0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #160 -: Август 24, 2009, 08:34:18 am »
Още нищо не сме предприели,защото лекарката ми е в отпуск до 16.09.Хапчето го пия от 7 месеца,като в началото резултата ми беше 4,05/без лечение/,а след 3 месеца   падна на 2,62 и сега пак се е качило на 3,03.Дозата не сме я променяли до сега.Незнам какво да правя дали да си увелича дозата или да си включа Цефасел,не ми се чака толкова време да се върне лекарката, защото и аз започвам процедура октомври.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #161 -: Август 30, 2009, 16:40:00 pm »
Здравейте момичета! Бихте ли коментирали и моите резултати? За първи път правя такива изследвания и незнам дали всичко е наред,след 2 седмици ще ги показвам на доки. TSH-1.30 mU/L/0.27-4.2/   fT4-19.37 p mol/L /12-22/    FT3-3.62 pmol/l /3.1-6.8/      TAT- <10.00 /до 15/     MAT- <5.00 /до 35/  Благодаря ви!                                                   
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #162 -: Август 30, 2009, 19:27:54 pm »
Здравейте момичета! Бихте ли коментирали и моите резултати? За първи път правя такива изследвания и незнам дали всичко е наред,след 2 седмици ще ги показвам на доки. TSH-1.30 mU/L/0.27-4.2/   fT4-19.37 p mol/L /12-22/    FT3-3.62 pmol/l /3.1-6.8/      TAT- <10.00 /до 15/     MAT- <5.00 /до 35/  Благодаря ви!                                                   
Според мен са идеални!
Успех!
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #163 -: Септември 19, 2009, 10:55:21 am »

ХОРМОНИ на 10.06.2009
TSH - 2.25 реф.ст-ти 0.34/5.5
FT4 - 10.22 реф.ст-ти 7.85/14.40
Anti-TPO - 301.7 реф.ст-ти 0/9

Повторих ги на 14.09.2009г.
TSH - 2.24 реф.ст-ти 0.34/5.5
FT4 - 9.32 реф.ст-ти 7.85/14.40
Anti-TPO - 548.2 реф.ст-ти 0/9 -
МАТ се е повишил доста от първия път. Пия само Селен. Малко се притесних като разбрах, че имам начален стадий на Хашимото, сигурно за това не се получава нищо с нашите опити за бебе...  :(
Искам да направя консултация с гинеколог-ендокринолог, но още не съм намерила такъв. Ако някой знае, моля да помогне!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #164 -: Септември 20, 2009, 10:29:45 am »

Малко се притесних като разбрах, че имам начален стадий на Хашимото, сигурно за това не се получава нищо с нашите опити за бебе...  :(
Искам да направя консултация с гинеколог-ендокринолог, но още не съм намерила такъв. Ако някой знае, моля да помогне!

Не се притеснявай - моя приятелка с хашимото роди бебче и вече си го гушка. Без проблеми по време на бременността, с нормално забременяване и износване. Всичко е индивидуално - и на-важното с помощта на лекра и лекарски контрол е преодолимо.
Успех в бебеправенето  :)


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #165 -: Септември 20, 2009, 11:27:23 am »

ХОРМОНИ на 10.06.2009
TSH - 2.25 реф.ст-ти 0.34/5.5
FT4 - 10.22 реф.ст-ти 7.85/14.40
Anti-TPO - 301.7 реф.ст-ти 0/9

Повторих ги на 14.09.2009г.
TSH - 2.24 реф.ст-ти 0.34/5.5
FT4 - 9.32 реф.ст-ти 7.85/14.40
Anti-TPO - 548.2 реф.ст-ти 0/9 -
МАТ се е повишил доста от първия път. Пия само Селен. Малко се притесних като разбрах, че имам начален стадий на Хашимото, сигурно за това не се получава нищо с нашите опити за бебе...  :(
Искам да направя консултация с гинеколог-ендокринолог, но още не съм намерила такъв. Ако някой знае, моля да помогне!


