0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #80 -: Януари 15, 2009, 15:13:40 pm »
Grace, и аз така ги виждам нещата.
Малко гадно ще се получи, когато ни попитат какво мислят родителите ни за желанието ни да осиновим, и ние трябва да кажем, че не знаят. Това ще породи въпроси, сигурна съм, но ще се постараем да не навлизаме в подробности.
Категорично НЕ смятам да лъжа обаче.
         Equally Destructive
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #81 -: Януари 15, 2009, 16:14:52 pm »
Според мене ако сте спокойни и сигурни в решението (и във възгледите) си, няма как да възникне проблем... Ваше право е да прецените, кога да кажете на родителите си.
Важното е да покажете, че знаете какво искате и правите...
Успех!  :D
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #82 -: Януари 15, 2009, 18:50:34 pm »
И при нас едната среща беше само и изцяло посветена на семейството, в което сме израстнали, взаимоотношения и т.н.Хич не беше формална.
Виждам, че си намерила отговора за себе си. Успех ти желая!  :D
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #83 -: Януари 16, 2009, 09:10:11 am »
И аз не харесвам начина на възпитание и възгледите на родителите си. И аз мислех, че ще бъдем различни от тях, но... станах майка и с изненада откривам, че от време на време се държа като тях. Има неща, които са залегнали в нас още от най-ранната ни възраст и когато станем родители следваме част от модела на нашето възпитание, дори да е една малка част. Колкото и да се стараем да бъдем различни, откриваме, че в някои отношения възпитанието, което са ни дали е било правилно.
Затова социалните разпитват за средата, в която си израснал. Тях най-вече ги интересува модела на възпитание - били ли са те, как са решавали проблемите - с разговори или с наказания и т.н. Основните, съществени неща от възпитанието е ясно, че вие като здравомислещи, възрастни индивиди, ще направите по ваш си начин.
А колкото до неказването - ами и ние не бяхме казали на свекърва ми - не защото се страхувахме от негативизъм, а защото тя е много емоционална и щеше да ни побърка докато чакаме за дете от въпроси от сорта на Кога ще ви се обадят? На въпросът на социалната отговорихме истината - моите родители са против, на мъж ми не знаят. Това по никакъв начин не повлия после на срока, в който ни предложиха дете.
Аз съм за истреността - отговаряйте честно и искрено, иначе и социалната ще ви усети.
Успех!
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #84 -: Януари 16, 2009, 11:53:47 am »
Благодаря на всички ви за отговорите и менията. Навярно напразно се притеснявам от тази тема, но съм си такава - мисля за всичко, от всеки възможен ъгъл  :?
Пак ще кажа - искреността и за нас е на първо място. Може нещо да премълчим, ако не ни попитат директно, но в никакъв случай няма да лъжем или да изменяме истината, пък да става каквото ще.

П.П. Причината да не кажем на свекитата за проблемите ни и за осиновяването е същата, която посочва Фоксче - ще ни побъркат просто от любопитство, плюс това цял Добрич и половината села наоколо ще научат за нашите неволи  :wink:
         Equally Destructive
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #85 -: Януари 19, 2009, 10:54:05 am »
Личен съвет - отговаряй искрено, но само ако те попитат. Не давай повече информация отколкото ти искат. Отговора - "по принцип ни подкрепят" е напълно достатъчен
В очакване ....
*

    Vivid

  • *
  • 44
  • Шоооошиии yo-yo
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #86 -: Януари 21, 2009, 15:42:01 pm »
Момичета, някой да е ходил на обучение за кандидат-осиновители? Отзиви? Предполагам, че ще е полезно. Ние мислим да се запишем  :wink:
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #87 -: Януари 21, 2009, 15:46:07 pm »
скептична съм....
ние не сме ходили - по наше време  :wink: нямаше
Хората, които са ходили са ми разказвали неща,от които съдя, че провеждащите обучението не са много прочели по темата....
Иначе обучението на кандидат осиновителите по принцип Е АДБОЛЮТНО НЕОБХОДИМО.


