0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #80 -: Февруари 23, 2009, 19:31:26 pm »
За главоболието и пулсирането - премери си кръвното задължително. Ако е високо иди на лекар да ти изпишат нещо.
Благодаря ти много за отговора! Не, не ми е високо кръвното. Моето обикновено е ниско (110/70). Сега даже горната граница беше още по-ниска - 100/70.
Май ще съм и аз на някаква смесена доза между 50 и 70. Странното при мен е, че ТСХ го качвам май летните месеци, когато хората обикновено го свалят, а зимните, януари, февруари, го смъквам. Въобще, все съм наопаки.
Непременно ще говаря с лекар. Няма начин! И ще се отчета :)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #81 -: Февруари 23, 2009, 19:40:23 pm »
vili_nik, много е сложно с това високо ТСХ. Аз лично бих изчакала да падне под 2.0. Нали знаеш, че при хашимото оптималното ниво на ТСХ, което следва и да бъде цел при терапията с тироксин е между 0.5 и 1.5, на някои места за горна граница дават 1, на други 2. Но според всички източници над 2.0 не е добре. Това важи и най-вече по време на бременост.
Твоето ТСХ е много високо и не ми се вярва 50мкг да са ти достатъчни, но не съм лекар. Ти къде живееш, ако имаш възможност да идеш на преглед в София, бих ти препоръчала д-р Катя Тодорова.
При всички случаи с толкова високо ТСХ е нормално да имаш такива симптоми и да не се чувстваш добре, но не се притеснявай - с подходяща доза тироксин дори в рамките на седмици може да се оправят нещата. Желая ти скорошно подобрение!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #82 -: Февруари 23, 2009, 19:43:28 pm »

Моля Ви, дайте ми съвет какво да правя, лекарката ми каза че ще се видим април- май, но на мен не ми се чака толкова. Мисля да изчакам да минат 40 дена от както приемам 50мг и да ида сама да си изследвам ТСХ. Имам и др питане ,което най- много ме интересува, много искаме да имаме бебе, но лекарката не ни обясни дали можем да се опитваме, има ли риск за плода, и при какви стойности на ТСХ бихме могли да започнем с опитите?
Благодаря Ви предварително!
Първо не се притеснявай. ТСХ-то е проблем, който се повлиява при подходяща терапия, така че не се тревожи по отношение на желанието ти за бебе...
Според мен правилно си решила, изследвай ТСХ-то 45 дни след последното изследване, което си направила, и отиди отново на лекар.
Не знам при кого ходиш, но не ми допада това, че не ти дава необходимата информация. В тази връзка съветът ми е да не губиш време при други лекари, а отиди при д-р Тодорова или д-р Начев.
Това, което знам, че е желателно при планове за бременност, ТСХ-то да е между 1 - 1,5, не са проблем и стойностите под 1, но до 0,5, не по-ниско. По принцип стойностите до 2,5 са нормални. Това, което още знам, свързано с ТСХ, е, че при високите му стойности зачеването става по-трудно. Високите стойности на ТСХ и ниските на другите щитовидни хормони имат влияние върху развитието на плода, затова наистина преди и по време на бременност се изисква стрикното им следене от лекар-ендокринолог. Дано да съм ти помогнала малко...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #83 -: Февруари 23, 2009, 19:52:57 pm »
Май ще съм и аз на някаква смесена доза между 50 и 70. Странното при мен е, че ТСХ го качвам май летните месеци, когато хората обикновено го свалят, а зимните, януари, февруари, го смъквам. Въобще, все съм наопаки.
Непременно ще говаря с лекар. Няма начин! И ще се отчета :)

Много странно, и при мене е така и си мислех, че няма друг такъв феномен. То аз и затова сега си мисля, че не е от дозата 62, а защото самата ми щитовидна жлеза произвежда много. За сравнение през ноември ТСХ ми беше 2.0 при доза 56. Е тези 6 мкг посмъртно не могат да дадат такава разлика. Тя моята лекарка явно и затова ми каза да си остана на 62 и ми даде направление за ендокринолог, на което е написала "трудно настройваем тиреоидит". Много оптимистично, защото означава, че може да се стабилиза, макар и трудно. На практика обаче до момента не е имало такъв случай и по-отговарящо на реалността би било "ненастройваем тиреоидит".  :lol:
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #84 -: Февруари 24, 2009, 01:01:14 am »

Твоето ТСХ е много високо и не ми се вярва 50мкг да са ти достатъчни, но не съм лекар.
Моето ТСХ беше 5.11 .
 Започнах приема на Л-тироксин по 0.25мг от 19.06.2008;
 на 31.07.2008 ТСХ беше - 2.076; продължих с 0.25, на 28.11.2008 ТСХ - 3.21 - покачваме дозата на 0.50мг,18.01.2009 тсх - 0.487 - док казва че е идеално и оставам на доза 0.50мг
Утре ще си пусна ТСХ (днес не можах) защото имам съмнения че е паднало още. Според вас ако е паднало много , какво следва да направя ? (естествено че ще звънна и на док!)
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #85 -: Февруари 24, 2009, 14:10:52 pm »
Ами принципно се намалява дозата или се спира напълно за две до четири седмици.
Пиши ако искаш колко ти е ТСХ сега.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #86 -: Февруари 24, 2009, 20:00:38 pm »
Да се отчета - говорих с д-р Тодорова. Промени ми дозата - 1 ден съм на 50, 1 ден на 75. И ме иска на преглед с ново изследване в началото на цикъл при процедура, ако март започна такава, разбира се ;)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #87 -: Февруари 24, 2009, 22:05:01 pm »
Знаех си ТСХ-то ми днес е 0.11  :( Утре ще звънна на Начев. Сигурно ще е добре и аз 1 ден да пия 0.50 , един ден 0.25 .То малко беше логично че ако остана на същата доза ще продължи да пада (и то доста за 1 месец)
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #88 -: Февруари 26, 2009, 09:45:15 am »
Промени ми дозата - 1 ден съм на 50, 1 ден на 75. ;)
Интересно, моето TSH се повиши за 3 месеца от 1,3 на 2,2. Дозата, която док. ми изписа са свалянето му е същата като твоята.
Някой пие ли селен от 50 микрограма и на коя фирма? На мен ми е изписан през ден.  :ask:
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #89 -: Февруари 26, 2009, 10:46:09 am »
На мен ми е предписан селен по 200мкг дневно, купувам си на Cefasel.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #90 -: Февруари 26, 2009, 11:09:59 am »
http://www.doppelherz.de/shop/abwehrkraefte/selen-depot-2-phasen.html
Дали е добър избор? /надявам се, че не се счита за реклама/  :ask:
Re: Л-Тироксин
« Отговор #91 -: Февруари 26, 2009, 12:19:33 pm »
Благодаря за отговорите на Ognyana и Jul4e! Аз съм от София, но ходя при лекар от Транспортна болница - д-р Захариева. Тя ми обясни, всичко освен това за бебето и за това, какви стойности трябва да стигна, за да няма проблем и за двамата. Къде мога да намеря д-р Катя Тодорова, смятам средата на март да се изследвам отново и тогава да ида при нея. Между другото ходих и при един лекар от Ендокринологията/ за съжаление не му помня името/, той ми каза, че трябва да достигна граница под 2.5 за да няма проблем за мен и бебето, каза че дозите се регулират- лято/ зима (това е и което моята лекарка пропусна да ми каже), всичко останало е едно и също. Но не ми хареса отношението му към мен, още с влизането ми поиска 40лв и ми каза че за всеки следващ преглед по 10лв.   Искам да попитам и дали има значение за нивото на ТСХ, ако спазвам диета/ лекарката каза да ям пилешко и риба, да не ям животински мазнини, тестено и сладко. Аз се ограничавам, но не е като да не ги консумирам изобщо/. Тук прочетох, че не трябва и да се пие дори кафе, преди да изтече 30мин, но това не ми го каза лекарката и аз си пиех досега. Вчера за първи път не пих кафе или сок/ но аз не ям 50мин - 1ч. / и ми прилоша много на 40мин след пиенето на л-тирокса - започна да ми се повдига, да ми се върти всичко, да залитам, почувствах се много замаяна. Когато ми размина малко хапнах кисело мляко, но ми се повдигаше много. На обяд също едвам преглъщах и дори хапнах без хляб, защото имах чувството че ям нещо много сухо/ всъщност-яхния/, едвам преглъщах с много вода, дори и сълзи ми потекоха, постоянно ми се повдигаше. Въпроса ми е дали това е от л- тирокса? Обикновено сутрин и вечер ми прилошава, но досега не ми е било толкова лошо,колкото вчера! Благодаря предварително!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #92 -: Февруари 26, 2009, 13:00:47 pm »
До колкото разбирам при бременност TSH трябва да е под 2.5, така ли е? Аз още си чакам резултата от ЧХГ, обаче пуснах и TSH. Резултатът е 3,06 mIU/ml, при реф.0.27-4.20. Принципно е в норма, но от прочетеното разбирам, че не е добре.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #93 -: Февруари 26, 2009, 13:13:31 pm »
cream -а преди да запчонеш процедурата проверихте ли как е ТСХ?Имала ли си проблеми с щит жлеза ?

Нали чакаме да ни зарадваш с  :bfp:-в  което  не се  съмнявам  -така че веднага след  теста -беж при ендокринолог за назначаване на подходяща терапия!


*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #94 -: Февруари 26, 2009, 13:35:26 pm »
Крийм, твоето ТСХ беше добре преди процедурата, доколкото си спомням?

Стойностите малко се повишават по време на стимулация, а и при бременност също  :wink: Ако тестът е положителен, което искрено ти пожелавам, ще ти коригират малко дозата нагоре  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Л-Тироксин
« Отговор #95 -: Февруари 26, 2009, 14:42:08 pm »
Creamе, за нивото на ТСХ - под 2,5 незнам дали е така, каза ми го лекар от болницата по ендокринология в София, преди да забременея трябва да ,,гоним'' ниво под 2.5 , тъй като при самата бременност нивото се качва допълнително и при покачването пак да остане в границите. Май приемат 4,2 за горна граница на хормона.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #96 -: Февруари 26, 2009, 16:19:28 pm »
С Хашимото съм, но TSH винаги ми е било в норма и не съм приемала лекарства. Освен за един месец, но ми бяха погрешно назначени. Понеже ЧХГ на 17-ти ден от ЕТ ми е 193 /току що разбрах/ и ако предположим, че съм бременна, най-вероятно ще трябва да започна да пия еутирокс....
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #97 -: Февруари 26, 2009, 16:21:13 pm »
Ами да, бременна си  :D, и трябва да почнеш еутирокс. Консултирай се с ендокринолог  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Л-Тироксин
« Отговор #98 -: Февруари 26, 2009, 16:25:14 pm »
Кремче и тук да ти Честитя,и аз съм с Хашимото,онзи ден пуснах хормоните на щитовидната жлеза и ТСХ е 2.88,пия Лтироксин 25 но явно не е достаъчно,др.седмица ще ходя на ендокринолог за да ми каже как да продължавам от тук нататък,защото пия и Метформин,който нямам представа дали оказва негативно влияние.Пуснах и контролни имунологични,там имам завишени НКТ клетки и ще правя вливане но чак на 9.08,дано не е късно за ембриончето но ми казаха че първо трябва да мине първия преглед и тогава.
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 16:27:24 pm от ninkata1 »

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #99 -: Февруари 26, 2009, 16:26:11 pm »
Ами консултирай се с ендокринолог!
По принцип д-р Начев ми каза ,че при забременяване ТСХ трябва да  е около 1 . Когато настъпи бременност , дозата л-тироскин (примерно) се увеличава!
Вчера като звъннах на док да му кажа че ТСх ми е 0.11 , той каза че е е идеално ако веднага започваме стимулация , а ако работата се отложи , трябва да намаля дозата , за да се покачи малко тсх-то.