0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #60 -: Юли 16, 2008, 22:01:33 pm »
Аничка, аз като Цветенце возя Рая от новородена в този вариант.
Както ти е казала, лека полека се повдига докато седне напълно.
Мисля, че можеш вече  да я повдигаш.

Мармотче, радвам се за хубавите резултати при Дани! Ще се справите!

Мешко, стискам палци всичко да е наред!
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #61 -: Юли 16, 2008, 22:17:52 pm »
Аз май не съм се изразила правилно - като казвам летен вариант, имам предвид другата част от комбинираната количка, от тези които са 3 в 1. Тя си има напълно легнало положение, просто вече е обърната в посока на движението и може да става седяща... Та за тази количка кога ще настане време...?
Аничка,аз сложих Мики в седналия вариант на количката от 5 месечен.Не съм го изправяла седнал тогава.Сега да, но тогава го слагах полулегнал.Спокойно си слагай детето в следващия етап от количката.
Честито на християнчето Виктор-Никола!!!
Браво на Дани за добрите резултати и вярвам,че и при Мия ще са добри!

Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #62 -: Юли 17, 2008, 09:23:03 am »
Моята количка няма зимни кошове. Няма и пълно легнало положение, но си пише, че е подходяща за новородени. Мисля, че е под ъгъл около 30 градуса. Така било по-безопасно за децата.

lb2f
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #63 -: Юли 17, 2008, 09:38:43 am »
Мармотче, силно вярвам, че Дани ще се пребори!!!
А, гледката на болни деца е най-ужасното нещо :(

Мешко, дано са ти напразни притесненията и прекрасната Мия е наред  :)

Лейди, да ти е жив и здрав малкия християнин!

Нинка, и аз се бях изпопритеснила как ще сме на морето, бях помъкнала почти цялата къща (горкия ми мъж  :D), половин аптека и хранителен магазин с пюрета - но и ние прекарахме страхотно и безаварийно! Ема обожава водата и не можехме да я извадим оттам - само повтаряше Бам (това ни е вместо Бан-бан) и дърпа да влиза навътре и да скача във водата.
Тя вече ходи самостоятелно вкъщи, а навън е малко по-неуверена и ходи за един пръст, а снощи за пръв път заспа без мен - баба й се справи със задачата. Накърмих я по-рано и отидохме с Тата на кино, а тя си е заспала със слончето (вместо мама  :lol:) и даже като я преместихме не се събуди (свекърва ми живее един етаж под нас). Сега ще се надяваме и на концерт да можем да отидем  :wink:
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #64 -: Юли 17, 2008, 10:40:59 am »
Здравейте и от нас!
Мешко, стискам палци и силно се надявам, че притесненията ви да са напразни.
Мармотче, браво на Дани, всичко ще е ок!
Честито на христянчетата на Лейди и Бора!
Вкъщи купона е пълен. Самуил се пуска да ходи, направо акъла ми не го побира как ще сме като проходят. Сега по цял ден дъжа ту-единия ту-другия и вървят и много се кефят.
От вчера имаме нов номер-блъскаме столовете и пищим колкото глас имаме. Незнам, но ми се струва, че Сами ще е много труден характер, като не е на неговата и само се тръшка, но аз се правя, че не го виждам. Не е ли рано да правят такива магаретии?? Алекс, милия само стои и гледа и мижи жално очичките. Добре, че той е по-кротък, че инак щях тотално да изкрейзам. Живот и здраве, октомври ще си ходя до Бг с тях сама и отсега се подготвям психически за ова приключение :lol:.
Сега, (ако накой е имал търпението да ме изчете), имам въпросче- кажете ми моля ви кога е редно да започнем с миенето на зъбките? Алекс вече има 7 и осмия пробива.

Хубав ден и усмихнати и здрави дечица и родители!

*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #65 -: Юли 17, 2008, 10:56:00 am »
Имам едно въпросче към тия които са били Превенар, във вторник го поставиха на Ели и мястото още твърдо и зачервено. Въпроса ми е да се притеснявам ли или е нормално, мен ми се струва, че е поспаднало от вчера, ама свекърва ми върви и мърмори че е същото и да не би да му стане нещо на детето и ме хвърля в паника...

Цветенце, мен май голяма подкрепа ще ми трябва с това шофиране, както и предполагах съм голяма паника и изпитвам ужасен страх. Инструктура се видя в чудо с мен вчера когато ме пусна на улицата да карам и стигна до въпроса "ти с тоя страх, как живееш", обясних му че не карам кола. Ще видим днес как ще е, но май ще се окаже че както има хора които имат страх от летене има и такива които имат страх от шофиране.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #66 -: Юли 17, 2008, 11:01:37 am »
Мече, според стоматолозите миенето на зъбките е хубаво да започне още с първото появило се зъбче, а по повечето детски книжки пише, че е добре след започването на захранването, дори и да няма още зъбки, да се обтриват и почистват венците в влажно тампонче - дори и това да ти се струва прекалено, мисля че при 7 зъбчета, трябва да ги миеш вече. За вашата възраст се препоръчват или силиконовите напръстници - много ми бяха удибни на мен, докато симона не реши да ми захапва пръста, или четките с гумени влакънца и чак като поотраснете стандартната четка с косъмчета. Също така засега паста без флуор или пък само с вода, ако не намериш паста.

Гери, изчакай да минат още уроци по курмуване, за да си поставиш диагнозата "страх от шофиране". съвсем нормално е в самото начало. ако не се сработите с инструктора - смени го.
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 11:07:06 am от tzvetenze »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #67 -: Юли 17, 2008, 11:19:52 am »
Бора :) колкото си приличат наборките, толкова се и различават. Браво за морето и вие като нас. Дано всички почивки да са така, че аз съм супер доволна. Да ти кажа освен презапасяването с храна, багажа не беше много. Един сак за нас, един за нея и това е. Бях и взела супер много дрехи, защото не ми се переше там, само перях лигавниците, че не ми се щеше да се запича храната по тях.
Криси не ще да ходи, тя пълзи, ходи само като се изправи по мебелите и за две ръце. Обикаля сама масата, но за стабилно ходене още немога да говоря. Да са живи и здрави.

Мече, аз купих нене-дент и мия зъбките, на Криси и харесва, тя има 4 зъба, петият проби, гледам още подготвени има, тя май на четворки ще ги изкарва. Майките в градинката ми се подиграват, че не било нужно да се мият, нали били млечни, ама те на по-големите си деца слагат пломби и на млечните. Като им кажа що ги водите на зъболекар, нали са млечни и ще паднат - те се пулят и незнаят кво да ми кажат...

Гери, кураж, нема страшно  :D Я виж Цвети!

Здраве желая момичета!
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 11:22:14 am от Nina »
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #68 -: Юли 17, 2008, 11:28:39 am »
Майките в градинката ми се подиграват, че не било нужно да се мият,нали били млечни

Пълни глупости. виждала съм такива малки дечица не просто с кариеси и пломби, а гангрени на млечни зъбчета - никак не е от най-приятните преживявания. зъбките е хубаво да се почистват - така както почистваме всяка част от тялото на детето. до голяма степен всичко е ген, но това изобщо не означава, че трябва да лишим зъбите на детето от хигиена.
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #69 -: Юли 17, 2008, 12:11:36 pm »
От майките в градинката такива измислици премислици можеш да чуеш...
Никола е много смешен - адски обича да си мие зъбите - винаги казва "Да мийм зъбиту" - откъде дойде тоз диалект хич не знам  :lol: :lol:
В очакване ....
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #70 -: Юли 17, 2008, 12:59:46 pm »
Пфуй - прибирам се - сега се обади свекито - КольоБольо - болен
В очакване ....
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #71 -: Юли 17, 2008, 13:17:51 pm »
Фуси, вас пък един вирус да има и няма да ви подмине!

Лейди, една снимка облеченко няма лошо. Стига сме го гледали бебешор. Чак от абитуриентската вечер ли снимка ще покажеш?  :P

Всички от моята градинка се изнесоха с децата по море и планини. Само мен ме е страх. Но май ще се прежаля и ще взема да заведа детето на един баир, тука, до нас...
Alexandra
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #72 -: Юли 17, 2008, 16:23:27 pm »
gery_k77, аз съм вече почти на финала на курса и още съм в голям страх и паника. Мисля си, че май не ставам за тая работа с шофирането, ама ще чакам на изпита да ми го кажат. Дано при теб нещата се оправят. Аз нещо и с инструктура не намирам общ език, той се нерви и аз още повече се паникьосвам и така......
Превенара ще го слагаме след 10-на дни и за съжаление не мога да споделя все още, дано момичетата с опит се включат
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #73 -: Юли 17, 2008, 19:00:32 pm »
Гери, Алекс след Превенара също имаше като бучка на крачето с леко зачервяване, която се разнесе за няколко дни. Това го пише и в листовката като страничен ефект. Влъчи листовката на свеки да се ограмотява и да не те тормози.

Мече, аз мия откакто й проби първото зъбче. Според някои е прекалено, но за мен не е. И аз съм чела, че грижата за зъбите почва от първото зъбче още. Даже скоро съм решила да направим първото посещение при зъболекар.

*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #74 -: Юли 17, 2008, 19:06:23 pm »
Даже скоро съм решила да направим първото посещение при зъболекар.

Сия, излишно рано е - освен, ако нещо конкретно не те притеснява.
Детските стоматолози казват около втората годинка за първи преглед.
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #75 -: Юли 17, 2008, 22:03:30 pm »
Даже скоро съм решила да направим първото посещение при зъболекар.

Сия, излишно рано е - освен, ако нещо конкретно не те притеснява.
Детските стоматолози казват около втората годинка за първи преглед.

Да, и аз говорих с моя зъболекар и той ми каза да заведа Тошко, когато стане на 2 години.

Честити християнчета на Лейди и Бора! Да са живи и здрави дечицата и Господ да ги пази!

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #76 -: Юли 17, 2008, 22:04:53 pm »
Момичета, да ви питам - преванара кога се слага и през колко време?

Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #77 -: Юли 17, 2008, 22:38:29 pm »
Момичета, да ви питам - преванара кога се слага и през колко време?

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #78 -: Юли 17, 2008, 22:54:58 pm »
mariposa, благодаря за бързия отговор и изчерпателната информация!  :hug2:

Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #79 -: Юли 18, 2008, 07:19:03 am »
Момичета,
моля препоръчайте ми добър педиатър в София.

lb2f