0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: SDI тест
« Отговор #20 -: Май 21, 2008, 12:29:29 pm »
Изследването и двата пъти правихме при д-р Владимиров. Лечението той ни предписа - пикногенол, вит. ц, вит е, ацетилкарнитин, л-карнитин....май друго няма. Сега като вариант ни посъветва да направим биопсия в деня на мойта пункция.
*
Re: SDI тест
« Отговор #21 -: Май 21, 2008, 13:07:21 pm »
И аз го правих при Вадимиров, но той ни прати при Кацаров. Съответно Кацаров ни изписа:
Спимен
Л-карнитин
Оксибор - това е антиоксидант
Доколкото разбрах вие минавате на вариамт инвитро независимо от лошия резултат, така ли?
*
Re: SDI тест
« Отговор #22 -: Май 21, 2008, 13:58:26 pm »
Здравейте и ние правихме изследването при д-р Владимиров първият път показа 36% два месеца съпругът ми пи Оксибор форте,L карнитин,Витамн C и вчера пуснахме конторла и изследването показа 45.5%.Изненадани сме от това че няма подобрение.И сега сме се замислили да направим ДНК фрагментация в Плевен.Объркани сме.Д-р Владимиров отлага ИКСИ -то.Аз съм с един опит досега който беше успешен до 10-та г.с. Иначе спермограмата ни е разширена и е добра - нормоспермия.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: SDI тест
« Отговор #23 -: Май 21, 2008, 14:17:58 pm »
impreza, а колко сериозен ви е мъжкия фактор?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: SDI тест
« Отговор #24 -: Май 21, 2008, 14:21:28 pm »
Как може след лечение да се влошават показателите ???Какво значи това? Владимиров на какво го отдава и съответно какво следва по-натам, друго лечение ли?
Момичета, вие ме плашите, ние за какво правим лечение в такъв случай? :oops: :oops: 8O
Re: SDI тест
« Отговор #25 -: Май 21, 2008, 14:54:39 pm »
Не правете ИКСИ ако SDI теста е с висок процент, по-добре изчакайте , пийте лекарства, антиоксиданти и т.н. , трябва да е под 17 - 18 %, за да има шанс, казвам ви го от опит.
Успех
« Последна редакция: Май 21, 2008, 15:01:47 pm от Kotkata »
*
Re: SDI тест
« Отговор #26 -: Май 21, 2008, 15:51:56 pm »
А на какво се дължи това, че след проведено лечение се влошават резултатите, някой дали знае?
*
Re: SDI тест
« Отговор #27 -: Май 21, 2008, 15:55:18 pm »
Ние разговаряхме с Кацаров тъй като лечението той го назначи и каза че няма с какво да ни помогне.И затова решихме и да отидем до Плевен да направим там изследване и консултация с андролог.
Re: SDI тест
« Отговор #28 -: Май 21, 2008, 15:58:13 pm »
Ние разговаряхме с Кацаров тъй като лечението той го назначи и каза че няма с какво да ни помогне.И затова решихме и да отидем до Плевен да направим там изследване и консултация с андролог.

Д-р Кацаров е андролог. А в Плевен нямат андролог.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: SDI тест
« Отговор #29 -: Май 21, 2008, 16:00:52 pm »
Аз лично напоследък все по-често чувам за завишени контроли, след лечение което за мен е доста странно! Както и прекомерно високи стойности за фрагментация, при не толкова сериозен мъжки фактор.

Танче, след така проведено лечение би трябвало да има положителен ефект от него, а не обратното.

tatyana*, но могат да си "сверят часовника" за СДИ.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: SDI тест
« Отговор #30 -: Май 21, 2008, 16:04:42 pm »
tatyana*, но могат да си "сверят часовника" за СДИ.

Е да, evro, но доколкото разбрах, момичето не иска да си сверяват часовника, а да направят консултация с андролог. И понеже в плевенския център няма такъв, затова я предупреждавам. Там информацията е поднесена подвеждащо, сякаш наистина имат андролог. Ако е за сверяване на часовника, могат да си направят теста и при д-р Стаменов.
« Последна редакция: Май 21, 2008, 16:07:54 pm от tatyana* »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: SDI тест
« Отговор #31 -: Май 21, 2008, 16:11:18 pm »
tatyana*, права си, но те са с нормоспермия?!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: SDI тест
« Отговор #32 -: Май 21, 2008, 16:15:19 pm »
Така е. Нищо повече не мога да кажа. Аз не съм специалист. Но и в Плевен не са. Казвам го на базата на личен опит с плевенската "андрология", а той е горчив.
*
Re: SDI тест
« Отговор #33 -: Май 21, 2008, 16:52:59 pm »
Evro, би трябвало, но се притеснявам, че все повече и аз разбирам за влошени резултати....много е странно това
Да не би вашите мъже да са променили режима, да са пушили повече , или увеличили приема на алкохол?
Да не би вечерта преди теста да са употребявали алкохол, това влошава показателите.
Лекарите ( Кацаров и Владимиров ) все пак какво казват, имат ли някакво предположение поне?

tatyana*, а Личев не е ли андролог в Плевен????
Той изрично бил препоръчвал да не е под 15% резултата от SDI теста, бях сигурна че е андролог
Re: SDI тест
« Отговор #34 -: Май 21, 2008, 16:57:55 pm »
tatyana*, а Личев не е ли андролог в Плевен????
Той изрично бил препоръчвал да не е под 15% резултата от SDI теста, бях сигурна че е андролог

Ето за това говоря. Ами не, Танита, не е андролог. Дори не е уролог. А че препоръчва да не е под 15% ... е то в целия свят така препоръчват, не е нужно да си андролог, за да го знаеш.
Re: SDI тест
« Отговор #35 -: Май 21, 2008, 19:54:24 pm »
Резултата от SDI теста трябва да е под 15% за висок оплодителен потенциал и за по-голям шанс за успешна АРТ процедура.
Re: SDI тест
« Отговор #36 -: Май 21, 2008, 22:35:25 pm »
И ние сме с много лош резултат от SDI теста  :(. Мъжът ми вече месец пие антиоксиданти
Направо не очаквахме такъв резултат, понеже двете разширени спермограми при Тачева са били ОК ( с изключение на една направена преди година в Плевен, на която не вярваме)
Сега, като ви чета се плаша.Мислихме след седмица да повторим теста, като гледам при вас след 2 месеца лечение няма подобрение, какво да говорим, ако лечението е един месец  8O
Чудя се защо при проблем с морфология, подвижност или бройка е нужно най-малко 3 месеца лечение, а при SDI теста, Владимиров казва, че отлагаме с 2 месеца?
Не мога да намеря много информация за времето за лечение на този тип проблем в нета. Само на няколко места прочитам, че ако изникне такъв проблем отлагат процедурите за след 2 месеца???

Re: SDI тест
« Отговор #37 -: Май 22, 2008, 09:07:08 am »
impreza, а колко сериозен ви е мъжкия фактор?

evro, доста е сериозен. Морфологията ни е 3 по Крюгер. Аз пък нямам тръби, а и реагирам с конски дози на стимулацията. При първото икси стана извънматочна, при второто - нищо. Това щеше да ни е за 3 път, но през март док го отложи заради ДНК. Мъжът ми по никакъв начин не си е променил ежедневието през периода на лечение.
Какво ви е мнението за биопсията, така се избягвал проблемът с фрагментациите. Ние сме решили да се доверим, просто не виждам смисъл да чакаме още да се влошат показателите.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: SDI тест
« Отговор #38 -: Май 22, 2008, 12:05:25 pm »
Това дали е вярно, че с биопсия ако е придобит материалът се избягват лошите ДНК фрагментации? Някой има ли повече инфо?


Re: SDI тест
« Отговор #39 -: Май 22, 2008, 12:13:22 pm »
Казват , че за стабилизирането на хроматина е нужно да се детоксицира и да се отстранят всички вредни агенти около сперматозоидите, в Сертолиевите клетки и в епидидима по време на тяхното зреене. Някои лекари изписват 1-2 месеца преди ИКСИ се взима вит. А и вит. Е

Като взема в предвид информацията от Сигнус , се чудя какво значение има дали сперматозоидите ще се вземат чрез биопсия или по нормалния начин , след като проблема идва от натрупани токсини в Сертолиевите клетки.
Един вид , още на мястото на тяхното зреене има проблем и какво ако ги вземат от там? :ask: