0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #80 -: Юли 29, 2008, 17:38:42 pm »
Благодаря за разясненията. Явно септември с щерката ще затръгваме тя на ясла аз на моята ясла за големи и октомври ще ни е супер в нашия си месец двечките пак:)
Усшпех на всички шофьорки и честито за бременеенето вече не помня на кой, но пък от сърце се кефя на всяка такава новина.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #81 -: Юли 29, 2008, 17:46:39 pm »
Гери, честито! Пожелавам на Ели малко, сладко, здраво братче ;)
Ще си ни стимул за гледането на две малки деца, пък дай Боже да ни се наложи да черпимо от твоя опит ;) !
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #82 -: Юли 29, 2008, 17:57:54 pm »
Гери, честито, мила. Лека бременност и много, много щастливи мигове на цялото семейство. Сега чакам другите да си признаят, за да им се нарадваме и на тях заедно.  :D
Вчера по Канал 1 имаше интервю с пациенти на клиниката на Щерев. Първа бременност момиченца, в момента на 1г. и 2 м. след ин витро. Втора бременност, нормално зачеване обаче, пак момиченце, вчера изписаха майката и бебето. Супер готино. Само не знам таткото какво ще прави с толкова дам вкъщи  :wink:. За майката не искам и да мисля как ще се справя милата с токущо проходили паячета и кърмаче.
Но, дай боже всекиму такава благословия.

Мммтака, то за платената отпуска се изписаха различни неща, какво остава за погачата  :wink:. Аз тия дни ще ходя да уреждам този въпрос, и ще имам пресна информация. Обаче знам със сигурност, че не трябва да работиш няколко месеца преди да пуснеш платената отпуска. Обаче се питам, в крайна сметка, ако шефа не разреши, хм? Аз от януари ше правя това упражнение, имам близо 60 дни да ползвам, и после малките отиват на ясла, може би.  :?

Лейди, що е то алергичен конюктивит? Демек няма лечение, щом имаш алергия, така ли? Не съм наясно, но дано не е сериозно, и Вики да е добре вече.




София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #83 -: Юли 29, 2008, 18:06:23 pm »
Гери, честито мила!
Ех, че хубава новина, толкова се радвам,лека и безпроблемна бременност и здраво бебче на финала! :lol: :lol: :lol:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #84 -: Юли 29, 2008, 18:09:17 pm »
Заплата по време на отпуска си е такава каквато ти е по принцип за щата, тя не се изчислява на никаква база-предходни месеци :)

Аз имах спомен, че са три месеца, но Фоксчето се оказа права. Определено се изчислява на база. Не забравяй, че заплата не всеки месец е еднаква. Дори и да не се е променил щата, дават се премии, разни добавки и др.

за справка КТ, Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) За времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от полученото среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползуването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни.

Marmotche, вече имаме планирана дата. Няма да са на една, освен ако бебето няма свое мнение по въпроса.  :D


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #85 -: Юли 29, 2008, 18:14:27 pm »
Аз си взех отпуската след изтичане на 9-те месеца болнични за бременност и раждане и заплатата ми беше на тази база, на която съм била преди да изляза в болнични /въпреки, че е имало увеличение докато аз съм била в болнични/. Даже ме караха да се върна за месец на работа, за да ми актуализират заплатата, но за отказах- за 100 лева разлика не си заслужаваше, детето тъкмо поотвръхкна. Все пак на 9 месеца детето е едно, на 11 е съвсем различно.
Днес ми се обади една майка с която си събираме децата, че малкия е в варицела, майка не помни много, ама каза май си я карала, аз имам спомен от една ужасна шарка, от която буквално кожата ми се сваляше като си събличах дрехите, ама хич не зная коя е.
Гери, честита бремненност, нека всичко е по вода и малката Еличка да е една горда кака февруари.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #86 -: Юли 29, 2008, 18:26:09 pm »
Благодаря, за пожеланията момичета! :) Сигурно няма да ми е лесно с 2 бебета но Ели ще ходи на ясла което ще облекчи нещата доста.
Мармотче, май наистина ще е вашата разлика, ще вземам съвети от теб :).

everton, леко раждане и най прекрасната среща с малкото човече! Ако съм си в Търново и имам възможност ще мина да те видя...

И хайде чакаме и другите да си признаят, щото не съм само аз ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #87 -: Юли 29, 2008, 18:30:35 pm »
gery_k77  честито и безпроблемна бременност!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #88 -: Юли 29, 2008, 18:42:04 pm »
За режима ще се старая да се водя по детето въпреки че всеки ден е различно при нас кога спи за по 20 минутки кога яде а когато е буден плаче да е на ръце и силно се надявам да си изгради такъв към 5-ти, 6-ти месец, но за сега просто е без абсолютно никакъв, тъкмо си кажа аха заспа и сега ще мога да си свърша къщната работа и той се събуди.
За пишлето нашия педиатър ми каза да не пипам пишлето още защото бебо е много малък а той щял да ми каже кога е време да го забелвам лекичко без да напъвам разбира се и аз слушам. Тук в Канада където живея системата на гледане на децата е съвсем различна от българската и понякога се обърквам като чета и какво ми казва педиатъра тук,но все пак му имам му доверие. В четвъртък ще водя бебо за първа ваксина и много се притеснявам как ще я понесе.

Лека бременност на Гери.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #89 -: Юли 29, 2008, 18:58:04 pm »
Гери, честито и тук, радвам се, че не се наложи да посочвам :wink:
Лека и спокойна бременност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #90 -: Юли 29, 2008, 21:33:16 pm »
гери честито и от мен :D
това се казва стахотна новина.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #91 -: Юли 29, 2008, 23:53:53 pm »
Някъде в предишните теми бяхте писали, че можете да препоръчате добър частен педиатър. Може ли да ми дадете координати, моля. Да имаме все пак вариант ако нашата не е на линия.
Има ли начин ако педиатъра по здравна каса откаже да сложи Превенар да я сложи друг педиатър или всичко трябва да мине през първия?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #92 -: Юли 29, 2008, 23:54:33 pm »
Гери, честито и от мен :lol: Радвам се, че съм заразна :wink: Хайде сега и едно момченце за баланс, а и тати да се радва :lol: Лека и безпроблемна до края!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #93 -: Юли 30, 2008, 08:02:00 am »
Привет и от мен.

Гери, Гане браво много съм щастлива за вас.Лека бременност и успех на финала.

При нас нещата си вървят аз работя татко гледа малката,която иска да ходи и вече няма спокойствие.Вече не иска да стои в количката и баща ми редовно я прибирал на ръце както казва кон води пеша ходи.Вечер като се прибера се щипва за мен и няма мира докато не заспи не признава никой.Очертава се море другата седмица за някой ден да се видим с компанията.А същинската почивка след 15-ти август.Ами това е да взема да поработя малко.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #94 -: Юли 30, 2008, 09:04:47 am »
Въъъъъъъъх, голяма съм патка, щом едва сега разбирам за Ганка. :oops: Усъмни ме това "батко" и този аватар, ама пропускът си е мой. :oops: :oops: Честито и на двете - Гане и Гери! Много се радвам за вас, леко бременеене и здрави бебета ви пожелавам!

Ние днес с як рев на детската. Отвикнала е, ама няма начин. И пак искат предварително таксата за следващия месец да платим. :?
От 1 август се завръщам с гръм и трясък на работа...
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #95 -: Юли 30, 2008, 09:13:19 am »
Честито на Гери и Ганка  :D Лека бременност момичета  :D
Мармотче, явно децата са щастливи на село  :D Да ги нацелуваш от мен  :D


lb2f
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #96 -: Юли 30, 2008, 09:35:16 am »
Гери,официално ти честитя и тук!Много спокойна бременост ти желая!Кака Ели ще помага :D.
Относно пишлетата на малките момчета да споделя при нас как е - започнахме забелването от 5 месец.До тогава единствено почиствах лекичко кожичката.След това мъжът ми(аз не мога да се справя,това е мъжка работа) започна да пробва лека полека да забелва и оголи главичката .Сега като не е на работа вечер той си прави тоалета на детето.Не сме имали проблеми.Малкият не е плакал.Успех в начинанието на мъжките майки!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #97 -: Юли 30, 2008, 09:56:11 am »
Гери,
честита бременност! Живо и здраво бебе на финала! Това е най-важното!


Габи,
като чета какви перипетии кте имали с малката и с майка ти, ще ти кажа, че аз затова и нямам никакво доверие на майка ми, нито на свекърва ми. Майка ми, например, постоянно ми говори, как щяла да даде кисело мляко на Миша и ще и оправи коликите. Така била направила и с мен на 57ия ден. Оня ден за пръв път и дадох Миша да я изведе, ами не се справи, звънна ми да ми каже, че много ревяла и била напишкана. Така ми я върна. Да, ама аз като казах, че и приготвям пелени за смяна и мокри кърпички в количката, тя не ме слуша, а гледа Миша с умиление.... Абе, баби!
« Последна редакция: Юли 30, 2008, 10:04:06 am от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #98 -: Юли 30, 2008, 10:19:40 am »
Гери, честито, много се радвам за вас и ти желая безпроблемна бременност! :D
И караш курсовете бременна - браво, ти си моят герой! :)
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #99 -: Юли 30, 2008, 10:36:40 am »
Има ли начин ако педиатъра по здравна каса откаже да сложи Превенар да я сложи друг педиатър или всичко трябва да мине през първия?
Няма проблем за това. Част от ваксините на Мия сме ги слагали при частната ни педиатърка. Тя ни дава бележка -подписана и подпечатана каква ваксина сме сложили с нейния партиден номер и дата и тази бележка я давам на личната след това и тя ги нанася в книжката на Мия.
<br />[link=http: