0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ендометриоза и забременяване
« Отговор #40 -: Март 18, 2006, 18:32:48 pm »
Огънче, от лекар го чух. Ставаше въпрос за начална форма, каквото и да значи това. Съжалявам, че не разпитах по-подробно, но ще се опитам да разбера.
ендометриоза и забременяване
« Отговор #41 -: Април 11, 2006, 12:12:38 pm »
Най-накрая и аз стартирах с инжекциите, искам да ви попитам, беше ли ви изписано нещо за прътъпяване на нежеланите странични действия.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
ендометриоза и забременяване
« Отговор #42 -: Април 11, 2006, 15:00:39 pm »
За инжекциите Золадекс,

аз нищо не вземах, но и какво биха изписали - това беше жив климактериум за мен  :(  - горещите вълни, нервни състояния, напрежение от време на време......бих ти препоръчала активен спорт, това ще се отрази най - добре психически и физически.

Колко золадекса ще ти слагат?

Желая ти много късмет и успех
ендометриоза и забременяване
« Отговор #43 -: Април 12, 2006, 15:17:46 pm »
Здравейте момичета
Не съм отбелязала отговор, защото съм в началото, да не кажа съвсем в началото на лечението си. Моята ендометриоза е около пикочния мехур и въпреки това трябва да мина шест месечен курс със золадекс. Силно се надявам да има ефект , още не съм задвижила процедурата за отпускането, на втори май ще нося направление на лекаря. Но от цялото си сърце се моля всички да успеем да се преборим с това заболяване и да имаме след това нашите така жадувани бебчета.
*

    Anonymous

ендометриоза и забременяване
« Отговор #44 -: Април 12, 2006, 15:24:25 pm »
elora ти как разбра че ендометриозата ти е около пикочния мехур?
Аз също имам установена при лапароскопия ендометриоза. И сега съм към края на лечението със Zoladex, но имам някакви проблеми с бъбреците та затова те питам?
ендометриоза и забременяване
« Отговор #45 -: Април 12, 2006, 20:07:37 pm »
Моето лечение ще е 6 месеца, т.е. 6 инжекции.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

ендометриоза и забременяване
« Отговор #46 -: Април 13, 2006, 00:05:58 am »
Момичета искам да попитам дали само лапароскопски може да се установи ендометрозата защото на мен доктора ми се съмнява за това чрез ехографско изследване и каза че след лапароскопията всичко ще е наред?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
ендометриоза и забременяване
« Отговор #47 -: Април 13, 2006, 07:45:37 am »
Цитат на: Anonymous
Момичета искам да попитам дали само лапароскопски може да се установи ендометрозата защото на мен доктора ми се съмнява за това чрез ехографско изследване и каза че след лапароскопията всичко ще е наред?


 Ендометриозата неможе да се види на УЗ.Тя се установява най-често при лапароскопия (оглеждане на коремната кухина) или някаква операция,по друг повод..
Тя дава отговор на много неща,за които само се предполага че ги има(или няма).
Ако има някакакъв проблем (сраствания,киста и т.н),по време на лапароскопията той може да бъде отстранен
 Пожелавам ти добри резултати след лапарото.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Anonymous

ендометриоза и забременяване
« Отговор #48 -: Април 13, 2006, 09:16:42 am »
Благодаря ти много дениз за бързият отговор док ми каза че  виждал ендометрозни  огнища на ехографа а и доста често  фуликула ми става на киста . Аз още незнам къде да  правя лапарото ?
желая ти само успехи .
целувки
ендометриоза и забременяване
« Отговор #49 -: Април 13, 2006, 10:06:34 am »
Ако имаш киста и ако доктора е добър може да има съмнения за шоколадова киста - има определени признаци и белези, които едно добро око мож да различи, но съмненията са съмнения, единстено диагнозата може да се потвърди с лапароскопия
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ендометриоза и забременяване
« Отговор #50 -: Април 19, 2006, 10:23:43 am »
Цитат на: Ledena_luna
Най-накрая и аз стартирах с инжекциите, искам да ви попитам, беше ли ви изписано нещо за прътъпяване на нежеланите странични действия.

