неделите със семейството.
Е, ще изтърпим с бебка, напролет ще си наваксаме с таткото! :P
« Последна редакция: Ноември 03, 2008, 09:20:48 am от Stelliana »
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2008, 09:49:53 am »
Много самотно майчинство карам, сама  съм с бебка и двечките самички обикаляме улиците или градинките и пейките в квартала.
Вчера търсих, търсих компания за разходка, но всичките ми приятелки и познати си прекарват съботите и неделите със семейството.

Ей това сякаш аз съм го писала! :)
Лека седмичка на всички! :D
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #3 -: Ноември 03, 2008, 10:15:27 am »
Весела и  :sunshine: седмица и от нас!
Моето детенце вече си ходи самичко вкъщи :).Много е смешен.Сутрин пие една ракийка и тръгва  :lol:.
Бяхме почивните дни на Сандански и до Рупите и беше много хубаво!Очарована съм от парка на града.Много чисто и подържано.Де така да беше и по софийските градинки :?.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2008, 10:32:11 am »
Весела седмица на всички,щастливи и здрави дечица!

Мише,да е прекрасна и незабравима седмица за вас!
<br />
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2008, 11:27:20 am »
Здравейте!
Малеееее ще умра от кеф за Фреша и момъка  :lol:. Само ме е яд, че не го кръстиха Фанчо...толкова я кандърдисвах - тю! :lol: :lol:
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #6 -: Ноември 03, 2008, 11:28:04 am »
Дано и тази седмица да е слънчева и здрава!

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #7 -: Ноември 03, 2008, 11:31:03 am »
Весела седмица и от нас! :)

Мише, пожелавам ти приятни приготовления и незабравим първи рожден ден за Миташки!

Джоши, много ме разсмя :) Честито, проходило детенце, сега почва големия фитнес ;).

Ели започва втора седмица с хрема, вече се чудя какво да я правя... имам чуството, че в болницата я хвана, там беше доста студено. Лошото е че вече ме юркат да се връщам на работа в офиса, а тя хремава на ясла неможе да ходи. Все пак тая седмица ще и пускам изследванията, пък даноо премине това чудо и другата седмица да тръгва.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #8 -: Ноември 03, 2008, 11:58:26 am »
Герибързо да оздравява Ели!

Мишанта, успешни приготовления за рождения ден! :D

Джоши, честито ти проходило детенце!
 :D
Стелианка и Вилимили,
и аз съм с вас. :) Нашият татко по принцип си е тук, но много често е в командировки, а почти всяка събота и неделя е или някъде на среща, или на обучение, или на билдинг и т.н. А в делничните дни работи до към 8-9-10 часа, че и до по-късно.
така че, Стелианка, когато седнеш на някоя пейка с количката, знай, че не си сама. :wink: Спомни си, че и ние с Миша сме на някоя друга пейка и все едно сме заедно.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #9 -: Ноември 03, 2008, 12:04:15 pm »
Слънчева и щастлива седмица на всички!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА АНТОАН НА МАМА НАДЯ!Бързо да оздравява малкия Тони бонбони.
Много много усмивки и весели игри!

 
И ние скоро ще останем за дълго самички с Мариела и от сега изпадам в паника как ще се оправям без таткото,обаче няма как,за 2 седмици ще вляза в час.Най-трудно е през уикендите и празниците.




*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #10 -: Ноември 03, 2008, 12:19:25 pm »
Хубава и слънчева седмица и от нас :D

Фанчо, а как го кръстиха момъка?

Честито на Тони бой и да ядосва по-малко мама :wink:

Мен ме тръшна гадния вирус с кашлицата и хремата, ужасно е, вече 6-ти ден се влача като парцал, а от 3 дни съм и на АБ :(
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #11 -: Ноември 03, 2008, 13:50:19 pm »
Фанчо, а как го кръстиха момъка?

Казвайте, ако знаете бе, и ни сме любопитни :lol:

Стефи, нямаше ли начин да ти се размина АБ, много кофти :( Да се възстановяваш бързо!
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #12 -: Ноември 03, 2008, 16:10:34 pm »
Привет и от нас!
Нека да е слънчева и тази седмица, да няма болни мами и дечица!
Мише, завиждам ти за трепета по приготовленията, как нямам търпение и до мойта глава да дойде  :D
Стелианка, ми и аз сама обикалям, много често и в почивните дни. Нашия татко дава дежурства. Можеш да свиркаш ако искаш.
Аз да се похваля - от 3 дни Криси е като пумпал, върти се вече сам от гръб по корем със замах, обаче не може да се върне обратно и почва да вика. Дани и той се мъчи, ама ато не му идва на акъла да преметне крака  :lol: :lol: и той вика  :lol: :lol: :lol: Днес обаче успя да изкърти играчката, която му виси на люлката. Как успя незнам. Аз едва я местя, а той я събори.
Започва лудницата при нас  :lol:
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #13 -: Ноември 03, 2008, 16:45:38 pm »
Кой ли не обича топлото време, а? Ние сме по цели дни на разходка, а като ни свърши разходката - се прехвърляме в градината и Ема постоянно повтаря "долу, долу"... много е смешна  :D
лошото на хубавото време са болестите - дано всички се разминаваме с малко и леки!!!

А, за Фреши - много кеф, ма много!

Мише, да имате най-хубавата седмица и най-веселия празник!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #14 -: Ноември 03, 2008, 17:04:53 pm »
И аз много се радвам да Фреши!

Честит празник и на Тони Бой!

За прокола: позатрих се, защото не ми остава време да пиша. Питам на две-на три нещо Бърди и бягам. Защо денонощието не беше към 40 часа, ми се ограничава само с 24...
Отделно, седмицата ми почва гадно, току що ми съобщиха, че съм с резултат ПАП ІІІА на контролната цитонамазка. Просто ми писна!
« Последна редакция: Ноември 03, 2008, 17:19:49 pm от lady_11 »
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #15 -: Ноември 04, 2008, 00:18:19 am »
Олелееее, кога и Митачето на Мишанта стана на 1 годинка?! Как лети времето само! Мише, хубав празник ви желая и много здраве и радост на Митко! И честити празници на всички други Зачатски дечица и бебета, бременни момичета, родили момичета и изобщо много поздрави на всички!

Ако някой реве за мен, да знаете, че сме живи и здрави и се преместихме близо до Лондон. Алката се адаптира в третата си вече държава откак се е родила, изкара геройски пътуването, дори беше най-ентусиазирана от всички ни. Довлякохме си  настинка от България, та ходих на сгляда с тукашното джи пи, щото кашлиците и на двете ни не минават. Не бях възхитена, но не бях и възмутена. Друга какво да ви кажа...Хранителни продукти, козметика, почистващи материали, памперси и всички детски продукти са на същите цени като в България. Едно към едно. Детските лекарства са безплатни. Засега толкоз знам. Лека седмица на всички, здрави дечица и много нови бременни жени!
Alexandra
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #16 -: Ноември 04, 2008, 00:30:36 am »
Весела седмица и от нас с Кристина.

Ние посетихме за сефте Пирогов тези дни и се надявам да ни е за последно. Уж и на гъза, не само на гърба съм си турила очи, но тя падна на площадката, ожули си челото и цицинка излезе. Сега е като Горбачов  :lol:
Прегледаха я, снимаха я, нищо и няма. Следих си я и аз - същата гад е!
Ще ме умори това дете някой ден. При все, че е кротка.
Докторът беше свръх любезен и симпатичен, прегледа осторожно, но го видях как съвсем добронамерено се подсмихеаше на моята паника. Казах, че ще внимавам още повече и ще я пазя, а той много ме "успкои" - децата най-много се трепели, когато ги пазели  :? Уф, пък!


Сватя, направо сме си да се вземат младите, много съвпадения, последното е кофти. Дано се оправиш! И аз бях с ПАП 3, Благоева прави обгаряне на "раничката" преди 3 месеца, след две седмици съм на контролен и се надявам тая гад да я няма или поне да са ме понижили и да съм в най-лошия случай ПАП 2. Омръзна ми и на мен.

Благодаря за търпението. Нина Черната станция ми викат.

Радвам се, че поизгубилите, Marie сте добре.

Бъдете здрави и се пазете мили майки, децата ви и семействата ви.
« Последна редакция: Ноември 04, 2008, 00:34:31 am от Nina »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #17 -: Ноември 04, 2008, 05:49:30 am »
Благодарим сърдечно за пожеланията, :flower:Дами!
Такава съм си аз, треска ме е затресла, не мога другояче!
И тези тръпки ще минат, важно е да сме здрави!

Ейййй Мари :bighug:, как ми стопли душата, тая заран.....
Пиши по-често ако можеш, липсваш ми тук...


Стефи :balk_104: да се оправяш мила и да се пазите!

Stelliana и vilimili трудно е сами,
дано има поне някой роднина или приятел около вас за малко помош!

Лейди и през това ще минеш, знам аз! :hug2:

Нинко, да цункаш Кристине Гурбачова от нас и да си останете само със сефтето в Пирогов!

Хубав ден на Всички, а дано се завържи  :sunshine:вото време още малко,
не ми се мисли какви ще ги вършим у дома  8)зимъска!
- :P песни и танци на народите, ей тва ще е!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #18 -: Ноември 04, 2008, 08:01:35 am »
Добро утро!Понеже незнаех къде реших да е тук,пък ако е неуместно не се сърдете :).Моето малко,голямо момче днес става на 8г.-почерпете се за здраве :)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #19 -: Ноември 04, 2008, 08:10:48 am »
Да е живо и здраво, порасналото ти момче,  :flower:Парси!
Да ви радва и обича!
Весел Празник!

П:П-Парси :P няма кой и за какво, да ти се сърди...
Ето я темата с Честитките -ЦЪК- :ballons:Честит празник!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #20 -: Ноември 04, 2008, 08:15:35 am »
Благодаря :D-ще го имам впредвид вече :D

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #21 -: Ноември 04, 2008, 08:18:40 am »
Е Мари, появи се, вече бях започнала да се притеснявам за вашата интернационална дружина, важното е че сте добре и се адаптирате успешно :D Как благородно ти завиждам, че си близо до Лондон, обожавам го този град 8)

При нас положението не е съвсем розово, освен че аз се подобрявам с мравешки темпове ми и детето тази сутрин в 5 вдигна 38 градуса Т, та сега ще чакаме да видим на къде ще тръгне и тя. И най-тъпото е че имам служебни ангажименти и няма как да изляза в болничен тази седмица и Деско е с баба си, а на мен сърцето ми е свито на топка :(
Уф, добре си бяхме 6м. без болести, направо ми се беше отпуснала душичката, и сега пак се започна, ужас :x

Весели празници на всички малки и по-големи рожденици, да са много здрави и палави :D
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #22 -: Ноември 04, 2008, 09:06:30 am »
Мише, много са приятни тези трепети за първия рожден ден :lol: Порасна и Миташки бе :P
Стефи, само да ти кажа, че Стилияна изкара 2 дни с висока температура, като едната нощ вдигна 39. Но само това беше за моя радост, не разви нищо друго. Дано бързо се оправят всички болни.
Лейди, кофти, ама ще се оправят нещата!
Прегръщам ви!
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #23 -: Ноември 04, 2008, 10:21:00 am »
Уф Мари, дано да е същия вирус, че да се разминем по-леко :?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #24 -: Ноември 04, 2008, 11:39:54 am »
Здравейте от нас  :)

Здраве и пак здраве за всички от Зачатие през цялата седмица.

Благодарим за пожеланията, а Тонино на връх РД си вдигна 39-40 градуса.
Направи и ларингичен пристъп, който ни изкара акъла, защото ни беше за сефте.
За протокола, който не знае в такива моменти какво да прави, ще напиша:
Отваря се широко прозорец за да влезе влажен студен въздух.
Гърдите и гърлото да са открити.
Ако до няколко минути задуха не премине, се прибягва до антихистаминови препарати. Ако продължи повече от час спазъма и/или детето видимо има тежко и затруднено дишане се прибягва до кортикостероиди (Урбазон).
Хубаво е и инхалации с лайка да се правят, но само който знае как.
Това с обазователна цел го пиша, защото аз определено незнаех как да реагирам. Реших, че прави бронхоспазъм и дадох Вентолин, който имаше лек ефект, но рано сутринта същата ситуация се повтори. Естествено никой лекар нямаше на линия, който да попитам какво да правя ... :(

На Чефито бързо оздравяване, а на Деската още по бързо преборване с гадните вируси. 

Лейди и това ще мине  :(, просто стискаш зъби ... :goodluck:

« Последна редакция: Ноември 04, 2008, 11:43:21 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #25 -: Ноември 04, 2008, 11:46:01 am »
Наде, на сестра ми и двамата са с такива пристъпи от няколкомесечни. Тя си купи един апарат за инхалации и е много доволна. Както сама си написала, първите пъти прибягнаха до инжекции Урбазон и Вентолин. Сега слага някакъв разтвор и лайка в уреда. Много е неприятно, и дано да ви е това само!
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #26 -: Ноември 04, 2008, 12:00:56 pm »
Lady, стискам ти палци да се оправиш  бързо.

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #27 -: Ноември 04, 2008, 13:20:36 pm »
Перденце, аз имам опит с няколко ларингиални пристъпа.Първия път не бях подготвена и направих само инхалация с лайка. положението много се влоши :(.пристъпа се засили.това става в 3 през ноща.Хукнахме към детско отделение и направиха инхалация с техния апарат и доза урбазон - това ни спаси.вече за другите знаех, отварям широко прозореца или влизам в банята на течаща гореща вода да диша парата.разбирасе винаги слагаме и урбазон.имах си една ампула под ръка.дано да не ти потрябва разбирасе.при Ели повече от година не се е появявал.Но като се сетя какъв ужас е било.Важното е да не се паникьосваш.Ако си по смела може и сама да поставяш инжекцията.бързо да се оправи Тони
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #28 -: Ноември 04, 2008, 14:03:10 pm »
Да се оправят всички болни!
Перде, съжалявам да чуя, че така сте изкарали РД :(

Много е коварно това време, и ние се влачим и редуваме болни вече трета седмица, единият се излекува и оправя, започва следващия :x Имаме ходене другата седмица тримата до Лондон, вече ми се струва като мираж, че изобщо ще тръгнем :x
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #29 -: Ноември 04, 2008, 14:55:30 pm »
Искам да попитам двете Стефита и Мешко дали имат някакви впечатления от специалистите уши нос гърло във Вита?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #30 -: Ноември 04, 2008, 15:21:00 pm »
Амииии, нас д-р Масларски ни е пращал веднъж при една жена УНГ, не е детски УНГ, но беше много внимателна, само че не си спомням името й, беше в неговата вмяна :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #31 -: Ноември 04, 2008, 15:39:27 pm »
Привет и от нас. Хубава седмица на всички, здрави и усмихнати.
Дай Боже всички болни скоро да оздравеят .
Мише.....мила много се вълнувам за вас :D
Нинка,дано да няма повече такива перипети.....

на кратко за нас......малко се позагубихме заради мъничето,освен алергия се оказа че има стеснение на пилора,повеъщаме и е постоянно на ръцете ми.Инаше съмнение за стеноза......едни лекари твърдят че няма ,другите че има лека стеноза.за сега сме на лечение с мотилиум9не сме се оправили,но имаме леко подобрение)......и ще наблюдаваме ...... :(
 много моля мами с такъв проблем  ,да споделят опита си
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #32 -: Ноември 04, 2008, 15:51:58 pm »
Ади  :bighug: Радвам се, че се появи. Дано малката се оправи по-скоро и всички проблеми останат зад гърба ви.
Много целувки от нас за снахата  :wink:
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #33 -: Ноември 04, 2008, 16:13:55 pm »
Ади, нямам личен опит, но на колежката ми внучето имаше рефлукс и при него с лекарства и мноооого бавно и търпеливо хранене се оправиха нещата, сега е един юнак на 6 г. :D
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #34 -: Ноември 04, 2008, 16:38:38 pm »
Амииии, нас д-р Масларски ни е пращал веднъж при една жена УНГ, не е детски УНГ, но беше много внимателна, само че не си спомням името й, беше в неговата вмяна :)

Стефи, мерси, тъкмо тя си тръгна току що от нас :wink:

Ади, надявам се да се оправите от лечението и проблемът да остане зад гърба ви!
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #35 -: Ноември 04, 2008, 16:51:07 pm »
ама те и по домовете ли ходят?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #36 -: Ноември 04, 2008, 16:59:11 pm »
пфуу, вече съм в отпуска, ама не ми остава време да се разпиша в седмичната тема
Стефания е много доволна, че си има майка на разположение и по цял ден ме преследва и повтаря- мамииии, мамиииии
неприятно ми е да чета, че има болни дечица и мами, но се надявам при всички да минава бързо и леко
поздрави от нас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #37 -: Ноември 04, 2008, 17:21:36 pm »
ама те и по домовете ли ходят?

да, имат домашни визити с 10лв по-скъпи от прегледа в кабинета, но аз тези 10лв така или иначе ще дам за таксита, че и повече даже, но ще загубя сумати време, а и трябва да мъкна детето с мен и да го влача по болници в това грипаво време. Много внимателна е наистина докторката, не съжалявам, че я извиках. Имам един проблем с ухото от около 2 седмици и нали ще пътуваме до англия другата седмица, реших да не рискувам да се получи някакъв неприятен инцидент там. За първи път се приглеждам при такъв специалист - откри ми малък дефект в носа, който обясни проблемите с ухото и окото, които толкова често имам, но никога не съм предполагала, че причината е в носа.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #38 -: Ноември 04, 2008, 19:46:09 pm »

неприятно ми е да чета, че има болни дечица и мами, но се надявам при всички да минава бързо и леко
 
И аз така :(.
Перденце,какъв е този пристъп,който е получил Тони?Задух ли?Дано повече да не ви се случва!
Лейди,стискам палци!
Ади,радвам се,че се появи :).Надявам се малката ти кукличка бързо да се оправя!
Цветенце,ще заминете за Лондон и няма да имате грижи.Ще видиш!

Аз днес купих пантофки на детето ,които свиркат.Е,казвам ви голям кеф е.И за мен и за него.Като разбра,от къде идва свирукането започна да си марширува на едно място :lol:.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #39 -: Ноември 04, 2008, 21:06:24 pm »
Адинка, силно те прегръщам!!!

 :bighug:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #40 -: Ноември 04, 2008, 21:13:51 pm »
Абе аз да.  питам, щото май нещо бъркам:
Как се изчиства смегмата при момчетата?
Забелване съм забранила на педиатърът. Дърпам пениса при къпане или миене доколкото няма съпротивление и измивам. Обаче от днес главичката е зачервена и има едно бяло пръстенче и незнам кво да правя...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #41 -: Ноември 04, 2008, 22:28:46 pm »
ади, надявам се всичко с малечка да се нареди. Дано израсте проблемите.
 :hug2:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #42 -: Ноември 04, 2008, 23:32:59 pm »
Лейди,много кофти ,стискам палци нещата да се оправят!

Болничките мами и деца да оздравяват бързо!

Момичета,въпросът ми не е много за тук ,но да споделя.Моя приятелка от Варна вчера загуби трето бебе в 21-ва седмица.Предишните две пак бяха по това време. :(Вече се чуди ,какво да прави и къде да ходи,ще и се и в София да се консултира с някой ,та незнам какво да я посъветвам.Изследвания е правила и генетични и имунологични - няма проблем.Има предположения за двурога матка или нарушена еластичност,но само догатки.
Аз мисля,че е добре да и направят хистероскопия (примерно Тюфекчиева) и ако изникне нещо,вече ще видим към кого да се обърне.Ако ли не,може би д-р Димитрова е добър избор- нали е специалист по патологична бременност.
Вие как мислите?Извинявайте,че ви занимавам,но ми се ще да и помогна.
« Последна редакция: Ноември 04, 2008, 23:58:03 pm от z22 »
<br />
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #43 -: Ноември 05, 2008, 04:54:26 am »
момичета,благодаря за подкрепата
Ади, нямам личен опит, но на колежката ми внучето имаше рефлукс и при него с лекарства и мноооого бавно и търпеливо хранене се оправиха нещата, сега е един юнак на 6 г. :D
надявам се и при нас така да се наредят нещата :D
ще се захранваме по-рано,за да можем да приемаме по-гъста храна,дори сега започнахме с морков.......и от снощи сгъстяваме кърма с оризово брашно
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 04:56:43 am от adi »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #44 -: Ноември 05, 2008, 07:05:09 am »

Момичета,въпросът ми не е много за тук ,но да споделя.Моя приятелка от Варна вчера загуби трето бебе в 21-ва седмица.Предишните две пак бяха по това време. :(Вече се чуди ,какво да прави и къде да ходи,ще и се и в София да се консултира с някой ,та незнам какво да я посъветвам.Изследвания е правила и генетични и имунологични - няма проблем.Има предположения за двурога матка или нарушена еластичност,но само догатки.
Аз мисля,че е добре да и направят хистероскопия (примерно Тюфекчиева) и ако изникне нещо,вече ще видим към кого да се обърне.Ако ли не,може би д-р Димитрова е добър избор- нали е специалист по патологична бременност.
Вие как мислите?Извинявайте,че ви занимавам,но ми се ще да и помогна.


Тюфекчиева е добър оператор, обаче незнам доколко е наясно с проблемно изностване.
Лично аз съм скептично настроена към д-р Димитрова.

Според мен е редно приятелката ти да се обърне към арт клиника - и там правят хистероскопии.


Уж снощи пуснах пост тук, но явно се е затрил.
Та въпросът ми е как се почиства смегмата при момчетата? Само вода и сапун ли?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #45 -: Ноември 05, 2008, 08:25:25 am »
Лейди и аз един път поради доста голямо натрупване водих сина ми на уролог в Пирогов,щото се бях притеснила доста.Той я отстрани с памук и риванол.Каза в никакъв случай със сапун ,защото изсушава.При нсяко къпане обилно поливаш с водичка и това било достатъчно. :)

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #46 -: Ноември 05, 2008, 08:40:06 am »
Ади, аз под бавно хранене с лъжичка имах предвид, че те така му даваха млякото, а не че е захранен с морков на 3м. :wink:
Жената го хранеше детето по 40-50 мин. с лъжичка и мляко, още повече че той беше и недоносен, роди се в 7 м.
А това, че я захранваш рано не знам дали ще има желания ефект, ако наистина има физиологичен проблем (стеснение на пилура) едва ли ще даде резултат.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #47 -: Ноември 05, 2008, 08:59:31 am »
и аз си мисля, че толкова ранното захранване не би имало добър ефект  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #48 -: Ноември 05, 2008, 10:33:41 am »
ЗДРАВЕЙТЕ и от нас! Отдавна не съм писала, но урагана не ме оставя! Ако напиша нещо веднага се изтрива или ми изключва компа! :oops:
Съжалявам, че има толкова болни дечица!
Много се радвам за мамите, които са на път да гушнат по още едно съкровище!  Ние сме добре като изключим, че 2 пъти вече обели носа, а съм до нея постоянно! И ние като Нинка нацелихме главата, но не са ни снимали! Разминахме се с рев и малка цицина! Купих си едно мазило на билкова основа Спасател мисля беше и веднага намазах! Помогна да не стане голям оток! Лек ден на всички!   
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #49 -: Ноември 05, 2008, 10:44:54 am »
за захранването..........ами има и друга причина ...нямам друг избор :(.....малката от 2 седмици отказва
противоалергична храна,иска само кърма,която не стига(когато беше на противоалергично хранене нямах възможност да се цедя и кърмата много ми намаля )и предочита да заспива гладна  :(......просто нямам с какво да я храня :(..........
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #50 -: Ноември 05, 2008, 10:55:00 am »
Ох мила Ади, незнам обсъдете с педиатъра, но ранното въвеждане на храни и аз мисля, че няма да има желаният ефект. Лошото е, че и Бърди спря да пише за да се консултираш и с него. А друго яде ли, след като отказва АМ? Реакции от моркова има ли, каква?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #51 -: Ноември 05, 2008, 11:01:39 am »
Ади, а тя алергична ли е и към какво, защо яде противоалергично мляко? има различни видове такива млека, пробва ли да й го смениш?
по добре й прави оризова каша само - 1-2 пъти на ден, отколкото да започваш със зеленчуците :?
много лоша работа :(
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #52 -: Ноември 05, 2008, 11:07:52 am »
Лошото е, че и Бърди спря да пише за да се консултираш и с него.

