0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #200 -: Май 31, 2010, 11:07:12 am »
Момичета, според вас добра идея ли е сега да си направя изследване на TSH ( два месеца след аборта ми ) , да изчакам ли още малко.
Преди второто ИКСИ беше 2.29.Трябва да си правя други изследвания, и ми се ще и това да пусна, но не знам сега може ли.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #201 -: Май 31, 2010, 16:02:24 pm »
Здравейте, искам да попитам може ли да си направя кръвни изследвания на TSH и MAT по време когато съм в мензис? Предварително благодаря!
 
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #202 -: Май 31, 2010, 16:38:52 pm »
Може, няма значение в кой ден от цикъла ще пуснеш изследванията.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #203 -: Май 31, 2010, 17:03:02 pm »
silvanchence, не виждам причина да не можеш  сега ,още повече, че от последното ти изследване са минали 40 дни .Д-р Начев   ми е казвал ,че това е  необходимия интервал от време за промяна при прием на лекарства и аз   горе долу на два месеца си пускам контроли.

tina799 , имаше спор по твоя въпрос -не помня в  тази тема ли беше  или за Хашимотото...Та  според някои  момичета и техния лекар се изследвало ТСХ само в чист ден .На мен такова изискване не ми е  казвала нито д-р Тодорова ,нито д-р Начев.Така че аз го изследвам ,когато ми е удобно .


*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #204 -: Юни 13, 2010, 19:23:25 pm »
Да се запиша и аз в тази тема.Въпреки , че не се пише отдавна се надявам някой да ме успокои.
FT4           - 9.76   /7.9-14.4/
TSH           - 1.940  /0.34-5.6/
ANTI TPO/MAT/ - 0.7    /до 9 /
ANTI TG /TAT/ - 0.3    /<4  /
PROLACTIN     - 235.42 /70.80-566.46/
Благодаря !
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #205 -: Юни 13, 2010, 20:02:49 pm »
MIMEC ,резултатите ти са супер! :P
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #206 -: Юни 20, 2010, 12:37:04 pm »
И аз да помоля за коментар :)
TSH  1,75 mIU/ml ! реф. 0.27-4.20
FT3  5,33 pmol/l ! реф.  3.1-6.8   
fT4 16,63 pmol/l ! реф. 12.0-22.0
ТАТ 11.71 IU/ml    ! реф. до 115
МАТ - (TPO) 11.91 IU/ml   ! реф до 34

Притесняват ме FT3 и fT4, моля по-запознати да кажат дали са за притеснение тези резултати. Предварително Ви благодаря.


*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #207 -: Юни 20, 2010, 14:09:07 pm »
Няма нищо притеснително!Идеални са!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #208 -: Юни 20, 2010, 14:17:54 pm »
Няма нищо притеснително!Идеални са!
Благодаря много.  :bighug:


*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #209 -: Юли 05, 2010, 14:46:06 pm »
Момичета, не съм на себе си  osi_12

Днес контролата ми е ТСХ е 29,40

Първоначално беше 6,...
Започнах прием на еутирокс 50 от средата на м. февруари
Март беше 1,39

Не очаквах такива стойности. На какво може да се дължи? Дори се обадих в лабораторията да проверим да не би да е грешка при въвеждането.
Възможно ли е ХЗТ и стимулацията от предния цикъл да са се отразили на ЩЖ?
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #210 -: Юли 05, 2010, 15:18:18 pm »
Възможно е, но все пак ми се струва по-възможно резултата ти да е грешен!
Пусни си в друга лаборатория контролно ТСХ.
При тези стойности трябва да се чувстваш ужасно, сърцебиене, изпотяване, окосмяване, напълняване.... Имаш ли подобни оплаквания?!
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #211 -: Юли 05, 2010, 15:34:49 pm »
При тези стойности трябва да се чувстваш ужасно, сърцебиене, изпотяване, окосмяване, напълняване.... Имаш ли подобни оплаквания?!

Нищо подобно ...
По-скоро сега ги получих като си видях резултатите.

Ти ме поуспокояваш малко  osi_10
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #212 -: Юли 06, 2010, 08:14:32 am »
Аз имах ТСХ 8,5 когато ми откриха Хашимотото преди пет години - и тогава имах ужасно сърцебиене и се потях нон стоп, независимо от температурите навън. Наистина се чувствах много зле постоянно, без да знам защо.
Това е нереално, без никакви оплаквания да имаш толкова високи стойности. Пак ти казвам пускай си контрола на друго място колкото се може по-скоро.
*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #213 -: Юли 06, 2010, 10:19:31 am »
Да, по мое настояване днес пускаме контрола в друга лаборатория.

Много съм разочарована обаче от лекарката - беше готова веднага да ми промени дозата, и само толкова ...

Ще пиша по-късно.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #214 -: Юли 06, 2010, 10:35:58 am »
 Snegina, дано е лабораторна грешка.
 И при мен е имало такива необичайни   и несъответсващи на състоянието ми резултати .След повторение  в изпитана лаборатория , резултата е бил друг.


*
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #215 -: Юли 07, 2010, 21:37:34 pm »
За съжаление няма грешка  :(
Лекарите не могат да обяснят и не могат да прогнозират какво ще се случи.

За сега увеличаваме Еутирокса - от утре съм на 100мг.
След две седмици пак контрола.

Стоим тук и умуваме защо се получи така ... и не знам ... вероятно и затова стимулациите ми отидоха в трета глуха. Действително напоследък се чувствах ужасно уморена, особено следобедите в офиса, просто клюмах, кафетата не помагаха, вечер едва дочаквах да си легна, но пък не можех да спя, бях постоянно в едно такова полубудно състояние ... абе парцал.
Така че от утре отпуск, надявам се да ми се отрази добре.
Плановете за бебе се отлагат за сега незнайно до кога  :?
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #216 -: Юли 08, 2010, 07:59:39 am »
Здравейте, аз имах пускани изследвания на 2 хормона на щитовидната доста отдавна - ТСХ и МАТ, ей така просто, профилактично уж пуснати.

ТSHто беше 0.45 mU/l при референтни граници 0.35-5.00, МАТ беше в норма, но не мога да го цитирам наизуст, някъде в средата на референтните граници беше.

Миналият месец ми правиха стимулация за инсе, на която реагирах даже прекалено добре и сега се чудя какво да ги правя тия щитовидни хормони. Мога ли да ги повторя този месец или да взема да изчакам още 1?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #217 -: Юли 08, 2010, 08:40:09 am »
Снежина, много съжалявам за този резултат. Дано се повлияеш добре от терапията с Еутирокс. Аз го пия вече повече от 5 години, и се чувствам много добре от него. Веднага ми изчезнаха оплакванията след като почнах да го пия преди години. Дано скоро ги смъкнеш, но ми е интересно от какво може да се покачи толкова ТСХ-то!?! :?

Зай, можеш да си пускаш контроли колкото често искаш, но ако си на терапия с някакво лекарство веднъж на 30-40 дни е нормално, за да се отрази приема на лекарството. За съжаление хормоните са нещо много преходно и често се променят заради стрес, сезоните, или заради прием на други лекарства. Така че нико не е излишно да си пуснеш контрола и да следиш как са нещата.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #218 -: Юли 08, 2010, 09:33:00 am »
Зай, можеш да си пускаш контроли колкото често искаш, но ако си на терапия с някакво лекарство веднъж на 30-40 дни е нормално, за да се отрази приема на лекарството.

На никаква терапия не съм, никой до сега не се е заинтересувал от тези щитовидни хормони, и на д-р Персенска ги показах, не е казала нищо. Едно момиче от форума ми обърна внимание, че ТСХто е ниско и аз почвам да ровя сега да видя какво става.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Щитовидна жлеза-резултати от изследвания
« Отговор #219 -: Юли 08, 2010, 11:06:04 am »
Щом си пациентка на Персенска, попитай я за д-р Начев в Майчин дом. Отиди на консултация с него, те работят с него доста и той е добър лекар. Надям се да ти помогне и да регулирате скоро щитовидната.