0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #20 -: Септември 12, 2008, 23:31:33 pm »
Колкото до това...
Цитат
Очевидно трябва пак да си стегна режима, че го изпуснах през последните 2 седмици, като брой хранения.
... нямаше нищо общо с приема на л-тироксина, това е друга тема. Беше самокритика по мой собствен адрес да се стегна и фиксирам една закуска.
Иначе, благодаря за отзивчивостта, jul4e:)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #21 -: Септември 13, 2008, 10:59:22 am »
Ох, момичета, да ви се оплача.
ТСХ ми сега е 2,9  8O Това след 2 месеца и нещо прием на л-тироксин 25. Първия месец резултатът ми беше по-добър - 2,3 и д-р Тодорова каза - продължаваш с тази доза, но от първия месец, в който се планира бременност започваш прием на л-тироксин 50. (Преди терапията ТСХ беше 3,7. А зимата след миседа беше 2,5.)

При тази нова стойност на ТСХ-то ми се струва, че се налагат нови корекции на дозата.

Нещо тази моя щитовидна жлеза май съвсем се сдухва...  :(

Как е положението при вас с дозите? Нали ТСХ за забременяване трябваше да бъде около 1,5 или греша?


И нещо друго ме безспокои, не съвсем по темата. Тъй като си пуснах ТАТ и МАТ, те са съответно - 33,5 и 27,4 при референтни стойности до 60. А миналия път бяха - ТАТ 23,6 и МАТ 2,2, но референтните стойности на лабораторията бяха други ТАТ до 34, а МАТ до 12. В една и съща лаборатория ги правя, едни и същи са мерните единици. ???  Какво според вас означава това?  :ask:
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #22 -: Септември 15, 2008, 09:18:35 am »
Момичета, някоя от Вас пила ли е Лимфомиозот  /хомеопатичен препарат/ вместо Л-тироксин?
В момента съм с високо TSH, след лечение с Метизол и д-р Катя Тодорова ми предписа лимфомиозот 8O. До този момент винаги съм пила Л-тироксин в такива случаи...
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #23 -: Септември 15, 2008, 09:42:23 am »
 Здравей!!! На мен док. Тодорова ми назначи лимфомиозота паралелно с лтироксина, който си пия отдавна!!!


Re: Л-Тироксин
« Отговор #24 -: Септември 15, 2008, 12:47:32 pm »
И на мен също ми бе назначен паралелно с Л-тироксина.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #25 -: Септември 15, 2008, 13:20:37 pm »
Здравей!!! На мен док. Тодорова ми назначи лимфомиозота паралелно с лтироксина, който си пия отдавна!!!

На мен ми го изписа 3 х 3 т. за 1 мес. и ще го пия за понижаване на TSH.

 Аз съм с Хашимото. След раждането се активира и след хиперфункция на жлезата /TSH - 0.006/, сега съм с TSH 11.2.  8O И това в рамките на месец и половина.

Доколкото я разбрах, ми изписва лимфомиозота за да не пада така рязко TSH-то, а и май за понижаване на ТАТ и МАТ...   

И нещо друго ме притесни като разглеждах какво е писала след прегледа...
"От статуса - ... псевдовъзел". От УЗД - нищо необичайно, а и тя нищо не спомена за възел. Каза само /а и пише/, че има средно тежки структурни и дифузни промени, характерни за автоимунно заболяване - Хашимото.
« Последна редакция: Септември 15, 2008, 13:37:15 pm от pgzenga »
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #26 -: Септември 15, 2008, 14:22:21 pm »
Момичета, някоя от Вас пила ли е Лимфомиозот  /хомеопатичен препарат/ вместо Л-тироксин?
В момента съм с високо TSH, след лечение с Метизол и д-р Катя Тодорова ми предписа лимфомиозот 8O. До този момент винаги съм пила Л-тироксин в такива случаи...


Аз също съм на лимфомиозот от първатат ни среща с д-р Тодорова, от март т.г. Отначало  бях на таблетки 20 дни 3х2, после още 3 месеца на 3х1. След това преминах на капки, 3х10 капки преди хранене...
Самият лимфомиозот съдържа малко левотироксин. Лимфомиозотът действа поддържащо на щитовидната жлеза, в този смисъл, след лечение, може би наистина е достатъчен. Но все пак е по-добре да попиташ д-р Тодорова и да чуеш нейното обяснение.

Иначе аз от юли го пия успоредно с л-тироксин...
И ми се струва, май, че с таблетките се постигаше по-добър ефект отколкото с капките. Знам ли... Май ще се видим скоро пак с докторката...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #27 -: Септември 17, 2008, 20:23:15 pm »
При мен след пиенето на тироксина в растящи дози 25, 50, 100 мг. Ефекта беше обратен. При начални стойности около 6 се стигна до 28. Спрях на своя глава да взимам хапчета и сега е около TSh e около 6.
Напълнях много явно от самото заболяване. А и по време на взимането на тироксина още малко. Ендокринолозите при които съм се преглеждала ми казаха че и от Тироксина се пълнее.Та трябва да се внимава с яденето!!!


Когато не се чувстваш добре, защото не си получил това което искаш, просто се стегни и бъди щастлив, защото Бог е измислил нещо по-добро за теб.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #28 -: Септември 17, 2008, 23:08:14 pm »
Мария, а лекарите  имат ли обяснение защо така ти е нараснал ТСХ от л-тироксина? Нали уж трябва да го коригира.
Мойте стойности на ТСХ са между 3 и 5. Пия л-тироксин но май е се тая. Няколко месеца не пих лекарството а само наблюдавах ТСХ как се движи. Сега го пия  и си направих тия дни изследване и е 3.40. Без да го пия пак приблизително такива бяха стойностите.Аз пия1/2 от 25мг. Може би по висока доза трябва. Ако не бяха проблемите с цикъла никога нямаше да си направя изследвания на жлезата.
Искам да имам бебе и само заради това го пия. Ако не беше това ми желание нямаше изобщо да се тъпча с хормони.С голям страх ги пия, ама щом се налага ще ги пия.
Дозата на L-Тироксин
« Отговор #29 -: Септември 23, 2008, 22:31:14 pm »
Здравейте момичета. Аз съм с Хашимото и си пия  L-Тироксина :( Това което ме притеснява е високата доза която ми е необходима за да поддържам ТСХ-то в норма :( При прием на 100-125мгр поддържам ТСХ-то около 2. Знам че е доста приличен резултат, но чета че момичета с напълно отстранена щитовидна жлеза приемат по 200мгр. При последната ехография ми казаха, че жлезата е спокойна, с няколко възела, които обаче не са активни в момента :? Антителата са завишени, това е ясно..  В какви дози вие приемате L-Тироксина за да контролирате ТСХ-то?


Re: Дозата на L-Тироксин
« Отговор #30 -: Септември 24, 2008, 01:29:34 am »
Аз съм на 25 единици от 4,5 месеца и от 6.7 ТСХ ми падна на 3.6, което хич не ме радва, защото е много бавно нормализиране. Но от друга страна знам от лекари, че високите дози Л-тироксин на практика стимулират щитовидната жлеза да не го произвежда и тя загубва тази функция, така че истината ще да е някъде по средата. Може би ти е нужно второ мнение или пък да споделиш опасенията си с твоя ендокринолог...Стискам палци скоро да се тревожиш как да го озаптяваш през бременността :lol: :lol: :lol:

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Дозата на L-Тироксин
« Отговор #31 -: Септември 24, 2008, 05:33:37 am »
И аз съм на 25 ,от 4.2 за 4 мес.го свалих на 2.1,докторката каза че е много добре .Но при теб явно е по-сериозно от мен,дано се включат момичета с такъв проблем,аз определено няма да съм ти полезна.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Дозата на L-Тироксин
« Отговор #32 -: Септември 24, 2008, 07:59:16 am »
около 6 месеца пиех по  25 ,но от ТСХ от  около 4 бе  свалено  на  3, след това  ми бе увеличена дозата на 50 и подържам под 2  .
Скоро пак мисля да пусна изследване ,защото се притеснявам да не  го сваля прекалено много.

А и знам че  трябва   да с е определя зимна и лятна доза -така ми каза д-р Начев ,но аз пък не го питах защо  :ask: - при следващия преглед няма да пропусна.


Re: Дозата на L-Тироксин
« Отговор #33 -: Септември 24, 2008, 11:14:52 am »
За около 2м. свалих ТСХ от 3.20 на 1.46 с Еутирокс 1/2 от 25мг.
Нимика,и аз не съм чувала за зимна и лятна доза :?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Дозата на L-Тироксин
« Отговор #34 -: Септември 24, 2008, 13:52:00 pm »
и аз незнам и не разбрах смисъла на зимната и лятна доза ,но много добре си спомням ,че при първия преглед  д-р Начев  ми каза -  лятна и зимна доза  ,че  се определя-дали е имал впредвид ,че по този начин се правят   поне два прегледа годишно  незнам  -а листа  с указанията и инструкциите му ,остана в папката ми при д-р Владимиров.
Щом науча повече  след  прегледа ,ще ви пиша .


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Дозата на L-Тироксин
« Отговор #35 -: Септември 24, 2008, 14:21:14 pm »
А и знам че  трябва   да с е определя зимна и лятна доза -така ми каза д-р Начев ,но аз пък не го питах защо  :ask: - при следващия преглед няма да пропусна.
На мен като ми го изписа докторката излишно ме предупреди в жегите да пия по 1/2 табл от 25 мг.,а инъче по 1 табл.,аз също не съм питала защо,но пък наистина че в горещото ми се подуват пръстите и се разтрепервам като вървя по дълго,вероятно от хапчето понеже аз така и си ги пиех по 1,не бях се замисляла до сега.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Дозата на L-Тироксин
« Отговор #36 -: Септември 24, 2008, 15:25:29 pm »
На мен д-р Тодорова ми каза, че лятото обичайно се намалява дозата. Освен това, еутироксът действал леко загряващо и в големите горещини може да не се понася много добре.
Сигурно зависи и от конкретния случай обаче.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Л-Тироксин
« Отговор #37 -: Септември 24, 2008, 18:56:36 pm »
Може би ти е нужно второ мнение или пък да споделиш опасенията си с твоя ендокринолог...
Дозировката е назначена от д-р Начев и е потвърдена от д-р Тодорова, така че не мога да се съмнявам в точността и :? Относно зимните и летните дози мен д-р Начев ме е карал да правя изследването в големите горещини и в големия студ.


Re: Л-Тироксин
« Отговор #38 -: Октомври 14, 2008, 22:04:51 pm »
Здравейте,
днес за пръв път и аз си изследвах хормоните, на мен ми ендокринолога ми изписа изследване на Anti tg i Anti TPO това ли са ТАТ и МАТ или не?
Благодаря!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #39 -: Октомври 14, 2008, 22:08:30 pm »
Да,това са ТАТ и МАТ.Дано са в норма,успех!