0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« -: Юли 14, 2008, 08:43:25 am »
късмет, успех и здрави дечица!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #1 -: Юли 14, 2008, 08:52:09 am »
Добро утро  :D

Хубава седмица и от нас  :D


lb2f
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #2 -: Юли 14, 2008, 08:53:16 am »
всички да са здраве и да имаме хубаво време!

аз вече две седмици взимам опреснителни уроци по курмуване - да не помислихте, че ще си остана само с думите :wink:
вчера возих мона и дядо й до плажа и обратно, цели 10 минути шофиране в едната посока с три много гадни леви завои, да не говорим за паркиранетиои отпаркирането колко засукани бяха :) и о, да - на връщане детето реши така да се дере и извива, което наложи дядо й да се премести отзад при нея, което за мен почти си беше да го няма в колата :wink:  :lol:
още ми е много притеснено като има и други коли, участници в движението - ако можех само аз да си карам, но мъжът ми ме уверява, че не трябва да се притеснявам от тях - те трябвало да се притесняват :lol:

ооо, джази, някой е поспал тази нощ май :D

« Последна редакция: Юли 14, 2008, 08:54:56 am от tzvetenze »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #3 -: Юли 14, 2008, 11:09:27 am »
Здравейте! Мен ме гони предстартова треска, защото днес ще ставаме християнчета.
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #4 -: Юли 14, 2008, 11:14:27 am »
ооо, джази, някой е поспал тази нощ май :D

Напротив  :( Теди я боли коремче  :( Цяла нощ пъшка и се оплаква  :( Каквато е мъничка, много е жална  :(

Поздравления за курмуването  :D Смелчага си ти  :D Аз още не мога да се престраша  :? Иначе имам книжка, но тя кола не кара  :lol:

lb2f
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #5 -: Юли 14, 2008, 11:53:57 am »
Здравейте, момичета!

Сватя, честита годинка на Вики, да ти е жив и здрав, радост и гордост да ви носи! Не се притеснявай за кръщенето, ще мине по вода и ще си имаш един добър християнин!

Цвети, браво!

Ние на морето изкарахме страхотно! Планувахме не повече от 10 дни с уговорката, че ако Кристина не се чувства добре ще си тръгнем по-рано. Но...останахме цели 16 дни и ако в хотела не бяха резервирани вече стаите, щяхме да останем още поне 5  :oops: Тази почивка за мен беше истинско училище - научих, че децата доста по-лесно понсаят от нас промените, че не е необходимо режим да се спазва чак до минута, че ако детето се измори, после си наваксва почивка, че детето има нужда от промяна. Сега съм по-спокойна и у нас! До сега стерилизирах еднократно вечер приборите й и преварявах вода - вече не стерилизирам и давам извона вода. Детето ми буквално порастна на морето /и аз/ - там пролази хубаво, започна да се изправя по мебелите и да се придвижва, научи много нови думички, контактува с много различни хора. Морето много й хареса, къпеше се без страх, играеше на пясъка. На плаж ходехме от 9.00 до 10.30 и понякога след обяд от 17.30 или 18.00.  Люшкахме се на люлки, пързаля се на пързалки /с помощ разбира се/, пускахме се аз и баща й заедно с нея на онези големи надуваеми пързалки  :lol: Вдетенихме се! Бяхме на Равда, но всеки ден се разхождахме - или до Несебър, Слънчев бряг, Поморие, Ахелой, Св. Влас. Тя разглеждаше всичко и й беше много интересно.
На морето дори си позволих да й поръчвам за закуска малко филийка с леко запчен кашкавал  8O /имам огромно доверие на хотела ни да подчертая/,иначе разбира се по заведения тя не се е хранила, бяхме се запасили с пюрета от София, но се оказа, че на морето има доста добре заредени магазинчета. Там тя започна да прояваява интерес към нашата храна, а аз се бях притеснила, че ще кара цял живот на Хип. Още от първия ден след прибирането, тя яде домашна супа специално за нея приготвена, сега има манджа и три дни не е яла пюретата :) Наистина детето ми се промени и порастна.
Не хвана никакви вируси, никакви разстройства, никакви обриви и т.н. Чудя се защо на майките в градинката педиат. им казали да не си водят децата на море? Ако предварително се подготви човек, бъде внимателен и отговорен, мисля, че в общия случай ще си изкара добре на морето и без проблеми.

Ами това е в общи линии, мога и още да напиша, ама кой ще чете :lol:

Пожелавам на всички една прекрасна почивка на море или планина, без проблеми и болни дечица!
Бъдете здрави!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #6 -: Юли 14, 2008, 12:06:33 pm »
Нина, прекрасна почивка си прекрала. Наистина децата се справят доста добре.

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #7 -: Юли 14, 2008, 12:20:20 pm »
Здравейте мами!
Надявам се скоро да се присъединя и аз към вас, но засега само се подготвям с инфо за така дългоочакваната среща с малкото човече. Чета темичките ви с голям интерес и научих много от тях! Вчера майка ми беше на гости и разви теория, че трябвало да се соли водичката по време на къпане, така се калявало бебето и не боледувало, та исках да ви питам, вие чували ли сте за такова нещо и какво мислите по въпроса ?? Категорично я отказах от идеите за мазане с мас и преварено олио, но за сол досега не бях чувала...!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #8 -: Юли 14, 2008, 12:23:06 pm »
Така е Васи, единствено аз получих зверска слънчева алергия. Още от първия ден, при положение, че бяхме на плажа толкова рано и се мажех със висок фактор. Излязоха ми едни петна по ръцете и краката, доста големи, като монета от 1 лев, а по целия груб едни малки пъпчици, които освен, че ме сърбяха, бодяха сякаш и ме болеше. Но мазах с фенистил, минаха веднага. На плажа след това мажех направо пластове със слънцезащитен и седях с фанелка под чадъра. Явно комбинацията от замърсен въздух, вода и силното слънце вече е доста опасна и доста бързо поразява. За мене беше доста учудващо, при положение, че никога не съм имала проблеми със слунцето. Но Криска я мажех с мустела 50 фактор, беше под чадър, но от морето си хвана все пак един шоколадов тен :) Тя нямаше проблем.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #9 -: Юли 14, 2008, 12:25:41 pm »
Вчера майка ми беше на гости и разви теория, че трябвало да се соли водичката по време на къпане, така се калявало бебето и не боледувало, та исках да ви питам, вие чували ли сте за такова нещо и какво мислите по въпроса ?? Категорично я отказах от идеите за мазане с мас и преварено олио, но за сол досега не бях чувала...!

Не се препоръчва никаква сол и никакви осолявания на бебе. Даже е забранено от "закона на разумните"  :wink:  Не слагай сол във водата. Правилно си се насочила да не мажеш с мас, зехтин и олио.  :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #10 -: Юли 14, 2008, 13:23:04 pm »
Мая моля те не им се давай :x. Никакви осолявания и подправки. Това не са паржоли  :P
Нина страхотно, радвам се че сте си прекарали добре.
Лейди ще разказваш после, ние ще правим кръщане есента живи и здрави :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #11 -: Юли 14, 2008, 13:56:29 pm »
Нинче, благородно ти завидях за почивката. Ние сигурно няма да отидем на такава докато Мия не стане на 5 години, както се очертава. Сега ще помоля майка ми ако се съгласи да я гледа за 3 дни и да отидем без нея. Ако не, само ще си мечтая...Просто на Мия й се отразяват много зле всякаква смяна на обстановката. Лошото е, не че ние няма да отидем на море, а че все пак и тя няма да може да извлече ползата от морето.
<br />[link=http:
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #12 -: Юли 14, 2008, 14:34:09 pm »
Айде и ние да отметнем присъствие с едно въпросче:
За получаване на великите 200 лв от Социалните съм изровила следното:
1. оригинал на акта за раждане
2. молба за отпускане на помощ
3. удостоверение за родствени връзки
4. документ с ИБАН от банката (ако парите се превеждат по банков път)
5. докумен за семейно положение (това не е ли като N3?)
6. оригинална лична карта на майката
7. копие от лична карта на бащата

Има ли някакви промени / допълнения за 2008? Предварително благодаря!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #13 -: Юли 14, 2008, 14:38:06 pm »
Весела седмица и от нас!
ani4ka , промяната за 2008ма е, че парите са 250 лв. Приготви се за голяяяяяяяяямо харчене :lol:
« Последна редакция: Юли 14, 2008, 14:39:51 pm от iglikapan »
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #14 -: Юли 14, 2008, 15:05:10 pm »
Айде и ние да отметнем присъствие с едно въпросче:
За получаване на великите 200 лв от Социалните съм изровила следното:
1. оригинал на акта за раждане
2. молба за отпускане на помощ
3. удостоверение за родствени връзки
4. документ с ИБАН от банката (ако парите се превеждат по банков път)
5. докумен за семейно положение (това не е ли като N3?)
6. оригинална лична карта на майката
7. копие от лична карта на бащата

Има ли някакви промени / допълнения за 2008? Предварително благодаря!

Оригинал на акта за раждане, както и копие.
Молбата - попълва се образец.
Точка 3 е за родственост с детето мисля или по-точно мисля е документ за поредност на децата  :?, което се издава от ЕСГРАОН.
Точка 5 е брачно свидетелство, но на мен май не ми искаха такова в нашата социална служба.
По т.7 може да ти искат и оригинала, кой знае.

Така че най-добре звънни един телефон в районната ти социална служба за да няма недоразумения. Една държава, един закон, но изискванията по районите соц.служби са колкото са и службите  :)
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #15 -: Юли 14, 2008, 17:02:21 pm »
аз съм тъжна и самотна  :?
Стефания е с баба си и дядо си на морето
няма кой да я гледа, а хората са си планували няколко дневна почивка, сутринта все едно сърцето ми взеха като тръгнаха  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #16 -: Юли 14, 2008, 20:13:36 pm »
Nina, lidia благодаря за съветите момичета!
mini  :bighug:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #17 -: Юли 14, 2008, 20:32:57 pm »
аз пък, признавам честно, бих се радвала ако имаше кой да вземе Мартин за няколко дни. много се изморявам...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #18 -: Юли 14, 2008, 21:08:56 pm »
аз пък, признавам честно, бих се радвала ако имаше кой да вземе Мартин за няколко дни. много се изморявам...


Бе то от страни всеки ще каже "Кво толкова сложно", обаче на практика не е така...В момента цялото семейство се пробваме на кой е най-як кръста, защото Вики прохожда.

Девойки, аз от днес си имам християнче. Бяхме в камерен състав - аз , мъжо, майка ми, която го и кръсти и свекър ми. Стана весело , защото на практика всички участвахме в ритуала. Аз асистирах на кръстницата - придържах свеща от време на време, давах биберон, дрънкалка и вода. По едно време свекър ми хвана свещта, а аз помагах на майка ми да преоблече детето. Тати беше оператор с видеокамерат. За моя изненада Вики не рева на къпането, а на стригането на косата. Беше впечатлен от кандилото на попа и очите му грейнаха с едни възклицания все едно виждаше голяма дрънкалка. На всичкото отгоре Виктор припяваше след попа и се опита да му захапе уреда за миропомазване.
Следваше почерпка у дома без да се нарушава режима на детето.
Весело си изкарахме и в очекване на детския купон на 20-ти.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #19 -: Юли 14, 2008, 21:11:20 pm »
бе, не искам да изглежда все едно се тръшкам от най-малкото, но аз от 6 месеца си виждам детето предимно вечер и много си ми липсва наистина  :?
зная, че за повечето от вас това е така, защото аз съм го избрала, но въпреки това ми е тежко ...  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит