0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« -: Юли 28, 2008, 07:29:19 am »
Добро утро от нас! :)
Желая ви една слънчева, но не много гореща седмица!
Здраве за всички и много усмивки!

Рая си има така чаканото първо зъбче, големи трепети и емоции :D
« Последна редакция: Юли 28, 2008, 07:38:08 am от Nadyn »
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #1 -: Юли 28, 2008, 07:36:24 am »
Честито зъбче на Рая!

Много хубави емоции, здраве и слънце да има тази седмица!

Ние се прибрахме снощо от море. Бяхме в Равда, не съм очарована. Плажувахме на Слънчев бряг. Най-доволна е момата, която едва вчера се престраши да се намокри. Пясъкът си ни остава любимо занимание. :lol: Сега съм се отдала на пране и оправяне на багаж.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #2 -: Юли 28, 2008, 08:16:45 am »
Всички да са здрави!

Наде, ха честито първо зъбче на Рая :D
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #3 -: Юли 28, 2008, 08:48:56 am »
И тук честито първо зъбче на Рая  :D

Мари, и аз съм луднала с комарите. Две машинки съм пуснала, едана на Чико и една с ултразвук (пак бебшка). Въпреки това Жорката е целия нахапан  :(
Вече сериозно се замислям да купя новата на Райд. Ми то може би е по-добре с машинка, отколкото така нахапан.

Фани, толкова добре те разбирам  :? Да нацелуваш Колето и бързо да се оправя.

Хубава седмица на всички, много здрави дечица  :D

lb2f
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #4 -: Юли 28, 2008, 08:52:11 am »
Хубава седмичка и от нас!
Днес Стефи се поуспа малко, ама снощи беше като червей в леглото, толкова неспокойна не е спала скоро.
Честито зъбче на Рая, бързо и безболезнено да й порастат останалите.
Ние да се похвалим, че от две седмици Стефи не смуче биберон за сън, забрави вече за какво служи това чудо  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #5 -: Юли 28, 2008, 09:10:23 am »
Джази, защо не сложите мрежа? Ние купихме една самозалепваща се от Бриколаж и приключихме с комарите.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #6 -: Юли 28, 2008, 09:46:03 am »
Добро утро и хубава седмичка!
На Рая честито зъбче!
Момичета, знаете ли след колко време започва да действа ваксината Ротарикс? На 23.07 дадохме на Рони втората доза, а аз днес съм с болки в корема и разстройство и се страхувам да не е вирус, та да навредя на детенцето си  :?
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #7 -: Юли 28, 2008, 10:19:22 am »
Джази, защо не сложите мрежа? Ние купихме една самозалепваща се от Бриколаж и приключихме с комарите.
Забавихме се с поръчката на комарник. Уж изчаквам да поръчаме дограма за следващия прозорец. Не знех за тези мрежи. Ще се ходи до Бриколаж.

lb2f
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #8 -: Юли 28, 2008, 10:45:22 am »
Хубава и здрава седмица и от мен. :D

Джази, виж и в някоя близка железария, аз миналата година купих от кварталната железария такава мрежа :)
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #9 -: Юли 28, 2008, 11:52:41 am »
Имат ли основание други учреждения, освен държавните такива, да изискват ЕГН на дете/възрастен?
В случая става въпрос за частната кухня, в която записах Симона, но често ми се случва под път и над път да искат ЕГН. Възможни ли са злоупотрби?...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #10 -: Юли 28, 2008, 12:03:33 pm »
Имат ли основание други учреждения, освен държавните такива, да изискват ЕГН на дете/възрастен?
В случая става въпрос за частната кухня, в която записах Симона, но често ми се случва под път и над път да искат ЕГН. Възможни ли са злоупотрби?...

Само ако имат разрешение от Комисията за защита на личните данни. В банката, в която работя често ни питат когато искаме лични карти дали имаме право и съм се консултирала с юристите ни, въпреки, че е логично все пак банка да изисква, но си имаме специално разрешение от Комисията. Но за детска кухня пък чак лични крати или ЕГН??? Знам ли.....

Празнувах на Криси с детско парти у нас, с украси, конфети, балони и още, хем се бях зарекла, че няма и си мислех, че не е добра идея....Стана уникално готино, тя се забавлява, поканените дечица също, беше малка лудница, ама кефска!
Вече за нищо не се заричам  :mrgreen:
Може и една снимка да пусна....и за снимки се бях зарекла...  :D
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #11 -: Юли 28, 2008, 12:13:48 pm »
Празнувах на Криси с детско парти у нас, с украси, конфети, балони и още, хем се бях зарекла, че няма и си мислех, че не е добра идея....Стана уникално готино, тя се забавлява, поканените дечица също, беше малка лудница, ама кефска!
Вече за нищо не се заричам  :mrgreen:
Може и една снимка да пусна....и за снимки се бях зарекла...  :D

Нинче, супер, че всичко се е получило добре :D Нашето парти беше на същия принцип и стана страхотен празник. Бях с убеждението, че 1 годишно дете нищо няма да разбере от подобно мероприятие, но симона ме опроверга.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #12 -: Юли 28, 2008, 12:15:21 pm »
Но за детска кухня пък чак  ЕГН??? Може и една снимка да пусна....и за снимки се бях зарекла...  :D

да, и на мен ми е интересно за какво им е, гледайки декларацията, която са ми оставили да попълня.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #13 -: Юли 28, 2008, 12:15:50 pm »
весела седмица и от нас!
Честито зъбче на Рая!
Аз от 1 месец сънувам почти през вечер,че на Жори му се е появило зъбче.
И ние сме с комарници по прозорците и нямаме проблем.
Нинче,радвам се,че се е забавлявало детенцето.
<br />
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #14 -: Юли 28, 2008, 14:06:52 pm »
Продават и мрежи за легълцата. Незнам обаче в такъв случай ако влезе комар под мрежата за какво ще става въпрос  :?

А ЕГН за кухните, може би ако са държавни, да искат че да няма злоупотреби. Че нали там е по-евтино, но за частните не виждам смисъл особен. Нашата кухня тук на село, макар да е към яслата не са искали ни молби, ни ЕГНта, ни нищо. Но може би пък тук защото се познаваме. Даже едни познати са записали дядото и него на детската кухня  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #15 -: Юли 28, 2008, 14:37:39 pm »
това с дядото ми хареса :lol:

на мен ми искаха коипие от акта за раждане в държавната ДК.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #16 -: Юли 28, 2008, 14:39:11 pm »
привет-мривет!

със задоволство отбелязвам новопоявилите се лентички :D Габи, ама ти накъде вече, то свършило.  :wink:

Фуси, има ли развитие по казуса с Колето? аз да не давам съвети, ама Ентерола забранен ли ни е? един Ентерол ми спаси живота преди няколко месеца.

Наде, честито ви зъбче!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #17 -: Юли 28, 2008, 14:47:30 pm »
Я па ти, толкова ли е вълшебно това прахче?
за разстройство ли се пие?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #18 -: Юли 28, 2008, 14:57:03 pm »
да, Стефи, за разстройство е. аз наистина щях да умра. пия вода да не се обезводня, тя директно изтича, с извинение за натурализма. едно прахче прекрати този кошмар.

Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #19 -: Юли 28, 2008, 15:26:55 pm »
Привет и от нас!
Здрави бебета и майки и далеч от вас да са всички вируси /и комари :wink:/!
Честито зъбче на Рая!
Мами, да ви питам-кога най-после ще спрат тия лохии?!
Вече мина месец, а аз се мотам още с превръзки и то за по няколко капки,но редовно всеки ден.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #20 -: Юли 28, 2008, 15:33:28 pm »
да, Стефи, за разстройство е. аз наистина щях да умра. пия вода да не се обезводня, тя директно изтича, с извинение за натурализма. едно прахче прекрати този кошмар.

ахам, дано не ни се налага де, но да знам все пак :)
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #21 -: Юли 28, 2008, 15:49:14 pm »
Аз давах Ентерол на Алис април месец,когато беше със страхотно разстройство от никненето на 4 зъба едновременно.И сега с летния вирус пак.Винаги имам по 2 пакетчета в къщи.Да ви питам - докога да давам през ден на беба жълтък?И ако може - дайте ми идея за прощапулника,че вече се обърках как се прави. :oops:
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #22 -: Юли 28, 2008, 15:58:24 pm »
Здревеите мили мами искам да ви попитам в 15г.с съм това кои месец се смята че нещо много се обърках вече.Благодаря ви.


*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #23 -: Юли 28, 2008, 16:14:30 pm »
Здревеите мили мами искам да ви попитам в 15г.с съм това кои месец се смята че нещо много се обърках вече.Благодаря ви.
Дано не те объркам повече.
Има лунарни месеци по 28 дни и календарни. :)
В момента и по двата трябва да си 4-ти месец.
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #24 -: Юли 28, 2008, 16:26:20 pm »
Мпия благодаря а знаеш ли кога трябва да вляза в 5 месец, термина ми е на 21 януари


*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #25 -: Юли 28, 2008, 16:30:40 pm »
Здревеите мили мами искам да ви попитам в 15г.с съм това кои месец се смята че нещо много се обърках вече.Благодаря ви.
Сега си 4 м, а 18 г.с ще си в 5 :)

Мен ме е налегнал гадния летен вирус :( Не знам с какво да се лекувам, понеже още кърмя...Положението не е на добре  :?
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #26 -: Юли 28, 2008, 16:38:21 pm »
Победихме разтройството! Или устойството - както го нарича Колето.
Да ви кажа боровинковия чай свърши страхотна работа. А иначе през цялото време си давах Ентерол и Хидрасек. Накрая включих и едни капки БиоГая, които целят да възстановят нарушената чревна флора.
Та така. Колето се оправи, но за сметка на това, днес се тръшна майка ми, ама яко  :(
Отивам сега пак да я нагледам, че днес като ми се обади, едвам ставаше от леглото
В очакване ....
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #27 -: Юли 28, 2008, 16:40:58 pm »
Теоха,
за лохиите - индивидуално е. ПРи мен продължиха около 50 дни. С цезарово сечение бях. Носи ежедневни тънички превръзки.

Аничка,
скорошно оздравяване! :bighug:

Фуси,
скорошно оздравяване на Колето! :bighug:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #28 -: Юли 28, 2008, 16:41:37 pm »
Победихме разтройството! Или устойството - както го нарича Колето.
Да ви кажа боровинковия чай свърши страхотна работа. А иначе през цялото време си давах Ентерол и Хидрасек. Накрая включих и едни капки БиоГая, които целят да възстановят нарушената чревна флора.
Та така. Колето се оправи, но за сметка на това, днес се тръшна майка ми, ама яко  :(
Отивам сега пак да я нагледам, че днес като ми се обади, едвам ставаше от леглото

Дахй въглен на жената!  :wink: Да оздравява бързо и баба, а Колето вече стига с тези вирусчета! Целувки!

Лека и здрава седмица за малки и големи, много нови бременни жени!
Alexandra
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #29 -: Юли 28, 2008, 16:44:01 pm »
Ани4касамо парацетамол може, оздравявай

Теоха,при мен бяха около 45 дни

УспеШна седмица , много здрави деца и мами



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #30 -: Юли 28, 2008, 17:22:36 pm »
Привет и от нас! :)

Честито първо зъбче на Рая! :)
Браво на Колето, че вече е добре и дано повече да не боледува!

Теоха, лохиите мен имам чуството че 3 месеца ме държаха и аз съм със секцио, тъй че май наистина е индивидуално.

Ние в сряда заминаваме за 3-4 дена на море, но без Ели, направо ми се е свило сърцето за пръв път ще я оставя. Успокоявам се че майка ми ще я гледа в Търново, а там има много място за пълзене и освен баба която да и обръща внимание по цял ден има и дядо и пра-баба, че и вуйчо и вуйна, така че мисля че няма да и липсвам много. Обаче тя колко ще ми липсва, не е истина... А с морето ще я запознаем в края на август.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #31 -: Юли 28, 2008, 17:25:58 pm »
еее, Фуси, браво за Устойството! хубава дума :D

аз тъкмо се наработих и спретнах тълковен речник на Крисковите думи. много е забавно :lol:
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #32 -: Юли 28, 2008, 18:10:03 pm »
Здравейте и от мен. Отдавна не съм се вкючвала и се надявам, че не сте ме забравили. В продължение на месец и повече бяхме в активно търсене на жилище и най накрая намерихме нашия дом на мечтите и с гордост искам да ви съобщя, че станахме собственици на наш си собствен дом за първи път от както сме женени.

Момичета искам да ви попитам кога вашите бебоци си изградиха режим и какво направихте вие по въпроса? Моя бебо няма никакъв режим, яде на поискване понякога всеки 2 часа, понякога на 3 или на един час. За спането през нощта нямам проблем спи си детенцето, но през деня дреме за по 20 минутки и се събужда и всеки ден заспива в различно време, общо взето сме без режим. За беберон вече сме на 2 месеца и не иска биберон плюе го и това е, но пък за сметка на това ако има как да си навре и двете ръце в устата ще го направи и незнам това проблем ли е или не?

Желая ви лека седмица момичета и здрави дечица.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #33 -: Юли 28, 2008, 18:17:28 pm »
За беберон вече сме на 2 месеца и не иска биберон плюе го и това е, но пък за сметка на това ако има как да си навре и двете ръце в устата ще го направи и незнам това проблем ли е или не?

Не  е проблем. И Миша е така. Плюе биберона след 2-3 всмуквания. Като усети, че не пуска нищо и го плюе. Но пък ръцете са и много вкусни. По някой път вкарва 3-4 пръста в устата си. Моята докторка каза, че не е никакъв проблем това.
За режима - ... какво да ти кажа - и на мен това ми е болно място. И ние нямаме такъв.

Фуссии,
браво на вас, че сте здравички вече! Айде сега и баба да оздравява!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #34 -: Юли 28, 2008, 19:01:23 pm »
Момичета, според мен на такава възраст това, че нямат режим не е проблем. Стилияна също доста късно изгради ЩО ГОДЕ някакъв режим и то само за храненето. За спането продължаваме да сме без режим. Днес например е станала в 7,20 ч. и е спала 40 мин след обяд. Единствено вечер ляга горе-долу по едно и също време около 21 ч.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #35 -: Юли 28, 2008, 19:38:50 pm »
Победихме разтройството! Или устойството - както го нарича Колето.
Да ви кажа боровинковия чай свърши страхотна работа. А иначе през цялото време си давах Ентерол и Хидрасек. Накрая включих и едни капки БиоГая, които целят да възстановят нарушената чревна флора.
Та така. Колето се оправи, но за сметка на това, днес се тръшна майка ми, ама яко  :(
Отивам сега пак да я нагледам, че днес като ми се обади, едвам ставаше от леглото

Дахй въглен на жената!  :wink:

Давай Фани, сега ти е паднало да тъпчес с черен въглен!

Здрава и усмихната седмица на всички!

Ние се сдобихме с алергичен конюктивит.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #36 -: Юли 28, 2008, 19:45:24 pm »
Ами що годе някакъв режим при нас имаше към 6-ия месец. А вече някакъв, с който може и да се опиташ да си направиш планове е чак като минахме само на едно спане през деня, с начален час 13,30 всеки ден +/- 10ина минути.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #37 -: Юли 28, 2008, 22:40:12 pm »
Ами що годе някакъв режим при нас имаше към 6-ия месец. А вече някакъв, с който може и да се опиташ да си направиш планове е чак като минахме само на едно спане през деня, с начален час 13,30 всеки ден +/- 10ина минути.

Долу горе и при нас така.

Гери, как вървят курсовете?
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #38 -: Юли 28, 2008, 22:44:28 pm »
Лейди, много неприятно, но ще го оправите. Защо сега? Тополите отдавна спряха с цъфтенето? Още ми е пред очите как слагахме на Александра капки в очичките и как след 3 дни тя спря да се възпротивява неистово и жално, жално си търпеше гадорията да ти слагат капки в очите...Бързо да се повлияете от капките и да не ви се превръща в система.

За режима, с риск да ме навикате: детето не си прави режим само, майката е тази, която го постига. Който желае мога да му дам съвети на лични. :P

За комарите: снощи, докато дебнех в тъмното за дебелокожи, дебелоглави и нагли комари, стигнах да една много интелигентна мисъл за комари и други добитъци:

Нашенските комари само чехъл ги оправя. :?

Чак се изумих от себе си, че хем съм майка, хем още имам трезвен разсъдък. :oops:

« Последна редакция: Юли 28, 2008, 22:54:12 pm от Marie »
Alexandra
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #39 -: Юли 28, 2008, 22:49:46 pm »
Стефания още няма режим, поради простата причина, че баба й има едно виждане за режима й, а аз друго. Но това са рисковете.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #40 -: Юли 28, 2008, 23:05:37 pm »
Момичета, помагайте.
Предстои ни да правим погача ама толкова противоречиви неща прочетох в нета, че съвсем се обърках. Преди 40-тия ден или след него се прави? Понеже 40-тия ни се пада в петък и тогава ще отидем само на църква. А и трябвало задължително да бъде в неделя, така ли е? Вие как правихте вашите?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #41 -: Юли 28, 2008, 23:26:49 pm »
ние правихме погачата в Неделя и Жори беше на 2 седмици.
 При нас има горе долу режим - храненето ни е по едно и също време всеки ден,но със спането се получава разминаване понякога,защото Жори не обича много да спи.Има дни,в които за 12 часа спи само 20 мин.
Я да кажат мамите на момченца,пипат ли си пишлетата малчовците и спирате ли ги.Георги от една седмица само се подръпва за пишлето.
<br />
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #42 -: Юли 28, 2008, 23:28:38 pm »
Ние правихме след 40-ия ден. А на самия ден ходихме на църква с малките. Всеки прави по различен начин и на различни дни, и куп небивалици се разправят. Съберете се, почерпете се за здравето на детето и това е. Ние приготвихме питки, сладки неща, мезета, алкохолни, безалкохолни, абе сериозна почерпка си беше :wink:, но аз така посрещам гости винаги. Както си решите така я направете. И не слушай бабини-деветини, защото наистина ще полудееш, ако спазваш всичко. Весело изкарване.
И моите си дърпат пишлетата, ще да е нормално във ваната. За режима, имаме си режим, и още спят по 3-4 пъти на ден, но вече за по-кратко.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #43 -: Юли 28, 2008, 23:36:08 pm »
Весела и здрава седмичка и от нас!
Майчета, ще откача скоро време. Малките постояно отварят къде що има шкаф, днес Сами най-накрая схвана как се отваря хладълника. Май имам нужда от още 2 чифта очи 8O. Не ми се мисли, какво чудо ще е като проходят.
Имам въпрос към мъжките мами отностно дърпането на пишчиците. Тази седмица ще посещаваме педиатърът, и моя позната чието дете е горе-долу наборче, ми се оплака как педиатъра дръпнал, малкия пищял(посещаваме един и същи педиатър). Наложително ли е да се прави това, или от само себе си ще се забелят? Много се притеснявам, но май няма да позволя това мъчение :?

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #44 -: Юли 28, 2008, 23:42:23 pm »
Мече, на моите се забелиха още мнооого отдавна, редовно почиствахме по време на баня и те изкочиха. Аз съм противник на това да не се почиства, и т.н., след което следват редица проблеми.
И ние щъкаме навсякъде с проходилките, много трудно става. Искат вече да стоят прави за решетките на леглата, отказват да седят, изобщо става весело.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #45 -: Юли 29, 2008, 00:46:04 am »
Да, Каси, аз също всяка вечер повреме на банята им ги забелвам лекичко докато усетя съпротивление(незнам как иначе да го обясня) и ги измивам, но педиатъра е дръпнал рязко изцяло да се покаже главичката. Ние вече не признаваме много проходилките, предпочитаме да си ги тикаме :wink:. Алекс иска постоянно да го държа за ръчички и да ходим, като го пусна плаче и идва при мен да го взема пак. Добре поне, че Сами предпочита да пълзи, но пък е страшно торпедо :lol:. Изправят се по мебелите и си правят стъпчици.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #46 -: Юли 29, 2008, 07:50:28 am »
Погачата я направихме след 40 ден. Това, че трябва в неделя и
аз го чух, но си я направих в събота. Мисля, че няма никакво значение.

За режима, на около 5-6 месеца започна да се храни по едно и също време.
За спането обаче, трудна работа. sunnyflower, води се по детето.

Лейди, много неприятно! Бързо да оздравява Вики.

п.п има още бременни, които да си признават.
Хайде да не посочвам :D :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #47 -: Юли 29, 2008, 08:07:00 am »
ми хайде де и аз искам да си признаят  :lol:
на погачата Касита, не се слага алкохол и солени истории, мезета и т.н, за това му се вика сладко парти. Канят се само жени, ние го направихме в деня, вкойто Стефания стана на 40 дни, сутринта след 10 отидохме на църква /беше Разпети Петък и трябваше да мине литургията/ и към 13 бяхме поканили гости.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #48 -: Юли 29, 2008, 08:10:41 am »
Здравейте и нас с Боби и лека седмица!
От петък и ние се сдобихме със зъбче, Бобко става вече все по силен, доказателство - снощи така силно риташе в кошарата, че я проби и му щръкнаха краката навън /според баща му, причината е, че кошарата си е китайски боклук/, но явно мъничето се мъчи да се обръща от коремче по гръб, пълзи назад и всяко място вече му е тясно! :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #49 -: Юли 29, 2008, 08:31:42 am »
ми хайде де и аз искам да си признаят  :lol:
на погачата Касита, не се слага алкохол и солени истории, мезета и т.н, за това му се вика сладко парти. Канят се само жени, ние го направихме в деня, вкойто Стефания стана на 40 дни, сутринта след 10 отидохме на църква /беше Разпети Петък и трябваше да мине литургията/ и към 13 бяхме поканили гости.


Да, и не се канят жени в цикъл 8O, аз пък съм присъствала на погачи и с малки дечица-момченца и не само със сладки неща.  :wink: Всъщност това, което със сигурност знам, че се спазва е питката да е сладка.  :D

Чакаме хубавите новини с нетърпение.  :wink: :D
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 08:52:45 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #50 -: Юли 29, 2008, 08:35:10 am »
За погачата - не мога да помогна, просто такава не правихме.

За пишката - откриването на пишката явно е велико нещо за бебето - момче. И ние я дърпаме , а иначе се вглеждаме в памперса и дърпаме него. Баща му казва че е нормално , на мен не ми се струва тъй за това "обяснявам", че не е редно, но кой ли слуша?!?
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #51 -: Юли 29, 2008, 08:36:18 am »
На питата на Стилияна имаше и сладки и солени неща. За първи път чувам да се казва сладко парти 8O
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #52 -: Юли 29, 2008, 08:50:46 am »
Добро утро и от мен  :D
За питата баба и и прави сладка питка на 40 ден.Беше в четвъртък.Гости не сме имали,но всяка сутрин бабите от квартала се събират на кафе и там баба и я занесе.

Това с режима и при нас е трудна работа.Тази сутрин се събуди в 6.00ч изпи си млякото и отказа да заспи ,едва в 8ч заспа за 20минути.Следобед само поспива за около час.От седмица и вечер и е трудно заспиването.Преди това заспиваше към 21ч.След банята докато си пиеше млякото и вече спеше.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #53 -: Юли 29, 2008, 09:02:55 am »
"режимът" при нас дойде, когато вече детето ми спеше приблизително еднакво време като продължителност през нощите и следобедите и през приблезително еднакво време огладняваше - съобразявах се с това, започвайки от часът на ставане и така бях достатъчно гъвкава да организирам други дейности. казармен режим да заковем на часа не сме имали, не съм се и старала, не ми е и бил необходим.
с този режим ходех и до Красно село без проблеми и притеснения :lol:

и аз сега чувам за сладко парти, поне на софийфките дето съм ходила, има и сладки и солени неща. ние много се отдалечихме от традицията, на нашето имаше и мъже :lol:
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 09:06:27 am от tzvetenze »
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #54 -: Юли 29, 2008, 09:04:38 am »
Аз пък, дали защото съм зодия Рак и все вървя назад, съм противник на традициите.
Сватба не сме правили, отказах да правим каквото и да било при изписването на Миша. Просто отидохме с мъжа ми и си прибрахме детето /пояснявам, че беше на 30дни/. Да, имаше сърдити баби, но предварително ги бяхме отрязали. Презирам болницата, в която Миша беше преведена и не искам снимки от там.
И следвайки това, не съм правила нищо на 40 дни. Ще ме извините, ама щом чуя "40 дни" и веднага се сещам за помен на мъртвец. е, съжалявам, не искам да отбелязвам 40 дни на детето си.

Честито на озъбените бебета! :D

Лейди,
дано се преборите с конюнктивита.

За режима, отказала съм се. Оставила съм детето да яде когато и колкото иска. Ако тя огладнее в 11ч, тогава какво да и кажа: "Я, виж часовника и изчакай да стане 12ч?!" :?

Манхатън,
публикувай ни малко от Крисковия тълковен речник. :)

Мари,
успех в борбата с комарите! :) При нас рядко има комари и ако ги има те хапят само и единствено мен. Явно Миша не я обичат, нито мъжа ми. Ние си имаме друга напаст - молци. Накакво нашествие! Купили сме всевъзможни препарати и капани, на които се лепят. И пак не можем да се отървем. А тази нощ, като станах да храня Михаела, се запознах и с хлебарка! Ужас! Умрях от погнуса!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #55 -: Юли 29, 2008, 09:27:14 am »
За забелването - трябва да забелите пишлето не докато усетите съпротивление, а докато се покаже главичката нацяло. Сигурно е неприятно и страшно за майките, но правилното изпълнение на тази процедура ще спести много проблеми. Ако сами не си свършите тази работа, наистина ще се наложи педиатъра да го направи. Аз лично станах свидетел в кабинета на следната сцена:
(момченце на 3-4г.)
- Нали няма д ами пипаш пишката!
(педиатъра)
- Не бе, няма, само ще погледна...
- Ама няма да я пипаш.
- Няма, само да я видя
(смъкват се гащите и следва пак реплика)
- Ама няма да ми пипаш пишката...

