0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« -: Юли 14, 2008, 08:43:25 am »
късмет, успех и здрави дечица!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #1 -: Юли 14, 2008, 08:52:09 am »
Добро утро  :D

Хубава седмица и от нас  :D


lb2f
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #2 -: Юли 14, 2008, 08:53:16 am »
всички да са здраве и да имаме хубаво време!

аз вече две седмици взимам опреснителни уроци по курмуване - да не помислихте, че ще си остана само с думите :wink:
вчера возих мона и дядо й до плажа и обратно, цели 10 минути шофиране в едната посока с три много гадни леви завои, да не говорим за паркиранетиои отпаркирането колко засукани бяха :) и о, да - на връщане детето реши така да се дере и извива, което наложи дядо й да се премести отзад при нея, което за мен почти си беше да го няма в колата :wink:  :lol:
още ми е много притеснено като има и други коли, участници в движението - ако можех само аз да си карам, но мъжът ми ме уверява, че не трябва да се притеснявам от тях - те трябвало да се притесняват :lol:

ооо, джази, някой е поспал тази нощ май :D

« Последна редакция: Юли 14, 2008, 08:54:56 am от tzvetenze »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #3 -: Юли 14, 2008, 11:09:27 am »
Здравейте! Мен ме гони предстартова треска, защото днес ще ставаме християнчета.
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #4 -: Юли 14, 2008, 11:14:27 am »
ооо, джази, някой е поспал тази нощ май :D

Напротив  :( Теди я боли коремче  :( Цяла нощ пъшка и се оплаква  :( Каквато е мъничка, много е жална  :(

Поздравления за курмуването  :D Смелчага си ти  :D Аз още не мога да се престраша  :? Иначе имам книжка, но тя кола не кара  :lol:

lb2f
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #5 -: Юли 14, 2008, 11:53:57 am »
Здравейте, момичета!

Сватя, честита годинка на Вики, да ти е жив и здрав, радост и гордост да ви носи! Не се притеснявай за кръщенето, ще мине по вода и ще си имаш един добър християнин!

Цвети, браво!

Ние на морето изкарахме страхотно! Планувахме не повече от 10 дни с уговорката, че ако Кристина не се чувства добре ще си тръгнем по-рано. Но...останахме цели 16 дни и ако в хотела не бяха резервирани вече стаите, щяхме да останем още поне 5  :oops: Тази почивка за мен беше истинско училище - научих, че децата доста по-лесно понсаят от нас промените, че не е необходимо режим да се спазва чак до минута, че ако детето се измори, после си наваксва почивка, че детето има нужда от промяна. Сега съм по-спокойна и у нас! До сега стерилизирах еднократно вечер приборите й и преварявах вода - вече не стерилизирам и давам извона вода. Детето ми буквално порастна на морето /и аз/ - там пролази хубаво, започна да се изправя по мебелите и да се придвижва, научи много нови думички, контактува с много различни хора. Морето много й хареса, къпеше се без страх, играеше на пясъка. На плаж ходехме от 9.00 до 10.30 и понякога след обяд от 17.30 или 18.00.  Люшкахме се на люлки, пързаля се на пързалки /с помощ разбира се/, пускахме се аз и баща й заедно с нея на онези големи надуваеми пързалки  :lol: Вдетенихме се! Бяхме на Равда, но всеки ден се разхождахме - или до Несебър, Слънчев бряг, Поморие, Ахелой, Св. Влас. Тя разглеждаше всичко и й беше много интересно.
На морето дори си позволих да й поръчвам за закуска малко филийка с леко запчен кашкавал  8O /имам огромно доверие на хотела ни да подчертая/,иначе разбира се по заведения тя не се е хранила, бяхме се запасили с пюрета от София, но се оказа, че на морето има доста добре заредени магазинчета. Там тя започна да прояваява интерес към нашата храна, а аз се бях притеснила, че ще кара цял живот на Хип. Още от първия ден след прибирането, тя яде домашна супа специално за нея приготвена, сега има манджа и три дни не е яла пюретата :) Наистина детето ми се промени и порастна.
Не хвана никакви вируси, никакви разстройства, никакви обриви и т.н. Чудя се защо на майките в градинката педиат. им казали да не си водят децата на море? Ако предварително се подготви човек, бъде внимателен и отговорен, мисля, че в общия случай ще си изкара добре на морето и без проблеми.

Ами това е в общи линии, мога и още да напиша, ама кой ще чете :lol:

Пожелавам на всички една прекрасна почивка на море или планина, без проблеми и болни дечица!
Бъдете здрави!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #6 -: Юли 14, 2008, 12:06:33 pm »
Нина, прекрасна почивка си прекрала. Наистина децата се справят доста добре.

Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #7 -: Юли 14, 2008, 12:20:20 pm »
Здравейте мами!
Надявам се скоро да се присъединя и аз към вас, но засега само се подготвям с инфо за така дългоочакваната среща с малкото човече. Чета темичките ви с голям интерес и научих много от тях! Вчера майка ми беше на гости и разви теория, че трябвало да се соли водичката по време на къпане, така се калявало бебето и не боледувало, та исках да ви питам, вие чували ли сте за такова нещо и какво мислите по въпроса ?? Категорично я отказах от идеите за мазане с мас и преварено олио, но за сол досега не бях чувала...!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #8 -: Юли 14, 2008, 12:23:06 pm »
Така е Васи, единствено аз получих зверска слънчева алергия. Още от първия ден, при положение, че бяхме на плажа толкова рано и се мажех със висок фактор. Излязоха ми едни петна по ръцете и краката, доста големи, като монета от 1 лев, а по целия груб едни малки пъпчици, които освен, че ме сърбяха, бодяха сякаш и ме болеше. Но мазах с фенистил, минаха веднага. На плажа след това мажех направо пластове със слънцезащитен и седях с фанелка под чадъра. Явно комбинацията от замърсен въздух, вода и силното слънце вече е доста опасна и доста бързо поразява. За мене беше доста учудващо, при положение, че никога не съм имала проблеми със слунцето. Но Криска я мажех с мустела 50 фактор, беше под чадър, но от морето си хвана все пак един шоколадов тен :) Тя нямаше проблем.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #9 -: Юли 14, 2008, 12:25:41 pm »
Вчера майка ми беше на гости и разви теория, че трябвало да се соли водичката по време на къпане, така се калявало бебето и не боледувало, та исках да ви питам, вие чували ли сте за такова нещо и какво мислите по въпроса ?? Категорично я отказах от идеите за мазане с мас и преварено олио, но за сол досега не бях чувала...!