А Бърди защо не пише вече, да не ни се е обидил нещо?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #53 -: Ноември 05, 2008, 11:09:00 am »
А,ми то и моят пост се е затрил.
Благодаря ти Лейди!Аз също гледах сега,че правят и при Владимиров,и Стаменов.
<br />
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #54 -: Ноември 05, 2008, 11:20:03 am »
яде само кърма,друго отказва :(
за морковчето......ами аз не й давам сок,защото соковете дразнят стомахчето а от няколко дена давам по малко пюре в кърма на следобедно хранене........за сега няма отрицателна реакция
и от вчера на последно хранене добавям по една мензурка безмлечна оризова каша на Милупа към кърма
за сега няма реакции........зная че ранното захранване не е за предпочитане,но не мога да оставя гладно детето :(ставам през ноща към 3 да се цедя за да иман вечер и следобед за дохранване........но пак не стига :(
Ади, а тя алергична ли е и към какво, защо яде противоалергично мляко? има различни видове такива млека, пробва ли да й го смениш?
по добре й прави оризова каша само - 1-2 пъти на ден, отколкото да започваш със зеленчуците :?
много лоша работа :(
алергия към белтъка на
кравето мляко
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #55 -: Ноември 05, 2008, 11:21:47 am »
Ади, според мен ако е гладно детето няма да спи
ама ти си знаеш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #56 -: Ноември 05, 2008, 11:31:26 am »
Ади, според мен ако е гладно детето няма да спи
ама ти си знаеш

ами преди обед е добре,но следобед иска да яде през ....час и половина,2 часа  и лекарите ни казват поне на 3 часа :(,просто е гладна....... :(
цедих се вечер за да видя колко имам в 2 гърди......и има само около 80 мл....това е много малко.......
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #57 -: Ноември 05, 2008, 11:32:42 am »
да, така със сгъстяване на кърмата с оризова каша става, просто го прави 2 пъти на ден вместо моркова, това е мое мнение де :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #58 -: Ноември 05, 2008, 11:37:38 am »
Стефи е яла на моменти и през 20 минути  :D това си е кърмачето
плюс това сутрешната кърма е доста по-хранителна ли и аз не зная как да кажа, защото си наспана, отпочинала
80 грама кърма означава поне двойно количество- което за вашата възраст си е супер, даже повечко идва
аз съм цедила само по 30 грама вечер  8O и Стефания пак си я кърмих до година
давай и от двете гърди, давай да суче, тя ще регулира кърмата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #59 -: Ноември 05, 2008, 11:57:14 am »
Стефи е яла на моменти и през 20 минути  :D това си е кърмачето
плюс това сутрешната кърма е доста по-хранителна ли и аз не зная как да кажа, защото си наспана, отпочинала
80 грама кърма означава поне двойно количество- което за вашата възраст си е супер, даже повечко идва
аз съм цедила само по 30 грама вечер  8O и Стефания пак си я кърмих до година
давай и от двете гърди, давай да суче, тя ще регулира кърмата

всичко се обърка ,когато заради алергия и рефлукса преустановихме кърмето за около 3 седмици,в този период малата беше много зле и постоянно беше изправена на ръцете ми и се цедих само 2 пъти на ден,нямаше къде да си оставя детето и то постоянно се давеше......преди около 10 дена започна изцяло да отказва всяко хранене и да търси гърда,стана нервна неспеше........и тогава отново започнах да кърмя.....слагам да сучи от двете гърди на всяко хранене,ако давам с шише се изцеждам  (сутрин в 3-4 изцеждам около 220 мл от двете гърди,вечер как то споменах към 80 мл)
 
проблема е ,че пробвахме да я слагам по-често,например на 2 часа,но стомхчето й не го понася и започва да поърща после всичко което хапне и така цял ден  :(
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #60 -: Ноември 05, 2008, 11:57:44 am »
...но следобед иска да яде през ....час и половина,2 часа  и лекарите ни казват поне на 3 часа :(,просто е гладна....... :(
Ади, д-р Бърди казва, че минимума е през 2 ч.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #61 -: Ноември 05, 2008, 12:21:47 pm »
Адинка, вземи си чай за кърмачки на HIPP. На мен ми помага като видя, че ми намаля кърмата. Все още си ги кърмя и двамата и им стига. Като цедя през 3 часа изцеждам по около 250 мл най-малко.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #62 -: Ноември 05, 2008, 12:53:45 pm »
Адинка, вземи си чай за кърмачки на HIPP. На мен ми помага като видя, че ми намаля кърмата. Все още си ги кърмя и двамата и им стига. Като цедя през 3 часа изцеждам по около 250 мл най-малко.
и аз го пия,сутрин и вечер ,но явно и умора и диета заради малката си оказват влияние

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #63 -: Ноември 05, 2008, 14:32:48 pm »
Ади  :sunshine: много ми е болно, че така страдате с Алекс!
Другите са ти дали ценни съвети, ще се повторя вероятно, но пробвай пак с лечебно АМ!
Смени бибите, вземи на Нук...не захранвай толкова рано със зеленчуци...
Прегръщам ви силно и двете!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #64 -: Ноември 05, 2008, 14:55:13 pm »
Adi ако яде оризовото брашно, карай с него. Аз на Тони започнах да добавям по една мезурка във вечерното АМ, при навършени 4 месеца, по препоръка на Бърди поради предполагаем нощен рефлукс.Оказа се в последствие, не това е бил проблема ...

Ей мамита аз вече незнам на кой свят съм и незнам каво да правя и къде да водя Тони. Знаете че има чувствителен стомах и го спрях от яслата, поради слузта в изпражненията. Овладях това уж миналата седмица, обаче се появи хремата. Горе долу се справях, но сега с новата диагноза ларингит и приема на сиропи, диарията е отново факт.Тука дигат ръце, пуснах посявки и сега ги чакам, смених капките за нос и сиропа, обаче ви казвам, ще полудея. Отмених и часа за гастроентеролога от Варна, който беше за днес за неделя, а сега ме е яд че го направих.
Просто не е истина ви казвам да ползваш мдицински услуги в Бургас. :x :(

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #65 -: Ноември 05, 2008, 15:13:58 pm »
Ами Наде, може наистина да е от сиропчетата диарията, много деца реагират така, както и при прием на АБ също се разстройват. Незнам, много е сложна твоята и честно ти казвам направо ти се възхищавам как издържаш. Десислава не ми беше боледувала 6м. и то под боледуване се има предвид някой вирус за 3-4 дни и след това е пушка, та сега като има "пополи" и подкашля, пак не е свръх тежко положението, дано не стане де, но на мен такива филми ми се въртят в главата, че ми иде да се гръмна на моменти :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #66 -: Ноември 05, 2008, 15:18:22 pm »
Перденце :hug2: мило, къде ти е душата незнам!?
Прегръщам ви и двамата с Тони!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #67 -: Ноември 05, 2008, 15:43:56 pm »
Ох, Наде :( Съчувствам ти и ти се чудя как издържаш, защото това е голямо напрежение.Детето ми да чукна на дърво досега като изключим една уро инфекция, нищо по - сериозно не е карала и сега като се влачим над три седмици у дома с някакви вируси и не можем да се отървем от кашлици, хреми, сиропи и АБ и аз като Стефи, ей от това само съм луднала, а просто не мога да си представя на теб какво ти е.
Много се надявам да се намери причината за неволите ви и да се отстрани! Брат ми е бил такова дете - с постоянни здравословни проблеми и майка ми е разказвала как после аз все едно сама съм се изгледала - толкова лесно й се е сторило с мен. Наистина някои дечица се гледат по-трудно.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #68 -: Ноември 05, 2008, 16:13:55 pm »
Брат ми не е бил със здравословни проблемни, но аз след това пак сама се изгледах :wink: :lol: Стана ми весело :D
Абе едно време ги нямаше сякаш тия днешните модерни болести. Егати, то не са вируси, ангини, бронхити, бронхиолити, ларингити и к'во ли нещеш. Аз пих АБ за първи път на 20г.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #69 -: Ноември 05, 2008, 16:16:57 pm »
Брат ми не е бил със здравословни проблемни, но аз след това пак сама се изгледах :wink: :lol: Стана ми весело :D
Абе едно време ги нямаше сякаш тия днешните модерни болести. Егати, то не са вируси, ангини, бронхити, бронхиолити, ларингити и к'во ли нещеш. Аз пих АБ за първи път на 20г.

Мда така е и аз бях отгледана на "самотек".
Често боледувах от ангини, особено в градината, но до нормалното.
Обаче тез "нови" болести незнам как ще ги борим. :? :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #70 -: Ноември 05, 2008, 16:53:56 pm »
Брат ми не е бил със здравословни проблемни, но аз след това пак сама се изгледах :wink: :lol: Стана ми весело :D

Имах предвид, че на фона на това, което е било с брат ми, гледането на второто дете на майка ми се е сторило направо песен, сравнено с него - той е бил буйно, боледуващо и изключително злоядо дете.
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 16:56:32 pm от tzvetenze »
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #71 -: Ноември 05, 2008, 17:02:42 pm »
хехе, а при нас е обратното, мама все казва, че ако аз съм била първо дете то второ е нямало да има :lol: Не съм боледувала, но пък за сметка на това бях достатъчно буйна, палава, ината, своенравна, мрънкаща, несговорчива и т.н. :lol:
А сега колко съм добричка, ей как се променят хората, така че не бива да губим надежда и за нашите по-буйнички деца :wink: :lol:
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 17:11:33 pm от StefiZ »
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #72 -: Ноември 05, 2008, 17:31:56 pm »
Ей тва е Бг действителността, баси бясна съм. Днес в държавната кухня в ястието, моя приятелка е намерила червей и в момента са в ХЕИ. Само като се замисля, за стомашните проблеми на Тони и в добавка това което му давам да яде ... направо нямам думи. Казах й да викнат БТВ или Господари на Ефира, но боже до кога това безхаберие, това са нашите деца ... :x :x :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #73 -: Ноември 05, 2008, 18:14:31 pm »
На Мони вчера в яслата са и дали круша. На сто места написах, че е алергична, ама кой да чете. Вчера ми я върнаха с пъпки. Побеснях.
Ами да и бяха дали агнешко, от него се наду за 15 мин и бихме урбазон.  :x
Чета за неволите ви и направо ми прилошава. Да се оправят бързо дечицата.  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #74 -: Ноември 05, 2008, 18:48:05 pm »
оФФФ, досега писах и вси4ко из4езна :?

Ади, аз съЩО КЪРМИХ НА 4АС И 1/2, понякога само 30 мл.съм изцеждала, но не се отказах и ти не се отказвай, сменяй гърдите постоянно и дано не се налага да захранваШ толкова рано.
Дано Алекс се оправи, прегръдки

Перденце, освен да ти стискам палци Тони да се излекува много скоро и да ти пожелая много търпение и сили.

Лидиа, направо ужасно това, дано дтенцето ти се оправи

Нека вси4ки деца оздравяват бързо



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #75 -: Ноември 05, 2008, 20:13:15 pm »
Ей тва е Бг действителността, баси бясна съм. Днес в държавната кухня в ястието, моя приятелка е намерила червей и в момента са в ХЕИ.
На Мони вчера в яслата са и дали круша. На сто места написах, че е алергична, ама кой да чете. Вчера ми я върнаха с пъпки. Побеснях.
Ами да и бяха дали агнешко, от него се наду за 15 мин и бихме урбазон.  :x
Егати, е нямам думи  :x.Е,може ли такива работи...
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #76 -: Ноември 05, 2008, 21:46:13 pm »
Момичета, бясна съм, място не мога да си намеря :x
Според свекърва ми детето ми е кожа и кости, и ще стане хипогликемичка и истеричка до пет годишна възраст. Представяте ли си, аз още не мога. Това е в резултат на направена забележка от страна на мъжа ми, който отива да вземе детето (нали тя я гледа докато е болна сега) и детето носи една торбичка и доволно обяснява, че има подарък от баба и дядо. Идват си в къщи, отваря торбичката и вътре близалка, пакетче жилирани бонбони и солети. Бонбоните отворени, близалката също и дори по косата имаше залепнала захар, тя си отваря наново и започва да я ближе 8O Ей вярвайте ми, идеше ми да удуша някой при вида на тая гледка. Баща й също се ядоса и се обади да обясни (това за 100-н път вече) да не се купуват такива неща на детето. Заформя се луд екшън, тя започва да реве и да му обяснява как детето ни е кожа и кости, как с тия наще храни дето сме я хранели то все било гладно, трябвало и сладки неща да му се дават и т.н. След 10 мин. се звъни на мен и едва ли не започва да ми се кара, как в учебниците за детски болести (за протокола тя е завършила соц.дейности) пишело че децата на който видиш ли не се дават сладки неща до пет годишна възраст развивали хипогликимия и хистерии, и ние много внимателно трябвало да си помислим какво правим. 8O Това вече преля чашата, много съм търпелива, в моето семейство скандали и кавги никога не е имало, затова аз не обичам да се карам, а кротко й казаха ако обича да не се притеснява толкова за моето дете и че аз и баща сме преценили какво, кога и по колко ще яде и ако обича да не ме обижда.
Ужас ви казвам, не се побирам в кожата си :x
който познава Деси му е ясно "горката" тя колко е слабичка.
Съжалявам че ви натоварвам с мойте глупости, но трябваше да споделя :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #77 -: Ноември 05, 2008, 22:22:04 pm »
:x :x :x

аз за тва на моята свекърва никога няма да й дам детето да го гледа, ама никога
в събота се видяхме /за сефте от три месеца/ на обедно заведение, държеше на ръце два часа детето на сина си, щото така спяло, а ако го оставела горкото в количката щяло да се събуди
след това му поръчаха пилешка пържола, обаче се накара на баща му що искал да му дава с неговата вилица и аз й забих въпроса, аджеба кво толкова има да му дава с вилица от месото, при условие че тя на моето дете си навираше пръстите в устата й на 5 месеца да й ги дъвче, че се успокоявала
и още изцепки имаше, ама добре че имам избор да не се виждам с нея  :x
Стеф, нямате ли вариант да не я оставяте Десата там поне за известно време да й преминат мераците да купува сладко
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #78 -: Ноември 05, 2008, 22:37:50 pm »
Ами мини, ние не я оставяме там, по принцип на никой не я оставяме, но точно тези три дни нямаше как да съм в болничен, защото чета лекции, това е ангажимент поет от преди 2 м., а бабата е в отпуск 2-3 седмици и се случи добре. Те и в къщи като идват да я виждат й носят разни подобни боклуци, но аз се правя на разсеяна. Миналата неделя дойдоха да я видят за 1 час и й донесоха едно пакетче бисквити и една кутия вафли-Фемили 8O
Виж сега проблема не е в това дали и какво ще й се даде еднократно, не е болка за умиралка, въпроса е в нейната наглост. Да ми се обажда и да ми говори как аз трябвало да се замисля и да проуча нещата, че видиш ли начина по който си гледам детето след има няма 1-2 г. ще го повреди тотално, разбираш ли. А това че ще яде от нечия вилица, или ще изяде един бонбон, не ме тревожи толкова, тревожи ме нейната упоритост да ми превърне детето в едно дебело, затлъстяло българче. Естествено че ще яде и близалки и вафли и какви ли не още глупости, аз съм далеч от мисълта да я пазя от всички "благинки", но нека това да стане във възраст , в която да не си чука после главата и цял живот да пази диети. Защото проблема е в нейното семейство, не в моето, ние сме спици всички, а те далеч дори не минават за нормално пълни :?
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 22:43:40 pm от StefiZ »
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #79 -: Ноември 05, 2008, 23:47:37 pm »
Стефи е яла на моменти и през 20 минути  :D това си е кърмачето
плюс това сутрешната кърма е доста по-хранителна ли и аз не зная как да кажа, защото си наспана, отпочинала
80 грама кърма означава поне двойно количество- което за вашата възраст си е супер, даже повечко идва
аз съм цедила само по 30 грама вечер  8O и Стефания пак си я кърмих до година
давай и от двете гърди, давай да суче, тя ще регулира кърмата

всичко се обърка ,когато заради алергия и рефлукса преустановихме кърмето за около 3 седмици,в този период малата беше много зле и постоянно беше изправена на ръцете ми и се цедих само 2 пъти на ден,нямаше къде да си оставя детето и то постоянно се давеше......преди около 10 дена започна изцяло да отказва всяко хранене и да търси гърда,стана нервна неспеше........и тогава отново започнах да кърмя.....слагам да сучи от двете гърди на всяко хранене,ако давам с шише се изцеждам  (сутрин в 3-4 изцеждам около 220 мл от двете гърди,вечер как то споменах към 80 мл)
 
проблема е ,че пробвахме да я слагам по-често,например на 2 часа,но стомхчето й не го понася и започва да поърща после всичко което хапне и така цял ден  :(
Adi, а пробва ли да слагаш на 2 часа само вечер? Защото при нас е така. До към 4-5 часа ядем на 3-4 часа, обаче вечер сме на 2, че и по-малко.220 мл си е супер като количество. А за тези 80 мл не е притеснявай, детето суче повече от помпата и аз лично се уверих в това(имало е случай аз нищо да не изцедя, а малката като я сложа на гърда звучно преглъща). Т.е. ако вечер ти изцедиш 80 мл, детето ще изсуче още повече. Щом спе едва ли е глада.Но за да си спокойна най-добре я мери веднъж в седмицата, но в никакъв случай всеки ден. Ако наддава значи кърмата й е достатъчно.



*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #80 -: Ноември 06, 2008, 06:34:30 am »
Защото проблема е в нейното семейство, не в моето, ние сме спици всички, а те далеч дори не минават за нормално пълни :?

Ти гледай, Бийста да не се обиди, че да не ти резне катинара тук. :D

Стефи, я не си го слагай на сърце.
И свекър ми като Вики беше на пет месеца донесе в къщи една от големите Милка, на което със сина му много му благодарихме и му казахме, че с голямо удоволствия ще си я изедем. Той човекът се позачуди, щото видите ли етърва ми хранила племенника от тримесечен с шоколад, което не е вярно, защото тя кърмеше до годинка. Както и да , повече не се повтори носенето на шоколад.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #81 -: Ноември 06, 2008, 08:22:25 am »
:hug2:Стефи, не се ядосвай....
Да ти бяха върнали Фиданка :PДеси с една торба ябълки или банани!

Нямат спирка близките ни в поучаването.
Липсват ми понякога 2 минути за мен, но се убеждавам, че така е по-добре.
Ако имам освен всичко друго и латерна на главата-(не е облечен, ще го простудите,
нараняваш му носа с тази помпа, много си сладък бабе, ама си много тежък и ред други)
Е тогава може би, ще лудна с основание.
Визита веднъж на месец, два е прекрасно за взаимоотношенията!

Лиде
, абе тея :BangHead: в ред ли са, не ми се иска да си представя детенце с банер на ревера "имам алергия"!
Какво помнят, това е така важно!Дръпна ли им подобаващо конско?

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #82 -: Ноември 06, 2008, 09:07:33 am »
Ох, Стеф...
И мен ме чакат подобни развръзки. Моята свекърва има една концепция - "шоколадът е за децата" и не мога да я убедя, че не е така. Като се съберем съботите и неделите на вилата цялото семейство и като видя как се прибират от разходка с племенниците и те доволно носят пълни торбички със смучещи бонбони на кг, просто си представям как след годинка-две и Симона ще крачи с тях :? Детето ми си яде доволно попара или кус кус за закуска без грам захар, но нея я гложди и страда, че я лишавам от нещо необходимо и все ми се казва - една лъжичка само, по мъничко не е лошо. Това имах предвид, когато коментирахме за домашните сладкиши, че искам да имам някаква по-полезна, по-малко сладка и по-малко калорична алтернатива на "благинките" - защото ясно е, че в един момент те ще почнат да й бъдат предлагани.
За мен не е решение да спра или огранича контактите на свекърва ми с нас и детето с цел да не й се предлага сладко, защото е прекрасен човек, изключително всеотдаен към нас, обичам я много. Опитвам с упоритост и твърдост, с обяснения и се надявам на поне малко разбиране по този въпрос. Сигурна съм, че въпреки това, когато я гледа й слага по една лъжичка захар в попарата, но засега повече не си позволява. Случвало се е да видя отстрани как Симона проявява интерес към вафла, дъвчена от братовчедите й, но свекърва ми им обяснява (с лека тъга и неразбиране в гласа  :wink:), че "майка й не й дава" и ги помолва да си доядат навън вафлата. Засега не се преминават граници, при които и аз ще изпадна в твоето побесняло състояние, но знам - и това ще дойде. Аз съм склонна към напълняване, изкарах ужасен пубертет точно от такива "благинки" и знам колко потискащо е и хич не искам Симона да го преживее след време. Това, за което искам да постигнем съгласие със свекърва ми, е не на детето никога да не му се предлага сладко, защото трябва да съм твърде наивна да вярвам, че това е възможно, а и аз нямам намерение да изпадам в истерии от един шоколадов бонбон, а да не му се предлага ежедневно, системно, като нещо задължително в хранителния режим.

« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 09:10:25 am от tzvetenze »
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #83 -: Ноември 06, 2008, 10:16:07 am »
Стефи, ако щеш ми вярвай, ама чак аз се ядосах докато те четох! Най-добре да не си хабим нервите за такива работи, ама като се стигне до момента с поученията и наставленията - не мога да си намеря място. Ако наистина нещата се повтарят за N-ти път, най-добре е може би да стигнеш до крайност, като заявиш, че или бабите ще се съобразяват с твоите методи на възпитание и хранене или ще преустановиш контактите с детето. Крайно е, ама сами да избират! А за да смекчиш остротата на ситуацията, що не им подметнеш, както Мишанта ти е писала, че би се радвала на таква загриженост, но нека тя да се изразява в плодове - ябълки, банани, круши, каквото им хрумне на хората!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #84 -: Ноември 06, 2008, 10:31:10 am »
Цвети, за съжаление няма да се съглася с теб- това дете е МОЕ и аз решавам какво ще яде, не някой друг
както винаги съм казвала- нашите родители са ни гледали така, както те са усещали нещата, сега трябва да се съобразяват с нашите виждания
когато дам шоколад на детето си- искам да зная, че АЗ съм го дала
пък и извинявай- свекито да й се подиграват всички на масата, че се престарава с отношението към нейния внук /не към Стефания, щото тя не я има за такава/ и тя да вика /вика, не казва/, че тя на никой не била казвала как да си гледа детето, поглеждайки мен, в присъствието на бащата на детето кво му викаш освен налагане на принципи от нейна страна над моите
постоянно се мъчи да убеди снахата и брат му на Ник, че моя подход не е правилен, постоянно повтаря как било вредно за психиката четенето в интернет и това човек, който собственото си дете е започнал да къпе на 11 месеца, а на достойната за уважение възраст от 55 години не знае колко прах се слага в автоматичната пералня, за да пусне да пере  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #85 -: Ноември 06, 2008, 11:00:15 am »
момичета,много ви благодаря за ценните съвети :Dблагодаря :D

Стефи,не се ядосвай,и да ти кажа.......понякога има нужда от по-рязък тон,за да поставиш някои хора на мастото им.
У нас пък страшна работа,че не даваме вода на детето и чай :? :xнищо ,че обеснявам че няма нужда.че има рефлукс и по-рядка консистенция веднага повръща......... :x
всички хора давали и ние нееее 8O

аз не съм конфликтен човек,мразя кавги и скандали ,но вече не си мълча :oops:..............не че има особен ефект......но поне по-рядко ме вбесяват :oops:  :lol:
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #86 -: Ноември 06, 2008, 11:06:52 am »
Стефи, ние го минахме вече този период. В момента свеки вижда детето веднъж в месеца, поради нежеланието й да се съобрази с моите виждания за отглеждането.
Моята "скъпа" в прав текст ми каза че не съм добра майка, че нарочно съм си спряла кърмата :x/за протокола кърмата ми спря изведнъж от стрес, след като малкия се задави и половин час не можеше да си поеме въздух/, че неискам да давам калций от ампули и че с това съзнателно си вредя на детето, че неисках да му давам фризопеп без причина, че по интернет деца не се гледат и т.н. Много неща мога да изпиша но не в това е въпроса. Даваше въпросните ампули, както и разни лекарства зад гърба ми и след като разбрах си понесе последствията. Отстоявай позицията си, дано не стигате до нашето положение.
За сравнение майка ми колкото и да не е съгласна с някои мои методи се съобразява.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #87 -: Ноември 06, 2008, 14:22:26 pm »
Цвети, за съжаление няма да се съглася с теб- това дете е МОЕ и аз решавам какво ще яде, не някой друг

Разбира се, аз не съм казала обратното, съгласна съм. Това, което ти описваш за твоята свекърва, аз не мога да кажа за моята. Ние сме в хубави, топли отношения, никога няма да ми каже, че не съм добра майка, няма и да си го помисли, за нея мога само добро да говоря, защото само добро съм видяла. Обяснявам и отстоявам вижданията как ще се храни детето, но не мога да я спра да го вижда, заради лъжичката захар, която му слага в закуската - няколко пъти в месеца, когато закусва при нея. Няма да позволя да я тъпче ежедневно с вафли и бонбони и за целта ще ми се налага сигурно многократно настоятелно да обяснявам и изисквам, но знам, че няма да прекрачи границите и ще се съобрази - дори да има друго мнение.  Но вие говорите за съвсем други отношение, нашите не са такива, че да стигам до подобни крайни мерки.
Свекърва ми, например беше много стриктна в изпълняване изискванията ми при захранване на детето - не ги разбираше изобщо, постоянно ми даваше примери нейните деца на колко месеца какво ядяли, но никога не си позволи да даде храна, която  не е въведена. Детето е мое, не нейно, но то е част и от нея и нейния живот - не заради кръвната връзка, а заради обичта и грижите, с които я дарява. Затова си затварям очите за лъжичката захар и се примирявам с досадата да обяснявам за кой ли път какво държа да не се прави (мине не мине време и подпитва дали вече може еди си какво :lol:), защото я обичам.

Аз за себе си съм взела като правилно решение целта ми да не е Симона никога да не опита вафла, сладолед, шоколад (дори и аз де не ги дам, дори и свекърва ми да не ги даде или който и да е друг роднина - все отнякъде и някого ще бъдат дадени на по-късен етап - било на детски рожден ден или било в градината - ето случая на Лидия с крушата,например), а да не са ежедневна част от менюто й.
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 14:46:03 pm от tzvetenze »
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #88 -: Ноември 06, 2008, 14:35:18 pm »
ооо, добрите, стари свекита :lol: бисерите не секват. може да си направим темичка за изцепки.

майки, да ви питам. през седмицата децата ядат в ясли, на кухня и т.н. в събота и неделя кво ги храните? за обяд и вечеря. по две манджи ли готвите? то само на печката трябва да се седи. чудя се кво да измислям вече 8O
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #89 -: Ноември 06, 2008, 14:41:48 pm »
Ман, събота и неделя готвя по две манджи, Рая не пие мляко и нямам избор(за вечерята говоря в случая) Не седя на печката цял ден :wink: става бързо, количеството ми е за едно ядене :)

за всички, които се интересуваха, бебето на Фреш се казва Мартин :D
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #90 -: Ноември 06, 2008, 14:51:25 pm »
Аз винаги съм готвила за през уикенда за Тони и най вече спанак с ориз, понякога спанак с кус кус и добавям пиле или риба. Например за единият ден на обяд яде спанак с ориз и пиле, на другият с риба. Готвя едно ястие за целият уикенд, но за вечеря и аз се чудя, какво при това доста често. Случвало се е да дам пак спанака но с жълтък, кисело мляко и сухар. Втората вечер е вече голямо умуване и според зависи, пак нещо бързо, като гювече.Ехххх хубави времена бяха ... :(

Чеф, Мини, Цвети има и по тежки случаи, като моята майка на бащата на детето ми/свеки. Тя винаги е на различно от моето мнение, ревнува ме и лъже нон стоп. Излиза на разходка и винаги набутва нещо сладко на Антона. Това забелязвам по устните на детенце, а дали го забелязвам защото тя не довижда и не го е забърсала старателно или нарочно го оставя така за да разбера, това не съм си поставяба за цел да разбера. На въпроса ми какво е ял, отговора е купих си едно малко шоколадче и му дадох, защото искаше, но той яде съвсем малко. :x :x Кво да ви кажа, няма да си дам детето при нея и толкоз. Отделно ние се скарахме с нея на 5-ият ден от раждането на Антоан, та се изяснихме кой какво мисли и че в момента всичко е един фарс. Мисля настройват и синчето си, но както и да е. Важното е, че никога не се съобразява с това което й кажа, напротив опитва да се налага, макар и веднъж месечно. Веднъж е не защото не й го давам, а зощото не й се занимава...  8)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #91 -: Ноември 06, 2008, 15:00:19 pm »
Ман, и аз готвя събота и неделя по две манджи. Абе стоенето на печката айде да не е по-цял ден, ама досада си е - не че чак толкова ми тежи, но мога да направя разлика, като отидем уикендите на вилата и свекърва ми поема задачите с готвенето - много по приятно е да имаш повечко време за самото детенце, а не за грижите по него. От по другата седмица сме записани в кухня, първо ще я пробвам и ако се хареса, мисля да се запиша за 5дни + съботата, поне единият ден да не се занимавам с готвене.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #92 -: Ноември 06, 2008, 15:08:54 pm »
Цвети, още веднъж ще уточня- не визирах само свека като човек, който няма да си позволи да даде нещо на Стефания, за мен е категорично забранено и далеч от доброто възпитание веднага като видиш дете и да му тикнеш от това, което ти ядеш в ръцете, пък да не говорим че има такива, които и директно в устата- имала съм няколко случая, в които съм избивала ръцете на познати в последния момент преди да тикнат нещо в устата на Стефания. А за случката с Лидия просто думи нямам, още повече, че уж педагози и хора, които постоянно се занимават с деца.  :x
и още една изцепка забравих да споделя- свека каза, вече на Алекс /племенника/ тя щяла да му мие зъбите, щото като му дала той да си ги мие и бил гълтал пастата за зъби  8O казах й като научи Алекс да дойде да ми покаже и Стефания как да науча да я плюе  :lol:
Ман, аз до сега лесно, на обед майка готви за Стефи едно, аз у нас друго, ама тази седмица в чудо се виждам и аз. Днес накупих някое друго пюре на Семпер и на Хип над 18 месеца, ама това не е решение на проблема де.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #93 -: Ноември 06, 2008, 15:25:05 pm »
Аз също никога не бих си позволила да дам на нечие дете нещо, без съгласието на родителя. Когато се е случвало Симона да яде нещо и друго дете да прояви интерес - винаги питам родителя дали да му дам.
Случвало ми се е на два пъти (единият даже днес) за секундите, в които я изтърва от поглед - непознати хора да й натикат нещо в ръката. Единият път бяхме с Джази пред НДК, такова хубаво време, аз се радвам на близнаците, Симона тича на около и в един момент се връща с две соленки, дадени й от баба на съседната пейка. Днес в кварталната градинка тръгва да гони гълъбите, докато говоря с баща й и се връща с парче препечен хляб - направих възпитана забележка, че е трябвало да ме попитата, и естествено, взех хляба - жената се обиди.

като стана въпрос за зъби - вие успявате ли да измиете добре зъбките на детето? Аз мия всеки ден старателно, детето се радва, и тя участва, знае къде стои "чечи" (четчицата) и изобщо аз щастлива как добре се възприема полезния навик. Първо и давам тя да поиграе, после аз ги измивам.
преди известно време в градинката на ясна слънчева светлина я заглеждам по-внимателно в устата и виждам колко са й жълти и покрити с плака зъбите ниско при венците - въпреки, че мием старателно! Започнах още по-старателно, но без ефект. Явно не мога да постигна необходимите натиск и посока на изчеткване ли, наистина не е като да миеш собствените си зъби, и аз не знам. Пробвах да увия парче хавлие плат около палеца си, така ми беше по-лесно да контролирам движенията си и имаше ефект - зъбките светнаха. След седмица с "чечи" - пак жълти. пробвах с ел. четка - измиват се много добре. Не знам обаче дали е уместно да ползваме ел. четка...
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 15:38:28 pm от tzvetenze »
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #94 -: Ноември 06, 2008, 16:05:57 pm »
На Тони съм забелязала да пожълтяват зъбките, когато е болен и пие сиропи. Иначе с четката не съм забелязала да жълтеят. На други деца съм виждала и майките казват, че старателно ги мият, но факт е че са жълти зъбките.
Незнам наистина дали с ел.четка е удачен вариант за толкова малко дете.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #95 -: Ноември 06, 2008, 16:14:30 pm »
Аз също съм далеч от мисълта да се стига до крайности, ние също сме в добри отношения и за мен е недопустимо да са други, така съм възпитана. Не разбирам отношения от типа - аз не си говоря със свекървата, например, не искам да ги ивждам и т.н. Тя не е участвала в гледането на детето ми, нито в захранване и други важни моменти, така че не се е бъркала, но незнам от къде тази фикс идея да се тъпчат децата с безполезни захарни неща. Така прави и с племенниците, междудругото. От както стана на 2 г. на Деси й се дава детско шоколадче милкинс, яде мед, както и домашно приготвен кекс и друг сладкиш, бисквити също, но не им е голям фен, яде достатъчно плодове. Така че не мисля, че детето ми се лишава от захар под една или друга форма.
Абе темата е безкрайна, но решение има и то в никакъв случай не трябва да се изпада в крайности, защото на мен лично ми звучат малко елементарно и модерно в днешно време и едва ли не се заявява с гордост, че мразиш свкърите и не си говориш тях. Глупаво е, те са баба и дядо и детето има нужда да контактува и с различни по характер и възгледи от мама и тати хора. По този начин може да се провери и до колко съм успяла с възпитанието на детето си. Аз искам тя сама да разбере кое е добро и кое не за нея, в ранна детска възраст това става с изгражаден на правилните навици, след това вече е въпрос на харакетр и самосъзнание.
Уф олях се.

Събота и неделя, както и през седмицата готвя на Деси, защото тя вечеря супа, просто си я търси, готвя за 2 яденета супа, а събота и неделя готвя по две манджи. И аз като пердето гледам единия ден да е рибка. Например миналата събота яде агнешко с ориз за вечеря рибена супа, в неделя яде тележко със зелен боб и картофи и пак рибена супа за вечеря.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #96 -: Ноември 06, 2008, 17:57:19 pm »
Ами и аз не знам защо, но факт е, че масово бабите искат да гледат как детето хапва често и по множко, и трябва да му се предлага всичко. Като си спомня баба ми как се радваше на закуска като ни направи палачинки и ние с брат ми се състезавахме кой ще изяде повече, до по 10-15 сме стигали, ужас...и все казваше "хм, дете без коремче какво е" :lol:

имам питане за варицелата - може ли човек, който я е изкарал и има имунитет, да е само носител и така да зарази друг или само болният заразява?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #97 -: Ноември 06, 2008, 18:24:09 pm »
само пряк контакт с болния
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #98 -: Ноември 06, 2008, 19:01:43 pm »
Ох, какво да ви кажа за мойта свекърва. Ели за момента не съм и я оставяла и не мисля да и я оствям поне не на нейн терен, така че яденето на малката си е под мой контрол. Но това което ме дразни е как се отнася към сина си. Никола е с наднормено тегло и на мен постоянно (като ме хване насаме) ми се говори, че той трябва да отслабне защото ще се разболее и т.н. и в същото време като отидем на гости или пък тя ни дойде на гости и го тъпче като за световно, сакън да не остане гладен - е кажете ми на това какво му се вика. Заради това нейно поведение съм решила Ели само в краен случай да бъде оставена при нея. Не че и майка ми и баща ми изпълняват всички мои заръки, ама поне няма такова лицемерие. Да не говорим, че я наблюдавах като ни беше на гости как търчеше да размахва играчки пред краката на Ели, че да не се спънела и да падне, ами като иде на ясла и 20 деца разхвърлят да не би някой да ходи да разчиства да не се спънат. Ами ей такива работи иначе принципно се разбирам с нея, но напоследък нещо съм и насъбрала...

А за готвенето, добре че Ели яде мляко за вечеря, защото не е на кухня и ако не всеки то през ден готвя и то долу горе едно и също се получава, но на моменти купувам и готови пюрета, че да и разнообразявам от моите комбинации картофи с пиле и без пиле... Другите манджи са: картофи с ориз, ориз с тиквички, картофи със сирене, риба също давам...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #99 -: Ноември 06, 2008, 20:01:52 pm »
А за готвенето, добре че Ели яде мляко за вечеря, защото не е на кухня и ако не всеки то през ден готвя и то долу горе едно и също се получава, но на моменти купувам и готови пюрета, че да и разнообразявам от моите комбинации картофи с пиле и без пиле... Другите манджи са: картофи с ориз, ориз с тиквички, картофи със сирене, риба също давам...

Е, извинявай, но това не мога да го разбера. Не мога да проумея защо майки, които са си вкъщи не готвят на децата си. Готовото пюре нито е по-качествено, нито е по-евтино, поне според мен.
Примерно карфиол, броколи, червена леща, зелен фасул, грах,  се готвят за същото време като картофи с пиле или без. Пък и по-малко дори. Примерно бих дала макарони със сиране , кашкавал и масло за следобена закуска. За обед пък какво сложно има да кажем в един миш-маш /съобразен с възрастта към годинка/? А защо само пиле?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #100 -: Ноември 06, 2008, 20:25:33 pm »
Е, извинявай, но това не мога да го разбера. Не мога да проумея защо майки, които са си вкъщи не готвят на децата си.

Не останах с впечатление,че Гери не готви!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #101 -: Ноември 06, 2008, 20:34:02 pm »
За готвенето: .... мисля, че всеки сам преценява кое е по-добро за детето му. Дали да готви /между другото със съмнителни продукти ако са купени от пазара/ или да купува готови пюрета.
Аз лично не съм луд привърженик  нито на едното, нито на другото, а и не бих си позволила да критикувам - преценявам за момента в зависимост от това, с което разполагам /кое в случая е по-здравословно според мен/ и ситуацията.


*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #102 -: Ноември 06, 2008, 22:29:09 pm »
Докато сте на готвене и кухни, да взема да се оплача от Ози. Спрях се на тях, защото сме новодомци с още немонтирана кухня, а те носят и в събота. Четири дни носеха кухня на детето. Алекс принципно не е от ящните, ама толкова храна никога не съм хвърляла. Добре, че баща и е фен на кремчетата и киселите, та тях поне не хвърлях. Върха беше с един боб дето и аз не успях да го ям - толкова твърди люспи имаше. 8O
Сега Александра яде пюренца на Хип и Сънвал и е щастлива и доволна.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #103 -: Ноември 06, 2008, 23:28:15 pm »
Бях записала Кристина за кухня, в нашата градина. Вземахме един месец, като половината месец храната я предостъпихме на друго дете, понеже Кристина не ядеше и трябваше да я хвърлям. Грехота е. Вече не взимаме, отказах. Исках да видя дали ще възприеме тази храна, но уви. И как, при положение, че майка ми и годтви домашна храна, то не са кюфтенца по чирпански, не са супи, кюфтенца с бял сос....и т.н. Майка ми готви всяка вечер ново ядене и само за едно хранене, в малка тенджерка. И по друга причина Кристи не яде "кухнята" - вече свикна с едри и големи парчета и пюрета много не хапва, а манджите от кухнята са почти като пасирани. От готовите яде само такива, които не са гладко пасирани.
Обаче разнообразието за вечеря бавно го постигнехме. Само картофи, после ориз, след това тиквички, вече и зеле. Имам трик - оставям я да яде сама, на нея и е интересно и така както плюеше ориза, сега вечер го чака с нетърпение.
Боб не яде още, ама аз за него и не бързам.
Честно казано храната от детската кухня за мен е отвратително гадна. Сори, знам, че на детето не бива да приписвам мойте вкусове, но понякога в кухнята имаше отвратителни буламачи. Супата със зеле ми беше "любима", и на мирис, и на вид, и на вкус. Бляк.
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 23:41:48 pm от Nina »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #104 -: Ноември 06, 2008, 23:29:16 pm »
lady_11 ,единият ни педиатър даже ни посъветва да не му готвя.В книгата ,която имам за първата година на детето,даже има и обяснение защо да не се готви.
Аз за сега не готвя,тъй като в Белгия незнам от къде да купувам нормални продукти.Техните меса са почти всички с подправки или много солени и т.н.Един колега на мъжът ми(белгиец),му каза че не купува никога месо от магазина и били боклуци.Зеленчуците повечето са все едно ядеш гума.
Като се приберем в БГ през февруари,ще си му готвя.
Ама всеки да си гледа детето,както иска.
То и аз не мога да разбера,защо детето трябва да яде кисел примерно.Немога да разбера и майките дето започват работа още преди детето им да е направило и годинка,но не обвинявам никой - всеки си знае сам.

За свеки - ние нали живеем заедно и естествено има и какво да ни подразни.Не се е месила никога за захранването.Обаче редовно се затваря прозореца детето като влезе в хола,навън му се подръпва якенцето постоянно,задават се въпроси от сорта -няма ли да му е студено(аз ако мисля,че ще му е,няма така да го облека),защо реве  8O и т.н.Иначе е добричка и се разбираме и много помага(не точно за детето,защото аз неискам),но някои неща ме дрязнят.То сигурно и аз с много работи я дразня.
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 23:38:58 pm от z22 »
<br />
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #105 -: Ноември 06, 2008, 23:32:53 pm »
И аз съм съгласна в известна степен, че до определена възраст няма лошо и готови пюрета, но все пак по някое време е добре да се готви и детето да започне да свиква и с домашна храна или такава от детски кухни, след годинката, примерно.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #106 -: Ноември 06, 2008, 23:39:51 pm »
ооо за след годинката със сигурност - то си е голямо човече вече.
<br />
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #107 -: Ноември 07, 2008, 00:05:34 am »
То и аз не мога да разбера,защо детето трябва да яде кисел примерно.Немога да разбера и майките дето започват работа още преди детето им да е направило и годинка,но не обвинявам никой - всеки си знае сам.
.[/color]

Z22, radvai se, che na teb ne ti se nalaga da zapochnesh rabota predi deteto ti da navarshi godinka! Sajalyavam za latinicata!

[/url]
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #108 -: Ноември 07, 2008, 00:08:13 am »
Момичета, съгласна съм до някъде, с коментарите, че не трябва да се дава на детето /когато е навън/ храна, без да се пита майката дали може и дали детето яде вече, но само донякъде....
Как ще ви даде сърце да го спрете, ако гледа например как другите деца на площадката хрупат зрънчо или нещо друго, не толкова полезно.... и иска да си вземе.... или гледа някой в устата как нагъва вафла.....
Не можем да се изолираме.
И аз под давление на прочетеното тук,бях ужасена от факта, че дъщеря ми, докато бяхме в Бг, на площздките, гледайки другите деца, започна да хрупа зрънчо, който всички останали майки предлагаха... Е, не виждам да й е станало нещо.
А и от сладкотии. как ще ги опазите цял живот. Като отиде на РД няма да яде от тортата ли?????
Странни сте ми понякога

Не знам, може да не разсъждавам правилно.
Дара е ужасно злояда, може би затова не се притеснявам дали ако хапне някоя бисквита или парче вафла, ще напълнее...


П. П. Все се каня да повдигна въпроса. Защо аджеба на деца около 2 год. възраст и отгоре се дава все още АМ????

Питам, защото на моя въпрос, кое е по добро и по-полезно за детето, АМ или нормалното мляко, Бърди ми отговори - НОРМАЛНОТО.

Поздрави

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #109 -: Ноември 07, 2008, 00:21:40 am »
Все се каня да повдигна въпроса. Защо аджеба на деца около 2 год. възраст и отгоре се дава все още АМ????


и мен това ми е интересно.Моя приятелка с момченце на 2г. и 7м. дава всеки ден АМ.Айде тук до 4г. цокат биби и ги возят в колички,че и пампреси ползвам,ма в БГ.

Melissa ,ами радвам се,но това незначи че сме цъфнали и вързали.След няколко месеца се прибираме в БГ,където нито аз ,нито мъжът ми ще имаме работа,нито имаме наше жилище.Въпреки това ,ще си гледам детето до към 2г.
Искам да кажа,че не винаги тръгването на работа е свързано с липсата на средства и именно тези майки не разбирам,но това си е мое мнение и не желая да упреквам никой.
<br />
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #110 -: Ноември 07, 2008, 00:50:54 am »
z22, molya te ne go priemai lichno! :hug2: Razbira se, che ne uprekvash nikogo! Vseki sam reshava kak da si gleda deteto! No misulta mi e, che ponyakoga (za sajalenie stava vse po - chesto) tryabva da ostavish bebeto si da go gleda drug, za da se varnesh na rabota! A i ima dosta maiki, koito ne ochakvat pomosht ot bashtata na deteto si! Za tova govorya! Otnovo se izvinyavam za latinicata!
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 00:52:46 am от Melissa »

[/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #111 -: Ноември 07, 2008, 07:27:49 am »
Мелиса, ползвай KREDOR(до емотиконите) и няма да имаш проблеми с латиницата!

По-повод готвенето, Миташа е ял и готови пюрета и сготвено от мен и в момента кухня.
В началото категорично отказваше моите творби, ядеше само Сънвал и АМ.
Сега готвя събота и неделя, защото сме на кухня!Готвя за трима ни, съобразено да става и за него.
Доволна съм от кухнята много, всеки ден разнообразие и е вкусно.Харесва му определено.
Десертите не винаги давам, той и не иска много, предпочита плод или каша за следобедна закуска!

Лейди, правиш заключения без да познаваш човека, може просто да те е провокирало нещо,
но Гери работи, бременна е и ако прави 2 манджи + еквилибристиката да поддържа дома и да си гледа детето, аз и се възхищавам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #112 -: Ноември 07, 2008, 08:34:17 am »
Ами Зет-че, ако знаеш, че дохода ти ще падне 3 пъти и своевременно изплащаш жилишен кредит, да ти кажа не се чувстваш в много изгодна позиция да избираш дали и кога да се върнеш на работа. Ти кое би предпочела- да лишиш детето си от възможността да му купуваш свестни храни или да го лишиш от присъствието си, защо- да, в Бг е скъпо удоволствие да гледаш дете, защото да му готвиш и купуваш качествени продукти е скъпо, защото едно качествено пюре е 3 лева. Ето за това аз се върнах на работа, когато детето ми беше на 11 месеца. За съжаление моята работа не може да се върши от вкъщи, но не смятам, че Стефания е особенно пострадала от моята липса.
Ето поради тази причина, след като разбрах, че отново съм бременна реших да си направя двойно осигуряване до максималния осигурителен доход, и искренно се надявам бременността да е успешна и да направят болничния за бременност и раждане 12 месеца, за да мога да си подсигуря повечко време вкъщи. Говоря ти цифром и словом, в момента внасям 430 лева осигуровки по втори трудов договор и 500 лева имаме кредит към банката. От там натам ни почват разходите. Дали ако си бях на 220 лева майчинство щях да мога да си го позволя.
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 08:39:37 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #113 -: Ноември 07, 2008, 08:54:07 am »
Ами Зет-че, ако знаеш, че дохода ти ще падне 3 пъти и своевременно изплащаш жилишен кредит, да ти кажа не се чувстваш в много изгодна позиция да избираш дали и кога да се върнеш на работа. Ти кое би предпочела- да лишиш детето си от възможността да му купуваш свестни храни или да го лишиш от присъствието си, защо- да, в Бг е скъпо удоволствие да гледаш дете, защото да му готвиш и купуваш качествени продукти е скъпо, защото едно качествено пюре е 3 лева. Ето за това аз се върнах на работа, когато детето ми беше на 11 месеца. За съжаление моята работа не може да се върши от вкъщи, но не смятам, че Стефания е особенно пострадала от моята липса.
.... 500 лева имаме кредит към банката. От там натам ни почват разходите. Дали ако си бях на 220 лева майчинство щях да мога да си го позволя.

Същото положение, само дето ипотеката ни е вече 1000 лева. За нищо - апартамент с две стаи, но така е когато почваш точно от нулата и няма никакви пари, а без жилище не може. Реве, моето дете реве от чужди хора - ама направо се дере, но нямам друг избор - другото е да хвана двете деца под мишница и да си спретнем палатков лагер в градинката, ама идват студове.
Така че всеки си знае за себе си.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #114 -: Ноември 07, 2008, 09:14:43 am »
Абсолютно, всеки си преценя според възможностите и потребностите кога и как да се върне на работа. Зорчо, това че нямате жилище не е страшно, важното е че ще има къде да живеете без да плащате, а ние дето имаме жилища си плащаме всеки месец по 1000 лв. :wink: И аз се върнах на работа Деси като беше на 1.6 г., въпреки таксата за градината ми оставаха 3-4 пъти повече пари от майчниството. Не казвам че на моята заплата се крепи семейния бюджет, напротив и без нея ще живеем, но все пак сме свикнали до този момент да поддържаме някакъв среден стандарт на живот. Както се казва биието определя житието и обратно :wink:

Албена, аз не се притеснявам, че хората ме мислят за странна, и не говоря за това което ти визираш-случките по градинките. Моето дете също яде зрънчо и не само по градинките, когато си поиска й купувам, не ходи да зяпа хората в устите какво ядат и да проси храна, когато я почерпят тя сама си решава дали да вземе или не. Знаеш ли кое е хубавото на това да не създаваш изкустевено навици за близалки и др. буклуци, това че когато й предложат тя не взима, защото не знае какво е това, а повярвай ми, на мен хич не ми става жал че детето ми че незнае какво е например захарен бонбон клечка, дълъг 10 см., това беше последното което една майка й предложи онзи ден, защото чупеше и даваше на детето си, а тя беше до него. Деси, просто я погледна странно и каза НЕ, Деси не иска :lol:
Аз се дразня от факта, когато зорлян се тикат на детето такива неща, ако бабата беше отичла в магазина с нея и тя си поиска въпросната близалка, ок, да й я купи, но при положение, че детето дори не знае какво е това, да му го носиш като бодарък, еми прощавай ама не го разбирам и това от хора които много добре знаят какво ми отношението по въпроса, не са случайни хора.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #115 -: Ноември 07, 2008, 09:29:03 am »
Албена, да- не давам торта на детето си когато ходим на детски РД, и на какъвто и да било друг. Не смятам, че я лишавам от нещо жизнено важно на настоящия етап. Горда съм от факта, че яде абълки, банани, круши и т.н и ги предпочита пред вида на зрънчовци, солети и шоколад. Както обичам да казвам, горкото ми дете- не попадна на майка и сега ще трябва да се лишава от такава ценна съставка от дневното меню като шоколада.  :D
Давам АМ, защото Стефания отказва да яде кисело и прясно мляко, смятам поне до 3 години да давам, ако не успея през това време да я накарам да прояде останалото.
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 09:31:41 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #116 -: Ноември 07, 2008, 09:37:22 am »
ти пък къде се тикаш в А група, къде сте още за торти и шоколади :lol: :P

А за АМ и Деси такова пие, не защото съм странна :P, а защото детето се обрива от прясно мляко. Беше на 1.2 г. като започнах да й давам да пие и й се зачервяваше дупето, пробвах няколко пъти след направени паузи и положението беше същото, лятото отново след 3-4 м. пауза и пак, така че за сега ще пие АМ. Кисело мляко много обича и си яде доволно :)
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 09:39:29 am от StefiZ »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #117 -: Ноември 07, 2008, 09:57:44 am »
ба, тикам се аз, ела да видиш наборите на годинка ко правят  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #118 -: Ноември 07, 2008, 10:11:15 am »
благодаря за отговорите относно съботно-неделните манджи. ние в събота и неделя не се храним вкъщи и затова ми е трудно да отделям от нашето. както и да е, ще се нагласят нещата.

давам АМ, защото по състав превъзхожда "нормалното" мляко, което е богато на хормони и антибиотици.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #119 -: Ноември 07, 2008, 10:14:06 am »
еми манчо, можеш винаги да поръчаш супичка или друго бодходящо ядене на заведение, стига да си сигурна, че е добро и няма да се подрискате :wink: :)
аз на Деси вече няколко пъти съм й поръчвала крем супа от Дон домат, имаме на 10 м. от нас, детето много я харесва :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #120 -: Ноември 07, 2008, 10:18:49 am »
така процедирам, Стефе, но много капризен е станал. ще свиква, де ше ходи, трябва човешка храна да яде вече.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #121 -: Ноември 07, 2008, 10:34:31 am »
Здравейте и от нас с Бори

Днес мама си гледа детето, а да ви кажа от както смениха времето рядко я виждам на дневна светлина :lol:.Пуста работа.

Ние вече сме на нормално мляко от крава от село,преврявам го 10 мин след като тръгне да кипва на слаб огън.За сега няма проблеми приема го с удоволствие.От него и правя грис или попарка за закуска,слагам го и на пасираните плодове следобед ( то май баща ми ги прави повече тези процедури нали той я гледа ) и става като плодов млечен шейк.Имам и кутия АМ давам от нго когато няма друго абе редувам ги за сега.

За яденето тате готви всеки ден когато я гледа по мое меню,малката сутрин преди обяда спи 1-2 часа и той има време, а през почивните дни готвя аз.Стремим се да я приобщаваме вече и към нащо меню.

За сладкото не и давам ама и без да е опитвала близалки да ви кажа бая я привличат.Та ако някой и подаде не вярвам да откаже  :D Зрънчо,солети и обик. по твърди бисквити и давам ама с времето нещо не ги иска вече.Много обича маслини да ви кажа луда е по тях незнам малка или не яде си доста.На гроздето вика ГРООООО с френско -Р- и ние много и се кефи и само я питаме какво е това,горкото дете.
А кисело мляко също много харесва.Плодове яде всякъкви и на парчета и като шейкове.Ами това е от нас по темите.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #122 -: Ноември 07, 2008, 10:44:38 am »
Наистина връщането на работа е доста голяма дилема, понякога, де. Не мога да не похваля моя работодател. Миналата седмица ме викаха да се уточним кога ще се връщам. Бях казала февруари 09 г., но май няма да мога. Няма кой да гледа Кристина, а на ясла няма да я давам. Чак на детска гадина на 3-3,5 год. Разбраха ме, връщам се на работа чак Август до година. Криси ще е вече на две годинки и малко. Тогава ще имам и помощ за гледането и от баби и дядовци. Предложиха ми сега да си прекъсна майчинството, за да си изчистя натрупалата се отпуска - общо 3 месеца са се събрали. Пада се до края на януари и сега пак три месеца ще си вземам добра заплата, че с тези 220 лева вече бях почнала да издъхвам. След януари продължавам майчинството до август. Изобщо постъпиха страшно коректно, надявам се все повече такива работодатели да има у нас.

Ако нямах избор, разбира се, че и на ясла бих пуснала Криси. Всеки си знае проблемите и съображенията.

Поздрави на всички.


*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #123 -: Ноември 07, 2008, 10:52:02 am »
Манчо, а в яслата яде ли, какво казват лелките?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #124 -: Ноември 07, 2008, 11:02:54 am »
Албена, съгласна ли си дъщеря ти да изяде храна, дадена й от абсолютно непознат човек - представи се една баба, ръфаща соленки и давайки от същите на детето ти, защото то, минало покрай нея я гледа със зяпнала уста? Не се чувствам комфортно в тази ситуация, защото не го смятам за хигиенично. Съгласна ли си да му дадат мандарина, пак защото гледа с искащ поглед, а в същото време да имате алергия към цитруси? Или да му подават постоянно солети в градинката и резултатът да е да не хапне нищо  на обяд - ако съм искала съм щяла да му купя солети.
И аз като Мини мисля, че е въпрос на възпитание да попиташ майката дали да дадеш - може да има най-различни причини, поради които детето не трябва да яде тази храна или майка му не иска.
Иначе, абсолютно съм съгласна, че няма начин никога да не опитат тези храни, пак казвам, че поведението ми е насочено да не свиква това да й е ежедневна и преобладаваща храна.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #125 -: Ноември 07, 2008, 11:05:26 am »
Цвети, Симона пак пише на Стефи  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #126 -: Ноември 07, 2008, 11:06:50 am »
така е момичета,затова казвам,че никой не упреквам.Пък и едно е на 11м. или годинка и нещо,друго е на 2-3м. да се остави,защото имам няколко такива познати и то не с ниски доходи,което всъщтност ми е странно.
а иначе имаме къде да живеем,но с нечии родители и девера или сестра ми.Е всеки има родители и по тази логика всеки има къде да живее.
Ама айде,че всехме да спамим,пък не ми се ще. :bighug:
<br />
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #127 -: Ноември 07, 2008, 11:09:22 am »
Цвети, Симона пак пише на Стефи  8)

ами липсват си, какво да се прави :wink: :lol:
сега ще си заключа телефона, имаше някаква функция автоматично да се заключва, трябва да я потърся...

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #128 -: Ноември 07, 2008, 11:12:06 am »
Е всеки има родители и по тази логика всеки има къде да живее.
Ама айде,че всехме да спамим,пък не ми се ще. :bighug:


абе така е имаме, ама са на 400 км. :wink:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #129 -: Ноември 07, 2008, 11:15:03 am »
Манчо, а в яслата яде ли, какво казват лелките?


яде, но не всичко, избира си. това вече ми става проблем. преди всичко си ядеше, защо стана капризен не знам.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #130 -: Ноември 07, 2008, 11:23:38 am »
така е момичета,затова казвам,че никой не упреквам.Пък и едно е на 11м. или годинка и нещо,друго е на 2-3м. да се остави,защото имам няколко такива познати и то не с ниски доходи,което всъщтност ми е странно.


На мен пък хич не ми е странно, че си зарязох детето на  втория месец и хукнах на работа, защото моя месечен доход е  варираща четирицифрена сума, а мъжо получава чисто и просто 400 лева.Не разчитам на майчинство, нямам финансова помощ от близки.
Пък работейки, не  оставих сина ми нито ненакърмен, нито незахранен с домашно приготвена храна.
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #131 -: Ноември 07, 2008, 13:05:46 pm »
Не виждам защо трябва да се обсъждат неща, които са абсолютно индивидуални за всеки и всеки е прав за себе си. Някои не са съгласни с моя начин на отглеждане на детето, аз пък не съм съгласна с други и така...
Аз няма на кой да си оставя детето, така че искам не искам, стеснява се бюджета и както се казва "дупе знае 2 и 200".
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #132 -: Ноември 07, 2008, 13:43:57 pm »
lady_11, не си ме разбрала правилно. Аз готвя, но примерно и купувам пюре със заешко месо, защото не съм сигурна че мога да купя прясно такова от магазина и идеята ми е да и разнообразя. А като си стоя в къщи не значи че си стоя, защото всъщност аз работя от вкъщи, да, не е като да ходиш в офис, но работата си е работа и за да си я върша се налага и вечер до късно да работя за да смогна. А ако знаеш, че и мъжът ми не яде какво да е и немога да наготвя една тенджера боб и да си я ядем цяла седмица... и в общи линии се хващам че готвя всеки ден и то не по едно нещо.

За връщането на работа, всеки си преценява според възможностите. Аз съм в междинното, работя едва ли не от както се е родила Ели, но хубавото е че работата ми позволява да я върша както казах от вкъщи така че си гледам и детето.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #133 -: Ноември 07, 2008, 15:32:22 pm »
lady_11, не си ме разбрала правилно. Аз готвя, но примерно и купувам пюре със заешко месо, защото не съм сигурна че мога да купя прясно такова от магазина и идеята ми е да и разнообразя. А като си стоя в къщи не значи че си стоя, защото всъщност аз работя от вкъщи, да, не е като да ходиш в офис, но работата си е работа и за да си я върша се налага и вечер до късно да работя за да смогна. А ако знаеш, че и мъжът ми не яде какво да е и немога да наготвя една тенджера боб и да си я ядем цяла седмица... и в общи линии се хващам че готвя всеки ден и то не по едно нещо.

За връщането на работа, всеки си преценява според възможностите. Аз съм в междинното, работя едва ли не от както се е родила Ели, но хубавото е че работата ми позволява да я върша както казах от вкъщи така че си гледам и детето.

Гери, наистина  не те разбрах правилно.
Все пак не визирах точно и контретно теб, а принципно се чудя по въпроса за стоенето в къщи и липсата за желание на готвене за дедето.
То и моя работен ден започва и приключва в зависимост от количеството работа, защото няма кой да я върши освен мен. Това обаче не ми пречи лаптопа ми да е на кухненската маса и да ври манджата на детето на котлона, дори и в 5 часа сутринта.
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 15:36:16 pm от lady_11 »
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #134 -: Ноември 07, 2008, 15:52:42 pm »
Е лейди, ти си супер домакиня, ние не можем да се мерим с теб :wink: :lol:
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #135 -: Ноември 07, 2008, 15:54:33 pm »
Все пак не визирах точно и контретно теб, а принципно се чудя по въпроса за стоенето в къщи и липсата за желание на готвене за дедето.
Ами просто има жени като мен, които не могат да готвят и каквото и да правят, все буламачи излизат - дори мъж ми отказва да ме яде, какво остава за децата. Добре, че големия бабите му готвят в събота и неделя, та да хапне нещо, ставащо за ядене, а мъж ми горкия кара на сандвичи и остатъците от яденето на големия. Аз почти не ям - сигурно затова и не мога да готвя - всяко готвене е пълен провал при мен, каквото и да правя, каквито и рецепти да следвам. Затова мисля, че Гербер готвят със сигурност по-добре от мен, поне малката повече ги харесва.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #136 -: Ноември 07, 2008, 16:01:58 pm »
Е лейди, ти си супер домакиня, ние не можем да се мерим с теб :wink: :lol:

Е аз определено не мога. 5 часа сутринта у нас не може да ври манджа, просто не мога да стана в толкова, за да готвя, струва ми се прекалено. аз съм от стоящите си в къщи и така ще е още към 2години, готвената храна за детето е приоритет и се храни предимно с такава, но не ми е фикс идея. имам шкаф, зареден с готови пюрета и когато ми се налага - излизане, пътуване, други ангажименти, разнообразие в менюто или просто умора - си ги ползвам без угризения, че съм лоша майка или домакиня. Да, стоя си в къщи, но не е имало и един ден, в който да чукам крак връз крак.
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 16:03:54 pm от tzvetenze »
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #137 -: Ноември 07, 2008, 16:11:15 pm »

давам АМ, защото по състав превъзхожда "нормалното" мляко, което е богато на хормони и антибиотици.



manhattan
, а как попадат според теб хормоните и антибиотиците в нормалното мляко???? :D
Не е ли ако се не лъжа по хранителната верига, т. е. кравите се хранят с антибиотици и хормони, които съответно попадат в издоеното мляко????

А как ли се получава млякото от което се преработва белтъка, минава през амнайсет процедури за да стане на прах, да се обогати наново /изкуствено/ и да се стигне до АМ??? Може би преди още да натъпчат кравата с хормони и антибиотици, точат и го от устата. :D :D :D :D :D
Поправете ме ако греша




*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #138 -: Ноември 07, 2008, 16:33:22 pm »
Е лейди, ти си супер домакиня, ние не можем да се мерим с теб :wink: :lol:

Повярвай ми, далеч съм от квалификацията "супер домакиня", но нищо не ми пречи докато си стъкмям писанията да готвя.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #139 -: Ноември 07, 2008, 16:35:26 pm »
Лейди, мани за малко пюрето и ми кажи моля,

Производството по осиновяване не е ли охранително производство и защо ЧОРТ ГО ВЗЕЛ някои ОС го гледат като исково производство явно... 8O
В очакване ....
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #140 -: Ноември 07, 2008, 16:47:33 pm »
Албенка, именно това смятам, че кравите, чието мляко се използва за АМ не се отглеждат на общо основание.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #141 -: Ноември 07, 2008, 17:06:45 pm »
Лейди, мани за малко пюрето и ми кажи моля,

Производството по осиновяване не е ли охранително производство и защо ЧОРТ ГО ВЗЕЛ някои ОС го гледат като исково производство явно... 8O

Моята логика:
1. Защото в Част шеста на ГПК /новия/ няма отделна глава за осиновяването. Съдиите приеха една интертност да им е сдъфкана и изплюта процедурата, да няма мисъл и правоприлагане.  За някои съдии явно глава 49 ГПК , озаглавена "Общи правила" не се отнася  за осиновяването.
2. Защото чл. 59 ал.1 СК казва, че по искането за осиновяване Съдът е длъжен да се произнесе с Решение, а на някои съдии им стигат знанията доколкова, доколкото са назубрили , че решение се постановява по исково производство. Де да знам, мога да срещна и осъдителен диспозитив някой ден ...

Ако става въпрос за СГС, 7-ми брачен състав, аз от Желявзка очаквам всичко и нищо не би могло да ме изненада.

Извинете за офф-а.

Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #142 -: Ноември 07, 2008, 18:56:19 pm »
Абе Фани, случайно вчера по новините на БТВ, вечерните накрая да дадоха Професорчето ни 8) На едно влакче се возеше и бипкаше нещо с една кафява шапка с козирка.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #143 -: Ноември 07, 2008, 19:58:35 pm »
Да бе и аз го гледах това за увеличаващата се интелигентност при жените след раждане и накрая на репортажа дадоха едно детенце на влакче досущ като Колето.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #144 -: Ноември 08, 2008, 07:55:36 am »
Професор Коле, караше влака в репортажа,
също и в самото му начало, пак го показаха на катерушката!
Инспектор  8)Мишанта го намери и гледа!
Фусита да го поздравиш и  :balk_21: от нас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #145 -: Ноември 09, 2008, 11:48:15 am »
Надин, много сте хубави с малката Рая в списанието. Много целувки имате от моите мъже, много ви харесаха  :balk_21:
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #146 -: Ноември 09, 2008, 13:29:38 pm »
Сладурки, хайде и аз сефтето след раждането,нямаме нет ж ножата къща и е много терсене,разбрах че имам много поздравления и сърдечно благодаря на жсички, ще ги прочета с кеф и ще разкажа повече като пуснем нета, но сега моля за спешна помощ, че нямам нет за сърч.
Първо, ако зърното ми леко кърви, мога ли да продължавам да кърмя, опасна ли е кръвта за бебето?
Второ, малко съм притеснена, Марти е на 7 дни, пълни към 8 памперса с изпражнения на ден, зеленикаво черни и редички, вчера цял ден не може да се успокои, спа 3 часа през деня само, в останалото време тамън го успокоим и като го сложим да спинка, се буди и иска да яде, яде, унася се, слагаме го да спинка, буди се, иска да яде и тн целия ден. В болницата ми казаха, че имам доста кърма, наддажа добре, пълни памперси, но нещо май го мъчи коремчето, много наакани памперси, и нещо, дето ме притесни - 2 пути повърна малко ж тумно кафяв цвят, от какво може да е? Да е погълнал кръв от зърното? Друго?
Кара жълтеница, от МД казаха, че е в рамките на нормалното и не иска специално внимание, може ли от нея да е така неразположен и да иска да яде толкова често?
Педиатърката го видя в петък и не намери нищо тревожно, но вчера беше толкова неспокоен, а и през нощта не можа да заспи до 4ч - унася е и скоро след това се буди и плаче, опитахме и с вода, по препоръка на педиатъра от МД и на неговата, обаче нещо пак не беше добре и даже му излизаше пяна от устичката, на мама сладкото зайче мило :(
Ошашкана съм, от 1 седмица ж новата къща, оказа се голям стрес местенето точно сега, така че помагайте с каквото можете като инфо по горните въпроси.

Целувки!

Извинявям се за грешките, измъчих се с фонетиката на ПЦто, от което пиша
« Последна редакция: Ноември 09, 2008, 13:31:19 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #147 -: Ноември 09, 2008, 13:59:06 pm »
Фрешинка,добре дошла!
За пълните памперси - мисля че е нормално.На Жори всеки памперс му беше наакан до 3-тият месец,после разреди акането.
За жълтеницата - неможе да е от нея мисля,Жори имаше много силно изразена и искаха даже в педиатрията да влизаме,но не е бил така неспокоен.Може би са колики.Дъщеричката на приятелката ми имаше ужасни колики още няколко дни след раждането и от 22ч. до 4ч. само ревеше.
<br />
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #148 -: Ноември 09, 2008, 14:14:31 pm »
Кажете моля спешно като ми кърви леко зърното мога ли да кърмя?
Благодаря ти, Бени!







Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #149 -: Ноември 09, 2008, 14:20:46 pm »
Фреши, по принцип се случва, но ако бебето после повърне малко да не се стряскаш ако има кръв. Просто ще знаеш, че е от теб. Взе ли си силиконови зърна?
Аз храних няколко пъти с АМ за да се възстановят зърната ми. После със силиконови около два дни и сега вече съм и без тях. Вече нямам разранени зърна. Май свикват.
От жълтеницата Яна е по-поспалива и не искаше да яде-това по-скоро е свързано със жълтеницата, а не повишен апетит.
« Последна редакция: Ноември 09, 2008, 14:23:47 pm от Бубе »
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #150 -: Ноември 09, 2008, 14:26:05 pm »
Аз сега май вече трябва да се местя тук.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #151 -: Ноември 09, 2008, 14:39:54 pm »
Сладурки, хайде и аз сефтето след раждането,нямаме нет ж ножата къща и е много терсене,разбрах че имам много поздравления и сърдечно благодаря на жсички, ще ги прочета с кеф и ще разкажа повече като пуснем нета, но сега моля за спешна помощ, че нямам нет за сърч.
Първо, ако зърното ми леко кърви, мога ли да продължавам да кърмя, опасна ли е кръвта за бебето?
Второ, малко съм притеснена, Марти е на 7 дни, пълни към 8 памперса с изпражнения на ден, зеленикаво черни и редички, вчера цял ден не може да се успокои, спа 3 часа през деня само, в останалото време тамън го успокоим и като го сложим да спинка, се буди и иска да яде, яде, унася се, слагаме го да спинка, буди се, иска да яде и тн целия ден. В болницата ми казаха, че имам доста кърма, наддажа добре, пълни памперси, но нещо май го мъчи коремчето, много наакани памперси, и нещо, дето ме притесни - 2 пути повърна малко ж тумно кафяв цвят, от какво може да е? Да е погълнал кръв от зърното? Друго?
Кара жълтеница, от МД казаха, че е в рамките на нормалното и не иска специално внимание, може ли от нея да е така неразположен и да иска да яде толкова често?
Педиатърката го видя в петък и не намери нищо тревожно, но вчера беше толкова неспокоен, а и през нощта не можа да заспи до 4ч - унася е и скоро след това се буди и плаче, опитахме и с вода, по препоръка на педиатъра от МД и на неговата, обаче нещо пак не беше добре и даже му излизаше пяна от устичката, на мама сладкото зайче мило :(
Ошашкана съм, от 1 седмица ж новата къща, оказа се голям стрес местенето точно сега, така че помагайте с каквото можете като инфо по горните въпроси.

Целувки!

Извинявям се за грешките, измъчих се с фонетиката на ПЦто, от което пиша

Фреши и Бубето, добре дошли тук!
Ако зърното кърви според мен не е редно да кърмиш. Ако е само разранено - по става.
От жълтеницата не може да има такова неспокойство. Може да са колики - опитай с чай от копър. Мен лично ме притестнява повърнатото кафяво - може нещо от интубацията при раждането да е раздразнен, но пък 7 дни след това да го повърне не ми се вярва. Не е и логична и пяната по устата. Поне моето дете не е имало.

Ся и аз да попитам нещо като майка параноичка:
Днес паднахме яко два пъти - веднъж от цукалото назад по гръб и темето му издрънча в пода и втория път - странично челно с цицина и цепнатина. Звънннах на педиатърката, тя каза при повръщане да го водя в Пирогов. Някакви други симптоми да следя ли?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #152 -: Ноември 09, 2008, 15:25:17 pm »
Фреши добре дошла,

за зърната,аз имах голям проблем и още в болницата моето вампирче се беше наяло с обилно количество кръв и кърма при което и направиха сондаж на стомахчето,та моят съвет е намери си мазилото ЛАНСИНОХ лилава тубичка 10 гр чист ланолин.Мажи си зърната и се цеди докато ти заздравеят и пак продължи с кърменето.При мен беша така 10-тина дни доста сериозни рагади и кървене.Масажи с топла вода и сапун помагт за напрежението в гърдите.Това да не те отказва да кърмиш.Това мазило не е нужно да се отмива преди кърмене така че си го ползвай през цялото кърмене.Аз лично от ГЕРМАСТАНА не бях доволна много ми изсушаваше зърната и ми ставаха болезнени.Дано ти помогнах.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #153 -: Ноември 09, 2008, 16:48:08 pm »
Фреши, добре дошли с Мартин!
На мен ми прилича на колики. За кървенето не знам, не съм се сблъсквала,
но повърнато кафяво вероятно е това, наистина виж как ще е със силиконовите зърната ако имаш. И все пак ако продължи се консултирай с лекар.
И според мен е нормално да ака толкова, мисля, че не е проблем.
Рая имаше жълтеница, и много я унасяше, не се хранеше когато трябва.
За водата всеки си преценява, но мисля, че няма нужда, в кърмата има достатъчно, така няма да му се пълни коремчето и няма да повръща.
Ще се справиш мила, само спокойствие и силна храна :D Целувки на Марти.

Мими26, благодаря ти! Цветенце и Мона също са прекрасни!
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #154 -: Ноември 09, 2008, 18:38:39 pm »
Аууууу, къв съм шемет  :oops:
Хич не се светнах, че Симона е нашата Мона  :oops: Гледам познато дете, ама като не съм виждала Цветенце... И те са страхотни, сега ви гледах всички пак, че не ми беше останало време да прочета статиите.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #155 -: Ноември 09, 2008, 18:57:32 pm »
При нас още го няма новия брой на сп. Мама, надявам се утре ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #156 -: Ноември 09, 2008, 21:12:36 pm »
Сладурки, хайде и аз сефтето след раждането,нямаме нет ж ножата къща и е много терсене,разбрах че имам много поздравления и сърдечно благодаря на жсички, ще ги прочета с кеф и ще разкажа повече като пуснем нета, но сега моля за спешна помощ, че нямам нет за сърч.
Първо, ако зърното ми леко кърви, мога ли да продължавам да кърмя, опасна ли е кръвта за бебето?
Второ, малко съм притеснена, Марти е на 7 дни, пълни към 8 памперса с изпражнения на ден, зеленикаво черни и редички, вчера цял ден не може да се успокои, спа 3 часа през деня само, в останалото време тамън го успокоим и като го сложим да спинка, се буди и иска да яде, яде, унася се, слагаме го да спинка, буди се, иска да яде и тн целия ден. В болницата ми казаха, че имам доста кърма, наддажа добре, пълни памперси, но нещо май го мъчи коремчето, много наакани памперси, и нещо, дето ме притесни - 2 пути повърна малко ж тумно кафяв цвят, от какво може да е? Да е погълнал кръв от зърното? Друго?
Кара жълтеница, от МД казаха, че е в рамките на нормалното и не иска специално внимание, може ли от нея да е така неразположен и да иска да яде толкова често?
Педиатърката го видя в петък и не намери нищо тревожно, но вчера беше толкова неспокоен, а и през нощта не можа да заспи до 4ч - унася е и скоро след това се буди и плаче, опитахме и с вода, по препоръка на педиатъра от МД и на неговата, обаче нещо пак не беше добре и даже му излизаше пяна от устичката, на мама сладкото зайче мило :(
Ошашкана съм, от 1 седмица ж новата къща, оказа се голям стрес местенето точно сега, така че помагайте с каквото можете като инфо по горните въпроси.

Целувки!

Извинявям се за грешките, измъчих се с фонетиката на ПЦто, от което пиша
Привет мила Фреши.
по въпроса за разранените зърна,вече са ти отговорили момичета
по другия въпрос.......8 памперса с изпражнения,това си е нормално......може новородено на всяко кърмене да пълни памперса,а това че са черни зеленикави.......ъова е временно до няколко дни ще се нормализират нещата и акото ще си промени цвета,на нас ни казаха че трябва време да се приспособят червата на бебка
иначе за плач......може да има и колики......свива ли си краченцата когато плаче?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #157 -: Ноември 09, 2008, 21:27:26 pm »
Цветенце и Мона също са прекрасни!

излязал ли е вече новият брой? утре ще го потърся...

Фреши, добре дошла мила, много се радвам да те видя тук? Не разбрах какво имаш предвид, че ти "кърви" зърното? Доста ли кърви? И аз бях с разранени зърна в началото, но не е имало някакво зверско кървене, което да цапа бельото. Преминава, но се иска търпение и стискане на зъби. Хубаво е, че имаш кърма!
За броя на нааканите памперси е съвсем нормално. За дискомфорта, буденето и киселенето - мисля, също е нормално.
За кафявото повръщане и пяната в устата бих се консултирала с лекар.
Жълтеницата ние я карахме доста дълго, е, не чак доста, но повечко от обичайното.
В началото всичко е една голяма лудница и въртележка, малко по-малко си идват по мястото нещата. наистина гледай да хапваш добре и да почиваш при всяка възможност.

Лейди, падания от тук нататък ще имате доста, след първите няколко попретръпваш :wink: Ние при първата цицина хукнахме да се снимаме в Пирогов, бях страшно притеснена, спомням си, че се обадих по тел на Стефи и й казвам какво е станало, а тя ми вика "о, Деси всяка седмица е с нова цицина" :lol: И наистина, само излишно снимахме детето. Съблюдава се за това, което ти е казал педиатърът - за повръщане. Друго, което ни каза специалистът в Пирогов - две поредни нощи да будя детето и да видя дали "реагиеа нормално". Убий ме, не мога да ти кажа каква е нормалната реакция на събудено посред нощ дете. Уж да видя дали не са му прекалени вяли реакциите - ама то като му се спи няма как да кипи от жизненост. А, друго, на което обърнаха внимание - да гледам дали не е прекалено поспаливо през деня. Дано да няма нещо сериозно при вас.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #158 -: Ноември 09, 2008, 22:27:06 pm »
Здравейте мами,

Искам препоръка за книга относно храненето на бебето до 1 годинка.
Като държа на късното захранване.
Тези на проф. д-р Лиляна Трифонова стават ли?
Вчера ги гледах , но в крайна сметка си взех една книжка за кърменето.




*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #159 -: Ноември 09, 2008, 22:38:51 pm »
преспокойно можеш да минеш и без нея книжка, аз съм се водила изцяло от съветите на старшите мами тук  :wink: /естествено съобразени и с моите лични виждания/
по-хубава библиотека от нашата за късното захранване едва ли ще намериш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #160 -: Ноември 09, 2008, 22:43:00 pm »
А къде е тази библиотека?
Още не съм родила, но реших че трябвя да си набавя малко литература  :lol:


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #162 -: Ноември 09, 2008, 23:08:02 pm »
Фреши, с малко закъснение, но не е фатално, че ще кърмиш детето с разранено зърно. Кафявото повърното по всяка вероятност е от кръвта в стомахчето и ние го имахме такъв период. Мажи се обилно с крем и слагай тампони. С помпата ми течеше повече кръв, отколкото кърма. Незнам как е било при сукането, но връщаше всеки случай повече мляко. Успех.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #163 -: Ноември 09, 2008, 23:18:30 pm »
Момичета, да се включа и аз с моя челен опит с разранените зърна. При мен положението беше страшно, зърната ми не просто кървяха а едното беше буквално сцепено на две и се виждаше долния слой кожа, ужас същи :x. Помогна ми само Лансинох! Изразходвах сигурно 5-6 тубички, скъпичък е но помага. Установих нещо много странно: малката доза от 10 г. сруваше около 11 лв. а голямата опаковка от около 50 гр. - 22лв 8O 8O, така че търсете голяма тубичка Лансинох, макар че трудно намирах такава - има я. И още нещо /простете ако някой вече го е споменал/, противно на съветите в родилното, не е нужно да миете гърдите преди всяко кърмене /нужно е да се мият ръцете/, ако сте си вкъщи, това изсушава и изнежва зърната, достатъчно е това да става един път на ден. Кърмата има антибактериални свойства, така че рискът е минимален.
Трудният период бързо отнминава, кърменето после става лесно и приятно. Успех!

Сега прочетох подробно поста на Фреши: зелените изпражнения са признак за колики, а може и да е реакция към съставка в храната на мама, Бърди често отговаря на такива въпроси и дава съвети в тази връзка. Черното в изпражненията пък е от погълнатата кръв от зърното. Кървенето с кървящи зърна не е проблем!
Фреши, даваш ли капки против колики? А може и рефрукс да го мъчи.
« Последна редакция: Ноември 09, 2008, 23:33:28 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika