0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #40 -: Май 27, 2008, 18:27:02 pm »
Весела седмица и от мен! Ние се завърнахме от Търново, вече си имам християнче в къщи :) и братчето ми не е ерген вече... Ели се държа геройски на кръщенето като изключим къпането и рязането на косата. По нататък, като си наваксам с домашната и служебната работа ще пусна някоя снимка.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #41 -: Май 27, 2008, 20:32:20 pm »
Честито на христянчето!!!Да расте здрава и послушна малката Ели!
Аз махнах чувалчето,че нашето беше за пролетта екстра,ама сега вече му е жега в него.Не съм купувала лятно.Завивам го с олекотена завивка,но го намерих веднъж отвит.
Рокси, на кухня се записва от рано.Има доста чакащи.Ние отдавна свършихме тази работа.
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #42 -: Май 27, 2008, 21:57:57 pm »
Мда, аз както казва Ния, съм цяла нощ дежурна с това завиване :?  Малката не спира да рита и да се върти докато не се отвие,а е завита със супер тънко памучно одеалце. Тази вечер реших, че й е топло с него и сега е завита с бархетно чаршафче,сгънато на две. Да видим тази нощ как ще е.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #43 -: Май 28, 2008, 00:14:53 am »
Марче, почвай с чувалите.те ако са широки пак ще си рита вътре и нека се върти,ама няма да е отвита :lol:. Ели сега спи само по лятното,без да е завито с нищо друго.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #44 -: Май 28, 2008, 00:42:07 am »
Мда, аз както казва Ния, съм цяла нощ дежурна с това завиване :?  Малката не спира да рита и да се върти докато не се отвие,а е завита със супер тънко памучно одеалце. Тази вечер реших, че й е топло с него и сега е завита с бархетно чаршафче,сгънато на две. Да видим тази нощ как ще е.

на бас, че ще е пак същото. бебетата и децата не се отвиват, защото им е топло, а защото така си спят - въртят се. моят син по цяла нощ пълзи из леглото и сменя позите - всичко това го прави спейки. естествено, каквато и да било завивка, при това положение се изритва.

не случайно хората са измислили спалните торби за бебета и малки деца. ако не са в торба, единственият ти шанс да са напълно завити е ти да стоиш будна цяла нощ на пост. няма смисъл да си причиняваш това...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #45 -: Май 28, 2008, 06:29:53 am »
Мда, аз както казва Ния, съм цяла нощ дежурна с това завиване :?  Малката не спира да рита и да се върти докато не се отвие,а е завита със супер тънко памучно одеалце. Тази вечер реших, че й е топло с него и сега е завита с бархетно чаршафче,сгънато на две. Да видим тази нощ как ще е.

на бас, че ще е пак същото. бебетата и децата не се отвиват, защото им е топло, а защото така си спят - въртят се. моят син по цяла нощ пълзи из леглото и сменя позите - всичко това го прави спейки. естествено, каквато и да било завивка, при това положение се изритва.

не случайно хората са измислили спалните торби за бебета и малки деца. ако не са в торба, единственият ти шанс да са напълно завити е ти да стоиш будна цяла нощ на пост. няма смисъл да си причиняваш това...

Оф и Вики е като перпетум мобиле и в спящо и в будно състояние. Уж имаме чувалче, уж е за неговата възраст но онзи ден си завря в стремежа си да се освободи от чувалчето си завря крака през отвора за врата и му стърчеше стъпалото под брадичката.

От два дена се изправяме в леглото и проблем. То е ставане, сядане, лягане, мяткане назад, при което на всеки пет минути се чува по едно силно "друс" - главата в леглото /дървено/. Уж отвсякъде е с обиколници, обаче пак се удря. Вашите деца така ли правеха?
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #46 -: Май 28, 2008, 07:47:04 am »

... но онзи ден си завря в стремежа си да се освободи от чувалчето си завря крака през отвора за врата и му стърчеше стъпалото под брадичката.


 :lol: Лейди, не ми се сърди, ама много смешно ми стана! Мога да си го предтсавя! Да не му е много голямо чувалчето? Наистина е голям акробат. Али също се удря в кошарата. През нощта си напъхва ръцете и краката (както са в чувалчето) между пръчките на кошарата, удря си главата, като става в нея и забрави да се държи и пада назад и айдееее-успокояваме се. Разчитам на това, че ще разбере най-накрая, че трябва да се държи. Или като Ултра ще купуваме каска.

Да питам: сухо мляко = пълноценно мляко за деца (това дето е 3-ка Нутрилон, Фризо и другите)
или е друго? Искам да започна да бъркам кремчета и супи, а с адаптираното не ми се получава.
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #47 -: Май 28, 2008, 07:54:03 am »

... но онзи ден си завря в стремежа си да се освободи от чувалчето си завря крака през отвора за врата и му стърчеше стъпалото под брадичката.


 :lol: Лейди, не ми се сърди, ама много смешно ми стана! Мога да си го предтсавя! Да не му е много голямо чувалчето? Наистина е голям акробат. Али също се удря в кошарата. През нощта си напъхва ръцете и краката (както са в чувалчето) между пръчките на кошарата, удря си главата, като става в нея и забрави да се държи и пада назад и айдееее-успокояваме се. Разчитам на това, че ще разбере най-накрая, че трябва да се държи. Или като Ултра ще купуваме каска.

Да питам: сухо мляко = пълноценно мляко за деца (това дето е 3-ка Нутрилон, Фризо и другите)
или е друго? Искам да започна да бъркам кремчета и супи, а с адаптираното не ми се получава.

Марито, на мен ми беше хем смешно, хем плачевно. Не му е голямо, а просто той си е изобретателен. След тази случка, баща му го кръсти Худини.
За сухото мляко, мисля , че има разлика. Най-малкото пълноценните млека за деца са обогатени с минерали и витамини.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #48 -: Май 28, 2008, 09:20:17 am »
Препоръчайте нещо ефикасно срещу комари и други гадинки. Райд не е препоръчителен при деца, та сега съм в чуденка струват ли си тези с ултразвук на Чико.
Абе въобще, кажете вие с какво пазехте от комари дечицата?
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #49 -: Май 28, 2008, 09:38:21 am »
И аз се интересувам от защита срещу  комари. Още нямаме проблем, ама си мисля че е неизбежно.

При нас и вторият кардиолог е категоричен, че със сърцето всичко е ок.
Направихме рентгенография на бял дроб и от там излезе уголемен тимус. Детето, обаче, до сега изобщо не е боледувало и не се знае дали това е някакъв проблем. Естествено никой не ми обяснява колкото и да питам, егати лекарите, егати чудото.
Вчера го водих и при гастроентерелог, да не би да е ГЕР и предстои и там да направим снимка  :(
Гастроентероложката като видя, че е с АД въпреки че в момента състоянието на кожата е прекрасно просто веднага отсече да давам Фризо ХА. Няма обяснения, няма нищо. Каза да съм си отворела интернета и там да прочета  8O Като и казах, че тая работа съм я свършила рече да не споря с нея щото от двете тя е лекаря...
Прати ме в София при МустакОв да правим тест за алергии, не било рано  8O
Абе думи нямам просто. И това е най-добрата гастроентероложка във Варна уж  :?
Много ми липсва Бърди  :(

Успешен край на тази слънчева седмица на всички!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #50 -: Май 28, 2008, 11:24:15 am »
.....
Рокси, на кухня се записва от рано.Има доста чакащи.Ние отдавна свършихме тази работа.

Joshi, аз не живея в София. Тук се записваш без проблем и започваш да вземаш храна още от следващият ден. :wink:

Ния, благодаря ти за идеята.

Коки, всичко с малкия ще бъде наред.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #51 -: Май 28, 2008, 11:55:16 am »


на бас, че ще е пак същото. бебетата и децата не се отвиват, защото им е топло, а защото така си спят - въртят се. моят син по цяла нощ пълзи из леглото и сменя позите - всичко това го прави спейки. естествено, каквато и да било завивка, при това положение се изритва.

не случайно хората са измислили спалните торби за бебета и малки деца. ако не са в торба, единственият ти шанс да са напълно завити е ти да стоиш будна цяла нощ на пост. няма смисъл да си причиняваш това...
[/quote]
И при нас ситуацията с нощния сън е същата. Един единствен път пробвах с чувалче обаче като се усети, че не може да се движи свободно се събуди и почна един див рев...Та сега просто спи по-добре облечена, естествено според сезона, пробуждам се няколко пъти на нощ и я завивам и такя я караме за сега. Хубавото е, че и сменихме кошарката с легло, махнахме му едната предпазна решетка и го доближихме плътно до спалнята. Та не ставам а само протягам ръка. Щото да си призная и аз си ценя нощния сън :oops:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #52 -: Май 28, 2008, 11:58:50 am »
та сега съм в чуденка струват ли си тези с ултразвук на Чико.

не си струва. имам го - не работи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #53 -: Май 28, 2008, 12:16:18 pm »
Сия, можете да опитате с лампа против гадове. в Метро има на Аляска - около 25 лв. Свети с някаква спец крушка и унищожава всичко крилато наоколо. Тествали сме я на открито и в къщи. Няма химия.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #54 -: Май 28, 2008, 15:00:20 pm »
Препоръчайте нещо ефикасно срещу комари и други гадинки. Райд не е препоръчителен при деца, та сега съм в чуденка струват ли си тези с ултразвук на Чико.
Абе въобще, кажете вие с какво пазехте от комари дечицата?
Миналата година, на морето в Китен беше ужас. Който е ходил, знае за какво говоря. Оттам купих един спрей за пръскане, репелентен лосион Еурека, бг производство. Става и за деца.
Лампата, за която говори Уайт също е ефикасна. Едни приятели я имат и са доволни.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #55 -: Май 28, 2008, 16:17:39 pm »
Мами, да ви питам - от каква възраст започнахте да ползвате спалните чувалчета? Стават ли за новородени? Четох някъде че трябвало бебето да е поне на 2 месеца, но предпочитам да чуя вашето мнение и опит.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #56 -: Май 28, 2008, 17:10:51 pm »
Благодаря за отговорите. Значи ще търси тая лампа в Метро.

Мими26, моята дъщеря не беше направила месец като започна да се отвива и купих малки чувалчета. Ами от тогава все с чували спи и така и аз съм спокойна, че няма как да се отвие.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #57 -: Май 28, 2008, 19:58:05 pm »

Оф и Вики е като перпетум мобиле и в спящо и в будно състояние. Уж имаме чувалче, уж е за неговата възраст но онзи ден си завря в стремежа си да се освободи от чувалчето си завря крака през отвора за врата и му стърчеше стъпалото под брадичката.

От два дена се изправяме в леглото и проблем. То е ставане, сядане, лягане, мяткане назад, при което на всеки пет минути се чува по едно силно "друс" - главата в леглото /дървено/. Уж отвсякъде е с обиколници, обаче пак се удря. Вашите деца така ли правеха?

Лейди, и Самуил е същото шувъргало. Опитва се да се изправя, но успява да застане на колене, следва падане, удря си кратуната в решетките, нищо че има обиколници, но очевидно не го боли щом се хили :D. За завиването е абсурд да ни се случи, защото и двамата се въртян във всички посоки, а с чувалче ще им е много топло, затова спят само по боди и ританки.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #58 -: Май 28, 2008, 20:02:47 pm »
Честито кръщене на сладката Еличка.
Коки, страхотно е че Боян е без кардиологични проблеми- нека никога не те тревожи повече здравословното му състояние.
Стефания така и не свикна да спи в чувалче, просто побесняваше в него и така се отказахме. Сега спи по боди потник- отвита, в момента, в който понеча да я завия, дори да е заспала, веднага сритва завивката
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #59 -: Май 29, 2008, 15:49:45 pm »
Мари, в новия брой на списание МАМА има подробна статия за слънчевата алергия. Правата пише, че са запазени, иначе бих я преписала и поставила на сайта, но все пак не искам евентуално да има проблем.