0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #100 -: Май 29, 2009, 13:18:03 pm »
Момичета, как точно хормоналните проблеми със щитовидната жлеза могат да оказжат влияние върху репродуктивната система  и здраве? Досега само такива изследвания не са ми правени.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #101 -: Май 29, 2009, 21:34:40 pm »
лекарката добави също, че и за да бъде бебето здраво при установена бременност трябва да се пуснат нови изследвания за да се види какво трябва да се пие за бъде кората на бебето здрава- е поне така ми каза де.....
Да ви кажа честно писна ми от доктори, ще се консултирам и при гинеколожката ми но едва другия месец ще ходя при нея....Сега щом този Еутирокс няма опастност да ми навреди значи всичко е наред...
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #102 -: Май 30, 2009, 14:32:14 pm »
Момичета, как точно хормоналните проблеми със щитовидната жлеза могат да оказжат влияние върху репродуктивната система  и здраве? Досега само такива изследвания не са ми правени.
Отговорът на въпроса ти не е никак кратък. Потърси малко информация в библиотеката на сайта.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #103 -: Май 30, 2009, 19:31:32 pm »
лекарката добави също, че и за да бъде бебето здраво при установена бременност трябва да се пуснат нови изследвания за да се види какво трябва да се пие за бъде кората на бебето здрава- е поне така ми каза де.....

Здравей Палечка!
Аз съм с хипофункция на ЩЖ и Хашимото. Забременях когато ТСХ ми влезе в стойности м/у 1.5 и 2. Еутирокса е апсолютно безвреден за бебето. Важното е да се следят нивата на ТСХ да са в норма, защото това е важно за правилното развитие на плода. Пиш Еутирокс до 6-я месец на бременността, лекарката ми го спря постепенно с намаляне на досата в рамките на месец, защото нивата на ТСГ паднаха до долната граница. Сега 6 месеца след раждането, спрях да кърмя и нивата на ТСХ пак скочиха на 7.78. Сега отново съм на еутирокс, за да смикнем тсх да влезе в норми, жлезата да се успокои и така. Не се притеснявай, просто се довери на лекаря си и следи симптомите на тялото си и си пускай тсх през няколко месеца. Успех!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #104 -: Май 30, 2009, 20:28:30 pm »
zdravej happymery,
моето ТСХ е 2,3 до колкото разбрах трябва да няма съмнение за хашимото, но трябва да е под 2 за да забременея, затова трябва да пия Еутирокса, обаче ако близките 5-6 месеца или година не забременея да продължавам ли да го пия или трябва да пуснат се пуснат нови изследвания, защото лекарката ми каза до като забременея да го пия колкото и дълго да е това....
Според теб правилно ли е това, аз мисля да се доверя на лекарката защото е добър специалист, а и доколкото видях си върши доста съвестно и отговорно работата....ако бях попаднала на друг лекар изобщо нямаше да разбера за ТСХ, защото нямаше да ми пусне изследвания....
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #105 -: Май 30, 2009, 21:58:07 pm »
Палечке, тук лекарите са малко (във форума имам предвид). Така че си вярвай на ендокринолога и по-малко търси "компетентни" мнения тук. Това, което всяка от нас може да ти каже е само споделен опит. Недей да искаш от съфорумки коментар върху дейността на специалисти. Малко е несериозно. И доколкото прочетох, happymary също просто споделя своя опит. :D Не се притеснявай да си зададеш въпросите на лекарката щом като и твоето мнение е, че е добър специалист. Успех ти желая.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #106 -: Май 31, 2009, 17:10:48 pm »
мерси Златулка,
и аз мисля така,просто понякога забравям да питам за всичко, а от опит знам че веднъж някой имал проблем с нещо е запозтнат почти толкова добре колкото и лекаря...на хора минали по този път винаги бих се доверила но задължително след консултация и с лекар....
така че информацията не ми е излишна но лично аз, а така трябва да е и със всички хора не бих променила лечение на лекар никога на своя глава,кой каквото ще да ми казва, ако се усъмня за нещо най малко ще се консултирам с още един лекар...

Все пак мерси за предупреждението....никой не трябва да пренебрегва здравето си
Поздрави
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #107 -: Май 31, 2009, 21:53:34 pm »
zdravej happymery,
моето ТСХ е 2,3 до колкото разбрах трябва да няма съмнение за хашимото, но трябва да е под 2 за да забременея, затова трябва да пия Еутирокса, обаче ако близките 5-6 месеца или година не забременея да продължавам ли да го пия или трябва да пуснат се пуснат нови изследвания, защото лекарката ми каза до като забременея да го пия колкото и дълго да е това....

контролни изследвания се правят на всеки 45 дни от приема на лекарството!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #108 -: Юни 01, 2009, 11:03:33 am »
моето ТСХ е 2,3 до колкото разбрах трябва да няма съмнение за хашимото, но трябва да е под 2 за да забременея, затова трябва да пия Еутирокса, обаче ако близките 5-6 месеца или година не забременея да продължавам ли да го пия или трябва да пуснат се пуснат нови изследвания, защото лекарката ми каза до като забременея да го пия колкото и дълго да е това....
Според теб правилно ли е това, аз мисля да се доверя на лекарката защото е добър специалист, а и доколкото видях си върши доста съвестно и отговорно работата....ако бях попаднала на друг лекар изобщо нямаше да разбера за ТСХ, защото нямаше да ми пусне изследвания....
Лечението с Еутирокс е непрекъснато и под лекарско наблюдение. Не можеш просто да го пиеш две месаца и да го спреш! По преценка на ендокринолого /гинеколога се правят контролни тествания в зависимост от състоянието на конкретния пациент. Често в началото изследването се прави по-често през около месец, за да се намери правилната доза Еутирокс, който да поддържа нивото на ТСХ в правилните граници /не прекалено ниски или прекалено високи/. Когато това стане, си пиеш всеки ден дозата, а изследването се прави контролно през около 6 месеца.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #109 -: Юни 01, 2009, 22:13:56 pm »
и аз така си мислех и без това имам час скоро ще питам да съм си по сигурна пак
мерси
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #110 -: Юни 02, 2009, 01:15:02 am »
Лечението с Еутирокс е непрекъснато и под лекарско наблюдение. Не можеш просто да го пиеш две месаца и да го спреш! По преценка на ендокринолого /гинеколога се правят контролни тествания в зависимост от състоянието на конкретния пациент. Често в началото изследването се прави по-често през около месец, за да се намери правилната доза Еутирокс, който да поддържа нивото на ТСХ в правилните граници /не прекалено ниски или прекалено високи/. Когато това стане, си пиеш всеки ден дозата, а изследването се прави контролно през около 6 месеца.

Подкрепям Vickson! Много точно го е написала!
Аз лично го пия вече 2 години с прекъсване от 4 месеца по време на бременността, защото взе тсх много да доближава долната граница. Но сега пак го почнах по схема изписана от доктора ми.
А за Хашимото се изследват антителата, защото това е автоимунно заболяване, а не се съди само по нивото ТСХ.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #111 -: Юни 02, 2009, 10:15:04 am »
Здравейте момичета!
Вчера направих изследване на  хормоните на ЩЖ,всичките показатели са в реф.си стойности.Но виждам ,че се пият лекарства при гранични стойности.Моето ТСХ от вчера е : TSH 0.976 mU/l 0.35 - 5.00 ,преди половин година беше 0.756,преди година 0.513.Мислите ли че са много ниски тези стойности?Имах две неуспешни бременности през изминалата година :(

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #112 -: Юни 02, 2009, 13:57:56 pm »
Здравейте момичета!
Вчера направих изследване на  хормоните на ЩЖ,всичките показатели са в реф.си стойности.Но виждам ,че се пият лекарства при гранични стойности.Моето ТСХ от вчера е : TSH 0.976 mU/l 0.35 - 5.00 ,преди половин година беше 0.756,преди година 0.513.Мислите ли че са много ниски тези стойности?Имах две неуспешни бременности през изминалата година :(
А на ендокринолог не ходиш ли?

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #113 -: Юни 02, 2009, 14:37:39 pm »
Здравейте момичета!
Вчера направих изследване на  хормоните на ЩЖ,всичките показатели са в реф.си стойности.Но виждам ,че се пият лекарства при гранични стойности.Моето ТСХ от вчера е : TSH 0.976 mU/l 0.35 - 5.00 ,преди половин година беше 0.756,преди година 0.513.Мислите ли че са много ниски тези стойности?Имах две неуспешни бременности през изминалата година :(

Стойностите ти даже са много хубави.
Пият се лекарства при гранични стойности, но когато граничат с горната граниа, т.е. в обратния на твоя случай.

Какво друго си изследвала освен ТСХ?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #114 -: Юни 02, 2009, 15:22:36 pm »
Здравейте, и аз съм с хипофункция на щз и Хашимото, виждам че тук има доста момичета като мен. Аз се лекувам от 10.2008, през април беше последния преглед при ендокринолог резултата от ТСХ беше 2.34. Лекарката каза,че антителата няма да ги изследва, те не влияят на плода или на забременяването, до момента на прегледа бях на л-тирокс от 50мг, и след това доки каза да редувам 50/75мг л-тирокс, за посигурно понеже ни даде зелена светлина и каза когато забременея веднага да тичам при нея. Каза и че не вижда проблем да забременея и да износя едно здраво и хубаво бебче. Обаче от 2 мес не мога да забременея и този които тече е трети, пък дано стане. Въпроса ми е дали не става защото ТСХ е 2.34 а и нищо не пия за антителата?
Благодаря предваритлно и извинявайте че се отплеснах и писах толкова дълго
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #115 -: Юни 02, 2009, 17:35:12 pm »
Здравейте, и аз съм с хипофункция на щз и Хашимото, виждам че тук има доста момичета като мен. Аз се лекувам от 10.2008, през април беше последния преглед при ендокринолог резултата от ТСХ беше 2.34. Лекарката каза,че антителата няма да ги изследва, те не влияят на плода или на забременяването, до момента на прегледа бях на л-тирокс от 50мг, и след това доки каза да редувам 50/75мг л-тирокс, за посигурно понеже ни даде зелена светлина и каза когато забременея веднага да тичам при нея. Каза и че не вижда проблем да забременея и да износя едно здраво и хубаво бебче. Обаче от 2 мес не мога да забременея и този които тече е трети, пък дано стане. Въпроса ми е дали не става защото ТСХ е 2.34 а и нищо не пия за антителата?
Благодаря предваритлно и извинявайте че се отплеснах и писах толкова дълго
Доколкото се разбира от постинга ти, след последния резултат дозата ти е завишена. Така че би следвало ТСХ да се е понижил. Но пък и не пишеш да си го изследвала оттогава.. А и най-вероятно именно с цел още малко да се понижи хормона ти е завишена и дозата на еутирокса (ТСХ трябва да е под 2,0 преди настъпване на бременност). Два месеца не се считат за сериозен период, прекаран в опити за забременяване и не мисля, че все още имаш индикации за каквато и да е паника. Ако не дай Боже не постигнете желания резултат след общоприетите срокове, най-напред започнете да търсите причините в съпруга, както се прави по цял свят.

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #116 -: Юни 02, 2009, 21:09:29 pm »
Zlatulka не съм се изследва от тогава, точно тези дни са 40дена от както ми завишиха дозата, но лекарката ми каза да се изследжам на 3мес. Завиши ми дозата, по нейни думи за всеки случай ако забременея.
 Все още не съм изпаднала в паника, но ни предупредиха, че трудно се забременява с Хашимото. Иначе съм информирана че рядко става от първия път  :oops:
Благодаря ти за отговоря!
Бих искала да питам каква връзка имат ТАТ и МАТ с опитите за забременяване и самата бременост, как влияят те! Защото при последния преглед питах доки, но тя каза: ТАТ и МАТ нас не ни вълнуват
Лека вечер на всички
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #117 -: Юни 02, 2009, 23:57:40 pm »
Цитат
А на ендокринолог не ходиш ли
Златулка ,бях на консултация при д-р Саржева във Варна.
Казва че няма никакъв проблем ,но понеже виждам ,че даже при показатели в реф.си стойности се изписват  хапчета ,реших да питам :ask:
 jul4e това изследвах още:
Anti TPO  4.0 IU/mL < 12.00 IU/mL
FT 3  4.670 pmol/l 2.25 - 6.00
FT 4   13.900 pmol/l 9.15 - 23.86
Според мен са добре.
Благодаря ви,момичета!

 


 

Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #118 -: Юни 03, 2009, 15:58:31 pm »
Цитат
А на ендокринолог не ходиш ли
Златулка ,бях на консултация при д-р Саржева във Варна.
Казва че няма никакъв проблем ,но понеже виждам ,че даже при показатели в реф.си стойности се изписват  хапчета ,реших да питам :ask:
 jul4e това изследвах още:
Anti TPO  4.0 IU/mL < 12.00 IU/mL
FT 3  4.670 pmol/l 2.25 - 6.00
FT 4   13.900 pmol/l 9.15 - 23.86
Според мен са добре.
Благодаря ви,момичета!

Невиждам къде се изписват хапчета при показатели в реф. ст-ти?!?!?!? Те са в такива граници именно заради приема на лекарствата. И аз съм при д-р Сарджева, можеш да й имаш пълно доверие! При нея съм от 2 г. и си имам едно прекрасно бебче :)
Изследванията са ти идеално няма какво да се притесняваш, райдвай се на прекрасно лято :)

 


 

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #119 -: Юни 03, 2009, 21:34:50 pm »
Leila, имах предвид да си слушаш лекуващия ендокринолог вместо да търсиш мнението на съфорумки. :D