0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #140 -: Март 24, 2009, 11:38:12 am »
А какво се случва ,когато ТСХ падне драстично след 6м лечение с Л-Тироксин?В случая моето в началото беше 4.85,падна на 3 и нещо,после на 2.25 и сега пък 0.005 8O.Ендокриноложката каза да го спра за 1.5м .Дали пък сега няма да се покачи много ?Има ли някой с подобен опит?
Каква доза пиеш?
При мен се случи подобно падане, но само наново коригирахме дозата.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #141 -: Март 25, 2009, 00:51:17 am »
Дозата ми е малка 1/2 от 25мг.А дк ми каза да го спра,това дал няма да влоши още повече нещата?Благодаря ти Огняна.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #142 -: Март 26, 2009, 00:18:37 am »
Дозата ми е малка 1/2 от 25мг.А дк ми каза да го спра,това дал няма да влоши още повече нещата?Благодаря ти Огняна.
По принцип приема на еутирокс намалява стойността на ТСХ. По тази логика трябва да го спреш, както док ти е казал.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #143 -: Март 27, 2009, 20:11:40 pm »
Здравейте, момичета  :wink:
Отчитам огромен личен пропуск заради това, че не чета в този подфорум. А се оказа, че има тема, която страшно много ме вълнува.
Имам толкова въпроси свързани с ТСХ-то, толкова неща тук не са ми ясни. Изглежда ендокринолигията не е силната ми страна :lol: :D
Виждам, че тук има доста "вещи в занаята" ще съм ви много благодарна да ми обясните някои неща. Особено Огняна, която ми е помагала и продължава да ми помага страшно много :)
1. Това, че ТСХ-то ми е високо означава ли, че е Хашимото? ТАТ и МАТ са в норма. И Тодорова не спомена нищо за Хашимото. Аз доста четох за него, но не разбирам нищо :oops: Тя каза, че имам само структурни изменения от автоимунен характер, което и АФА-та потвърди.
2. Тук разбрах, че ТСХ-то трябва да падне под 2 за да има бременност. Моето е 4.6 и аз(глупачето) се надявах, че след прием от 30 дни ще спадне достатъчно за да започнем отново да бебеправим, защото Тодорова ни сложи червена светлина. Какво ще стане ако започнем опитите преди да е влязло в тази граница? И ако случайно забременея докато пия Еутирокса 25мг това ще навреди ли по някакъв начин на плода?
3. Виждам, че сте коментирали килограмите и Еутирокса, но аз от както го пия(1 месец) съм качила 4 килограма и нямат сваляне!!! А се храня както преди-поне така смятам. :oops:
4. И още нещо на мен не ми призлява, но се чуствам страшно изнервена. Настроенията ми се хвърлят от едната крайност в другата. Сега се смея, след малко плача, без видима причина....на последък много лесно се разплаквам. Смятате ли, че има връзка с Еутирокса или вече просто напрежението и очакването са ми дошли в повечко?
Извинявам се че стана толкова дълго :oops:...за другите неща ще питам в последствие.
*

    щитка

Re: Л-Тироксин
« Отговор #144 -: Март 28, 2009, 01:03:24 am »
  И аз искам да ви питам нещо-може ли ТСХ да е внорма, а FT4 да е под долна граница?
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #145 -: Март 28, 2009, 19:46:03 pm »
Дозата ми е малка 1/2 от 25мг.А дк ми каза да го спра,това дал няма да влоши още повече нещата?Благодаря ти Огняна.
Дозата наистина е много малка. При положение, че така стремглаво ти пада ТСХ при такава доза, според мен, лекарят е постъпил правилно. Още повече че настъпва и летният сезон и дозите се намаляват. Предполагам състоянието ти ще се следи. Пусни изследване 45 след спирането на лекарството, за да си спокойна и не пропускай консултацията с док. Не се  тревожи излишно, rouzi-anna. :)


