0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ендометриоза и забременяване
« Отговор #60 -: Април 30, 2006, 00:25:30 am »
И аз да пиша по темата. Днес ходих на предглед и лекаря ми разбра чрез преглед и ултразвук че имам ендометроза- означава ли това че е в доста напреднал стадии на развитие че да се вижда така? Тои каза че е абсолютно сигурен че е ендометроза . Аз така или иначе ще правя лапаро и там ще се види колко е зле но има ли вероятност да имам запушени тръби в следствие ендометроза.
Откриха ми и луф синдром и маи си имам тази ендометроза от много години но никои досега не ми я откри, както и да е . Благодаря на всички .
Целувам ви много.
ендометриоза и забременяване
« Отговор #61 -: Май 01, 2006, 11:56:53 am »
Възможно е ендометриозата е да е запупила тръбите ти но това ще стане ясно едва след лапарото. Пожелавам ти успих и дано е в по-лека форма или д-ра да се е объркал.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
ендометриоза и забременяване
« Отговор #62 -: Май 10, 2006, 15:44:26 pm »
По повод половия живот по вр. на леч. със Золадекс- при мен нямаше никакво желание за секс, даже изпитвах отвращение. Как ме изтърпя мъжа ми, просто не знам. Нещата се пооправиха, след като ми се възстанови М, което значи около 2 мес. след края на лечението. Сега борбата е да получа ову, като че ли отново ще се наложи стимулация. А при вас възстанови ли се овулацията?
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
ендометриоза и забременяване
« Отговор #63 -: Май 10, 2006, 18:03:42 pm »
ледена луна искам да те питам ако се получи кръвоизлив във вуликолярна киста това непременно ли е ендометриоза.?
ендометриоза и забременяване
« Отговор #64 -: Май 11, 2006, 10:58:52 am »
какво точно искаш да кажеш, как така кръвоизлив вътре в кистата. Да не би да имаш предвид пукане на фоликулярна листа и кръвоизлив. Ендометриалната киста се пълни с кръв, но това незначи кръвоизлив.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
ендометриоза и забременяване
« Отговор #65 -: Май 11, 2006, 14:09:05 pm »
ми гинката каза че фуликола които е вече киста е направил кръвоизлив във СЕБЕСИ не извън как да ти кажа написа че е "хемораг" док от софия каза че не може да е ендометриоза защото при направеното ми лапаро не се установи такова. инъче трябваше този фуликол да се спука с 10 000 прегнил но тои не се.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
ендометриоза и забременяване
« Отговор #66 -: Май 11, 2006, 14:10:49 pm »
личеше си че има нещо вътре нали не беше ясен като другите кисти имаше нещо от рода на жилички все едно ( не мога да ти го обясня ) мрежичка  :roll:
ендометриоза и забременяване
« Отговор #67 -: Май 12, 2006, 20:22:30 pm »
Здравеите момичета!
Искам да ви успокоя и дам кураж!Оперирана съм от ендометриоза на десен яичник(с големина на портокал)чрез лапароскопиа през януари'05.Имах си и фоликуларни кисти и запушени тръби.Золадекс започнаха да ми поставят през април до октомври,а цикъла ми се възстанови през декември.Исках да изчакам малко да ми се поизчисти организма от всякакви медикаменти,за да започнем опитите,като всички лекари бяха откровени и не възлагаха големи надежди относно бъдещите резултати,имаха предвид и годините ми(35).И аз свикнах с мисълта,че ще е доста трудно да забременея....но от два месеца не използваме предпазни средства.Преди час си направих тест,като бях убедена,че ще е отрицателен,отдаваики закъснението на преумора...но е положителен!!! :D Довечера ще е интересно като кажа на мъжа ми...Може и да е чудо-да,но трябва и да се мисли за всичко останало и да не превръщаме в идея фикс забременяването.Аз се бях изключила от тази тема за да не полудея и мисля,че това също ми помогна.Пожелавам на всички ви спокоиствие и моя късмет! :wink:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
ендометриоза и забременяване
« Отговор #68 -: Май 12, 2006, 20:30:08 pm »
Шуши, поздравления, лека и безпроблемна бременност и едно прекрасно здраво бебче!
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
ендометриоза и забременяване
« Отговор #69 -: Май 12, 2006, 21:19:09 pm »
:lol: Браво Шуши,пиши за реакцията на мъжа ти после...
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
ендометриоза и забременяване
« Отговор #70 -: Май 12, 2006, 21:55:21 pm »
ехаа браво лека бременност и от мене и дано всичко мине на 6 до края и едно хубаво бебе  :wink:  повлачи краченце и ние се нуждаем от едно чудо като твоето. :kiss:
ендометриоза и забременяване
« Отговор #71 -: Май 13, 2006, 03:27:44 am »
Благодаря ти че го сподели и с нас и аз се надявам на същото чудо, пожелавам ти лека и безпроблемна бременност.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
ендометриоза и забременяване
« Отговор #72 -: Май 13, 2006, 09:44:41 am »
Здравейте пак ледена луна вчера бях при гинката за нещо друго но я попитах дали със сигорност е това което е видяла ( макар и аз да го видях) и тя каза че спукан кравоносен съд сътре във фуликола 8O  :roll:  каквото и да означава.чак след м-то ще видим какво става вътре.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
ендометриоза и забременяване
« Отговор #73 -: Май 13, 2006, 20:40:51 pm »
Честито мила Суши ,много се радвам за теб!!!!!!Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност и после едно сладко бебче!!!
