0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #40 -: Октомври 18, 2008, 11:48:07 am »
Досега не бях вземала еутирокс и ТSH ми беше 1.03. Ходих на ендокр., защото имам Хашимото и ми изписаха еутирокс 1х1, като едновременно с това ми назначи ново изследване на TSH. Новата стойност беше 0.5 и въпреки това ми каза, че трябва да продължавам да пия еутирокса. Какво мислите? Дали няма да падне още повече TSH-то?
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #41 -: Октомври 22, 2008, 15:57:15 pm »
Моето ТСХ упорито е решило да ме разстройва в буквален и преносен смисъл...
Тегля си резултатите днес и - 2,33 8O След 40 дни прием на еутирокс 50 и два месеца преди това прием на еутирокс 25.
А зимата без прием на лекарства ми беше 2,33!!!
Иначе виждам ТАТ и МАТ са поспаднали, преди ТАТ ми беше в горната граница. ФТ 4 се е покачило, че преди беше почти на долната граница.
Този път пуснах и ФТ 3, досега не бях го изследвала, но ми се струва ниско - 3,72 (при реф. стойности 3,10 - 6,30).
Та сега си чакам консултацията... Която е чаааааак на 6 ноември, записана в края на септември  :(
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #42 -: Октомври 22, 2008, 16:28:48 pm »
Четох, че коментирате летни и зимни дози, а това е така защото жлезата например през зимата изпитва недостиг на хормона тироксин и затова нивото на ТСХ се покачва, съответно лятото обратно. Именно поради тази причина се правят задължителни два прегледа, през първият топъл и първият студен месец.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Л-Тироксин
« Отговор #43 -: Ноември 03, 2008, 14:17:41 pm »
Момичета да ви се похваля,след 45 дневен прием на Л-тироксин 25, ТСХ от 3.547 се е смъкнало на 1.079.Тази седмица съм при Тодорова да и нося контролните резултати и да видим какво ще следва.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #44 -: Ноември 03, 2008, 14:47:00 pm »
Момичета да ви се похваля,след 45 дневен прием на Л-тироксин 25, ТСХ от 3.547 се е смъкнало на 1.079.Тази седмица съм при Тодорова да и нося контролните резултати и да видим какво ще следва.

Браво!
За разлика от моето, което не пада под 2,3 и при еутирокс 50  :(
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #45 -: Ноември 04, 2008, 21:56:03 pm »
Тегля си резултатите днес и - 2,33 8O След 40 дни прием на еутирокс 50 и два месеца преди това прием на еутирокс 25.
Та сега си чакам консултацията... Която е чаааааак на 6 ноември, записана в края на септември  :(
Ще те чакаме да разказваш. Успех!

Момичета да ви се похваля,след 45 дневен прием на Л-тироксин 25, ТСХ от 3.547 се е смъкнало на 1.079.Тази седмица съм при Тодорова да и нося контролните резултати и да видим какво ще следва.
Браво! От това си правя извода, че решението ни с д-р Стаменов да прекратим приема на еутирокс е правилно /моето TSH беше 0.5/.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #46 -: Ноември 07, 2008, 14:52:22 pm »
Тегля си резултатите днес и - 2,33 8O След 40 дни прием на еутирокс 50 и два месеца преди това прием на еутирокс 25.
Та сега си чакам консултацията... Която е чаааааак на 6 ноември, записана в края на септември  :(
Ще те чакаме да разказваш. Успех!

Момичета да ви се похваля,след 45 дневен прием на Л-тироксин 25, ТСХ от 3.547 се е смъкнало на 1.079.Тази седмица съм при Тодорова да и нося контролните резултати и да видим какво ще следва.
Браво! От това си правя извода, че решението ни с д-р Стаменов да прекратим приема на еутирокс е правилно /моето TSH беше 0.5/.
Абе, какъв л-тироксин при 0,5?!  :wink:

Да се отчета...
Та д-р Тодорова ми увеличи еутирокса на 75. И лимфомиозота от 10 на 15 капки 3 пъти на ден. Прегледа ми жлезата отново. Остана доволна. Каза че структурата й се е подобрила и сега тя прилича на "една нормална жлеза на бременна жена или човек с йоден дефицит"  (Е, жалко, че не на бременна жена, де!):) При мен за първи път спомена за селена, но аз така или иначе от няколко месеца поради други предписания си го пия.
Моите колебания в изследванията: от 3,7 на 2,3 при еутирокс 25 на 30 ден, скок на 2,9 след около нови 30 дни пак на еутирокс 25; 2,3 след 40 дни прием на еутирокс 50 вече; се дължат на препарати съдъжащи естрогени.
Така че, момичета приемащи л-тироксин, когато ви изпишат естроген-съдържащи лекарства, допитвайте се отново за дозата на л-тироксина.
Следващото контролно изследване мисля да го пусна в началото на януари - тъкмо и като за зимата  :wink:
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #47 -: Ноември 23, 2008, 09:33:01 am »
ognyana -  питането ми е  за  лимфомиозот капките -  аз  преди да започна каквото й да е лекарство  ,все  сондирам мнения- д-р Тодорова  ми  го предписа  и на мен -но  сега  купувайки  го  в листовката  чета и съм озадачена ,че показанията  са  много странни -даже  милото попита за какъв оток  ти е изписано това  8O ,а  в противопоказания  пише -само това е наблегнато-при проблеми със  щитовидната  само след консултация  със специалист.Е ,да -препоръчано  ми е  -ама    как действат при вас ? Усещате ли разликата ?


Re: Л-Тироксин
« Отговор #48 -: Ноември 23, 2008, 12:39:30 pm »
ognyana -  питането ми е  за  лимфомиозот капките -  аз  преди да започна каквото й да е лекарство  ,все  сондирам мнения- д-р Тодорова  ми  го предписа  и на мен -но  сега  купувайки  го  в листовката  чета и съм озадачена ,че показанията  са  много странни -даже  милото попита за какъв оток  ти е изписано това  8O ,а  в противопоказания  пише -само това е наблегнато-при проблеми със  щитовидната  само след консултация  със специалист.Е ,да -препоръчано  ми е  -ама    как действат при вас ? Усещате ли разликата ?
  Наистина пише само след консултация със специалист,но това е защото съдържа Л-тироксин и трябва да е съобразена дозата,ако и отделно се пие л-тироксин.Аз от осем месеца приемам лимфомиозот,само че на таблетки и мисля,че ми се отразява много добре.Незнам дали е от него, от еутирокса или комплексно от двата препарата,но освен,че спрях да се събуждам подпухнала,и хормоните и антителата ми влезнаха в норма.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #49 -: Ноември 23, 2008, 12:44:17 pm »
Благодаря ,Tortilla Flat  :D
Когато започна приема на капките  ,еутирокса в същата  доза ли ти остана? В смисъл  ТСХ да не падне  пък прекалено много? Аз го следя  на 40 дни  ,но все пак ?


Re: Л-Тироксин
« Отговор #50 -: Ноември 23, 2008, 13:00:38 pm »
  Едновременно започнах приема и на двата препарата , дозата досега не ми е променяна и продължавам със същите количества.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #51 -: Ноември 23, 2008, 13:05:35 pm »
Нимика, май, все така дружно ще си вървим, нали?!  :)  Нали ти казах за през следваща есен... :wink:
Сега сядам на компа. За секунди само да ти отговоря.

Да, и аз отначало им се чудих на тези капки, защо са ми и за какъв оток става въпрос, даже като че ли напипах отговора по едно време, но ще трябва да си избистря паметта.

Как ми се отразяват - на този въпрос мога да отговоря по-категорично. Мисля, че именно благодарение на лимфомиозота "диструктивните промени в структурата на жлезата" се изчистиха. Февруари/март ги имаше, сега през ноември вече ги няма. Това е добър успех!
Друг ефект - доста ме освежават през деня, нали се приемат три пъти на ден и ме държат активна до вечерта, най-вероятно заради левотироксина, който съдържат. Не мисля, че чак толкова се отразява на количеството л-тироксин, все пак това е хомеопатичен продукт, дозите са нищожни. ПРи последната ми консултация д-р ТОдорова ми увеличи не само дозата на еутирокса от 50 на 75, но и лимфомиозота от 10 на 15 капки три пъти на ден.
И аз вече по-рядко съм подпухнала, както описва Tortilla Flat. И може би добре ми влияе на хоромните и на мен, защото от както приемам тези две лекарства нямам къс-дълъг цикъл. За себе си тълкувам нещата така: л-тироксина вкърва жлезата ми "в релси", тя доколкото контролира и яйчниците, подобрява и тяхната работа. Не знам доколко съм започнала по-добре да произвеждам прогестерон (малко ми беше нисък), но менструацията ми определено стана по-обилна, че преди това хич я нямаше...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #52 -: Ноември 23, 2008, 15:17:23 pm »
Обнадеждаващо звучи  всичко по-горе казано.
Благодаря  ви -повдигнахте ми  духа.
« Последна редакция: Ноември 23, 2008, 15:25:14 pm от nimika »


*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #53 -: Ноември 23, 2008, 18:50:37 pm »
Здравейте момичета! Искам да попитам каква е разликата между
еу тирокса и ел тироксина.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #54 -: Ноември 23, 2008, 20:47:01 pm »
Здравейте момичета! Искам да попитам каква е разликата между
еу тирокса и ел тироксина.
марката и производителят
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #55 -: Ноември 24, 2008, 18:28:50 pm »
Благодаря! :)
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #56 -: Януари 13, 2009, 22:06:40 pm »
Хайде, да се отчета пак.
При прием на еутирокс вече 75 от 11 ноември, ТСХ-то е паднало на 0,55...
Дали пък вече не е ниско?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #57 -: Януари 14, 2009, 01:31:06 am »
Хайде, да се отчета пак.
При прием на еутирокс вече 75 от 11 ноември, ТСХ-то е паднало на 0,55...
Дали пък вече не е ниско?
мисля ,че е нормално да е между 1 и 2 , но нека и други момичета се включат!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #58 -: Януари 14, 2009, 20:10:25 pm »
При по-предните ми изследвания TSH беше 0.517 /през септември/ и ми казаха, че е ОК. Сега е 1.310 /декември/. Първата стойност беше направена следобяд, а втората сутринта. Ендокриноложката каза, че нямало значение. Но аз не съм убедена.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #59 -: Януари 15, 2009, 14:53:30 pm »
Искам да питам аз трябва да мина от 25мг на 50 онзи ден пробвах с 50 но се чувствах много замаяна и главата отгоре ме болеше...нормално ли е така да се случва при вдигане на дозата  или просто 50 ми е силно?