0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: кураж
« Отговор #20 -: Февруари 20, 2006, 15:09:54 pm »
zdavei az sa6to sam operirana ot kista na 13 01 2006 i sega mi predstoi li4enie sas zoladeks i malko se pritesniavam kakvo 6te stane sled tova.Blagodaria za kuraja koito ni vdahva6.


ПИШИ НА КИРИЛИЦА!
ендометриоза и забременяване
« Отговор #21 -: Февруари 20, 2006, 20:45:57 pm »
Не се притеснявай миличка приеми го като крачка напред. Пожелавам те след края на лечението да не чакаш дълго. Успех, ще се подкрепяме.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
ендометриоза и забременяване
« Отговор #22 -: Февруари 21, 2006, 15:41:40 pm »
mnogo ti blagodaria za podkrepata koiato mi dava6!

ПИШИ НА КИРИЛИЦА!
*

    doroty02

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #23 -: Февруари 23, 2006, 17:20:25 pm »
Оперираха ме през март 2000 год и не ми даваха почти никаква надежда.
...но въпреки всички песимистични прогнози, точно месец  преди да започна лечение със золадекс направихме стимулация с клостилбегит и забременях . На 4-ти февруари 2002 год се роди моето съкровище. Три години по-късно се роди и второто ми щастие!

тук съм описала цялата история

Пожелавам много късмет и сбъднати мечти на всички, и толкова щастие, поне колкото моето!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ендометриоза и забременяване
« Отговор #24 -: Февруари 26, 2006, 23:15:23 pm »
Това е много, много болна тема за мен......Предполагам и за други момичета...
Откриха ми тази мръсница през Септември 2004 в много нисък стадии и на място, където не се предполага, че оказва влияние на каквото и да е-връзките на матката с гръбнака. Не последва лечение, защото касата не дава инжекций за ниски фази. Следват 3 инсеминации. Имахме мъжки фактор и се хванахме за него. Ноември, миналата 2005, направих първото си ИКСИ с големи надежди. Всичките рухнаха, когато докторите ми съобщиха лошата новина, че имама яйца на ендометриоза. Тотално съсипани от нея и....както се досещата опитът ми беше неуспешен. Сега съм на 6-месечно лечение с Декапептил и Диферелин. Надявам се да я унищожа и Док държи ВЕДНАГА след лечението втори опит икси. Тогава бил най-голям шансът.
Късмет на всички в тази борба!

ендометриоза и забременяване
« Отговор #25 -: Февруари 27, 2006, 09:46:25 am »
Огънче,
а мислили ли сте за лапароскопия и веднага след това опити?
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ендометриоза и забременяване
« Отговор #26 -: Февруари 27, 2006, 17:48:06 pm »
Цитат на: Vanina_sss
Огънче,
а мислили ли сте за лапароскопия и веднага след това опити?

При лапароскопията ми откриха ендометриозата.

*
ендометриоза и забременяване
« Отговор #27 -: Февруари 27, 2006, 19:14:52 pm »
Мили момичета, аз лично нямам ендометриоза,  но моя приятелка проведе двукратно лечение със Золадекс и при втория шестмесечен курс забременя и в момента е майка на  едно прекрасно момченце.Исках да ви напиша това за да ви кажа че надежда винаги  има!! Дано всяка  от нас осъществи така желаната си мечта за свое детенце.
ендометриоза и забременяване
« Отговор #28 -: Март 01, 2006, 17:10:52 pm »
Здравейте,
и аз дадох своя глас в анкетат, за съжаление само намалих положителния процент.
На мен ендрометриозата ми я откриха по време  на лапарото.
Но аз силно се надявам че не е това причината за нашите терзания, просто не се случва. Тези мисли ми ги навяват тези 17% положителни отговори досега  :)

Поздрави на всички и успех
ендометриоза и забременяване
« Отговор #29 -: Март 02, 2006, 11:42:11 am »
"Ноември, миналата 2005, направих първото си ИКСИ с големи надежди. Всичките рухнаха, когато докторите ми съобщиха лошата новина, че имама яйца на ендометриоза. Тотално съсипани от нея и....както се досещата опитът ми беше неуспешен." Oganche. /Извинявайте, но нещо не успях да се справя с цитата./

Огънче, моля те, обясни ми по-подробно, с какво всъщност ендометриозата е обрекла ИКСИ-то ти на неуспех. Какво значи "яйца на ендометриоза"? Значи ли това, че инвитро и ендометриоза са несъвместими нища? И... защо в такъв случай тежкият стадий на ендометриоза е посочен като предпоставка за инвитро?
Знаеш ли - съвсем се обърках...
Нашият случай е идентичен на вашия - ендометриоза в лек-среден стадий и мъжки фактор. Вече изминаха 4 месеца от лечението ми със Золадекс, вероятно до евентуалното ни ИКСИ ще изминат поне още два месеца... Това обрича ли опита ни на провал?
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ендометриоза и забременяване
« Отговор #30 -: Март 02, 2006, 14:57:28 pm »
Цитат на: Uranija


Огънче, моля те, обясни ми по-подробно, с какво всъщност ендометриозата е обрекла ИКСИ-то ти на неуспех. Какво значи "яйца на ендометриоза"? Значи ли това, че инвитро и ендометриоза са несъвместими нища? И... защо в такъв случай тежкият стадий на ендометриоза е посочен като предпоставка за инвитро?
Знаеш ли - съвсем се обърках...
Нашият случай е идентичен на вашия - ендометриоза в лек-среден стадий и мъжки фактор. Вече изминаха 4 месеца от лечението ми със Золадекс, вероятно до евентуалното ни ИКСИ ще изминат поне още два месеца... Това обрича ли опита ни на провал?


