0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #80 -: Май 31, 2008, 08:45:26 am »
Предварително се извинявам, защото помня, че някъде беше дискутирано, но не успявам да го намеря по диагоналната система  :oops:, та да попитам, какво правите за да не ви се спарват бебетата в кошчетата за кола - на нас всяко возене в колата води до изпотено бебе, следствие - пъпки по горната част на тялото и три дена неядене и неспане, пък сега по това хубаво време така ми се иска да отидем някъде сред природата.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #81 -: Май 31, 2008, 09:20:50 am »
И ние не сме класирани за септември, за 2 група. на едната сме 187 номер, а на другата 218, хихи, тя ще стане в 8 клас като й излезе номера :lol: :lol:
голяма простотия.
Фокси, аз подлагах сгъната 2 тензухена пелена, но Деси се потеше само на главичката, та там постилах, имаше малко ефект :)

Мацки, една комшийка ми каза, че ако детето ти е записано за ясла, но не е прието, защото е амнайсти номер, ти плащат 1/2 от таксата за частна ясла например, някой чувал ли е такова нещо и дали е така, къде да прочетем?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #82 -: Май 31, 2008, 11:34:24 am »
Фоксче, както казва СтефиЗ, пелена памучна. Аз вече и климатика пуснах в действие, намерих му цаката /да се надяваме/ Преди 2 семици имахме проблем, но от тогава се вози спокойно и дори си заспива.

Поникнаха ни зъби, дървената глава най-накрая се предаде - горните на куп, вчера видях, че са прорязали венеца, предните, тези от страни са готови, днес или утре ще цъфнат, долните също са пробили връхчетата. Ние да сме на кестертме все, та наведнъж... :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #83 -: Май 31, 2008, 11:41:28 am »
Някой давал ли е хомеопатичното Дентокинд? Доста се задържа хремата и педиатърката ми каза да спра Виброцила и да слагам стеримар и това. Чудя се ще има ли ефект. :?

Искам да почерпя, ние сме приети на първо класирена за ясла по първо желание. Просто на съседката и беше по бърз интернета в работата и успя да кандидатства за моето дете с входящ номер 3. Притесняваха ме дечицата с предимство, все пак местата са цели 20  :x, но успяхме да се вредим. След еуфорията че е приета пък ми стана мъчно от сега :(
Чудя се дали е правилно, но после пък за градина хептен няма да се доредим. :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #84 -: Май 31, 2008, 14:09:42 pm »
Да се похваля: взех гърненце и Али си го харесва, особен добър е ефекта с прегъването на коремчето, всичко си прави там без проблем. Разбира се, далеч сме от осъзнатото казване и т.н., но засега няма проблем с привикването. Доволна съм, че още не е проходила, защото така гърнето се пласира. ПлЮйте да не ни урочасате!  :wink:

Лидия, давала съм хомеопатични Хомеожен и Коризалия, отделно Оксцилококцинум. Доволна съм.

Фокси, пеленка, да. И по-леко облечена.

Нина, честити ви зъбки. По комунистическите книги трябва 4 да имате до годинка. Внимавайте да не залитнете у Капиталистическо и да изкарате целия арсенал до годинката!  :D
« Последна редакция: Май 31, 2008, 14:13:10 pm от Marie »
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #85 -: Май 31, 2008, 14:48:00 pm »
Някой давал ли е хомеопатичното Дентокинд? Доста се задържа хремата и педиатърката ми каза да спра Виброцила и да слагам стеримар и това. Чудя се ще има ли ефект. :?
Дентокинда е за прорязване на зъби бе. Съдържа хамомила, ферикум фосфорикум, беладона и още две неща, които не помня. Според педиатърът ми и изчетеното в бг-мама в раздела за хомеопатия, не се препоръчват комбинирани хомеопатични продукти, защото не се знае коя от съставките как ще подейства.
Ако искаш "бабин лек" - капвай изстуден чай от лайка. Лайката има антисептично свойство. Ако искаш "медицински лек" - направете една МБ на назален секрет и в зависимост от нея действайте.

Сватя, честити ви зъби!

Стефи, ако е така в действителност - мухааа, тоя път ще изсмуча държавата с тази 1/2 такса, само че мен лично ме съмнява. Това нещо трябва да е уредено законодателно, а пускайки Сиелата не се натъкнах на такова нещо. Остава да е някаква местна наредба на Столична община.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #86 -: Май 31, 2008, 14:53:16 pm »
да се похваля - лицето Мартин е прието за студент в университет №17 Мечо Пух ;)
по трето желание... имахме реални шансове за първото желание, но малшанс - за същата група да вземат да кандидатстват 2 двойки близнаци с предимства и точно толкова места не ни достигнаха...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #87 -: Май 31, 2008, 15:23:12 pm »
Честито на приетите студенти! :wink:
При нас ситуацията е точно обратната - още като се роди бебето, в зависимост в кой район е, си го "заплюват" в детската градина. Познайте защо :wink:
Аз си подадох молба за ползване на платения отпуск след майчинството, щото в противен случай няма да ми я платят, а и не ми се връща на тази работа. :?
Във вторник ще звъня за резултата от изследванията, моите и на таткото. Взеха ми цитонамазка, на него - туморните маркери. Ще трябва да ходя и на електростимулации на тазовото дъно по преценка на хирурга. :(
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #88 -: Май 31, 2008, 15:57:52 pm »
И ние сме приети за студенти, защото сме от ония с предимствата.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #89 -: Май 31, 2008, 20:09:11 pm »
Дани бой не е приет, но е чакащ номер 2 на второто желание. Аз очаквах такъв развой, че и по-лош и вече го записах на частната ясла до нас от есента. Щях да предпочета държавната, само ако беше приет на 1 желание в 67-ма Мечо Пух в Гео Милев. Но затам нЕма никакъв шанс, всички приети и десетте резерви са само с предимства, ние сме чак чакащ номер 23. Нищо, догодина ще се борим за градината, живот и здраве. Поне градината до нас била добра и няма яслени групи, та няма да има "резервирани" места, дано имаме повече късмет.

За десерт да се похваля - Дани ака на тоалетната с приставка от вчера :wink:, преди съм правила един опит с гърне преди 3-4 месеца, неуспешен, не настоявах повече. Сега се кефи, че бил голям, а Манка била бебе (ама мноого снизходително казано) и затова ака още в пампито. Дано да не е фаза, ама и да е, все ще му дойде времето явно, взеха да се очовечват.

Хубав празник утре на всички малки и порастнали деца!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #90 -: Май 31, 2008, 21:14:14 pm »
Остава ли уговорката за Зоопарка утре в 11.00ч?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #91 -: Май 31, 2008, 21:52:33 pm »
Ако прогнозата за утре се окаже вярна, би трябвало да е облачно с дъждец...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #92 -: Май 31, 2008, 22:03:05 pm »
А честито на приетите!
Голяма работа е това кандидатстване за ясли, срамота! После пък и за градината, за първокласници....  :x  Тез хлапета от бебета са закандидатствали, нема нормално нищо в тая държава.

Мари, а дано сме капиталисти за зъбите. Добре де, ама по комунистическо ако му израстне на някое дете 5-то зъбче до годинката, дали са го вадели, за да се запази принципа за равенството  :lol:  Добре никнат тез зъби, геройски го поняся детето, аз се бях наплашила.

Мармотче, много хитро това с ГОЛЕМИЯ :) Ти го пробутвай тоя номер пък дето викаш дано да не е фаза. Браво на него.

Лескси, дано всичко е наред с изследванията и сте здрави, ти и таткото!

Сватя, права си за хомеопатията! Изобщо трябва да се внимава с прилагането й от не специалисти /според мен и от специалисти също/. Здраве на Вики!
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #93 -: Май 31, 2008, 22:39:19 pm »
И аз да се похваля и Ели е приета за студентка  :lol:, добре че на баща и компютъра в офиса беше бърз, че от тоя в къщи нямаше да се класираме.

Честито на всички приети, а на останалите стискам палци на второ или трето класиране да ги приемат!

Нина, честити ви зъбки!

novalexa, дано всичко е наред с изследванията ви.

Ние за зоопарка май няма да се класираме дори да е хубаво, защото почваме поредния ремонт и ще се разправяме с майстори. Преди ги издържах по-лесно защото бях по цял ден на работа, но сега с детето незнам как ще е, дано поне стане бързо.

