0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #60 -: Февруари 06, 2006, 15:48:19 pm »
Цитат на: alia_alia
Цитат на: jam


 знам, че Владимиров не ти е дал касова бележка и ти е казал различно местоположение на фоликула в два последователни прегледа, ама другите...?

(не го разбирай това като агитация да сменяш клиниката, разбира се! )

Е, че къде дават касови бележки-на мен само в лабораториите  са ми давали касова бележка.


Е на мен пък в ми дават касови бележки само дето аз не ги искам, защото не се отчитам на счетоводителя си :D
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #61 -: Февруари 06, 2006, 16:09:50 pm »
Не съм гледала предаването, но декември месец лежах в клиниката на Щерев, заради хипер стимулация. Лично човека идваше всяка вечер при мен да види как съм и имам ли нужда от нещо, въпреки,че около мен се въртяха Савоа, Ганева и поне 2 медицински сестри . Накрая се разбрахме, че ако със замразените не стане лично той ще ме наблдава при следващия опит. Каза ми, че трябва да сменим лекарството следващия път и т.н. Съгласна съм, че за проблема ни не може да се говори как да е, особено от лекар. Но , момичета, имам чувството, че си изкарвате нещо не по подходящия начин. Не мога да бъда съдник или защитник на когото и да било, но в стремежа си да защитаваме интересите си, на моменти тръгваме в странни посоки. А и не може напълно да изолираме добрите лекари от клиниката със самия Щерев. Все пак човека е професионалист и лекарите му работят с него повече от 10-15 години / ембриолога доц. Баров, един от най добрите в България от 16 год., д-р Савова - минимум от 9-10/, създали са си школа и маниер на работа. Твърдо мога да кажа , че са професионалисти, а дори нещо да е казано, може и да е останало разбрано-недоразбрано. Разбира се това е моето мнение и никой не ангажирам с него, знам че сега ще се излеят десетки отрицателни постинги, но помислете малко преди да ги напишете.
Успех на всички в борбата за детенце!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #62 -: Февруари 06, 2006, 16:09:55 pm »
Цитат на: StefiZ

Е на мен пък в ми дават касови бележки само дето аз не ги искам, защото не се отчитам на счетоводителя си :D


Стефи, касовите бележки по принцип означават почтеност като данъкоплатец за издателя, ясно е, че няма кой да ни ги осребри после. Оборот без касови бележки - сива икономика. Това принципно де :wink:

Иска ми се държавата ни да е по-нормална и цивилизована.
Благодаря ти, Бени!







*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #63 -: Февруари 06, 2006, 16:15:59 pm »
Фреши, преди 5 г. работех в една счетоводна къща, фирмите на които водехме счетоводство издаваха касови бележки без проблем, ако искаш и 3 ще ти дадат, знаеш ли защо, защото работеха с два касови апарата :evil:  Така че сивата икономика ми е доста ясна, за съжаление можеш да си искаш бележки и те да ти дават с широка усмивка, но това, което се отчита и върху, което се плащат данъци няма нищо общо с дадените ни на нас касови бележки :roll:
Бойкот на Щерев!
« Отговор #64 -: Февруари 06, 2006, 16:19:35 pm »
Цитат на: StefiZ
Фреши, преди 5 г. работех в една счетоводна къща, фирмите на които водехме счетоводство издаваха касови бележки без проблем, ако искаш и 3 ще ти дадат, знаеш ли защо, защото работеха с два касови апарата :evil:  Така че сивата икономика ми е доста ясна, за съжаление можеш да си искаш бележки и те да ти дават с широка усмивка, но това, което се отчита и върху, което се плащат данъци няма нищо общо с дадените ни на нас касови бележки :roll:


Стефи, аз говоря по принцип, че така трябва да бъде - нали си съгласна. А и без касови бележки пък 100% не си плащат данъците, пък обратното не е сигурно. Така или иначе, по закон трябва да се издават, това не е само в БГ, не мисля че трябва да се толерира неспазване на закон по принцип. Но да не разводняваме темата.
Благодаря ти, Бени!







*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #65 -: Февруари 06, 2006, 16:21:19 pm »
Не по принцип, Фреши, ами 100 % съм съгласна, че всички трябва съвестно да си плащаме данъците и не само, иначе никога няма да станем нормална държава :D
Бойкот на Щерев!
« Отговор #66 -: Февруари 06, 2006, 16:23:36 pm »
Цитат на: StefiZ
Не по принцип, Фреши, ами 100 % съм съгласна, че всички трябва съвестно да си плащаме данъците и не само, иначе никога няма да станем нормална държава :D

 :balk_50:

Дано държавата ни става все по-нормална, че някой път ще си скъсаме нервите, ей :?
Благодаря ти, Бени!







Бойкот на Щерев!
« Отговор #67 -: Февруари 06, 2006, 17:56:12 pm »
Абе хора, какво се ядосвате - касови бележки и прочие... Ясно е че е е съвсем нормално различните хора да остават с различни впечатления за даден лекар. Аз ходя в тази клиника и мога да кажа, че съм повече от доволна - от отношението, от грижата и вниманието. Оставям на страна неща като касовата бележка, която редовно ми дават. Според мен всеки пациент трябва да намери точното място за себе си - дали се чувства спокоен и в добри ръце там, където ходи. Със Щерев съм контактувала 1-2 пъти, не останах с лошо впечатление, но изобщо не мога да кажа, че имам кой знае какъв поглед. От лекарите , които са ме преглеждали обаче, имам прекрасни впечатления.
И някъде прочетох че от пръв няма заченато и родено бебе в тази клиника - това изобщо не е вярно. Края на януари се роди племенницата ми, която е "зачената" именно там при това от "раз" и не на цената от 20 000 лв. Не агитирам никого, просто всеки сам трябва да си реши къде се чувства най-добре. Тъпо е обаче, когато хора, които никога не са стъпвали в клиниката просто преповтарят нечие негативно мнение, ръководейки се по някакви фрази. Така мисля.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #68 -: Февруари 06, 2006, 18:11:21 pm »
Цитат на: flyboy
Тъпо е обаче, когато хора, които никога не са стъпвали в клиниката просто преповтарят нечие негативно мнение, ръководейки се по някакви фрази. Така мисля.


Е айде стига деееееееее! flyboy ти гледа ли предаването? Кой нормален човек взел заеми за да има детенце след такива приказки ще отиде там? Никой не кара никого насила да подкрепя бойкота! Ама пък такива изказвания че щом не си ходил нетрябва да имаш мнение немога да приема. Аз гледах предаването от началото до края, не посещавам клиниката на Щерев, но и след това предаване никога няма да я посетя. И в случая мнението ми е твърдо защото самият лекар го затвърди. Тук нестава въпрос за клюки кой какво чул, тук става въпрос за това, че Щерев напада неоснователно хората които го издържат и със своите думи предизвика този бойкот!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #69 -: Февруари 06, 2006, 20:24:37 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Цитат на: StefiZ
Не по принцип, Фреши, ами 100 % съм съгласна, че всички трябва съвестно да си плащаме данъците и не само, иначе никога няма да станем нормална държава :D

 :balk_50:

Дано държавата ни става все по-нормална, че някой път ще си скъсаме нервите, ей :?

И на първо място да спазва сигналите на светофара, да си хвърля отпадъците където им е мястото... Все куп дребни неща, но от там се почва...

Уф, пак разводнихме темата.

Фреши, споко, бе, не те нападаме  :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Flyboy и Eli7
« Отговор #70 -: Февруари 06, 2006, 22:17:58 pm »
доста пъти съм била язвителна, но сега ще бъда груба!
мама му стара, вие тъпи ли сте или не можете да четете?

КОЛКО ПЪТИ ТРЯБВА ДА НАПИША, ЧЕ НЯМАМ НИЩО ПРОТИВ КАЧЕСТВОТО НА МЕДИЦИНАТА В КЛИНИКАТА НА ЩЕРЕВ!!! НЕ ОСПОРВАМ ФАКТА, ЧЕ ТАМ РАБОТЯТ ДОБРИ ИЛИ МНОГО ДОБРИ ЛЕКАРИ, ЧЕ УСЛОВИЯТА СА ОТЛИЧНИ И ВИ ОБГРИЖВАТ ДОБРЕ!!!

АЗ ИМАМ ПРОТИВ КАЧЕСТВАТА НА ЛИЧНОСТТА НА СОБСТВЕНИКА НА КЛИНИКАТА И ЗАТОВА ПРИЗОВАВАМ ДА МУ БОЙКОТИРАМЕ ЗАВЕДЕНИЕТО!

както разбирам от развитието на темата, която съм пуснала в 3 дискусионни форума, с изключение на Ели7, нито един от пациентите на клиниката, които са доволни от нея, не харесва и не одобрява поведението и личността на собственика!

разберете, НЯМА НУЖДА да му правите реклама и да му защитавате клиниката! никой не я напада!

Flyboy, специално пък от тебе очаквах малко повече вникване в темата, преди да седнеш да отоваряш... явно мисленето не ти е силна страна! негативното мнение за доцента хората си го създадоха сами, като му чуха изявленията, не е било нужно да повтарят моето мнение!

 :evil:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #71 -: Февруари 07, 2006, 08:57:13 am »
Бях решила да не пиша повече в тази тема, защото Щерев даже не си струва усилието да се ядосвам заради него, но размислих.


И така. Добри са му лекарките, не ще и дума.
Но са на заплата.
И в един момент стигаш до Щерев, за консултация, това е задължително, натрапват ти я по негова воля.
И тогава му виждаш истинското лице. Надменен, празнодумец, унижаващ те, той е велик, ти - нижощество с пари.
Пари и ИКСИ. Само това интересува Щерев, независимо от всичко.

Джам, не се ядосвай, аз те разбрах много добре, никога не съм си и помислила, че отричаш качеството на услугите.
Оценявам твойте усилия да помогнеш на нас, все още неуспелите.
Бойкот на Щерев!
« Отговор #72 -: Февруари 07, 2006, 09:47:57 am »
Разбира се всеки има право на лично мнение, на оценка и ПРЕценка, та затова и споделяме тук. Но защо ли аз пък не останах доволна даже и от екипа му от лекари??? Д-р Савова - моите уважения, може и да е добър специалист, д-р Баров и той, но при нас не откриха един важен проблем: антиспермалните антитела на съпруга ми, които попречиха на нормалното ин витро оплождане! (изследвахме ги чак 3 месеца след неуспешния опит по наша инициатива). И така преминаха към икси чак на следващия ден, като Баров каза, от тебе въобще не очаквахме такъв проблем. Как не са очаквали, по очите ми ли прочетоха или по тези на мъжа ми? И все си мисля, че ако се знаеше предварително и се напревеше икси веднага, може би шансовете ни щяха да са други... Та речта ми бе относно екипа и самия д-р Щерев - на въпросите ми всички те отговаряха, много питате, много бързате искате всичко да знаете... Ами искаме, нали си плащаме и то най-скъпите такси в цяла България. Спирам да пиша сега, но аз се отказах от тях още миналата година, защото не видях прехваления индивидуален сърдечен подход, а може би пък към мен да са се отнесли така, не съм им била симпатична сигурно...
imam_vjara
Бойкот на Щерев!
« Отговор #73 -: Февруари 07, 2006, 10:09:11 am »
Джам,

доста хора те разбраха правилно. Просто някои обясняват защо няма да се присъединят към бойкота ти и качеството на услугите в клиниката е един от аргументите.

Това не ги прави тъпи, а просто хора с различно мнение. Твоята язвителност е добре позната - ок, няма проблем. Но кое налага обидите?

Надявам се и аз да бъда разбрана правилно.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Бойкот на Щерев!
« Отговор #74 -: Февруари 07, 2006, 11:23:38 am »
Аз нямам лични наблюдения нито от него, нито от клиниката, но това, което е казал е възмутително. И все пак не се учудвам много. Аз щях да си отида, заради некадърността на лекар.Както всякакви хора, така има и всякакви лекари. И винаги ще ги има, навсякъде по Света. Лошото според мен е, че в нашата "прекрасна държава" няма закони, които да осъждат некадърните лекари или такива изказвания.Според мен в това е проблема, а не че някой е казал нещо. То е ясно, че винаги ще има такива, които го правят само за пари.
И все пак трябва да се борим за всичко, а не просто да подминаваме и да мълчим!
П.С.Не съм чела вашите коментари, а само началото на темата.Не съм гледала и предаването.Изказах моето мнение.
И това, че Ели7 в следващото мнение коментира какво не разбирам, мога да кажа само, че твоят е проблемът.Ти не си разбрала какво искам да кажа...но е важно да си компетентна нали. :wink:
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #75 -: Февруари 07, 2006, 11:35:41 am »
Ей, хора дайте да поспрем с обидите още сега, защото може да стане неприятно...Искам да кажа на Джам, че не и прави чест като модератор подобно изказване. И вообще не съм единствената доволна от Щерев. Говорих преди малко с 2 момичета, които също влизат във форума често и са на моето мнение. Просто не им се пише по предварително загубена кауза. В тази тема или влизат  момичета, които никога не са стъпвали в клиниката или такива, които за съжеление не са успяли. Проблема на Имам вяра с антиспермалните щеше да се прояви по същия начин във всяка една друга клиника, защото  в Бългалия нямаме практика предварително да се изследват имунологични маркери при инвитро. А Данидан май вообще не прави разлика между некадърност и да не ти хареса какво някой бил казал.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #76 -: Февруари 07, 2006, 11:59:38 am »
Подкрепям изказването на Ели7.
В "на чаша кафе..." си написах мнението. Няма да се повтарям.
Ако пуснем тема за всяка клиника за лечение на стерилитет ще се намерят доволни или не от отношението на лекари и завеждащ - клиниките.
Ако говорим за отношение към пациент бих дала един пример, с който предполагам ще засегна някои от вас, но все пак ще го дам.
Какво ще кажете за следното изказване по време на преглед от доц. Маркова: "Къде на майната си е шийката на матката ти?"
 8O
Мога да напиша още доста подобни, но няма да го направя.
Знаете ли колко пъти съм излизала разревана от нейния кабинет.
Визирам в момента нея, но не е само тя.
Сега предполагам ще завалят бурни освиркания. Но това, което написах е самата истина и е само един пример.
Бойкот на Щерев!
« Отговор #77 -: Февруари 07, 2006, 12:24:37 pm »
Цитат на: cambozola
Джам,

доста хора те разбраха правилно. Просто някои обясняват защо няма да се присъединят към бойкота ти и качеството на услугите в клиниката е един от аргументите.

Това не ги прави тъпи, а просто хора с различно мнение. Твоята язвителност е добре позната - ок, няма проблем. Но кое налага обидите?

Надявам се и аз да бъда разбрана правилно.


Камбозола, казала си го отлично и се присъединявам!

Толерантността е един от признаците на цивилизовано отношение към всеки проблем, нека да не хулим този-онзи за цинично поведение, а самите ние да ставаме такива.

 :thankyousign:
Благодаря ти, Бени!







*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Бойкот на Щерев!
« Отговор #78 -: Февруари 07, 2006, 12:35:39 pm »
Цитат на: cygnus
Стефи, аз снаха още искам :) Чакам март да дойде  :)

Фреши, мисълта ми беше, само тва да им е  само кусура, ако всичко друго е наред в клиниките ще преглътнем, че няма паркинг и карти :)


аре снахата от мене :D
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #79 -: Февруари 07, 2006, 13:45:32 pm »
Хайде някой модератор да вземе да заключи темата защото не виждам смисъл да стават караници и разцепление из форума. Идеята е ясна на всички, а отстояването на мнението на всеки довежда до деление на потребителите което е изцяло ненужно.
Говорили сме вече че човек на първо място трябва да вярва на лекаря си - всеки знае колко трудно се намира лекар на когото да повярваш и да се чувстваш добре - за всеки този лекар е различен тип. В края на крайщата не си струва да се развалят отношениея във форума заради Щерев или когото и да било. Нека уважаваме правото на лично мнение на всеки, особено когато то се различава от общоприетото или най-често срещаното. С това няма да станем нито по-тъпи, нито по-лоши.