Ако се видим на кафенце за 3 дни, мисля че ще ми стигнат да ти разкажа всички.....или прочети темата ми:
темата
За съжаление..ДА. Според мен тя трябва да се лекува преди какъвто и да е АРТ, за да се увеличи шансът.
Ама ти сега не се отчайвай. Мен по принцип си ме е захапала глухата акула и все съм си без късмет с това бебе. При други и при тежка ендометриоза може да се получи, ама при мен...нъц. А ти със сигурност не идвай в мойта група. Споко. Ще се справим. Пък ти вече си минала лечението, така че няма проблем.
Късмет!

ендометриоза и забременяване
« Отговор #31 -: Март 02, 2006, 15:55:54 pm »
Oganche,
Нещо не можах да отворя темичката ти...
А за кафето - с удоволствие - само изчакай да дойде времето да се мотая по цял ден из София заради ИКСИ-то, но тогава ще бъда примерно момиче и ще пия само чайчета.
Благодаря ти, че се опитваш да ме успокоиш, но... разговори с момичета, имащи повечко опит в борбата с ендометриозата, ме карат да си мисля, че една съвестно и професионално направена оперативна лапароскопия е много по-полезна преди планувана АРТ-процедура, отколкото лечението със Золадекс.
Въпреки, че нямам лапароскопско потвърждение, си мисля, че поне при мен лечението със Золадекс не оказа никакво положително въздействие - абсолютно всички симптоми на заболяването при мен се възстановиха само два месеца след лечението.
Просто не ми се мисли какво ще правим при евентуален провал на ИКСИ-то...
ендометриоза и забременяване
« Отговор #32 -: Март 02, 2006, 16:25:55 pm »
Оги, извин., редактирах те малко, но не се отваряше линка ;)
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ендометриоза и забременяване
« Отговор #33 -: Март 02, 2006, 19:28:34 pm »
Цитат на: little_rabbit
Оги, извин., редактирах те малко, но не се отваряше линка ;)

Thank you, зайо!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ендометриоза и забременяване
« Отговор #34 -: Март 02, 2006, 19:36:09 pm »
Цитат на: Uranija

Въпреки, че нямам лапароскопско потвърждение, си мисля, че поне при мен лечението със Золадекс не оказа никакво положително въздействие - абсолютно всички симптоми на заболяването при мен се възстановиха само два месеца след лечението.
Просто не ми се мисли какво ще правим при евентуален провал на ИКСИ-то...

Понякога не се изкоренява на 100% тази смрат, но съм сигурна, че огнищата са намалели драстично. Не се настройвай отрицателно още преди да си започнала иксито. Само положително мисли трябва да ти се въртят в главата. Даже не чети тук известно време, за да не се натоварваш и с нашите проблеми. Както знаеш всеки организъм си е строго индивидуален и при всеки е различно. Това, че при мен така се стекоха обстоятелствата не значи, че и при теб така ще стане. Горе главата, бъди силна и ще победиш.
И симптомите не ги мисли. Те не са решаващи. Золадекса е силно и хубаво лекарство и определено е действало. Аз нямам никакви симптоми, пък имам ендометриоза. Откачена работа. А пък да не ти разправям колко пъти съм имала симптоми на бременност?!!! Това внушението е голяма работа и може да направи бели. Споко. Занимавай се само с хубави неща. Знам, че е лесно от страни да говоря, но ти трябва да ме слушаш.
Айде, изкарай едни хубави празници!

*
ендометриоза и забременяване
« Отговор #35 -: Март 04, 2006, 09:23:16 am »
Az sa6to niamam nikakvi simptomi,no doktora mi kaza,4e kistata mi e endometrialna.Vse o6te ne sam pravila laparo...sabiram smelost.Tozi mesec ima niakakav minimalen 6ans da sam zabremeniala(6te se znae sled desetina dni)Stiskaite mi palci,mili momi4eta.Jelaia vi mnogo kasmet!

Пиши на кирилица!
*
ендометриоза и забременяване
« Отговор #36 -: Март 04, 2006, 20:11:23 pm »
аз не знам дали съм с ендометроза, защото не съм правила лапаро, но ми се иска да споделя с вас това, което чух днес: имало теория, че начална форма на ендометроза дори спомагала за забременяване. Не мога да коментирам нищо по въпроса, защото нямам повече информация, но дано това ви вдъхне кураж и оптимизъм!
*

    Anonymous

ендометриоза и забременяване
« Отговор #37 -: Март 15, 2006, 17:50:19 pm »
това е явно доста гадно нещо аз искам да споделя че при направената ми лапароскпия преди месец в епикризата пише - ендомитриум( ако не бъркам) с р-ри 9мм а лекаря нищо не ми каза за това че ще ми пречи или друго. а инъче много обсъждахме самата лапароскопия . след две седмици съм на контролен и ще гопитам ама ме яде отвътре какво ще кажете
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
ендометриоза и забременяване
« Отговор #38 -: Март 15, 2006, 17:52:04 pm »
госта съм аз...
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ендометриоза и забременяване
« Отговор #39 -: Март 18, 2006, 00:02:50 am »
Цитат на: Andia
имало теория, че начална форма на ендометроза дори спомагала за забременяване.

Това не го вярвам ама изобщо!!!???
Андия, къде го чу това?