Първо. Луничке, искам да ти пожелая късмет и безсимптомно лечение.
Не, на мен Док не ми изписа нищо допълнително.
В момента съм на прага на последната 6-та инжекция и едвам издържам. В началото беше по-лесно, нищо не усещах. След 3-тата инжекция започнаха студените и топли вълни, които интересно напоследък не ме спохождат. Обаче аз имам друг проблем. Ужасно ми е тежко на сърцето и душата....цялата се разтрепервам и си усещам ударите на сърцето. Не мога да преценя дали бие по-бързо или по-бавно, но ми е адски гадно. Нормално не го усещам, обаче като ми стане така, ми е доста мъчно и некомфортно. И към края на лечението ми е най-гадно и лошо, явно симптомите са с натрупване. Затова миличка се въоръжи с нерви и търпение, за да устоиш. Чудех се на момичетата, дето се оплакваха колко е гадно, но сега много добре ги разбирам. Не искам да те плаша, а просто да ти кажа какво да очкваш. Коварна е тая болест от всякъде, и лечението й е коварно.
Сигурна съм, че ще се справиш. Щом аз съм още жива...значи се преживява.
Но погледнато от друга страна си има и положителни страни: няма кървища, няма гадни превръзки и тампони, няма менструални болки, секс когато си поискаш и почивка за мозъка.
Късмет, душичко!

ендометриоза и забременяване
« Отговор #51 -: Април 19, 2006, 16:28:03 pm »
Незнам дали е от инжекцията, тъй като е минала само седмица но квърното ми подскочи малко-боли ме глава, а днес ми е толкова нервно, че едва търпя всички говореши на по-висок тон. Надявам се да е само временно и кратко, че иначе трябва да си вземам отпуск.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
ендометриоза и забременяване
« Отговор #52 -: Април 20, 2006, 15:08:31 pm »
Я да питам и един малко деликатен въпрос, тези които са изкарали по-лесно дефектите имали ли сте редовен полов живот и съответно обратното, че имам некви подозрения но аз немога да си отговоря сама.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

ендометриоза и забременяване
« Отговор #53 -: Април 20, 2006, 16:05:12 pm »
Ами луничке аз лично нямах и все още нямам особено желание за полов живот, а съм 20 дена след 6-та последна инжекция.
ендометриоза и забременяване
« Отговор #54 -: Април 21, 2006, 09:30:54 am »
Да отговоря малко със закъснение на въпроса към мен. Ендометриозата ми е установена чрез лапароскопия. Имахме съмнения с лекаря ми, но около десния яйчник, а то се оказа другаде.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #55 -: Април 21, 2006, 14:18:51 pm »
Цитат на: Ledena_luna
Мили момичета, темата за лечеинето на ендометриоза в дъла е доста стара, някои от вас отдавна са приключили лечението иска ми се да знам има ли успели след лечението за това пускам тази анкета. Благодаря на всички за отговорите.

Women who have mild endometriosis have about an 80-90% chance of becoming pregnant within 5 years whether they have the endometriosis removed surgically or not. Women who had moderate endometriosis treated surgically have about a 60% chance, and women with severe disease have about a 35% chance of getting pregnant.

Любовта на човек към човека-това е може би най-трудното,което ни е дадено,крайността,последното изпитание и доказателство...
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ендометриоза и забременяване
« Отговор #56 -: Април 21, 2006, 16:01:49 pm »
Цитат на: Ledena_luna
Я да питам и един малко деликатен въпрос, тези които са изкарали по-лесно дефектите имали ли сте редовен полов живот и съответно обратното, че имам некви подозрения но аз немога да си отговоря сама.

Много преди лечението нямам редовен полов живот поради известни на всички причини. Но по принцип намаляване на либидото го дават като страничев ефект на лечението.......за съжаление.

ендометриоза и забременяване
« Отговор #57 -: Април 26, 2006, 15:00:01 pm »
Цъкъл след първата инженкция, днес ми дойде на 24 ден.
Искам да питам как беше при вас имаше ли го изобщо, нормален или по-оскъден. Притеснението ми е че следващата инцекция се пада чак след 15 дена.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
ендометриоза и забременяване
« Отговор #58 -: Април 26, 2006, 23:09:53 pm »
Здравей Луничке,

Да имаш цикъл след първата инжекция е съвсем нормално,случва се при почти всички момичета и това не бива да те притеснява,то си е в реда на нещата след втората инжекция вече цикъла ти ще спре.
При мен също ми дойде цикъла и той си беше съвсем нормален както всеки път,втората ми инжекция също беше около 15 дена след това.Не се притеснявайн нормално е.
ендометриоза и забременяване
« Отговор #59 -: Април 27, 2006, 07:28:04 am »
Много ти благодаря! :wink:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]