0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #100 -: Ноември 06, 2008, 20:25:33 pm »
Е, извинявай, но това не мога да го разбера. Не мога да проумея защо майки, които са си вкъщи не готвят на децата си.

Не останах с впечатление,че Гери не готви!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #101 -: Ноември 06, 2008, 20:34:02 pm »
За готвенето: .... мисля, че всеки сам преценява кое е по-добро за детето му. Дали да готви /между другото със съмнителни продукти ако са купени от пазара/ или да купува готови пюрета.
Аз лично не съм луд привърженик  нито на едното, нито на другото, а и не бих си позволила да критикувам - преценявам за момента в зависимост от това, с което разполагам /кое в случая е по-здравословно според мен/ и ситуацията.


*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #102 -: Ноември 06, 2008, 22:29:09 pm »
Докато сте на готвене и кухни, да взема да се оплача от Ози. Спрях се на тях, защото сме новодомци с още немонтирана кухня, а те носят и в събота. Четири дни носеха кухня на детето. Алекс принципно не е от ящните, ама толкова храна никога не съм хвърляла. Добре, че баща и е фен на кремчетата и киселите, та тях поне не хвърлях. Върха беше с един боб дето и аз не успях да го ям - толкова твърди люспи имаше. 8O
Сега Александра яде пюренца на Хип и Сънвал и е щастлива и доволна.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #103 -: Ноември 06, 2008, 23:28:15 pm »
Бях записала Кристина за кухня, в нашата градина. Вземахме един месец, като половината месец храната я предостъпихме на друго дете, понеже Кристина не ядеше и трябваше да я хвърлям. Грехота е. Вече не взимаме, отказах. Исках да видя дали ще възприеме тази храна, но уви. И как, при положение, че майка ми и годтви домашна храна, то не са кюфтенца по чирпански, не са супи, кюфтенца с бял сос....и т.н. Майка ми готви всяка вечер ново ядене и само за едно хранене, в малка тенджерка. И по друга причина Кристи не яде "кухнята" - вече свикна с едри и големи парчета и пюрета много не хапва, а манджите от кухнята са почти като пасирани. От готовите яде само такива, които не са гладко пасирани.
Обаче разнообразието за вечеря бавно го постигнехме. Само картофи, после ориз, след това тиквички, вече и зеле. Имам трик - оставям я да яде сама, на нея и е интересно и така както плюеше ориза, сега вечер го чака с нетърпение.
Боб не яде още, ама аз за него и не бързам.
Честно казано храната от детската кухня за мен е отвратително гадна. Сори, знам, че на детето не бива да приписвам мойте вкусове, но понякога в кухнята имаше отвратителни буламачи. Супата със зеле ми беше "любима", и на мирис, и на вид, и на вкус. Бляк.
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 23:41:48 pm от Nina »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #104 -: Ноември 06, 2008, 23:29:16 pm »
lady_11 ,единият ни педиатър даже ни посъветва да не му готвя.В книгата ,която имам за първата година на детето,даже има и обяснение защо да не се готви.
Аз за сега не готвя,тъй като в Белгия незнам от къде да купувам нормални продукти.Техните меса са почти всички с подправки или много солени и т.н.Един колега на мъжът ми(белгиец),му каза че не купува никога месо от магазина и били боклуци.Зеленчуците повечето са все едно ядеш гума.
Като се приберем в БГ през февруари,ще си му готвя.
Ама всеки да си гледа детето,както иска.
То и аз не мога да разбера,защо детето трябва да яде кисел примерно.Немога да разбера и майките дето започват работа още преди детето им да е направило и годинка,но не обвинявам никой - всеки си знае сам.

