0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #120 -: Юни 03, 2009, 23:10:22 pm »
момичета бяхте прави, еутирокса се пие най много 6 месеца после пак трябва да се отиде на лекар....
мерси ви много иначе за сега при мен всичко е наред, лекарката ми каза че всички хормон са ми ОК...засега ми няма нищо :D
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #121 -: Юни 03, 2009, 23:45:37 pm »
  Здравейте и аз съм при д-р Сарджева!  :P  И на мен впечатленията ми са много добри.При мен ФТ3 е малко над долна граница и ми постави диагноза Автоимунен тиреодит в имунологично не активна фаза-което всъщност не знам какво означава.Може ли ако има запознати да ми обяснят.Каза обаче,че това не е причина да не забременявам.Гинеколозите са на същото мнение.Пих Еутирокс 25 1 месец.Сега наближава време за контрола.Каза,че на 6 месеца трябва да изследвам хормоните.Имам проблем с апетита.Ям МНОГО,но не напълнявам.Когато пих Еутирокса,проблема с яденето отшумя,но сега от около 2 месеца пак се появи.Не знам дали и това е свързано с щитовидната жлеза и поставената диагноза ???  :ask: Попитах докторката,но не ми даде отговор на въпроса. Също така ми каза,че ако забременея трябва веднага да отида при нея и по време на бременността ще трябва да приемам медикаменти.
  Чесно казано силно ме вълнува дали наистина имам някакъв проблем.Пусках теми на няколко пъти,но...пак нищо не разбрах.Останах с впечатление ,че не е знае какъв проблем,но все пак диагнозата ме притеснява.Д-р Сарджева е много готина и много забавна.Отнася се сериозно с прегледите и лечението,но като ми постави диагнозата отношението й ми показа,че няма за какво да се трвожа.Сега обаче като започнах пак да ям като луда ,започнах и да се притеснявам...Дайте съвет и моля да ми обясните за какво точно става въпрос,ако има запознати.  :(
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 23:47:10 pm от peroshinka »
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #122 -: Юни 04, 2009, 09:25:40 am »
Перошинка,и аз съм при Сарджева и също мнението ми за нея е като твоето,страхотна и сериозна лекарка.Е аз от януари не съм ходила,макар че трябва и аз да пусна контрола,че съм на достинекс и еутирокс и на 2 мес.са ми контролите,но така се стекаха обстоятелствата че май доста време не съм пускала контрола.Както и да е,съвета ми е да я питаш без да се притесняваш за всичко,което те вълнува,ще ти отговори не се притеснявай.Но ти си имаш впечатления де,но аз разпитвам за всичко,което ми дойде на ума,дори и да са глупости,даже й казвам че пак ще задам тъп въпрос,а тя казва че няма тъпи въпроси,щом нещо ме притеснява да питам.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Mileto

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #123 -: Юни 04, 2009, 20:44:51 pm »
Момичета, моля ви да погледнете резултатите ми.


FT 3   4.33   ref. 3.10-6.30
FT 4   14.2   ref. 11.00-22.60
TSH   4.090  ref. 0.35-5.00
TAT   12.00   ref. до 34
MAT   6.90    REF. до 12

Според мен всички са в норма, малко TSH-то е 4, което е близо до 5. Това дали е проблем, борим се за второ детенце.

Благодаря ви!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #124 -: Юни 04, 2009, 23:05:06 pm »
ТСХ-то ти определено е високо,ако целиш забременяване трябва да е около 2.Но все пак ендокринолога е човека който ще ти даде най-добър съвет.Вероятно ще трябва да пиеш еутирокс да го нормализираш.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #125 -: Юни 05, 2009, 13:28:48 pm »
ТСХ е високо за забременяване. В зависимост от лабораторията стойностите са различни напр. при тази в която аз си изследвам хормоните стойностите са от 0.24 до 4.2 като горна граница. Консултацията с лекар е най-доброто което можеш да направиш, той ще прецени състоянието и ще ти назначи лечение :)
Успех!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #126 -: Юни 06, 2009, 11:53:42 am »
Момичета и аз имам въпрос:
аз съм с ТСХ 1,04 - в нормлани граници според док /дори ми се струва леко нисичко като чувам тук за граници 1,05-2 като нормални за забременяване/.
Иследвахме ТАТ и МАТ - ТАТ е ок.4 пъти над нормата, а МАТ ок. 1път над нормата. Според док обаче няма нужда от лечение тъй като ТСХ е в норма - това само подсказвало, че може да имам проблем в бъдеще. И все пак, за по-добра рецептивност на евентуална бременност ми изписа Еутирокс 0,25мг по 1 таблетка  8O.
От форума тук чета, че това лекарство се изписва за понижаване на ТСХ. Та мен ме притеснява да не ми падне още ТСХ /което е нисичко като цяло/.
Има ли момичета с подобен казус? Или мислите, че е добре да се консултирам и с друг ендокринолог?


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #127 -: Юни 06, 2009, 17:32:06 pm »
Иследвахме ТАТ и МАТ - ТАТ е ок.4 пъти над нормата, а МАТ ок. 1път над нормата.

Аз ли не мога да разбера какво си написала? 8O Или ти нещо не си обяснила както трябва?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #128 -: Юни 06, 2009, 18:07:23 pm »
Котана,моето ТСХ е 0.87,ТАТ е 2 пъти над нормата,а МАТ е 44 при норма по-малко от 40.При тези стойности,аз приемам лекарства  макар и в минимални дози.Мисля,че няма да е зле да се консултираш и с друг лекар.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #129 -: Юни 07, 2009, 11:05:00 am »
Иследвахме ТАТ и МАТ - ТАТ е ок.4 пъти над нормата, а МАТ ок. 1път над нормата.

Аз ли не мога да разбера какво си написала? 8O Или ти нещо не си обяснила както трябва?


Имала е предвид "ок" като "около", та ТАТ е около 4 пъти над нормата, а МАТ около 1 път над нормата. :)
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #130 -: Юни 07, 2009, 21:31:47 pm »
Иследвахме ТАТ и МАТ - ТАТ е ок.4 пъти над нормата, а МАТ ок. 1път над нормата.

Аз ли не мога да разбера какво си написала? 8O Или ти нещо не си обяснила както трябва?


Имала е предвид "ок" като "около", та ТАТ е около 4 пъти над нормата, а МАТ около 1 път над нормата. :)

мерси happymery за разяснението.


Nataly ти какви лекарсва вземаш - понеже при теб е подобен случай.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #131 -: Юни 08, 2009, 17:36:29 pm »
happymery, Благодаря ти за разяснението :D Иначе се получаваше един абсурд.
Nataly ти какви лекарсва вземаш - понеже при теб е подобен случай.
Котана, при мен стойностите на ТАТ И МАТ са в норма.
ТСХ-то ми беше 4.78, започнах с Еутирокс 25 но след 30 дни се беше покачило дори вместо да пада. Док. ми качи дозата на 50мг и за 40 дни го смъкнах на 1.71. Днес ми беше другата контрола след 45 дни прием и сега си чакам резултата да видим какви съм ги сътворила.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #132 -: Юни 08, 2009, 22:29:26 pm »
happymery, Благодаря ти за разяснението :D Иначе се получаваше един абсурд.
Nataly ти какви лекарсва вземаш - понеже при теб е подобен случай.
Котана, при мен стойностите на ТАТ И МАТ са в норма.
ТСХ-то ми беше 4.78, започнах с Еутирокс 25 но след 30 дни се беше покачило дори вместо да пада. Док. ми качи дозата на 50мг и за 40 дни го смъкнах на 1.71. Днес ми беше другата контрола след 45 дни прием и сега си чакам резултата да видим какви съм ги сътворила.


Извинявам се Натали - объркала съм се май.

Въпросът ми за провежданото лечение е бил към Benit@ - явно тя е с моят проблем. Моля те да ми кажеш с какво се лекуваш и какъв е резултата от контролен преглед.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #133 -: Юни 09, 2009, 18:24:46 pm »
Котана,лечението ми е от края на март и се състои в следното:по 1 таблетка дневно метизол,триовит и аспирин протект + 3 пъти дневно по 10 капки лимфомиозот.
Докторката каза,че това са минимални дози и тези резултати не пречат на забременяването.Трябва да направя контролни изследвания преди започване на стимулацията за ИКСИ.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #134 -: Юни 10, 2009, 00:53:01 am »
Котана,лечението ми е от края на март и се състои в следното:по 1 таблетка дневно метизол,триовит и аспирин протект + 3 пъти дневно по 10 капки лимфомиозот.
Докторката каза,че това са минимални дози и тези резултати не пречат на забременяването.Трябва да направя контролни изследвания преди започване на стимулацията за ИКСИ.

Благодаря ти много. Явно ще трябва да се консултирам с още един док, защото това което ми е предписано на други го дават за точно обратен ефект.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #135 -: Юни 20, 2009, 19:27:44 pm »
Момичета, някой може ли да изкоментира резултатите от изследванията ми?
Имам час за ендокринолог за понеделник, тогава доки би трябвало да ми обясни, но мисля, че определено имам някакъв проблем с антителата и съм анемична. Ако някой има информация, която може да ми бъде полезна, нека ми помогне

ХОРМОНИ /назначени от Ендокринолог/
Дехидроепиандростендион сулфат DHEA-S - 6,7 реф.ст-ти 0.60/8.00
Сексхормонсвърсващ глобулин SHBG - 40 реф.ст-ти 15/120
Тиреостимулиращ хормон h TSH - 2.25 реф.ст-ти 0.34/5.5
Свободен трийодтиронин FT3 - 5.26 реф.ст-ти 3.30/6.0
Свободен тироксин FT4 - 10.22 реф.ст-ти 7.85/14.40
Андростендион Androstenedione - 2.4 реф.ст-ти 0.4/3.4
Инсулин - 6.8 реф.ст-ти 2.0/22.0

АНТИТЕЛА
Тиреоглобулинови антитела Anti-Tg - 0 реф.ст-ти 0/4
Тиреоид пероксидазни антитела Anti-TPO - 301.7 реф.ст-ти 0/9 - много са високи, какво означава това?



Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #136 -: Юни 21, 2009, 09:41:14 am »
ТСХ ти е в норма, но е малко висок за забременяване, хубаво е да е м/у 1 и 2. За АНТИ- ТПО високо е! И моите бяха така. Но при мен и ТСХ беше високо (7.78) и диагнозата беше автоимунен тиреоидит на Хашимото. Но пак най-добре ще ти обясни доктора ти.
Успех!
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #137 -: Юни 21, 2009, 12:29:39 pm »
ТСХ ти е в норма, но е малко висок за забременяване, хубаво е да е м/у 1 и 2. За АНТИ- ТПО високо е! И моите бяха така. Но при мен и ТСХ беше високо (7.78) и диагнозата беше автоимунен тиреоидит на Хашимото. Но пак най-добре ще ти обясни доктора ти.
Успех!

happymery има ли някакво лечение или не знам какво, как да понижа стойностите на ТСХ-то? Това означава ли, че изообщо не мога да забременея? И тези АНТИ-ТПО как да ги вкарам в норма?  :(
Тази диагноза и/или болест лекува ли се?
Извинявам се за неправилно зададените въпроси, но все още не съм запозната с тази материя.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #138 -: Юни 21, 2009, 15:11:29 pm »
Стойността на ТСХ-то ти не е толкова висока и може да не е необходимо да се пие нещо. При две годишно лечение с Еутирокс нивото на ТСХ ми се нормализира и антителата ми намаляха на половина но пак са над стойностите, но това не е такъв проблем. Забременях с ниво на ТСХ 1.5, после се качи малко от бременността. Важното е да се следят нивата на ТСХ повреме на бременност за да се развива плода нормално. Сега си имам прекрасна дъщеричка. Сега два месеца след като спрях да кърмя съм отново на стартово ниво с високи ст-ти на ТСХ (7.50) и сега пак съм на Еутирокс.
Не си прави заключения за себе си. Аз само ти споделям при мен как е. Най-добре лекаря ще прецени дали имаш нужда от лечение!!!
Успех и пиши след прегледа!
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #139 -: Юни 21, 2009, 17:31:57 pm »
много ти благодаря  :bighug: Дано всичко е наред