0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #200 -: Август 02, 2008, 10:53:52 am »
Ха така, тамън за този шум и аз казвам, че е често срещан при бебетата и изчезва до около 3 месец, така ми обясни на мен педиатърката в Селена. Само където тя ми спомена като че ли физиологичен, но няма да споря, не претендирам да съм спец в областта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #201 -: Август 02, 2008, 13:07:12 pm »
И Тони все още има лек функционален шум, при нас кардиолога направи няколко прегледа във  времето, като само първият път ЕКГ. Според д-р Бърди е добре да се направи и ехокардиография, което за жителите на провицията няма как да стане. Щях да направя в София ако се налагаше, но кардиолога и педиатрите ме увериха че не е нужен. Аз също съм била с функционелн шум и някъде през пубертета изчезна.

Честито на новите бременелки, леко и приятно дебелееене.
Живи и здрави дечица за финал. Възхищавам ви се, аз нямам такъв кураж и сили.

Честито и на Цвети за осъществената прекрасна идея за децата ни. Нека да върви по вода бизнеса и без неприятни емоции.

Ние сме почти вече здрави пу-пу-пу  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #202 -: Август 03, 2008, 04:48:17 am »
Благодаря ви за подкрепата момичета, явно при доста дечица се среща този шум. Във вторник ще знам какво е положението при моя бебо, дано е безобидно, до тогава ще се старая да не си мисля лоши неща и да не се тревожа.

Лека неделя от мен момичета.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #203 -: Август 03, 2008, 08:24:16 am »
:hug2:Съни , късмет за детенце!Дано всичко е наред и успокойш майчиното си сърце!

Мой Миташкин започва да се пооправя, кашлицата понамаля остават само секретите!
А за това, че не са зъби прави бяхте, болно си ми бе детето!
Ние не сме в София в момента и търся тук частна лаборатория да им пусна на тея носни гадини едно изследване!
И понеже ми е за първи път, ще' ли да ми дадете насоки как да действам!?
Благодарим дружно предварително!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #204 -: Август 03, 2008, 08:31:22 am »
Мише, има една лаборатория зад Ален Мак (малка уличка), но днес не работи - аз там ходя - то е първи етаж на една къща - Унидиамед се казваше или нещо подобно. Другата, която се сещам е в долния десен ъгъл на улицата на поликлиниката (като застанеш с лице) мисля, че беше Виталаб. И там можеш да отидеш.
Но мисля, че поне 4-5 дни ще отнеме да стане изследването.
Хайде Миташки да спира с тез кашлици и да ходим на Аквапарк  :D

Съни, дано нещата са нормални - силно се надявам за това!!!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #205 -: Август 03, 2008, 13:55:43 pm »
Момичета, просто съм се хванала за главата и не знам, какво да правя с това бебе - не понася външни хора у дома, ама изобщо не ги понася - днес дойде един семеен приятел и тя като ревна - от 12,20 ч. до 13,30 ч., отказа да яде, приятеля отиде с мъж ми да пие бира на вън, но и това не помогна - час и 10 минути се дра, направо изпадна в истерия. И това не е за първи път, но толкова дълго и продължително не е било до сега. Сега спи, но на сън приревава и прискърцва. Как да го променя - пробвахме да пообикаляме - вчера бяхме на Витоша, днес на Панчарево - на вън проблеми няма, но у дома външен човек не може да стъпи. Имал ли е някой друг подобен проблем и как се справихте? Не можем да спрем да се виждаме с хората, само защото тя не ги понася.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #206 -: Август 03, 2008, 14:54:08 pm »
Фоксче, не сме имали подобен проблем - категорична ли си, че това е причината за истериите?
ако това ще те успокои - детето ще смени много от навиците си, поведението, отношението към нещата и т.н., така че най-вероятно това също ще се израсте и промени. дотогава се срещайте с приятелите си на вън. или пробвайте да дойде някое детенце - помня, че ми направи силно впечатление от колко малко бебе Симона различаваше децата от възрастните хора - много се ентусиазираше и радваше в присъствието на деца.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #207 -: Август 03, 2008, 14:59:42 pm »
Фокси, на мен ми се е случвало два пъти с Алекс - с един приятел, с който се познава от бебе още. Не беше го виждал около месец и понеже прилича на мъжа ми - носи очила като него, горе-долу са еднакви на ръст, та той се стресна. Явно ги обърка. Да не би да смесва образите или да го е сбъркала с баща си? Понякога - брада, очила, по-висок глас могат да стреснат децата и да предизвикат такива истерични реакции. Само на мъже ли реагира така или и на жени?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #208 -: Август 03, 2008, 15:25:53 pm »
Фоксче, при нас имаше нещо подобно, и то с майка ми.
Като идваше на гости, Александра плачеше около 15 до 30 минути. Но след това се успокояваше и започваха веселбата. Но докато се успокои детето, помолих майка ми да не и обръща никакво внимание, защото Алекс се стряскаше допълнително и рева се превръщаше в истерия. Проблема го реших, като помолих бабата да идва по-често на гости.
Отделно от това, някъде бях чела че има период във втората половина на първата годинка, в който бебетата искат само мама и плачат от всякакви други хора.
Според мен трябва време, за да отмине това. И може би да бъде показано на детето че въпреки че ни идват гости, това няма да се отрази на вниманието, което им отделяме. При нас поне това работи.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #209 -: Август 03, 2008, 18:13:43 pm »
Ох, не се случва за първи път - случи се с майка ми, свекърва ми, с брата на мъж ми (всички са идвали при нея от много малка), със снаха ми и сега с този мъж. Май ситната не обича да се надвесят над нея и да й говорят чужди хора - тогава изпада в истерия. Дано премине, че аз мисля от ноември да я оставям на детегледачка. Но толкова дълга и продължителна истерия не е била до сега - чак забрави да диша и виеше като сирена, а иначе е толкова усмихнато бебе, че просто в такъв момент не знам, какво да правя.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #210 -: Август 03, 2008, 19:36:04 pm »
Момичета и аз имам проблем! Стилияна от известно време като види лъжица и започва да се върти, да стиска устата и да бута с ръка. Това при всякакъв вид храна. Сменях лъжичките не помогна. Едва ако успея да й дам една лъжичка, разбира, че й харесва и започва да си яде нормално, но понякога е невъзможно да й дам даже трошичка :? Някой да е имал подобен проблем? Ще съм благодарна на всякакви съвети!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #211 -: Август 03, 2008, 21:37:39 pm »
Слава богу синовете ми са контактни и не се стряскат от хора, напротив врещят, радват се, играят. Дано е така и занапред. А и с други дечица се закачат. Не са и злояди, при вида на лъжица треперят.
Желая на мамите да се справят с тези проблеми по-скоро.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #212 -: Август 03, 2008, 22:18:43 pm »
Mari_Pz, Дара беше така след като се опитах да й дам брокули, но спря след като видя, че повече няма брокули - около седмица по-късно.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #213 -: Август 03, 2008, 22:51:52 pm »
Момичета, просто съм се хванала за главата и не знам, какво да правя с това бебе - не понася външни хора у дома, ама изобщо не ги понася - днес дойде един семеен приятел и тя като ревна - от 12,20 ч. до 13,30 ч., отказа да яде, приятеля отиде с мъж ми да пие бира на вън, но и това не помогна - час и 10 минути се дра, направо изпадна в истерия. И това не е за първи път, но толкова дълго и продължително не е било до сега. Сега спи, но на сън приревава и прискърцва. Как да го променя - пробвахме да пообикаляме - вчера бяхме на Витоша, днес на Панчарево - на вън проблеми няма, но у дома външен човек не може да стъпи. Имал ли е някой друг подобен проблем и как се справихте? Не можем да спрем да се виждаме с хората, само защото тя не ги понася.

Фоксче, ами никак не справихме с проблема. Просто тя го израсна. Беше някъде на около 6 месеца Юлия не само като изпадаше в истерия към някой от непознатите посетители в къщи, но и ако се озове в друга къща осен нашата, дори в апартамента на родителите ми, в който преди това бяхме я водили често. Но кагато отидохме на гости на свекървата първата вечер имаше истерия, на следващите дни нямаше проблем. Като се прибрахме първата вечер обаче пак имаше истерия. Най-интересното беше, че с посещението на обществени места нямаше проблем. Водили сме я на ресторант по същото време и не е правила проблем. Някъде до годинката отмина.


Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #214 -: Август 03, 2008, 23:14:49 pm »
Касси, малката също до въпросният момент, само като си видеше купичката, от която яде и започваше "ам, ам, ам.." и така докато не започна да я храня, обаче изведнъж край 8O
Фоксче, да ама аз нови, непознати храни не съм давала, за да започне да го прави.
Незнам защо!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #215 -: Август 04, 2008, 06:15:22 am »
Касси, малката също до въпросният момент, само като си видеше купичката, от която яде и започваше "ам, ам, ам.." и така докато не започна да я храня, обаче изведнъж край 8O
Фоксче, да ама аз нови, непознати храни не съм давала, за да започне да го прави.
Незнам защо!

Нещо си променила в храната, което не се харесва по вкус според мен.