Здравейте, момичета  :wink:
1. Това, че ТСХ-то ми е високо означава ли, че е Хашимото? ТАТ и МАТ са в норма. И Тодорова не спомена нищо за Хашимото. Тя каза, че имам само структурни изменения от автоимунен характер, което и АФА-та потвърди.
Натали, по принцип поставянето на диагнози е работа на лекаря,  :wink: Щом д-р Тодорова не ти е поставила диагнозата, значи е нямала основания за това. Следващия път я поразпитай за тези въпроси... А иначе, доколкото съм чела, въобще не е задължително високото ТСХ да означава Хашимото. Още повече че ТАТ и МАТ са ти в норма. Но не съм компетентна да обясни структурните измения от автоимунен характер, щом тя казва че са от такъв, и наличието на АФА. Нека коментира и после пиши.

Цитат
2. Тук разбрах, че ТСХ-то трябва да падне под 2 за да има бременност. Моето е 4.6 и аз(глупачето) се надявах, че след прием от 30 дни ще спадне достатъчно за да започнем отново да бебеправим, защото Тодорова ни сложи червена светлина. Какво ще стане ако започнем опитите преди да е влязло в тази граница? И ако случайно забременея докато пия Еутирокса 25мг това ще навреди ли по някакъв начин на плода?
Самото лекарство се приема по време на бременност при жени, които имат проблем с високо ТСХ. Дозата се коригира според нуждите на организма тогава. Необходимо е постоянно следене от ендокринолог. За предпочитане е да послушаш лекаря. Това, което знам, е че при високо ТСХ по принцип забременяването е трудно. Високото ТСХ оказва влияние за развитието на плода.
По принцип при прием дори само на 30 дни, ТСХ-то трябва да ти падне. При мен падна с повече от единица. После ще увеличите, предполагам, дозата, разбира се, ако е нужно и ще си бебеправите.

Цитат
3. Виждам, че сте коментирали килограмите и Еутирокса, но аз от както го пия(1 месец) съм качила 4 килограма и нямат сваляне!!! А се храня както преди-поне така смятам. :oops:
Имаше и други момичета, които се оплакаха от това. Мисля, обаче, че причината в напълняването не е вследствие на еутирокса. Трябва да се търси причината другаде. Изследвания за инсулин и глюкоза правихте ли? Къде пълнееш? Редовен ли е цикълът ти?

Цитат
4. И още нещо на мен не ми призлява, но се чуствам страшно изнервена. Настроенията ми се хвърлят от едната крайност в другата. Сега се смея, след малко плача, без видима причина....на последък много лесно се разплаквам. Смятате ли, че има връзка с Еутирокса или вече просто напрежението и очакването са ми дошли в повечко?

Сега е сезонът на пролетната умора... Плюс това всичките тези изследвания, консултации, проблемът, че не се получава, да не са малко, за да не се чувства човек така... Насъбира се стрес. Опитай се да намериш ефективен начин да релаксираш, уви, не си даваме сметка колко важно е това! Запиши се на латино танци, например, или от сорта, трябва ти нещо активно, за да те откъсне от мислите ти и те заради с енергия! (И не ме хвали толкоз...)


 И аз искам да ви питам нещо-може ли ТСХ да е внорма, а FT4 да е под долна граница?

Може. След преглед лекарят ще постави диагноза и изпише необходимата терапия.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    щитка

Re: Л-Тироксин
« Отговор #146 -: Март 28, 2009, 21:24:17 pm »
  Благодаря за отговора, огняна! Според теб какво означава това? Лекарят каза, че ще трябва да повторя изследванията, защото ако ТСХ е високо, ФТ4 е ниско и обратно.
Аз ще го повторя, но ако резултата остане същия, какво означава това?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #147 -: Март 28, 2009, 21:30:58 pm »
Е как да не те хваля, Огняна? Дали си забелязала колко внимателно и всеобхватно си ми дала отговор?! :D Наистина си страхотна.
За Хашимото-то аз просто не знам в какво се изразява. Ще я попитам и доки ама кой знае кога ще е това. А какъв е този ФТ4? Аз не съм го изследвала.
И тодорова ми каза, че с високо ТСХ трудно се забременява и каза че може би заради това имам едва три бременностти за 7 год. За първи път сега пускам този хормон нямам представа от кога е висок. :? Можеш ли да ми обясниш малко по-подробно за какви влияния в развитието на плода говориш?
Изследвания за инсулин и глюкоза не съм правила. Дебелея само на корем. Без дупе, "паласки" и бедра :) И да цикъла ми е редовен.
А  за това, че трябва да си намеря разтуха някъде...ходя на фитнес. Но не ми помага особено на състоянията. Изглежда седемте години си казват думата.
« Последна редакция: Март 28, 2009, 21:33:19 pm от Nataly* »
Re: Л-Тироксин
« Отговор #148 -: Март 29, 2009, 17:39:36 pm »
Не съм съгласна с мнението на Огняна, че високото ТСХ оказва влияние за развитието на плода. Аз съм говорила с лерар точно по този въпрос и той каза: Рискът е от НЕДОИЗНОСВАНЕ на плода. Обясни ми , че с ТСХ се забременява трудно и после те следят всеки месец, заради риска от спонтанен аборт /колкото по тежък ставал плода, толкова по- голям е риска, на ако ТСХ е в норма риска е минимален/
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #149 -: Март 30, 2009, 03:30:00 am »
  Според теб какво означава това? Лекарят каза, че ще трябва да повторя изследванията, защото ако ТСХ е високо, ФТ4 е ниско и обратно.
Аз ще го повторя, но ако резултата остане същия, какво означава това?
  И аз искам да ви питам нещо-може ли ТСХ да е в норма, а FT4 да е под долна граница?

Това означава, че сте хванали проблема преди да е станал проблем :) Ще трябва да се направи и ехография на щитовидната.
Слушай лекаря си! Ще е необходимо да следиш тези хормони профилактично.

...Можеш ли да ми обясниш малко по-подробно за какви влияния в развитието на плода говориш?
Изследвания за инсулин и глюкоза не съм правила. Дебелея само на корем. Без дупе, "паласки" и бедра :) И да цикъла ми е редовен.
А  за това, че трябва да си намеря разтуха някъде...ходя на фитнес. Но не ми помага особено на състоянията. Изглежда седемте години си казват думата.[/color]
На този цитат ще отговаря отзад-напред.
Да, седемте години със сигурност си оказват влияние, като при мен четирите и аз съм същата ревла, от време на време се хващам в страхотни емоционални амплитуди... и си мисля за латино танци напоследък... :wink:
Натали, непременно говори с д-р Тодорова за това напълняване. От нейната компетенция е, и сигурна съм ще ти помогне, нека потърси причината.
На въпроса ти за влиянието на тиреодните хормони при бременността ще отговоря доколкото мога, материята все пак е сложничка. С това ще отговоря и на vili_nik, която ще посъветвам друг път да слуша по-внимателно лекаря си...
Едно необходимо въведение -
Взаимовръзката между тиреоидните хормони FT3, FT4 и тиреоидно стимулиращия хормон TSH (на български можете да го срещнете като ТТХ)е обратна. Когато има проблем свързан с функционирането на щитовидната жлеза, FT3 и/или FT4 намаляват. Тогава хипофизата (която контролира дейността на щитовидната жлеза) стимулира щитовидната жлеза да отделя  повече щитовидни хормони като повишава TSH. Когато жлезата е все още здрава, това повишаване на ТСХ води до нормализиране на ФТ3 и/или ФТ4. Когато пък ФТ3 и/или ФТ4 се нормализират, хипофизата спира стимулирането, т.е.  ТСХ-то се връща в нормалните стойности.
Когато обаче има проблем с щитовидната жлеза, това не се получава, ФТ3 и/или ФТ4 остават ниски въпреки повишеното ТСХ, т.е. има хипофункция на щитовидната жлеза и се налага прием на хормонално заместително лекарство, л-тироксин или еутирокс.
Има го и обратният случай, когато поради заболяване щитовидната жлеза произвежда тиреоидните FT3 и FT4 хормони над нормата, това е хиперфункция. При хиперфункцията ТСХ е ниско, защото е подтиснато.
Така че тук е важно да се обърне внимание кой точно хормон е висок и кой - нисък, за да се определят рисковете при бременност.
Тиреодните хормони са необходими за развитието на централната нервна система на плода, органогенезата му, оказват влияние върху умственото му развитие, психо-моториката му. Влияят върху костното развитие на плода, растежа му.
По време на бременност ниското ниво на FT3 и/или FT4, и съответно високото над норма на ТСХ , води до лошите неща от горния абзац.
По време на бременност високото ниво на FT3 и/или FT4 и съответно ниското под нормата ниво на ТСХ е състояние високорисково за бременната жена (заради състояния като умора, сърцебиене, тремор). То може да доведе до намаляване темпа на растеж, по-ниско тегло на плода, преждевременно раждане.
Лошото е, че по време на бременност за първи път може да се прояви и хипофункцията и хиперфункцията, затова е желателно щитовидните хормони да се изследват.
Има случаи, при които е възможно да се премине от хипофункция към хиперфункция (типично за Хашимото напр.). Среща се при жени, които са имали проблем с намалената активност на  щитовидната жлеза преди бременността.
Има терапия и при хиперфункция на щитовидната по време на бременност.
За повече, този линк – http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=37&id=807&option=com_content&task=view
И приложения файл.
« Последна редакция: Март 30, 2009, 04:05:29 am от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #150 -: Март 30, 2009, 11:07:26 am »
Рискът при високи нива на ТСХ по време на бременност не се изразява само в опасност от спонтанен аборт. ТСХ оказва пряко влияние върху физическото и интелектуалното развитие на плода. Ако бременната /или жената, която желае да забременее/ има проблеми от такъв характер трябва да провежда терапия както преди, така и след забременяването, през цялата бременност ако е необходимо.

