0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Peta,  зна4и и Вие сте като нас в очакване дано скоро стане и има какво да се похвалим,желая ти успех!:crossfingers:
Аз малко съм се объркала,тя Peti_pati пише,4е се радва ве4е 6 месеца на синчето си!:babbycarrage:
Значи нея искам да помоля да пише колко време е минало до първото предложение?Или някой друг от форума,който ве4е го е преживял! :D 
Нас ни вписаха началото на май месец 2007, предложение получихме в началото на юни 2007 г., но нашите изисквания бяха доста широки.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
От нашето вписване до обаждането за дете минаха 13 месеца. Но това е, защото в началото имахме изисквания за български произход, което променихме след шест месеца чакане.
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #23 -: Август 10, 2008, 18:27:37 pm »
Хей,в петък имах обаждане от социалната,каза че всичко е готово и чака да и върнат доклада от дирекцията,най-късно до сряда щяла да се свърже с мен! :D
Най-после!Е,сега пък почва другото чакане,но имаме напредък!
Пожелавам и на другите тръгнали по този път късмет! :bori_002:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #24 -: Август 10, 2008, 21:05:13 pm »
Ех, и аз много се надявам до края на годината да сме подали всички документи.С чакането ще се справя по-добре от това губене на време, защото на съпруга ми ваканциите му ги съкратиха на 1 месец, от който той 2 седмици се опитва да дойде на себе си, а другите 2 опитваме да свършим всичко...но нестава:(
Надявам се сега като си дойде октомври вече поне да подадем документите, а аз утре съм при социалната за да ми кажат как ще процедираме защото за да изготвят доклада искат и двамата от семейството да присъстват на срещите а той няма как да остане 3 последователни месеца в БГ.
Пожелавам на всички очакващи спокойни летни дни и добри новини:)
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #25 -: Август 12, 2008, 21:20:36 pm »
 ...............
.............а той няма как да остане 3 последователни месеца в БГ.

Лиско,мила май сме със сходни проблеми-моя мъж пътува по корабите. :D Аз бях приготвила всички документи,взех необходимите формуляри и като си дойде го грабнах под ръка 8O из клиниките(никакви адаптации) за медицински,свидетелства за съдимост и тн.да знаеш,че можеш да кажеш на социалната ,4е той не може толкова много да остане и тя може да поускори нещата!По-късно да ти даде разрешение,дори той да отсъства,но все пак трябва поне 1,5 до 2 месеца!Защо не го обмислите как да стане!
Дано успеете!
ИСКАМ ДА СЕ ПОХВАЛЯ В4ЕРА НАЙ-ПОСЛЕ ПОЛУ4ИХ РАЗРЕШИТЕЛНОТО!
Сега чакам писма от домовете.....
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #26 -: Август 12, 2008, 21:37:32 pm »
Писмата не са от домовете, а от дирекциите. Честито.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #27 -: Август 12, 2008, 22:14:32 pm »
Момичета имам нужда от помощ. Сега сме писали в изискванията от 0 до 1 годинка, ако променим изискванията си от 0 до 2 годинки имаме ли по-голям шанс да ни повикат някъде... Кажете ми моля Ви, незнам какво да правя! Ще сгрешим ли ако удължим периода...?
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #28 -: Август 12, 2008, 22:24:52 pm »
Чисто статистически шансът ви е по-голям. Дали ще сгрешите? Застани пред огледалото, представи си, че гушкаш дете на 2 години вместо бебе на 7 месеца например. Приемаш ли картинката? Приемаш ли, че детето вече ще ходи, най-вероятно ще знае 2-3 думи или искаш бебе? Ти сама трябва да си отговориш.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновя
« Отговор #29 -: Август 12, 2008, 22:28:44 pm »
Благодаря ти!!! Все пак реших - аз наистина искам дете, дори и то да ходи вече, толкова много съм отчаяна вече :rockon: , че ще откача... Не издържам вече - толкова е празна голямата ни къща, че ми идва да се гръмна.
Вече 6 години, всеки месец се моля да не ми идва цикъла, а той все идва... Просто е ужасно това чакане. Аз съм на 26 години, а мъжа ми на 36, всичките ни познати и приятели имат деца - това е толкова мъчително, двете ми най добри приятелки миналият месец родиха две прекрасни бебчета - само аз не. ЗА КАКВО ДА ЖИВЕЯ - ТОЛКОВА МНОГО ЛЮБОВ ТАЯ В СЕБЕ СИ - НА КОГО ДА Я ДАМ...
« Последна редакция: Август 12, 2008, 22:33:05 pm от stela_ivanova »
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #30 -: Август 12, 2008, 22:36:31 pm »
Отговорих ти и в другата тема, но само искам да те предупредя, че ние бяхме писали дете до две години, но това не направи чакането ни по-кратко. Докато ни се обадят за дете минаха 13 месеца от вписването ни в регистрите. И да ти кажа, бяха отвратителни 13 месеца. Възрастта не е показател за кратко чакане, а изискването за произход. Съжалявам, че звуча банално, но това е положението.

Освен това и аз като теб нямах търпение, мислех, че ще съм перфектна майка и много ще обичам детето си, но не съм такава, каквато си се представях. Действителността е много по-различна и да имам дете в действителност се оказа съвсем различно от това, което съм си представяла. Не вземай решения, водена от емоцията. Тя в случая не е добър съветник.
« Последна редакция: Август 12, 2008, 22:39:27 pm от tsvetelina »
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #31 -: Август 12, 2008, 22:43:08 pm »
Стела,опитай се да се заредиш с търпение и се опирай на половинката ,за да не "откачиш"Ще ти трябват сили,за детенцето и емоциите запази за него!Дано имаме късмет и не чакаме 13 месеца,като Цвети!
Вярвам и знам,че ще успеем! :D
« Последна редакция: Август 12, 2008, 23:05:47 pm от p4eli4ka »
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #32 -: Август 12, 2008, 22:45:11 pm »
От сърце ви го пожелавам  :balk_103:
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #33 -: Август 12, 2008, 22:48:32 pm »
И АЗ ПОЖЕЛАВАМ ЩАСТИЕТО НА ВСИЧКИ ЧАКАЩИ В СКАПАНИЯ РЕГИСТЪР ДА ИМАТ ЕДНИ ПРЕКРАСНИ ДЕЧИЦА  :bori_003:
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #34 -: Август 12, 2008, 22:55:25 pm »
Утре така или иначе ще ходя до социалното защото нашата социална ни е издиктувала само 15 дирекции, а те са над 25 доколкото разбрах и ще реша до утре какво да правя с тая възраст. Чудя се да взема да променя поне до годинка и 6 месеца ли? Просто, ..... само Вие знаете колко съм отчаяна сега.
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #35 -: Август 12, 2008, 23:04:58 pm »
Стела,ние бяхме писали от 0 месеца до 1г и половина и  10 окръга,а после в доклада социалната написала от 6мес-до 2г и в цялата страна!Това за цялата страна ние го искахме.По важно е да подадете и да запо4нете проу4ването,за да може да се предвижат нещата! :wink:
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #36 -: Август 12, 2008, 23:17:44 pm »
Какво проучване точно имаш предвид? Ние вече сме в регистрите и просто чакаме, и чакаме. кажи ми ако знаеш нещо което мога д направя, нещо след чакането, пробвах и с връзки но от всякъде ми искат пари - но така няма да стане, ние нямаме толкова пари да изхраним социалните и директорите по дирекциите - и затова само чакаме и се молим на Господ!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #37 -: Август 12, 2008, 23:56:38 pm »
...............
.............а той няма как да остане 3 последователни месеца в БГ.

Лиско,мила май сме със сходни проблеми-моя мъж пътува по корабите. :D Аз бях приготвила всички документи,взех необходимите формуляри и като си дойде го грабнах под ръка 8O из клиниките(никакви адаптации) за медицински,свидетелства за съдимост и тн.да знаеш,че можеш да кажеш на социалната ,4е той не може толкова много да остане и тя може да поускори нещата!По-късно да ти даде разрешение,дори той да отсъства,но все пак трябва поне 1,5 до 2 месеца!Защо не го обмислите как да стане!
Дано успеете!
ИСКАМ ДА СЕ ПОХВАЛЯ В4ЕРА НАЙ-ПОСЛЕ ПОЛУ4ИХ РАЗРЕШИТЕЛНОТО!
Сега чакам писма от домовете.....
:)Да, съвсем сходни са ни проблемите и професиите на мъжете:)
Вчера не успях да дочакам жената с която преди това се бяхме срещали и си уговорих среща за утре.Дано утрешният ден ми е на късмет и успеем да измислим вариант.
Мен не ме притеснява ако доклада се забави, по скоро се притеснявам, че ще им е трудно да направят проучването защото мъжа ми е само по 1 месец вече ваканция, но съм убедена,че ще намерим изход:)

Поздравления за разрешителното и дано чакането е възможно най - кратко за всички ни.
Успех момичета.
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #38 -: Август 13, 2008, 10:01:38 am »
Какво проучване точно имаш предвид? Ние вече сме в регистрите и просто чакаме, и чакаме. кажи ми ако знаеш нещо което мога д направя, нещо след чакането, пробвах и с връзки но от всякъде ми искат пари - но така няма да стане, ние нямаме толкова пари да изхраним социалните и директорите по дирекциите - и затова само чакаме и се молим на Господ!
На мен пари не са ми искали, променихме изискването за произход и след няколко месеца ни се обадиха. За две деца.
*

    stela_ivanova

  • *
  • 30
  • Ако някой реши да ми пише: Skype: stela_vasileva82
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #39 -: Август 13, 2008, 10:45:24 am »
Цвети, можеш ли да ми кажеш, ако разбира се не те притеснявам по някъкъв начин, как ви точно изисквания сте писали.