0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #40 -: Юли 21, 2008, 16:43:52 pm »
mpia извинявай за любопитството, но как ти го откриха това с TSH-то? Аз дори нямаше и да знам, ако не бях посетила клиниката на Щерев, защото не се получи 6 месеца. Ако бях малко по търпелива (да бях изчакала още малко), сигурно нямаше дори да разбера за проблема. Защото в месеца в който постих клиниката съм забременяла  :? Никога не съм имала проблеми с това дори си мислях, че тези изследвания които ми искаха ще са ок, а то ......
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #41 -: Юли 21, 2008, 16:51:25 pm »
Аз също имах проблеми със забременяването-преди да забременея всички изследвания на щитовидната жледа бяха в норма.
При установяването на бремеността пак ги пуснахме и пак бяха в норма но в 4 месец пуснах пак контролно ТСХ-и излезе 5,54,след това пуснах и другите хормони на щитовидното жлеза те са в норма.
На ехографията нямам промени в жлезата.
Според ендокринолога пречина за това е бременноста ,но окончателна диагноза ще се постави след раждането.
Засега ме водят с неуточнен, лек хипотериоидизъм.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #42 -: Юли 21, 2008, 16:54:39 pm »
mpia каква диагноза твоята ли?
Аз много се притеснявам за беб  :?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #43 -: Юли 21, 2008, 16:56:32 pm »
Да моя.
Не се претиснявай-всичко ще е наред като започнеш терапия.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #44 -: Юли 21, 2008, 17:02:45 pm »
Много благодаря за отговорите  :bighug:
Утре ще доложа какво е казала докторката.
Сега се чудя дали да не си запиша час за гениколог за 25 ... тогава ще съм влязла в началото на 7 гс. дали ще се чуе сърчице ... хич не ми се чака до 01.08  :? много съм нетърпелива.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #45 -: Юли 21, 2008, 17:04:52 pm »
Поправка според календара ще съм в 6 г.с. и 3 дни .... май ще си чакам до 01.08  :wink:
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #46 -: Юли 21, 2008, 17:08:46 pm »
Поправка според календара ще съм в 6 г.с. и 3 дни .... май ще си чакам до 01.08  :wink:
При мен се чу в 7г.с.-може да е рано в 6г.с. и 3 дни
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #47 -: Юли 21, 2008, 17:10:08 pm »
Ще си чакам нема начин ... а как не го умея това  :lol:
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #48 -: Юли 22, 2008, 10:13:24 am »
Моля за съвет!
Моите резултати от хормоните на щитовидната жлеза са малко завишени, по-точно ТSH 2,9 и ТАТ 600 при норма 40 иначе Т3 Т4 и МАТ са в норма какво може да значи това, доки ги видя и въпреки това не ме насочи към ендокринолог нито ми каза да пия някакви лекарства а вече второ ИКСИ имам неуспешно. Доколко това може да ми попречи на забременяването?  :(
Неуспеха не означава, че никога няма да успееш, просто ще ти отнеме повече време.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #49 -: Юли 22, 2008, 10:31:41 am »
lions , отиди на ендокринолог. Новата горна граница за ТСХ е 2,5. В комбинация със завишени антитела е желателно да е около 1 (0,5 до 1,5) по време на бременост.

Ако си от София, бих ти препоръчала д-р Катя Тодорова.

Успех!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #50 -: Юли 22, 2008, 11:22:33 am »
Kylie, при кого ходиш във Вита? Имам предвид там ли ти е гинеколога и как е името? Аз ходя във Вита от 17 години при една и съща гинеколожка - д-р Кълвачева и съм много доволна. И защо реши във Вита да ходиш на ендрокринолог? Не че отричам ендрокриноложката там, но си мисля, че ти трябва ендрокринолог, който да разбира и от репродуктивна медицина. Аз ти препоръчвам д-р Тодорова. Работи в частния си кабинет всеки вторник и четвъртък следобед. Ако искаш ще ти напиша и телефон. Решението, разбира се си е твое. Аз ти давам само съвет, от собствен опит. Само да добавя: не е задължително да имаш изменения в жлезата, при проблем в стойностите на хормоните и антителата. Момичетата са те посъветвали вече и за селена и за аспирин протекта. Аз пия също от началото на бремеността селен и аспирин протект и се чувствам отлично.
Успех и докладвай какво е станало.
lions   , наистина посети свестен ендрокринолог и аз съм твърдо за д-р Тодорова.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #51 -: Юли 22, 2008, 11:53:09 am »
scarlet ходила съм при Кълвачева наистина е добра. Само, че много се чака при нея а аз хич не съм от търпеливите. Бременноста ми установи Цанов. Да си чувала нещо за него?
Ще видя как ще мина при тази там ендокриноложка от Вита и може да отида и при Тодорова.
Уффф толко ми е зле от сутринта само повръщам  :?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #52 -: Юли 22, 2008, 13:29:22 pm »
За д-р Цанов - нищо не съм чувала, даже не знаех че преглежда във Вита. При Кълвачева има много момичета, но е наистина супер и си струва чакането. Аз понякога чакам и по 3-4 часа, но така съм си свикнала с нея и ми действа толкова успокояващо, че не мога да си представя по-подходящ лекар за мен. Освен това при нея раждах първото си дете - нормално, без никакъв проблем.
Успех днес на прегледа при ендрокриноложката.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #53 -: Юли 22, 2008, 13:42:29 pm »
scarlet аз много обмислям да се прехвърля при нея, но понеже още не съм чула сърчицето на моето съкровище и не съм се ориентирала хич. Ще чакам до 01.08 тогава имам час при Цанов и чуя ли хубавата новина, се мяткам при Кълвито  :mrgreen:
Току виж сме се засекли там ;)
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #54 -: Юли 22, 2008, 14:14:27 pm »
Да питам този селен и аспитин протект за какво са ?  :oops:
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #55 -: Юли 22, 2008, 15:38:39 pm »
За намаляване на антителата на щитовидната жлеза, а аспирина е и за подобряване на кръвообращението. Това е най-общо казано и най-лаишко. Не мога медицински да го обясня, питай лекарката за подробности.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #56 -: Юли 23, 2008, 09:27:05 am »
Привет момичета  :bighug:
Да доложа как мина прегледа вчера.
Предписаха ми Л-тироксин 5 дни по 25 мг. след това по 50 мг.
След 45 дни т.е. на прегед да видим колко е спаднало ТСХ. Лекарката каза че трябва да годним долната граница на ТСХ.
Прави ми ехогряфия на жлезата - нищо тревожно.
Попитах я за селен и аспитин протекст каза ми че не е необходимо да ги взимам.
Сега се чуствам като някой пенсионер с торбичка лекарства - утрогестан, ФК, Л-тироксин ..... аз през живота си освен винамин С през зимата друго не съм пила, ас ега ще си наваксам  :?
Да ви питам тази доза от 50 мг. за колко време ще го смъкне това ТСХ ?
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #57 -: Юли 23, 2008, 10:39:06 am »
Kylie,
ти си знаеш най-добре. Но МАТ и ТАТ са ти високи и се учудвам , че поне селен не ти е предписано. Разни лекари, разни идеали......
Успех! 
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #58 -: Юли 23, 2008, 11:28:03 am »
scarlet доколкото разбрах от лекарката май това слелен не били добре да се пие при бременност  :? Чусдя се къде другаде да отида ..... При тази Тодорова много ли се чака?
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #59 -: Юли 23, 2008, 11:35:36 am »
Няма проблеми Селена да се пие по време на бременност!