Не се препоръчва никаква сол и никакви осолявания на бебе. Даже е забранено от "закона на разумните"  :wink:  Не слагай сол във водата. Правилно си се насочила да не мажеш с мас, зехтин и олио.  :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #10 -: Юли 14, 2008, 13:23:04 pm »
Мая моля те не им се давай :x. Никакви осолявания и подправки. Това не са паржоли  :P
Нина страхотно, радвам се че сте си прекарали добре.
Лейди ще разказваш после, ние ще правим кръщане есента живи и здрави :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #11 -: Юли 14, 2008, 13:56:29 pm »
Нинче, благородно ти завидях за почивката. Ние сигурно няма да отидем на такава докато Мия не стане на 5 години, както се очертава. Сега ще помоля майка ми ако се съгласи да я гледа за 3 дни и да отидем без нея. Ако не, само ще си мечтая...Просто на Мия й се отразяват много зле всякаква смяна на обстановката. Лошото е, не че ние няма да отидем на море, а че все пак и тя няма да може да извлече ползата от морето.
<br />[link=http:
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #12 -: Юли 14, 2008, 14:34:09 pm »
Айде и ние да отметнем присъствие с едно въпросче:
За получаване на великите 200 лв от Социалните съм изровила следното:
1. оригинал на акта за раждане
2. молба за отпускане на помощ
3. удостоверение за родствени връзки
4. документ с ИБАН от банката (ако парите се превеждат по банков път)
5. докумен за семейно положение (това не е ли като N3?)
6. оригинална лична карта на майката
7. копие от лична карта на бащата

Има ли някакви промени / допълнения за 2008? Предварително благодаря!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #13 -: Юли 14, 2008, 14:38:06 pm »
Весела седмица и от нас!
ani4ka , промяната за 2008ма е, че парите са 250 лв. Приготви се за голяяяяяяяяямо харчене :lol:
« Последна редакция: Юли 14, 2008, 14:39:51 pm от iglikapan »
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #14 -: Юли 14, 2008, 15:05:10 pm »
Айде и ние да отметнем присъствие с едно въпросче:
За получаване на великите 200 лв от Социалните съм изровила следното:
1. оригинал на акта за раждане
2. молба за отпускане на помощ
3. удостоверение за родствени връзки
4. документ с ИБАН от банката (ако парите се превеждат по банков път)
5. докумен за семейно положение (това не е ли като N3?)
6. оригинална лична карта на майката
7. копие от лична карта на бащата

Има ли някакви промени / допълнения за 2008? Предварително благодаря!

Оригинал на акта за раждане, както и копие.
Молбата - попълва се образец.
Точка 3 е за родственост с детето мисля или по-точно мисля е документ за поредност на децата  :?, което се издава от ЕСГРАОН.
Точка 5 е брачно свидетелство, но на мен май не ми искаха такова в нашата социална служба.
По т.7 може да ти искат и оригинала, кой знае.

Така че най-добре звънни един телефон в районната ти социална служба за да няма недоразумения. Една държава, един закон, но изискванията по районите соц.служби са колкото са и службите  :)
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #15 -: Юли 14, 2008, 17:02:21 pm »
аз съм тъжна и самотна  :?
Стефания е с баба си и дядо си на морето
няма кой да я гледа, а хората са си планували няколко дневна почивка, сутринта все едно сърцето ми взеха като тръгнаха  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #16 -: Юли 14, 2008, 20:13:36 pm »
Nina, lidia благодаря за съветите момичета!
mini  :bighug:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #17 -: Юли 14, 2008, 20:32:57 pm »
аз пък, признавам честно, бих се радвала ако имаше кой да вземе Мартин за няколко дни. много се изморявам...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #18 -: Юли 14, 2008, 21:08:56 pm »
аз пък, признавам честно, бих се радвала ако имаше кой да вземе Мартин за няколко дни. много се изморявам...


Бе то от страни всеки ще каже "Кво толкова сложно", обаче на практика не е така...В момента цялото семейство се пробваме на кой е най-як кръста, защото Вики прохожда.

Девойки, аз от днес си имам християнче. Бяхме в камерен състав - аз , мъжо, майка ми, която го и кръсти и свекър ми. Стана весело , защото на практика всички участвахме в ритуала. Аз асистирах на кръстницата - придържах свеща от време на време, давах биберон, дрънкалка и вода. По едно време свекър ми хвана свещта, а аз помагах на майка ми да преоблече детето. Тати беше оператор с видеокамерат. За моя изненада Вики не рева на къпането, а на стригането на косата. Беше впечатлен от кандилото на попа и очите му грейнаха с едни възклицания все едно виждаше голяма дрънкалка. На всичкото отгоре Виктор припяваше след попа и се опита да му захапе уреда за миропомазване.
Следваше почерпка у дома без да се нарушава режима на детето.
Весело си изкарахме и в очекване на детския купон на 20-ти.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #19 -: Юли 14, 2008, 21:11:20 pm »
бе, не искам да изглежда все едно се тръшкам от най-малкото, но аз от 6 месеца си виждам детето предимно вечер и много си ми липсва наистина  :?
зная, че за повечето от вас това е така, защото аз съм го избрала, но въпреки това ми е тежко ...  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #20 -: Юли 14, 2008, 21:33:39 pm »
Хубава седмица на всички, дано захладнее малко.
Всички да са много здрави и усмихнати!

Лейди, честито ви християнче, да е много здрав най-вече!

Нина, имах нужда от такъв разказ. Ние ще ходим на море точно
когато Рая ще е на възрастта на Криси и се радвам, че сподели.
Браво за хубавото изкарване!
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #21 -: Юли 14, 2008, 21:35:49 pm »
честито християнче на Лейдито  :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #22 -: Юли 14, 2008, 21:41:57 pm »
Лейди, радвам се, че всичко е минало добре.
Надин, пожелавам ви много хубаво да си изкарате на морето и по-малко да се притесняваш предварително  :D аз прекалих, а се оказа, че не е толкова страшно, даже обратно.
Мешко ти си знаеш най-добре, но опитайте пак :) може пък на Мия да й харесва вече.

Знаете ли кво ми беше много смешно..направи ми впечатление, че чужденците си возят децата в колички до доста големи. Някакви лонгури и се возят, краката им почти се влачат по земята и се сгънали на "ер голям"  :lol: Смешни ми изглеждаха, не че ги осъждам, щом им е удобно. И то бяха доста, не е като да съм видяла едно семейство. Гледам бутат празна количка, до тях ходи момче/момиче и се чудя къде е бабата с бебето, а то - лонгурчето се настанява след миг и си се вози  :lol: и аз искам така!
« Последна редакция: Юли 14, 2008, 21:59:41 pm от Nina »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #23 -: Юли 14, 2008, 22:29:47 pm »

Знаете ли кво ми беше много смешно..направи ми впечатление, че чужденците си возят децата в колички до доста големи. Някакви лонгури и се возят, краката им почти се влачат по земята и се сгънали на "ер голям"  :lol: Смешни ми изглеждаха, не че ги осъждам, щом им е удобно. И то бяха доста, не е като да съм видяла едно семейство. Гледам бутат празна количка, до тях ходи момче/момиче и се чудя къде е бабата с бебето, а то - лонгурчето се настанява след миг и си се вози  :lol: и аз искам така!
Къв ти лонгур да се вози, мойта тиква в количка и като бебе не седеше :x И аз искам, ама не стана номера  :). Все си бутах празната количка с едната ръка, с другата си я носех :lol: Сега и взехме триколка куче и е очарована. В нея седи и се вози за мое най-голямо очудване  8O. Аз си мислех, че като количката ще си седи новичко прибрано :? Но периода 6-7 месеца до година и нещо направо ми взе здравето с това гушкане, за което сърдечно благодаря на свекърва ми  :witch:
Междо другото и сега като и се карам и вика: Ела при баба да те гушне, остави я майка ти,виж колко е лоша, да се кара на доброто дете 8O  :BangHead: :balk_149:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #24 -: Юли 14, 2008, 23:01:20 pm »
Здравейте и от нас с Юлия! Ние вчера се прибрахме след едномесечен престой при баба и в близост до морето! Всеки ден ходехме на плажи въпреки, че за да отидем на плаж всеки ден пътувахме по 15-20 мин в едната посока и на двете ни се отрази много добре. Научи много нови думи, проговори с изречения, даже се опитва да пее песнички, научи се сама да се качва и слиза по стълби, окончателно отказа да носи памперс. Само дето малката спи до късно и все не успявахме да стигнем на плажа преди 9,30-10 ч. Стояхме до 12-12,30 ч. Мажех с Мустела 30 фактор. В началото се притеснявах дали е достатъчно висок, но всичко беше наред. През юни слънцето не беше чак толкова силно като през юли и малката придоби страхотен тен, без да изгаря. Плажа (ние ходихме на Златна рибка) бе пълен със семейства с деца. Там залива е доста плитък и поради това и водата беше неочаквано топла за мен. Беше трудно да изкараме малката от морето и въпреки това не се разболя. Миналата година беше на 11 мес като я заведохме на море. Също не сме имали някакви проблеми. Та в тая връзка аз съм за ходенето на почивка с дете, било то на море или планина. Имах известни опасенич, че след един месец с две баби на разположение и доста плаващ режим, ще имам проблеми като се приберем, но днес беше добре, пък по-нататък ще видим.