Хашимотото не е проблем за забременяване, аз съм с Хашимото и забременях и родих здраво бебе. Хубаво е ТСХ да е под 2 за забременяване, и после е много важно при евентуална бременност да се следи ТСХ редовно, за да се развива плода нормално. Аз бях почти през цялата бременност на Л-тироксин, като след 6 месец постепенно ми го спряха, защото не се налагаше да го пия. Сега пак съм на старта, но... :) Важен е резултата малка дебеланка :)
Не се притеснявай и успех!
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #166 -: Септември 20, 2009, 19:48:24 pm »
Добре, благодаря ви момичета, успокоихте ме  :lol:
Приятни почивни дни!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #167 -: Октомври 08, 2009, 11:27:28 am »
На терапия съм с L-тироксин от години. Сега TSH е 0,96. Не знам какво да мисля, да не би пък от хипофункция да преминах в хипер. Според моя док. при опити за забременяване било добре TSH да е в границите от 1 до 1,5.
Какво мислят вашите ендокринолози? Та това е почти в долната граница на реферетните стойности на TSH... :(
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #168 -: Октомври 08, 2009, 23:02:35 pm »
На терапия съм с L-тироксин от години. Сега TSH е 0,96. Не знам какво да мисля, да не би пък от хипофункция да преминах в хипер. Според моя док. при опити за забременяване било добре TSH да е в границите от 1 до 1,5.
Какво мислят вашите ендокринолози? Та това е почти в долната граница на реферетните стойности на TSH... :(
по принцип и аз знам че трябва ТСХ да е около 1-1.5 , но не мисля че е от решаващо значение ТСХ-то за забременяване. Едва ли всички жени които забременяват и износват децата си си имат представа колко им е ТСх-то , и едва ли на всички им е около 1....
Всичко е въпрос на организъм. Някои забременяват и с 5-6 ТСх и нямат проблеми!
Според мен в рамките до 2-2.5 е напълно нормално
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #169 -: Октомври 09, 2009, 09:29:31 am »
Аз забременях при ТСХ 0.26 при граници от 0.3 до 4.0 и през цялата бременност се въртеше около долна граница. Лекарката, при която се следях всеки месец каза, че не е проблем и че ТСХ на плода е с 2 единици по-висок от моя и си е в референтните граници. Родих живо и здраво бебе, слава богу, но покрай редовните ежемесечни изследвания не мина и без гаф. От лабораторията ми бяха разменили изследванията с на друга жена, в резултат на което пих 3 седмици Л-тироксин. Разбрах за грешката чак когато дойде времето за поредната контрола и спряхме лекарството.
Желая успех на всички момичета и много положителни тестове!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #170 -: Октомври 09, 2009, 15:32:04 pm »
На терапия съм с L-тироксин от години. Сега TSH е 0,96. Не знам какво да мисля, да не би пък от хипофункция да преминах в хипер. Според моя док. при опити за забременяване било добре TSH да е в границите от 1 до 1,5.
Какво мислят вашите ендокринолози? Та това е почти в долната граница на реферетните стойности на TSH... :(

Ако ти пада ТСХ към долната граница, можеш да намалиш малко дозата. Незнам колко ти е сега, просто я контролирай според резултатите. Аз пия 75мг и 50мг, редувайки ги. Иначе 0,96 не е толкова ниско но може и малко да се вдигне :) Успех!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #171 -: Октомври 09, 2009, 15:40:00 pm »

Ако ти пада ТСХ към долната граница, можеш да намалиш малко дозата. Незнам колко ти е сега, просто я контролирай според резултатите. Аз пия 75мг и 50мг, редувайки ги. Иначе 0,96 не е толкова ниско но може и малко да се вдигне :) Успех!
Сега TSH-то ми е 0,96. Схемата на прием на L-тироксин е точно като твоята т.е. редувам 0,5 и 0,75. И на мен ми се струва, че може малко да се намалят таблетките. Ще ви държа в течение за това какво ще ме посъветва док.  :wink:
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #172 -: Октомври 09, 2009, 21:28:50 pm »
Скъпи борбени момичета,
днес се върнах от ендокринолога с резултатите от теста ми и с едно хапче за 1 месец.
Може ли да погледнете моите резултати, защото всичките ми хормони са завишени, но стойността на ТSН заинтригува много гинеколога ми и за това пуснах по-подробно за щитовидната. Той днес ми говореше нещо за хипер, но понеже съм и в чужбина и уплашена не съм сигурна дали го разбрах правилно......

Резултатите са ми
T3 - 2.77 при реф.ст. 0.8 - 2.02
T4 - 12.39 при реф.ст. 5.13 - 14.06
TSH - < 0.005 при реф.ст. - 0.2 - 4.2
Anti TRO < 34    < 34

Двете Т 3 и 4 ми изглеждат близо до нормата или дори в норма, но това TSH - < 0.005 не е ли много ниско и как се определя това като хипер или хипо.......хайде да не объркам нататъка думата...

Предварително ви благодаря, защото съм доста объркана......
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #173 -: Октомври 09, 2009, 23:09:07 pm »
ТСХ мисля че е доста ниско , а Т3 е малко над нормата
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #174 -: Октомври 10, 2009, 09:08:45 am »
Скъпи борбени момичета,
днес се върнах от ендокринолога с резултатите от теста ми и с едно хапче за 1 месец.
Може ли да погледнете моите резултати, защото всичките ми хормони са завишени, но стойността на ТSН заинтригува много гинеколога ми и за това пуснах по-подробно за щитовидната. Той днес ми говореше нещо за хипер, но понеже съм и в чужбина и уплашена не съм сигурна дали го разбрах правилно......

Резултатите са ми
T3 - 2.77 при реф.ст. 0.8 - 2.02
T4 - 12.39 при реф.ст. 5.13 - 14.06
TSH - < 0.005 при реф.ст. - 0.2 - 4.2
Anti TRO < 34    < 34

Двете Т 3 и 4 ми изглеждат близо до нормата или дори в норма, но това TSH - < 0.005 не е ли много ниско и как се определя това като хипер или хипо.......хайде да не объркам нататъка думата...

Предварително ви благодаря, защото съм доста объркана......


Т3 е малко високо, защото ТСХ е много ниско, а те са свързани. Това е хиперфункция на ЩЖ. Добре е да се консултираш със специалист.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #175 -: Октомври 11, 2009, 03:30:48 am »
Благодаря ви за отговорите!
Ходих на ендокринолог и ми предписа Prothuril (Propylthiouracil), който вземам от вчера вечерта по схема 1/2, 1 и пак 1/2 или общо 100гр. на ден.
Тази вечер като го взех и си легнах, но след няма и час се събудих и скочих в леглото трепереща, сърцето ми хлопащо на макс и цялата в ледена пот. Така се уплаших, че както виждате стоя вече 2 часа будна и несмея да си легна....Много се тревожа, какво е това и дали утре да продължавам да взимам това лекарство. На всичкото отгоре утре е и неделя - кого ще намеря да попитам....
Ако някой от вас взима лекарства и е имал такива реакции в началото може ли да сподели?
Благодаря ви!
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #176 -: Октомври 13, 2009, 19:17:50 pm »

Ако ти пада ТСХ към долната граница, можеш да намалиш малко дозата. Незнам колко ти е сега, просто я контролирай според резултатите. Аз пия 75мг и 50мг, редувайки ги. Иначе 0,96 не е толкова ниско но може и малко да се вдигне :) Успех!
Сега TSH-то ми е 0,96. Схемата на прием на L-тироксин е точно като твоята т.е. редувам 0,5 и 0,75. И на мен ми се струва, че може малко да се намалят таблетките. Ще ви държа в течение за това какво ще ме посъветва док.  :wink:
Предавам ви думите на ендокринолога ми, защото обещах. TSH=0,96 си било ОК! А аз си мислех, че е нисичко...  :? Схемата на лечението ми остава същата.
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 19:20:50 pm от wild cat »
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #177 -: Октомври 14, 2009, 09:54:55 am »
iskam da popitam& pravih si izsledvane na hormonite na 6titovidnata jleza, kakvo ozna4avat:
- TSH - 2.281 mU/l (0.35-5.00)
- anti TPO - 4.1 iU/ml (< 12.00)
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #178 -: Октомври 14, 2009, 10:23:11 am »
Момичета, да ви питам нещо.
При сестра ми TSH беше към 3 единици, после ходи при д-р Начев, взема Тирокс 45 дни и след това хормона падна на 2 единици, продължава да го пие по някаква схема.
Това беше преди два месеца, трябва ли сега пак да го изследва, може ли да изчака при почване на процедура евентуално, да не ходи сега да бодат.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #179 -: Октомври 14, 2009, 11:13:00 am »
silvanchence ,кога евентуално  ще започва процедура ?
Хубаво е месец преди започване да се види как е ТСХ /за да има време да се реагира  ако не са в норма с-стите/  и може и непосредствено преди процедурата.

На мен   д-р Тодорова  ми  препоръча завишишаване на   дозата, когато започвам  процедура, ,защото се  очаква  от стимулацията  покачаване на с-стите.Също така   каза , че  приема на марвелон  "разгражда" тироксина и когато се приемат противозачатъчни дозата може да се завиши.

katy16 ,не пишеш във връзка с какво си правила изследванията .
ТСХ  при опити за  забременяване  трябва да е под 2/въпреки написаните реф.с-сти/ -така че най-добре ендокринолог да те прегледа /и  с ехограф/ и  тогава да прецени  имаш ли нужда от  терапия. .Успех!
« Последна редакция: Октомври 14, 2009, 11:18:09 am от nimika »