За 40-ия ден - при нас той се падна в събота, в съшия ден отидохме на църква и събрах приятелки. На масата имаше и солени неща, но както повелява традицията  :lol: преобладаваха сладки неща. Питата поръчахме от "100 гр сладки" и съм много доволна, имаха голям избор. Наистина се казва, че не трябва да има неразположени жени, а питата се разчупва над държащата в ръцете си бебето майка от две жени, чиито родители са живи. В бялата кърпа сложихме първото парче, като приятелките ми нахвърляха и монети вътре.
Основна дейност по време на цялото мероприятие беше обаче щракането на снимки ;)
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #56 -: Юли 29, 2008, 09:55:52 am »
Здавейте мацки,
Пиша Ви с молба да ме осветлите малко по един въпрос.Касае се за следното:Искам да тръгна на работа и да си взема след това отпуската, която съм натрупала и си е доста. Междувременно няколко пъти за времето, в което не съм на бачкане ми е актуализирана заплатата и ми се иска за отпуската да вземам новата заплата и да се видя и аз малко в пари различни от великите 220лв.Та,интерсува ме следното:Подават ли се някакви документи, че ще се връщам на работа? Трябва ли да попълвам някакви декларации и т.н бумаги, че детето ми ще тръгне на ясла, колко дни трябва да се ходи на бачкане, за да може заплатата за времето на отпуска да е актуализираната ми?
Съжалявам, че Ви занимавам с тия неща, но за пореден път като запитам личен състав в работата ме ядосва само и ми обяснява да съм чела еди къде си, че тя не знаела. То сигурно и заради това спокойствие дето я е налегнало е 200кг и се тресе като желе.
Питам Ви тези неща, понеже доста от Вас тръгнаха на работа и сигурно имате идея от опит какво се прави.Аз сега чета разни форуми, но за момента така и не намирам отговори точно з моя си случай.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #57 -: Юли 29, 2008, 10:05:08 am »
Силви, подават се документи и за двете неща! Аз сега тряббва да отида да подам, че оставам на 220лв. от 15 август, а като се връщаш също се подава декларация. Успех и леко "завръщане"  :D!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #58 -: Юли 29, 2008, 10:09:34 am »
Мерси, Касси. Мен голяма треска ме тресе с това завръщане, защото трябва да направя нещата така че октомври със сигурност да съм си у дома, за да гледам малката, че баща и заминава по чужбинско и не ми се мисли каква каша ще става в бачкането с документите, които ще подавам, понеже личния състав и счетоводките са човек на човека и не вършат работа и за един, но създават нерви за .................
Но да не Ви занимавам с проблемите ми, че сега са толкова много, че роман мога да напиша, а няма смисъл да товаря някой друг с тях, че всички си имаме доста май.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #59 -: Юли 29, 2008, 10:12:56 am »
Мия започна да си изгражда режим след като спряха коликите и тя се успокои. На 4 месеца вече си имаше прекрасен режим. Аз нямам никаква заслуга по въпроса. Тук няма да се съглася с Мари, че майката само изгражда режима. При нас беше точно обратното -аз само следвах желанията на дъщеря ми. На нея така й беше удобно и досега си има режим, сама си иска храната, сока, слагаме я да спи по едно и също време и т.н.
<br />[link=http:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #60 -: Юли 29, 2008, 10:28:00 am »
Тук няма да се съглася с Мари, че майката само изгражда режима.

И аз не мога да се съглася. Моята братовчедка и майка й са изградили режим на детето, така е. Е да, НО! Малката сладуранка не го харесва. Казват, сега ще спиш и почват да я приспиват, докато милото не се предаде и не заспи. Сега ще ядеш, а тя милата не е гладна тогава и стиска малките устни и плаче.
Аз съм привърженик да има режим, но детето само да си го изгради и ние просто да се водим по него.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #61 -: Юли 29, 2008, 10:39:33 am »
Силви, аз имах над 100 дни платен отпуск, но си ги взех след като ми свършиха 9-те месеца болнични, т.е. не си пуснах майчинство, а направо отпуска, не съм ходила и един ден на работа. Незнам при теб как точно трябва да стане, но предполагам, че трябва да подадеш молба за прекъсване на майчинството и от следващата дата пускаш молбата за отпуска. :)
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #62 -: Юли 29, 2008, 12:35:42 pm »
Ами айде да взема вече да си призная... :oops: След месец съмнения за "кухо яйце", днес видяхме бебе и сърдечна дейност и така живот и здраве, в края на февруари Ели ще става кака. Явно ми съм имала дълъг цикъл и късна овулация, две доста нетипични неща за мен и сега си върви с около 2 седмици назад, но щом нараства пропорционално всичко трябва да е ОК.

Цветенце, курса тая седмица е в отпуск на морето, но последния път от устата на инструктура се откъсна едно "имаш малък напредък", но това беше преди да кача колата два пъти на бордюра. ;)

За режим, в общи линии почнахме да имаме след захранването, но пак с времето си настъпват промени и аз си се водя по детето. специално за съм не насилвам щото няма смисъл, а за хранене, Ели е ящно дете и храна почти не отказва и изпада в дива радост като си види лъжицата, чашата, шишето или гърдите ми.

Питка така и не правихме, защото тъкмо се бяхме прибрали от Търново, беше зимно и студено и пропуснахме тоя ритуал.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #63 -: Юли 29, 2008, 13:11:33 pm »
Момичета, помагайте.
Предстои ни да правим погача ама толкова противоречиви неща прочетох в нета, че съвсем се обърках. Преди 40-тия ден или след него се прави? Понеже 40-тия ни се пада в петък и тогава ще отидем само на църква. А и трябвало задължително да бъде в неделя, така ли е? Вие как правихте вашите?

"погачата" се прави на или след 40-тия ден. не е задължително да е в неделя, няма такова нещо. канят се само жени, не присъстват мъже, и се носят и предлагат сладки неща за ядене - да му е сладък живота на детето.

изобщо, в ритуалите няма много "задължителни неща", особено в подробностите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #64 -: Юли 29, 2008, 13:18:33 pm »
Ами айде да взема вече да си призная... :oops: След месец съмнения за "кухо яйце", днес видяхме бебе и сърдечна дейност и така живот и здраве, в края на февруари Ели ще става кака. Явно ми съм имала дълъг цикъл и късна овулация, две доста нетипични неща за мен и сега си върви с около 2 седмици назад, но щом нараства пропорционално всичко трябва да е ОК.


Гери, честито! Хи, хи колко е  хубаво, когато нещата се случват бързо и изненадващо...  :lol:
Спокойна втора бременност и сладък бебок на финала!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #65 -: Юли 29, 2008, 13:29:18 pm »
gery_k77 , браво! Страхотно! Лека бременност ти пожелавам, и на финала едно сладко и здраво бебоче!
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 13:30:51 pm от mecheto »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #66 -: Юли 29, 2008, 13:40:30 pm »
Здравейте и от нас!
Честито на всички, сдобили се с две чертички!
Честито зъбче на бебока!
Ние чакаме с нетърпение да духнем 1вата свещичка! Хем се радвам, хем си мисля, че куца подготовката ни! Няма да каним много хора, ще отидем на заведение с много зеленина, животни и място за разходки! Мисля да купя балони с хелий и вечерта да ги раздам на нейните другарчета-наборчета в парка и да се порадват всички на купона! Надявам се Вики да усети празника!
Да помоля майките на християнчета - тука ми казаха две роклички за кръщенето, детето се съблича голо и после се облича с другата премяна! Вики тези процедури хич не ги обича! Не може ли да я топнат само и да не я преобличам? :oops:
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #67 -: Юли 29, 2008, 13:47:56 pm »
Гери, честито! Лека и успешна бременност и здраво бебе на финала! Възхищавам се на смелостта ви да гледате 2 бебета едновременно. Браво.
<br />[link=http:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #68 -: Юли 29, 2008, 13:51:46 pm »
Гери, честито, лека и безпроблемна :D

За кръщене не са необходими толкова много нови роклички :wink: Нас попа ни пита изрично дали ще преобличаме детето, т.е. има опция и да не се прави, просто трябва да кажеш предварително. На Деси й намокриха краката, ръчичките и малко главичката-челцето.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #69 -: Юли 29, 2008, 14:23:53 pm »
gery_k77  честито и безпроблемна бременност.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #70 -: Юли 29, 2008, 15:15:07 pm »
Здавейте мацки,
Пиша Ви с молба да ме осветлите малко по един въпрос.Касае се за следното:Искам да тръгна на работа и да си взема след това отпуската, която съм натрупала и си е доста. Междувременно няколко пъти за времето, в което не съм на бачкане ми е актуализирана заплатата и ми се иска за отпуската да вземам новата заплата и да се видя и аз малко в пари различни от великите 220лв.Та,интерсува ме следното:Подават ли се някакви документи, че ще се връщам на работа? Трябва ли да попълвам някакви декларации и т.н бумаги, че детето ми ще тръгне на ясла, колко дни трябва да се ходи на бачкане, за да може заплатата за времето на отпуска да е актуализираната ми?
Съжалявам, че Ви занимавам с тия неща, но за пореден път като запитам личен състав в работата ме ядосва само и ми обяснява да съм чела еди къде си, че тя не знаела. То сигурно и заради това спокойствие дето я е налегнало е 200кг и се тресе като желе.
Питам Ви тези неща, понеже доста от Вас тръгнаха на работа и сигурно имате идея от опит какво се прави.Аз сега чета разни форуми, но за момента така и не намирам отговори точно з моя си случай.

Silwi25, декларации се подават, но на мен бланкта ми я даде нашата счетоводителката. А иначе мисля, че възнаграждението през отпуската се изчислява на база на възнаграждението през предходните три месеца. Т.е. ако си била на 220 лв и това не те устройва, трябва да поработиш преди да излезеш в платен отпуск. Но смътно си спомням за някаква промяна за болничните, че ако в период взет като база за изчисление на възнаграждението има друг болничен, то се взема базата на която той е изчислен. Не зная обаче дали това се отнася и за платения годишен отпуск.

gery_k77, честито и лека бременност! Ще споделяме опит как да се справяме с две малки деца, че при вас разликата май ще е още по-малка.

Иначе и ние сме в списъка на страдащите от летни вируси. Таткото ни се прибра по-миналата седмица от командировка с разстройство. Малката уж се държеше, само дето в понеделник и петък мин. седмица повърна. Добре, ама в петък следобед ми се наложи да я оставя при майка ми и тя притеснена, че детето не било акало предния ден и спретнала ударана доза от праскови, круши и не знам какво още. Та детето в събота и неделя ходеше радко, ама поне по един път, вчера три пъти, а днес за 2 часа сутринта 4 пъти, въпреки че вчера и давах ориз на вечеря. Та сега пък пак "ударно" взех Орс 2000 на Хип, пюре от шипка, направих и чай от шипка и малко бял ориз хапна. Да видим дали това ще помогне или ще трябва да минем към лекарства. Междувременно и аз не съм съвсем добре. Днес обаче пак трябва да оставя малката при баба и, която е толкова притеснена от състоянието на малката, така че се притеснявам, че под нейните вещи грижи, въпреки моите инструкции сега ще се сдобие със запек.


Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #71 -: Юли 29, 2008, 15:16:47 pm »
Гери, честито! Пожелавам ти лека бременност!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #72 -: Юли 29, 2008, 15:25:49 pm »
Заплата по време на отпуска си е такава каквато ти е по принцип за щата, тя не се изчислява на никаква база-предходни месеци :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #73 -: Юли 29, 2008, 15:31:21 pm »
Заплата по време на отпуска си е такава каквато ти е по принцип за щата, тя не се изчислява на никаква база-предходни месеци :)

преди се изчисляваше от средното брутно трудово възнаграждение за предходните 6 месеца. сега промяна ли има?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #74 -: Юли 29, 2008, 15:32:04 pm »
Заплата по време на отпуска си е такава каквато ти е по принцип за щата, тя не се изчислява на никаква база-предходни месеци :)
Лепвам се тук, че загубих питането - Заплатата по време на отпуск се изчислява на база последния отработен месец, т.е. месеца преди да излезеш в майчинство. Ако искаш да излезеш в отпуск и да получаваш новата си, индексирана заплата, трябва да се върнеш за един пълен месец на работа и да ползваш след това отпускът - така за времето на отпуска ще получаваш новата заплата. Дано съм станала ясна.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #75 -: Юли 29, 2008, 15:34:29 pm »
Ха така, това имах предвид, не се взема база 6м. като при болничните :D
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #76 -: Юли 29, 2008, 15:43:29 pm »
Гери, честито! Ето, че малката, сладка Ели ще става голяма кака! Хубаво е, че имаш напредък в курса, дори и с тази пестелива реплика. На моя инструктур му се отрони от устата нещо подобно едва вчера, а на мен скоро ми предстои изпита.
За пишлето и аз съм в голяма чуденка. Старателно почиствам по време на баня, но се старая да не напъвам много и до сега нищо не е изкочило. Дали съм закъсняла или не правя нещо както трябва?
Каси, питам конкретно теб, защото ти го спомена. Декларация за тези 220лв се подава когато детето е навършило 9 или 10 месеца? На мен също ми предстои, но не знам точно кога да отида.
Относно изчисляването на заплатите аз знам, че трябва да имащ 10 работни дни, за да я индексират, но може би нещата са се променили.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #77 -: Юли 29, 2008, 15:46:52 pm »
Zdraveite ot nas! Mnogo sujaliavam za latinicata, baba ima samo BDS kirilica, kredorut ne ste da trugne, a az imam samo 5 min.

Geri, chestito! Kato gledam, celite se v nashata razlika ot 1g 4m:) Gurch e, ama i kef, goliam! Chestito i na vsichki novi bremenni, da ste jivi i zdravi i samo dobri novini da chuvame!

Meche, kupi obezopasiteli sa shkafovete i premesti vsichko chuplivo i rejesto navisoko, taka ste e sledvastite 1-2 godini, da sa ti jivi i zdravi mechencata. Kasi, mnogo hubavi sa stanali momcite, pu, pu!
Fanince, radvam se mnogo za Kole-bole.
Lady, mnogo kofti tova s ochichkite, dano se opravite burzo. Moje da potursish dobur detski oftalmolog v Aleksandrovska (preporuchvam Topov i Galia Dimitrova), susto d-r Oblashka ot Vita e prekrasna, mnogo mi pomogna s edna seria konyunktiviti na Dimana. Spriaha sled kato spriah da ya puskam v detskiya basein i da ya kupia vuv vanichkata, sega se kupe pod dusha i ochite sa super.
Jazzy, mnogo sa sladki shapchovcite!

Nie sme ok, na men mi beshe dosta trudno, no se prisposobih veche kum selskiya jivot. Dani si bere sam bio krastavici, koito spodelia s kucheto i kokoshkite, kani se sam u vsichki komshii; ako propusne, te izlizat na ulicata da go pokaniat, posturia i porastna za 2 sedmici. Dimana umira za kakite-susedki, pokazva kolko ste porastne i sama si rakopliaska; pulzi mnogo, hodi izpravena po mebelite i za edin den gostuvane nauchi i dusteriata na sestra mi (s 1 den po-goliama ot nas) da pulzi i da stoi izpravena v kosharata. Az karam kola vseki den, no s tova umeniata mi ne sa se podobrili osobeno, ta ste vi predupredia koga ste se vurna v Sofia :-)

Cunki ot nas. Gaby32, pojelavam prekrasen podaruk za rojdenia den na Yulia! Az kato rajdah Dimana, imah susedka po staya, koyato rodi v sustia den, a tova beshe i rojden den na tehnia batko, mnogo veselo beshe - pokanili gosti na zavedenie za batkoto, a tatkoto gi posresta i cherpi dvoino. Kogato i da e, samo da ste zdravi! Za vsichki vi vaji, mnogo mi lipsvate!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #78 -: Юли 29, 2008, 17:19:15 pm »
След като изтечат 315 дни се подава молба до работодателя да ползавате платен отпуск за отглеждане на дете до 2 години по чл.164,ал.1 от КТ. Попълва се Молба-декларация за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл.53 КСО - приложение №3. Към тази мобла декларация се добавят отново заверено копие от разрешение на работодателя за ползването на този отпуск и заверено копие на акта за раждането на детето.Работодателят има задължението да представи документите в НОИ.
Ако решите след 315 дни да се върнете на работа ще получавате освен заплатата си и 50% от 220 лв.
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 17:24:39 pm от asi73 »
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #79 -: Юли 29, 2008, 17:33:48 pm »
Гери, вече официално честито! Много лека бременност и здраво бебче на финала. Ели ще бъде страхотна кака, сигурна съм!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #80 -: Юли 29, 2008, 17:38:42 pm »
Благодаря за разясненията. Явно септември с щерката ще затръгваме тя на ясла аз на моята ясла за големи и октомври ще ни е супер в нашия си месец двечките пак:)
Усшпех на всички шофьорки и честито за бременеенето вече не помня на кой, но пък от сърце се кефя на всяка такава новина.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #81 -: Юли 29, 2008, 17:46:39 pm »
Гери, честито! Пожелавам на Ели малко, сладко, здраво братче ;)
Ще си ни стимул за гледането на две малки деца, пък дай Боже да ни се наложи да черпимо от твоя опит ;) !
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #82 -: Юли 29, 2008, 17:57:54 pm »
Гери, честито, мила. Лека бременност и много, много щастливи мигове на цялото семейство. Сега чакам другите да си признаят, за да им се нарадваме и на тях заедно.  :D
Вчера по Канал 1 имаше интервю с пациенти на клиниката на Щерев. Първа бременност момиченца, в момента на 1г. и 2 м. след ин витро. Втора бременност, нормално зачеване обаче, пак момиченце, вчера изписаха майката и бебето. Супер готино. Само не знам таткото какво ще прави с толкова дам вкъщи  :wink:. За майката не искам и да мисля как ще се справя милата с токущо проходили паячета и кърмаче.
Но, дай боже всекиму такава благословия.

Мммтака, то за платената отпуска се изписаха различни неща, какво остава за погачата  :wink:. Аз тия дни ще ходя да уреждам този въпрос, и ще имам пресна информация. Обаче знам със сигурност, че не трябва да работиш няколко месеца преди да пуснеш платената отпуска. Обаче се питам, в крайна сметка, ако шефа не разреши, хм? Аз от януари ше правя това упражнение, имам близо 60 дни да ползвам, и после малките отиват на ясла, може би.  :?

Лейди, що е то алергичен конюктивит? Демек няма лечение, щом имаш алергия, така ли? Не съм наясно, но дано не е сериозно, и Вики да е добре вече.




София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #83 -: Юли 29, 2008, 18:06:23 pm »
Гери, честито мила!
Ех, че хубава новина, толкова се радвам,лека и безпроблемна бременност и здраво бебче на финала! :lol: :lol: :lol:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #84 -: Юли 29, 2008, 18:09:17 pm »
Заплата по време на отпуска си е такава каквато ти е по принцип за щата, тя не се изчислява на никаква база-предходни месеци :)

Аз имах спомен, че са три месеца, но Фоксчето се оказа права. Определено се изчислява на база. Не забравяй, че заплата не всеки месец е еднаква. Дори и да не се е променил щата, дават се премии, разни добавки и др.

за справка КТ, Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) За времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от полученото среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползуването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни.

Marmotche, вече имаме планирана дата. Няма да са на една, освен ако бебето няма свое мнение по въпроса.  :D


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #85 -: Юли 29, 2008, 18:14:27 pm »
Аз си взех отпуската след изтичане на 9-те месеца болнични за бременност и раждане и заплатата ми беше на тази база, на която съм била преди да изляза в болнични /въпреки, че е имало увеличение докато аз съм била в болнични/. Даже ме караха да се върна за месец на работа, за да ми актуализират заплатата, но за отказах- за 100 лева разлика не си заслужаваше, детето тъкмо поотвръхкна. Все пак на 9 месеца детето е едно, на 11 е съвсем различно.
Днес ми се обади една майка с която си събираме децата, че малкия е в варицела, майка не помни много, ама каза май си я карала, аз имам спомен от една ужасна шарка, от която буквално кожата ми се сваляше като си събличах дрехите, ама хич не зная коя е.
Гери, честита бремненност, нека всичко е по вода и малката Еличка да е една горда кака февруари.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #86 -: Юли 29, 2008, 18:26:09 pm »
Благодаря, за пожеланията момичета! :) Сигурно няма да ми е лесно с 2 бебета но Ели ще ходи на ясла което ще облекчи нещата доста.
Мармотче, май наистина ще е вашата разлика, ще вземам съвети от теб :).

everton, леко раждане и най прекрасната среща с малкото човече! Ако съм си в Търново и имам възможност ще мина да те видя...

И хайде чакаме и другите да си признаят, щото не съм само аз ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #87 -: Юли 29, 2008, 18:30:35 pm »
gery_k77  честито и безпроблемна бременност!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #88 -: Юли 29, 2008, 18:42:04 pm »
За режима ще се старая да се водя по детето въпреки че всеки ден е различно при нас кога спи за по 20 минутки кога яде а когато е буден плаче да е на ръце и силно се надявам да си изгради такъв към 5-ти, 6-ти месец, но за сега просто е без абсолютно никакъв, тъкмо си кажа аха заспа и сега ще мога да си свърша къщната работа и той се събуди.
За пишлето нашия педиатър ми каза да не пипам пишлето още защото бебо е много малък а той щял да ми каже кога е време да го забелвам лекичко без да напъвам разбира се и аз слушам. Тук в Канада където живея системата на гледане на децата е съвсем различна от българската и понякога се обърквам като чета и какво ми казва педиатъра тук,но все пак му имам му доверие. В четвъртък ще водя бебо за първа ваксина и много се притеснявам как ще я понесе.

Лека бременност на Гери.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #89 -: Юли 29, 2008, 18:58:04 pm »
Гери, честито и тук, радвам се, че не се наложи да посочвам :wink:
Лека и спокойна бременност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #90 -: Юли 29, 2008, 21:33:16 pm »
гери честито и от мен :D
това се казва стахотна новина.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #91 -: Юли 29, 2008, 23:53:53 pm »
Някъде в предишните теми бяхте писали, че можете да препоръчате добър частен педиатър. Може ли да ми дадете координати, моля. Да имаме все пак вариант ако нашата не е на линия.
Има ли начин ако педиатъра по здравна каса откаже да сложи Превенар да я сложи друг педиатър или всичко трябва да мине през първия?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #92 -: Юли 29, 2008, 23:54:33 pm »
Гери, честито и от мен :lol: Радвам се, че съм заразна :wink: Хайде сега и едно момченце за баланс, а и тати да се радва :lol: Лека и безпроблемна до края!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #93 -: Юли 30, 2008, 08:02:00 am »
Привет и от мен.

Гери, Гане браво много съм щастлива за вас.Лека бременност и успех на финала.

При нас нещата си вървят аз работя татко гледа малката,която иска да ходи и вече няма спокойствие.Вече не иска да стои в количката и баща ми редовно я прибирал на ръце както казва кон води пеша ходи.Вечер като се прибера се щипва за мен и няма мира докато не заспи не признава никой.Очертава се море другата седмица за някой ден да се видим с компанията.А същинската почивка след 15-ти август.Ами това е да взема да поработя малко.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #94 -: Юли 30, 2008, 09:04:47 am »
Въъъъъъъъх, голяма съм патка, щом едва сега разбирам за Ганка. :oops: Усъмни ме това "батко" и този аватар, ама пропускът си е мой. :oops: :oops: Честито и на двете - Гане и Гери! Много се радвам за вас, леко бременеене и здрави бебета ви пожелавам!

Ние днес с як рев на детската. Отвикнала е, ама няма начин. И пак искат предварително таксата за следващия месец да платим. :?
От 1 август се завръщам с гръм и трясък на работа...
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #95 -: Юли 30, 2008, 09:13:19 am »
Честито на Гери и Ганка  :D Лека бременност момичета  :D
Мармотче, явно децата са щастливи на село  :D Да ги нацелуваш от мен  :D


lb2f
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #96 -: Юли 30, 2008, 09:35:16 am »
Гери,официално ти честитя и тук!Много спокойна бременост ти желая!Кака Ели ще помага :D.
Относно пишлетата на малките момчета да споделя при нас как е - започнахме забелването от 5 месец.До тогава единствено почиствах лекичко кожичката.След това мъжът ми(аз не мога да се справя,това е мъжка работа) започна да пробва лека полека да забелва и оголи главичката .Сега като не е на работа вечер той си прави тоалета на детето.Не сме имали проблеми.Малкият не е плакал.Успех в начинанието на мъжките майки!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #97 -: Юли 30, 2008, 09:56:11 am »
Гери,
честита бременност! Живо и здраво бебе на финала! Това е най-важното!


Габи,
като чета какви перипетии кте имали с малката и с майка ти, ще ти кажа, че аз затова и нямам никакво доверие на майка ми, нито на свекърва ми. Майка ми, например, постоянно ми говори, как щяла да даде кисело мляко на Миша и ще и оправи коликите. Така била направила и с мен на 57ия ден. Оня ден за пръв път и дадох Миша да я изведе, ами не се справи, звънна ми да ми каже, че много ревяла и била напишкана. Така ми я върна. Да, ама аз като казах, че и приготвям пелени за смяна и мокри кърпички в количката, тя не ме слуша, а гледа Миша с умиление.... Абе, баби!
« Последна редакция: Юли 30, 2008, 10:04:06 am от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #98 -: Юли 30, 2008, 10:19:40 am »
Гери, честито, много се радвам за вас и ти желая безпроблемна бременност! :D
И караш курсовете бременна - браво, ти си моят герой! :)
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #99 -: Юли 30, 2008, 10:36:40 am »
Има ли начин ако педиатъра по здравна каса откаже да сложи Превенар да я сложи друг педиатър или всичко трябва да мине през първия?
Няма проблем за това. Част от ваксините на Мия сме ги слагали при частната ни педиатърка. Тя ни дава бележка -подписана и подпечатана каква ваксина сме сложили с нейния партиден номер и дата и тази бележка я давам на личната след това и тя ги нанася в книжката на Мия.
<br />[link=http:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #100 -: Юли 30, 2008, 12:25:57 pm »
ГЕри4естито, лека бременност и много Щастие

Лейди_11би ли ми описала какви симптоми имаШе детенце, 4е му сложиха тази диагноза?
ЗаЩото и на мойта Беа и сложиха съЩата, и ми казаха 4е до 2 годиШна възраст не може по рано да се правят изследвания.
При нас е интересно 4е само ве4ер се появяват сърбежи и обриви около о4и4ките и веждите, много се за4ервява и много се 4еШе



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #101 -: Юли 30, 2008, 12:34:42 pm »
Гери, честито! лека бременност :D

а имало и още?! хей, ама к'во правите вие бе? не си поплювате хич! браво, смели майки preggo
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #102 -: Юли 30, 2008, 14:20:32 pm »
И от мен поздрави за Гери и лека и безпроблемна бременност до края! Много се зарадвах на новините от тази седмица! Все такива да са из форумите ни!
Alexandra
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #103 -: Юли 30, 2008, 14:41:39 pm »
здравейте,
аз не съм влизала от известно време и колко готини новиниии!!!
честито на гери, мини, ганка и успех! някои да съм пропуснала?

пишката я забелваме откакто Емо стана на месец, вече е почти готова. баща му го прави, това си е мъжка работа :)

*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #104 -: Юли 30, 2008, 15:07:34 pm »
 Здравейте момичета, отдавна не съм влизала, напоследък не ми остава много свободно време, такаче ме е срам малко :oops:.
 Признавам си да не посочват с пръст. Бременна съм  :balk_100:. Стана чудо и сега очаквам още едно малко ангелче.
 
 Гери, честито и тук лека и спокойна бременност. preggo
 Гане, честито и на теб , пожелавам ти една безпроблемна бременост и този път всичко ще бъде наред  :stroller:
 
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #105 -: Юли 30, 2008, 15:10:22 pm »
охоооо, честито и на теб, ини и лека и успешна бременност!!!

*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #106 -: Юли 30, 2008, 15:28:23 pm »
Хихихи, таман щях да те издам вече, Ини.  :wink:
Ми то срамота, скоро Дара ще става кака, а ти още не си се похвалила.
Ама и една лентичка тури де. :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #107 -: Юли 30, 2008, 15:40:23 pm »
То не боли май, а?  :wink: Все такива новини, браво момичета.

ini, ти си моята гордост! Ама ти си го знаеш всъщност. Целуваме те всички вкъщи.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #108 -: Юли 30, 2008, 15:50:56 pm »
ини, честито :D безпроблемна бременност до края!
то, за който е внимавал - касита те "издаде" още в анонсите на едни бебешки снимки :D
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #109 -: Юли 30, 2008, 15:53:13 pm »
 ini  честито и от мен и лека бременност!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #110 -: Юли 30, 2008, 15:56:16 pm »
Абе то май за всички се знае, ма си мълчим от куртоазия :lol:
Ини, честито и прекрасен завършек!
Айде, ако има още - да си признават, стига са се крили :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #111 -: Юли 30, 2008, 15:59:04 pm »
Ini, честито! Леко бременеене и раждане, много да те слушка заформящата се банда ;)
Еххх момичетаааа... пълните ми душата с такива новини! Дай Боже всички във форума да се сдобият с минимум по една лентичка!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #112 -: Юли 30, 2008, 15:59:58 pm »
ини, честито :D безпроблемна бременност до края!
то, за който е внимавал - касита те "издаде" още в анонсите на едни бебешки снимки :D

Мдаа, ама с нейно разрешение!  :D
Аз мисля, че ini е много интересен случай, след проблемите, които имаше преди първата бременност, и минималния процент вероятност да забременее по нормален начин, ето че чудеса се случват. Но тя се притеснява да разкаже, разбирате защо. Сега чакаме с нетърпение още една прелестна дама, като кака Дари, само че скорпионче.  :lol:

Хайде, и другите мами скоро време да си признават, за да се радваме на тях и да събираме сили и кураж и ние останалите, знае ли човек  :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #113 -: Юли 30, 2008, 16:09:09 pm »
ама още ли има ве, че то не останаха не бременни :lol:

честито Ини! :D
дай боже всеки му :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #114 -: Юли 30, 2008, 16:11:54 pm »
Малиии, момичета, човек неможе да насмогне с честитки!
Да сте здрави всички и лека бременност - на обявилите и на необявилите  :lol:
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #115 -: Юли 30, 2008, 16:25:59 pm »
Честито на всички бременни , лека бременост и безпроблемно раждане!   :balk_50:

Аз иотдавна не съм се включвала активно, но както ви споделих по-рано, отварих детски клуб и не ми остава много време. Искам и да поканя всички, стига да желаете, да се съберем с малките зачатничета. Много ще се радвам ако успеем да се организираме. :D
« Последна редакция: Юли 30, 2008, 16:31:09 pm от Cvetelina »
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #116 -: Юли 30, 2008, 17:05:53 pm »
Ini, честито! :lol:

Лека бременност до края!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #117 -: Юли 30, 2008, 17:20:02 pm »
Страхотна седмица! Все да са такива от тук нататък - с поне три нови бременни :lol:

Честито, Ини!
Честито, Гери!

Лека бременност до края!

Момичета, пускайте като Гането отделни теми, че така в седмичната понякога се пропуска новината, а пък е голяма радост да прочетеш, че имаме и втори шанс.


Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #118 -: Юли 30, 2008, 17:31:18 pm »
Момичета, пускайте като Гането отделни теми, че така в седмичната понякога се пропуска новината, а пък е голяма радост да прочетеш, че имаме и втори шанс.

Ми и аз това викам. Ини е ярък пример. Първа бременност с инвитро, а няколко месеца след раждането си забременя спонтанно.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #119 -: Юли 30, 2008, 19:26:30 pm »
Честито на всички бременни , лека бременост и безпроблемно раждане!   :balk_50:

Аз иотдавна не съм се включвала активно, но както ви споделих по-рано, отварих детски клуб и не ми остава много време. Искам и да поканя всички, стига да желаете, да се съберем с малките зачатничета. Много ще се радвам ако успеем да се организираме. :D

С най-голямо удоволствие само малко да поотраснем. Колко големи са най-малките ви гости? Браво на теб, много се радвам за начинанието ти. 



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #120 -: Юли 30, 2008, 20:03:11 pm »
Честито на всички бременни!

Цветелина, откога чакам тази новина. Давай предложения кога да се съберем! Къде се намира клубът?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #121 -: Юли 30, 2008, 20:30:48 pm »
И аз това да питам - къде се намира клубчето? А иначе ако се организираме до септември, може да преброим пилците наесен ;) Да ти върви по мед и масло в начинанието!  :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #122 -: Юли 30, 2008, 20:43:54 pm »
ГЕри4естито, лека бременност и много Щастие

Лейди_11би ли ми описала какви симптоми имаШе детенце, 4е му сложиха тази диагноза?
ЗаЩото и на мойта Беа и сложиха съЩата, и ми казаха 4е до 2 годиШна възраст не може по рано да се правят изследвания.
При нас е интересно 4е само ве4ер се появяват сърбежи и обриви около о4и4ките и веждите, много се за4ервява и много се 4еШе

Ами симптомите - зачервени очи, търкане по очите и сърбеж. Обриви няма.
Прегледа ни д-р Топов , който се слави като един от най-добрите  детски офталмолози.

Честито на всички бременелки. Много се радвам за всички ви! Лека и безпроблемна!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #123 -: Юли 30, 2008, 21:15:45 pm »
Ини, честито мила! Много се радвам за всички бременелки :lol:
Цвети, честито ти детски клуб, жалко, че си надалеч иначе и ние бихме се включили!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #124 -: Юли 30, 2008, 21:49:13 pm »
Допълвам въпроса за детския клуб на Цветелина. Не беше ли в Изток? И става ли за рожден ден на едногодишни хлапета, с гости деца все около тази възраст  :D, и малки изключения :D. Аз вече се подготвям.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #125 -: Юли 30, 2008, 22:04:24 pm »
Ама прекрасни сте - не мога да ви се нарадвам  :D
Да ви е честито и дано сте още повече  :D

А, ако правите някакви срещи - дано приемате и провинциални дами  :wink:
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #126 -: Юли 30, 2008, 22:32:00 pm »
Честито на новите бъдещи мами! Все такива хубави новини да се чуват!

Момичета, някоя от вас ползвала ли е услугите на някоя фирма от София за коли под наем? Октомври ще си идвам с малките и ми се иска от сега да съм подготвена, най- вече ме интересува дали дават колите и с детски столчета, а на мен ще са ми нужни 2?

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #127 -: Юли 30, 2008, 22:35:32 pm »
ехааа,колко хубави новини . Ини,Гери-лека бременност!
Цвети,честито ти клубче!Да е пълно с усмихнати и весели дечица!
<br />
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #128 -: Юли 30, 2008, 22:46:11 pm »
Клубът е в Изток. За дата , когато кажете, аз съм почти постоянно там.
А най-малките ни клиенти са на 8 месеца. Имахме и рожденни дни , вече, на едногодишни. Но съм най-горда от факта, че първият ни рожден ден беше на пра-внуче на Валери Петров :D
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #129 -: Юли 30, 2008, 23:07:23 pm »
Ехааа, каква хубава седмица откъм бременни новини! Ини, лека бременност и здраво бебче! Както и други тук казаха-Дай, Боже, всекиму такова чудо!

Цвети, успех с детския клуб и да сбираш редовно зачатчетата, ей! :wink:
Alexandra
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #130 -: Юли 30, 2008, 23:49:02 pm »
Клубът е в Изток. За дата , когато кажете, аз съм почти постоянно там.
А най-малките ни клиенти са на 8 месеца. Имахме и рожденни дни , вече, на едногодишни. Но съм най-горда от факта, че първият ни рожден ден беше на пра-внуче на Валери Петров :D

Страхотно, ще дойдем с малките мъже. А, "Таласъмчета" ли е клуба.  :D Не виждам нищо лошо да кажеш.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #131 -: Юли 31, 2008, 00:14:16 am »
Толкова много "бременни" новини накуп сякаш отдавна е нямало :D
Много здраве за мъниците и весели летни дни!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #132 -: Юли 31, 2008, 00:53:24 am »
Честито и на Ини! Успех!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #133 -: Юли 31, 2008, 07:38:13 am »
Ехааа! Честито, Ини:D
Честито клубче на Цвети! Дано да имаме възможност да го посетим някой ден и ние. :D
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #134 -: Юли 31, 2008, 09:05:10 am »
Честито, Ини!

mecheto, мъжа ми ползва от време на време служебно, но мисля, че едва ли ще дават столчета. Ако искаш, ще му поискам координатите на фирмата.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #135 -: Юли 31, 2008, 09:51:01 am »
Аз ще спирам вече да се грижа за семейството, от днес моя син тръгва на работа :lol:
Разговор днес между нас - той си обува обувките и аз го питам - "Къде отиваш мамо? - Ми, на работа. -Къде на работа? Ми, при Пешо" Ми това, е, грижовен син си имам. :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #136 -: Юли 31, 2008, 09:57:32 am »
Аз ще спирам вече да се грижа за семейството, от днес моя син тръгва на работа :lol:
Разговор днес между нас - той си обува обувките и аз го питам - "Къде отиваш мамо? - Ми, на работа. -Къде на работа? Ми, при Пешо" Ми това, е, грижовен син си имам. :lol:


 :lol: :lol: :lol:

Eй, усеща детето, че ще му се наложи да порастне леко, нали ще е батко, едновременно мъж  :) а и трябва да се работи, няма как...

Голема работа са тези хлапета.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #137 -: Юли 31, 2008, 09:58:16 am »
Цвети, пожелавам само приятни моменти и успехи на детското клубче!
Помня, че беше споменала, че е до Плиска, нали? И аз мисля, че няма лошо да кажеш как се казва :) Интересува ме също дали предлага почасово гледане и каква е възрастовата граница.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #138 -: Юли 31, 2008, 10:02:08 am »
Ами Нинка, той от два дни смята тука с една елка някакви проценти, та явно се чуди колко пари ще изкарва човека :lol: Последните две седмици говори непрекъснато, резултат от живота с баба учителка :lol: Но просто е неповторим, такива неща му ражда главата, не е истина. :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #139 -: Юли 31, 2008, 10:33:54 am »
Мила Ини,много се радвам,че си призна(без бой) :wink:!
Пожелавам ти една здрава прекрасна принцеска като кака Дари!
Ей,Гане,детето смята колко ще трябва да изкара за памперси на малкото си брътче или сестриче :wink:.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #140 -: Юли 31, 2008, 11:13:19 am »
Здравейте

Честито на Ини
Браво на Цвети за начинанието и ако Каси е права че се казва този клуб Таласъмчета има сайт които разгледах много е готино а е и на входа на София от Пловдив може и ние да се възползваме.Лесно е за намиране.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #141 -: Юли 31, 2008, 11:18:28 am »
Незнам дали е редно да пиша името на клуба, да не се възприеме като реклама.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #142 -: Юли 31, 2008, 11:41:27 am »
Не мисля че е реклама, Цвети. Как пишем прахове за пране :wink:, магазини за бебешки стоки. А и за клубчето е писано доста в бгмама-та например, проверих  :wink:. Аз съм очарована от клуба, поне това което видях в сайта "Таласъмчета ООД". Желая ти много успехи. И до скоро виждане. Щом има и почасово занимание на деца, там сме. Да видим малките как ще контактуват с другите деца, освен помежду си  :?.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #143 -: Юли 31, 2008, 11:41:47 am »
Незнам дали е редно да пиша името на клуба, да не се възприеме като реклама.

напиши ми го на лични моля те и информацията, за която те попитах. В нашия квартал е и ще се радвам да ползвам услугите ви :wink: както и да си правим зачатски срещи там! :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #144 -: Юли 31, 2008, 11:46:26 am »
Цветелина, ама как реклама, тук не сме непознати. аз съм готова от Борово да идвам за срещи със зачатки и зачатчета :D
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #145 -: Юли 31, 2008, 11:54:38 am »
Честито, Ини!

mecheto, мъжа ми ползва от време на време служебно, но мисля, че едва ли ще дават столчета. Ако искаш, ще му поискам координатите на фирмата.
Да, Габи, благодаря!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #146 -: Юли 31, 2008, 13:45:37 pm »
Цвети, клубчето е страхотно :D пу-пу запазвам си 19.10 за РД на дзверо малък :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #147 -: Юли 31, 2008, 14:03:51 pm »
Цветелина, моите комплименти за клубчето! изглежда чудесно!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #148 -: Юли 31, 2008, 14:25:02 pm »
Цветелина, това е най-хубавото, уютно и направено с много вкус детско клубче, в което съм била (макар и само виртуално все още) и го казвам съвсем без да преувеличавам. Поздравления!
Много подреден сайт с изчерпателна информация - това също рядко се среща.
Ще ви посетим на есен обезателно :)

П.П. Сега остава само някоя зачатска майка да отвори частна детска кухня съобразена с нашите изисквания за храненето и животът ни ще стане песен :wink: :lol:
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #149 -: Юли 31, 2008, 15:11:23 pm »
Цветелина, много хубаво изглежда. Браво и успех. :)
<br />[link=http:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #150 -: Юли 31, 2008, 15:13:20 pm »
На нашето семейство отдавна ни се върти идеята за ЧДГиЯ, но никой няма подходящото образование за съжаление, пък и финансовите ресурси не ни стигат :wink:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #151 -: Юли 31, 2008, 15:24:00 pm »
Момичета,май се очертава възможност да ходим на море!Преди бях чела,че през нощта се премества детето в столчето и то продължава да спи.Правили ли сте този номер?Исками се да спи в повечето време,а това през деня е по-трудно постижимо.Приемам съвети всякакви от наскоро посетилите морето :).
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #152 -: Юли 31, 2008, 15:36:06 pm »
ами да, при нас се получава, от както се е родила така пътуваме на дълги разстояния. тръгваме към 4 часа и до 7-8 докато се наспи сме минали 2/3 от пътя :)
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #153 -: Юли 31, 2008, 15:49:25 pm »
и ние така пътуваме в повечето случаи - работи :wink:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #154 -: Юли 31, 2008, 15:54:05 pm »
На нашето семейство отдавна ни се върти идеята за ЧДГиЯ, но никой няма подходящото образование за съжаление, пък и финансовите ресурси не ни стигат :wink:

Няма ли някаква възможност за финансиране? По програми, чрез бизнес план за кредит???
Иначе не е нужно ти да си квалифициран пердагог, ще си наемете. Ти ще си шефката/менидъжърката, само ще съблюдаваш  :lol: и ще въртиш бизнеса.

Айдеее, ще се запишем  при вас!  :D

Както е казавла Цвети - детското-парти клубче на Cvetelina изглежда мноооого уютно, това е точната дума. Поздравления Цветелина, ние също ще го посетим!  :)

joshi, при нас на отиване номера не мина, събуди се при изнасянето, а уж беше леко, но на връщане не се събуди, макар да слизах по един лабиринт от стълби. Успех и лек път! Приятно изкарване!  :)
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #155 -: Юли 31, 2008, 15:58:59 pm »
На нашето семейство отдавна ни се върти идеята за ЧДГиЯ, но никой няма подходящото образование за съжаление, пък и финансовите ресурси не ни стигат :wink:

Няма ли някаква възможност за финансиране? По програми, чрез бизнес план за кредит???
Иначе не е нужно ти да си квалифициран пердагог, ще си наемете. Ти ще си шефката/менидъжърката, само ще съблюдаваш  :lol: и ще въртиш бизнеса.

Айдеее, ще се запишем  при вас!  :D

Както е казавла Цвети - детското-парти клубче на Cvetelina изглежда мноооого уютно, това е точната дума. Поздравления Цветелина, ние също ще го посетим!  :)

joshi, при нас на отиване номера не мина, събуди се при изнасянето, а уж беше леко, но на връщане не се събуди, макар да слизах по един лабиринт от стълби. Успех и лек път! Приятно изкарване!  :)


Да си призная честно покрай перипетиите с класиранията тая година, а и особено като обиколих няколко частно ДГ и на мен ми се завъртя тая мисъл в главата. Пък и имам една голяма част от къща в София, която сега е празна и се руши, но там една моя леля е проблема... Но ако и догодина драма с ДГ години продължи, току виж съм се стегнала да реша проблема и с лелята, и с ДГ.


*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #156 -: Юли 31, 2008, 16:45:26 pm »
Габи, давай къщата и да започваме бизнеса :lol:
мен основно това ме спира - помещението, защото ако се прави нещо трябва да е като хората. ДГ в апартамент за мен е безумие, децата трябва да имат двор където да играят. На мен това ми беше един от основните критерии при избор на ДГ, е разбира се и желанието на учителките да ги извеждат. А пари наистина могат да се намерят, не е проблем, както и персонал :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #157 -: Юли 31, 2008, 16:50:21 pm »
току виж съм се стегнала да реша проблема и с лелята.

Kak? И StefiZ ли мислиш да въвлечеш  :mrgreen:

Шегувам се  :lol:

То така на шега, на майтап, току виж сте организирали съвместен бизнес!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #158 -: Юли 31, 2008, 17:20:36 pm »
Преди имах други мечти :wink:. Сега искам детски магазин, клуб или занималня.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #159 -: Юли 31, 2008, 19:15:55 pm »
Ехаа,честито на новите бременелки!Страхотно е,че чакате втора рожба.
Цвети,честито клубче!
А за частната детска градина и ясла- аз съм кандидат-педагог.Така,че ме впишете в персонала :wink:
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #160 -: Юли 31, 2008, 19:20:37 pm »
ee, не
ще се местим всички към Софето- то не са детски клубове, частни ясли и ДГ и навсякъде сме с връзки
аз като един любител на готвенето се самопредлагам да готвя, ама само под зоркия поглед и одобрените рецептите на Джам, че е най на "ти" със захранването и храненето на децата  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #161 -: Юли 31, 2008, 21:22:19 pm »
Цвете, честито за детския клуб! Много е хубав.

Само моля те да ми обясниш от позицията на собественик каква е логиката на минимум 10 деца за РД.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #162 -: Юли 31, 2008, 22:14:11 pm »
Ееееееее, Ини, доживях :lol: тамън щях да те посоча вече :D
Леки оставащи месеци, и най-прекрасното бебче!

Cvetelina, клуба е страхотен! Успех!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #163 -: Юли 31, 2008, 22:23:57 pm »
А за частната детска градина и ясла- аз съм кандидат-педагог.Така,че ме впишете в персонала :wink:

Тъкмо мислех да ходатайствам за тебе и ти ме изпревари.  :lol:


*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #164 -: Юли 31, 2008, 23:47:43 pm »
току виж съм се стегнала да реша проблема и с лелята.

Kak? И StefiZ ли мислиш да въвлечеш  :mrgreen:

Шегувам се  :lol:

То така на шега, на майтап, току виж сте организирали съвместен бизнес!

лелята такъв номер ми спретна преди няколко месеца, че още ми се вдигна кръвното като се сетя! Сега мисля едно дело за делба да и заформя, а пък ако съда не може да се справи с нея ще викам StefiZ  :lol: После ще се обадим и на Теоха и mini.



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #165 -: Август 01, 2008, 04:49:15 am »

Привет и от нас в тази късна доба!
Първо искам да честитя на Ини, Гери и Ганета-
Честито смели  :flower: Дами, нека всичко до финала на втората ви Олимпиада премине леко и плавно и се родят три  :sunshine:ви  Зачатъчни бръмбъзъка!

Мами дайте едно рамо!
На Миташкин, вероятно му избиват зъби, но тази дейност е свързана с такава кашлица и пълен нос, че мира няма!
Лиги текат, нощем няма как да излизат навън и сутрин е страшно...
Кашля и киха и докато не изчисти милия, няма спирка плаче и кашля!
Гърди чисти, гърло също спокойно, през ден ходя да му слушат гърдите!
Давам сиропче Мукоплант за кашлицата, а носа промивам със стеримар и след като изкиха всичко капвам Виброцил.
Сега след един час мъка, заспа милото ми Митак, гушнал кучето Додо.
При някое детенце никнали ли са зъби по тоз сценарии или ние така сме си новатори в тази област?
Лека нощ от нас, или Добро утро, кой както му харесва!

Да са здрави децата, другото е вятър и мъгла!
Прегръщам Ви!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #166 -: Август 01, 2008, 08:19:25 am »
Мише, това мила, не са зъби, разболяло се е детенцето за жалост :( При кашлица не е задължително да се чува нещо от гърдичките, може да е ларингитна например. Заведи го на добър педиатър, и незнам от кога продължава това, но му пусни един секрет от нослето.

Габи, ако имаш нужда от помощ, с лелята де, свиркай, на среща съм :lol: :wink:
ей го и един педагок си намерихме вече, още поне двама и сме ок. ако има мед.сестра да се обажда :lol:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #167 -: Август 01, 2008, 09:02:16 am »
Мишенце, и аз не мисля, че е от зъбоникнене. И Симона е имала такава упорита кашлица и хем с чисти гърди, хем без червено гърло, но накрая си се оказа за АБ и чак тогава мина. Дано да ви се размине на вас, но и моят съвет е да търсете другаде причината.
А то не пречи да ви никне и зъбче едновременно :wink:
Да се оправя бързо Митачето!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #168 -: Август 01, 2008, 09:08:52 am »
Мише, току малката се възстановява от същата гадна изстинка. Кашляне, сополи ама нон стоп, та накрая и ние стигнахме до АБ. Така че, ме съмнява да е зъбоникнене...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #169 -: Август 01, 2008, 09:12:54 am »
нали не възпроизвеждаме тук старата легенда, че никненето на зъби може да е виновник за всякакви детски вирусни заболявания???
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #170 -: Август 01, 2008, 09:17:18 am »
Цвете, честито за детския клуб! Много е хубав.

Само моля те да ми обясниш от позицията на собественик каква е логиката на минимум 10 деца за РД.

Лейди, съображението е че затваряш клуба за рождения ден и не допускаш други хора да го посещават по време на мероприятието. Децата може да са по-малко , но се заплаща сумата като за 10, защото иначе няма сметка да се затваря целия център.

Мише и според мен едва ли е от зъбите това. Потърсете другаде причината. Дано се оправите по-бързо.
« Последна редакция: Август 01, 2008, 09:19:01 am от Cvetelina »
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #171 -: Август 01, 2008, 09:24:24 am »
Момичета, някой знае ли дали е променен размерът на неплатения отпуск след изтичането на двете години майчинство? Майка ми го ползва и си го е пуснала за 1 година, но вчера в парка една позната ме стресна, че вече бил само 6 месеца. Има ли нещо вярно в това, защото ще е много неприятно ако е така, макар че не виждам особена логика.
<br />[link=http:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #172 -: Август 01, 2008, 09:32:53 am »
Да, само 6 месеца е вече. Бащата също има право на 6 месеца неплатен отпуск. До преди 1-2 години позволяваха бащата да го прехвърли на майката, но вече не е възможно. Оправдават се с равни права на двамата родители.


Цитат
Съгласно разпоредбата на чл. 167а, ал. 1 от Кодекса на труда (КТ) след използване на платения отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст по чл. 164, ал. 1 от КТ майката, при поискване, има право да ползва неплатен отпуск в размер на 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст.
Неплатеният отпуск от 6 месеца се ползва наведнъж или на части (с продължителност не по-малка от 5 работни дни) до навършване на 8-годишна възраст на детето. Правоимащото лице подава писмено заявление до работодателя най-малко 10 работни дни преди датата, от която желае да ползва отпуска.
Редът и начинът за ползване на отпуска са подробно регламентирани в чл. 49 и сл. от Наредбата за работното време, почивките и отпуските.
Правото бащата да даде съгласието си майката да ползва неговите 6 месеца съществуваше до 31.12.2006 г. След тази дата такава възможност за “прехвърляне” на отпуска не съществува, т.е. всеки от родителите има право на 6 месеца.
« Последна редакция: Август 01, 2008, 10:04:28 am от sia »
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #173 -: Август 01, 2008, 10:01:13 am »
Гледам, че се е заформирала яка група бизнесменки :) Явно всички минаваме през подобни мечти за собствени детски градини...  :lol: Не искам да ви попарвам ентусиазма, но ако се поразровите и прочетете какви изисквания и условия има, ще разберете, защо подобен вид детски заведения не никнат като гъби-аптеки ;)
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #174 -: Август 01, 2008, 12:01:30 pm »

sia,  благодаря ти за изчерпателния отговор. Ами това е супер неприятно. Бях планирала Мия да тръгне живот и здраве направо на градина като навърши 3, а сега това ми идва супер неочаквано. Ей, защо веднъж поне не измислят нещо като хората.... :balk_150:
<br />[link=http:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #175 -: Август 01, 2008, 12:13:19 pm »
Това е заради приравняване на законите ни към европейското право. Отделен е въпроса, че преписват без да отчетат чисто бългаските традиции. Къде го тоя татко дето ще си вземе половин година отпуск, че и неплатен на всичкото отгоре. Не че няма такива. Ама те го правят, примерно, защото майката е по-добре заплатена и те излизат по майчинство за целия срок на отпуска за раждане и гледане на малко дете до 2 години, докато майката изкарва парите. Има двама трима татковци в градинката при ритуална зала в Красно село. Но те си гледат децата от малки.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #176 -: Август 01, 2008, 13:39:37 pm »
оооо, Сийка, мерсаж за инфото и от мен. тъкмо исках майка ми да ползва няколко месеца от третата година неплатен, за да видим Криси как ще свикне с яслата.



Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #177 -: Август 01, 2008, 14:04:42 pm »
Според счетоводителката ни обаче, това още не е прието, а и като го приемат, ние ще сме заварено положение и няма да важи за нас. много се надявам да е така наистина.
<br />[link=http:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #178 -: Август 01, 2008, 15:20:44 pm »
За съжаление разпоредбата на чл.167а от Кодекса на труда е в сила от 01.08.2004г.
http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=1594373121
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #179 -: Август 01, 2008, 15:55:21 pm »
Днес подадох молбата за майчинството до навършване на двете годинки. Питах за варианта да се върна отпуск известно време, но за да вземам актуализираната си заплата, трябва да работя 1 месец  :?. Пиша това, понеже говорихме по този въпрос по-горе в темата.
И да се похваля, след 4 часа чакане в КАТ, вече съм с подновена шофьорска книжка.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #180 -: Август 01, 2008, 16:07:35 pm »
Каси, ако не се върнеш, а си пуснеш отпуска ще взимаш заплатата от преди да излезеш в болнични. Едва ли актуализцията ти е толкова голяма, а заплата със сигурност е доста повече от 220 лв. :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #181 -: Август 01, 2008, 17:09:53 pm »
Каси, ако не се върнеш, а си пуснеш отпуска ще взимаш заплатата от преди да излезеш в болнични. Едва ли актуализцията ти е толкова голяма, а заплата със сигурност е доста повече от 220 лв. :wink:

Да, знам, Стефи. Не е никак голяма. Имаш ли представа колко процента се взема по време но отпуск, че вече съм забравила  :?. Сега данъка и другите удръжки колко са? А всъщност за кой болничен става въпрос, защото на мен увеличението ми е от 01.10. :wink:, а родих на 15.10.2007г. Благодаря.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #182 -: Август 01, 2008, 17:11:03 pm »
Искам и аз в детската градина :D
не съм педагог нито медицинска сестра, така че към съдружниците се ориентирам, ако има свободни места :oops:

а къде видяхте детския център на цветелина?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #183 -: Август 01, 2008, 17:55:45 pm »
Kаси, за болничния се взема база 6 месеца назад от месеца в който излизаш в 45 дневен болничен, значи ако си излязла септември в болничен за бременност и раждане, базовата ти заплата ще е за август и тази ще ти е заплатата първия месец в който се върнеш на работа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #184 -: Август 01, 2008, 17:59:28 pm »
От вас детската градина - на мен дайте лелята... :D Вкарвам я в пътя за около ден, ден и половина!!!
В очакване ....
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #185 -: Август 01, 2008, 18:22:22 pm »
Здравейте момичета,

Много съм тъжна, притеснена и изплашена. Вчера водих бебо за първите му ваксини и за профилактичен преглед. Малчо е добре наддава в нормите и е пораснал колкото трябва. За жалост докато Доктора го преслушваше чу че има шум в сърчицето и аз изпаднах в ужас и сега във вторник ще ходим на детски кардиолог. Док. каза, че няма нищо притеснително и че голяма част от бебетата имат шум в сърцето който е безобиден и с времето бебето го израства и всичко се оправя от самосебе си, съшо спомена обаче, че в много редки случаи това може да се дължи на по сериозен проблем като някакви вродени дефекти които изискват лечение или операция. Моля се на Господ всичко да е наред и този шум да се окаже от безобидния, но така ми се е свила душата, толкова ми е мъчно и ме боли сърцето от мъка и се питам защо все нещо което да ни тормози и да се притесняваме има, неможели да си живеем щастливо и без тревоги. Някои от вас има ли информация за шум в сърцето при бебета? Ще съм ви благодарна да споделите ако знаете нещо по въпроса или ако сте се сблъсквали с такъв проблем.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #186 -: Август 01, 2008, 18:29:49 pm »
Съни, до третия месец се изчиства този шум, ако изобщо го има.
При Стефания първи и втори месец нямаше нищо, на третия месец изведнъж заявиха, че имала шум и от тогава нищо не са казали. Запази спокойствие до колкото можеш, аз до голяма имах систоличен шум на сърцето- единствения ми проблем беше с тичането /особенно в училище/, уморявах се бързо и не можех да тичам много бързо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #187 -: Август 01, 2008, 18:45:14 pm »
sunnyflower, най-важното в момента е да запазиш спокойствие и да посетите добър кардиолог. Леко ще поправя мини: безобидния шум обикновено изчезва до пуберетета. Ако кардиолога каже, че няма дефекти, значи няма сериозен проблем. Да ти кажа аз съм с шум на сърцето, който имам и до сега. При мен е открит пак горе долу по същото време като при вас, имам си го и до сега, н 34 г. съм. Като дете ми посиняваха устните при плач, не помня дали съм се уморявала, но ме бяха освободили от часовете по физическо и родителите ми не ми разрешаваха много физическа активност. Това ми донесе проблем с килограмите, който си имам и до сега. Не те съветвам да повтаряш тази грешка, ако действително се окаже, че Малчо има шум на сърцето. Последната ми диагноза е "невинен шум на сърцето". Както ми обясниха кардиолозите имамла съм толкова малък дефект, че не могат да го видят на ехографа.


*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #188 -: Август 01, 2008, 19:05:49 pm »
sunnyflower , в повечето случаи това отминава. И на майка ми са и казали, че имам шум в сърцето, но всичко отмина от само себе си.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #189 -: Август 01, 2008, 19:12:46 pm »
mini, мерси.  :D
Съни, дано страховете ти са напразни.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #190 -: Август 01, 2008, 19:58:02 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата. Дано наистина се окаже безобидно. В направлението за детски кардиолог пише че става въпрос за систоличен шум което не ми говори много какво значи систоличен, но все пак кардиолога ще потвърди във вторник. Дано, дано всичко е безобидно и не се касае за сериозен проблем и дефект на сърчицето му. От друга страна си мисля ако проблема беше сериозен то би трябвало да се види още веднага след раждането а при нас се появи сега, но незнам права ли съм в разсъжденията си. Явно доста бебенца имат такъв шум. Ще се опитам да запазя спокойствие колкото и да ми е трудно.
Благодаря ви момичета, ще пиша развитието след прегледа при кардиолога.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #191 -: Август 01, 2008, 20:48:04 pm »
Цвете, честито за детския клуб! Много е хубав.

Само моля те да ми обясниш от позицията на собественик каква е логиката на минимум 10 деца за РД.

Лейди, съображението е че затваряш клуба за рождения ден и не допускаш други хора да го посещават по време на мероприятието. Децата може да са по-малко , но се заплаща сумата като за 10, защото иначе няма сметка да се затваря целия център.

Мише и според мен едва ли е от зъбите това. Потърсете другаде причината. Дано се оправите по-бързо.

А ако не искам да го затворя? На РД на Вики имаше 3 деца плюс него. Обаждах се до близките до района ми клубове с предложението да не затварят клуба. Оказа се все тая - затворен , незатворен - плащаш за 10 деца. Това за мен е ненормална работа.  Да не говорим че в делничен ден може и едно дете да не се появи в повече.  Дори да се покаже някое или няколко деца в повече, пак бих ги приобщила към обащата глъчка и как си мислиш, че няма да почерпя с торта детенце попаднало съвсем случайно в клуба.

Излишна полемика , знам...


Благодаря ви момичета за подкрепата. Дано наистина се окаже безобидно. В направлението за детски кардиолог пише че става въпрос за систоличен шум което не ми говори много какво значи систоличен, но все пак кардиолога ще потвърди във вторник. Дано, дано всичко е безобидно и не се касае за сериозен проблем и дефект на сърчицето му. От друга страна си мисля ако проблема беше сериозен то би трябвало да се види още веднага след раждането а при нас се появи сега, но незнам права ли съм в разсъжденията си. Явно доста бебенца имат такъв шум. Ще се опитам да запазя спокойствие колкото и да ми е трудно.
Благодаря ви момичета, ще пиша развитието след прегледа при кардиолога.


Аз минах по този път със "шума" на сърцето. Систолен означава предкамерен /май/. Незнам при какъв детски кардиолог ще го водите, обаче трябва да се направи ЕКГ и ехокардиография. При нас проблема за шума е фалшива хорда в лява камера - което означава, че едно мускулче е разположено на пътя на кръвотока и при отварянето и затварянето на камерата на сърцето това мускулно влакно "свири". Незнам как да ти го обясня, доктора ми го обясни на монитора, докато гледа Вики.
При екохардиография се следи за:
- дали сърцето е двукамерно с Д бримка на ситус солитус;
- системно венозно и белодробно вливане;
- прадиредсърдно-камерно и камерно-артериално съотвествие;
- интакнти прегради;
- размери на кухините;
- други които и аз не разбирам, не съм детски кардиолог все пак.

За мен доктор Спасов си остава най-добрия детски кардиолог, защото ми обясни като на малоумник, че всичко е наред.  Този шум може да изчезне, но може и никога да не изчезне, но няма патология.
Това беше и доктора, който ми направи и феталната екокардиография. Абе с две думи, шапка му свалям на доктор Спасов.
« Последна редакция: Август 01, 2008, 21:11:58 pm от lady_11 »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #192 -: Август 01, 2008, 22:30:03 pm »
Лейди, не си много права. Как ще затворят клуб за две деца?  :? И откъде знаеш какви ще са останалите посетители на клуба  8O, та и торта ще им даваш. За да е така, значи има защо, ако не ти изнася, просто няма да отидеш там, нали :wink:.
Знам, че повечето смятате, че рождения ден трябва да е с 1-2 гостенчета, но като имам толкова много приятели, ще поканя всичките, и въобще не вярвам това да се отрази толкова зле на момчетата ми.
Верно, полемиката е излишна. Поздравявам Цветелина още веднъж, и момичето е толкова скромно, и дай ние сега да го изядем. :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #193 -: Август 01, 2008, 22:35:31 pm »
Знам, че повечето смятате, че рождения ден трябва да е с 1-2 гостенчета, но като имам толкова много приятели, ще поканя всичките, и въобще не вярвам това да се отрази толкова зле на момчетата ми.

Аз даже никакви гостенчета не съм смятала и така стоят нещата при мен, че нямам желание за много приятели, обаче децата от градинката, които са на възраст 5-6-7 год., толкова обичат и се радват на Криси, че се наговаряха как ще са и на РД, купиха и подарък предварително. Криси също ги харесва много, особено едно момиченце - Ани! Казва й името съвсем ясно и отчетливо, толкова хубаво, а моето име още не казва :) Как да не ги поканя. Имаше 10 дечица, майки, лудница, а моята мома хем не се наспа след обяд, а беше токова весела и доволна.

Иначе за клубчето, наистина е много хубаво, има резон в това да се изисква бройка на деца.
« Последна редакция: Август 01, 2008, 22:40:01 pm от Nina »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #194 -: Август 01, 2008, 22:44:00 pm »
Как да не ги поканя. Имаше 10 дечица, майки, лудница, а моята мома хем не се наспа след обяд, а беше токова весела и доволна.


Ами, аз затова говоря. А и в крайна сметка пак опираме до личния избор. Тъпо ми е, че сега ние решаваме вместо тях  :?, но пък после /след 15-20 години/ ще ни го връщат  :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #195 -: Август 01, 2008, 23:12:57 pm »
Sunny,стискам палци страховете ти да са неоснователни.Дано кардиологът те успокои.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #196 -: Август 02, 2008, 00:08:41 am »
Бяхме на РД през зимата в такъв клуб, то по скоро беше огромно хале, с много детски и все големи съоръжения, в единия край имаше нещо като обособени маси, нещо като отделни сепарате, които се използаваха за РД, освен нашия се празнуваха още 3, отделно залото хале беше бъкано от народ и толкова шумно, от детска глъч,  че не си чуваш мислите :D

Първия РД на дъщеря ми беше комбинация и с кръщене, поканихме 14 души роднини и приятели, само възрастни, в двора на заведението имаше детски кът с клатещи се колички и др. Дара беше обградена непрекъснато от внимание на баби дядовци и други и беше супер щастлива. Не съм забелязала да се е изнервила или превъзбудила, но тя си е така нон стоп откакто сме в БГ, вече 2 месеца, безкрайна върволиза от хора, които искат да я видят и и се радват, а тяколкото е по център на внимание, толкова е по на върха на щастието :D :D
Не мисля, че на бебето му пука на 1 год дали празнува с деца или възрасни. За мен 1я РД е по скоро празник на родителите, тяхната радост и сбъдната мечта, да видят бебето си пораснало, след една година трепети, така че по резонно е да пшразнуват те отколкото детето. Мое мнение
Поздрави

Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #197 -: Август 02, 2008, 07:45:24 am »
Ини, честито  :bighug: Лека бременност :lol:

И да беше си пуснала отделна тема, че така ей такива кат мен ще пропуснат новината.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #198 -: Август 02, 2008, 08:40:02 am »
Верно, полемиката е излишна. Поздравявам Цветелина още веднъж, и момичето е толкова скромно, и дай ние сега да го изядем. :wink:

Моля да бъда извинена, ако не съм била разбрана правилно. Не нападам Цвети по какъвто и да било начин, просто исках да ми обясни нещата от позицията на собственик на детски клуб. Цвети, ако съм те засегнала с въпроса си - приеми извиненията ми.

Каси, другите изложени от теб тези не желая да обсъждам. Всяка майка решава кое е добре или не за собственото и дете/деца.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #199 -: Август 02, 2008, 10:46:14 am »
Съни,
слушай сега, мила. Първо се успокой. Мисля, че и другите преди мен са успели да те успокоят.
На Михаела и откриха шум, на един месец. Тя престоя в болница от раждането си до 30 ия ден поради недоносеност и въпросният шум се появи 2-3 дни след изписването. Педиатърката го чу на слушалка и ни прати при детски кардиолог. Оказа се, че шумът е функционален. Дължеше се на по-бавно затваряне на ...не помня на кое точно, което е свързано с недоносеността. След около месец шумът беше изчезнал.
До тук добре. Миналата седмица по време на прегледа, отново се установи шум, можело и да е функционален, можело да се държи на анемия, често срещана при недоносени деца. Затова пуснахме ПКК и диференциално броене /това пак е кръвно изследване/ да се види анемия ли е, какво е. И тези дни пак сме при кардиолог.
Искам да ти кажа, че сега този път въобще не съм се шашнала. Днес ще взема резултатите от изследванията. Но пък дори и да има малко нисък хемоглобин, какво от това - аз съм си така цял живот. А детето ми е изключително енергично и жизнено, рита с крака, мята ръце, обръща се, надига се, хили се и има червени бузи, сякаш съм и слагала руж. Така че, не прилича на анемично.

Съни, спокойно, едва ли ще е нещо толкова стряскащо. Дано се окаже функционален шум.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #200 -: Август 02, 2008, 10:53:52 am »
Ха така, тамън за този шум и аз казвам, че е често срещан при бебетата и изчезва до около 3 месец, така ми обясни на мен педиатърката в Селена. Само където тя ми спомена като че ли физиологичен, но няма да споря, не претендирам да съм спец в областта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #201 -: Август 02, 2008, 13:07:12 pm »
И Тони все още има лек функционален шум, при нас кардиолога направи няколко прегледа във  времето, като само първият път ЕКГ. Според д-р Бърди е добре да се направи и ехокардиография, което за жителите на провицията няма как да стане. Щях да направя в София ако се налагаше, но кардиолога и педиатрите ме увериха че не е нужен. Аз също съм била с функционелн шум и някъде през пубертета изчезна.

Честито на новите бременелки, леко и приятно дебелееене.
Живи и здрави дечица за финал. Възхищавам ви се, аз нямам такъв кураж и сили.

Честито и на Цвети за осъществената прекрасна идея за децата ни. Нека да върви по вода бизнеса и без неприятни емоции.

Ние сме почти вече здрави пу-пу-пу  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #202 -: Август 03, 2008, 04:48:17 am »
Благодаря ви за подкрепата момичета, явно при доста дечица се среща този шум. Във вторник ще знам какво е положението при моя бебо, дано е безобидно, до тогава ще се старая да не си мисля лоши неща и да не се тревожа.

Лека неделя от мен момичета.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #203 -: Август 03, 2008, 08:24:16 am »
:hug2:Съни , късмет за детенце!Дано всичко е наред и успокойш майчиното си сърце!

Мой Миташкин започва да се пооправя, кашлицата понамаля остават само секретите!
А за това, че не са зъби прави бяхте, болно си ми бе детето!
Ние не сме в София в момента и търся тук частна лаборатория да им пусна на тея носни гадини едно изследване!
И понеже ми е за първи път, ще' ли да ми дадете насоки как да действам!?
Благодарим дружно предварително!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #204 -: Август 03, 2008, 08:31:22 am »
Мише, има една лаборатория зад Ален Мак (малка уличка), но днес не работи - аз там ходя - то е първи етаж на една къща - Унидиамед се казваше или нещо подобно. Другата, която се сещам е в долния десен ъгъл на улицата на поликлиниката (като застанеш с лице) мисля, че беше Виталаб. И там можеш да отидеш.
Но мисля, че поне 4-5 дни ще отнеме да стане изследването.
Хайде Миташки да спира с тез кашлици и да ходим на Аквапарк  :D

Съни, дано нещата са нормални - силно се надявам за това!!!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #205 -: Август 03, 2008, 13:55:43 pm »
Момичета, просто съм се хванала за главата и не знам, какво да правя с това бебе - не понася външни хора у дома, ама изобщо не ги понася - днес дойде един семеен приятел и тя като ревна - от 12,20 ч. до 13,30 ч., отказа да яде, приятеля отиде с мъж ми да пие бира на вън, но и това не помогна - час и 10 минути се дра, направо изпадна в истерия. И това не е за първи път, но толкова дълго и продължително не е било до сега. Сега спи, но на сън приревава и прискърцва. Как да го променя - пробвахме да пообикаляме - вчера бяхме на Витоша, днес на Панчарево - на вън проблеми няма, но у дома външен човек не може да стъпи. Имал ли е някой друг подобен проблем и как се справихте? Не можем да спрем да се виждаме с хората, само защото тя не ги понася.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #206 -: Август 03, 2008, 14:54:08 pm »
Фоксче, не сме имали подобен проблем - категорична ли си, че това е причината за истериите?
ако това ще те успокои - детето ще смени много от навиците си, поведението, отношението към нещата и т.н., така че най-вероятно това също ще се израсте и промени. дотогава се срещайте с приятелите си на вън. или пробвайте да дойде някое детенце - помня, че ми направи силно впечатление от колко малко бебе Симона различаваше децата от възрастните хора - много се ентусиазираше и радваше в присъствието на деца.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #207 -: Август 03, 2008, 14:59:42 pm »
Фокси, на мен ми се е случвало два пъти с Алекс - с един приятел, с който се познава от бебе още. Не беше го виждал около месец и понеже прилича на мъжа ми - носи очила като него, горе-долу са еднакви на ръст, та той се стресна. Явно ги обърка. Да не би да смесва образите или да го е сбъркала с баща си? Понякога - брада, очила, по-висок глас могат да стреснат децата и да предизвикат такива истерични реакции. Само на мъже ли реагира така или и на жени?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #208 -: Август 03, 2008, 15:25:53 pm »
Фоксче, при нас имаше нещо подобно, и то с майка ми.
Като идваше на гости, Александра плачеше около 15 до 30 минути. Но след това се успокояваше и започваха веселбата. Но докато се успокои детето, помолих майка ми да не и обръща никакво внимание, защото Алекс се стряскаше допълнително и рева се превръщаше в истерия. Проблема го реших, като помолих бабата да идва по-често на гости.
Отделно от това, някъде бях чела че има период във втората половина на първата годинка, в който бебетата искат само мама и плачат от всякакви други хора.
Според мен трябва време, за да отмине това. И може би да бъде показано на детето че въпреки че ни идват гости, това няма да се отрази на вниманието, което им отделяме. При нас поне това работи.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #209 -: Август 03, 2008, 18:13:43 pm »
Ох, не се случва за първи път - случи се с майка ми, свекърва ми, с брата на мъж ми (всички са идвали при нея от много малка), със снаха ми и сега с този мъж. Май ситната не обича да се надвесят над нея и да й говорят чужди хора - тогава изпада в истерия. Дано премине, че аз мисля от ноември да я оставям на детегледачка. Но толкова дълга и продължителна истерия не е била до сега - чак забрави да диша и виеше като сирена, а иначе е толкова усмихнато бебе, че просто в такъв момент не знам, какво да правя.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #210 -: Август 03, 2008, 19:36:04 pm »
Момичета и аз имам проблем! Стилияна от известно време като види лъжица и започва да се върти, да стиска устата и да бута с ръка. Това при всякакъв вид храна. Сменях лъжичките не помогна. Едва ако успея да й дам една лъжичка, разбира, че й харесва и започва да си яде нормално, но понякога е невъзможно да й дам даже трошичка :? Някой да е имал подобен проблем? Ще съм благодарна на всякакви съвети!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #211 -: Август 03, 2008, 21:37:39 pm »
Слава богу синовете ми са контактни и не се стряскат от хора, напротив врещят, радват се, играят. Дано е така и занапред. А и с други дечица се закачат. Не са и злояди, при вида на лъжица треперят.
Желая на мамите да се справят с тези проблеми по-скоро.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #212 -: Август 03, 2008, 22:18:43 pm »
Mari_Pz, Дара беше така след като се опитах да й дам брокули, но спря след като видя, че повече няма брокули - около седмица по-късно.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #213 -: Август 03, 2008, 22:51:52 pm »
Момичета, просто съм се хванала за главата и не знам, какво да правя с това бебе - не понася външни хора у дома, ама изобщо не ги понася - днес дойде един семеен приятел и тя като ревна - от 12,20 ч. до 13,30 ч., отказа да яде, приятеля отиде с мъж ми да пие бира на вън, но и това не помогна - час и 10 минути се дра, направо изпадна в истерия. И това не е за първи път, но толкова дълго и продължително не е било до сега. Сега спи, но на сън приревава и прискърцва. Как да го променя - пробвахме да пообикаляме - вчера бяхме на Витоша, днес на Панчарево - на вън проблеми няма, но у дома външен човек не може да стъпи. Имал ли е някой друг подобен проблем и как се справихте? Не можем да спрем да се виждаме с хората, само защото тя не ги понася.

Фоксче, ами никак не справихме с проблема. Просто тя го израсна. Беше някъде на около 6 месеца Юлия не само като изпадаше в истерия към някой от непознатите посетители в къщи, но и ако се озове в друга къща осен нашата, дори в апартамента на родителите ми, в който преди това бяхме я водили често. Но кагато отидохме на гости на свекървата първата вечер имаше истерия, на следващите дни нямаше проблем. Като се прибрахме първата вечер обаче пак имаше истерия. Най-интересното беше, че с посещението на обществени места нямаше проблем. Водили сме я на ресторант по същото време и не е правила проблем. Някъде до годинката отмина.


Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #214 -: Август 03, 2008, 23:14:49 pm »
Касси, малката също до въпросният момент, само като си видеше купичката, от която яде и започваше "ам, ам, ам.." и така докато не започна да я храня, обаче изведнъж край 8O
Фоксче, да ама аз нови, непознати храни не съм давала, за да започне да го прави.
Незнам защо!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #215 -: Август 04, 2008, 06:15:22 am »
Касси, малката също до въпросният момент, само като си видеше купичката, от която яде и започваше "ам, ам, ам.." и така докато не започна да я храня, обаче изведнъж край 8O
Фоксче, да ама аз нови, непознати храни не съм давала, за да започне да го прави.
Незнам защо!

Нещо си променила в храната, което не се харесва по вкус според мен.