0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Л-Тироксин
« -: Септември 11, 2008, 08:29:16 am »
Момичета, имам следния проблем. Пия Л-тироксин. Знам, че се приема на гладно с малко вода, половин час преди хранене. Но кафето влиза ли в тази графа? Направо не издържам да мине половин час след хапчето, за да мога да си пия кафето и ходя като сомнамбул...  :(  То и мойто едни проблем  :oops:, ама...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #1 -: Септември 11, 2008, 09:00:45 am »
Оги, доколкото ми е известно и кафето е в тази графа, душа  :lol:
Аз взимам хапчето преди да тръгна за работа и докато отида до там половин час минава. Тогава пия кафе  :D Неприятно е, но какво да се прави.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Л-Тироксин
« Отговор #2 -: Септември 11, 2008, 10:35:53 am »
Да ,моята ендокриноложка каза да го пия 30мин.преди кафе и закуска.Кофти,но не е болка за умиране.Свиква се :wink:
Re: Л-Тироксин
« Отговор #3 -: Септември 11, 2008, 10:44:31 am »
Аз пия еутирокс,цял 1 час преди хранене. Понякога, дори ако се попразбудя сутрин рано-рано, го пия, заспивам, и като стана съм готова за кафе  :D Обикновено си пия кафето на работа.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #4 -: Септември 11, 2008, 10:46:19 am »
Ууууф, знаех си аз! Май, ще трябва да си лягам по-рано, за да влизам в час от само себе си по-бързичко...без кафе...  :(

Благодаря, момичета!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #5 -: Септември 11, 2008, 12:30:02 pm »
аз най -в  началото като ми го изписаха ,ендокриноложката пропусна да ми каже  ,че трябва да го пия на гладно , и така няколко  месеца  си го пиех знаете ли кога-вечер :? .
После  разбрах  как трябва  ... :lol: и се поправих и това е първото нещо ,което правя като стана.


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #6 -: Септември 11, 2008, 14:50:01 pm »
Това пък за след половин час да пия кафе не го знаех,знам че е преди ядене и преди кафето,но не знаех че за кафе трябва да минат 30мин.Аз го пия като се събудя,слагам си кафе,минавам през банята и те минават 15-20 мин.докато си сипя кафето,пък за закуска минават и 3 часа дори,а определено имам ефект от хапчетата,преди 3 мес ТСХ-то ми беше 4.2,а миналата седм.правих контролни изсл.и е вече 2.1.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Л-Тироксин
« Отговор #7 -: Септември 11, 2008, 23:33:28 pm »
Само да добавя,че Еутирокса трябва да се пие на гладно 30мин. преди хранене, т.е. за да се усвои от организма е необходимо да се храните, а не после да позабравите за яденето  :wink:

това изрично ми го подчерта ендокринолога,защото хората го разбирали погрешно - че не трябва да се яде!


*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #8 -: Септември 12, 2008, 10:37:43 am »
Аз го пия десетина минути преди кафе - действа си... въпреки, че знам ,че не трябва така  :oops:
Re: Л-Тироксин
« Отговор #9 -: Септември 12, 2008, 10:41:35 am »
А вие пълнеете ли от Еутирокса, моята доза е 100 мг и вече втора година го пия, качила съм поне 7-8 килограма и имам чувството че съм като напомпана :(. Ходя на фитнес и пак няма спасение, вие как се борите с напълняването от  Еутирокса? Пиете ли нещо допълнително? 
Re: Л-Тироксин
« Отговор #10 -: Септември 12, 2008, 11:01:51 am »
Аз го пия вече 3м,но не съм напълняла.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #11 -: Септември 12, 2008, 11:14:47 am »
Аз също го пия от 4 мес.и не съм качила нищо,е аз пия по 25 мг.на ден.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #12 -: Септември 12, 2008, 12:09:13 pm »
аз най -в  началото като ми го изписаха ,ендокриноложката пропусна да ми каже  ,че трябва да го пия на гладно , и така няколко  месеца  си го пиех знаете ли кога-вечер :? .
После  разбрах  как трябва  ... :lol: и се поправих и това е първото нещо ,което правя като стана.

Eй, nimika, как успяваше да заспиш тогава?
Аз от лимфомиозота като го взема малко по-късно ококорвам такива  8O  очи, че сън не ме лови поне 2-3 часа, а какво остава за л-тироксина!  8O 8O
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #13 -: Септември 12, 2008, 12:12:29 pm »
Това пък за след половин час да пия кафе не го знаех,знам че е преди ядене и преди кафето,но не знаех че за кафе трябва да минат 30мин.Аз го пия като се събудя,слагам си кафе,минавам през банята и те минават 15-20 мин.докато си сипя кафето,пък за закуска минават и 3 часа дори,а определено имам ефект от хапчетата,преди 3 мес ТСХ-то ми беше 4.2,а миналата седм.правих контролни изсл.и е вече 2.1.

То нещо подобно и аз правех...
И при мен има ефект - смъкнах ТСХ като за начало с една единица. Чакам новите изследвания да видя след два месеца прием вече какво ще е положението.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #14 -: Септември 12, 2008, 12:17:25 pm »
Само да добавя,че Еутирокса трябва да се пие на гладно 30мин. преди хранене, т.е. за да се усвои от организма е необходимо да се храните, а не после да позабравите за яденето  :wink:

това изрично ми го подчерта ендокринолога,защото хората го разбирали погрешно - че не трябва да се яде!

Е, това ме уби. Въобще всичко, което изисква закуска непременно ме убива! Очевидно трябва пак да си стегна режима, че го изпуснах през последните 2 седмици, като брой хранения.


А вие пълнеете ли от Еутирокса, моята доза е 100 мг и вече втора година го пия, качила съм поне 7-8 килограма и имам чувството че съм като напомпана :(. Ходя на фитнес и пак няма спасение, вие как се борите с напълняването от  Еутирокса? Пиете ли нещо допълнително? 

Benche, от л-тироксин не се пълнее. Напротив, той би трябвало до някаква степен да доведе до отслабване. Вероятно има друга причина, за да пълнееш. Правила ли си изследване за инсулин. Ако не, не е лошо, да се консултираш с ендокринолог и да видите как там стоят нещата. Важно е!

Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #15 -: Септември 12, 2008, 12:25:41 pm »
Огняна, включва се разбира се и кафето. Ти може би го пиеш отскоро и затова те мъчи половината час без кафе, но е навик, който ще придобиеш. В началото и на мен ми беше терсене докато доиде време за кафе. Ето как действам аз пия тироксина още ставайки от леглото, след което се мия и отивам да си правя кафе. Това ми отнема поне 20 минути, е ако съм на голям зор (което междувременно касае закуската, а не кафето, просто се събуждам гладна) си позволявам някой път да пия и да ям след 20 или 25 минути.

А и както сама си забелязала той самият тироксин има събуждащо действие.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #16 -: Септември 12, 2008, 12:32:52 pm »
Само да добавя,че Еутирокса трябва да се пие на гладно 30мин. преди хранене, т.е. за да се усвои от организма е необходимо да се храните, а не после да позабравите за яденето  :wink:

това изрично ми го подчерта ендокринолога,защото хората го разбирали погрешно - че не трябва да се яде!

Е, това ме уби. Въобще всичко, което изисква закуска непременно ме убива! Очевидно трябва пак да си стегна режима, че го изпуснах през последните 2 седмици, като брой хранения.

Това все си мисля, че не е така. За да се усвои оптимално би трябвало да се приема на гладно и поне 30 мин след това да не се яде. През това време се усвоява предполагам. После дали ядеш или не, не би трябвало да има значение, но специално ще погледна довечера указанията. А момичета, които са ги пили вечер са доказателство, че може да се приема и по друг начин, просто тогава се предполага, че например вместо X% се усвояват Y%. Както и за храната и кафето след това.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #17 -: Септември 12, 2008, 12:52:13 pm »
Ognyana, малко извън темата, но каква е връзката на инсулина с синдрома на Хашимото. Само такова изследване не бях провила, но пък нито в ендокринологията , нито д-р Катя Тодорова ми каза да направя такова изследване.  Аз именно така чрез този форум разбрах за синдрома на Хашимото и в си самоназначих изследвания и се оказа че съм с ТСХ - 7.5, така че ще ти бъда благодарна за повече информация ако имаш , ако трябва пак ще си самоназначавам инсулин.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #18 -: Септември 12, 2008, 14:01:21 pm »
Аз знам така - Еутирокса е водноразтворим, а не мастноразтворим, затова се пие преди ядене, за да се усвои от организма.
Аз от Еутирокс 50 мг не напълнявам, ми се струва. Килограмите са от стимулациите. Когато започнах приема, ТСХ беше завишен,но не над горната граница, а сега ми е под долната граница/в момента не мога да цитирам референтни стойности и резултат/.Изследването направих след 45-ия ден. Според ендокринолога, няма проблеми относно успешно инвитро и продължавам със същата доза.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #19 -: Септември 12, 2008, 23:25:52 pm »
Ognyana, малко извън темата, но каква е връзката на инсулина с синдрома на Хашимото. Само такова изследване не бях провила, но пък нито в ендокринологията , нито д-р Катя Тодорова ми каза да направя такова изследване.  Аз именно така чрез този форум разбрах за синдрома на Хашимото и в си самоназначих изследвания и се оказа че съм с ТСХ - 7.5, така че ще ти бъда благодарна за повече информация ако имаш , ако трябва пак ще си самоназначавам инсулин.
Не знам да има връзка между едното и другото - Хашимотото и инсулина. Две различни неща са. И не винаги високи стойности на ТСХ означават Хашимото, това се определя и от ехография на щитовидната жлеза, и повишени стойности на ТАТ и МАТ.
Изследването на инсулина може да разкрие причина за напълняване. Според мен трябва да споменеш на ендокринолога факта с напълняването, за да може той да ти определи необходимите изследвания. Особено ако това напълняване не е провокирано от промяна в хранителния и двигателен режим.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!