0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #160 -: Юли 31, 2008, 19:20:37 pm »
ee, не
ще се местим всички към Софето- то не са детски клубове, частни ясли и ДГ и навсякъде сме с връзки
аз като един любител на готвенето се самопредлагам да готвя, ама само под зоркия поглед и одобрените рецептите на Джам, че е най на "ти" със захранването и храненето на децата  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #161 -: Юли 31, 2008, 21:22:19 pm »
Цвете, честито за детския клуб! Много е хубав.

Само моля те да ми обясниш от позицията на собественик каква е логиката на минимум 10 деца за РД.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #162 -: Юли 31, 2008, 22:14:11 pm »
Ееееееее, Ини, доживях :lol: тамън щях да те посоча вече :D
Леки оставащи месеци, и най-прекрасното бебче!

Cvetelina, клуба е страхотен! Успех!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #163 -: Юли 31, 2008, 22:23:57 pm »
А за частната детска градина и ясла- аз съм кандидат-педагог.Така,че ме впишете в персонала :wink:

Тъкмо мислех да ходатайствам за тебе и ти ме изпревари.  :lol:


*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #164 -: Юли 31, 2008, 23:47:43 pm »
току виж съм се стегнала да реша проблема и с лелята.

Kak? И StefiZ ли мислиш да въвлечеш  :mrgreen:

Шегувам се  :lol:

То така на шега, на майтап, току виж сте организирали съвместен бизнес!

лелята такъв номер ми спретна преди няколко месеца, че още ми се вдигна кръвното като се сетя! Сега мисля едно дело за делба да и заформя, а пък ако съда не може да се справи с нея ще викам StefiZ  :lol: После ще се обадим и на Теоха и mini.



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #165 -: Август 01, 2008, 04:49:15 am »

Привет и от нас в тази късна доба!
Първо искам да честитя на Ини, Гери и Ганета-
Честито смели  :flower: Дами, нека всичко до финала на втората ви Олимпиада премине леко и плавно и се родят три  :sunshine:ви  Зачатъчни бръмбъзъка!

Мами дайте едно рамо!
На Миташкин, вероятно му избиват зъби, но тази дейност е свързана с такава кашлица и пълен нос, че мира няма!
Лиги текат, нощем няма как да излизат навън и сутрин е страшно...
Кашля и киха и докато не изчисти милия, няма спирка плаче и кашля!
Гърди чисти, гърло също спокойно, през ден ходя да му слушат гърдите!
Давам сиропче Мукоплант за кашлицата, а носа промивам със стеримар и след като изкиха всичко капвам Виброцил.
Сега след един час мъка, заспа милото ми Митак, гушнал кучето Додо.
При някое детенце никнали ли са зъби по тоз сценарии или ние така сме си новатори в тази област?
Лека нощ от нас, или Добро утро, кой както му харесва!

Да са здрави децата, другото е вятър и мъгла!
Прегръщам Ви!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #166 -: Август 01, 2008, 08:19:25 am »
Мише, това мила, не са зъби, разболяло се е детенцето за жалост :( При кашлица не е задължително да се чува нещо от гърдичките, може да е ларингитна например. Заведи го на добър педиатър, и незнам от кога продължава това, но му пусни един секрет от нослето.

Габи, ако имаш нужда от помощ, с лелята де, свиркай, на среща съм :lol: :wink:
ей го и един педагок си намерихме вече, още поне двама и сме ок. ако има мед.сестра да се обажда :lol:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #167 -: Август 01, 2008, 09:02:16 am »
Мишенце, и аз не мисля, че е от зъбоникнене. И Симона е имала такава упорита кашлица и хем с чисти гърди, хем без червено гърло, но накрая си се оказа за АБ и чак тогава мина. Дано да ви се размине на вас, но и моят съвет е да търсете другаде причината.
А то не пречи да ви никне и зъбче едновременно :wink:
Да се оправя бързо Митачето!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #168 -: Август 01, 2008, 09:08:52 am »
Мише, току малката се възстановява от същата гадна изстинка. Кашляне, сополи ама нон стоп, та накрая и ние стигнахме до АБ. Така че, ме съмнява да е зъбоникнене...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #169 -: Август 01, 2008, 09:12:54 am »
нали не възпроизвеждаме тук старата легенда, че никненето на зъби може да е виновник за всякакви детски вирусни заболявания???
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #170 -: Август 01, 2008, 09:17:18 am »
Цвете, честито за детския клуб! Много е хубав.

Само моля те да ми обясниш от позицията на собественик каква е логиката на минимум 10 деца за РД.

Лейди, съображението е че затваряш клуба за рождения ден и не допускаш други хора да го посещават по време на мероприятието. Децата може да са по-малко , но се заплаща сумата като за 10, защото иначе няма сметка да се затваря целия център.

Мише и според мен едва ли е от зъбите това. Потърсете другаде причината. Дано се оправите по-бързо.
« Последна редакция: Август 01, 2008, 09:19:01 am от Cvetelina »
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #171 -: Август 01, 2008, 09:24:24 am »
Момичета, някой знае ли дали е променен размерът на неплатения отпуск след изтичането на двете години майчинство? Майка ми го ползва и си го е пуснала за 1 година, но вчера в парка една позната ме стресна, че вече бил само 6 месеца. Има ли нещо вярно в това, защото ще е много неприятно ако е така, макар че не виждам особена логика.
<br />[link=http:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #172 -: Август 01, 2008, 09:32:53 am »
Да, само 6 месеца е вече. Бащата също има право на 6 месеца неплатен отпуск. До преди 1-2 години позволяваха бащата да го прехвърли на майката, но вече не е възможно. Оправдават се с равни права на двамата родители.


Цитат
Съгласно разпоредбата на чл. 167а, ал. 1 от Кодекса на труда (КТ) след използване на платения отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст по чл. 164, ал. 1 от КТ майката, при поискване, има право да ползва неплатен отпуск в размер на 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст.
Неплатеният отпуск от 6 месеца се ползва наведнъж или на части (с продължителност не по-малка от 5 работни дни) до навършване на 8-годишна възраст на детето. Правоимащото лице подава писмено заявление до работодателя най-малко 10 работни дни преди датата, от която желае да ползва отпуска.
Редът и начинът за ползване на отпуска са подробно регламентирани в чл. 49 и сл. от Наредбата за работното време, почивките и отпуските.
Правото бащата да даде съгласието си майката да ползва неговите 6 месеца съществуваше до 31.12.2006 г. След тази дата такава възможност за “прехвърляне” на отпуска не съществува, т.е. всеки от родителите има право на 6 месеца.
« Последна редакция: Август 01, 2008, 10:04:28 am от sia »
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #173 -: Август 01, 2008, 10:01:13 am »
Гледам, че се е заформирала яка група бизнесменки :) Явно всички минаваме през подобни мечти за собствени детски градини...  :lol: Не искам да ви попарвам ентусиазма, но ако се поразровите и прочетете какви изисквания и условия има, ще разберете, защо подобен вид детски заведения не никнат като гъби-аптеки ;)
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #174 -: Август 01, 2008, 12:01:30 pm »

sia,  благодаря ти за изчерпателния отговор. Ами това е супер неприятно. Бях планирала Мия да тръгне живот и здраве направо на градина като навърши 3, а сега това ми идва супер неочаквано. Ей, защо веднъж поне не измислят нещо като хората.... :balk_150:
<br />[link=http:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #175 -: Август 01, 2008, 12:13:19 pm »
Това е заради приравняване на законите ни към европейското право. Отделен е въпроса, че преписват без да отчетат чисто бългаските традиции. Къде го тоя татко дето ще си вземе половин година отпуск, че и неплатен на всичкото отгоре. Не че няма такива. Ама те го правят, примерно, защото майката е по-добре заплатена и те излизат по майчинство за целия срок на отпуска за раждане и гледане на малко дете до 2 години, докато майката изкарва парите. Има двама трима татковци в градинката при ритуална зала в Красно село. Но те си гледат децата от малки.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #176 -: Август 01, 2008, 13:39:37 pm »
оооо, Сийка, мерсаж за инфото и от мен. тъкмо исках майка ми да ползва няколко месеца от третата година неплатен, за да видим Криси как ще свикне с яслата.



Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #177 -: Август 01, 2008, 14:04:42 pm »
Според счетоводителката ни обаче, това още не е прието, а и като го приемат, ние ще сме заварено положение и няма да важи за нас. много се надявам да е така наистина.
<br />[link=http:
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #178 -: Август 01, 2008, 15:20:44 pm »
За съжаление разпоредбата на чл.167а от Кодекса на труда е в сила от 01.08.2004г.
http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=1594373121
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #179 -: Август 01, 2008, 15:55:21 pm »
Днес подадох молбата за майчинството до навършване на двете годинки. Питах за варианта да се върна отпуск известно време, но за да вземам актуализираната си заплата, трябва да работя 1 месец  :?. Пиша това, понеже говорихме по този въпрос по-горе в темата.
И да се похваля, след 4 часа чакане в КАТ, вече съм с подновена шофьорска книжка.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!