0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #40 -: Юли 15, 2008, 15:39:53 pm »
мешко106, какви други прояви на Мия те накараха да се обърнеш към невролог, че да попаднете за изследвания в болница? дали наистина не се касае за мързел това с неискането да става, като падне?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #41 -: Юли 15, 2008, 16:08:55 pm »
Ох, ще бъда най-щастливия човек ако се окаже, че имам мързеливо, своенравно и нестандартно дете. Дано да е така. По принцип си е мързелива, спор няма, но има и неща, които смущават.
Предполагам помните, че съм споделяла за проблемите след раждането и за хилядите прегледи и изследвания, през които сме минали. Мия имаше закъснял контрол на главата, съответно късно седна и късно проходи. При невролог сме били още на 6-7 месеца и сега бяхме на контролен преглед. Мия продължава да изостава в разни неща и затова я заведох отново на преглед. Тя проходи в най-крайната възможна граница, но и досега продължава да ходи лошо и нестабилно, особено навън. Вкъщи си ходи доста по-добре и по-спокойно. Още не тича, за изкачване на стълби самостоятелно и дума не може да става. И ходи на широка основа с отворени крака. Изостава и с говоренето, макар че за това може да се изчака още. А тези пълни изследвания ми предлагаха да ги направят още миналата година, но аз все си мислех, че тя ще навакса и няма да се наложи. Като опря отново въпроса до тях, вече нямаше как. При Мия вървят по метода на изключването, защото явно тя наистина не се вмества в рамката на нещо познато като проблем. А и от самото начало не беше ясно какво и как се е случило след раждането. Аз през цялото време си мислех, че неизвестната инфекция, от която са я лекували води след себе си проблемите, а сега напълно изключиха каквато и да било инфекция да има отношение към двигателния дефицит, както те се изразяват. Та така. Съжалявам, че стана толкова дълго, ама с кого да споделя, ако не с вас...
<br />[link=http:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #42 -: Юли 15, 2008, 23:00:34 pm »
Мармотче радвам се че сте добре  :)
Мешко стискам палци  :)
Аз да попитам, взимал ли е някой маратонки на детето си. Видях едни в Адидас преди доста време, бяха 55лв и ми харесаха, но идваше лято. Чудя се сега за есента?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #43 -: Юли 15, 2008, 23:08:51 pm »
Аз за Стефания- вече два чифта, спарват все пак :(
Мармотче, успех и дано бележите само првилни стъпки напред, чудесно се развива вашия батко
Мешко- Мия си ти е прекрасна и ти го знаеш много добре, всичко ще се нареди  :bighug:
Убеждавам се, че форума е пълен с едни много отговорни и страхотни майки, такива които наистина заслужават да ги наричат така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #44 -: Юли 15, 2008, 23:21:58 pm »
marmotche, много се радвам, че Дани бързо напредва и най-вече, че всичко с психическото му развитие е наред. Приятно изкарване на почивката! Сигурна съм, че на децата ще им се отрази много добре престоя на село.

meshko, стискам палци да се окаже, че всичко при Мия се дължи на мързел. Но това вероятно само времето ще покаже. Ако не е нещо, което има характерни признаци и лесно се установява, българските невролози и клинични генетици не се справят особено добре. За съжаление изследванията, които се правят в България са на много ниско ниво. Но дано всичко да е наред!


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #45 -: Юли 16, 2008, 00:08:45 am »
lady_11 , честито  христианче!

marmotche,радвам се за бързият напредък-все така да продължава Дани!

Мешко,дано Моя се окаже малка мързеланка и да нямаш повече притеснения.А кога започна да си държи стабилно главичката?
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #46 -: Юли 16, 2008, 00:14:35 am »
Priwet i ot nas.

Chestito hristianche Lejdi, neka e zdraw Wiktor i izpylwa dnite wi s oshte poweche radost!

Mormotche,Meshko shte se molq za was wseki mig!
Pregrashtam wi i sym bezkrjno shtastliwa che synm chast ot was, silni momicheta!
 :youwoman:

p.p: Izwinqwam se za latinicata!Probwah s kredora, noo e mi se poluchi. :oops:
Do nqkolko dni shte imam i kirilica!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #47 -: Юли 16, 2008, 09:47:00 am »
Честити християнчета и нека бог да паза децата ни.

Дани е голям мъж и ще се справя още по блестящо. Ще е батко за пример. Мармотче на теб позитивизъм и търпение, всичко ще си дойде на мястото лека полека.
Мия си е едно страхотно дете, но всяка майка си познава детето и разпознава, кога има нещо притеснително и кога е ... предполагам е мързеланка-поспаланка, обратон на моето човече. Надявам се всички резултати са ОК, пък другото лека полека.

Като сте зачоплили тая тема и аз имах и имам притеснения за хиперактивността на Тони, както и проблемните храносмилателна и отделителна системи, но засега ще ги оставя на фаза - изчакване и кой знае лека полека ... :wink:

Здрави и послушни дечица, приятно изкарване на почивки и ваканции.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #48 -: Юли 16, 2008, 09:58:51 am »
Момичета, по какво разбирате, че е време за лятната количка (изключвам сезона  :lol: )? Ронката скоро ще стане на 5 месеца и ми се иска да се отървем от кошчето за новородено - хем да и е по-прохладно, хем на мен да не ми тежи толкова количката :) Пробвах да я сложа в летния вариатн, ама бебка ми се стори неестествено малка и сякаш се губи в дебрите на изкуствените материи  :oops:
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #49 -: Юли 16, 2008, 10:45:00 am »
ani4ka, много ви е рано за лятна количка, все пак те са за бебета 6+месеца, а вие дори 5 навършени нямате още. струва ти се, че се "губи" в комбинирата най-вероятно поради това, че досега си ползвала по-често да я возиш в коша и си свикнала да я виждаш там.
лятната количка е за доста по-голямо бебе, според мен най-рано около годинка, а даже и повече- обикновено се предпочита минаване към летен вариант при вече ходещо детенце, което спи по-малко вече през деня (нали знаеш, че летните нямат пълно легнало положение за спане), по-стабилно е - вие дори още не седите и т.н.
слагаш една памучна пеленка, за да не те притесняват изкуствените материи и готово.
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 10:46:56 am от tzvetenze »
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #50 -: Юли 16, 2008, 11:05:15 am »
Аничка, аз взех лятна количка, когато Мия беше на 10 месеца и забелязах, че комбинираната просто не й беше удобна в седналия вариант. Тя по принцип рядко спеше навън, така че от тази гледна точка не сме имали проблем.
Сега да я похваля госпожицата -вчера се изпишкала в гърнето, а днес се изакала. :D Освен това от няколко дни много си играе с кукли -облича ги, приспива ги, дава им да пие вода и т.н.
<br />[link=http:
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #51 -: Юли 16, 2008, 11:33:41 am »
момичета, искам да си намеря такова нещо, виждал ли е някой къде се продава?
http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=264631&cat=3
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #52 -: Юли 16, 2008, 12:10:21 pm »
Цветенце, виждала съм подобни в Бриколаж.
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #53 -: Юли 16, 2008, 15:28:42 pm »
Здравейте и от нас!

Докато се зарадвам на новините на Мармотка и то пък Мешко са я налегнали грижи! Здраве и успешно разплитане на проблемите за дечицата, това пожелавам!

Лейди, ха честито християнче и рожденниче. Няма ли да му смениш снимката на новороден в лентата?

Цветенце, това го има в продавалник.ком. Майтап, бре!  :P

Мини, сигурно е странно чувство. И за мен наближава време да оставя Али с майка ми през деня и от сега съм седнала да го преживявам.

Джаз, кога роди, започна да се хвалиш за умалели дрешки! :P Хайде на Теди да й минава коремчето!   

Alexandra
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #54 -: Юли 16, 2008, 15:52:03 pm »
Мarie, как върви борбата с пластмасата? Нашите ще ходят скоро към Троянския балкан, да поръчвам ли подарък за малката Али - комплект керамични съдчета /чиния, чашка, паничка, купичка.../  :D

mini, почивай малко, скоро пак ще си по цял ден с Тетелиня и сие  :bighug:

На мешко и на Мармотче на дребосъците - желая напредък и никакви проблеми повече!

« Последна редакция: Юли 16, 2008, 15:53:43 pm от Nina »
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #55 -: Юли 16, 2008, 15:56:16 pm »
Цветенце, виждала съм подобни в Бриколаж.

ман, мерси, ще проверя там.
подготвям се за много дълго пътуване и се надявам да ми спести постоянното ровичкане по чанти и раници, струва ми се практично.
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 15:58:50 pm от tzvetenze »
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #56 -: Юли 16, 2008, 17:55:22 pm »
Весела седмица и от нас с Ели, макар и вече към края... Но тия дни трудно се добирам до компютъра, а като се добера гледам да поработвам. Почнах шофьорски курс и по тоя повод свекърва ми дойде да гледа Ели докато ме няма, поне за тая седмица, а другата ще мислим вариант баща и да я гледа за час и половина. Иначе вчера и бихме Превенар, още и е зачервено и подуто крачето, но предполагам че е нормално. Това е в общи линии от нас...

Честито на християнчетата на Бора и Лейди, да са живи и здрави!

Мармотче много се радвам за вашия батко, стискаме палци с лекота да преминава всички трудности.

Мешко, дано с Мия всичко е наред и да се окаже, че малка мързеланка.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #57 -: Юли 16, 2008, 18:53:11 pm »
Аз май не съм се изразила правилно - като казвам летен вариант, имам предвид другата част от комбинираната количка, от тези които са 3 в 1. Тя си има напълно легнало положение, просто вече е обърната в посока на движението и може да става седяща... Та за тази количка кога ще настане време...?
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #58 -: Юли 16, 2008, 20:01:24 pm »
Аз май не съм се изразила правилно - като казвам летен вариант, имам предвид другата част от комбинираната количка, от тези които са 3 в 1. Тя си има напълно легнало положение, просто вече е обърната в посока на движението и може да става седяща... Та за тази количка кога ще настане време...?

ами аз не съм те разбрала значи - не виждам защо да не я сложиш, моята симона кош не е ползвала и си беше в комбинираната количка от новородена - в началото в пълно легнало положение, после вече вдигаш малко облегалката, като преценяваш според възрастта и така докато стигнете напълно седналото след време. ще свикнеш и няма да ти се струва толкова голяма количката само след няколко излизания :wink:

Гери, браво за шофьорските курсове, ще се подкрепяме взаимно :wink: аз карам всеки ден, с баща ми, а от няколко дена возя и детето :) още съм мнооого неуверена, но поне не ми се струва невъзможно, както преди да се реша да се кача в колата и да започна.
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 20:03:05 pm от tzvetenze »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #59 -: Юли 16, 2008, 20:39:12 pm »
Здравейте и от нас!

Лейди, ха честито християнче и рожденниче. Няма ли да му смениш снимката на новороден в лентата?


Мари, признавам си без бой : първо нямам време да ъплоудвам снимки, то дори нямам време да ги кача от телефона на компа и второ малко съм против снимки на децата в нет пространството. Но специално за теб ще я сменя. Обещавам!