0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #80 -: Юли 18, 2008, 10:10:43 am »
jazzybaby, дай подробности дали търсиш педиатър в определен район. Иначе мога да ти препоръчам с 2 ръце частната ни педиатърка -страхотен лекар. Ще ти пиша на личния.
<br />[link=http:
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #81 -: Юли 18, 2008, 10:35:15 am »
Момичета,
моля препоръчайте ми добър педиатър в София.

Имам добри впечатления от д-р Масларска в Токуда. От други мами същото и за мъжа и във Вита... За кой район става дума?
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #82 -: Юли 18, 2008, 10:53:31 am »
Момичета,
моля препоръчайте ми добър педиатър в София.

Джази, защо? Какво стана с вашата позната? Аз съм много доволна от нашия, ама е при нас, далече ти е...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #83 -: Юли 18, 2008, 11:29:00 am »
Току що си тръгна нашата. Отдели им много време, подробно ги прегледа.
Аз се бях "панирала", защото нощес имахме много драматични моменти с Теди. И Жорко не беше добре. Какви ли не мисли ми минаха през главата. С две думи Теди отказа да се храни и пищеше неистово. Сега се успокои, още пропищява, но вече се храни.
Имах много неприятна среща с дежурната педиатърка. Много неадекватно реагира  :( Та се бях замислила, ако нашата не се справи, да търся частен педиатър. Но жената реагира бързо, дойде, прегледа ги. Според нея са газове. И Бърди натам клони.
Мешко, благодаря за координатите  :D
Дано не се налага, но нощес осъзнах, че няма към кого да се обърна за второ мнение. Не знам и при кого да отида при спешност. Та е хубаво да знам добър педиатър, към когото да се обърна при нужда.
Извинявам се, ако съм внесла паника.


lb2f
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #84 -: Юли 18, 2008, 16:14:35 pm »
Чудя се да се притеснявам ли или не - ситната не ще да се обръща - вчера се обърна 4-5 пъти, разбра че после застава по корем и или й писна, или просто не иска - гледам другите деца се въртят като пумпал. Не иска и седнала да стои - в мен - да, в количката - да, но да застане сама, подпряна на възглавници, камо ли да се задържи на ръчички напред - тц, не ще и не ще - дай й на нея да се излегне в количката - единия крак подпрян на дясно, другия на ляво и да крещи.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #85 -: Юли 18, 2008, 17:17:04 pm »
Айде и ние в темата, преди да захайманосваме пак през уикенда :lol: Вече два пъти мъкнем детенце с нас по села и паланки и два пъти я оставяме на бабите /редуваме ги  :wink:/ за по една вечер...
Лейди, Бора, честити християнчета!
Мармотче,радвам се, че нещата при Дани се подобряват.
Мешко,стискам палци и аз всичко да е наред!
Мая, това с осоляването си е не само глупост, но и опасно. Пусни търсачка и ще намериш доста инфо. Има още доста щуротии да чуеш от кой ли не  :?

Да ви се похвалим - днес Ники за пръв път се обърна съвсем сама от гръбче на корем  :P Сутринта, докато се приготвя за храненето й, тя вече беше напреко на леглото, по корем, с едно стърчащо през решетката краче  :D

*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #86 -: Юли 18, 2008, 17:23:39 pm »
Фоксче, Боян се обърна на 7 месеца и 10тина дена.
Беше точно на 7месеца като го заведохме на невролог, по друг повод, но говорихме и за обръщането. Е, накара ми се, че едва ли не не седя по цял ден на спалнята с детето и не му помагам да се обърне  :?
Бях се попритеснила, но реших да му дам още малко време. И той си е мързелан и най-обича, като твоята Божидара да лежкуни и да вири крака  :wink:
Та 10тина дни след това се обърна сам, без да му помагам.
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #87 -: Юли 18, 2008, 18:14:58 pm »
И за седенето не се притеснявай, Фоксче. В книжките пише, че 3/4 от децата седят сами на 6 месеца. Е да, ама Александра е от другата една четвърт. Така се успокоявах. :wink: Като стана на 7 месеца вече уж трябвало да седи, ама тя пак не искаше. И така докато седмица по-късно баба й донесе една настолна играчка. Седна си с нея и си игра с часове без никой да я придържа. Сега пък не пълзи, но как крачи смело из къщи хваната за ръце. Всички са различни. :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #88 -: Юли 18, 2008, 20:55:54 pm »
Айде пък и вие с тия статистики! Не сме в бг-мама , нали?
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #89 -: Юли 18, 2008, 21:49:28 pm »
Ами не сме, ама като педиатърът само ни хока  :(. Тя така ни хокаше, че не си държала главата, дори ме плашеше, че щяла да стане на 6-7 месеца и тогава да съм видела какво да правя, пък детето си я държи сега като стой та гледай. Извинявам се, просто се притеснявам.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #90 -: Юли 18, 2008, 22:03:35 pm »
Ами не сме, ама като педиатърът само ни хока  :(. Тя така ни хокаше, че не си държала главата, дори ме плашеше, че щяла да стане на 6-7 месеца и тогава да съм видела какво да правя, пък детето си я държи сега като стой та гледай. Извинявам се, просто се притеснявам.

Мда и новата ни държавна /пък и старата частна/ педиатърка ме хокат, че не можело детето да яде по 300 грама на обед - първо второ и трето и следобедна закуска 250 грама. Трябвало по 200. На което и на двете заявих , че ако искат да се пишат доброволци, да дойдат и да го нахранят по веднъж и да спрат на 200 грама, та да гледат шоу.
Единствено на д-р Бърди вярвам безрезервно. Лошото е, че компетентните съвети по интернет са едно - д-р Бърди не може реално да ми прегледа детето, не може да му бие ваксината, а действителността съвсем различна, а аз все пак не съм педиатър и не бих могла да споря с която и да е от двете докторки /поне за сега/.
Ей ся съм в потрес за предстоящата ни ваксина - МПР. Е аз как да разбера примерно дали я бият подкожно или мускулно?! Трябва подкожно, обачеееее...
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 22:08:51 pm от lady_11 »
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #91 -: Юли 18, 2008, 22:11:17 pm »
Фоксче, няма страшно. Моята калпазанка се обърна за първи път преди три дни - от гръб на корем. Сега преди заспиване повтаря упражнението няколко пъти и това е за деня  :D. По друго време не иска и да чуе, лежкуни, по същия начин се държи в количката. И късно се повдигна, и не иска да седи подпряна с възглавници...изобщо все едно моето дете описваш. Последно на консултацията ми казаха, че не стъпвала добре - много на пръсти и незадържала... хич не им се вързах. Когато-тогава. Няма да му тегля краката я. :x Много обичат тея педита да хокат, че им е по-лесно.

Честито на новите християнчета! Да са живи и здрави!
Мешко, всичко ще е наред с детето.
Мармотче, браво на Дани!
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #92 -: Юли 18, 2008, 22:53:28 pm »
Фоксче, мен ме хока не само педиатърът, но и бабите. Жорко преди седмица започна да седи без да го придържам. Но се заседява максимум 2 минути и после по гръб. Педиатърката ми каза: " Виж го каква халтава мускулатура има. Интелигент ще ли го правите?"
Гледам и децата в парка - повечето са се хванали отпред за количките и си стоят, моят най-обича да си е облегнат, да качи краката и му е екстра. Изобщо не го интересуват препоръки. Главата също, чак към 5-я месец я задържа. Писнало ми е от забележки вече, най-лошото е, че понякога им се връзвам и се притеснявам, ама на детето не му пука.
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #93 -: Юли 18, 2008, 22:55:52 pm »
Ей ся съм в потрес за предстоящата ни ваксина - МПР. Е аз как да разбера примерно дали я бият подкожно или мускулно?! Трябва подкожно, обачеееее...
Кажи за тази ваксина, че нашата като я попитах каква ваксина е следващата, тя ми каза на година и един месец.
А като съм я подпочнала - за захранването ми каза следното "Започваш на 5 месеца - картофено пюре или пюре от морков, ако е картофено - разреждай с АМ, че е много гъсто, храниш първия ден 4-5 лъжици, втория 7-8 и така до бурканче. На 7-я ден трябва да си заместила ядене и почваш с кашите." Аз - "И след това какво?", тя - "Ами на 10-я ден вече си захранила и това е. А, и давай тиква, че морковът и картофът запичат.".
А в началото на седмицата, Дара вече на 6 месеца и нещо, ми каза - ако искаш да знаеш за захранването, ела на двайсет и не знам кой си ще изнасям лекция  на Плиска, за да разбереш, а за имуницаията на 22 пак на същото място. А като я попитах, дали може с две деца на тези лекции, тя ми каза - ми оставяш децата на някой и идваш, нямам време аз да обяснявам на всеки по отделно.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #94 -: Юли 18, 2008, 22:57:55 pm »
И мойта педиатърка ме хокаше, ама кой я слуша.
Рая се обърна сама преди 2 седмици, все и подавах пръст.
Мързи я милата :D Изобщо не се впрягам на никой.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #95 -: Юли 19, 2008, 07:48:35 am »
Цитат
А в началото на седмицата, Дара вече на 6 месеца и нещо, ми каза - ако искаш да знаеш за захранването, ела на двайсет и не знам кой си ще изнасям лекция  на Плиска, за да разбереш, а за имуницаията на 22 пак на същото място. А като я попитах, дали може с две деца на тези лекции, тя ми каза - ми оставяш децата на някой и идваш, нямам време аз да обяснявам на всеки по отделно.
.
Аз ако бях на твое място такава майна бих и теглила на тази - нали за това е педиатър, да лекува и обяснява.  На фона на безкористните и безплатни съвети на д-р Бърди, които ни дава тук, такива доктори ми изглеждат крайно немарливи в професията си.
МПР е ваксина морбили-паротит- рубеола. Жива ваксина. Най-добре е да се бие Приорикс или ММРІІ /втората доколкото разбрах не се продава в бг/. В нет-а се тръби, че дава странични ефекти - четох за температури, за схващания и тем подобни. Пак доколкото разбрах, трябва да се бие подкожно, не мускулно. Само че можеш ли да имаш вяра на бг-педиатър?!?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #96 -: Юли 19, 2008, 08:19:48 am »
Лейди, абсолютно подмускулно се бие, лекарката на Стефания не е педиатър и въпреки всичко за начина на поставяне винаги се подготвя, убедена съм как е бита, защото винаги аз си държа детето при ваксини. Всъщност, лекарката нищо не бие- сестрата го прави. Ние реакции от нея ваксина не сме правили. До сега, освен от последния Пентаксим не сме имали реакции де.
« Последна редакция: Юли 19, 2008, 08:26:21 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #97 -: Юли 19, 2008, 13:03:52 pm »
До момичетата от Варна.Може ли да ми препоръчате педиатър, но някъде около кв.Левски, Окръжна болница.
*
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #98 -: Юли 19, 2008, 15:03:36 pm »
Здравейте,аз имам няколко въпроса.Първия е,че педиатърката ни спря витамин Д през летните месеци така ли трябва да е или да продължа да им давам по две капки на ден.Иначе ги извеждам всеки ден на вън.Другия въпрос не е точно за тук но да попитам вече започнах да ги захранвам със зеленчуково пюре на обяд,но понеже го давам с лъжичка не могат да свикнат да го приемат и пада едно плюене,въртене и т.н.може и да не им харесва защото все си искат млякото и почват да се сърдят на втората,третата лъжица и да пищят и реват.Дайте ми съвет какво да направя за да почнат да го приемат и с плодово пробвах веднъж да видя да не би да не им харесва пюрето , но нищо не става пак.
Re: Средноюлска седмична 14.07 - 20.07
« Отговор #99 -: Юли 19, 2008, 15:21:16 pm »
За храненето - според мен са още мънички - изчакай седмица, две, аз бих препоръчала и повече поне до 5 месеца и пробвай отново.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.