0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #60 -: Ноември 28, 2008, 13:38:12 pm »
:babydust: Пчеличке, честито. :babydust:
Много да сте щастливи и весели!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #61 -: Декември 05, 2008, 09:53:12 am »
          Честито Пчеличке!
Много щастие ви желая!  :D
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #62 -: Декември 05, 2008, 11:53:36 am »
Честито Пчеличке, много щастие, обич и радост :D :D :D
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #63 -: Декември 05, 2008, 16:50:44 pm »
Ех, че красота  :D
Скоро да си гушкате юнака и да му се радвате!!!
Незабравима Коледа!
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #64 -: Декември 06, 2008, 19:30:17 pm »
Честито,моного радост и топлина да има в порасналото семейство!!!
*

    мама Мишка

  • *
  • 1
  • Чистотата е здраве! А надеждата е в утрешният ден.
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #65 -: Декември 07, 2008, 14:41:09 pm »
Да се включа и аз.Приготвихме почти всичко, остана утре да си вземем свидетелството за съдимост на мъж ми и едната препоръка.Във вторник отиваме да ни сдобият с лична социална и... не знам после какво ще стане.Още не сме почнали сериозно, а вече нямаме търпение да научим какво ли детенце ще имаме.  :ask:
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #66 -: Януари 13, 2009, 17:27:42 pm »
Приветки и от нас  :D
Подадохме документите си на 17.12.2008, а миналата сряда ни беше първата опознавателна среща със социалната.
Утре ще е втората  :wink:

Имам някои притеснения относно темите, които ще разискваме, но ще пиша по-късно, че сега съм затрупана с работа и не мога да си систематизирам мислите  :oops:

Стискайте ни палци
И ние стискаме на всички  :)
         Equally Destructive
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #67 -: Януари 13, 2009, 18:22:14 pm »
Стискаме ви палци на всички в процедура по осиновяване!Успех!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #68 -: Януари 13, 2009, 19:25:12 pm »
Светле имаш и нашите стиснати палци:)

Днес второ семейство което ни написа препоръка бяха на среша при социалната:)до края на седмицата доклада ни трябва да е готов и да ни го изпратят да го видим.

Ние сме писали от 6м до 1 година, момиченце, български, турски, смесен произход като в смесен може единият от родителите да е с ромски произход. Съпруга ми настояваше да пишем и ромски произход с не толкова отличителни белези, но засега не го посочихме защото имаме време да чакаме и решихме, че можем да го добавим допълнително.
Аз май малко се стреснах защото социалната ни каза, че ако пишем от изцяло ромски произход може и след 2 месеца да ни се обадят. Трябва ми малко време да премисля нещата макар предварително да си бяхме говорили с мъжа ми. Затова и засега не писахме изцяло ромски произход.

Успех на всички семейства.
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #69 -: Януари 14, 2009, 10:52:21 am »
Аз май малко се стреснах защото социалната ни каза, че ако пишем от изцяло ромски произход може и след 2 месеца да ни се обадят. Трябва ми малко време да премисля нещата макар предварително да си бяхме говорили с мъжа ми. Затова и засега не писахме изцяло ромски произход.

Успех на всички семейства.

Може, може, на нас ни се обадиха след 1 месец  :D.
Хайде, успех на всички чакащи.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Vivid

  • *
  • 44
  • Шоооошиии yo-yo
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #70 -: Януари 14, 2009, 11:29:57 am »
Хихи и при нас проучването мина, доста леко беше - с една обстойна и дългичка среща вкъщи (социалната така предпочете да слеем срещите в една) и с по 10-минутен разговор с двете двойки поръчители и така :) Тази седмица трябва да напише доклада, надявам се всичко да е ок и да започнем да чакаме, аххх ... :pink_dust_1:
Вече се усещам как се заглеждам по колички, легълца, дрешки и т.н., ама се възпирам - знам си, че трябва да се въоражим с търпение и спокойствие и само спокойствие (както казва Карлсон  :lol:), офф  yahoo_17
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #71 -: Януари 14, 2009, 12:01:12 pm »
абе момичета - господ си знае работата! ще видите на финала. Желая от сърце на всички чакащи той да е близо :lol:
В очакване ....
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновя
« Отговор #72 -: Януари 14, 2009, 14:00:43 pm »
Аз все още не съм стартирала процедурата по осиновяване (предстои ни, да тръгнем по вашия път през юли  ;)),
но с огромен интерес чета, докъде сте стигнали...


Лиско, Мама Мишка, Таrja, Vivid, стискам ви палци и ви желая скорошна радост в къщи! 
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #73 -: Януари 15, 2009, 13:44:44 pm »
Такаааа, дали е удобно да споделя тук някои неща, които ме притесняват?
Удобно, неудобно - започвам  :wink:

Най-голямото ни притеснение относно проучването е разговора за нашите родители. Не че не се разбираме с тях или сме в конфликт. Просто и двамата с Дани не одобряваме тяхното поведение (и на моите и на неговите родители).
Неговите родители например дори не знаят, че имаме проблем, а пък моите изобщо не ги вълнува  :(
Не одобряваме начина, по който са ни отглеждали и възпитавали и това не и просто някакъв необоснован негативизъм спрямо родителите ни - можем да дадем множество примери и основания да имаме такова мнение  :(
Та как да му се не види да преминем безболезнено този разговор със социалната ни работничка?

Иначе нашата социална е много млада, много усмихната и ужааааасно приказлива  :)
Каза ни, че не се придържа към предварително написан план с теми за разискване, а скача от тема тема. Това ми се струва по-добър вариант, защото ако не дай си Боже знам за какво ще говорим следващият път ще има да го мисля...

Още не сме подписали декларацията за етноса на детето, но тя каза, че има време.

Поздрави от нас с Дани  :D
         Equally Destructive
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #74 -: Януари 15, 2009, 13:49:02 pm »
Tarja, успех!!!
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #75 -: Януари 15, 2009, 13:57:42 pm »
Таря, при нас поне, разговорът не се е фокусирал много върху родителите. Просто ни питаха в какви семейства сме израснали /най-общо/, братя, сестри и т.н. и как роднините като цяло приемат решението за осиновяване. Това беше на една среща и повече не сме и говорили за това  :D
Моят съвет е с няколко приказки да разкажете за родителите си, без да се впускате в подробности. В крайна сметка родители на вашето дете ще бъдете вие, а не вашите родители.
Успех ти пожелавам  :D

Жени, Аля, Елфи, мъжете като че малко по-бавно ги възприемат тези идеи, но не се страхувайте да говорите, дори и ако срещате отпор. С разговори и с течение на времето нещата стават по приемливи за тях.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #76 -: Януари 15, 2009, 14:30:04 pm »
При нас едната среща беше само за родителите ни:)
Свекърва ми също незнае, че сме подали документи за осиновяване и аз и казах на социалната че не искаме да зане засега и затова не сме и казали.
Споделих съвсем откровено за проблемите които съм имала, за нещата с които не съм била съгласна:)но нашата социална ме оредразположи да говоря спокойно:)Супруга ми се опита да изкара, че всичко в неговото семейство е било идеално но тя го разконспирира:):). На мен ми беше по лесно да не отклонявам разговора и да си призная всичко:) Сега като се сещам...май се възползвах от социалната като че съм на психолог:):):).
Моя съвет е да говорите открито:)или по скоро да не се притеснявате, защото наистина...вие сте тези които ще осиновяват и те проучват Вас...не родителите ви:)

Успех на всички:)

Фоксче благодаря за всичко което правиш:)
Чандра, благодаря за пожеланията:):):)
*

    Vivid

  • *
  • 44
  • Шоооошиии yo-yo
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #77 -: Януари 15, 2009, 14:51:42 pm »
А пък моето мнение е обратно.  :wink:
Според мен трябва да им се казва само толкова, колкото те питат, иначе сам им даваш повод да задълбават. Важното е, че ти си знаеш вътрешно за теб, че няма нещо от твоя живот, което да повлияе зле на детето и това е.
Казваш - нормални родители, нормално детство и отношения, и толкова. Ако тях ги интересува друго, те ще си питат. За социалните това си е работа, трябва да си зададат въпросите и да се опитат да придобият представа за вас, да видят, че сте нормални и в крайна сметка да напишат доклада. Срещите за мен са формалност. Вие ще си решите какво да им кажете, но както и да постъпите няма нищо страшно. Успех!  :wink:
*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #78 -: Януари 15, 2009, 14:57:53 pm »
Торя, може би някъде по средата. Фактите, без да навлизаш в подробности.
А и зависи какъв човек стои пред теб все пак.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Как да стигнем до щастливия финал-осиновяване?
« Отговор #79 -: Януари 15, 2009, 15:09:14 pm »
Наистина не навлизайте в подробности.Не всичко трябва да се казва на социалните.Все пак семейството е от родители и деца.Бабите и дядовците са роднини.Тези срещи наистина са по-скоро формалност.Не се задълбочавайте!