0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #100 -: Януари 23, 2009, 12:03:05 pm »
Само незнам, дали няма да е в плюс за пред социалните.... затова се размислих
Успех Таря
В очакване ....
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #101 -: Януари 23, 2009, 13:48:20 pm »
:)Благодаря на всички:)
Преди малко се прибрах, бях в агенцията за закрила на детето за да подпиша заповедта за вписването ни в регистъра:)
Разпечатах доклада в 16 екземпляра и от понеделник започва истинското чакане да ни изпратят писма и да ни се обадят за детенце:):)
Не мисля да се съсредоточавам върху времето защото рискувам календара да ми стане непрекъснат спътник:)Но разбира се се надявам и съм в приповдигнато настроение макар и съвсем в началото:)

Успех момичета.
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #102 -: Януари 23, 2009, 13:56:23 pm »
Браво Лисугер!!!!
А пък след месец - почвай да им досаждаш  :lol:
В очакване ....
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #103 -: Януари 23, 2009, 14:20:26 pm »
Успех миличка,дано не чакате дълго и скоро бъдеш една щастлива мама!

Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #104 -: Януари 23, 2009, 16:45:25 pm »
Браво, Петя !
Дано по-скоро идват писмата !
Чакаме заедно с теб  :)


Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #105 -: Януари 23, 2009, 19:31:31 pm »
Лиско, честито!
Дано по-скоро домът ви да е пълен!

Относно обучението за кандидат-осиновители - на нас социалната ни каза, че се гледа с добро око на преминалите обучението и макар че не е задължително, решихме да го направим. Даже днес социалната ни се обади да ни каже, че е получила доклада и е с много добра оценка. При нас обуението се състоя от три тричасови срещи, проведени в два последователни дни. И за двама ни, основната полза, е че се срещнахме с реални хора, които искат да осиновят дете, до сега познавахме само хора от форумите. По отношение на другите теми ми се струва че липсва практическата помощ.

Още веднъж - честито на Лиско и скорошна радост!!!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #106 -: Януари 24, 2009, 00:24:03 am »
:)Благодаря ви за подкрепата:):)
Ще ви държя в течение:)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #107 -: Януари 24, 2009, 08:49:31 am »
Лисе  :biglove:, дано скоро ви се обадят!
И да стане твоя домашен зоопарк още по Усмихнт и Щастлив!
-две големи лисаники, една малка, Додо и Бари!
 :PЕх, че компания!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #108 -: Януари 25, 2009, 12:41:40 pm »
Само да кажа...
Вчера бяхме на училище за осиновители. Останахме доволни - "учителки" бяха две млади психоложки и по моя преценка бяха ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ДОБРЕ ПОДГОТВЕНИ, много професионални и разказваха интересни неща. Освен това се запознахме с няколко мн. приятни двойки, с които споделяхме притеснения и надежди и беше полезно.
*

    Vivid

  • *
  • 44
  • Шоооошиии yo-yo
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #109 -: Януари 26, 2009, 09:53:10 am »
 :)
Ооо екстра!
И аз мисля, че ще си заслужава. Ние сме записани за Февруари  :wink:
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #110 -: Февруари 05, 2009, 08:58:50 am »
И ние вчера получихме покана за обучение за осиновители.
Днес ще разбера подробностите.
Успех на всички!  :D
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #111 -: Февруари 05, 2009, 11:35:39 am »
Аз си оттеглям резервите към обученията. Не съм била права, идзвинете  :oops:
В очакване ....
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #112 -: Февруари 05, 2009, 12:56:00 pm »
Аз също посещавах такъв курс. Ще се опитам да преразкажа, а всеки сам да прецени. Ето как премина при нас: Четири сесии, съдържащи шест теми. 1. Осиновяване- въведение(запознаване със същността на осиновяването 2. Подготовка на настаняването. 3. Детето- развитие и възпитание. 4. Психологически аспекти на осиновяването 5. Насилие над детето 6. Безопасна грижа. Последните две се отнасяха не само за осиновени деца като при безопасната грижа бяха изброени всички места и предмети, които могат да са опасни едно дете- напр. в кухнята- найлонови торбички, кабели,битови химикали, подът да не хлъзгав, ножове да се държат в чекмедже със заключалка, хладилник и фризер също е добре да имат заключалка. Изброено е по този начин и за спалнята, банята, дневната, стълби, градина... Раздадоха ни листи с 20 неща, които осиновеното ви дете иска от вас да знаете ( превода на Теодора Танева). Всеки си казваше мнението по написаното. Като цяло  темите, свързани с осиновяването бяха по материали от сайта www.osinoviavane.com
Може би защото съм стояла дълго време в подобни сайтове си мислех, че този курс е по-подходящ за хора, които нямат възможност да ползват интернет. Литературата, която препоръчаха беше същата, която е упомената в този сайт.
Много ценно за мен е споделеното от реално съществуващите осиновители в бг-мама. Там има толкова много мъдрост, толкова много личен опит, там човек може наистина да научи много.

Fussii, относно резервите не ги оттегляй :wink:




*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #113 -: Февруари 05, 2009, 12:58:19 pm »
Не ги оттеглям аз! Защото обучението е най-малкото още известно време (час, два, пет) прекарано в размисъл за това как да се подготвим като родители. В никакъв случай няма да е изгубено време
В очакване ....
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #114 -: Февруари 05, 2009, 13:44:10 pm »
А може ли някой, който е ходил на обучение, да разкаже за т.нар. ролеви игри,ако е имало такива разбира се...Малко ми е чудно какво се разиграва.  :ask:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #115 -: Февруари 05, 2009, 19:38:41 pm »
Аз пак ще се включа.Къде ги правят тези обучения с групи ,ролеви игри и т.н.?Нашето обучение беше по-скоро като проучване за нас двамата като отделни личности и семейство.Темата за дете се засегна чрез един филм и разговор дали ще разкрием на детето истината за осиновяването,като убеждаването по този въпрос беше безпредметно,тъй като ние предварително бяхме за истината.
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #116 -: Февруари 06, 2009, 00:48:14 am »
Относно ролевите игри: Разделиха ни на две групи- мъже и жени и трябваше всеки един от групата на един лист да напише всичките си страхове свързани с осиновяването и това как би се справил с тях. След това заедно ги дискутирахме. Типична ролева игра беше например финалът на обучението. Застанахме прави в кръг, психоложката държеше чаша с вода, раздаде ни кибритени клечки. Всеки трябваше за времето докато му гори клечката да каже с какво впечатление е останал- положително и отрицателно и след това да пусне клечката в чашата. Психоложката направи същото, но беше последна и каза няколко обединяващи думи като за финал.
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #117 -: Февруари 06, 2009, 09:02:20 am »
sonnenschein, благодаря ти.  :D
sura, нашето обучение ще бъде в самия Отдел за закрила на детето, ще се води от соц. работник и психолог.Чакаме да се събере група от 5-6 семейства. А самото проучване като личности, семейство, отношения и т.н. предхожда Доклада, незнам при вас как е било. Наблюденията ми са, че соц. работници имат различни подходи, така че всичко е възможно.  :wink:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #118 -: Февруари 06, 2009, 20:29:28 pm »
Хей,колко много кандидат осиновители имало ве4е,това е супер!
Ние си гушнахме нашия мъник на 18.12.2008. :D Не съм писала,защото някой ве4е знаят как е първите седмици,а други скоро ще нау4ат. 8O
Първите два дни само ревеше безутеха,неможехме да му помогнем особенно!Нито милувки,нито гушкане го успокояваха,след известно време просто сам се поуспокой,всяко ново нещо го довеждаше до истери4ен рев :(
:Коли4ката(макар и да ги разхождаха в дома и ние сме го правели)все пак не е като тяхната,събли4ането,обли4ането,къпането,заспиването...Само за храната нямаме проблем-много е лаком,налага се да го ограни4аваме(повръща от преяждане)
Сега ве4е сме много по-спокойни и с времето се отпусна доста,ина4е е безкрайно контактен,дава ръце на всеки,малко сме и инати,но пък това ни е от зодийката(скорпион4е)все пак сме мъже с характер.
Той-Илия запълни празнотата в съцата ни и изпълни със Светлина дома ни!Надяваме се и ние да бъдем достоини и добри родители в порасналите му о4и!
4естито на Лиско и успех ,дано късметът Ви споходи както нас!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #119 -: Февруари 06, 2009, 21:30:12 pm »
p4eli4ka честита радост. да расте здрав и щастлив и много да ви радва. :)
никога не отстъпвай на принципите си!