В очакване ....
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #88 -: Януари 21, 2009, 16:02:33 pm »
Ние със съпруга ми ходихме на такова обучение миналата есен. Провеждаше се много стриктно, 7 модула, по 2 часа седмично, т.е. 7 седмици.
Аз също мисля, че обучението е наложително, но честно казано, не си го представях точно така. Нещата бяха много повече теоретични, отколкото практични. Някои от задачите просто ме учудваха и всъщност и досега не мога да разбера смисъла им. Обучението се провеждаше в един Дом за медико-социални грижи за деца от 0 до 3 год., но децата така и не ги видяхме ... 
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #89 -: Януари 21, 2009, 16:12:51 pm »
А ние сега, в събота ще ходим за пръв път. Веднага ще напиша отзиви.
*

    Vivid

  • *
  • 44
  • Шоооошиии yo-yo
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #90 -: Януари 21, 2009, 16:23:31 pm »
На нас това, което ни го предлагат е 2 съботи за по няколко часа и толкова.
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #91 -: Януари 21, 2009, 16:29:35 pm »
Скромната аз....  :oops: :oops:
Да ви кажа..., по-голяма полза ще имате от нашите теми тук - и за първия ден в къщи и за първичната рана

В очакване ....
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #92 -: Януари 21, 2009, 16:35:40 pm »
Vivid, ние сме по същата програма - в две поредни съботи.
Fussii, този материал вече го минах :)
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #93 -: Януари 21, 2009, 16:38:44 pm »
уф малко на чат го обърнахме  :oops:

Плодче - ти ще си отличничката на випуска  :lol: :lol:. Абе, де да знам... после да разкажете как е минало.

За четящите англ. - разполагам с бая литература по въпроса - ако искате давам назаем
В очакване ....
*

    Vivid

  • *
  • 44
  • Шоооошиии yo-yo
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #94 -: Януари 21, 2009, 17:11:46 pm »
То и аз вече съм изчела и изгледала какво ли не - английски, френски литератури, филмчета, форуми... :lol: ама всичко само теоретично, като стане реалност (надявам се по-скоро) имам чувството, че няма да знам какво да правя  :crazy:
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #95 -: Януари 21, 2009, 19:49:25 pm »
Нашето пък обучение се провеждаше в стаичката,в която ни приемаше и социалната,но обучението беше с психолога.Ходихме 6 пъти по един час.Рисувахме,писахме някакви домашни,гледахме филм от 56 година.За дете много не ставаше дума.ААА,питаха ни дали бихме го набили,ако направи беля.Това си го спомням ясно.Иначе беше разтоварващо донякъде,все едно сме си на психолог.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #96 -: Януари 21, 2009, 19:57:24 pm »
:)Доклада ни е готов и днес е изпратен където трябва:) (просто забравих къде го изпраща социалната:)
В понедлник отивам да си подам молба за участие в обучението за кандидат осиновители и социалната ни каза, че ще се провежда при тях  в агенцията от техния психолог. Надявам се да е полезно и ще пиша отзиви после.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #97 -: Януари 21, 2009, 23:30:23 pm »
Лиско, честито за доклада! :)
Желая ви скорошно влизане в списъците и бебе в къщи!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Vivid

  • *
  • 44
  • Шоооошиии yo-yo
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #98 -: Януари 22, 2009, 15:20:32 pm »
Лиско, честито!  :wink:
Свършихме си нашата работа, сега ни остава да чакаме  :wink:
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #99 -: Януари 23, 2009, 11:59:37 am »
Лиско, честито!

При нас трудната тема май мина  :D
Добре се получи.
Направихме както каза Фуси - отговоряхме искрено в рамките на въпросите и така...

Обучението за кандидат-осиновители и на нас ни го предложиха, но още мислим дали да ходим. Щяло да бъде 2 съботи по няколко часа.  Не знам какво повече могат да ми кажат от това, което е написано тук и на други места в нета, но ще помислим...

Поздрави на всички :D
         Equally Destructive