0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« -: Май 26, 2008, 07:49:36 am »
Добро утро от нас!

 :rainbow:
Слънчева и успешна седмица на всички.
Всички болни да оздравяват и повече положителни емоции!
Тази седмица ни очакват прекрасни летни температури!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #1 -: Май 26, 2008, 08:34:44 am »
Весела и слънчева седмица и от нас :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #2 -: Май 26, 2008, 09:35:19 am »
Marie, аз също се обривам от слънце. при мен се получават множество червени пъпчици, които после се сливат в големи, червени и леко надути петна. всичкото това боцка, сърби и щипе много неприятно.
не мисля, че Али има такова нещо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #3 -: Май 26, 2008, 09:43:49 am »
Слънчева седмица на всички!  :D

Това което описва Джам имах и аз. Дай боже дечицата ни да нямат такива алергии.


Сетих се, че в неделя е първи юни. Какво ще кажете за една бебешко-детска сбирка в някой парк?!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #4 -: Май 26, 2008, 10:04:23 am »
Kassi, супер идея, аз съм "за", дано само са здрави дечурлигата.

Marie, и Димана имаше в петък същото нещо като Али - малки раздалечени бледорозови пъпчици по горната част на раменцата. Но тогава леко духаше тук, аз я носих в слинга около 2ч и беше с 2 ката памучни дрешки, та явно съм я претоплила. Отшумяха за 2 дни, сега няма. Днес сме на контролен преглед при педиатъра и ще питам какво друго може да се прави в такива случаи.

Стефунка, бързо да се оправя Деската, че много боли от ухо, да му се не види.

Здрава и енергична седмица на всички :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #5 -: Май 26, 2008, 10:08:38 am »
И аз имам алергия от слънцето. Май и Александра има. Веднъж не я намазах с крем и се появиха същите пъпчици, които и на мен ми се появяват. Така че, преди всяко излизане мажа навсякъде с 50 фактор.
Отделно, тя се поти много, на сгъвките й се появяват пъпчици от изпотяването още от зимата, въпреки че не я навличах. От тогава всеки ден я мажа с А-дерма и съм доволна. А пък като спи навън, после и количката и главичката й са мокри. Подсушавам я старателно след това и досега не е настивала, да чукам на дърво.

Успешна седмица на всички и само здрави бебенца!  :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #6 -: Май 26, 2008, 10:27:09 am »
В Зоопарка ще има забавления за деца между 11 и 13.30. Ако не е безумно горещо, ще сме там :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #7 -: Май 26, 2008, 10:51:57 am »
Аз да пожелая покрай слънцето и лек ветрец да има, че с 34 градуса през май не ми се мисли какво ще е през юли-август. С две ръце съм за среща на 01.06, дано да не ни се наложи да пътуваме извън София!
Момичета, дайте идеи за манастири, подходящи за кръщене през август. Бях чула нещо за специална икона в църква край Асеновата крепост...
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #8 -: Май 26, 2008, 10:55:17 am »
Бонжур, здрава и щастлива седмица и от нас!
Аз съм се захванала с чистене, в неделя нали ще имаме парти /повече дъртешко, отколкото детско :x/, но не мога да надвия да не сме у нас и тва е. 8)
От едното място за работа май са ме порязали, чакам обаждане от другото. :? Явно винаги ще важи правилото за връзките като корабни въжета навсякъде...

Един въпрос към пишкащите на гърне - горе-долу колко пъти сядат децата ви по малка нужда? Уж не сме намалили пиенето на вода, пък на мен ли ми се струва, че на рядичко пишка :oops:.

Аничка, ние кръстихме Дани на 18 август миналата година в Троянския манастир.  :wink:
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #9 -: Май 26, 2008, 12:52:49 pm »
Jamе и мене ме мъчи същата алергия, но най-накрая и хванах цаката с Eucerin Sonnen Allergie Creme-Gel 15 / или 25/ , от миналото лято се мажа с това и се родих! Е сега ако оправя и сенната си хрема ще ми е по конфортно на разходките.
Аз пък да ви питам за слънцезащитното кремче на Мустела /50-ти фактор/, при вашите бебоци добре ли се втрива и как се понася от кожичката, защото аз като намажа Боби все едно е с маска на лицето и после като се върнем кожата му е ужасно суха и изпръхнала и има леко обривче около нослето.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #10 -: Май 26, 2008, 12:59:28 pm »
Абе то не я боли, защото го хванахме навреме, неможа да стане отит, та зора е само за мен :wink: 'Щото диването ми стопява лагерите по цял ден, че не ми се дава на ясла сега :lol:
А за първи и ние сме навити, не сме заразни така че да не се притеснявате :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #11 -: Май 26, 2008, 13:47:44 pm »
Violet, тоя крем в България продава ли се? по аптеките ли е?

а за Мустелата - не се притеснявай, че прилича на бяла маска. трудно се размазва, защото кремът е специално предвиден за бебета и е хипоалергенен. поради това, за UV филтър в крема са използвани разни минерални съставки, които именно придават тоя вид на маска. при кремовете за възрастни се ползват други филтри, които водят до лесно размазване, но не са така хипоалергенни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #12 -: Май 26, 2008, 14:22:46 pm »
Да, Юсерин го има в почти всички големи аптеки - В Кауфланд, в Хит в техните аптеки го има, скоро го видях. Аз си взех фактор 15 това лято и досега деколтето ми пъпка не е видяло  :lol:! Ако  не го намериш, свирни, ще видя до нас в аптеката, от която го взех /Младост 3/.

http://www.eucerin.bg/sun_sensitive_skin/sun_allergy_protection.asp

относно детската Мустела, благодаря ти за отговора! Аз всъщност не ме притеснява, това че го изкарвам "варосан" на вън, а това че много му изсъхва кожата най-вече около нослето, където не ми дава да го втрия както аз си знам и реших, че е от него,но сега съм му взела едно друго кремче на Мустела, пише че е за суха кожа та дано се хидратира.
« Последна редакция: Май 26, 2008, 14:32:23 pm от Violet »
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #13 -: Май 26, 2008, 14:40:02 pm »
след раждането и аз получих слънчева алергия. много е неприятно и сърби и смъди и ужас :( Мари, от изпотяването е, ще преминат. дръж максимално сухо.

за среща не се класираме, аз пак ще пътувам. мъчно ми е само, че на 1 юни няма да съм с детенцето си.

е добре де, как да отпочна битката за гърнето/седалката като изобщо не дава да го сложа?! за сега пробвам с вербални инструкции да си казва като има ако. много наивен подход, но само него имам :)дайте да видим челния опит на преборилите се...
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #14 -: Май 26, 2008, 14:47:44 pm »
хехе и на мен ми е интересно някой преборил се да сподели.
защото аз от има няма 6м. къде на игра къде на сериозно я учих да казва "мамоооу аки", е хубаво, детето казва, ама като се наака. няколко пъти, това съвсем от скоро, казва и преди това, но докато донеса гърнето и айдеее, работата отишла пак в памперса :lol:
акито добре, ами за пишкането как ще стане номера, като тази дума даже не я знаем :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #15 -: Май 26, 2008, 14:59:07 pm »
Ние от два дена вече сядаме сами на тоалетната чиния със специална седалка, умираме си от кеф, защото е прозрачна и се вижда какво става, викаме си браво и след това за награда си пускаме сами водата. Аз съм започнала от доста време да го уча. Първо стоеше по малко, после по повече време, даже сега последните месеци сме почти непрекъснато на гърне :lol: защото той все вика ако и си го носи от банята. Научи се сам да стиска, докато си вземе гърнето - направихме го като игра. Така той знае, че като му се ходи, отива, носи го сам и сам сяда. Даже се опитва и да се съблича. Чакам да се приберем в България, за да махаме окончателно памперсите, че от обрив по дупето не може да се оттървем. :?
Започнах като му затоплях гърнето по малко, след това давах играчка, после си говорехме само, а със седалката - виждал е мен на тоалетната :oops: и му е интересно, а така като е прозрачна седалката е още повече, за да може да се забавлява.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #16 -: Май 26, 2008, 15:10:11 pm »
Здравейте и от нас!
Мен също ме мъчи темата за гърнето!
Едната от доста време си казва:"кака",слагам я на гърнето и
всичко е ОК.Другата обаче си знае памперса и това си е... :(
Говоря говоря какво ли вече не,но тя си знае в гащите.
Не знам как ще ги уча,вече трябва да махаме памперсите.
Трудна работа... :?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #17 -: Май 26, 2008, 15:21:30 pm »
По въпроса за гърнето все още не съм започнала категорично да решавам въпроса, защото в момента я гледаме и аз, и майка ми и всяка се справя по различен начин и не искам да объркваме излишно детето. Майка ми по-скоро въобще не се справя, въпреки че тя беше инициатора на обучението по ползване на гърне. Твърди, че малката не иска да сяда и даже започва да реве ако се опиташ да я сложиш. Та за това и казах въобще да не се опитва да я слага. В къщи такова чудо няма. Вчера се прибрахме към 1,30 на обяд  и излязохме около 5 следобед. Диването му с диване въобще не спа! За това пък си свали дрехите и памперса и цял следобед се разхожда по голо дупе из къщи. По едно време обу един панталон.През това време поне 4-5 пъти пишка на гърнето и един път се изака. Просто като се изпишка първия път гледам да засичам вемето и след около 20 мин почвам да подпитвам. Като отговори на въпроса "има ли пиш?" с "да" отиваме на гърнето. При нас е като игра. Кара ме и мен да седна на тоалетната чиния, къса си тоалетна хартия. Като си свърши работата и показвам гърнето, казвам нещо от рода на "браво, маме, така правят големите деца", давам и да натисне бутона на казанчето и др. Вчера едния път пишка и в гащите, но все пак успеваемостта ми се вижда много добра, още повече, че за сега действията по въпроса са по-скоро хаотични. През юни съм решила да махна изцяло памперса през деня и ще докладвам за резултатите.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #18 -: Май 26, 2008, 15:26:26 pm »
Мартин също изобщо не иска да седне на гърнето...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #19 -: Май 26, 2008, 15:49:37 pm »
Брех каква телепатия по темата за гърнето. От няколко дни се каня, да попитам мамите на успешно преминали обучението "гърне". В началото сядаше с дрехите, естествено за малко и на игра, един път го сложих по горо дупе и О, Чудеса! О, УжасТ! Не иска да сяда и това е, а в тоалетната с мен абсурд. Верно, че там пък има други по интересни неща от гърнето. Сега сме на тема врати,отваряне,затваряне, тръшкане, побутване и т.н., забелязвам обаче че покрай другите деца по се води. В смисъл, че сега го събирам по парковете с децата да свиква, че септември идва и на ясла ще се ходи. Виждам как преди странеше от тях, а сега започва да имитира това, което те правят и да си играе с играчките им, което ме навежда на мисълта че на яслата по бързо ще се научи как се ползва гърнето.
Сега Чефито да сподели, как се справя с гъренто  Десита в яслата. Бързо оздравяване на куклата и по малко да мори мама  :wink:
 
« Последна редакция: Май 26, 2008, 15:53:35 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!