0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #120 -: Юли 25, 2006, 15:03:58 pm »
Ами тогава втори път честито! :D Нека още едно слънчице огрява живота ти! И аз правя опити за второ. Като чета историята ти и се обнадеждавам много :P
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #121 -: Юли 25, 2006, 15:05:48 pm »
но всъщност май има защо да ми пожелаваш такива неща, защото съм бременна за 2-ри път, съвсем в началото, стискайте палци всичко да е наред 8)
Браво на теб и лека и безпроблемна бременност!
Може и да си спомниш за мен, защото бяхме по едно и също време в Дира.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #122 -: Юли 25, 2006, 15:09:06 pm »
Това е много, много болна тема за мен......Предполагам и за други момичета...
Откриха ми тази мръсница през Септември 2004 в много нисък стадии и на място, където не се предполага, че оказва влияние на каквото и да е-връзките на матката с гръбнака. Не последва лечение, защото касата не дава инжекций за ниски фази. Следват 3 инсеминации. Имахме мъжки фактор и се хванахме за него. Ноември, миналата 2005, направих първото си ИКСИ с големи надежди. Всичките рухнаха, когато докторите ми съобщиха лошата новина, че имама яйца на ендометриоза. Тотално съсипани от нея и....както се досещата опитът ми беше неуспешен. Сега съм на 6-месечно лечение с Декапептил и Диферелин. Надявам се да я унищожа и Док държи ВЕДНАГА след лечението втори опит икси. Тогава бил най-голям шансът.
Късмет на всички в тази борба!

Както ви писах, така и стана. С голяма радост сега ще гласувам "забременели", защото второто ми икси след лечението на гадната ендометриоза беше успешно. Пожелавам моя късмет на всички изстрадали от тази болест момичета и знайте, че сме по-силни от нея. Не го забравяйте!

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #123 -: Юли 26, 2006, 14:05:09 pm »
Да знаета само как ме радвате, вижда му се края и на моето лечение все още имам много въпроси, но повдигнахре духа ми. Благодаря ви че споделяте. Пожелавам ви една хобава и спокойна бременност.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #124 -: Септември 17, 2006, 20:04:53 pm »
Здравейте, мили момичета!
Аз задавам въпросчета в Дира, а вие тук сте си пишели редовно. :D
Имам малка питанка към васл че нещо пак ме хваща лудостта.
Действието на шестата инжекция Диферелин приключи миналата година октомври. После забременях, но за кратко. ( пиша това, за тези които не помнят историята  :oops: )
Аборта ми беше на 31.01.2006, после се пазихме 3-4 месеца.
Но от тогава нищо. И почвам вече да се шашкам много.
Кажете ми какво да правя и къде да ходя вече.
Моята докторка ми каза да отида когато имам добра новина.
Но мен това не ме устройва. Ама изобщо. А и този месец имам някакви старнни кратки болки в яйчниците. И започва да ме е страх да не се е появила пак гадината.
Вярно ли е, че като мине по-голям период след лечението и няма благополучна бременност, качеството на яйцеклетката се влошава?
Моля ви, кажете ми какво да правя.
Само да вметна, че този месец следих отново ову и имаше опити в точните дни. Но теста пак е отрицателен.
Дайте ми съвет!
Всичко е писано за хората!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #125 -: Септември 17, 2006, 21:22:32 pm »
galiushka, не съм чувала да се влошава качеството на яйцеклетките.
Знам, че е добре да се забременее веднага след лечение на ендометриоза, но това е, защото с бременността прекъсва и цикъла. Което пък от своя страна намалява вероятността ендометриозата да се върне. А и повечето жертви на ендометриозата са страдали от стерилитет, причинен от болестта и с нетърпение очакват едно сладко бебче.
Аз не успях да забременея след лечението и сляпо се доверих на моята докторка, която също само ме очакваше с добра новина. Моето мнение е, че трябва да се действа по-агресивно. Бих те посъветвала да се обърнеш към специалист по стерилитет и заедно да направите план за действие.
А иначе, няколкото месеца в които опитвате, не са много време и е много вероятно /дай боже/ наистина да нямаш никъкв проблем  :D
Не съм запозната с твоята история  :oops:, съжалявам за проблемите през които си преминала  :(
Би ли споделила коя е твоята докторка и правила ли си някакви изследвания след аборта?


lb2f
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #126 -: Септември 17, 2006, 21:36:08 pm »
 При д-р Савова съм от две години. Тя ми прави коремната операция и двата аборта. Доволна съм и от трите манипулации. Но нещо с плана за лечение или там каквото е нужно ми се струва несериозно отношението. Пък и тя не е специалист по стерилитет.
Мисля да отида при д-р Вакрилов, на него попаднах съвсем случайно при втората бременност и той ме вкара в болницата за задържане, обясняваше много внимателно и спокойно и не бързаше. А май това е доста често срещан проблем при лекарите.
След втория аборт имам направени всички изследвания, както каза доц. Кременски "тежката артилерия". Всички изследвания и на мен и на партньора ми, са отлични. Но вече не зная кой път да хващам.
И доц.Кременски на консултацията ми каза да живеем спокойно и че сме добре, но мен ме е страх от повторен проблем с ендометриозата. Даже много време не влизах във форума, за да не мисля изобщо за това, но и така не става. Сигурно аз съм полудяла вече и ..... не знам.
Благодаря ти за бързия отговор! :)
Всичко е писано за хората!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #127 -: Септември 17, 2006, 21:59:36 pm »
Скъпа, много е важно наистина да се успокоиш, да си намериш правилния лекар и всичко ще се нареди.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #128 -: Септември 17, 2006, 22:08:18 pm »
Къде да го търся вече, Луничке?
Мечтая за лекар, който ще ми казва какво трябва да правя, а не аз да питам и да предлагам, а той понякога да се съгласява. Че аз станах половин, не доктор, но мед. сестра може би! :dontknow:
А и ние вече започнахме да правим любов за удоволствие, а не за бебеправене. Това поне успяхме да постигнем! :love:
Всичко е писано за хората!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #129 -: Септември 18, 2006, 00:00:41 am »
А и ние вече започнахме да правим любов за удоволствие, а не за бебеправене. Това поне успяхме да постигнем! :love:

е значи сте на прав път. :balk_602:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #130 -: Септември 21, 2006, 23:08:54 pm »
Здравейте!
Остава ми да взема още една инжекция Zoladex (предписан ми е за 6 мес. ) и искам да попитам какви са тези "стимулации" , за които всички говорят. И на мен, както на доста от вас лекарят ми каза, след лечението да започнем с опитите за забременяване.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #131 -: Септември 22, 2006, 13:06:08 pm »
Ако нямаш проблеми с тръбите или други, можеш да забременееш по естествен начин. Стимулациите за хора правещи арт процедури, при които ендометриозата не е единствен проблем.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Teddy 75

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #132 -: Септември 24, 2006, 00:45:19 am »
Много ти благодаря, Ledena luna!
Стискам палци на всички и успех!!!

Редактирано от Lali
« Последна редакция: Септември 24, 2006, 08:52:05 am от Lali »
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #133 -: Септември 24, 2006, 00:49:53 am »
Извинявай Ледена, малка грешка :)
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #134 -: Септември 25, 2006, 12:03:53 pm »
Здравейте момичета! За съжаление мен също ме интересува темата за ендометриозата.Накратко:имам две коремни операции,едната направена по спешност през 2003г.Три години по-късно,след гинекологечен преглед и ехограф се предположи,че пак имам киста.Резултатът? Десет сантиметрова киста зад матката,втора коремна операция през февруари т.г. и...диагноза ендометриоза III-IV степен.После започнах лечение със Золадекс по Здравната каса.Избоцках си 4 ампули,докато някой пак от там не реши,че трябва да се замести със Диферелин.На 18.10 трябва да си бия последната ампула.За мой специалист по стерилитет съм нарочила д-р Стаменов,след щателен прочит на вашите мнения.С него се разбрахме да отида на консултация седмица след последната инжекция.И тук идва и въпросът ми.Ако има момичета,на които ампулите са вече зад гърбът им,как процедирахте по-нататък?Накратко ми разкажете какви мерки предприехте освен задължителната цветна снимка,хормоналните изследвания и спермограмата на съпругът ми?Не искам да съм невидение,когато отида при д-р Стаменов.И още нещо,което ми е абсолютно неясно - да предположим,че след изследванията съм за Инвитро,колко месеца след подаването на документите си чакахте да ви одобрят?Питам защото ужасно се страхувам докато чакам да не се развие пак някоя киста?Просете за дългият пост,но някой може да разпознае себе си в моята история и така да си бъдем полезни.Успех на всички!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #135 -: Септември 25, 2006, 13:00:37 pm »
здравей 5Q, зависи какви изследвания си правила преди това и към какво се насочваш, проверяваха ли ти тръбите при самата операция.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    5q гост

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #136 -: Септември 25, 2006, 14:31:05 pm »
Не,Ледена луна,не съм си правила изследвания.Дори да съм си правила,те са били относно операцията ми през февруари.Забравих да спомена,че след нея си имам две тръби и доколко са отпушени ще разбера тепърва.И яйчниците ми не са отстранени по време на операцията,а е направена резекция(така ли се казва?).Така че си имам две тръби и два яйчника,макар и да е пипано по тях.И затова ви питам какви изследвания сте си правили вие момичета след последната инжекция?Знам,че за всеки е индивидуално,но все от някъде сте почнали,нали?Вече ви споменах,че д-р Стаменов ми каза да му се обадя една седмица след последната инжекция.Предполагам,че тогава ще си направя някои изследвания,за да се разбере мога ли да забременея по естествен начин,макар и малко вероятно,или ако не - към каква АРТ да се насоча.И нещото което най-много ме смущава - чувам,че се чака дълго време за одобрение по програмата Инвитро.Дотогава изследванията ми ще са минали давност,и на тях майната им,ако трябва пак ще си направя,но ако развия пак някоя киста докато чакам???Ей това ме плаши!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #137 -: Септември 25, 2006, 14:46:48 pm »
5q, би трябвало при самата операция да са ти проверили тръбите. И ако са попълнили коректно епикризата, там трябва да пише в какво състояние са. Иначе за изследванията, предполагам хормони, спермограма и фоликуметрия, но най-добре остави Стаменов да каже какво е необхадимо. А що се отнася до касата, в момента не приемат документи за инвитро  :( Може би след нова година... Но ти не бързай и с ин-витрото, може пък само с инсе да се разминеш  :D
Изобщо изчакай прегледа, чуй какво ще ти каже Стаменов, пък после ще го мислиш. Успех!

lb2f
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #138 -: Септември 25, 2006, 15:13:08 pm »
Добре,jazzybaby,но аз пак имам въпроси!Честно казано мислех,че могат да проверят състоянието на тръбите само при лапароскопия,но не и при лапаротомията.    :oops:   И за инсеминацията не трябваше ли да имаш добра проходимост на тръбите??? Както и да е! Искам да ви кажа,че вашите постове само ме успокоиха! Не искам да си мисля какво щеше да е без този сайт и форум.Пак ще пиша.Обичам ви всички!!!  :bighug:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #139 -: Септември 25, 2006, 17:27:45 pm »
На първо място е важно как са ти тръбите, после постепенно другите изследвания. Дано не ти дойде цикъла по единствената хубава причина още 9 месеца.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]