Щитка, при ниско ФТ4 и нормално ТСХ пак трябва да се следиш и да си провеждаш съвестно терапията /ако такава ти е назначена от лекаря/, защото се очаква покачване на ТСХ, т.е. ниските стойности на ФТ4 са първия сигнал за проблем.
« Последна редакция: Март 30, 2009, 11:11:54 am от Grace »
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Л-Тироксин
« Отговор #151 -: Март 30, 2009, 15:01:12 pm »
Рискът при високи нива на ТСХ по време на бременност не се изразява само в опасност от спонтанен аборт. ТСХ оказва пряко влияние върху физическото и интелектуалното развитие на плода.
Grace, съвсем се объках вече!Ние имахме много притеснения относно този въпрос и точно затова специално отидохме при гинеколог от акушеро- гинекологично отделение, за да го питам за последствията върху плода и вече съм писала отговора му. НА 7ми съм и при ендокринолог и ще питам и него същото. Вече незнам на кого да вярвам, тук се пише едно, лекаря казва друго. След прегледа ще пиша и за мнението на ендокринолога.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #152 -: Март 30, 2009, 16:13:42 pm »
Информацията ми е от наблюдаващия гинеколог - д-р Сигридов, а д-р Тодорова също ми го е казвала преди.
Не се притеснявай, нали си пиеш лекарството, значи всичко ще е наред  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #153 -: Март 30, 2009, 16:14:52 pm »
Grace, съвсем се объках вече!Ние имахме много притеснения относно този въпрос и точно затова специално отидохме при гинеколог от акушеро- гинекологично отделение, за да го питам за последствията върху плода и вече съм писала отговора му. НА 7ми съм и при ендокринолог и ще питам и него същото. Вече незнам на кого да вярвам, тук се пише едно, лекаря казва друго. След прегледа ще пиша и за мнението на ендокринолога.
vili_nik, няма нужда да се "шашкаш". Това, което предполагам, че е станало, е, че лекарят ти е казал, че при високи тиреоидни хормони има опасност от недоизносване на плода, а ти си "сложила" в групата и ТСХ или е станало някакво подобно объркване. Когато човек не е наясно с медицината, дори когато му обясняват, може да запомни нещата грешно. Естествено е да ни се случва... Иска се малко време, докато се асимилират и разберат нещата. А тук по-важното е, че както високите нива, така и ниските нива, извън границите на нормата, крият рискове и затова се налага проследяване на състоянието и провеждането на навременна терапия за защита на бременността и плода.
Ще бъде по-ясно, ако споделиш какъв по-точно е проблемът при теб. Кои хормони при теб са извън нормата? (Ако си правила изследване на хормоните скоро можеш да напишеш стойностите им и референтните граници на лабораторията, където си ги правила?)
Трябва да знаеш, че ти си направила необходимото, консултираш се с лекар, ще се консултираш с ендокринолог и ще бъдат взети необходимите мерки, за да е наред всичко при теб. Ако искаш да си наясно с нещата, няма да е лошо да преразкажеш/обобщиш пред лекаря това което си разбрала от обясненията му непосредствено, за да потвърди той дали коректно си ги запомнила.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #154 -: Март 30, 2009, 20:23:15 pm »
Огняна, един път съм изследвала ТАТ и МАТ/октомври/ не помня стойностите, само помня, че едното беше 4 пъти над нормата, а др малко над нея,а ТСХ 3 пъти. Октомври е първото ми изследване/ когато ми поставиха и диагноза- Синдром на Хашимото, откриха го случайно/ ТСХ беше 5.09 при референтни 0,27 - 4,2 предписаха ми 25мг л-тирокс, след 3мес -второ изследване- ТСХ беше 6,7  8O повишиха ми дозата на 50мг л-тирокс. От този форум разбрах че 30мин, освен че не трябва да се яде, не трябва да се пие и кафе, аз дотогава пиех. Вече не пия кафе и не ям ,но не по 30мин, а по 60мин/правя го по собствена преценка, не е предписано от лекър/ целта ми е да оставя повече време на лекарството да се разгражда в организма.Резутата беше за 40дена от 6,7 нивото на ТСХ падна на 3,4. Със всички изследвания отидохме със съпруга ми при акушер гинеколог, който работи предимно с двойки като нас/с нарушена функция на щитовидната жлеза/. Директно го попитахме, дали детето няма да се роди с умстено увреждане, дали няма да изостане с развитието си и физически и психически /защото пак го бяхме чели някъде/ и той ни каза да не се притесняваме, няма такава опасност. Това много добре го разбрахме, защото отидохме там с цел да разпитаме какъв е риска за плода. Вярно не е ендокринолог,но води консултациите жени с такива проблеми и ги изражда.Следователно би трябвало да е вярно това което ни каза, все пак има наблудение какви деца се раждат и дали имат увреждания. Като накрая ни каза че всичко казано е от гинекологична гледна точка.
Другата седмица ще задам същите въпроси на ендокринолога,и ще разбера каква е неговата гледната точка.
За сега се разминават само за едно еднокринолога казва, че е ТСХ трябва да е до 2 - 2,5 , а гинеколога че ТСХ просто трябва да е в границата, но поне от 6 месаца, преди да се забременее.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #155 -: Март 31, 2009, 12:46:04 pm »
Значи, vili_nik , никой няма да допусне да ти се случи това
Цитат
дали детето няма да се роди с умстено увреждане, дали няма да изостане с развитието си и физически и психически
, при положение, че проблемът е хванат навреме, при положение, че се следиш от компетентни лекари и прилагаш изписаната терапия.

Ще те посъветвам да насочиш вниманието си не към рисковете, а към мерките, които ги предотвратяват! Мисли положително. Има проблем - но има и решение на проблема - какво по-хубаво от това! - значи проблемът е елиминиран. Иначе ще се побъркаш, пълно е с рискове, свързани с износването и раждането на дете...

Имаш медицински проблем, но той се преодолява - това е важното! Пиеш лекарства, терапията действа. ТСХ-то ти е паднало на 3,4. Само трябва да знаеш, че по новите стандарти за добри показатали се приемат стойностите между 0,5 и 2 (допустими са и стойностите до 2,5).  Трябва да поддържаш ТСХ-то в тези граници.

Досега не съм чувала за изчакване от 6 месеца. Знам че ТСХ-то трябва да се въведе в норма и да се стабилизира, колко време ще отнеме това, е въпрос на организъм.
Когато юни миналата година отидох при д-р Тодорова със стойност 3,7, тя ми каза да изчакам първия месец до контролата. С доза 25 за 30 дни смъкнах ТСХ-то на 2,3. И тогава тя ми даде "зелена светлина", но коригира дозата на 50. После нито д-р Персенска, нито д-р Начев не са ми казвали да чакам...
Твоето ТСХ може да падне още малко с дозата, която приемаш, може да се наложи и следващо увеличение, това ще прецени ендокринологът ти.

ТСХ-то, Хашимотото, налагат да се следиш при ендокринолог (особено и през бременността), и тук конкретно, водещо е мнението на ендокринолога (относно въпросите, свързани с щитовидната жлеза и щитовидните хормони и терапията при тях).

Събуди любопитството ми с този акушер-гинеколог, специализиран в грижите
на жени с такива проблеми, ако нямаш нищо против, би ли споделила, кой е той?
И още нещо - много си се изплашила (правя си извода от това, че директно сте отишли при ендокринолога със страшния въпрос, а много хора дори и със стаж в опитите си да имат дете не са чували за необходимостта от изследаването на ТСХ, да не говорим за повече). Има ли някаква друга причина за това твое притеснение?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #156 -: Март 31, 2009, 13:54:50 pm »
Огняна, незнам името на гинеколога знам му само първото име/ приятел е на съпруга ми и е изродил децата на неговите колеги/ ще го питам и ще ти кажа, но е много позитивен зарежда с енергия. Знам че всичко ще е наред щом си пия лекарстата и ТСХ е в норма.
 Напоследък /седмица горе долу / съм много, ама много нервна и заядлива и много рязко си сменят настроенията, както се смея и започвам да плача. Досега не ми се е случвало и нямам представа на какво се дължи/ все още не съм бременна, защото една колежка и това ме пита/. Дали е свързано с Хашимото?
 Осещам че съм се вманиачила на тази тема, но и съпругът ми откача, че можело да ни стане нещо с бебето и как щял да си го прости. Честно казано, той ме замъкна при гинеколога да говорим за рисковете свързани Хашимото и как се отразява това на плода. Повече за негово успокоение отколкото за мое. Имаше в период в който, на мен ми беше лошо/ особено сутрин ми се повдигаше и ми се виеше свят/, а се получаваше така, че аз успокоявах него и обяснявам какво е хашимото и т.н.
Абе.... другата седмица ще видим, стискайте палци  :balk_602:
Просто съм много нервна!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #157 -: Март 31, 2009, 15:50:24 pm »
vili_nik, стискам ти палци! И аз съм много нервна... И не сме едниствените... Загатнах по въпроса по-горе. Хубаво е, че мъжът ти е загрижен, и дори е поел подобна инициатива. Надявам се, че не упражнява някакъв емоционален натиск върху теб заради Хашимотото, защото това вече няма да е полезно...
Успех!
И непременно ни напиши после името на лекаря!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #158 -: Април 01, 2009, 20:10:42 pm »
От мен поредните лоши новини :x :x
Днес ми излязоха резултатите от контролата на ТСХ. Вместо за един месец поне малко да се е повлияло от терапията и да е започнало да пада, то се е повишило 8O :?
Беше 4.64, сега след един месец на Еутирокс е 4.78
Не знам от тук на къде, но такива неща ме сриват тотално....и без това ми е достатъчно трудно.
Опитах да се свържа с Тодорова, но не си вдига телефона...не знам какво следва сега.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #159 -: Април 01, 2009, 20:15:25 pm »
Натали, не се отчайвай така. Разликата е в рамките на допустимата грешка. А в една и съща лаборатория ли са правени и двете изследвания? Ако наистина не си се повлияла от терапията, явно дозата ти не е правилна и ще бъде сменена. Няма как да пиеш Л-тироксин или Еутирокс и да не ти повлияе ако сте "напипали" дозата. Нали затова се пускат всеки месец контроли - за да се следи положението и, ако се наложи, да се смени дозата.