0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #60 -: Юли 23, 2008, 11:48:36 am »
mpia лбагодаря за отговора, но понеже хич не съм фен на хаповете и гледам да си ги спестявам, а сега се чуствам толко зле, в чантата ми има основно кутии с хапчета  :?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #61 -: Юли 23, 2008, 12:40:34 pm »
И аз искам да отида при д-р. Катя Тодорова.Ето защо...
-12.11.2007г -ТСХ - 2,40 при реф.граници(0,27-4,2)
-12.11.2007г -Пролактин - 372,4 при реф.граници (127-637)
Следва неуспешно инвитро през януари 2008г.........
-24.03.2008г - ТАТ -652,7 при реф.граници (0-115.0)
-24.04.2008г - МАТ -14,27 при реф.граници (0-34.0)
Следва консултация с ендокринолог,който ми каза ,че имам Хашимото...но нямало нужда да пия лекарства 8O....и ме прати да си ислевам отново ТСХ...
-27.03.2008г - 1,08  :)
Следва трансфер на замразени ембриони(3бр.-всичките бяха оцелели при размразяването)
И в двата случая има неуспешна бременност :(...като изнлючиме някакви резултати на 12 ден -хормона беше само 11,34(а трябвало да е 3 пъти повече :() но 2 дена по-късно ми дойде....
Търся координатите на д-л Катя Тодорова.Вчера съм я търсила на регистратура в Ендоринологията до Министерството на земеделието ,но ми казаха ,че при тях няма такъва....
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #62 -: Юли 23, 2008, 12:48:14 pm »
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #63 -: Юли 23, 2008, 13:02:02 pm »
Колкото и да се чака, според мен си струва да посетиш д-р Тодорова. Тя освен добър лекар е прекрасен човек. Действа успокояващо и много зареждащо. Дори и да нямаш час, ако отидеш към края на деня (към 18.30 часа примерно) ще те приеме. Още повече, че си бременна. Решението обаче си е само твое.  
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #64 -: Юли 23, 2008, 13:10:48 pm »
Ваня, задължително отиди при Тодорова. По-добре на пробвай повече АРТ, докато не изчистиш проблема с антителата. Стискам ти палци и знай, че си на верен път!!!

Kylie, ето ти пример от живота (случая с Ваня), който потвърждава схващането, че антителата са проблем. Заравянето на главата в пясъка и страха от многото хапчета няма да решат проблема. И аз като теб в началото се бунтувах срещу хапчетата, защото през целия си живот почти не съм пила лекарства, но накрая разбрах, че без тях няма да мина. И се примирих. Не ми беше лесно! Борих се със самата себе си - дали не вредя на бебето, дали не греша, дали мога без тях......? Все въпроси, които ме измъчваха и ме измъчват и досега.......Но поех риска. До този момент абебето ми и аз се чувстваме отлично, без никакви усложнеие и проблеми. Повярвай ми, никой не иска да взема шепа лекарства, но понякога се налага, за да стигнем до мечтата си.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #65 -: Юли 23, 2008, 13:46:46 pm »
scarlet разбирам те напълно, защото си задавам същите въпроси. Но пък и прекаленото ровене е проблемите ми се струва излишно. Аз ще си запиша час и при Тодорова.
Изследвах това ТСХ съвсем случайно и дори не съм предполагала, че може нещо да не е наред. Искам да кажа, че сигурно в организма ми има още неща които не са наред, но няма как да тръгна да се изследвам за всичко.
Единственото за което се моя е да чуя сърчицето на моя беб на 01.08!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #66 -: Юли 23, 2008, 13:59:28 pm »
Пожелавам ти наистина от сърце да чуеш сърчицето на бебчето. Няма по-велико нещо от това!
Ще чакаме новини!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #67 -: Юли 23, 2008, 14:07:54 pm »
Аз да попитам каква е разликата между ТАТ и МАТ?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #68 -: Юли 23, 2008, 14:15:18 pm »
И двете са антитела на щитовидната жлеза
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #69 -: Юли 23, 2008, 14:57:47 pm »
scarlet ще може ли да ми кажеш къде горе долу се намира кабинета на д-р Тодорова?
Мерси  :wink:
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #70 -: Юли 23, 2008, 16:24:30 pm »

д-р Катя Тодорова - Ананиева,
бул. "Пенчо Славейков" 18.

В близост е до кръстовището при Пирогов, с бул. "Борис ІІІ". Тръгвайки по "Пенчо Славейков" от "Пирогов" към бул. "Прага", блокът е на 1-2 преки от дясно, след заведението "Капитан Кук". За кабинетите се влиза от към двора на блока.

Тел. 952 36 00;

Прием има само вторник и четвъртък следобед, часове се записват с около 2 седмици напред.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #71 -: Юли 23, 2008, 18:27:54 pm »
Kylie,

Огняна вече ти е отговорила. Наистина часовете се записват няколко седмици преди това. Но ако утре отидеш и изчакаш всички други момичета с час, докторката ще те приеме и няма да те върне. Само й кажи, че си бременна и си носи всички изследвания.
Успех! 
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #72 -: Юли 23, 2008, 19:29:48 pm »
доколкото разбрах от лекарката май това слелен не били добре да се пие при бременност  :?
и защо според лекарката ти не е добре да се пие селен по време на бременност 8O
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #73 -: Юли 23, 2008, 19:52:33 pm »
доколкото разбрах от лекарката май това слелен не били добре да се пие при бременност  :?
и защо според лекарката ти не е добре да се пие селен по време на бременност 8O
Ама ни най-малка идея наме  :? по скоро тя имаше предвид, че не е необходимо.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #74 -: Юли 24, 2008, 10:31:36 am »
ами попитай я. адски ми е интересно да чуя и нейната теория.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #75 -: Юли 24, 2008, 10:44:13 am »
лили ще я разпъна следващият път от върпоси да се обоснове  :mrgreen:
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #76 -: Юли 24, 2008, 11:14:43 am »
Благодаря на всички момичета,които са ми дали подробна информация за д-р.Тодорова :grouphug2:
Желая ви успех!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #77 -: Юли 26, 2008, 07:51:38 am »
Мили момичета,добро утро!!
Може ли да коментирате моите  резултатите от изследванията на щит.жлеза.След преглед на ехограф се видя малко възелче от 4мм
Ето ми резултатите
ТSH-      0.756  при реф.стойности     0.35-5.00
FT4-      13.650 при реф.стойности     9.15-23.86
Anti TPO- 1.9IU/mL  при реф.стойности  < 12.00 IU/mL
последното не го знам какво е  :oops:
Какво още да изследвам?или лекаря ще каже..а вие какво ще посъветвате?искаме бебе с мъже ми,ама много.. :oops:
Благодаря ви!Лек и успешен ден на всички!!  :balk_5:

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #78 -: Юли 26, 2008, 08:38:12 am »
Leila  мисля, че няма за какво да се претисняваи!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #79 -: Юли 26, 2008, 10:23:19 am »
къде в София мога да си пусня изследвания за щит.жлеза? Само да кажа че съм от Бургас и предните изследвания ги пуснах тук (ама не им имма особено голямо доверие) ПАциентка съм на д-р Начев (ендокринологията) Пия л-тироксин близо 40 дена и сега трябва да си пусна пак изследвания за да видим как са нещата! Благодаря ви!