Весел празник и приятно изкарване на всички дечица утре! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #94 -: Юни 01, 2008, 00:40:03 am »
Симеон се води: Записан-специален случай :lol:
Ама завеяната директорка го е писала с бебетата '07 набор, та сега ще се мъчим да решим този проблем.
Явно срещата в Зоопарка се разсъхна. Аз най-вероятно ще съм там, стига да не вали :wink:
Може и Южен парк да уважим.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #95 -: Юни 01, 2008, 00:56:19 am »
Лиде, Дентокинд е за зъби ,освен ако няма второ действие при хрема,затова че съдържа лайка.Аз при хрема слагам Еуфорбиум на спрей или капки и Коризалия.Ако е намесено гърлото Хомеожен и Енгистол.Но задължително след консулт с хомеопат.Осцилокок. давам всяка седмица по 1 доза.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #96 -: Юни 01, 2008, 00:59:43 am »
Здрвейте,
Честит празник на всички малки, по-големи и най-големи дечковци! Нека усмивките им да не спират да греят, да са много палави, здравички и да радват мама и тати.
Аз не съм се вясвала отдавна , но се опитвам да чета когато мога.
Имам голям проблем и имам нужда от Вашият съвет. От месец сме на гости на баба и дядо и серизно го закършихме.В града е фул с бълхи, няма градинки, няма паркове или предблоково пространство, което да не гъмжи от гадини.Гледам уж да не се врем из тревите, ама малката фурия няма как да я опазя.На всяко излиане се връщаме все по като индианци.Наядени сме сериозно, а и понякога си донасяме армагани отвън.
Дайте съвет с какво се предпазвате вие или сте чували, че мори тия гадове, че вече ще откача.Не съм спала поне 3 седмици, малката се върти по цяла нощ и реве и чеше ухапаните места.По съвет на педиатърката мажа с Фенистил, давам антиалергичен сироп, за да не стане някоя беля/сиропа е Кларитин/, но положението вече е много зле.За момента се опитвам да се пазим с репелент Аутан, но особен ефект не виждам.Габи е толкова наядена, че реално трябва да я намажа и напръскам от до.
ПЛС помагайте!
По-горе четох и видях, че сте подакарали друга болна моя тема за чувалчетата за спане.Ние преди ползвахме, но сега е ужас, щом се опитам да я сложа ще ни разбере целия свят.А и взе да пораства и хитрее, аз я сложа вътре и закопчавам тя го сваля и маха и докато е будна е просто невъзможно да я сложа, а ако заспи и се опитам си отварям голяма беля, защото след тва са ревове и вопли поне 3ч.
Няма ли някакви чували,които да се отварят трудно или закопаването да е на кофти място, което не може да стигне, че ми писна да треперя да не настине, че тя освен мятането насън дърпа и дрехите и си спи почти гола и отвита, а не е чак толкова топло в нас.Слава Богу за сега проблем няма с настинки, ама никога не е късно да ми направи някой номер, а на нея яко трудно се пробутват хапове.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #97 -: Юни 01, 2008, 01:05:48 am »
има и други репеленти детски освен да опиташ и с тях. ОФФ на Джонсън и Цанцарин лосион.Да ти кажа тоя Фенистил и при нас не действаше миналата година и смених с Псило балсам.Толкова ли е зле,че пие Кларитин?? И внимавай с армаганите.Ели всяка вечер преди баня я оглеждам по цялото тяло,че много ме е страх и почти цял ден е навън.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #98 -: Юни 01, 2008, 07:49:11 am »
Силви, репелент му е майката - Ния ти е посочила марки.


Честит празник на всички бебета и деца! Да растат  здрави и усмихнати!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #99 -: Юни 01, 2008, 07:54:27 am »
Честит Първи юни на всички малки и пораснали деца!
Да даряваме децата си с много любов и търпение!Да се връщаме към детето в нас и към приказния свят,към детските игри и чистите истински приятелства!
На малките ни дечица желая:здраве,усмивки и безоблачно детство!(ние се позагубихме малко,но аз правя гнойни мастити и се наложиха операцийки,антибиотици...,все неприятни неща,които не са за писане точно днес)