Айде сега да си сурнеш краката! :lol:  :bighug:
ендометриоза и забременяване
« Отговор #74 -: Май 15, 2006, 19:55:31 pm »
Здравеите момичета!Много ви благодаря за хубавите думи!Прегръщам ви всички,пък дано ви залепя късмет и да не се отървете от него! :lol: Мъжа ми,милия,не знае къде се намира!Оставих му теста до чинията за хранене и чакам аз да го види...Видя го и ме пита "Какво е това?" И тои и аз дотогава не бяхме виждали тест за бременност.Взе го,поразгледа го и очите му се ококориха,после мина сянка на съмнение(дали пък разбира правилно?!),после светнаха и се усмихнаха!Имаше прегръдки,целувки и онемяване.Доиде ред и на сълзите!Беше мило!Преди доста време бях чела материали за ендометриоза тук и се впечатлих доста от форума,т.е. ВАС!За това и с вас първо споделих-проблемите ни карат да се чувстваме приятелки и без да се познаваме лично :wink: Днес имах глупостта да прочета,че заболяването ни е предпоставка за извънматочна бременност и сега така ме е страх...А и си имам едни усещания,които не били нормални за началото.Съвет към всички ви-имате ли положителен тест не четете за усложнения,а отидете първо при специалист!Аз сега се радвам,че съм бременна,но съм с едно на ум и сама си създавам тревоги.
Прегръщам ви всички до една!!!!!Чакам хубавите ви новини с нетърпение!!!
ендометриоза и забременяване
« Отговор #75 -: Май 15, 2006, 21:13:14 pm »
Здравейте и от мен. Нова съм тук, но това е болната ми тема и реших да се включа, макар че няма да Ви вдъхно много надежда  :(  Оперирана съм ноември 2004г., 6см. ендометриозна киста. После 6 месеца на Диферелин. /Може би тук е мястото да кажа, че имаше едни билкови таблетки, които открих петия месец от лечението, за съжаление не помня как се казваха, но ще проверя и ще пиша пак. Въпросните таблетки облекчават поне малко страничните ефекти от Диферелина./ Мисля, че се възстанових бързо от операцията, гледах да се движа доста, върнах се на работа след месец болничен. Според докторката се възстановявах много добре и след като приключих с Диферелина не ми изписа никакво ново лечение. Нямаше и никакви изследвания  8O . Ходила съм на профилактичен преглед 3 пъти след Диферелина и всеки път на въпроса какво следва, получавах отговор "всичко е наред, действайте за бебе"! Уж не съм неграмотна, но вместо да потърся второ мнение, аз си живея спокойно и си действаме  :lol:  ... но без резултат  :(  И така до миналата седмица, имах леки болки и реших, че е време за преглед. Оказа се, че имам нова киста - 10 см  :cry:  Бях почти в истерия, наревах се хубаво и сега гледам напред. Опитвам се да е с надежда  :)  
На всички искам да пожелая успех в постигането на заветната цел, както и да благодаря, че сте тук. Може би ще ми предстои ново лечение с Диферелин или Золадекс и няма да се справя без Вашата подкрепа.
Благодаря!

lb2f
ендометриоза и забременяване
« Отговор #76 -: Май 15, 2006, 21:17:28 pm »
:oops:  Забравих да кажа на Шуши, че силно стискам палци всичко да е ок!  :goodluck:

lb2f
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
ендометриоза и забременяване
« Отговор #77 -: Май 15, 2006, 22:05:32 pm »
Мила Суши сега трябва да си спокойна и да не се тормозиш с разни отрицателни мисли!!!Мисли си само положителни неща!Стискам палци и те пригърщам!пиши как се развиват нещата.
Суркаш ли краченцата    ....а?????суркаш ли???? :balk_21:
ендометриоза и забременяване
« Отговор #78 -: Май 15, 2006, 22:20:35 pm »
Аз пак да ви благодаря,момичета!!! :lol: Тази седмица ще се записвам при семеен лекар и тои ще ми даде час за преглед,ама да видим за кога :? ,че тука са едни бързациии мани,мани...че и прегледите едни...уф,само да мине първия та малко да ми светне пред очите!
Ади,миличка,тук във форума се мотае един безстопанствен крак-моя е!!! :lol: Аз се шегувам,ама само да можех да ви помогна по-реално...цена нямаше да има!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
ендометриоза и забременяване
« Отговор #79 -: Май 16, 2006, 11:02:20 am »
Шуши успех мила и вярваи в положителния изход на ситоацията стискам палци и даи малко зор на тез вашите лекари да не те държат в напрежение и скоро да мине прегледа та да се успокоиш  :wink:  ще се радвам ако никажеш какво е станало :kiss: