0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бойкот на Щерев!
« Отговор #20 -: Февруари 03, 2006, 13:31:15 pm »
бих искала да доразвия малко идеята си, за да стана по-ясна, може би.
аз не коментирам сега качеството на услугите, предлагани във въпросната клиника, нито квалификацията, уменията и отношението на лекарите, които са на заплата там. (това си е отделна тема).

аз призовавам към бойкот на собственика на клиниката - по морални причини. по същия начин, както хората от страните с по-развити граждански общества от нашето бойкотират нескафето, защото при производството му се експлоатират малки деца в Бразилия, или консервите с риба тон, защото тя се избива по особено жесток начин.

разбирате ли, момичета? Щеревата клиника не е отдавна единствената, няма да коментирам дали е най-добрата или вече не е и това.
въпросът е чисто морален.

който иска - ще подкрепи. който не иска - няма. въпрос на личен избор и никой не може да бъде съден за избора си.

бъдете здрави и ми стискайте палци за това, което ми предстои другата седмица....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #21 -: Февруари 03, 2006, 13:59:04 pm »
Джами, и ти да си жива и здрава и стискаме много силно всички видове палци. Всичко да бъде успешно и безпроблемно ...
Бойкот на Щерев!
« Отговор #22 -: Февруари 03, 2006, 14:05:44 pm »
Цитат на: jam

бъдете здрави и ми стискайте палци за това, което ми предстои другата седмица....


Джамче, :balk_602:  :balk_21:
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #23 -: Февруари 03, 2006, 14:06:17 pm »
Естествено, че ще бъде :D
А ние те разбрахме какво имаше предвид :wink:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #24 -: Февруари 03, 2006, 14:08:43 pm »
Джам, всичко ще е наред. :lol: Вярвай.
Бойкот на Щерев!
« Отговор #25 -: Февруари 03, 2006, 14:13:32 pm »
И аз още един път ще си кажа мнението и се надявам да бъда правилно разбрана.

Джам написа:
Цитат
Дами и господа, които ползвате или възнамерявате да ползвате услугите на клиниката на този лекар,

ПОМИСЛЕТЕ СИ ОТНОВО ДАЛИ БИХТЕ ИСКАЛИ ДА БЪДЕТЕ ЛЕКУВАНИ ОТ СПЕЦИАЛИСТ С ПОДОБЕН МАНТАЛИТЕТ И ОТНОШЕНИЕ КЪМ ВАШИЯ ПРОБЛЕМ!


По този въпрос искам да кажа, че много малко от хората, които ползваме клиниката на този лекар, въобще сме му виждали очите и за нас той е Господин Никой. Много удачно се изписа от доста тук "доктор", в кавички.

Аз съм лекувана във въпросната клиника от Доктор Тимева, човек с високо оценен от мен манталитет и с безкрайно адекватно отношение към моя проблем! Всичко ми се казва точно както е, винаги изслушва и моите аргументи и винаги държи да стигнем заедно до решението как да продължим. Никога не съм се чувствала сякаш съм там, за да ми вземат парите. Отлично помни коя съм и точно какъв ми е случая, още от 2-рата ни среща. Отделно от това, тъй като е безкрайно симпатична като човек и с разкошно точно премерено чувство за хумор, винаги си тръгвам от там с леко сърце. Също знам, че няма негативно отношение към нашия сайт. Освен това, още през 2000г. е участвала в екип, който ми направи перфектна операция и лично неин е перфектния шев на корема ми, който почти не се забелязва.

Е някак не мога да я бойкотирам :?  
Решенията за лечението и провеждането на процедурите са изцяло в ръцете на тези лекари, и както писах и по-нагоре, на Щерев не се налага нито да му виждаш очите, нито да му слушаш глупостите. (Голям плюс за болницата!)

Така че там работят някои лекари, които с нищо не са виновни (е, освен че са на работа точно при този работодател, но всеки си търси професионална реализация и не мисля, че можем да ги виним).

Все едно да бяхме бойкотирали д-р Стаменов, докато работеше в център Димитров, щото за Димитров не се говореха добри неща.

Джам написа още:
Цитат
аз призовавам към бойкот на собственика на клиниката - по морални причини. по същия начин, както хората от страните с по-развити граждански общества от нашето бойкотират нескафето, защото при производството му се експлоатират малки деца в Бразилия ...
разбирате ли, момичета? Щеревата клиника не е отдавна единствената, няма да коментирам дали е най-добрата или вече не е и това.
въпросът е чисто морален.


Джам, разбирам и тук съм съгласна в голяма степен с теб.

Но искам да попитам теб и всички останали:

Смятате ли, че д-р Владимиров и д-р Стаменов могат да поемат всички нас? Ще получим ли всички необходимото внимание, време, няма ли да има отложени процедури, както вече се чува, че има? Можем ли да си позволим да отлагаме процедури, заради претоварен график на лекаря?
При д-р Табакова ли да отидем :evil:  (аз съм мерси!).

Затова няма лошо в активно изразената позиция спрямо днешното участие на "доктор" Щерев - нямам думи от възмущение към нещата, които е казал, за пренебрежителното и подигравателно отношение, недопустимо за който и да е член на обществото, още по-малко за лекар! Напълно подкрепям позицията на симпатизантите на Сдружението! Но ви призовавам да погледнете реално на въпроса колко добре оборудвани клиники имаме и с какъв капацитет. Мисля, че е по-добре да се съсредоточим към обществен отпор на това нагло поведение.

Иначе, дай Боже да се появи тая клиника, дето ми предлага обслужването, което получавам в момента (освен по медицинския въпрос, за мен за важни и други неща, като лекар 12 часа в денонощието, 7 дни в седмицата, други удобства, които ми позволяват да не се натоварвам психически допълнително - безплатен паркинг, плащане с карти) - нека в тази клиника има свестни доктори - да сте сигурни, че ще съм първата, която от морални съображения ще се преместя там.

Още един път ви моля да ме разберете правилно. Просто в България не са чак толкова местата, където можем да получим добри репродуктивни услуги, за съжаление :cry:
Благодаря ти, Бени!







*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Бойкот на Щерев!
« Отговор #26 -: Февруари 03, 2006, 14:19:47 pm »
Аз съм солидарна с мнението и отношението на Jam.
 :cool:
Подкрепям идеята за бойкот,защото това е моето лично мнение.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Бойкот на Щерев!
« Отговор #27 -: Февруари 03, 2006, 14:26:08 pm »
Стискам палци, Jam, само хубави новини те очакват!
 :balk_602:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #28 -: Февруари 03, 2006, 14:26:39 pm »
О, Фреши, аз се моля единствения кусур на клиниките в БГ занапред да е липсата на безплатен паркинг, плащане с карти и кабелна телевизия в чакалнята :) Има си хиляди места за рекреация, където бих се чувствала много по -добре :)

jam, всичко е наред, не се шашкай и не ми тормози зетя!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бойкот на Щерев!
« Отговор #29 -: Февруари 03, 2006, 14:29:50 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Иначе, дай Боже да се появи тая клиника, дето ми предлага обслужването, което получавам в момента (освен по медицинския въпрос, за мен за важни и други неща, като лекар 12 часа в денонощието, 7 дни в седмицата, други удобства, които ми позволяват да не се натоварвам психически допълнително - безплатен паркинг, плащане с карти) - нека в тази клиника има свестни доктори - да сте сигурни, че ще съм първата, която от морални съображения ще се преместя там.

Още един път ви моля да ме разберете правилно. Просто в България не са чак толкова местата, където можем да получим добри репродуктивни услуги, за съжаление :cry:


тук съм напълно съгласна с теб! затова и след прекарани няколко часа навремето в държавна болница (отделение по стерилитет) си дигнах чукалата и тръгнах да търся частната клиника, където ще получа описаните от теб услуги.

е, аз се радвам, че намерих това място за себе си. не са много такива места, но не е и само едно.
пожелавам на всички нас тези добри места с добри хора да се множат!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Бойкот на Щерев!
« Отговор #30 -: Февруари 03, 2006, 14:34:14 pm »
Цитат на: cygnus
О, Фреши, аз се моля единствения кусур на клиниките в БГ занапред да е липсата на безплатен паркинг, плащане с карти и кабелна телевизия в чакалнята :) Има си хиляди места за рекреация, където бих се чувствала много по -добре :)



Сигнусче, хората сме различни. Ако половин час преди това се шашкам, че няма къде да паркирам като отида в болницата, а пък после паркирам криво-ляво и само се притеснявам дали няма да преча на движението, да ми вдигнат колата, да ме забърше някой - някак нямам нужда от това, когато съм притеснена за по-важни, здравословни въпроси. Или предварително да се напрягам колко пари да изтегля, за кое колко ще ми трябват и т.н.
Мисля, че всички заслужаваме добро обслужване и не мисля, че това е лукс, а трябва да го очакваме от всички частни болници.

Джами, съгласна съм още веднъж с теб, но двама лекари не могат да поемат всички нас.

Стискам ти палци и аз :D
Благодаря ти, Бени!







*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Бойкот на Щерев!
« Отговор #31 -: Февруари 03, 2006, 14:41:13 pm »
сладкиш мой ненагледен ::cake:: всичко ще бъде наред :blowingdust2:
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #32 -: Февруари 03, 2006, 14:44:26 pm »
Цитат на: cygnus

jam, всичко е наред, не се шашкай и не ми тормози зетя!!!


Аааа, ей ся вече не можем се разбра, зетя си е мой, не стига че не позна, искаше снаха, ами сега ще ми вземе зетя, моля, моля, да си имаме уважението :P  :D  :twisted:
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #33 -: Февруари 03, 2006, 15:00:12 pm »
Стефи, аз снаха още искам :) Чакам март да дойде  :)

Фреши, мисълта ми беше, само тва да им е  само кусура, ако всичко друго е наред в клиниките ще преглътнем, че няма паркинг и карти :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бойкот на Щерев!
« Отговор #34 -: Февруари 03, 2006, 15:04:56 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Джами, съгласна съм още веднъж с теб, но двама лекари не могат да поемат всички нас.


Тук леко преекспонираш липсата на специалисти - ето Сигнус е ходила при друг лекар, и е доволна. Все пак не са само двама, нали така?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Бойкот на Щерев!
« Отговор #35 -: Февруари 03, 2006, 15:06:22 pm »
Цитат на: jam
бъдете здрави и ми стискайте палци за това, което ми предстои другата седмица....


стискам! и те напожелавам с късмет!
 :swing: ей така ще се чувстваш като приключи!
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #36 -: Февруари 03, 2006, 15:32:52 pm »
Искам и аз да се присъединя към мнението на Фрешчето. Следващия месец ще се пробвам със замръзените ми  в клиниката на Щерев. Ако реша да я бойкотирам какво се случва? Незнам какво е говорил самия Щерев по ТВ, но съм била и при него на преглед, нямам вообще лошо впечатление и ми се струва, че всичко е доста пресилено и преиграно по негов адрес. А за лекарите в клиниката - Савова , Ганева, Тимева мога да кажа само добри неща. В крайна сметка и Фреш е много права - малко са идеалните хора, а още по-рядко идеалните клиники. Човек все с нещо прави компромис... Примерно аз за следващия си инвитро опит /ако не стане със замръзените/ пак там ще отида, защото знаят как реагирам / склонна съм към хиперстимулация/ и вообще няма да съм непозната територия. А и вече 2 мои познати са бременни от този център. Успех на всичики, където и да правите инвитрото си !
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #37 -: Февруари 03, 2006, 15:46:31 pm »
Ели, мога само да ти направя комплимент за красотата ти (в стил Мари, чието мнение веднъж изтрих заради същото)!

Някой друг модератор да ме трие. Не мога да се самоизтрия в случая...
Бойкот на Щерев!
« Отговор #38 -: Февруари 03, 2006, 19:43:54 pm »
Включвам се късно, защото имам някакви проблеми с компютъра, надявам се все пак да успея да си постна мнението - и за съжаление не съм гледала предаването, така че не мога да коментирам циничността на изказването на Щерев.

Според мен при много от лекарите или работещите като такива, настъпват някакви душевни деформации в обсъжданата насока, които ги превръщат в изключително неприятни цинични и безсърдечни същественца. С това въобще не оправдавам подобни прояви, просто се опитвам да ги рационализирам по някакъв начин, да си ги обясня.

Щерев си има кусури и според мен с политическия си уклон вече отдавна се е отдалечил и от пациентите си, и от проблемите им, и от чувствата им.

Лично аз посещавам клиниката му, но това никога не е било заради него. Пациент съм на доктор Савова, преглеждала ме е доктор Тимева и искам да заявя, че няма нито един момент, в който да съм се почувствала ограбвана или подтиквана да давам повече пари, или да правя излишни процедури. Напротив - въпреки че никога не съм повдигала въпросът за финансовата страна на нещата, съм усещала старанието на лекарката ми да се съобразява в максимална степен и да не натоварва излишно джоба ми.

Не мога и не искам да бойкотирам клиниката му по основна за мен причина - аз съм човек, който винаги е разчитал на себе си, който се информира и се доверява изключително трудно. Доктор Савова спечели доверието ми, нямам съмнение по отношение на пътя, по който сме поели с нея. Чувствам се подкрепена, разбрана и обгрижена от човек, който помни проблемите ми, знае ми името и обсъжда с мен следващите стъпки. Ако доктор Савова се премести в друга клиника, аз отивам с нея. Просто за мен лицето Щерев не е фактор.

Успех на всички момичета!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Бойкот на Щерев!
« Отговор #39 -: Февруари 03, 2006, 20:12:03 pm »
И как да се надяваме репрудуктивната ни медицина да е на добро ниво, като тези на които разчитаме заявават такива неща в публичното пространство. Аз лично никога не съм си и мислила да ходя в клиниката на Щерев но ми е болно за многото други момичета които нямат интернет и знаят само неговата клиника. Все пак се радвам че макар и малко на брой има лекари които не мислят като него.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]