mini, разбирам те прекрасно, защото бях в твоето положение до преди месец. Аз също имам угризения, че се върнах на работа даже преди да беше навършила 9 мес. От друга страна си мисля, че точно поради факта, че не прекрарвах цял ден с мен успявах вечер да издържа всичките и пакости. Освен това като бременна ми беше по малко изморително да ходя на работа, отколкото да съм цял ден с нея. Днес бяхме цял ден сами и добре, че заспа рано, че вече не си чувствах краката. Живот и здраве, след половин година пак ще си бъдеш в къщи и ще наваксваш.

Лейди, честит ви празник!





Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #25 -: Юли 14, 2008, 23:58:18 pm »
Здравейте и от нас. Честито християнче на Лейди! Браво на моряците, за добрата морска дисциплина и почивка, и за кормуването тоже! Лекси, аз след 2 теми качулка, ама да ти е жив и здрав мъжа и внуци да гледате заедно!

Ние утре заминаваме при баба на село. Забавихме се заради изследванията на Дани в детската неврология на ВМА. Потвърдиха ДЦП, дясностранна пареза, има и слаби гръбни мускули, но е най-леката степен на ДЦП и за най-голямо мое щастие няма никакво интелектуално изоставане, даже напротив. За физическото развитие прогнозите са добри - ЕЕГ е съвсем в норма, той е много податлив на обучение, сега се упражняваме всеки ден и само за 2 седмици има прогрес - научи се да играе клекнал, катери се вече по малко, изработи правилна опора на дясната ръка при падане. Още сме далеч от самостоятелно слизане по стълби без опора, походката и гръбчето също искат много работа, но и с това ще се справим. След всички болни деца, които видях миналата седмица, само се моля да са ни живи и здрави мушмороците на всички, останалото е бял кахър. Така че, докато ни няма, от здраве да не се отървете! Нашата баба има нет, но едва ли ще стигна до него, там е малко по-дезорганизирана ситуацията и за мен ще си е голямо тичане, но поне дечурлигата ще са на по-чисто и тихо.

А, и да споделя една весела алтернативна употреба на бебефона - значи, аз кат' нов шофьор в събота трябваше да си закарам моята кола + багаж на село. И мъжът ми сложи предавателя на бебефона в моята кола, а приемника с все децата и майка ми в неговата (нашият приемник има функция за говорене на бебето + обхват 300м от предавателя). И така ме навигираше по целия път, много ми помогна, с негова помощ се справих за сефте сама на градско в София, по магистралата, на градско в Пловдив и накрая на селско :wink: Сега ще карам всеки ден, 'щото съм пълна скръб с паркиране и бързо изнасяне на кръстовища, а се очертават ежедневни рехабилитации и возене на батенцето.

Много ще ми липсвате, да знаете!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #26 -: Юли 15, 2008, 00:03:27 am »
мармотче, много съм доволна да науча, че Дани има такъв бърз прогрес. мъжът ми също сподели, че според него има промяна в положителна посока. пожелавам ви слънчево и ведро лято, ще ни липсвате и вие! надявам се все пак да се включваш понякога...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #27 -: Юли 15, 2008, 08:01:07 am »
Мармот, много се радвам за хубавите новини!
Я виж ти и какво приложение имал бебефона :D
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #28 -: Юли 15, 2008, 09:05:08 am »
браво на Дани, радвам се да чуя такива хубави новини, мармотче :D
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #29 -: Юли 15, 2008, 09:30:27 am »
lady_11 , честито ти христианче!

marmotche, всичко ще се оправи - ти само имай вяра! А за шофирането - най-важното е да не се бърза ;) друготоняма начи да не стане  :D
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #30 -: Юли 15, 2008, 09:41:20 am »
Мини :bighug:. Понякога сутрин и на мен ми става много криво като трябва да отида на работа, а Мия се усмихва щастливо и закачливо... :(Не мога да опиша колко много ми се иска на моменти да си остана при нея, но няма как и това е.
Лейди, честито христианче! Да ти е живо и здраво!
Мармотче, много се радвам за бързия напредък на Дани, дано да е така и занапред. Приятно изкарване на село.  :)
И ние си прекарахме няколко дни в педиатрията. Бяхме на контролен преглед при Литвиненко и той препоръча да ни приемат за изследвания, за да се изключи нервно- мускулно заболяване при Мия. Тя продължава да има някои дефицити в движението, за които не могат още да открият причина. Примерно като е седнала на земята, не може да се изправи сама, а чака някой да я вдигне. Приеха ни в генетично отделение и й направиха всякакви изследвания -ехография на коремни органи, кардиограма, ЕМГ, ренгенова снимка на ръчичката -за определяне на костна възраст и разни кръвни изследвания, УНГ. Нямаше психолог, иначе и там ни пращаха. Всички бяха наред, нямаше никакви проблеми. Изключиха диагнози като ДЦП и нервно-мускулно заболяване, както и каквато и да било инфекция след раждането и остана само да изчакаме генетичните резултати, които ще станат чак след месец. Няма да ви казвам колко ми е свито сърцето. Хубавото е, че няма преки данни за нещо, което те разпознават директно, лошото е, че все пак има неща, които ги смущават...Стискайте ни палци да са добри изследванията.
<br />[link=http:
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #31 -: Юли 15, 2008, 09:47:14 am »
Мешко, стискаме палци, и още как! :balk_21:
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #32 -: Юли 15, 2008, 10:04:45 am »
Честити християнчета на Бора и на Лейди! :D

Мини, разбирам те. :bighug: Дано поне на Стефи не и е така мъчно за теб, както на теб за нея. Много сложно се изразих, да но да е ясно. :)

Мармотче,
радвам се, че нещата при Дани се подобряват. :bighug:

Мешко,
стискам палци и аз всичко да е наред! :bighug:

Нина и Габи, :D
радвам се, че така добре сте изкарали почивката! :D

И ние планираме една събота и неделя, може и петъка да включим :wink:, през септември в Албена. Миша тогава ще е на 6 месеца, жегита ще са отминали, цените ще са малко намалени. Да видим с храненето как ще се справим.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #33 -: Юли 15, 2008, 10:22:48 am »
yahoo_17Браво на Дани, да е все така борбен и подобренията продължават.  :crossfingers:
Търпение и сила, Мармотче, ще се справите !  :bighug: :flower:


Мешко, дано всичко е наред, и нямаш никакви притеснения  :balk_103: :crossfingers:
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #34 -: Юли 15, 2008, 10:52:18 am »
Лейди - честит ви млад христиЕнин!!! :lol:

Мармот - да сте ми живи и здрави - ужасно много се радвам!!!! Тююююююю имало господ! Есенеска - на плуване двамата с КолеБоле

Мешко - туй да не е обикновен мързел...дето все иска някой да я вдига (и някои други мои познати, имат същите щения), след като са изключили всички страхотии - значи всичко си и е наред на момата - я спокойно!
В очакване ....
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #35 -: Юли 15, 2008, 11:43:07 am »
Честити Ви християнчена Лейди и Бора  :D

Мармотче, страшно много се радвам на добрите новини  :D Хубаво изкарване на село, да се върнете с още по-големи постижения  :D

Аз да се похваля, днес установих, че първите дрешки са малки на Жорката, че даже и Теди има умаляло боди  :lol: Обзе ме чувство на гордост чак  :lol:

lb2f
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #36 -: Юли 15, 2008, 11:45:11 am »
Мешко и Мармотче:goodluck: :bighug:
Лейди, честито ти годинясало детенце и християнче! Честито християнче и на Бора82! Да са ви живи и здрави!

Ние другата седмица се стягаме за море, евентуално де. Сополките ни станаха вече жълти, педиатърът изписа Стеримар и Макситрол. От тях и покашля по малко. 89 см и 12 кг сме. 8)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #37 -: Юли 15, 2008, 11:46:20 am »
Мини, ако знаеш как добре те разбирам... но отделянето от детето има и положителен ефект. зареждаме батериите и много по-лесно и ведро се гледаме после :D

Мармотче, чудесни новини за Дани! ще се оправи юначето!

Мешко,  :crossfingers: дано е само малка мързелана.

Лейди, честито ви християнче на годинка! да е жив и здрав!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #38 -: Юли 15, 2008, 14:10:02 pm »
Хубава седмица и от нас!
Много се зарадвах на добрите новини за Мия и Дани! Честито на новите християнчета, здраве и много късмет!

Пълноценни летни почивки на всички отпускари!

Цветенце, надявам се Елица да не ви е изплашила с хленченето и да се видим пак :D
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #39 -: Юли 15, 2008, 15:21:49 pm »
Цветенце, надявам се Елица да не ви е изплашила с хленченето и да се видим пак :D

стига бе, деца са, пък и аз не е да не съм виждала дете да хленчи :wink: а и детето толкова дискретно си показа, че не е в настроение :wink:
аз даже съм изненадана на симона колко добре и понесе дългата разходка далеч от къщи, очаквах накрая да се поизнерви. но съм убедена, че и тя ще се изяви някой от следващите пъти.

виж, в детския магазин малко се попритесних :) - то не беше хвърляне на обувки, играчки - симона беше решила да смъкне от щандовете всичките им около 30-40 модела, а Елица беше много твърдо решена да се качи на втория етаж и продавачката вече ни гледаше не с много добро око, та затова исках да се изнесем по-бързо. сигурно можеше и по-хубави сандалки да купя, но само тези да изпробваме се препотих няколко пъти, да не говорим за всички смъкнати и разхвърляни на пода обувки :lol:



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #40 -: Юли 15, 2008, 15:39:53 pm »
мешко106, какви други прояви на Мия те накараха да се обърнеш към невролог, че да попаднете за изследвания в болница? дали наистина не се касае за мързел това с неискането да става, като падне?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #41 -: Юли 15, 2008, 16:08:55 pm »
Ох, ще бъда най-щастливия човек ако се окаже, че имам мързеливо, своенравно и нестандартно дете. Дано да е така. По принцип си е мързелива, спор няма, но има и неща, които смущават.
Предполагам помните, че съм споделяла за проблемите след раждането и за хилядите прегледи и изследвания, през които сме минали. Мия имаше закъснял контрол на главата, съответно късно седна и късно проходи. При невролог сме били още на 6-7 месеца и сега бяхме на контролен преглед. Мия продължава да изостава в разни неща и затова я заведох отново на преглед. Тя проходи в най-крайната възможна граница, но и досега продължава да ходи лошо и нестабилно, особено навън. Вкъщи си ходи доста по-добре и по-спокойно. Още не тича, за изкачване на стълби самостоятелно и дума не може да става. И ходи на широка основа с отворени крака. Изостава и с говоренето, макар че за това може да се изчака още. А тези пълни изследвания ми предлагаха да ги направят още миналата година, но аз все си мислех, че тя ще навакса и няма да се наложи. Като опря отново въпроса до тях, вече нямаше как. При Мия вървят по метода на изключването, защото явно тя наистина не се вмества в рамката на нещо познато като проблем. А и от самото начало не беше ясно какво и как се е случило след раждането. Аз през цялото време си мислех, че неизвестната инфекция, от която са я лекували води след себе си проблемите, а сега напълно изключиха каквато и да било инфекция да има отношение към двигателния дефицит, както те се изразяват. Та така. Съжалявам, че стана толкова дълго, ама с кого да споделя, ако не с вас...
<br />[link=http:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #42 -: Юли 15, 2008, 23:00:34 pm »
Мармотче радвам се че сте добре  :)
Мешко стискам палци  :)
Аз да попитам, взимал ли е някой маратонки на детето си. Видях едни в Адидас преди доста време, бяха 55лв и ми харесаха, но идваше лято. Чудя се сега за есента?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #43 -: Юли 15, 2008, 23:08:51 pm »
Аз за Стефания- вече два чифта, спарват все пак :(
Мармотче, успех и дано бележите само првилни стъпки напред, чудесно се развива вашия батко
Мешко- Мия си ти е прекрасна и ти го знаеш много добре, всичко ще се нареди  :bighug:
Убеждавам се, че форума е пълен с едни много отговорни и страхотни майки, такива които наистина заслужават да ги наричат така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #44 -: Юли 15, 2008, 23:21:58 pm »
marmotche, много се радвам, че Дани бързо напредва и най-вече, че всичко с психическото му развитие е наред. Приятно изкарване на почивката! Сигурна съм, че на децата ще им се отрази много добре престоя на село.

meshko, стискам палци да се окаже, че всичко при Мия се дължи на мързел. Но това вероятно само времето ще покаже. Ако не е нещо, което има характерни признаци и лесно се установява, българските невролози и клинични генетици не се справят особено добре. За съжаление изследванията, които се правят в България са на много ниско ниво. Но дано всичко да е наред!


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #45 -: Юли 16, 2008, 00:08:45 am »
lady_11 , честито  христианче!

marmotche,радвам се за бързият напредък-все така да продължава Дани!

Мешко,дано Моя се окаже малка мързеланка и да нямаш повече притеснения.А кога започна да си държи стабилно главичката?
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #46 -: Юли 16, 2008, 00:14:35 am »
Priwet i ot nas.

Chestito hristianche Lejdi, neka e zdraw Wiktor i izpylwa dnite wi s oshte poweche radost!

Mormotche,Meshko shte se molq za was wseki mig!
Pregrashtam wi i sym bezkrjno shtastliwa che synm chast ot was, silni momicheta!
 :youwoman:

p.p: Izwinqwam se za latinicata!Probwah s kredora, noo e mi se poluchi. :oops:
Do nqkolko dni shte imam i kirilica!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #47 -: Юли 16, 2008, 09:47:00 am »
Честити християнчета и нека бог да паза децата ни.

Дани е голям мъж и ще се справя още по блестящо. Ще е батко за пример. Мармотче на теб позитивизъм и търпение, всичко ще си дойде на мястото лека полека.
Мия си е едно страхотно дете, но всяка майка си познава детето и разпознава, кога има нещо притеснително и кога е ... предполагам е мързеланка-поспаланка, обратон на моето човече. Надявам се всички резултати са ОК, пък другото лека полека.

Като сте зачоплили тая тема и аз имах и имам притеснения за хиперактивността на Тони, както и проблемните храносмилателна и отделителна системи, но засега ще ги оставя на фаза - изчакване и кой знае лека полека ... :wink:

Здрави и послушни дечица, приятно изкарване на почивки и ваканции.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #48 -: Юли 16, 2008, 09:58:51 am »
Момичета, по какво разбирате, че е време за лятната количка (изключвам сезона  :lol: )? Ронката скоро ще стане на 5 месеца и ми се иска да се отървем от кошчето за новородено - хем да и е по-прохладно, хем на мен да не ми тежи толкова количката :) Пробвах да я сложа в летния вариатн, ама бебка ми се стори неестествено малка и сякаш се губи в дебрите на изкуствените материи  :oops:
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #49 -: Юли 16, 2008, 10:45:00 am »
ani4ka, много ви е рано за лятна количка, все пак те са за бебета 6+месеца, а вие дори 5 навършени нямате още. струва ти се, че се "губи" в комбинирата най-вероятно поради това, че досега си ползвала по-често да я возиш в коша и си свикнала да я виждаш там.
лятната количка е за доста по-голямо бебе, според мен най-рано около годинка, а даже и повече- обикновено се предпочита минаване към летен вариант при вече ходещо детенце, което спи по-малко вече през деня (нали знаеш, че летните нямат пълно легнало положение за спане), по-стабилно е - вие дори още не седите и т.н.
слагаш една памучна пеленка, за да не те притесняват изкуствените материи и готово.
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 10:46:56 am от tzvetenze »
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #50 -: Юли 16, 2008, 11:05:15 am »
Аничка, аз взех лятна количка, когато Мия беше на 10 месеца и забелязах, че комбинираната просто не й беше удобна в седналия вариант. Тя по принцип рядко спеше навън, така че от тази гледна точка не сме имали проблем.
Сега да я похваля госпожицата -вчера се изпишкала в гърнето, а днес се изакала. :D Освен това от няколко дни много си играе с кукли -облича ги, приспива ги, дава им да пие вода и т.н.
<br />[link=http:
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #51 -: Юли 16, 2008, 11:33:41 am »
момичета, искам да си намеря такова нещо, виждал ли е някой къде се продава?
http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=264631&cat=3
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #52 -: Юли 16, 2008, 12:10:21 pm »
Цветенце, виждала съм подобни в Бриколаж.
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #53 -: Юли 16, 2008, 15:28:42 pm »
Здравейте и от нас!

Докато се зарадвам на новините на Мармотка и то пък Мешко са я налегнали грижи! Здраве и успешно разплитане на проблемите за дечицата, това пожелавам!

Лейди, ха честито християнче и рожденниче. Няма ли да му смениш снимката на новороден в лентата?

Цветенце, това го има в продавалник.ком. Майтап, бре!  :P

Мини, сигурно е странно чувство. И за мен наближава време да оставя Али с майка ми през деня и от сега съм седнала да го преживявам.

Джаз, кога роди, започна да се хвалиш за умалели дрешки! :P Хайде на Теди да й минава коремчето!   

Alexandra
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #54 -: Юли 16, 2008, 15:52:03 pm »
Мarie, как върви борбата с пластмасата? Нашите ще ходят скоро към Троянския балкан, да поръчвам ли подарък за малката Али - комплект керамични съдчета /чиния, чашка, паничка, купичка.../  :D

mini, почивай малко, скоро пак ще си по цял ден с Тетелиня и сие  :bighug:

На мешко и на Мармотче на дребосъците - желая напредък и никакви проблеми повече!

« Последна редакция: Юли 16, 2008, 15:53:43 pm от Nina »
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #55 -: Юли 16, 2008, 15:56:16 pm »
Цветенце, виждала съм подобни в Бриколаж.

ман, мерси, ще проверя там.
подготвям се за много дълго пътуване и се надявам да ми спести постоянното ровичкане по чанти и раници, струва ми се практично.
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 15:58:50 pm от tzvetenze »
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #56 -: Юли 16, 2008, 17:55:22 pm »
Весела седмица и от нас с Ели, макар и вече към края... Но тия дни трудно се добирам до компютъра, а като се добера гледам да поработвам. Почнах шофьорски курс и по тоя повод свекърва ми дойде да гледа Ели докато ме няма, поне за тая седмица, а другата ще мислим вариант баща и да я гледа за час и половина. Иначе вчера и бихме Превенар, още и е зачервено и подуто крачето, но предполагам че е нормално. Това е в общи линии от нас...

Честито на християнчетата на Бора и Лейди, да са живи и здрави!

Мармотче много се радвам за вашия батко, стискаме палци с лекота да преминава всички трудности.

Мешко, дано с Мия всичко е наред и да се окаже, че малка мързеланка.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #57 -: Юли 16, 2008, 18:53:11 pm »
Аз май не съм се изразила правилно - като казвам летен вариант, имам предвид другата част от комбинираната количка, от тези които са 3 в 1. Тя си има напълно легнало положение, просто вече е обърната в посока на движението и може да става седяща... Та за тази количка кога ще настане време...?
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #58 -: Юли 16, 2008, 20:01:24 pm »
Аз май не съм се изразила правилно - като казвам летен вариант, имам предвид другата част от комбинираната количка, от тези които са 3 в 1. Тя си има напълно легнало положение, просто вече е обърната в посока на движението и може да става седяща... Та за тази количка кога ще настане време...?

ами аз не съм те разбрала значи - не виждам защо да не я сложиш, моята симона кош не е ползвала и си беше в комбинираната количка от новородена - в началото в пълно легнало положение, после вече вдигаш малко облегалката, като преценяваш според възрастта и така докато стигнете напълно седналото след време. ще свикнеш и няма да ти се струва толкова голяма количката само след няколко излизания :wink:

Гери, браво за шофьорските курсове, ще се подкрепяме взаимно :wink: аз карам всеки ден, с баща ми, а от няколко дена возя и детето :) още съм мнооого неуверена, но поне не ми се струва невъзможно, както преди да се реша да се кача в колата и да започна.
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 20:03:05 pm от tzvetenze »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #59 -: Юли 16, 2008, 20:39:12 pm »
Здравейте и от нас!

Лейди, ха честито християнче и рожденниче. Няма ли да му смениш снимката на новороден в лентата?


Мари, признавам си без бой : първо нямам време да ъплоудвам снимки, то дори нямам време да ги кача от телефона на компа и второ малко съм против снимки на децата в нет пространството. Но специално за теб ще я сменя. Обещавам!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #60 -: Юли 16, 2008, 22:01:33 pm »
Аничка, аз като Цветенце возя Рая от новородена в този вариант.
Както ти е казала, лека полека се повдига докато седне напълно.
Мисля, че можеш вече  да я повдигаш.

Мармотче, радвам се за хубавите резултати при Дани! Ще се справите!

Мешко, стискам палци всичко да е наред!
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #61 -: Юли 16, 2008, 22:17:52 pm »
Аз май не съм се изразила правилно - като казвам летен вариант, имам предвид другата част от комбинираната количка, от тези които са 3 в 1. Тя си има напълно легнало положение, просто вече е обърната в посока на движението и може да става седяща... Та за тази количка кога ще настане време...?
Аничка,аз сложих Мики в седналия вариант на количката от 5 месечен.Не съм го изправяла седнал тогава.Сега да, но тогава го слагах полулегнал.Спокойно си слагай детето в следващия етап от количката.
Честито на християнчето Виктор-Никола!!!
Браво на Дани за добрите резултати и вярвам,че и при Мия ще са добри!

Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #62 -: Юли 17, 2008, 09:23:03 am »
Моята количка няма зимни кошове. Няма и пълно легнало положение, но си пише, че е подходяща за новородени. Мисля, че е под ъгъл около 30 градуса. Така било по-безопасно за децата.

lb2f
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #63 -: Юли 17, 2008, 09:38:43 am »
Мармотче, силно вярвам, че Дани ще се пребори!!!
А, гледката на болни деца е най-ужасното нещо :(

Мешко, дано са ти напразни притесненията и прекрасната Мия е наред  :)

Лейди, да ти е жив и здрав малкия християнин!

Нинка, и аз се бях изпопритеснила как ще сме на морето, бях помъкнала почти цялата къща (горкия ми мъж  :D), половин аптека и хранителен магазин с пюрета - но и ние прекарахме страхотно и безаварийно! Ема обожава водата и не можехме да я извадим оттам - само повтаряше Бам (това ни е вместо Бан-бан) и дърпа да влиза навътре и да скача във водата.
Тя вече ходи самостоятелно вкъщи, а навън е малко по-неуверена и ходи за един пръст, а снощи за пръв път заспа без мен - баба й се справи със задачата. Накърмих я по-рано и отидохме с Тата на кино, а тя си е заспала със слончето (вместо мама  :lol:) и даже като я преместихме не се събуди (свекърва ми живее един етаж под нас). Сега ще се надяваме и на концерт да можем да отидем  :wink:
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #64 -: Юли 17, 2008, 10:40:59 am »
Здравейте и от нас!
Мешко, стискам палци и силно се надявам, че притесненията ви да са напразни.
Мармотче, браво на Дани, всичко ще е ок!
Честито на христянчетата на Лейди и Бора!
Вкъщи купона е пълен. Самуил се пуска да ходи, направо акъла ми не го побира как ще сме като проходят. Сега по цял ден дъжа ту-единия ту-другия и вървят и много се кефят.
От вчера имаме нов номер-блъскаме столовете и пищим колкото глас имаме. Незнам, но ми се струва, че Сами ще е много труден характер, като не е на неговата и само се тръшка, но аз се правя, че не го виждам. Не е ли рано да правят такива магаретии?? Алекс, милия само стои и гледа и мижи жално очичките. Добре, че той е по-кротък, че инак щях тотално да изкрейзам. Живот и здраве, октомври ще си ходя до Бг с тях сама и отсега се подготвям психически за ова приключение :lol:.
Сега, (ако накой е имал търпението да ме изчете), имам въпросче- кажете ми моля ви кога е редно да започнем с миенето на зъбките? Алекс вече има 7 и осмия пробива.

Хубав ден и усмихнати и здрави дечица и родители!

*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #65 -: Юли 17, 2008, 10:56:00 am »
Имам едно въпросче към тия които са били Превенар, във вторник го поставиха на Ели и мястото още твърдо и зачервено. Въпроса ми е да се притеснявам ли или е нормално, мен ми се струва, че е поспаднало от вчера, ама свекърва ми върви и мърмори че е същото и да не би да му стане нещо на детето и ме хвърля в паника...

Цветенце, мен май голяма подкрепа ще ми трябва с това шофиране, както и предполагах съм голяма паника и изпитвам ужасен страх. Инструктура се видя в чудо с мен вчера когато ме пусна на улицата да карам и стигна до въпроса "ти с тоя страх, как живееш", обясних му че не карам кола. Ще видим днес как ще е, но май ще се окаже че както има хора които имат страх от летене има и такива които имат страх от шофиране.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #66 -: Юли 17, 2008, 11:01:37 am »
Мече, според стоматолозите миенето на зъбките е хубаво да започне още с първото появило се зъбче, а по повечето детски книжки пише, че е добре след започването на захранването, дори и да няма още зъбки, да се обтриват и почистват венците в влажно тампонче - дори и това да ти се струва прекалено, мисля че при 7 зъбчета, трябва да ги миеш вече. За вашата възраст се препоръчват или силиконовите напръстници - много ми бяха удибни на мен, докато симона не реши да ми захапва пръста, или четките с гумени влакънца и чак като поотраснете стандартната четка с косъмчета. Също така засега паста без флуор или пък само с вода, ако не намериш паста.

Гери, изчакай да минат още уроци по курмуване, за да си поставиш диагнозата "страх от шофиране". съвсем нормално е в самото начало. ако не се сработите с инструктора - смени го.
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 11:07:06 am от tzvetenze »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #67 -: Юли 17, 2008, 11:19:52 am »
Бора :) колкото си приличат наборките, толкова се и различават. Браво за морето и вие като нас. Дано всички почивки да са така, че аз съм супер доволна. Да ти кажа освен презапасяването с храна, багажа не беше много. Един сак за нас, един за нея и това е. Бях и взела супер много дрехи, защото не ми се переше там, само перях лигавниците, че не ми се щеше да се запича храната по тях.
Криси не ще да ходи, тя пълзи, ходи само като се изправи по мебелите и за две ръце. Обикаля сама масата, но за стабилно ходене още немога да говоря. Да са живи и здрави.

Мече, аз купих нене-дент и мия зъбките, на Криси и харесва, тя има 4 зъба, петият проби, гледам още подготвени има, тя май на четворки ще ги изкарва. Майките в градинката ми се подиграват, че не било нужно да се мият, нали били млечни, ама те на по-големите си деца слагат пломби и на млечните. Като им кажа що ги водите на зъболекар, нали са млечни и ще паднат - те се пулят и незнаят кво да ми кажат...

Гери, кураж, нема страшно  :D Я виж Цвети!

Здраве желая момичета!
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 11:22:14 am от Nina »
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #68 -: Юли 17, 2008, 11:28:39 am »
Майките в градинката ми се подиграват, че не било нужно да се мият,нали били млечни

Пълни глупости. виждала съм такива малки дечица не просто с кариеси и пломби, а гангрени на млечни зъбчета - никак не е от най-приятните преживявания. зъбките е хубаво да се почистват - така както почистваме всяка част от тялото на детето. до голяма степен всичко е ген, но това изобщо не означава, че трябва да лишим зъбите на детето от хигиена.
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #69 -: Юли 17, 2008, 12:11:36 pm »
От майките в градинката такива измислици премислици можеш да чуеш...
Никола е много смешен - адски обича да си мие зъбите - винаги казва "Да мийм зъбиту" - откъде дойде тоз диалект хич не знам  :lol: :lol:
В очакване ....
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #70 -: Юли 17, 2008, 12:59:46 pm »
Пфуй - прибирам се - сега се обади свекито - КольоБольо - болен
В очакване ....
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #71 -: Юли 17, 2008, 13:17:51 pm »
Фуси, вас пък един вирус да има и няма да ви подмине!

Лейди, една снимка облеченко няма лошо. Стига сме го гледали бебешор. Чак от абитуриентската вечер ли снимка ще покажеш?  :P

Всички от моята градинка се изнесоха с децата по море и планини. Само мен ме е страх. Но май ще се прежаля и ще взема да заведа детето на един баир, тука, до нас...
Alexandra
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #72 -: Юли 17, 2008, 16:23:27 pm »
gery_k77, аз съм вече почти на финала на курса и още съм в голям страх и паника. Мисля си, че май не ставам за тая работа с шофирането, ама ще чакам на изпита да ми го кажат. Дано при теб нещата се оправят. Аз нещо и с инструктура не намирам общ език, той се нерви и аз още повече се паникьосвам и така......
Превенара ще го слагаме след 10-на дни и за съжаление не мога да споделя все още, дано момичетата с опит се включат
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #73 -: Юли 17, 2008, 19:00:32 pm »
Гери, Алекс след Превенара също имаше като бучка на крачето с леко зачервяване, която се разнесе за няколко дни. Това го пише и в листовката като страничен ефект. Влъчи листовката на свеки да се ограмотява и да не те тормози.

Мече, аз мия откакто й проби първото зъбче. Според някои е прекалено, но за мен не е. И аз съм чела, че грижата за зъбите почва от първото зъбче още. Даже скоро съм решила да направим първото посещение при зъболекар.

*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #74 -: Юли 17, 2008, 19:06:23 pm »
Даже скоро съм решила да направим първото посещение при зъболекар.

Сия, излишно рано е - освен, ако нещо конкретно не те притеснява.
Детските стоматолози казват около втората годинка за първи преглед.
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #75 -: Юли 17, 2008, 22:03:30 pm »
Даже скоро съм решила да направим първото посещение при зъболекар.

Сия, излишно рано е - освен, ако нещо конкретно не те притеснява.
Детските стоматолози казват около втората годинка за първи преглед.

Да, и аз говорих с моя зъболекар и той ми каза да заведа Тошко, когато стане на 2 години.

Честити християнчета на Лейди и Бора! Да са живи и здрави дечицата и Господ да ги пази!

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #76 -: Юли 17, 2008, 22:04:53 pm »
Момичета, да ви питам - преванара кога се слага и през колко време?

Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #77 -: Юли 17, 2008, 22:38:29 pm »
Момичета, да ви питам - преванара кога се слага и през колко време?

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #78 -: Юли 17, 2008, 22:54:58 pm »
mariposa, благодаря за бързия отговор и изчерпателната информация!  :hug2:

Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #79 -: Юли 18, 2008, 07:19:03 am »
Момичета,
моля препоръчайте ми добър педиатър в София.

lb2f
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #80 -: Юли 18, 2008, 10:10:43 am »
jazzybaby, дай подробности дали търсиш педиатър в определен район. Иначе мога да ти препоръчам с 2 ръце частната ни педиатърка -страхотен лекар. Ще ти пиша на личния.
<br />[link=http:
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #81 -: Юли 18, 2008, 10:35:15 am »
Момичета,
моля препоръчайте ми добър педиатър в София.

Имам добри впечатления от д-р Масларска в Токуда. От други мами същото и за мъжа и във Вита... За кой район става дума?
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #82 -: Юли 18, 2008, 10:53:31 am »
Момичета,
моля препоръчайте ми добър педиатър в София.

Джази, защо? Какво стана с вашата позната? Аз съм много доволна от нашия, ама е при нас, далече ти е...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #83 -: Юли 18, 2008, 11:29:00 am »
Току що си тръгна нашата. Отдели им много време, подробно ги прегледа.
Аз се бях "панирала", защото нощес имахме много драматични моменти с Теди. И Жорко не беше добре. Какви ли не мисли ми минаха през главата. С две думи Теди отказа да се храни и пищеше неистово. Сега се успокои, още пропищява, но вече се храни.
Имах много неприятна среща с дежурната педиатърка. Много неадекватно реагира  :( Та се бях замислила, ако нашата не се справи, да търся частен педиатър. Но жената реагира бързо, дойде, прегледа ги. Според нея са газове. И Бърди натам клони.
Мешко, благодаря за координатите  :D
Дано не се налага, но нощес осъзнах, че няма към кого да се обърна за второ мнение. Не знам и при кого да отида при спешност. Та е хубаво да знам добър педиатър, към когото да се обърна при нужда.
Извинявам се, ако съм внесла паника.


lb2f
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #84 -: Юли 18, 2008, 16:14:35 pm »
Чудя се да се притеснявам ли или не - ситната не ще да се обръща - вчера се обърна 4-5 пъти, разбра че после застава по корем и или й писна, или просто не иска - гледам другите деца се въртят като пумпал. Не иска и седнала да стои - в мен - да, в количката - да, но да застане сама, подпряна на възглавници, камо ли да се задържи на ръчички напред - тц, не ще и не ще - дай й на нея да се излегне в количката - единия крак подпрян на дясно, другия на ляво и да крещи.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #85 -: Юли 18, 2008, 17:17:04 pm »
Айде и ние в темата, преди да захайманосваме пак през уикенда :lol: Вече два пъти мъкнем детенце с нас по села и паланки и два пъти я оставяме на бабите /редуваме ги  :wink:/ за по една вечер...
Лейди, Бора, честити християнчета!
Мармотче,радвам се, че нещата при Дани се подобряват.
Мешко,стискам палци и аз всичко да е наред!
Мая, това с осоляването си е не само глупост, но и опасно. Пусни търсачка и ще намериш доста инфо. Има още доста щуротии да чуеш от кой ли не  :?

Да ви се похвалим - днес Ники за пръв път се обърна съвсем сама от гръбче на корем  :P Сутринта, докато се приготвя за храненето й, тя вече беше напреко на леглото, по корем, с едно стърчащо през решетката краче  :D

*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #86 -: Юли 18, 2008, 17:23:39 pm »
Фоксче, Боян се обърна на 7 месеца и 10тина дена.
Беше точно на 7месеца като го заведохме на невролог, по друг повод, но говорихме и за обръщането. Е, накара ми се, че едва ли не не седя по цял ден на спалнята с детето и не му помагам да се обърне  :?
Бях се попритеснила, но реших да му дам още малко време. И той си е мързелан и най-обича, като твоята Божидара да лежкуни и да вири крака  :wink:
Та 10тина дни след това се обърна сам, без да му помагам.
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #87 -: Юли 18, 2008, 18:14:58 pm »
И за седенето не се притеснявай, Фоксче. В книжките пише, че 3/4 от децата седят сами на 6 месеца. Е да, ама Александра е от другата една четвърт. Така се успокоявах. :wink: Като стана на 7 месеца вече уж трябвало да седи, ама тя пак не искаше. И така докато седмица по-късно баба й донесе една настолна играчка. Седна си с нея и си игра с часове без никой да я придържа. Сега пък не пълзи, но как крачи смело из къщи хваната за ръце. Всички са различни. :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #88 -: Юли 18, 2008, 20:55:54 pm »
Айде пък и вие с тия статистики! Не сме в бг-мама , нали?
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #89 -: Юли 18, 2008, 21:49:28 pm »
Ами не сме, ама като педиатърът само ни хока  :(. Тя така ни хокаше, че не си държала главата, дори ме плашеше, че щяла да стане на 6-7 месеца и тогава да съм видела какво да правя, пък детето си я държи сега като стой та гледай. Извинявам се, просто се притеснявам.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #90 -: Юли 18, 2008, 22:03:35 pm »
Ами не сме, ама като педиатърът само ни хока  :(. Тя така ни хокаше, че не си държала главата, дори ме плашеше, че щяла да стане на 6-7 месеца и тогава да съм видела какво да правя, пък детето си я държи сега като стой та гледай. Извинявам се, просто се притеснявам.

Мда и новата ни държавна /пък и старата частна/ педиатърка ме хокат, че не можело детето да яде по 300 грама на обед - първо второ и трето и следобедна закуска 250 грама. Трябвало по 200. На което и на двете заявих , че ако искат да се пишат доброволци, да дойдат и да го нахранят по веднъж и да спрат на 200 грама, та да гледат шоу.
Единствено на д-р Бърди вярвам безрезервно. Лошото е, че компетентните съвети по интернет са едно - д-р Бърди не може реално да ми прегледа детето, не може да му бие ваксината, а действителността съвсем различна, а аз все пак не съм педиатър и не бих могла да споря с която и да е от двете докторки /поне за сега/.
Ей ся съм в потрес за предстоящата ни ваксина - МПР. Е аз как да разбера примерно дали я бият подкожно или мускулно?! Трябва подкожно, обачеееее...
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 22:08:51 pm от lady_11 »
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #91 -: Юли 18, 2008, 22:11:17 pm »
Фоксче, няма страшно. Моята калпазанка се обърна за първи път преди три дни - от гръб на корем. Сега преди заспиване повтаря упражнението няколко пъти и това е за деня  :D. По друго време не иска и да чуе, лежкуни, по същия начин се държи в количката. И късно се повдигна, и не иска да седи подпряна с възглавници...изобщо все едно моето дете описваш. Последно на консултацията ми казаха, че не стъпвала добре - много на пръсти и незадържала... хич не им се вързах. Когато-тогава. Няма да му тегля краката я. :x Много обичат тея педита да хокат, че им е по-лесно.

Честито на новите християнчета! Да са живи и здрави!
Мешко, всичко ще е наред с детето.
Мармотче, браво на Дани!
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #92 -: Юли 18, 2008, 22:53:28 pm »
Фоксче, мен ме хока не само педиатърът, но и бабите. Жорко преди седмица започна да седи без да го придържам. Но се заседява максимум 2 минути и после по гръб. Педиатърката ми каза: " Виж го каква халтава мускулатура има. Интелигент ще ли го правите?"
Гледам и децата в парка - повечето са се хванали отпред за количките и си стоят, моят най-обича да си е облегнат, да качи краката и му е екстра. Изобщо не го интересуват препоръки. Главата също, чак към 5-я месец я задържа. Писнало ми е от забележки вече, най-лошото е, че понякога им се връзвам и се притеснявам, ама на детето не му пука.
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #93 -: Юли 18, 2008, 22:55:52 pm »
Ей ся съм в потрес за предстоящата ни ваксина - МПР. Е аз как да разбера примерно дали я бият подкожно или мускулно?! Трябва подкожно, обачеееее...
Кажи за тази ваксина, че нашата като я попитах каква ваксина е следващата, тя ми каза на година и един месец.
А като съм я подпочнала - за захранването ми каза следното "Започваш на 5 месеца - картофено пюре или пюре от морков, ако е картофено - разреждай с АМ, че е много гъсто, храниш първия ден 4-5 лъжици, втория 7-8 и така до бурканче. На 7-я ден трябва да си заместила ядене и почваш с кашите." Аз - "И след това какво?", тя - "Ами на 10-я ден вече си захранила и това е. А, и давай тиква, че морковът и картофът запичат.".
А в началото на седмицата, Дара вече на 6 месеца и нещо, ми каза - ако искаш да знаеш за захранването, ела на двайсет и не знам кой си ще изнасям лекция  на Плиска, за да разбереш, а за имуницаията на 22 пак на същото място. А като я попитах, дали може с две деца на тези лекции, тя ми каза - ми оставяш децата на някой и идваш, нямам време аз да обяснявам на всеки по отделно.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #94 -: Юли 18, 2008, 22:57:55 pm »
И мойта педиатърка ме хокаше, ама кой я слуша.
Рая се обърна сама преди 2 седмици, все и подавах пръст.
Мързи я милата :D Изобщо не се впрягам на никой.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #95 -: Юли 19, 2008, 07:48:35 am »
Цитат
А в началото на седмицата, Дара вече на 6 месеца и нещо, ми каза - ако искаш да знаеш за захранването, ела на двайсет и не знам кой си ще изнасям лекция  на Плиска, за да разбереш, а за имуницаията на 22 пак на същото място. А като я попитах, дали може с две деца на тези лекции, тя ми каза - ми оставяш децата на някой и идваш, нямам време аз да обяснявам на всеки по отделно.
.
Аз ако бях на твое място такава майна бих и теглила на тази - нали за това е педиатър, да лекува и обяснява.  На фона на безкористните и безплатни съвети на д-р Бърди, които ни дава тук, такива доктори ми изглеждат крайно немарливи в професията си.
МПР е ваксина морбили-паротит- рубеола. Жива ваксина. Най-добре е да се бие Приорикс или ММРІІ /втората доколкото разбрах не се продава в бг/. В нет-а се тръби, че дава странични ефекти - четох за температури, за схващания и тем подобни. Пак доколкото разбрах, трябва да се бие подкожно, не мускулно. Само че можеш ли да имаш вяра на бг-педиатър?!?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #96 -: Юли 19, 2008, 08:19:48 am »
Лейди, абсолютно подмускулно се бие, лекарката на Стефания не е педиатър и въпреки всичко за начина на поставяне винаги се подготвя, убедена съм как е бита, защото винаги аз си държа детето при ваксини. Всъщност, лекарката нищо не бие- сестрата го прави. Ние реакции от нея ваксина не сме правили. До сега, освен от последния Пентаксим не сме имали реакции де.
« Последна редакция: Юли 19, 2008, 08:26:21 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #97 -: Юли 19, 2008, 13:03:52 pm »
До момичетата от Варна.Може ли да ми препоръчате педиатър, но някъде около кв.Левски, Окръжна болница.
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #98 -: Юли 19, 2008, 15:03:36 pm »
Здравейте,аз имам няколко въпроса.Първия е,че педиатърката ни спря витамин Д през летните месеци така ли трябва да е или да продължа да им давам по две капки на ден.Иначе ги извеждам всеки ден на вън.Другия въпрос не е точно за тук но да попитам вече започнах да ги захранвам със зеленчуково пюре на обяд,но понеже го давам с лъжичка не могат да свикнат да го приемат и пада едно плюене,въртене и т.н.може и да не им харесва защото все си искат млякото и почват да се сърдят на втората,третата лъжица и да пищят и реват.Дайте ми съвет какво да направя за да почнат да го приемат и с плодово пробвах веднъж да видя да не би да не им харесва пюрето , но нищо не става пак.
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #99 -: Юли 19, 2008, 15:21:16 pm »
За храненето - според мен са още мънички - изчакай седмица, две, аз бих препоръчала и повече поне до 5 месеца и пробвай отново.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #100 -: Юли 20, 2008, 18:50:06 pm »
Привет и от мен след едноседмична почивка при мама :D

Много се радвам за Дани и съм сигурна, че като си дойде от село няма да го позная :D
Стискам палци и изследванията на Мия да са ок и детенцето да е добре.
За обръщането и сядането съм писала мнооооого пъти, оставете децата намира, разбира се ако наистина няма някаква основателна причина за притеснение, но това се вижда.

Моята принцеса я оставих при мама на 330 км. от мен е и аз още не мога да се освестя, не съм се отделяла от нея за повече от няколко часа. Хубавото обаче е че на детето му понася повече от добре. Няма такова щастие ви казвам, толкова доволна, усмихната и щастлива постоянно не я бях виждала :D По цял ден си снове по двора, по пътя, има си люлка, дядо й направи и пясъчник, гони котето по цял ден, закача се с всеки, ходи да "купа апче (хлябче)" абе купон. Та се надявам да е добре и да е здравичка и да постои малко на чист въздух и хубава храна. Толкова ми липсва всичко там, имах прекрасно детсво, мама е прекрасна, а знаете ли как се готви манджа, влиза се в градината и се берът всички необходими продукти и подправки, само олиото е купешко :lol:

Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #101 -: Юли 20, 2008, 20:19:24 pm »
Стефи, хората са го казали, че от дома и при мама по-хубаво няма. Въпреки, че нашите не са толкова далече както при вас, много добре знам какво ти е и как се чувстваш. Не знам само, ако си като мен - да ставаш и да я търсиш нощно време в леглото.... :oops: