0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #120 -: Ноември 07, 2008, 10:18:49 am »
така процедирам, Стефе, но много капризен е станал. ще свиква, де ше ходи, трябва човешка храна да яде вече.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #121 -: Ноември 07, 2008, 10:34:31 am »
Здравейте и от нас с Бори

Днес мама си гледа детето, а да ви кажа от както смениха времето рядко я виждам на дневна светлина :lol:.Пуста работа.

Ние вече сме на нормално мляко от крава от село,преврявам го 10 мин след като тръгне да кипва на слаб огън.За сега няма проблеми приема го с удоволствие.От него и правя грис или попарка за закуска,слагам го и на пасираните плодове следобед ( то май баща ми ги прави повече тези процедури нали той я гледа ) и става като плодов млечен шейк.Имам и кутия АМ давам от нго когато няма друго абе редувам ги за сега.

За яденето тате готви всеки ден когато я гледа по мое меню,малката сутрин преди обяда спи 1-2 часа и той има време, а през почивните дни готвя аз.Стремим се да я приобщаваме вече и към нащо меню.

За сладкото не и давам ама и без да е опитвала близалки да ви кажа бая я привличат.Та ако някой и подаде не вярвам да откаже  :D Зрънчо,солети и обик. по твърди бисквити и давам ама с времето нещо не ги иска вече.Много обича маслини да ви кажа луда е по тях незнам малка или не яде си доста.На гроздето вика ГРООООО с френско -Р- и ние много и се кефи и само я питаме какво е това,горкото дете.
А кисело мляко също много харесва.Плодове яде всякъкви и на парчета и като шейкове.Ами това е от нас по темите.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #122 -: Ноември 07, 2008, 10:44:38 am »
Наистина връщането на работа е доста голяма дилема, понякога, де. Не мога да не похваля моя работодател. Миналата седмица ме викаха да се уточним кога ще се връщам. Бях казала февруари 09 г., но май няма да мога. Няма кой да гледа Кристина, а на ясла няма да я давам. Чак на детска гадина на 3-3,5 год. Разбраха ме, връщам се на работа чак Август до година. Криси ще е вече на две годинки и малко. Тогава ще имам и помощ за гледането и от баби и дядовци. Предложиха ми сега да си прекъсна майчинството, за да си изчистя натрупалата се отпуска - общо 3 месеца са се събрали. Пада се до края на януари и сега пак три месеца ще си вземам добра заплата, че с тези 220 лева вече бях почнала да издъхвам. След януари продължавам майчинството до август. Изобщо постъпиха страшно коректно, надявам се все повече такива работодатели да има у нас.

Ако нямах избор, разбира се, че и на ясла бих пуснала Криси. Всеки си знае проблемите и съображенията.

Поздрави на всички.


*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #123 -: Ноември 07, 2008, 10:52:02 am »
Манчо, а в яслата яде ли, какво казват лелките?
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #124 -: Ноември 07, 2008, 11:02:54 am »
Албена, съгласна ли си дъщеря ти да изяде храна, дадена й от абсолютно непознат човек - представи се една баба, ръфаща соленки и давайки от същите на детето ти, защото то, минало покрай нея я гледа със зяпнала уста? Не се чувствам комфортно в тази ситуация, защото не го смятам за хигиенично. Съгласна ли си да му дадат мандарина, пак защото гледа с искащ поглед, а в същото време да имате алергия към цитруси? Или да му подават постоянно солети в градинката и резултатът да е да не хапне нищо  на обяд - ако съм искала съм щяла да му купя солети.
И аз като Мини мисля, че е въпрос на възпитание да попиташ майката дали да дадеш - може да има най-различни причини, поради които детето не трябва да яде тази храна или майка му не иска.
Иначе, абсолютно съм съгласна, че няма начин никога да не опитат тези храни, пак казвам, че поведението ми е насочено да не свиква това да й е ежедневна и преобладаваща храна.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #125 -: Ноември 07, 2008, 11:05:26 am »
Цвети, Симона пак пише на Стефи  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #126 -: Ноември 07, 2008, 11:06:50 am »
така е момичета,затова казвам,че никой не упреквам.Пък и едно е на 11м. или годинка и нещо,друго е на 2-3м. да се остави,защото имам няколко такива познати и то не с ниски доходи,което всъщтност ми е странно.
а иначе имаме къде да живеем,но с нечии родители и девера или сестра ми.Е всеки има родители и по тази логика всеки има къде да живее.
Ама айде,че всехме да спамим,пък не ми се ще. :bighug:
<br />
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #127 -: Ноември 07, 2008, 11:09:22 am »
Цвети, Симона пак пише на Стефи  8)

ами липсват си, какво да се прави :wink: :lol:
сега ще си заключа телефона, имаше някаква функция автоматично да се заключва, трябва да я потърся...

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #128 -: Ноември 07, 2008, 11:12:06 am »
Е всеки има родители и по тази логика всеки има къде да живее.
Ама айде,че всехме да спамим,пък не ми се ще. :bighug:


абе така е имаме, ама са на 400 км. :wink:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #129 -: Ноември 07, 2008, 11:15:03 am »
Манчо, а в яслата яде ли, какво казват лелките?


яде, но не всичко, избира си. това вече ми става проблем. преди всичко си ядеше, защо стана капризен не знам.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #130 -: Ноември 07, 2008, 11:23:38 am »
така е момичета,затова казвам,че никой не упреквам.Пък и едно е на 11м. или годинка и нещо,друго е на 2-3м. да се остави,защото имам няколко такива познати и то не с ниски доходи,което всъщтност ми е странно.


На мен пък хич не ми е странно, че си зарязох детето на  втория месец и хукнах на работа, защото моя месечен доход е  варираща четирицифрена сума, а мъжо получава чисто и просто 400 лева.Не разчитам на майчинство, нямам финансова помощ от близки.
Пък работейки, не  оставих сина ми нито ненакърмен, нито незахранен с домашно приготвена храна.
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #131 -: Ноември 07, 2008, 13:05:46 pm »
Не виждам защо трябва да се обсъждат неща, които са абсолютно индивидуални за всеки и всеки е прав за себе си. Някои не са съгласни с моя начин на отглеждане на детето, аз пък не съм съгласна с други и така...
Аз няма на кой да си оставя детето, така че искам не искам, стеснява се бюджета и както се казва "дупе знае 2 и 200".
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #132 -: Ноември 07, 2008, 13:43:57 pm »
lady_11, не си ме разбрала правилно. Аз готвя, но примерно и купувам пюре със заешко месо, защото не съм сигурна че мога да купя прясно такова от магазина и идеята ми е да и разнообразя. А като си стоя в къщи не значи че си стоя, защото всъщност аз работя от вкъщи, да, не е като да ходиш в офис, но работата си е работа и за да си я върша се налага и вечер до късно да работя за да смогна. А ако знаеш, че и мъжът ми не яде какво да е и немога да наготвя една тенджера боб и да си я ядем цяла седмица... и в общи линии се хващам че готвя всеки ден и то не по едно нещо.

За връщането на работа, всеки си преценява според възможностите. Аз съм в междинното, работя едва ли не от както се е родила Ели, но хубавото е че работата ми позволява да я върша както казах от вкъщи така че си гледам и детето.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #133 -: Ноември 07, 2008, 15:32:22 pm »
lady_11, не си ме разбрала правилно. Аз готвя, но примерно и купувам пюре със заешко месо, защото не съм сигурна че мога да купя прясно такова от магазина и идеята ми е да и разнообразя. А като си стоя в къщи не значи че си стоя, защото всъщност аз работя от вкъщи, да, не е като да ходиш в офис, но работата си е работа и за да си я върша се налага и вечер до късно да работя за да смогна. А ако знаеш, че и мъжът ми не яде какво да е и немога да наготвя една тенджера боб и да си я ядем цяла седмица... и в общи линии се хващам че готвя всеки ден и то не по едно нещо.

За връщането на работа, всеки си преценява според възможностите. Аз съм в междинното, работя едва ли не от както се е родила Ели, но хубавото е че работата ми позволява да я върша както казах от вкъщи така че си гледам и детето.

Гери, наистина  не те разбрах правилно.
Все пак не визирах точно и контретно теб, а принципно се чудя по въпроса за стоенето в къщи и липсата за желание на готвене за дедето.
То и моя работен ден започва и приключва в зависимост от количеството работа, защото няма кой да я върши освен мен. Това обаче не ми пречи лаптопа ми да е на кухненската маса и да ври манджата на детето на котлона, дори и в 5 часа сутринта.
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 15:36:16 pm от lady_11 »
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #134 -: Ноември 07, 2008, 15:52:42 pm »
Е лейди, ти си супер домакиня, ние не можем да се мерим с теб :wink: :lol:
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #135 -: Ноември 07, 2008, 15:54:33 pm »
Все пак не визирах точно и контретно теб, а принципно се чудя по въпроса за стоенето в къщи и липсата за желание на готвене за дедето.
Ами просто има жени като мен, които не могат да готвят и каквото и да правят, все буламачи излизат - дори мъж ми отказва да ме яде, какво остава за децата. Добре, че големия бабите му готвят в събота и неделя, та да хапне нещо, ставащо за ядене, а мъж ми горкия кара на сандвичи и остатъците от яденето на големия. Аз почти не ям - сигурно затова и не мога да готвя - всяко готвене е пълен провал при мен, каквото и да правя, каквито и рецепти да следвам. Затова мисля, че Гербер готвят със сигурност по-добре от мен, поне малката повече ги харесва.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #136 -: Ноември 07, 2008, 16:01:58 pm »
Е лейди, ти си супер домакиня, ние не можем да се мерим с теб :wink: :lol:

Е аз определено не мога. 5 часа сутринта у нас не може да ври манджа, просто не мога да стана в толкова, за да готвя, струва ми се прекалено. аз съм от стоящите си в къщи и така ще е още към 2години, готвената храна за детето е приоритет и се храни предимно с такава, но не ми е фикс идея. имам шкаф, зареден с готови пюрета и когато ми се налага - излизане, пътуване, други ангажименти, разнообразие в менюто или просто умора - си ги ползвам без угризения, че съм лоша майка или домакиня. Да, стоя си в къщи, но не е имало и един ден, в който да чукам крак връз крак.
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 16:03:54 pm от tzvetenze »
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #137 -: Ноември 07, 2008, 16:11:15 pm »

давам АМ, защото по състав превъзхожда "нормалното" мляко, което е богато на хормони и антибиотици.



manhattan
, а как попадат според теб хормоните и антибиотиците в нормалното мляко???? :D
Не е ли ако се не лъжа по хранителната верига, т. е. кравите се хранят с антибиотици и хормони, които съответно попадат в издоеното мляко????

А как ли се получава млякото от което се преработва белтъка, минава през амнайсет процедури за да стане на прах, да се обогати наново /изкуствено/ и да се стигне до АМ??? Може би преди още да натъпчат кравата с хормони и антибиотици, точат и го от устата. :D :D :D :D :D
Поправете ме ако греша




*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #138 -: Ноември 07, 2008, 16:33:22 pm »
Е лейди, ти си супер домакиня, ние не можем да се мерим с теб :wink: :lol:

Повярвай ми, далеч съм от квалификацията "супер домакиня", но нищо не ми пречи докато си стъкмям писанията да готвя.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #139 -: Ноември 07, 2008, 16:35:26 pm »
Лейди, мани за малко пюрето и ми кажи моля,

Производството по осиновяване не е ли охранително производство и защо ЧОРТ ГО ВЗЕЛ някои ОС го гледат като исково производство явно... 8O
В очакване ....