0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« -: Май 26, 2008, 07:49:36 am »
Добро утро от нас!

 :rainbow:
Слънчева и успешна седмица на всички.
Всички болни да оздравяват и повече положителни емоции!
Тази седмица ни очакват прекрасни летни температури!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #1 -: Май 26, 2008, 08:34:44 am »
Весела и слънчева седмица и от нас :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #2 -: Май 26, 2008, 09:35:19 am »
Marie, аз също се обривам от слънце. при мен се получават множество червени пъпчици, които после се сливат в големи, червени и леко надути петна. всичкото това боцка, сърби и щипе много неприятно.
не мисля, че Али има такова нещо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #3 -: Май 26, 2008, 09:43:49 am »
Слънчева седмица на всички!  :D

Това което описва Джам имах и аз. Дай боже дечицата ни да нямат такива алергии.


Сетих се, че в неделя е първи юни. Какво ще кажете за една бебешко-детска сбирка в някой парк?!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #4 -: Май 26, 2008, 10:04:23 am »
Kassi, супер идея, аз съм "за", дано само са здрави дечурлигата.

Marie, и Димана имаше в петък същото нещо като Али - малки раздалечени бледорозови пъпчици по горната част на раменцата. Но тогава леко духаше тук, аз я носих в слинга около 2ч и беше с 2 ката памучни дрешки, та явно съм я претоплила. Отшумяха за 2 дни, сега няма. Днес сме на контролен преглед при педиатъра и ще питам какво друго може да се прави в такива случаи.

Стефунка, бързо да се оправя Деската, че много боли от ухо, да му се не види.

Здрава и енергична седмица на всички :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #5 -: Май 26, 2008, 10:08:38 am »
И аз имам алергия от слънцето. Май и Александра има. Веднъж не я намазах с крем и се появиха същите пъпчици, които и на мен ми се появяват. Така че, преди всяко излизане мажа навсякъде с 50 фактор.
Отделно, тя се поти много, на сгъвките й се появяват пъпчици от изпотяването още от зимата, въпреки че не я навличах. От тогава всеки ден я мажа с А-дерма и съм доволна. А пък като спи навън, после и количката и главичката й са мокри. Подсушавам я старателно след това и досега не е настивала, да чукам на дърво.

Успешна седмица на всички и само здрави бебенца!  :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #6 -: Май 26, 2008, 10:27:09 am »
В Зоопарка ще има забавления за деца между 11 и 13.30. Ако не е безумно горещо, ще сме там :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #7 -: Май 26, 2008, 10:51:57 am »
Аз да пожелая покрай слънцето и лек ветрец да има, че с 34 градуса през май не ми се мисли какво ще е през юли-август. С две ръце съм за среща на 01.06, дано да не ни се наложи да пътуваме извън София!
Момичета, дайте идеи за манастири, подходящи за кръщене през август. Бях чула нещо за специална икона в църква край Асеновата крепост...
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #8 -: Май 26, 2008, 10:55:17 am »
Бонжур, здрава и щастлива седмица и от нас!
Аз съм се захванала с чистене, в неделя нали ще имаме парти /повече дъртешко, отколкото детско :x/, но не мога да надвия да не сме у нас и тва е. 8)
От едното място за работа май са ме порязали, чакам обаждане от другото. :? Явно винаги ще важи правилото за връзките като корабни въжета навсякъде...

Един въпрос към пишкащите на гърне - горе-долу колко пъти сядат децата ви по малка нужда? Уж не сме намалили пиенето на вода, пък на мен ли ми се струва, че на рядичко пишка :oops:.

Аничка, ние кръстихме Дани на 18 август миналата година в Троянския манастир.  :wink:
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #9 -: Май 26, 2008, 12:52:49 pm »
Jamе и мене ме мъчи същата алергия, но най-накрая и хванах цаката с Eucerin Sonnen Allergie Creme-Gel 15 / или 25/ , от миналото лято се мажа с това и се родих! Е сега ако оправя и сенната си хрема ще ми е по конфортно на разходките.
Аз пък да ви питам за слънцезащитното кремче на Мустела /50-ти фактор/, при вашите бебоци добре ли се втрива и как се понася от кожичката, защото аз като намажа Боби все едно е с маска на лицето и после като се върнем кожата му е ужасно суха и изпръхнала и има леко обривче около нослето.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #10 -: Май 26, 2008, 12:59:28 pm »
Абе то не я боли, защото го хванахме навреме, неможа да стане отит, та зора е само за мен :wink: 'Щото диването ми стопява лагерите по цял ден, че не ми се дава на ясла сега :lol:
А за първи и ние сме навити, не сме заразни така че да не се притеснявате :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #11 -: Май 26, 2008, 13:47:44 pm »
Violet, тоя крем в България продава ли се? по аптеките ли е?

а за Мустелата - не се притеснявай, че прилича на бяла маска. трудно се размазва, защото кремът е специално предвиден за бебета и е хипоалергенен. поради това, за UV филтър в крема са използвани разни минерални съставки, които именно придават тоя вид на маска. при кремовете за възрастни се ползват други филтри, които водят до лесно размазване, но не са така хипоалергенни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #12 -: Май 26, 2008, 14:22:46 pm »
Да, Юсерин го има в почти всички големи аптеки - В Кауфланд, в Хит в техните аптеки го има, скоро го видях. Аз си взех фактор 15 това лято и досега деколтето ми пъпка не е видяло  :lol:! Ако  не го намериш, свирни, ще видя до нас в аптеката, от която го взех /Младост 3/.

http://www.eucerin.bg/sun_sensitive_skin/sun_allergy_protection.asp

относно детската Мустела, благодаря ти за отговора! Аз всъщност не ме притеснява, това че го изкарвам "варосан" на вън, а това че много му изсъхва кожата най-вече около нослето, където не ми дава да го втрия както аз си знам и реших, че е от него,но сега съм му взела едно друго кремче на Мустела, пише че е за суха кожа та дано се хидратира.
« Последна редакция: Май 26, 2008, 14:32:23 pm от Violet »
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #13 -: Май 26, 2008, 14:40:02 pm »
след раждането и аз получих слънчева алергия. много е неприятно и сърби и смъди и ужас :( Мари, от изпотяването е, ще преминат. дръж максимално сухо.

за среща не се класираме, аз пак ще пътувам. мъчно ми е само, че на 1 юни няма да съм с детенцето си.

е добре де, как да отпочна битката за гърнето/седалката като изобщо не дава да го сложа?! за сега пробвам с вербални инструкции да си казва като има ако. много наивен подход, но само него имам :)дайте да видим челния опит на преборилите се...
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #14 -: Май 26, 2008, 14:47:44 pm »
хехе и на мен ми е интересно някой преборил се да сподели.
защото аз от има няма 6м. къде на игра къде на сериозно я учих да казва "мамоооу аки", е хубаво, детето казва, ама като се наака. няколко пъти, това съвсем от скоро, казва и преди това, но докато донеса гърнето и айдеее, работата отишла пак в памперса :lol:
акито добре, ами за пишкането как ще стане номера, като тази дума даже не я знаем :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #15 -: Май 26, 2008, 14:59:07 pm »
Ние от два дена вече сядаме сами на тоалетната чиния със специална седалка, умираме си от кеф, защото е прозрачна и се вижда какво става, викаме си браво и след това за награда си пускаме сами водата. Аз съм започнала от доста време да го уча. Първо стоеше по малко, после по повече време, даже сега последните месеци сме почти непрекъснато на гърне :lol: защото той все вика ако и си го носи от банята. Научи се сам да стиска, докато си вземе гърнето - направихме го като игра. Така той знае, че като му се ходи, отива, носи го сам и сам сяда. Даже се опитва и да се съблича. Чакам да се приберем в България, за да махаме окончателно памперсите, че от обрив по дупето не може да се оттървем. :?
Започнах като му затоплях гърнето по малко, след това давах играчка, после си говорехме само, а със седалката - виждал е мен на тоалетната :oops: и му е интересно, а така като е прозрачна седалката е още повече, за да може да се забавлява.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #16 -: Май 26, 2008, 15:10:11 pm »
Здравейте и от нас!
Мен също ме мъчи темата за гърнето!
Едната от доста време си казва:"кака",слагам я на гърнето и
всичко е ОК.Другата обаче си знае памперса и това си е... :(
Говоря говоря какво ли вече не,но тя си знае в гащите.
Не знам как ще ги уча,вече трябва да махаме памперсите.
Трудна работа... :?


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #17 -: Май 26, 2008, 15:21:30 pm »
По въпроса за гърнето все още не съм започнала категорично да решавам въпроса, защото в момента я гледаме и аз, и майка ми и всяка се справя по различен начин и не искам да объркваме излишно детето. Майка ми по-скоро въобще не се справя, въпреки че тя беше инициатора на обучението по ползване на гърне. Твърди, че малката не иска да сяда и даже започва да реве ако се опиташ да я сложиш. Та за това и казах въобще да не се опитва да я слага. В къщи такова чудо няма. Вчера се прибрахме към 1,30 на обяд  и излязохме около 5 следобед. Диването му с диване въобще не спа! За това пък си свали дрехите и памперса и цял следобед се разхожда по голо дупе из къщи. По едно време обу един панталон.През това време поне 4-5 пъти пишка на гърнето и един път се изака. Просто като се изпишка първия път гледам да засичам вемето и след около 20 мин почвам да подпитвам. Като отговори на въпроса "има ли пиш?" с "да" отиваме на гърнето. При нас е като игра. Кара ме и мен да седна на тоалетната чиния, къса си тоалетна хартия. Като си свърши работата и показвам гърнето, казвам нещо от рода на "браво, маме, така правят големите деца", давам и да натисне бутона на казанчето и др. Вчера едния път пишка и в гащите, но все пак успеваемостта ми се вижда много добра, още повече, че за сега действията по въпроса са по-скоро хаотични. През юни съм решила да махна изцяло памперса през деня и ще докладвам за резултатите.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #18 -: Май 26, 2008, 15:26:26 pm »
Мартин също изобщо не иска да седне на гърнето...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #19 -: Май 26, 2008, 15:49:37 pm »
Брех каква телепатия по темата за гърнето. От няколко дни се каня, да попитам мамите на успешно преминали обучението "гърне". В началото сядаше с дрехите, естествено за малко и на игра, един път го сложих по горо дупе и О, Чудеса! О, УжасТ! Не иска да сяда и това е, а в тоалетната с мен абсурд. Верно, че там пък има други по интересни неща от гърнето. Сега сме на тема врати,отваряне,затваряне, тръшкане, побутване и т.н., забелязвам обаче че покрай другите деца по се води. В смисъл, че сега го събирам по парковете с децата да свиква, че септември идва и на ясла ще се ходи. Виждам как преди странеше от тях, а сега започва да имитира това, което те правят и да си играе с играчките им, което ме навежда на мисълта че на яслата по бързо ще се научи как се ползва гърнето.
Сега Чефито да сподели, как се справя с гъренто  Десита в яслата. Бързо оздравяване на куклата и по малко да мори мама  :wink:
 
« Последна редакция: Май 26, 2008, 15:53:35 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #20 -: Май 26, 2008, 15:56:57 pm »
Бих казала преборихме гърнето с личен пример от друго дете.
Понеже мъжете мнооооого обичат да дават акъл, ама не и да го използват, ядосах се и купих гърне :x. Госпожицата беше решила, че няма да седне. Реве, плаче, дърпа се. Отказах се. След време пак започнах /края на март/. Започнах да я оставям без памперс. Питах през 10 минути има ли пиш, държех я на легена, пусках водата от чешмата... Не и не! Напика се няколко пъти. Пак се отказах.
Един ден дойде у нас съседското дете, на 2 г. и половина е. Доходи му се и къде-къде, айде на нашето гърне. Леле, като подскочи малкия дзвер, стани, й вика, това мойто гърне. :lol: Оттогава Дани взе да сяда на него, а не го използваше като каска 8) Вечерно време ревеше да не й слагам памперсите. Имахме два-три пъти нощни инциденти, но съм подложила едно парче отдолу да не пропуска на дюшека. Започнах да я вдигах в ранните часове да пишка, но се усети и вече се дърпа да не става. :) Навън също вече нямаме проблеми. Съобщаваме на всички в кафето, че сме свършили работата :lol:
Та мисълта ми е, в общи линии, че личните примери донякъде помагат. :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #21 -: Май 26, 2008, 17:51:06 pm »
Някой да знае дали това е класирането в сайта за ОДЗ-тата. Има промяна, моля, проверете и кажете. На нас ни пише - прием 01.09.2008г., а не входящ номер. Писах и в сайта, ако ми отговорят ще пиша и аз.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #22 -: Май 26, 2008, 19:09:26 pm »
Каси, дай линка, че аз на майтап кандитатствах.

За гърнето - Вики вече два месеца си върши работата в повечето случаи на гърне, не защото смятам, че има някаква волева функция върху отделителните си нужди, а именно заради евентуален страх да сяда на гърне.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #23 -: Май 26, 2008, 19:21:11 pm »
Лейди, това е сайта. http://kg.sofia.bg/?page=registrations


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #24 -: Май 26, 2008, 20:20:39 pm »
ами Каси, то отстрани при мен пише чакащ, иначе датата е 01.09.2008г., я виж на статус при теб какво пише?
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #25 -: Май 26, 2008, 20:31:47 pm »
Бих казала преборихме гърнето с личен пример от друго дете.
Понеже мъжете мнооооого обичат да дават акъл, ама не и да го използват, ядосах се и купих гърне :x. Госпожицата беше решила, че няма да седне. Реве, дърпа се. Отказах се. След време пак започнах /края на март/. Започнах да я оставям без памперс. Питах през 10 минути има ли пиш, държех я на легена, пусках водата от чешмата... Не и не! Напика се няколко пъти. Пак се отказах.
Един ден дойде у нас съседското дете, на 2 г. и половина е. Доходи му се и къде-къде, айде на нашето гърне. Леле, като подскочи малкия дзвер, стани, й вика, това мойто гърне. :lol: Оттогава Дани взе да сяда на него, а не го използваше като каска 8) Вечерно време ревеше да не й слагам памперсите. Имахме два-три пъти нощни инциденти, но съм подложила едно парче отдолу да не пропуска на дюшека. Започнах да я вдигах в ранните часове да пишка, но се усети и вече се дърпа да не става. :) Навън също вече нямаме проблеми. Съобщаваме на всички в кафето, че сме свършили работата :lol:
В случая, личните примери донякъде помагат. :wink:
Re 8) Не се вижда.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #26 -: Май 26, 2008, 20:36:00 pm »
каси, класирането е на 1 юни. тая дата, дето я пише, означава, че тогава започва постъпването в яслата. чети раздела "Новини" към сайта, всичко е обяснено.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #27 -: Май 26, 2008, 22:18:56 pm »
Гане, Джамке, а вашите слънчеви алергии мажете ли ги с нещо или ги чакате сами да отшумят? И също само в началото на лятото ли се появяват и после край или цяло лято ту идват, ту си отиват?

Значи вчера беше само обрив като от претопляне и запотяване. Непрекъснато бърша, сменям, обирам с влажна хавлийка солта, не мажа с нищо. Обаче днес излизаме на разходка и в 9 часа от приятно галещото сутришно майско слънце за половин час пред очите ми излязоха на ръчичките горе червени петна, няколко с воднисти връхчета. Панирах се, сетих се за описанието на Ганка и диагностицирах на място в парка детето.  :oops: От едното близване от слънцето! Като се прибра под козирката на количката да спи и тези работи изчезнаха. У дома на хладното-няма. Вечерта излязохме в 6 и духаше много свеж вятър и нищо няма...Но не се чеши. Бебе на 11 месеца може ли да се чеши, аз не знам...Да слагам дълъг ръкав, за да не я докосва слънцето ли?...Ама че работа...

Деси да оздравява, а другите дечурлига да си седят здрави! Повече анонси за бременности, здрави родители, радостен 1 Юни за всички деца на земята!

Alexandra
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #28 -: Май 26, 2008, 22:29:07 pm »
jam, видях. Благодаря ти.  :D
Ето и отговора, който получих:

Още няма класиране и съответно приети деца.
Първото класиране е планирано по регламент на 1.06.2008г., но се обсъжда по-ранно класиране за групите с текущ прием. При евентуално по-ранно класиране, всички родители ще бъдат предварително уведомени. Резултатите от класирането ще бъдат обявени на сайта. Ще получите и съобщение за потвърждение. След записването на децата по първо класиране, ще се проведе второ, ако има останали свободни места.
« Последна редакция: Май 26, 2008, 22:35:26 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #29 -: Май 26, 2008, 22:37:04 pm »
Мари, нямате ли чадърче на количката, да не я пече слънцето или и през чадъра прозира? То инак трябва само на сянка да е. Или с много тънки, широки бели дрешки, като кръщелната рокличка.

Ние преди дни бяхме на консултация, че нали пропуснахме предния месец. Тука дори д-р Бърди занимавах с глупостите ми за количествата изяждана храна от Кристина. За мое учудване педиатърката ни като чу менюто, режима и количествата, каза: Ооооо, започвай да даваш попара сутрин задължително плюс плодове, давай си преди това обаче и АМ както до сега, на обяд вече може и супа преди пюрето със сухар, даже и за вечеря давай супа????  8O 8O 8O  Божке, а ние сутрин и вечер сме си само на АМ и така мисля да продължаваме за сега. На тая оферта вече аз и викам тъпчене. Тя дали не си мисли, че отглеждам прасе? На излизане погледнах дали не съм слънчасала и вместо при педиатър да съм си завела не детето, а прасето при ветеринар  :lol: :lol: :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #30 -: Май 26, 2008, 23:34:02 pm »
Мари, при мен почти винаги след излагане на силно и продължително слънце се появява обрива. Ако много ме дразни - мажа с или гълтам алергозан. По принцип е според това колко се излагам на слънце - може и изобщо да не се появи, а може непрекъснато да съм изрината. Няма как да я предпазиш по принцип ако го има, ще го израсте или може да премине и да не се появява повече. Слагай я под чадър, да не я пече директно слънцето и да е повече време на сянка.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #31 -: Май 26, 2008, 23:55:53 pm »
Marie, на мен ми се появява само на плажа. винаги е само по деколтето, раменете и ръцете.
крия се на сянка, покривам засегнатите участъци с дреха, мажа се с крем с UV защита. отгоре мажа противоалергичен крем.

правилно ли разбрах, че ти не мажеш детето с противослънчев крем?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #32 -: Май 27, 2008, 08:23:23 am »


правилно ли разбрах, че ти не мажеш детето с противослънчев крем?

Не, Джам, мажа със Себамед фактор 30 от април още. Сега излизаме, ще сложа дълъг ръкав да видя дали пак ще избие. Тази сутрин е много спокойно. Чадър има, все под сянката вървим, ама пак има секунди, в които я близва слънцето. Интерено как на априлските обедни разходки на слънце и нямаше нищо, даже направи много хубав тен на ръчичките, а сега това от няколко дни...
Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #33 -: Май 27, 2008, 11:35:25 am »
Мари, на алергия прилича :( моите не изчезват по доста време, но аз не се мажа с нищо.

ясно за гърнето. ми, аз ще взема да си умия ръцете като един Пилат Понтийски. прегръщам тезата за копиране на примера и ще оставя в яслата на го научат на тази дейност. сигурно съм лоша майка, но предпочитам да си прекарвам времето с него в разходки и забавления, а не в дебнене... :(
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #34 -: Май 27, 2008, 11:49:17 am »
Тя дали не си мисли, че отглеждам прасе? На излизане погледнах дали не съм слънчасала и вместо при педиатър да съм си завела не детето, а прасето при ветеринар  :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Нина,
питай я кога да включиш салатка с ракийка?


Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #35 -: Май 27, 2008, 12:13:26 pm »
Тя дали не си мисли, че отглеждам прасе? На излизане погледнах дали не съм слънчасала и вместо при педиатър да съм си завела не детето, а прасето при ветеринар  :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Нина,
питай я кога да включиш салатка с ракийка?
Аз дочух от други майки, че нашата педиатърка вече е започнала да препоръчва захранване от 5-6ти месец. Което си е чиста революция за района. :D
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #36 -: Май 27, 2008, 14:51:18 pm »
В чудо се видях тия дни какво да обличам на малката. Има два чифта панталони. Придвижва се тичайки (да не кажа летейки), непрекъснато пада, скъса едните гащи, другите аз ще ги скъсам от пране. Прибрах се изнервена от обикалянето по магазини, щото нищо подходящо не намерих. И като се почна едно бясно преравяне на торбите с бебешките дрешки... Оказа се, че панталонките за 2, 4 и 6 месечна възраст още и стават на дупето :) Сега има една дузина "бермуди" - идеални за сезона и предпазват коляното. Ако някой е на зор като мен (и Плюшкин като мен) непременно да се възползва.

На гърне сяда, и "ака-ака" казва, и тоалетната хартия развява из стаите - всичко това само когато е наакана обаче. С боравенето с лъжица никакво раздвижване няма за сега.

Много здраве и добро настроение на всички ви! 
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #37 -: Май 27, 2008, 15:33:35 pm »
Боровинчо аз не съм Плюшкин и да си призная страшно го мразя, това събиране на ненужни предмети. Въпреки това аз също пазя хубавите омалели панталонки на Тони и сега вършат пИрфектна работа, като на вас. Къси гащи купувам за 6-9 м., макар че май няма да ходим с такива, освен на плажа .Вече имаме скъсани дънки и ожулени колена, да не говорим за синините.Да са здрави само, другото ще ис дойде по реда.
Също нямаме никакъв напредък с лъжицата, но имаме засилен интерес да пием от мамината чаша, барабар с напитката. :lol:
Забелязвам, че преди когато питах Тони има ли "ако" и той се хващаше за дупето, като вече е свършил работата обаче. Сега покрай гърнето, категорично ми отказва да покаже има или няма, даже напротив заблуждава ме и все казва и показва, че няма, а пампито пълно и миришееееее. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #38 -: Май 27, 2008, 17:09:30 pm »
Здравейте и от мен!
Утре казват, че ще е най-горещият ден за месеца - до 37 градуса, така че внимавайте с разходките  :wink:. Ние също започваме да излизаме към 08.00 и да се връщаме около 11.00, че много слънчасвам и после ме боли адски главата.

Момичета, покажете ми ако може на картинка тези летни спални чувалчета, за които говорите, че съм в голяма чуденка за завиването през нощта, а в магазините тук има само някакви от плюш  :x.

Сега да ви кажа днес какво разбрах. 8O Излизах с едно момиче, с което родихме на един ден и тя ми съобщи, че днес записала момчето си на кухня, а лелката и казала, че даже е закъсняла, другите ги записвали още на три месеца и половина. Уф, от дузина майчета как пък нито една не срещнах дето да е захранила късно, ами всички все с тези сокчета и като ми разправят как ще се върнат коликите на щерка ми в петия месец като я захраня направо не знам къде да се дяна :x.Омръзна ми да обяснявам. :x

Аз днес реших проблема с късите гащи за вкъщи. Омалелите ританки им теглих по една ножица и обновихме гардероба  :lol:.

Весела седмица на всички деца и майки! Никакви болести, само усмивки!
« Последна редакция: Май 27, 2008, 17:11:29 pm от Роксана »
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #39 -: Май 27, 2008, 18:20:12 pm »
Роксана, аз ползвам повече от 2г чувалчета абсолютно всеки сезон.и за целта си купих подходящите платове, ходих на шивач и така си реших проблема.за мен това е много удобно нещо във всеки един сезон.аз ходя на ръбота, ставам сутринта рано и не мога да си представя цяла нощ да съм дежурна да завивам постоянно.лятното ми чувалче е от крепон.май така се казваше материята.едно такова стои на бобчета - най важното не запарва.остави плюша -не ти трябва лятото плюш.ушито  е дълго, за да не шия всяка година,с цип и без ръкави.няма измъкване от вътре.- :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #40 -: Май 27, 2008, 18:27:02 pm »
Весела седмица и от мен! Ние се завърнахме от Търново, вече си имам християнче в къщи :) и братчето ми не е ерген вече... Ели се държа геройски на кръщенето като изключим къпането и рязането на косата. По нататък, като си наваксам с домашната и служебната работа ще пусна някоя снимка.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #41 -: Май 27, 2008, 20:32:20 pm »
Честито на христянчето!!!Да расте здрава и послушна малката Ели!
Аз махнах чувалчето,че нашето беше за пролетта екстра,ама сега вече му е жега в него.Не съм купувала лятно.Завивам го с олекотена завивка,но го намерих веднъж отвит.
Рокси, на кухня се записва от рано.Има доста чакащи.Ние отдавна свършихме тази работа.
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #42 -: Май 27, 2008, 21:57:57 pm »
Мда, аз както казва Ния, съм цяла нощ дежурна с това завиване :?  Малката не спира да рита и да се върти докато не се отвие,а е завита със супер тънко памучно одеалце. Тази вечер реших, че й е топло с него и сега е завита с бархетно чаршафче,сгънато на две. Да видим тази нощ как ще е.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #43 -: Май 28, 2008, 00:14:53 am »
Марче, почвай с чувалите.те ако са широки пак ще си рита вътре и нека се върти,ама няма да е отвита :lol:. Ели сега спи само по лятното,без да е завито с нищо друго.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #44 -: Май 28, 2008, 00:42:07 am »
Мда, аз както казва Ния, съм цяла нощ дежурна с това завиване :?  Малката не спира да рита и да се върти докато не се отвие,а е завита със супер тънко памучно одеалце. Тази вечер реших, че й е топло с него и сега е завита с бархетно чаршафче,сгънато на две. Да видим тази нощ как ще е.

на бас, че ще е пак същото. бебетата и децата не се отвиват, защото им е топло, а защото така си спят - въртят се. моят син по цяла нощ пълзи из леглото и сменя позите - всичко това го прави спейки. естествено, каквато и да било завивка, при това положение се изритва.

не случайно хората са измислили спалните торби за бебета и малки деца. ако не са в торба, единственият ти шанс да са напълно завити е ти да стоиш будна цяла нощ на пост. няма смисъл да си причиняваш това...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #45 -: Май 28, 2008, 06:29:53 am »
Мда, аз както казва Ния, съм цяла нощ дежурна с това завиване :?  Малката не спира да рита и да се върти докато не се отвие,а е завита със супер тънко памучно одеалце. Тази вечер реших, че й е топло с него и сега е завита с бархетно чаршафче,сгънато на две. Да видим тази нощ как ще е.

на бас, че ще е пак същото. бебетата и децата не се отвиват, защото им е топло, а защото така си спят - въртят се. моят син по цяла нощ пълзи из леглото и сменя позите - всичко това го прави спейки. естествено, каквато и да било завивка, при това положение се изритва.

не случайно хората са измислили спалните торби за бебета и малки деца. ако не са в торба, единственият ти шанс да са напълно завити е ти да стоиш будна цяла нощ на пост. няма смисъл да си причиняваш това...

Оф и Вики е като перпетум мобиле и в спящо и в будно състояние. Уж имаме чувалче, уж е за неговата възраст но онзи ден си завря в стремежа си да се освободи от чувалчето си завря крака през отвора за врата и му стърчеше стъпалото под брадичката.

От два дена се изправяме в леглото и проблем. То е ставане, сядане, лягане, мяткане назад, при което на всеки пет минути се чува по едно силно "друс" - главата в леглото /дървено/. Уж отвсякъде е с обиколници, обаче пак се удря. Вашите деца така ли правеха?
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #46 -: Май 28, 2008, 07:47:04 am »

... но онзи ден си завря в стремежа си да се освободи от чувалчето си завря крака през отвора за врата и му стърчеше стъпалото под брадичката.


 :lol: Лейди, не ми се сърди, ама много смешно ми стана! Мога да си го предтсавя! Да не му е много голямо чувалчето? Наистина е голям акробат. Али също се удря в кошарата. През нощта си напъхва ръцете и краката (както са в чувалчето) между пръчките на кошарата, удря си главата, като става в нея и забрави да се държи и пада назад и айдееее-успокояваме се. Разчитам на това, че ще разбере най-накрая, че трябва да се държи. Или като Ултра ще купуваме каска.

Да питам: сухо мляко = пълноценно мляко за деца (това дето е 3-ка Нутрилон, Фризо и другите)
или е друго? Искам да започна да бъркам кремчета и супи, а с адаптираното не ми се получава.
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #47 -: Май 28, 2008, 07:54:03 am »

... но онзи ден си завря в стремежа си да се освободи от чувалчето си завря крака през отвора за врата и му стърчеше стъпалото под брадичката.


 :lol: Лейди, не ми се сърди, ама много смешно ми стана! Мога да си го предтсавя! Да не му е много голямо чувалчето? Наистина е голям акробат. Али също се удря в кошарата. През нощта си напъхва ръцете и краката (както са в чувалчето) между пръчките на кошарата, удря си главата, като става в нея и забрави да се държи и пада назад и айдееее-успокояваме се. Разчитам на това, че ще разбере най-накрая, че трябва да се държи. Или като Ултра ще купуваме каска.

Да питам: сухо мляко = пълноценно мляко за деца (това дето е 3-ка Нутрилон, Фризо и другите)
или е друго? Искам да започна да бъркам кремчета и супи, а с адаптираното не ми се получава.

Марито, на мен ми беше хем смешно, хем плачевно. Не му е голямо, а просто той си е изобретателен. След тази случка, баща му го кръсти Худини.
За сухото мляко, мисля , че има разлика. Най-малкото пълноценните млека за деца са обогатени с минерали и витамини.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #48 -: Май 28, 2008, 09:20:17 am »
Препоръчайте нещо ефикасно срещу комари и други гадинки. Райд не е препоръчителен при деца, та сега съм в чуденка струват ли си тези с ултразвук на Чико.
Абе въобще, кажете вие с какво пазехте от комари дечицата?
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #49 -: Май 28, 2008, 09:38:21 am »
И аз се интересувам от защита срещу  комари. Още нямаме проблем, ама си мисля че е неизбежно.

При нас и вторият кардиолог е категоричен, че със сърцето всичко е ок.
Направихме рентгенография на бял дроб и от там излезе уголемен тимус. Детето, обаче, до сега изобщо не е боледувало и не се знае дали това е някакъв проблем. Естествено никой не ми обяснява колкото и да питам, егати лекарите, егати чудото.
Вчера го водих и при гастроентерелог, да не би да е ГЕР и предстои и там да направим снимка  :(
Гастроентероложката като видя, че е с АД въпреки че в момента състоянието на кожата е прекрасно просто веднага отсече да давам Фризо ХА. Няма обяснения, няма нищо. Каза да съм си отворела интернета и там да прочета  8O Като и казах, че тая работа съм я свършила рече да не споря с нея щото от двете тя е лекаря...
Прати ме в София при МустакОв да правим тест за алергии, не било рано  8O
Абе думи нямам просто. И това е най-добрата гастроентероложка във Варна уж  :?
Много ми липсва Бърди  :(

Успешен край на тази слънчева седмица на всички!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #50 -: Май 28, 2008, 11:24:15 am »
.....
Рокси, на кухня се записва от рано.Има доста чакащи.Ние отдавна свършихме тази работа.

Joshi, аз не живея в София. Тук се записваш без проблем и започваш да вземаш храна още от следващият ден. :wink:

Ния, благодаря ти за идеята.

Коки, всичко с малкия ще бъде наред.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #51 -: Май 28, 2008, 11:55:16 am »


на бас, че ще е пак същото. бебетата и децата не се отвиват, защото им е топло, а защото така си спят - въртят се. моят син по цяла нощ пълзи из леглото и сменя позите - всичко това го прави спейки. естествено, каквато и да било завивка, при това положение се изритва.

не случайно хората са измислили спалните торби за бебета и малки деца. ако не са в торба, единственият ти шанс да са напълно завити е ти да стоиш будна цяла нощ на пост. няма смисъл да си причиняваш това...
[/quote]
И при нас ситуацията с нощния сън е същата. Един единствен път пробвах с чувалче обаче като се усети, че не може да се движи свободно се събуди и почна един див рев...Та сега просто спи по-добре облечена, естествено според сезона, пробуждам се няколко пъти на нощ и я завивам и такя я караме за сега. Хубавото е, че и сменихме кошарката с легло, махнахме му едната предпазна решетка и го доближихме плътно до спалнята. Та не ставам а само протягам ръка. Щото да си призная и аз си ценя нощния сън :oops:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #52 -: Май 28, 2008, 11:58:50 am »
та сега съм в чуденка струват ли си тези с ултразвук на Чико.

не си струва. имам го - не работи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #53 -: Май 28, 2008, 12:16:18 pm »
Сия, можете да опитате с лампа против гадове. в Метро има на Аляска - около 25 лв. Свети с някаква спец крушка и унищожава всичко крилато наоколо. Тествали сме я на открито и в къщи. Няма химия.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #54 -: Май 28, 2008, 15:00:20 pm »
Препоръчайте нещо ефикасно срещу комари и други гадинки. Райд не е препоръчителен при деца, та сега съм в чуденка струват ли си тези с ултразвук на Чико.
Абе въобще, кажете вие с какво пазехте от комари дечицата?
Миналата година, на морето в Китен беше ужас. Който е ходил, знае за какво говоря. Оттам купих един спрей за пръскане, репелентен лосион Еурека, бг производство. Става и за деца.
Лампата, за която говори Уайт също е ефикасна. Едни приятели я имат и са доволни.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #55 -: Май 28, 2008, 16:17:39 pm »
Мами, да ви питам - от каква възраст започнахте да ползвате спалните чувалчета? Стават ли за новородени? Четох някъде че трябвало бебето да е поне на 2 месеца, но предпочитам да чуя вашето мнение и опит.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #56 -: Май 28, 2008, 17:10:51 pm »
Благодаря за отговорите. Значи ще търси тая лампа в Метро.

Мими26, моята дъщеря не беше направила месец като започна да се отвива и купих малки чувалчета. Ами от тогава все с чували спи и така и аз съм спокойна, че няма как да се отвие.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #57 -: Май 28, 2008, 19:58:05 pm »

Оф и Вики е като перпетум мобиле и в спящо и в будно състояние. Уж имаме чувалче, уж е за неговата възраст но онзи ден си завря в стремежа си да се освободи от чувалчето си завря крака през отвора за врата и му стърчеше стъпалото под брадичката.

От два дена се изправяме в леглото и проблем. То е ставане, сядане, лягане, мяткане назад, при което на всеки пет минути се чува по едно силно "друс" - главата в леглото /дървено/. Уж отвсякъде е с обиколници, обаче пак се удря. Вашите деца така ли правеха?

Лейди, и Самуил е същото шувъргало. Опитва се да се изправя, но успява да застане на колене, следва падане, удря си кратуната в решетките, нищо че има обиколници, но очевидно не го боли щом се хили :D. За завиването е абсурд да ни се случи, защото и двамата се въртян във всички посоки, а с чувалче ще им е много топло, затова спят само по боди и ританки.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #58 -: Май 28, 2008, 20:02:47 pm »
Честито кръщене на сладката Еличка.
Коки, страхотно е че Боян е без кардиологични проблеми- нека никога не те тревожи повече здравословното му състояние.
Стефания така и не свикна да спи в чувалче, просто побесняваше в него и така се отказахме. Сега спи по боди потник- отвита, в момента, в който понеча да я завия, дори да е заспала, веднага сритва завивката
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #59 -: Май 29, 2008, 15:49:45 pm »
Мари, в новия брой на списание МАМА има подробна статия за слънчевата алергия. Правата пише, че са запазени, иначе бих я преписала и поставила на сайта, но все пак не искам евентуално да има проблем.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #60 -: Май 29, 2008, 21:30:15 pm »
И Рая спи в чувалче от много малка, и няма никакъв проблем.

Роксана, ето тукhttp://papagal.net/index.php?main_page=index&cPath=5_18разгледай чувалчетата.

Уайти, тая лампа на Аляска свети ли силно? През ноща става ли светло в стаята?
Ние спим в една стая с Рая, не ми се спи на светло :?

Гери, честито ви християнче!
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #61 -: Май 29, 2008, 22:23:54 pm »
Лейди, мерси за инфото. Ще го търся по реповете.

Надин, ама тези чувалчета май са със вата? Или ВАТА не знам си какво е фирмата? Само един слой хасе ли е или двоен, че и с вата отвътре?

А бе хора на кого честитите християнче Еличка? Три пъти специално препрочитах темата отначало и не виждам новинка! Честито кръщение на детенцето!
Alexandra
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #62 -: Май 29, 2008, 22:37:46 pm »
А бе хора на кого честитите християнче Еличка? Три пъти специално препрочитах темата отначало и не виждам новинка! Честито кръщение на детенцето!
И аз така, ама да честитя името на малката сладурана все пак!

Моето мнение по-нагоре не се виждаше също и затова го копнах :oops: :oops:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #63 -: Май 29, 2008, 22:38:16 pm »
Мари, на тези които пише летни, няма ВАТА. Тънки са.
Сия си купи такива, и е много доволна.

На gery_k77 детенцето е християнче :D
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #64 -: Май 29, 2008, 22:43:03 pm »
Весела седмица и от мен! Ние се завърнахме от Търново, вече си имам християнче в къщи :) и братчето ми не е ерген вече... Ели се държа геройски на кръщенето като изключим къпането и рязането на косата. По нататък, като си наваксам с домашната и служебната работа ще пусна някоя снимка.

Мари, ето тук Гери е писала.
А чувалчетата са двойно хасе, т.е. две тънки чаршафчета.  Ако искаш мога да снимам да ти покажа. Има варианти със страничен цип и с цип отпред.

Гери, честито християнче. Ще чакаме снимки, а вас с Ели ще ви чакаме в обичайната градинка когато имате време.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #65 -: Май 29, 2008, 23:06:15 pm »
Да е живо и здраво малкото християнче на Гери!

Мами, моля ви ,помагайте! Самуил категорично отказва млякото вечерно време! Как ли не пробвах- с бисквитка, без бисквитка. Той по принцип не му е фен(за разлика от брат му :wink:), а предпочита мангжата с лъжица. Тази вечер пак пробвах, но не ще и не ще тва диване. Накрая му дадох пюре(плодово), излапа го и заспа. Така е вече 2седмици. Какво да напраяв, дали да не сменя следобедното хапване да е мляко, което по принцип е вечер и преди лягане каша? Знам, че млякото е много важно поне първите 2годинки. За деня му се събират общо около 300мл.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #66 -: Май 30, 2008, 06:49:39 am »
Мече, добър ден. Така са от 9 месечни. Само, че няма такова нещо като не ща мляко тука. Слагах оризова каша вътре и го давах с лъжица.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #67 -: Май 30, 2008, 06:55:00 am »
Да е живо и здраво малкото християнче на Гери!

Мами, моля ви ,помагайте! Самуил категорично отказва млякото вечерно време! Как ли не пробвах- с бисквитка, без бисквитка. Той по принцип не му е фен(за разлика от брат му :wink:), а предпочита мангжата с лъжица. Тази вечер пак пробвах, но не ще и не ще тва диване. Накрая му дадох пюре(плодово), излапа го и заспа. Така е вече 2седмици. Какво да напраяв, дали да не сменя следобедното хапване да е мляко, което по принцип е вечер и преди лягане каша? Знам, че млякото е много важно поне първите 2годинки. За деня му се събират общо около 300мл.

Пробвай да смениш биберона - ако са горни зъби, може и от това да е.
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #68 -: Май 30, 2008, 07:43:17 am »
А чувалчетата са двойно хасе, т.е. две тънки чаршафчета.  Ако искаш мога да снимам да ти покажа. Има варианти със страничен цип и с цип отпред.
Може ли снимки за мен
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #69 -: Май 30, 2008, 10:30:43 am »
Фоксче, пратих ти на лс.
Само една поправка, не е двойно хасе, а като се загледах видях че от вътрешната страна е много фино трико.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #70 -: Май 30, 2008, 11:03:41 am »
Сигнусче, благодаря за съвета, ще пробвам
Лейди, не е от зъбките, и този трик с биберона пробвах, но неиска.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #71 -: Май 30, 2008, 11:08:00 am »
Мечето, имам приятелка чийто син откакто се захрани въобще отказваше да пие адаптирано мляко. 8O А пък моето диване, ако зависи от нея само на мляко и бисквити ще кара по цял ден.
Дано да е период и да отмине бързо.
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #72 -: Май 30, 2008, 12:47:55 pm »
Фоксче, пратих ти на лс.
Само една поправка, не е двойно хасе, а като се загледах видях че от вътрешната страна е много фино трико.

Точно така е. Аз успях в някакво забутано магазинче да си намеря този http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=1760 вариант. Струва ми се, че за големите жеги няма да става, но тогава ще обличам по-оскъдно пък да видим. Още не съм пробвала дали избощо ще иска да стои в торбата. :) Надин, благодаря ти за предложението.

Честито малко християнче, този поуст съм го пропуснала  :oops:
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #73 -: Май 30, 2008, 13:25:31 pm »
http://www.pumpal.net/product.php?id=155
Ето тук има без вата.
Аз в момента ползвам такъв, но на Стеда без ластик на кръста. Наистина е тънък. Ако искате реални снимки ще снимам.

Мини, благодаря ти за пожеланието. Чул те Господ!

Мече, чувам че има някакви каши "лека нощ" на Хип, на Хумана... Не ги знам какви са и дали са подходящи, обаче  :?

От днес Боян минава на хипоалергенно мляко заради АД, а аз приключвам с кърменето  :? Остана ми половин кърмене сутрин и просто не си струва. Ако можех да докарам количество за едно хранене щях да продължа, ама...Колкото - толкова, здраве да е!

Успешен и слънчев край на тази седмица, ви пожелавам  :D
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #74 -: Май 30, 2008, 14:40:40 pm »
С Ели ви благодарим за поздравленията! (колкото до поуста, и аз видях че не се вижда винаги явно нещо при записа се е прецакало) След малко отивам да сложа снимки...

Май и аз ще трябва да купувам лятно чувалче, от няколко дена Ели се върти и спи във всевъзможни пози. За сега я слагам да спи с ританки и боди и гледам поне през кръста да е завита... Иначе АМ прояде, преди не искаше и да чуе, но сега в 12 е само на АМ, че уж да спи цяла нощ, не че има голям ефект, но поне един час повече спи отколкото ако я кърмя.

Весели събота и неделя и от нас!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #75 -: Май 30, 2008, 16:19:32 pm »
Момичета, дано ви е полезно следното инфо: на 01.06 Хит Хипермаркет предлага отстъпка от 30% за всички детски играчки.

Пак във връзка с 01.06 - какво стана с евентуалната среща в Зоопарка? Въпреки, че май го дават облачно в неделя...
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #76 -: Май 30, 2008, 20:24:45 pm »
И аз вчера се принудих да купя спално чувалче.До сега бях с чувалче,което обаче вече му е малко и го замених с олекотена завивка.Мико обаче от една седмица се е научил да спи настрани и се върти през нощта да се намества.Съответно се отвива.Малко му е големичко,но по-добре така.
Сия,моята педиатърка каза,че може Аутан спрей(за открито,разбира се)да ползвам за комари.Незнам дали имат детски вариант,все забравям да питам в аптеката.Иначе миналата година купихме уредчето на Райд с течност.В аптеката казаха,че нямало проблем при бременни и деца.Незнам дали ще го ползваме тази година.Още съм в чуденка.
Гери,снимките на малкото христянче са много хубави.Да ти е жива и здрава!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #77 -: Май 30, 2008, 23:30:06 pm »
Сигнус, тази вечер пробвах да му дам само мляко, но не иска. Направих както ме посъветва, но не му харесва вкуса, затова сложих много малко кайсийка и ела да видиш как отваря уста като малко гардже :lol:, излапа си всичко!
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #78 -: Май 31, 2008, 07:28:43 am »
Гери, честито ви хистиянче!

joshi, има спрей за деца на Аутан. Аз миналат година го купих, но понеже нямахме проблеми с комари и др. подобни така и не го ползвах.

Иначе да се оплача. Юлия не е класирана за сега в ясла. Още не беше излязло класирането тая сутрин, но си видях съобщението в кореспонденция. За какво ли висях половин ден пред компютъра само се чудя!



*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #79 -: Май 31, 2008, 08:08:19 am »
Габи, да те успокоя, че и не си единствена - и ние сме извън класацията, но не съм и очаквало друго.
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #80 -: Май 31, 2008, 08:45:26 am »
Предварително се извинявам, защото помня, че някъде беше дискутирано, но не успявам да го намеря по диагоналната система  :oops:, та да попитам, какво правите за да не ви се спарват бебетата в кошчетата за кола - на нас всяко возене в колата води до изпотено бебе, следствие - пъпки по горната част на тялото и три дена неядене и неспане, пък сега по това хубаво време така ми се иска да отидем някъде сред природата.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #81 -: Май 31, 2008, 09:20:50 am »
И ние не сме класирани за септември, за 2 група. на едната сме 187 номер, а на другата 218, хихи, тя ще стане в 8 клас като й излезе номера :lol: :lol:
голяма простотия.
Фокси, аз подлагах сгъната 2 тензухена пелена, но Деси се потеше само на главичката, та там постилах, имаше малко ефект :)

Мацки, една комшийка ми каза, че ако детето ти е записано за ясла, но не е прието, защото е амнайсти номер, ти плащат 1/2 от таксата за частна ясла например, някой чувал ли е такова нещо и дали е така, къде да прочетем?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #82 -: Май 31, 2008, 11:34:24 am »
Фоксче, както казва СтефиЗ, пелена памучна. Аз вече и климатика пуснах в действие, намерих му цаката /да се надяваме/ Преди 2 семици имахме проблем, но от тогава се вози спокойно и дори си заспива.

Поникнаха ни зъби, дървената глава най-накрая се предаде - горните на куп, вчера видях, че са прорязали венеца, предните, тези от страни са готови, днес или утре ще цъфнат, долните също са пробили връхчетата. Ние да сме на кестертме все, та наведнъж... :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #83 -: Май 31, 2008, 11:41:28 am »
Някой давал ли е хомеопатичното Дентокинд? Доста се задържа хремата и педиатърката ми каза да спра Виброцила и да слагам стеримар и това. Чудя се ще има ли ефект. :?

Искам да почерпя, ние сме приети на първо класирена за ясла по първо желание. Просто на съседката и беше по бърз интернета в работата и успя да кандидатства за моето дете с входящ номер 3. Притесняваха ме дечицата с предимство, все пак местата са цели 20  :x, но успяхме да се вредим. След еуфорията че е приета пък ми стана мъчно от сега :(
Чудя се дали е правилно, но после пък за градина хептен няма да се доредим. :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #84 -: Май 31, 2008, 14:09:42 pm »
Да се похваля: взех гърненце и Али си го харесва, особен добър е ефекта с прегъването на коремчето, всичко си прави там без проблем. Разбира се, далеч сме от осъзнатото казване и т.н., но засега няма проблем с привикването. Доволна съм, че още не е проходила, защото така гърнето се пласира. ПлЮйте да не ни урочасате!  :wink:

Лидия, давала съм хомеопатични Хомеожен и Коризалия, отделно Оксцилококцинум. Доволна съм.

Фокси, пеленка, да. И по-леко облечена.

Нина, честити ви зъбки. По комунистическите книги трябва 4 да имате до годинка. Внимавайте да не залитнете у Капиталистическо и да изкарате целия арсенал до годинката!  :D
« Последна редакция: Май 31, 2008, 14:13:10 pm от Marie »
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #85 -: Май 31, 2008, 14:48:00 pm »
Някой давал ли е хомеопатичното Дентокинд? Доста се задържа хремата и педиатърката ми каза да спра Виброцила и да слагам стеримар и това. Чудя се ще има ли ефект. :?
Дентокинда е за прорязване на зъби бе. Съдържа хамомила, ферикум фосфорикум, беладона и още две неща, които не помня. Според педиатърът ми и изчетеното в бг-мама в раздела за хомеопатия, не се препоръчват комбинирани хомеопатични продукти, защото не се знае коя от съставките как ще подейства.
Ако искаш "бабин лек" - капвай изстуден чай от лайка. Лайката има антисептично свойство. Ако искаш "медицински лек" - направете една МБ на назален секрет и в зависимост от нея действайте.

Сватя, честити ви зъби!

Стефи, ако е така в действителност - мухааа, тоя път ще изсмуча държавата с тази 1/2 такса, само че мен лично ме съмнява. Това нещо трябва да е уредено законодателно, а пускайки Сиелата не се натъкнах на такова нещо. Остава да е някаква местна наредба на Столична община.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #86 -: Май 31, 2008, 14:53:16 pm »
да се похваля - лицето Мартин е прието за студент в университет №17 Мечо Пух ;)
по трето желание... имахме реални шансове за първото желание, но малшанс - за същата група да вземат да кандидатстват 2 двойки близнаци с предимства и точно толкова места не ни достигнаха...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #87 -: Май 31, 2008, 15:23:12 pm »
Честито на приетите студенти! :wink:
При нас ситуацията е точно обратната - още като се роди бебето, в зависимост в кой район е, си го "заплюват" в детската градина. Познайте защо :wink:
Аз си подадох молба за ползване на платения отпуск след майчинството, щото в противен случай няма да ми я платят, а и не ми се връща на тази работа. :?
Във вторник ще звъня за резултата от изследванията, моите и на таткото. Взеха ми цитонамазка, на него - туморните маркери. Ще трябва да ходя и на електростимулации на тазовото дъно по преценка на хирурга. :(
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #88 -: Май 31, 2008, 15:57:52 pm »
И ние сме приети за студенти, защото сме от ония с предимствата.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #89 -: Май 31, 2008, 20:09:11 pm »
Дани бой не е приет, но е чакащ номер 2 на второто желание. Аз очаквах такъв развой, че и по-лош и вече го записах на частната ясла до нас от есента. Щях да предпочета държавната, само ако беше приет на 1 желание в 67-ма Мечо Пух в Гео Милев. Но затам нЕма никакъв шанс, всички приети и десетте резерви са само с предимства, ние сме чак чакащ номер 23. Нищо, догодина ще се борим за градината, живот и здраве. Поне градината до нас била добра и няма яслени групи, та няма да има "резервирани" места, дано имаме повече късмет.

За десерт да се похваля - Дани ака на тоалетната с приставка от вчера :wink:, преди съм правила един опит с гърне преди 3-4 месеца, неуспешен, не настоявах повече. Сега се кефи, че бил голям, а Манка била бебе (ама мноого снизходително казано) и затова ака още в пампито. Дано да не е фаза, ама и да е, все ще му дойде времето явно, взеха да се очовечват.

Хубав празник утре на всички малки и порастнали деца!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #90 -: Май 31, 2008, 21:14:14 pm »
Остава ли уговорката за Зоопарка утре в 11.00ч?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #91 -: Май 31, 2008, 21:52:33 pm »
Ако прогнозата за утре се окаже вярна, би трябвало да е облачно с дъждец...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #92 -: Май 31, 2008, 22:03:05 pm »
А честито на приетите!
Голяма работа е това кандидатстване за ясли, срамота! После пък и за градината, за първокласници....  :x  Тез хлапета от бебета са закандидатствали, нема нормално нищо в тая държава.

Мари, а дано сме капиталисти за зъбите. Добре де, ама по комунистическо ако му израстне на някое дете 5-то зъбче до годинката, дали са го вадели, за да се запази принципа за равенството  :lol:  Добре никнат тез зъби, геройски го поняся детето, аз се бях наплашила.

Мармотче, много хитро това с ГОЛЕМИЯ :) Ти го пробутвай тоя номер пък дето викаш дано да не е фаза. Браво на него.

Лескси, дано всичко е наред с изследванията и сте здрави, ти и таткото!

Сватя, права си за хомеопатията! Изобщо трябва да се внимава с прилагането й от не специалисти /според мен и от специалисти също/. Здраве на Вики!
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #93 -: Май 31, 2008, 22:39:19 pm »
И аз да се похваля и Ели е приета за студентка  :lol:, добре че на баща и компютъра в офиса беше бърз, че от тоя в къщи нямаше да се класираме.

Честито на всички приети, а на останалите стискам палци на второ или трето класиране да ги приемат!

Нина, честити ви зъбки!

novalexa, дано всичко е наред с изследванията ви.

Ние за зоопарка май няма да се класираме дори да е хубаво, защото почваме поредния ремонт и ще се разправяме с майстори. Преди ги издържах по-лесно защото бях по цял ден на работа, но сега с детето незнам как ще е, дано поне стане бързо.

Весел празник и приятно изкарване на всички дечица утре! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #94 -: Юни 01, 2008, 00:40:03 am »
Симеон се води: Записан-специален случай :lol:
Ама завеяната директорка го е писала с бебетата '07 набор, та сега ще се мъчим да решим този проблем.
Явно срещата в Зоопарка се разсъхна. Аз най-вероятно ще съм там, стига да не вали :wink:
Може и Южен парк да уважим.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #95 -: Юни 01, 2008, 00:56:19 am »
Лиде, Дентокинд е за зъби ,освен ако няма второ действие при хрема,затова че съдържа лайка.Аз при хрема слагам Еуфорбиум на спрей или капки и Коризалия.Ако е намесено гърлото Хомеожен и Енгистол.Но задължително след консулт с хомеопат.Осцилокок. давам всяка седмица по 1 доза.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #96 -: Юни 01, 2008, 00:59:43 am »
Здрвейте,
Честит празник на всички малки, по-големи и най-големи дечковци! Нека усмивките им да не спират да греят, да са много палави, здравички и да радват мама и тати.
Аз не съм се вясвала отдавна , но се опитвам да чета когато мога.
Имам голям проблем и имам нужда от Вашият съвет. От месец сме на гости на баба и дядо и серизно го закършихме.В града е фул с бълхи, няма градинки, няма паркове или предблоково пространство, което да не гъмжи от гадини.Гледам уж да не се врем из тревите, ама малката фурия няма как да я опазя.На всяко излиане се връщаме все по като индианци.Наядени сме сериозно, а и понякога си донасяме армагани отвън.
Дайте съвет с какво се предпазвате вие или сте чували, че мори тия гадове, че вече ще откача.Не съм спала поне 3 седмици, малката се върти по цяла нощ и реве и чеше ухапаните места.По съвет на педиатърката мажа с Фенистил, давам антиалергичен сироп, за да не стане някоя беля/сиропа е Кларитин/, но положението вече е много зле.За момента се опитвам да се пазим с репелент Аутан, но особен ефект не виждам.Габи е толкова наядена, че реално трябва да я намажа и напръскам от до.
ПЛС помагайте!
По-горе четох и видях, че сте подакарали друга болна моя тема за чувалчетата за спане.Ние преди ползвахме, но сега е ужас, щом се опитам да я сложа ще ни разбере целия свят.А и взе да пораства и хитрее, аз я сложа вътре и закопчавам тя го сваля и маха и докато е будна е просто невъзможно да я сложа, а ако заспи и се опитам си отварям голяма беля, защото след тва са ревове и вопли поне 3ч.
Няма ли някакви чували,които да се отварят трудно или закопаването да е на кофти място, което не може да стигне, че ми писна да треперя да не настине, че тя освен мятането насън дърпа и дрехите и си спи почти гола и отвита, а не е чак толкова топло в нас.Слава Богу за сега проблем няма с настинки, ама никога не е късно да ми направи някой номер, а на нея яко трудно се пробутват хапове.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #97 -: Юни 01, 2008, 01:05:48 am »
има и други репеленти детски освен да опиташ и с тях. ОФФ на Джонсън и Цанцарин лосион.Да ти кажа тоя Фенистил и при нас не действаше миналата година и смених с Псило балсам.Толкова ли е зле,че пие Кларитин?? И внимавай с армаганите.Ели всяка вечер преди баня я оглеждам по цялото тяло,че много ме е страх и почти цял ден е навън.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #98 -: Юни 01, 2008, 07:49:11 am »
Силви, репелент му е майката - Ния ти е посочила марки.


Честит празник на всички бебета и деца! Да растат  здрави и усмихнати!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #99 -: Юни 01, 2008, 07:54:27 am »
Честит Първи юни на всички малки и пораснали деца!
Да даряваме децата си с много любов и търпение!Да се връщаме към детето в нас и към приказния свят,към детските игри и чистите истински приятелства!
На малките ни дечица желая:здраве,усмивки и безоблачно детство!(ние се позагубихме малко,но аз правя гнойни мастити и се наложиха операцийки,антибиотици...,все неприятни неща,които не са за писане точно днес)
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #100 -: Юни 01, 2008, 11:20:05 am »
novalexa, baksisa, желаем ви всички здравословни грижи да са вече зад гърба ви, стискаме ви палци всичко да е вече наред!

Няма ли някакви чували,които да се отварят трудно или закопаването да е на кофти място...
Силви, има такива с обърнат цип, "долната" му част е при вратлето, а закопчалката е при краката. В нашето квартално магазинче ("Мис Пам" в Редута, на бул. Георги Минчев, точно до кръстовището с ул. Иларион Драгостинов) специално ги поръчват на производителите така и аз такива купувам на децата. Дани може да откопчава стандартно закопчаване, но с този се справя трудно и обикновено се отказва по средата.
 
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #101 -: Юни 01, 2008, 13:25:25 pm »
Честит първи юни. :D
За хомеопатичното знам, че е за зъбки. Аз не обясних добре. Бяхме болни, остана само лека хрема и пробиващите зъбки. В петък минах през педиатърката да я погледне и каза, че и няма нищо. Гърло, уши, дробчета. Напълно здравичка. Само безцветния секрет от нослето. Попитах за изследване, но беше категорична, че няма нужда и каза да и давам Дентокинд за прорязващите зъбки. Сега ясно, че до 2-3 дни ако не спрем хремата аз ще си и пусна изследването. Чудех се обаче хомеопатичното по принцип дали ще успокой рева и болката и дали има смисъл да го давам.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #102 -: Юни 01, 2008, 13:47:54 pm »
Честит Първи юни на всички малки и пораснали деца!
Да даряваме децата си с много любов и търпение!Да се връщаме към детето в нас и към приказния свят,към детските игри и чистите истински приятелства!
На малките ни дечица желая:здраве,усмивки и безоблачно детство!

Подписвам се с две ръце под това и пожелавам същото!
Alexandra
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #103 -: Юни 01, 2008, 13:52:24 pm »
Здравейте мацки!
Имам въпрос,по скоро към Бърди,но след като него го няма,
ще попитам вас!От известно време Йоанка има много пъпчици по
крачетата,по точно на бутчетата!Мислех че е от панталонките,
но сега са все с голи крачета и пъпките не минават!
Ако имате някаква представа от какво може да са,моля ви
кажете!
Благодаря ви в аванс и ЧЕСТИТ ПЪРВИ ЮНИ НА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА!!!
« Последна редакция: Юни 01, 2008, 15:42:46 pm от sami »


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #104 -: Юни 01, 2008, 16:50:30 pm »
Честит първи юни! Нека бъдат здрави и щастливи всички малчугани!

Нас не ни приеха в ясла-2. Подадох на три места и бяхме с предни номера, но има много с предимства.  :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #105 -: Юни 01, 2008, 16:59:12 pm »
Честито на всички приети, на всички неуспели- успех при следващото кандидатстване
Стефи тази седмица беше на консултация- вече е 11 200, добре си хапва явно детето  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #106 -: Юни 01, 2008, 17:41:14 pm »
Честит първи юни. :D
За хомеопатичното знам, че е за зъбки. Аз не обясних добре. Бяхме болни, остана само лека хрема и пробиващите зъбки. В петък минах през педиатърката да я погледне и каза, че и няма нищо. Гърло, уши, дробчета. Напълно здравичка. Само безцветния секрет от нослето. Попитах за изследване, но беше категорична, че няма нужда и каза да и давам Дентокинд за прорязващите зъбки. Сега ясно, че до 2-3 дни ако не спрем хремата аз ще си и пусна изследването. Чудех се обаче хомеопатичното по принцип дали ще успокой рева и болката и дали има смисъл да го давам.


Дентокинда няма да помогне според мен, просто е поредния търговски трик.
Аз изредих всичко - Калгел, Дентинокс, Пансорал. Най-доволна съм обаче от Генгигела. Съдържа хилуронова киселина, която естествено се съдържа във венечната област и нейния недостиг води до по-трудна дентиция. Само дето не разбрах защо мойто педи ми каза да я давам на собствена отговорност, въпреки че тя естествено се съдържа във венеца, но както и да е, поех отговорността. Донесоха ми и прословутия Мундисал гел от Гърция, но още не съм му превела листовката и се въздържам от мазане.
И един бабин лек - наболия зъб се натърква със злато и до 24 часа избивал. Това бил стар акушерски трик. Обяснението е, че злато съдържало алкалоид /май това ми казаха/, който способствал за по-бързото прорязване. Не съм го пробвала още, защото ме е страх от поглъщане на въпросния златен предмет.
Новата ми вече държавна педиатърка в петък ми обясни, че всяко мазане и прочие хомеопатични всъщност са успокоение на родителя, че нещо е направил. Помага единствено Панадол в изключително екстремни ситуации и съм склонна от моя опит да се съглася с нея. Това беше и една от причините да я избера.

Стефи, ся се порових и няма такова нещо СО да ти заплаща 1/2 от таксата за частна ясла.
Ако детето ми оконачателно не е прието, почвам да си мисля какъв иск да предявя срещу Общината, щото според Наредбата за детските ясли излиза, че всички имаме равни права, но на практика не е така,  а за начина за кандитастване в сайта на СО пише, че било "Проект", е как аджеба стана? Не че нямам баба - детска учителка, но пък що да не си взема това, което ми се полага? 
« Последна редакция: Юни 01, 2008, 18:16:58 pm от lady_11 »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #107 -: Юни 01, 2008, 19:17:45 pm »
Благодаря ти Лейди.  :)
Ще се въздържа. И аз се съмнявам, че ще има някакъв ефект.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #108 -: Юни 01, 2008, 19:21:03 pm »
и аз съм с две ръце за Генгигел-а
страхотна работа върши
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #109 -: Юни 01, 2008, 19:43:32 pm »
Благодаря ти Лейди.  :)
Ще се въздържа. И аз се съмнявам, че ще има някакъв ефект.

Ти пробвай със златото. Аз вече в чудо се видях, та подъвка преди малко на баба си златната плочка - поне се поуспокои малко.
*
Re: Новата гореща седмица 26.05 - 01.06
« Отговор #110 -: Юни 01, 2008, 20:45:02 pm »
Лейди, аз утре ще звъна в общината, ще им отправя въпросчето и ще ги попитам, аджеба аз какво да си правя детето като е 216 номер :x

Мини, явно добре си хапва детето и Деси е 11,500 кг., ама е 89 см. висока :wink: