0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #180 -: Август 01, 2008, 16:07:35 pm »
Каси, ако не се върнеш, а си пуснеш отпуска ще взимаш заплатата от преди да излезеш в болнични. Едва ли актуализцията ти е толкова голяма, а заплата със сигурност е доста повече от 220 лв. :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #181 -: Август 01, 2008, 17:09:53 pm »
Каси, ако не се върнеш, а си пуснеш отпуска ще взимаш заплатата от преди да излезеш в болнични. Едва ли актуализцията ти е толкова голяма, а заплата със сигурност е доста повече от 220 лв. :wink:

Да, знам, Стефи. Не е никак голяма. Имаш ли представа колко процента се взема по време но отпуск, че вече съм забравила  :?. Сега данъка и другите удръжки колко са? А всъщност за кой болничен става въпрос, защото на мен увеличението ми е от 01.10. :wink:, а родих на 15.10.2007г. Благодаря.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #182 -: Август 01, 2008, 17:11:03 pm »
Искам и аз в детската градина :D
не съм педагог нито медицинска сестра, така че към съдружниците се ориентирам, ако има свободни места :oops:

а къде видяхте детския център на цветелина?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #183 -: Август 01, 2008, 17:55:45 pm »
Kаси, за болничния се взема база 6 месеца назад от месеца в който излизаш в 45 дневен болничен, значи ако си излязла септември в болничен за бременност и раждане, базовата ти заплата ще е за август и тази ще ти е заплатата първия месец в който се върнеш на работа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #184 -: Август 01, 2008, 17:59:28 pm »
От вас детската градина - на мен дайте лелята... :D Вкарвам я в пътя за около ден, ден и половина!!!
В очакване ....
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #185 -: Август 01, 2008, 18:22:22 pm »
Здравейте момичета,

Много съм тъжна, притеснена и изплашена. Вчера водих бебо за първите му ваксини и за профилактичен преглед. Малчо е добре наддава в нормите и е пораснал колкото трябва. За жалост докато Доктора го преслушваше чу че има шум в сърчицето и аз изпаднах в ужас и сега във вторник ще ходим на детски кардиолог. Док. каза, че няма нищо притеснително и че голяма част от бебетата имат шум в сърцето който е безобиден и с времето бебето го израства и всичко се оправя от самосебе си, съшо спомена обаче, че в много редки случаи това може да се дължи на по сериозен проблем като някакви вродени дефекти които изискват лечение или операция. Моля се на Господ всичко да е наред и този шум да се окаже от безобидния, но така ми се е свила душата, толкова ми е мъчно и ме боли сърцето от мъка и се питам защо все нещо което да ни тормози и да се притесняваме има, неможели да си живеем щастливо и без тревоги. Някои от вас има ли информация за шум в сърцето при бебета? Ще съм ви благодарна да споделите ако знаете нещо по въпроса или ако сте се сблъсквали с такъв проблем.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #186 -: Август 01, 2008, 18:29:49 pm »
Съни, до третия месец се изчиства този шум, ако изобщо го има.
При Стефания първи и втори месец нямаше нищо, на третия месец изведнъж заявиха, че имала шум и от тогава нищо не са казали. Запази спокойствие до колкото можеш, аз до голяма имах систоличен шум на сърцето- единствения ми проблем беше с тичането /особенно в училище/, уморявах се бързо и не можех да тичам много бързо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #187 -: Август 01, 2008, 18:45:14 pm »
sunnyflower, най-важното в момента е да запазиш спокойствие и да посетите добър кардиолог. Леко ще поправя мини: безобидния шум обикновено изчезва до пуберетета. Ако кардиолога каже, че няма дефекти, значи няма сериозен проблем. Да ти кажа аз съм с шум на сърцето, който имам и до сега. При мен е открит пак горе долу по същото време като при вас, имам си го и до сега, н 34 г. съм. Като дете ми посиняваха устните при плач, не помня дали съм се уморявала, но ме бяха освободили от часовете по физическо и родителите ми не ми разрешаваха много физическа активност. Това ми донесе проблем с килограмите, който си имам и до сега. Не те съветвам да повтаряш тази грешка, ако действително се окаже, че Малчо има шум на сърцето. Последната ми диагноза е "невинен шум на сърцето". Както ми обясниха кардиолозите имамла съм толкова малък дефект, че не могат да го видят на ехографа.


*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #188 -: Август 01, 2008, 19:05:49 pm »
sunnyflower , в повечето случаи това отминава. И на майка ми са и казали, че имам шум в сърцето, но всичко отмина от само себе си.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #189 -: Август 01, 2008, 19:12:46 pm »
mini, мерси.  :D
Съни, дано страховете ти са напразни.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #190 -: Август 01, 2008, 19:58:02 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата. Дано наистина се окаже безобидно. В направлението за детски кардиолог пише че става въпрос за систоличен шум което не ми говори много какво значи систоличен, но все пак кардиолога ще потвърди във вторник. Дано, дано всичко е безобидно и не се касае за сериозен проблем и дефект на сърчицето му. От друга страна си мисля ако проблема беше сериозен то би трябвало да се види още веднага след раждането а при нас се появи сега, но незнам права ли съм в разсъжденията си. Явно доста бебенца имат такъв шум. Ще се опитам да запазя спокойствие колкото и да ми е трудно.
Благодаря ви момичета, ще пиша развитието след прегледа при кардиолога.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #191 -: Август 01, 2008, 20:48:04 pm »
Цвете, честито за детския клуб! Много е хубав.

Само моля те да ми обясниш от позицията на собественик каква е логиката на минимум 10 деца за РД.

Лейди, съображението е че затваряш клуба за рождения ден и не допускаш други хора да го посещават по време на мероприятието. Децата може да са по-малко , но се заплаща сумата като за 10, защото иначе няма сметка да се затваря целия център.

Мише и според мен едва ли е от зъбите това. Потърсете другаде причината. Дано се оправите по-бързо.

А ако не искам да го затворя? На РД на Вики имаше 3 деца плюс него. Обаждах се до близките до района ми клубове с предложението да не затварят клуба. Оказа се все тая - затворен , незатворен - плащаш за 10 деца. Това за мен е ненормална работа.  Да не говорим че в делничен ден може и едно дете да не се появи в повече.  Дори да се покаже някое или няколко деца в повече, пак бих ги приобщила към обащата глъчка и как си мислиш, че няма да почерпя с торта детенце попаднало съвсем случайно в клуба.

Излишна полемика , знам...


Благодаря ви момичета за подкрепата. Дано наистина се окаже безобидно. В направлението за детски кардиолог пише че става въпрос за систоличен шум което не ми говори много какво значи систоличен, но все пак кардиолога ще потвърди във вторник. Дано, дано всичко е безобидно и не се касае за сериозен проблем и дефект на сърчицето му. От друга страна си мисля ако проблема беше сериозен то би трябвало да се види още веднага след раждането а при нас се появи сега, но незнам права ли съм в разсъжденията си. Явно доста бебенца имат такъв шум. Ще се опитам да запазя спокойствие колкото и да ми е трудно.
Благодаря ви момичета, ще пиша развитието след прегледа при кардиолога.


Аз минах по този път със "шума" на сърцето. Систолен означава предкамерен /май/. Незнам при какъв детски кардиолог ще го водите, обаче трябва да се направи ЕКГ и ехокардиография. При нас проблема за шума е фалшива хорда в лява камера - което означава, че едно мускулче е разположено на пътя на кръвотока и при отварянето и затварянето на камерата на сърцето това мускулно влакно "свири". Незнам как да ти го обясня, доктора ми го обясни на монитора, докато гледа Вики.
При екохардиография се следи за:
- дали сърцето е двукамерно с Д бримка на ситус солитус;
- системно венозно и белодробно вливане;
- прадиредсърдно-камерно и камерно-артериално съотвествие;
- интакнти прегради;
- размери на кухините;
- други които и аз не разбирам, не съм детски кардиолог все пак.

За мен доктор Спасов си остава най-добрия детски кардиолог, защото ми обясни като на малоумник, че всичко е наред.  Този шум може да изчезне, но може и никога да не изчезне, но няма патология.
Това беше и доктора, който ми направи и феталната екокардиография. Абе с две думи, шапка му свалям на доктор Спасов.
« Последна редакция: Август 01, 2008, 21:11:58 pm от lady_11 »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #192 -: Август 01, 2008, 22:30:03 pm »
Лейди, не си много права. Как ще затворят клуб за две деца?  :? И откъде знаеш какви ще са останалите посетители на клуба  8O, та и торта ще им даваш. За да е така, значи има защо, ако не ти изнася, просто няма да отидеш там, нали :wink:.
Знам, че повечето смятате, че рождения ден трябва да е с 1-2 гостенчета, но като имам толкова много приятели, ще поканя всичките, и въобще не вярвам това да се отрази толкова зле на момчетата ми.
Верно, полемиката е излишна. Поздравявам Цветелина още веднъж, и момичето е толкова скромно, и дай ние сега да го изядем. :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #193 -: Август 01, 2008, 22:35:31 pm »
Знам, че повечето смятате, че рождения ден трябва да е с 1-2 гостенчета, но като имам толкова много приятели, ще поканя всичките, и въобще не вярвам това да се отрази толкова зле на момчетата ми.

Аз даже никакви гостенчета не съм смятала и така стоят нещата при мен, че нямам желание за много приятели, обаче децата от градинката, които са на възраст 5-6-7 год., толкова обичат и се радват на Криси, че се наговаряха как ще са и на РД, купиха и подарък предварително. Криси също ги харесва много, особено едно момиченце - Ани! Казва й името съвсем ясно и отчетливо, толкова хубаво, а моето име още не казва :) Как да не ги поканя. Имаше 10 дечица, майки, лудница, а моята мома хем не се наспа след обяд, а беше токова весела и доволна.

Иначе за клубчето, наистина е много хубаво, има резон в това да се изисква бройка на деца.
« Последна редакция: Август 01, 2008, 22:40:01 pm от Nina »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #194 -: Август 01, 2008, 22:44:00 pm »
Как да не ги поканя. Имаше 10 дечица, майки, лудница, а моята мома хем не се наспа след обяд, а беше токова весела и доволна.


Ами, аз затова говоря. А и в крайна сметка пак опираме до личния избор. Тъпо ми е, че сега ние решаваме вместо тях  :?, но пък после /след 15-20 години/ ще ни го връщат  :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #195 -: Август 01, 2008, 23:12:57 pm »
Sunny,стискам палци страховете ти да са неоснователни.Дано кардиологът те успокои.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #196 -: Август 02, 2008, 00:08:41 am »
Бяхме на РД през зимата в такъв клуб, то по скоро беше огромно хале, с много детски и все големи съоръжения, в единия край имаше нещо като обособени маси, нещо като отделни сепарате, които се използаваха за РД, освен нашия се празнуваха още 3, отделно залото хале беше бъкано от народ и толкова шумно, от детска глъч,  че не си чуваш мислите :D

Първия РД на дъщеря ми беше комбинация и с кръщене, поканихме 14 души роднини и приятели, само възрастни, в двора на заведението имаше детски кът с клатещи се колички и др. Дара беше обградена непрекъснато от внимание на баби дядовци и други и беше супер щастлива. Не съм забелязала да се е изнервила или превъзбудила, но тя си е така нон стоп откакто сме в БГ, вече 2 месеца, безкрайна върволиза от хора, които искат да я видят и и се радват, а тяколкото е по център на внимание, толкова е по на върха на щастието :D :D
Не мисля, че на бебето му пука на 1 год дали празнува с деца или възрасни. За мен 1я РД е по скоро празник на родителите, тяхната радост и сбъдната мечта, да видят бебето си пораснало, след една година трепети, така че по резонно е да пшразнуват те отколкото детето. Мое мнение
Поздрави

Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #197 -: Август 02, 2008, 07:45:24 am »
Ини, честито  :bighug: Лека бременност :lol:

И да беше си пуснала отделна тема, че така ей такива кат мен ще пропуснат новината.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #198 -: Август 02, 2008, 08:40:02 am »
Верно, полемиката е излишна. Поздравявам Цветелина още веднъж, и момичето е толкова скромно, и дай ние сега да го изядем. :wink:

Моля да бъда извинена, ако не съм била разбрана правилно. Не нападам Цвети по какъвто и да било начин, просто исках да ми обясни нещата от позицията на собственик на детски клуб. Цвети, ако съм те засегнала с въпроса си - приеми извиненията ми.

Каси, другите изложени от теб тези не желая да обсъждам. Всяка майка решава кое е добре или не за собственото и дете/деца.
Re: Нова лятна седмица 28.07 - 03.08
« Отговор #199 -: Август 02, 2008, 10:46:14 am »
Съни,
слушай сега, мила. Първо се успокой. Мисля, че и другите преди мен са успели да те успокоят.
На Михаела и откриха шум, на един месец. Тя престоя в болница от раждането си до 30 ия ден поради недоносеност и въпросният шум се появи 2-3 дни след изписването. Педиатърката го чу на слушалка и ни прати при детски кардиолог. Оказа се, че шумът е функционален. Дължеше се на по-бавно затваряне на ...не помня на кое точно, което е свързано с недоносеността. След около месец шумът беше изчезнал.
До тук добре. Миналата седмица по време на прегледа, отново се установи шум, можело и да е функционален, можело да се държи на анемия, често срещана при недоносени деца. Затова пуснахме ПКК и диференциално броене /това пак е кръвно изследване/ да се види анемия ли е, какво е. И тези дни пак сме при кардиолог.
Искам да ти кажа, че сега този път въобще не съм се шашнала. Днес ще взема резултатите от изследванията. Но пък дори и да има малко нисък хемоглобин, какво от това - аз съм си така цял живот. А детето ми е изключително енергично и жизнено, рита с крака, мята ръце, обръща се, надига се, хили се и има червени бузи, сякаш съм и слагала руж. Така че, не прилича на анемично.

Съни, спокойно, едва ли ще е нещо толкова стряскащо. Дано се окаже функционален шум.

Бъдете добри и не губете кураж! :)