0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #20 -: Май 26, 2008, 15:56:57 pm »
Бих казала преборихме гърнето с личен пример от друго дете.
Понеже мъжете мнооооого обичат да дават акъл, ама не и да го използват, ядосах се и купих гърне :x. Госпожицата беше решила, че няма да седне. Реве, плаче, дърпа се. Отказах се. След време пак започнах /края на март/. Започнах да я оставям без памперс. Питах през 10 минути има ли пиш, държех я на легена, пусках водата от чешмата... Не и не! Напика се няколко пъти. Пак се отказах.
Един ден дойде у нас съседското дете, на 2 г. и половина е. Доходи му се и къде-къде, айде на нашето гърне. Леле, като подскочи малкия дзвер, стани, й вика, това мойто гърне. :lol: Оттогава Дани взе да сяда на него, а не го използваше като каска 8) Вечерно време ревеше да не й слагам памперсите. Имахме два-три пъти нощни инциденти, но съм подложила едно парче отдолу да не пропуска на дюшека. Започнах да я вдигах в ранните часове да пишка, но се усети и вече се дърпа да не става. :) Навън също вече нямаме проблеми. Съобщаваме на всички в кафето, че сме свършили работата :lol:
Та мисълта ми е, в общи линии, че личните примери донякъде помагат. :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #21 -: Май 26, 2008, 17:51:06 pm »
Някой да знае дали това е класирането в сайта за ОДЗ-тата. Има промяна, моля, проверете и кажете. На нас ни пише - прием 01.09.2008г., а не входящ номер. Писах и в сайта, ако ми отговорят ще пиша и аз.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #22 -: Май 26, 2008, 19:09:26 pm »
Каси, дай линка, че аз на майтап кандитатствах.

За гърнето - Вики вече два месеца си върши работата в повечето случаи на гърне, не защото смятам, че има някаква волева функция върху отделителните си нужди, а именно заради евентуален страх да сяда на гърне.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #23 -: Май 26, 2008, 19:21:11 pm »
Лейди, това е сайта. http://kg.sofia.bg/?page=registrations


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #24 -: Май 26, 2008, 20:20:39 pm »
ами Каси, то отстрани при мен пише чакащ, иначе датата е 01.09.2008г., я виж на статус при теб какво пише?
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #25 -: Май 26, 2008, 20:31:47 pm »
Бих казала преборихме гърнето с личен пример от друго дете.
Понеже мъжете мнооооого обичат да дават акъл, ама не и да го използват, ядосах се и купих гърне :x. Госпожицата беше решила, че няма да седне. Реве, дърпа се. Отказах се. След време пак започнах /края на март/. Започнах да я оставям без памперс. Питах през 10 минути има ли пиш, държех я на легена, пусках водата от чешмата... Не и не! Напика се няколко пъти. Пак се отказах.
Един ден дойде у нас съседското дете, на 2 г. и половина е. Доходи му се и къде-къде, айде на нашето гърне. Леле, като подскочи малкия дзвер, стани, й вика, това мойто гърне. :lol: Оттогава Дани взе да сяда на него, а не го използваше като каска 8) Вечерно време ревеше да не й слагам памперсите. Имахме два-три пъти нощни инциденти, но съм подложила едно парче отдолу да не пропуска на дюшека. Започнах да я вдигах в ранните часове да пишка, но се усети и вече се дърпа да не става. :) Навън също вече нямаме проблеми. Съобщаваме на всички в кафето, че сме свършили работата :lol:
В случая, личните примери донякъде помагат. :wink:
Re 8) Не се вижда.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #26 -: Май 26, 2008, 20:36:00 pm »
каси, класирането е на 1 юни. тая дата, дето я пише, означава, че тогава започва постъпването в яслата. чети раздела "Новини" към сайта, всичко е обяснено.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #27 -: Май 26, 2008, 22:18:56 pm »
Гане, Джамке, а вашите слънчеви алергии мажете ли ги с нещо или ги чакате сами да отшумят? И също само в началото на лятото ли се появяват и после край или цяло лято ту идват, ту си отиват?

Значи вчера беше само обрив като от претопляне и запотяване. Непрекъснато бърша, сменям, обирам с влажна хавлийка солта, не мажа с нищо. Обаче днес излизаме на разходка и в 9 часа от приятно галещото сутришно майско слънце за половин час пред очите ми излязоха на ръчичките горе червени петна, няколко с воднисти връхчета. Панирах се, сетих се за описанието на Ганка и диагностицирах на място в парка детето.  :oops: От едното близване от слънцето! Като се прибра под козирката на количката да спи и тези работи изчезнаха. У дома на хладното-няма. Вечерта излязохме в 6 и духаше много свеж вятър и нищо няма...Но не се чеши. Бебе на 11 месеца може ли да се чеши, аз не знам...Да слагам дълъг ръкав, за да не я докосва слънцето ли?...Ама че работа...

Деси да оздравява, а другите дечурлига да си седят здрави! Повече анонси за бременности, здрави родители, радостен 1 Юни за всички деца на земята!

Alexandra
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #28 -: Май 26, 2008, 22:29:07 pm »
jam, видях. Благодаря ти.  :D
Ето и отговора, който получих:

Още няма класиране и съответно приети деца.
Първото класиране е планирано по регламент на 1.06.2008г., но се обсъжда по-ранно класиране за групите с текущ прием. При евентуално по-ранно класиране, всички родители ще бъдат предварително уведомени. Резултатите от класирането ще бъдат обявени на сайта. Ще получите и съобщение за потвърждение. След записването на децата по първо класиране, ще се проведе второ, ако има останали свободни места.
« Последна редакция: Май 26, 2008, 22:35:26 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #29 -: Май 26, 2008, 22:37:04 pm »
Мари, нямате ли чадърче на количката, да не я пече слънцето или и през чадъра прозира? То инак трябва само на сянка да е. Или с много тънки, широки бели дрешки, като кръщелната рокличка.

Ние преди дни бяхме на консултация, че нали пропуснахме предния месец. Тука дори д-р Бърди занимавах с глупостите ми за количествата изяждана храна от Кристина. За мое учудване педиатърката ни като чу менюто, режима и количествата, каза: Ооооо, започвай да даваш попара сутрин задължително плюс плодове, давай си преди това обаче и АМ както до сега, на обяд вече може и супа преди пюрето със сухар, даже и за вечеря давай супа????  8O 8O 8O  Божке, а ние сутрин и вечер сме си само на АМ и така мисля да продължаваме за сега. На тая оферта вече аз и викам тъпчене. Тя дали не си мисли, че отглеждам прасе? На излизане погледнах дали не съм слънчасала и вместо при педиатър да съм си завела не детето, а прасето при ветеринар  :lol: :lol: :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #30 -: Май 26, 2008, 23:34:02 pm »
Мари, при мен почти винаги след излагане на силно и продължително слънце се появява обрива. Ако много ме дразни - мажа с или гълтам алергозан. По принцип е според това колко се излагам на слънце - може и изобщо да не се появи, а може непрекъснато да съм изрината. Няма как да я предпазиш по принцип ако го има, ще го израсте или може да премине и да не се появява повече. Слагай я под чадър, да не я пече директно слънцето и да е повече време на сянка.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #31 -: Май 26, 2008, 23:55:53 pm »
Marie, на мен ми се появява само на плажа. винаги е само по деколтето, раменете и ръцете.
крия се на сянка, покривам засегнатите участъци с дреха, мажа се с крем с UV защита. отгоре мажа противоалергичен крем.

правилно ли разбрах, че ти не мажеш детето с противослънчев крем?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #32 -: Май 27, 2008, 08:23:23 am »


правилно ли разбрах, че ти не мажеш детето с противослънчев крем?

Не, Джам, мажа със Себамед фактор 30 от април още. Сега излизаме, ще сложа дълъг ръкав да видя дали пак ще избие. Тази сутрин е много спокойно. Чадър има, все под сянката вървим, ама пак има секунди, в които я близва слънцето. Интерено как на априлските обедни разходки на слънце и нямаше нищо, даже направи много хубав тен на ръчичките, а сега това от няколко дни...
Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #33 -: Май 27, 2008, 11:35:25 am »
Мари, на алергия прилича :( моите не изчезват по доста време, но аз не се мажа с нищо.

ясно за гърнето. ми, аз ще взема да си умия ръцете като един Пилат Понтийски. прегръщам тезата за копиране на примера и ще оставя в яслата на го научат на тази дейност. сигурно съм лоша майка, но предпочитам да си прекарвам времето с него в разходки и забавления, а не в дебнене... :(
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #34 -: Май 27, 2008, 11:49:17 am »
Тя дали не си мисли, че отглеждам прасе? На излизане погледнах дали не съм слънчасала и вместо при педиатър да съм си завела не детето, а прасето при ветеринар  :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Нина,
питай я кога да включиш салатка с ракийка?


Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #35 -: Май 27, 2008, 12:13:26 pm »
Тя дали не си мисли, че отглеждам прасе? На излизане погледнах дали не съм слънчасала и вместо при педиатър да съм си завела не детето, а прасето при ветеринар  :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Нина,
питай я кога да включиш салатка с ракийка?
Аз дочух от други майки, че нашата педиатърка вече е започнала да препоръчва захранване от 5-6ти месец. Което си е чиста революция за района. :D
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #36 -: Май 27, 2008, 14:51:18 pm »
В чудо се видях тия дни какво да обличам на малката. Има два чифта панталони. Придвижва се тичайки (да не кажа летейки), непрекъснато пада, скъса едните гащи, другите аз ще ги скъсам от пране. Прибрах се изнервена от обикалянето по магазини, щото нищо подходящо не намерих. И като се почна едно бясно преравяне на торбите с бебешките дрешки... Оказа се, че панталонките за 2, 4 и 6 месечна възраст още и стават на дупето :) Сега има една дузина "бермуди" - идеални за сезона и предпазват коляното. Ако някой е на зор като мен (и Плюшкин като мен) непременно да се възползва.

На гърне сяда, и "ака-ака" казва, и тоалетната хартия развява из стаите - всичко това само когато е наакана обаче. С боравенето с лъжица никакво раздвижване няма за сега.

Много здраве и добро настроение на всички ви! 
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #37 -: Май 27, 2008, 15:33:35 pm »
Боровинчо аз не съм Плюшкин и да си призная страшно го мразя, това събиране на ненужни предмети. Въпреки това аз също пазя хубавите омалели панталонки на Тони и сега вършат пИрфектна работа, като на вас. Къси гащи купувам за 6-9 м., макар че май няма да ходим с такива, освен на плажа .Вече имаме скъсани дънки и ожулени колена, да не говорим за синините.Да са здрави само, другото ще ис дойде по реда.
Също нямаме никакъв напредък с лъжицата, но имаме засилен интерес да пием от мамината чаша, барабар с напитката. :lol:
Забелязвам, че преди когато питах Тони има ли "ако" и той се хващаше за дупето, като вече е свършил работата обаче. Сега покрай гърнето, категорично ми отказва да покаже има или няма, даже напротив заблуждава ме и все казва и показва, че няма, а пампито пълно и миришееееее. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #38 -: Май 27, 2008, 17:09:30 pm »
Здравейте и от мен!
Утре казват, че ще е най-горещият ден за месеца - до 37 градуса, така че внимавайте с разходките  :wink:. Ние също започваме да излизаме към 08.00 и да се връщаме около 11.00, че много слънчасвам и после ме боли адски главата.

Момичета, покажете ми ако може на картинка тези летни спални чувалчета, за които говорите, че съм в голяма чуденка за завиването през нощта, а в магазините тук има само някакви от плюш  :x.

Сега да ви кажа днес какво разбрах. 8O Излизах с едно момиче, с което родихме на един ден и тя ми съобщи, че днес записала момчето си на кухня, а лелката и казала, че даже е закъсняла, другите ги записвали още на три месеца и половина. Уф, от дузина майчета как пък нито една не срещнах дето да е захранила късно, ами всички все с тези сокчета и като ми разправят как ще се върнат коликите на щерка ми в петия месец като я захраня направо не знам къде да се дяна :x.Омръзна ми да обяснявам. :x

Аз днес реших проблема с късите гащи за вкъщи. Омалелите ританки им теглих по една ножица и обновихме гардероба  :lol:.

Весела седмица на всички деца и майки! Никакви болести, само усмивки!
« Последна редакция: Май 27, 2008, 17:11:29 pm от Роксана »
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #39 -: Май 27, 2008, 18:20:12 pm »
Роксана, аз ползвам повече от 2г чувалчета абсолютно всеки сезон.и за целта си купих подходящите платове, ходих на шивач и така си реших проблема.за мен това е много удобно нещо във всеки един сезон.аз ходя на ръбота, ставам сутринта рано и не мога да си представя цяла нощ да съм дежурна да завивам постоянно.лятното ми чувалче е от крепон.май така се казваше материята.едно такова стои на бобчета - най важното не запарва.остави плюша -не ти трябва лятото плюш.ушито  е дълго, за да не шия всяка година,с цип и без ръкави.няма измъкване от вътре.- :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013