0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #60 -: Януари 15, 2009, 19:10:19 pm »
Зимата и на мен ми вдигнаха дозата от 25 всяка сутрин,на 1 сутрин 25,една сутрин 50,но нямям промяна ,не се чувствам зле.Може от нещо друго да ти е главоболието.Консултирай се с ендокринолога си най-добре.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #61 -: Януари 15, 2009, 19:12:08 pm »
Искам да питам аз трябва да мина от 25мг на 50 онзи ден пробвах с 50 но се чувствах много замаяна и главата отгоре ме болеше...нормално ли е така да се случва при вдигане на дозата  или просто 50 ми е силно?
ами мисля ,че ендокринологът сменя дозата въз основа на TSH. Поне при мен беше така. Дозата ми от 25 се качи на 50 за зимата (от декември) Не съм усетила някакво неразположение. По-добре се консултирай с док.!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #62 -: Януари 18, 2009, 18:58:11 pm »
Искам да питам аз трябва да мина от 25мг на 50 онзи ден пробвах с 50 но се чувствах много замаяна и главата отгоре ме болеше...нормално ли е така да се случва при вдигане на дозата  или просто 50 ми е силно?
Аз общо взето много бързо преминах от доза 25 на 75. Но със сигурност мога да кажа, че при увеличение не усещах дискомфорт, напротив. Последните дни в които пиех еутирокс 25 отново усетих себе си "затормозено" и на мен самата ми беше ясно, че ми трябва по-висока доза. Уви, и 50 не беше достатъчна.
Тази замаяност може да се дължи на нещо друго. Например, промяна в кръвното ти. Консултирай се с лекаря си.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #63 -: Януари 18, 2009, 19:57:51 pm »
аха мерси. Трябва да пробвам пак с 50мг. С голям зор ги почнах тия хормони много се съпротивлявам вътрешно, немога да се примиря с факта че цял живот може да ги пия.
Аз почнах  преди половин година да пия лтирокс ....първо 1/2 от 25, после 25, а сега 50 ми предписаха преди 1-2 месеца. Прекалено бързо ми вдигат дозата и на мене ми е трудно да приема това. Още повече, че без без значение пия ли го или не изследванията са си почти еднакви. ...един вид никакъв ефект от лтирокса. Къде е гаранцията че ще има с 50мг. Страхувам се жлезата да не почне хептен да не произвежда хормона, а да иска наготово да и се внася постоянно.
Освен резултатите от изследванията аз нямам някакви физически симптоми.
Може би само в началото замайване и  проблеми с концентрацията, но тогава имах и висок пролактин а той дава същите симптоми. А пролактина ми  е каша един път е в перфектни норми , след 2-3 седмици над нормата с 200 едненици. после пак в норма и така постоянно и то в периоди когато не съм пила бромокриптин. Пия 1/4 превантивно за всеки случай и пак е така ту е ок ту не е.
Няма излизане от тоя лабиринт.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #64 -: Януари 18, 2009, 22:22:26 pm »
А променя ли ви се телесното тегло от Л-тироксина? Имам съмнения ,че от Л-тироксина  качих  3-4 кг ,които не мога да сваля > Как е при вас?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #65 -: Януари 19, 2009, 06:45:24 am »
При мен лично не ми е повлиял на теглото,пия го от април месец 2008г.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #66 -: Януари 19, 2009, 09:29:44 am »
А променя ли ви се телесното тегло от Л-тироксина? Имам съмнения ,че от Л-тироксина  качих  3-4 кг ,които не мога да сваля > Как е при вас?
Моя док. каза, че би трябвало от L-тироксина да се нормализира обмяната на веществата и работата на всички органи въобще, които до момента са "страдали" от липсата на йод. При мен също има тенденция към покачване на теглото. Редувам по 50 и 75мг дневно L-тироксин и така поддържам TSH около единица. От ехографиите се вижда, че жлезата постепенно възвръща нормалната си структура и размери.  :)
Това повишение на теглото, обаче никак не ми харесва, но явно хормона ще си го пия до живот.  :(
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #67 -: Януари 19, 2009, 21:00:15 pm »
Аз преди бях доста слаба и не можех да кача кг. Бях 46кг -164 висока. Сега съм 53-54 ,което ми идва в повече. Не съм дебела ,но не се чувствам особено комфортно.(особено при положение че и тренирам) Ама може да е от друго , знам ли вече  :? Благодаря за отговорите!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #68 -: Януари 23, 2009, 10:11:32 am »
А променя ли ви се телесното тегло от Л-тироксина? Имам съмнения ,че от Л-тироксина  качих  3-4 кг ,които не мога да сваля > Как е при вас?

Роси, в интерес на истината на мен л-тироксинът ми помогна да смъкна няколкото килограма, които бях натрупала за отрицателно време от нищо.
Сега сравнително лесно поддържам едно тегло - вярно, не това, което искам, а и ще ми коства доста усилия, за да поведа стрелката отново надолу.
Факт е, обаче, че винаги качвам по няколко килограмчета започна ли да се храня добре и се обездвижа - като двете седмици Коледните празници тази година.
Не смятам, че покачването на килограми се дължи на л-тироксина. По-скоро е от нещо друго...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #69 -: Януари 23, 2009, 10:54:11 am »
Благодаря за отговорите! Явно е от Лукрина или Регулона . Оф то все нещо изкача за жалост  :D
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #70 -: Януари 24, 2009, 10:51:43 am »
Благодаря за отговорите! Явно е от Лукрина или Регулона . Оф то все нещо изкача за жалост  :D
Да, може би. И аз качвам от Регулона, противозачатъчни, както и от препарати, съдържаши прогестерон.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #71 -: Януари 24, 2009, 12:45:10 pm »
Хайде, да се отчета пак.
При прием на еутирокс вече 75 от 11 ноември, ТСХ-то е паднало на 0,55...
Дали пък вече не е ниско?
Вчера си пуснах TSH - 0.487 ! Ще звънна в понеделник на д-р НАчев. На теб док какво ти каза? Ниско ли е твоето?
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #72 -: Януари 25, 2009, 10:24:37 am »
На мен при TSH 0.517, д-р Начев ми каза да не пия еутирокс. Инъче като стойност каза, че е добре.
rossy *, звънни на док задължително.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #73 -: Януари 25, 2009, 13:48:21 pm »
Хайде, да се отчета пак.
При прием на еутирокс вече 75 от 11 ноември, ТСХ-то е паднало на 0,55...
Дали пък вече не е ниско?
Вчера си пуснах TSH - 0.487 ! Ще звънна в понеделник на д-р НАчев. На теб док какво ти каза? Ниско ли е твоето?
Казаха ми, че е добре. Но не съм успяла още да говоря с д-р Тодорова...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #74 -: Февруари 20, 2009, 22:28:30 pm »
Моето ТСХ вече е 0,117...Стана сложно. Час имам чак за 31 март...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #75 -: Февруари 21, 2009, 07:01:04 am »
Моето ТСХ вече е 0,117...Стана сложно. Час имам чак за 31 март...
Огнянка,ами то не е ли прекалено ниско,защо поне не й звъннеш по телефона да ти даде съвет.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #76 -: Февруари 21, 2009, 18:32:03 pm »
Моето ТСХ вече е 0,117...Стана сложно. Час имам чак за 31 март...
чувстваш ли някакво неразположение от тези стойности?  Моето ТСХ беше 0.487 преди близо месец. В понеделник ще пускам нови изседвания  ,защото не се чуваствам много добре - отпадналост , топли вълни , замаяност... Незнам дали може да е от това :(
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #77 -: Февруари 21, 2009, 22:00:04 pm »
Моето ТСХ вече е 0,117...Стана сложно. Час имам чак за 31 март...
чувстваш ли някакво неразположение от тези стойности?  Моето ТСХ беше 0.487 преди близо месец. В понеделник ще пускам нови изседвания  ,защото не се чуваствам много добре - отпадналост , топли вълни , замаяност... Незнам дали може да е от това :(

Да. Не съм сигурна, че е от това, но все пак няма и никаква друга причина... От десетина-четиринайсет дни съм с ежедневно почти постоянно, от време на време доста силно, главоболие, боли ме глава дори нощем и се будя. Последните два дни ми пулсира лявото ухо или вена в тази област. Усещам сърцебиене. Днес си позволих да взема по-ниска доза еутирокс, 50, защото е ясно, че през уикенда няма да звъня на доктори, не усещам тези симтоми засега, но пък съм и по-"заспала"...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #78 -: Февруари 23, 2009, 16:25:21 pm »
Огняна, аз започнах ноември 2006 с Л-Тирокс 75. ТСХ след две седмици беше 1.6, след още две 0.5 и ме оставиха на тази доза до февруари, когато ТСХ беше 0.01. Аз доста се притесних, имах висок пулс и други неприятни симптоми, в крайна сметка от тогава знам, че за мен 75 е много. Друг е въпросът, че за трета година, все февруари съм с ниско ТСХ (този път ТСХ 0.25 на Еутирокс 62.5, миналата година ТСХ беше 0.1).

Според мен добре си направила, че си намалила дозата, но се опитай да се свържеш спешно с Тодорова да ти каже за колко време и на колко да я намалиш.

За главоболието и пулсирането - премери си кръвното задължително. Ако е високо иди на лекар да ти изпишат нещо.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #79 -: Февруари 23, 2009, 19:17:45 pm »
Здравейте,
попаднах случайно на този форум.Откриха ми Хашимото през октомври 2008 и ми назначиха л-тирокс 25мг. и след 3мес, да ида пак на лекар. Тогава ТСХ беше 5.09, а януари беше 6.7, ендокриноложката ми вдигна е-лирокса на 50мг, но аз се съмнявам да ми помогне. Имам и много оплаквания и незнам към кого да се обърна, много съм изнервена, вечно съм уморена и все ми се спи, сутрин съм замаяна и на моменти ми се гади, имам запек, през ноща ръцете ми изтръпват, имам главоболие, много съм разсеяна, трудно помня, и много забравям- дори някой неща не помня че съм ги правила, имам и сърцебиене и чувствам тежест в гърдите около сърцето- обикновенно вечер, все ми е студено, липсва ми желание за секс и май съм в депресия.
Моля Ви, дайте ми съвет какво да правя, лекарката ми каза че ще се видим април- май, но на мен не ми се чака толкова. Мисля да изчакам да минат 40 дена от както приемам 50мг и да ида сама да си изследвам ТСХ. Имам и др питане ,което най- много ме интересува, много искаме да имаме бебе, но лекарката не ни обясни дали можем да се опитваме, има ли риск за плода, и при какви стойности на ТСХ бихме могли да започнем с опитите?
Благодаря Ви предварително!