За свеки - ние нали живеем заедно и естествено има и какво да ни подразни.Не се е месила никога за захранването.Обаче редовно се затваря прозореца детето като влезе в хола,навън му се подръпва якенцето постоянно,задават се въпроси от сорта -няма ли да му е студено(аз ако мисля,че ще му е,няма така да го облека),защо реве  8O и т.н.Иначе е добричка и се разбираме и много помага(не точно за детето,защото аз неискам),но някои неща ме дрязнят.То сигурно и аз с много работи я дразня.
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 23:38:58 pm от z22 »
<br />
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #105 -: Ноември 06, 2008, 23:32:53 pm »
И аз съм съгласна в известна степен, че до определена възраст няма лошо и готови пюрета, но все пак по някое време е добре да се готви и детето да започне да свиква и с домашна храна или такава от детски кухни, след годинката, примерно.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #106 -: Ноември 06, 2008, 23:39:51 pm »
ооо за след годинката със сигурност - то си е голямо човече вече.
<br />
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #107 -: Ноември 07, 2008, 00:05:34 am »
То и аз не мога да разбера,защо детето трябва да яде кисел примерно.Немога да разбера и майките дето започват работа още преди детето им да е направило и годинка,но не обвинявам никой - всеки си знае сам.
.[/color]

Z22, radvai se, che na teb ne ti se nalaga da zapochnesh rabota predi deteto ti da navarshi godinka! Sajalyavam za latinicata!

[/url]
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #108 -: Ноември 07, 2008, 00:08:13 am »
Момичета, съгласна съм до някъде, с коментарите, че не трябва да се дава на детето /когато е навън/ храна, без да се пита майката дали може и дали детето яде вече, но само донякъде....
Как ще ви даде сърце да го спрете, ако гледа например как другите деца на площадката хрупат зрънчо или нещо друго, не толкова полезно.... и иска да си вземе.... или гледа някой в устата как нагъва вафла.....
Не можем да се изолираме.
И аз под давление на прочетеното тук,бях ужасена от факта, че дъщеря ми, докато бяхме в Бг, на площздките, гледайки другите деца, започна да хрупа зрънчо, който всички останали майки предлагаха... Е, не виждам да й е станало нещо.
А и от сладкотии. как ще ги опазите цял живот. Като отиде на РД няма да яде от тортата ли?????
Странни сте ми понякога

Не знам, може да не разсъждавам правилно.
Дара е ужасно злояда, може би затова не се притеснявам дали ако хапне някоя бисквита или парче вафла, ще напълнее...


П. П. Все се каня да повдигна въпроса. Защо аджеба на деца около 2 год. възраст и отгоре се дава все още АМ????

Питам, защото на моя въпрос, кое е по добро и по-полезно за детето, АМ или нормалното мляко, Бърди ми отговори - НОРМАЛНОТО.

Поздрави

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #109 -: Ноември 07, 2008, 00:21:40 am »
Все се каня да повдигна въпроса. Защо аджеба на деца около 2 год. възраст и отгоре се дава все още АМ????


и мен това ми е интересно.Моя приятелка с момченце на 2г. и 7м. дава всеки ден АМ.Айде тук до 4г. цокат биби и ги возят в колички,че и пампреси ползвам,ма в БГ.

Melissa ,ами радвам се,но това незначи че сме цъфнали и вързали.След няколко месеца се прибираме в БГ,където нито аз ,нито мъжът ми ще имаме работа,нито имаме наше жилище.Въпреки това ,ще си гледам детето до към 2г.
Искам да кажа,че не винаги тръгването на работа е свързано с липсата на средства и именно тези майки не разбирам,но това си е мое мнение и не желая да упреквам никой.
<br />
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #110 -: Ноември 07, 2008, 00:50:54 am »
z22, molya te ne go priemai lichno! :hug2: Razbira se, che ne uprekvash nikogo! Vseki sam reshava kak da si gleda deteto! No misulta mi e, che ponyakoga (za sajalenie stava vse po - chesto) tryabva da ostavish bebeto si da go gleda drug, za da se varnesh na rabota! A i ima dosta maiki, koito ne ochakvat pomosht ot bashtata na deteto si! Za tova govorya! Otnovo se izvinyavam za latinicata!
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 00:52:46 am от Melissa »

[/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #111 -: Ноември 07, 2008, 07:27:49 am »
Мелиса, ползвай KREDOR(до емотиконите) и няма да имаш проблеми с латиницата!

По-повод готвенето, Миташа е ял и готови пюрета и сготвено от мен и в момента кухня.
В началото категорично отказваше моите творби, ядеше само Сънвал и АМ.
Сега готвя събота и неделя, защото сме на кухня!Готвя за трима ни, съобразено да става и за него.
Доволна съм от кухнята много, всеки ден разнообразие и е вкусно.Харесва му определено.
Десертите не винаги давам, той и не иска много, предпочита плод или каша за следобедна закуска!

Лейди, правиш заключения без да познаваш човека, може просто да те е провокирало нещо,
но Гери работи, бременна е и ако прави 2 манджи + еквилибристиката да поддържа дома и да си гледа детето, аз и се възхищавам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #112 -: Ноември 07, 2008, 08:34:17 am »
Ами Зет-че, ако знаеш, че дохода ти ще падне 3 пъти и своевременно изплащаш жилишен кредит, да ти кажа не се чувстваш в много изгодна позиция да избираш дали и кога да се върнеш на работа. Ти кое би предпочела- да лишиш детето си от възможността да му купуваш свестни храни или да го лишиш от присъствието си, защо- да, в Бг е скъпо удоволствие да гледаш дете, защото да му готвиш и купуваш качествени продукти е скъпо, защото едно качествено пюре е 3 лева. Ето за това аз се върнах на работа, когато детето ми беше на 11 месеца. За съжаление моята работа не може да се върши от вкъщи, но не смятам, че Стефания е особенно пострадала от моята липса.
Ето поради тази причина, след като разбрах, че отново съм бременна реших да си направя двойно осигуряване до максималния осигурителен доход, и искренно се надявам бременността да е успешна и да направят болничния за бременност и раждане 12 месеца, за да мога да си подсигуря повечко време вкъщи. Говоря ти цифром и словом, в момента внасям 430 лева осигуровки по втори трудов договор и 500 лева имаме кредит към банката. От там натам ни почват разходите. Дали ако си бях на 220 лева майчинство щях да мога да си го позволя.
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 08:39:37 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #113 -: Ноември 07, 2008, 08:54:07 am »
Ами Зет-че, ако знаеш, че дохода ти ще падне 3 пъти и своевременно изплащаш жилишен кредит, да ти кажа не се чувстваш в много изгодна позиция да избираш дали и кога да се върнеш на работа. Ти кое би предпочела- да лишиш детето си от възможността да му купуваш свестни храни или да го лишиш от присъствието си, защо- да, в Бг е скъпо удоволствие да гледаш дете, защото да му готвиш и купуваш качествени продукти е скъпо, защото едно качествено пюре е 3 лева. Ето за това аз се върнах на работа, когато детето ми беше на 11 месеца. За съжаление моята работа не може да се върши от вкъщи, но не смятам, че Стефания е особенно пострадала от моята липса.
.... 500 лева имаме кредит към банката. От там натам ни почват разходите. Дали ако си бях на 220 лева майчинство щях да мога да си го позволя.

Същото положение, само дето ипотеката ни е вече 1000 лева. За нищо - апартамент с две стаи, но така е когато почваш точно от нулата и няма никакви пари, а без жилище не може. Реве, моето дете реве от чужди хора - ама направо се дере, но нямам друг избор - другото е да хвана двете деца под мишница и да си спретнем палатков лагер в градинката, ама идват студове.
Така че всеки си знае за себе си.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #114 -: Ноември 07, 2008, 09:14:43 am »
Абсолютно, всеки си преценя според възможностите и потребностите кога и как да се върне на работа. Зорчо, това че нямате жилище не е страшно, важното е че ще има къде да живеете без да плащате, а ние дето имаме жилища си плащаме всеки месец по 1000 лв. :wink: И аз се върнах на работа Деси като беше на 1.6 г., въпреки таксата за градината ми оставаха 3-4 пъти повече пари от майчниството. Не казвам че на моята заплата се крепи семейния бюджет, напротив и без нея ще живеем, но все пак сме свикнали до този момент да поддържаме някакъв среден стандарт на живот. Както се казва биието определя житието и обратно :wink:

Албена, аз не се притеснявам, че хората ме мислят за странна, и не говоря за това което ти визираш-случките по градинките. Моето дете също яде зрънчо и не само по градинките, когато си поиска й купувам, не ходи да зяпа хората в устите какво ядат и да проси храна, когато я почерпят тя сама си решава дали да вземе или не. Знаеш ли кое е хубавото на това да не създаваш изкустевено навици за близалки и др. буклуци, това че когато й предложат тя не взима, защото не знае какво е това, а повярвай ми, на мен хич не ми става жал че детето ми че незнае какво е например захарен бонбон клечка, дълъг 10 см., това беше последното което една майка й предложи онзи ден, защото чупеше и даваше на детето си, а тя беше до него. Деси, просто я погледна странно и каза НЕ, Деси не иска :lol:
Аз се дразня от факта, когато зорлян се тикат на детето такива неща, ако бабата беше отичла в магазина с нея и тя си поиска въпросната близалка, ок, да й я купи, но при положение, че детето дори не знае какво е това, да му го носиш като бодарък, еми прощавай ама не го разбирам и това от хора които много добре знаят какво ми отношението по въпроса, не са случайни хора.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #115 -: Ноември 07, 2008, 09:29:03 am »
Албена, да- не давам торта на детето си когато ходим на детски РД, и на какъвто и да било друг. Не смятам, че я лишавам от нещо жизнено важно на настоящия етап. Горда съм от факта, че яде абълки, банани, круши и т.н и ги предпочита пред вида на зрънчовци, солети и шоколад. Както обичам да казвам, горкото ми дете- не попадна на майка и сега ще трябва да се лишава от такава ценна съставка от дневното меню като шоколада.  :D
Давам АМ, защото Стефания отказва да яде кисело и прясно мляко, смятам поне до 3 години да давам, ако не успея през това време да я накарам да прояде останалото.
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 09:31:41 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #116 -: Ноември 07, 2008, 09:37:22 am »
ти пък къде се тикаш в А група, къде сте още за торти и шоколади :lol: :P

А за АМ и Деси такова пие, не защото съм странна :P, а защото детето се обрива от прясно мляко. Беше на 1.2 г. като започнах да й давам да пие и й се зачервяваше дупето, пробвах няколко пъти след направени паузи и положението беше същото, лятото отново след 3-4 м. пауза и пак, така че за сега ще пие АМ. Кисело мляко много обича и си яде доволно :)
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 09:39:29 am от StefiZ »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #117 -: Ноември 07, 2008, 09:57:44 am »
ба, тикам се аз, ела да видиш наборите на годинка ко правят  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #118 -: Ноември 07, 2008, 10:11:15 am »
благодаря за отговорите относно съботно-неделните манджи. ние в събота и неделя не се храним вкъщи и затова ми е трудно да отделям от нашето. както и да е, ще се нагласят нещата.

давам АМ, защото по състав превъзхожда "нормалното" мляко, което е богато на хормони и антибиотици.
*
Re: Седмична тема 03.11-09.11, Слънчево-Празнична !
« Отговор #119 -: Ноември 07, 2008, 10:14:06 am »
еми манчо, можеш винаги да поръчаш супичка или друго бодходящо ядене на заведение, стига да си сигурна, че е добро и няма да се подрискате :wink: :)
аз на Деси вече няколко пъти съм й поръчвала крем супа от Дон домат, имаме на 10 м. от нас, детето много я харесва :)