0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #100 -: Юли 07, 2006, 10:00:22 am »
 Кръвното ми взе да пада в необичайно ниски граници, да ми се вие свят, да ми причернява...Никога съм нямала кръвно 90/40 а вчера и това ми се случи и имах чувството, че ще умра.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #101 -: Юли 07, 2006, 10:15:50 am »
Моето кръвно също варираше и ми беше доста гадно след първата и втора инжекция, но към края на втората вече организма се примири, моя съвет към теб е да се консултираш с лекар за това. Аз пия и добавки за да се чувствам по-добре и освен топли вълни нямам нищо друго като страничен ефект.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #102 -: Юли 07, 2006, 10:29:45 am »
Консултирала съм се с лекар. Съветът е да спра инжекциите. Наистина, доста път извървях дотук и вече съм на финалната права, както се казва, но вече имам едно дете, което се нуждае от здрава майка. А на мен така ми прилошава, че не смея да излизам сама навън.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #103 -: Юли 07, 2006, 10:33:32 am »
Това е наистина много лошо дано се оправиш по скоро.
Успех !!!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #104 -: Юли 07, 2006, 10:45:12 am »
Извинявайте, гостът бях аз.
Гостенка, наистина в момента Здравната каса не приема документи. А и не мисля, че август месец, в най-големите горещини, е най-подходящото време за операция.

Принципно имаш време да си направиш операцията и този месец, но защо не си запазиш час за д-р Александров и да поговориш лично с него да чуеш и неговото мнение. Самата опречация не е страшнa на другия ден те изписват и след още 2-3 си като чисто нов. Сратвания и да се получат са минимални защото и кървенето е много малко. Не е желателно шоколадова киста да се пука. Успех мило момиче.
« Последна редакция: Юли 07, 2006, 11:27:50 am от Ledena_luna »
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #105 -: Юли 07, 2006, 12:27:18 pm »
За съжаление д-р александров излиза в отпуска до края на Август и ще трябва да търся друг спациалист :(
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #106 -: Юли 07, 2006, 17:50:02 pm »
Lea  наистина трябва да се гледа и здравето, лекарката която ми слага инжекциие също е доста против да продължава, но тъй като при мен след 2-рата се нормализираха нещата мисля да си ги карам до край пък и вече ми останаха 2. Ти и товите лекуващи лекари трябва да вземете решение, може и наистина да не ти понасят. Ние няма как да знаем това.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #107 -: Юли 07, 2006, 20:03:16 pm »
Ледена луна, разбира се, че няма как да знаете до каква степен понасям инжекциите. На мен друг ми беше въпросът. Дали има забременели, на които само им е изгорена ендометриозата, а не са си слагали инжекции.
И друго се чудя. Защо вече не важи анкетата в началото на темата? Ако междувременно някоя друга забременее?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #108 -: Юли 07, 2006, 20:16:39 pm »
Вече важи. :lol:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #109 -: Юли 07, 2006, 20:21:33 pm »
Благодаря Лали и аз го забелязах, но си мислех че толкова е бил срока.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    bellissima

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #110 -: Юли 08, 2006, 17:44:51 pm »
Привет на всички.Искам да споделя с вас как се излекувах от тази неприатна болест.Преди две години ме оперираха в Шейново.Имах киста на ляв яйчник-ендометриозна.Тогава не знаех нищо за тази болест и много късно разбрах за лечението,когато вече имах киста на десен яйчник.Не бях в София когато трабваше да се оперирам и реших да засиля организма с хомеопатия.Върнах се и при преглед се оказа,че кистата се е спукала сама /за моя огромна радост е била безобидна/.Не знам дали хомеопатичните са ми помогнали,но за сега /от 5 месеца/яйчниците са ми чисти.Бях си купила ЗОЛАДЕКС и ако някой има нужда го предлагам на цена на едро.За повече информация хххххххх УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!!!!!!

Търговия с лекарства от здравната каса тук не се допуска.
При следващ опит ще ти бъде спрян достъпа до сайта.
« Последна редакция: Юли 09, 2006, 21:23:39 pm от little_rabbit »
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #111 -: Юли 10, 2006, 08:57:30 am »
Леа, не знам дали има забременели само след оперативно лечение на ендометриоза, но е факт, че вече има лекари, които изцяло отричат това лечение - например д-р Стаменов.
Доколкото знам той преминава направо от оперативно лечение към инсеминация или инвитро в зависимост от степента на ендометриозата.
Незнам каква е причината, но предполагам, че има данни, че лечението със Золадекс намалява впоследствие качеството на яйцеклетките /това последното е мое предположение/.
Успешно лечение, мила!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #112 -: Юли 10, 2006, 09:45:41 am »
Ураниа, аз съм пациентка точно на д-р Стаменов. Той ми предписа 3-месечно лечение с Диферелин. Не знам как се отразява точно това лекарство на качеството на яйцеклетките, но само ще уточня, че съм нямала кисти. На мен ендометриозата ми беше обхванала областта около правото черво. Иначе винаги съм имала овулация и фоликулите винаги са се пукали. А за степента на ендометриоза - каза, че при мен е лека - 1-2 и затова толкова се надявам да стане и без лечение.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #113 -: Юли 21, 2006, 15:39:42 pm »
Оф много е гадна тая ендометриоза,аз имам киста и направо така ме мъчи,боли... ще ме оперират,за  съжаление не се повлиява от лекарства,колкото по рано хванете тая куварна болес толкова по добре.НО ДОРИ ДА СЕ ОПЕРИРАШ ПАК НЕ Е ГАРАНЦИЯ ЧЕ НЕМА ДА СЕ ПОЯВИ ПАК !!! :( :( :( нЕРАЖДАЛИ ЖЕНИ НЕ Е ХУБАВО ДА СЕ ОПЕРИРАТ ,НО КАТО НЯМА ДРУГ НАЧИН  :(.....
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #114 -: Юли 24, 2006, 13:48:23 pm »
Кой пък го каза това за нераждалите жени 8O За първи път го чувам. Щом няма друг начин да се премахне една болест, прибягва се и до операция.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #115 -: Юли 24, 2006, 21:56:21 pm »
и аз се включвам към анкетата :)
аз имах ендометриоза 3та степен /и запушена тръба/, открита при лапароскопия и изгорена. последва 3 месеца лечение със золадекс и "+"резултат на теста за бременност /без дори да ми е дошъл цикъла/.
бях член в проблемното на дир-а но виждам че в момента тук има повече активност и реших и тук да споделя своята история в кратце.
успех на всички момичета и не се предавайте :)
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #116 -: Юли 25, 2006, 11:42:49 am »
Поздравления Златка! Такива новини много ме радват и обнадеждават :D Лека бременност и безпроблемно раждане!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #117 -: Юли 25, 2006, 13:43:51 pm »
Поздравления Златка! Такива новини много ме радват и обнадеждават :D Лека бременност и безпроблемно раждане!
благодаря ти леа! аз всъщност не уточних че действието се развива 2004 , т.е вече съм майка на малко момиченце...

но всъщност май има защо да ми пожелаваш такива неща, защото съм бременна за 2-ри път, съвсем в началото, стискайте палци всичко да е наред 8)
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #118 -: Юли 25, 2006, 13:52:40 pm »
Златка,

честито, пожелавам ти лека бременност и много щастие :D
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #119 -: Юли 25, 2006, 15:02:55 pm »
Златка,

честито, пожелавам ти лека бременност и много щастие :D
благодаря :)