0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #180 -: Август 14, 2009, 12:23:49 pm »
Здравейте момичета! Искам да попитам колко писма общо трябва да получим при положение ,че сме подали за цялата страна?
Досега сме получили 27писма(в рамките на 3 месеца и половина) + 1писмо с Заповедта,която разрешава да бъдем вписвани в регистрите на осиновяващите.
Има ли надежда да ни се обаждат от самоинициятива или трябва да натискам :lol:?
Общо взето не знам как да постъпя от тук нататък :oops:...
лек и усмихнат на всички! :biglove:
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #181 -: Август 16, 2009, 18:03:26 pm »
Здравей адаш писмата са 28, ако си подала за цялата страна.Ако чакаш самоинициатива според мен рядко става.Мисля че трябва да им напомняме че сме истински хора със своите мечти и планове ,а не само номер на един лист хартия.И в тази връзка момичета аз да питам-след като сме подновили 2годишните си документи получихме само едно писмо.Питах социалната тя каза:Може да получите може и да не получите,шото вие така или иначе сте регистрирани.Вий какво ще кажете дали да не почна да звъня по другите,тъй тъй имам повод,уж да питам?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #182 -: Август 16, 2009, 18:07:19 pm »
 При подновяването на двугодишните документи, ние получихме само едно писмо от Варна, че сме вписани в регистрите им!!! Не е лоша идеята за звънене и напомняне!!!


*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #183 -: Август 17, 2009, 22:23:24 pm »
Да и нашето писмо е от Варна само те явно ни отразяват.
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #184 -: Октомври 01, 2009, 12:32:24 pm »
Здравийте момичета,
Искам да Ви се похваля, много сам щастлива и обнадеждена и че в нашия дом ще има детски глъч. Преди седмица подадохме документите за кандидатстване, а днес имахме първа среща със социалната ни работничка.Всичко мина добре, така си мисля.Сега чакаме втората среща.
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #185 -: Октомври 01, 2009, 13:28:12 pm »
Дано срещата ви с вашето детенце бъде час по-скоро!  :D
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #186 -: Октомври 19, 2009, 16:23:21 pm »
Има ли скорошни мами, които да са намерили своите слънчица? Нашта социална каза ,че все още процедурата е тромава и много бавна. Все още се чака дълго и търпеливо.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #187 -: Октомври 20, 2009, 09:00:00 am »
Има ли скорошни мами, които да са намерили своите слънчица? Нашта социална каза ,че все още процедурата е тромава и много бавна. Все още се чака дълго и търпеливо.
Има, има!!! Ние си имаме слънчице от 14-ти септември!!! Успех на всички чакащи!!! :D


Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #188 -: Октомври 20, 2009, 09:41:44 am »
Kiara, разкажи ми колко време чакахте и колко е голямо твоето слънце. Може би си споделяла във форума, но моляте направи го пак. Предварително ти благодаря.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #189 -: Октомври 20, 2009, 10:13:59 am »
Kiara, разкажи ми колко време чакахте и колко е голямо твоето слънце. Може би си споделяла във форума, но моляте направи го пак. Предварително ти благодаря.
Здравей, Роси!!! Нашият син е в момента на 5 месеца и половина!!! Ние си подадохме документите май месец 2007 и на 6 юни 2007 бяхме вписани в регистрите!!! Тази година юни месец подновихме документите си, защото ни изтекоха двете години!!! На 31 юли получихме писмо с предложение за нашето синче!!! Това е в общи линии, ако нещо още те интересува питай, насреща съм!!!


Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #190 -: Октомври 20, 2009, 12:56:47 pm »
Здравейте момичета. Когато получите писмо, че сте вписани в Регистъра на осиновяващи при условията на пълно осиновяване, оттам нататък, социалните ви работници нямат кой знае каква роля (поне до момента на осиновяване, след това социалният работник прави периодични посещения в дома на осиновителите в период на 2 години). Избирането на дете за дадено семейство става от съвет по осиновяване в РДСП, а не от социалните работници в ДСП.

Голяма част от децата в специализираните институции са от ромски произход. Това е една от главните причини някои семейства да чакат по - дълго. Просто не могат да намерят дете което да отговаря на това което е посочено в заявлението за кандидатстване. Друга причина може да е, че дете има, но е момче, а семейството иска момиче, разликата във възрастта също (примерно има дете на 6 мес., а семейството иска 1 год. и 6 мес.)

Дано да съм била полезна.
Пожелавам на всяко семейство да прегърне скоро своето малко съкровище.
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #191 -: Октомври 21, 2009, 14:47:25 pm »
Има ли скорошни мами, които да са намерили своите слънчица? Нашта социална каза ,че все още процедурата е тромава и много бавна. Все още се чака дълго и търпеливо.
Има, има!!! Ние си имаме слънчице от 14-ти септември!!! Успех на всички чакащи!!! :D

Киара, честито  :). Да ви е жив и здрав сина и много да ви радва :)
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #192 -: Октомври 22, 2009, 10:03:00 am »
Kiara:""Нашият син е в момента на 5 месеца и половина!!! Ние си подадохме документите май месец 2007 и на 6 юни 2007 бяхме вписани в регистрите!!! Тази година юни месец подновихме документите си, защото ни изтекоха двете години!!! ""
Kiara, през тези две години,не са ли ви предлагали дете? Иако не е тайна какжи бяха вашите изсквания?
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #193 -: Октомври 22, 2009, 11:14:58 am »
 Имахме през юни 2008 предложение, което отказахме!!! Това беше за тези години!!! Първоначално бяхме вписали възраст до 6 месеца, български произход, добро здравословно състояние, след една година чакане вдигнахме възрастта до 1 година!!!


*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #194 -: Октомври 22, 2009, 11:40:21 am »
Киара, можеш ли да си спомниш, колко време след като подадохте декларацията за промяна в обстоятелствата, получихте предложението
В очакване ....
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #195 -: Октомври 22, 2009, 11:46:57 am »
Фуси, със сигурност не мога да кажа, но може би година и повече, защото първото предложение получихме юни 2008 и вече бяхме променили възрастта, може би май 2008, сме променили възрастта!!! На 31 юли 2009 дойде писмото за нашето съкровище!!!


Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #196 -: Октомври 23, 2009, 15:00:58 pm »
Има ли скорошни мами, които да са намерили своите слънчица? Нашта социална каза ,че все още процедурата е тромава и много бавна. Все още се чака дълго и търпеливо.

Зависи. Аз съм мама от юли.Изискванията бяха до 2 год. възраст на детенцето, без значение на пол, добро здравословно състояние, български произход. След година и половина чакане, без нито едно обаждане с предложение,разширихме изискването за произход. Два месеца след това/ Фуси, ако ти върши работа  :) /, ни се обадиха.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #197 -: Октомври 26, 2009, 10:39:44 am »
На мен персонално, назнам каква работа би могло да ми свърши  :).
Мисълта ми беше, да видят останалите момичета и да помислят върху претенциите, заявени в първото заявление за осиновяване и ако е възможно за тях, да ги постеснят (претенциите де  :wink:)
Просто обикновено, когато дълго си чакал, а после ревизираш изискванията си, процедурата наистина се задвижва по-бързо
В очакване ....
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #198 -: Май 02, 2011, 13:58:59 pm »
Има ли скорошни мами, които да са намерили своите слънчица? Нашта социална каза ,че все още процедурата е тромава и много бавна. Все още се чака дълго и търпеливо.
Има има ето ни и нас с Иви.
При нас стана за 4 месеца всичко беше толкова на кино че и до днес не мога да повярвам но е факт Иви е прекрасна млада дама почти на 11 месеца е жизнена и много любопитна пожелавам ви и на вас скоро да гушнете вашите слънца
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #199 -: Май 02, 2011, 15:00:43 pm »
Тенеза, много сте хубави и двете! Да ви е жива и здрава Иви!
Извинете ме за спама.