0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
SDI тест
« -: Май 18, 2008, 10:49:52 am »
 Момичета каква е цената на си ди ай теста, тъсих, но не намирам инфо....
Re: SDI тест
« Отговор #1 -: Май 18, 2008, 10:58:33 am »
Момичета каква е цената на си ди ай теста, тъсих, но не намирам инфо....
Мисля , че беше към 180 лв. в КИРМ-Плевен, но със или без спермограма , не се сещам.
« Последна редакция: Май 18, 2008, 11:10:15 am от fatalwoman »
Re: SDI тест
« Отговор #2 -: Май 18, 2008, 11:05:28 am »
Нашият струваше 185лв.при доктор Владимиров.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: SDI тест
« Отговор #3 -: Май 18, 2008, 11:07:54 am »
Рени, попитай на място, по мои спомени - 100 лв. Биологът Чаушев го прави, така че най-добре лично да го попиташ.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: SDI тест
« Отговор #4 -: Май 18, 2008, 13:52:46 pm »
Нашия в клиника Малинов струваше 100лв. заедно със спермограма
*
Re: SDI тест
« Отговор #5 -: Май 18, 2008, 14:18:35 pm »
Здравейте, sisa кога направихте вашия SDI тест?
« Последна редакция: Май 18, 2008, 14:20:37 pm от madlen »
Re: SDI тест
« Отговор #6 -: Май 18, 2008, 15:04:41 pm »
на 17.04.08 резултата става готов след около една седмица.
*
Re: SDI тест
« Отговор #7 -: Май 18, 2008, 23:50:23 pm »
Може ли някой да ми каже, дали SDI тестът и разширената спермограма, която правят в Щерев, се припокриват като изследване или не?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: SDI тест
« Отговор #8 -: Май 19, 2008, 06:54:08 am »
SDI тестът е тест за интегиретет на ДНК на сперматозоидите е инструмент за измерване на клинично важните характеристики на целостта на хроматина в ядрото на сперматозоидите. Дава разултат в %.
При разширената спермограма освен стандартните показатели, концентрация, подвижност , морфология по Крюгер се прави и тест за преживяемост в инкубатор и тест за прикрепяемост към обвивката на яйцеклетката.
Re: SDI тест
« Отговор #9 -: Май 19, 2008, 09:20:41 am »
 В нашите разшрени спермограми в Плевен не видях преживяемост на сперматозоидите и тест за прикрепяемост към обвивката на яйцеклеткана. Как се казват тези тестове?
Re: SDI тест
« Отговор #10 -: Май 19, 2008, 12:15:24 pm »
Тестът за прикрепяемост,мисля че са казва НВА.Ние правихме и такъв.Неговата цена беше 142 лв.Ако бъркам името,нека някой ме поправи.
*
Re: SDI тест
« Отговор #11 -: Май 19, 2008, 15:34:17 pm »
SDI тестът е тест за интегиретет на ДНК на сперматозоидите е инструмент за измерване на клинично важните характеристики на целостта на хроматина в ядрото на сперматозоидите. Дава разултат в %.
При разширената спермограма освен стандартните показатели, концентрация, подвижност , морфология по Крюгер се прави и тест за преживяемост в инкубатор и тест за прикрепяемост към обвивката на яйцеклетката.

Опппсаа, Cygnus, извини ме, много моля, ама седя и чета като пукел и нищо не разбирам  :oops:  Мноооооооого съм боса тук. Та пак не разбрах припокриват ли се до известна степен двете изследвания или са коренно различни? (Ако имаше един емотикон маймуна как се почесва по темето - то тук това съм аз  :lol:  :lol:)
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: SDI тест
« Отговор #12 -: Май 19, 2008, 17:56:27 pm »
ognyana, и аз не го разбрах много добре този SDI тест, но предполагам, че са различни, тъй като нашата разщирена спермограма беше перфектна, а като направихме този тест и резултатите бяха лоши, което ме навежда на мисълта, че със сигурност се мерят различни неща;-)
Поздрави от мен и Успех!
*
Re: SDI тест
« Отговор #13 -: Май 19, 2008, 20:49:52 pm »
SDI тестът е тест за интегиретет на ДНК на сперматозоидите е инструмент за измерване на клинично важните характеристики на целостта на хроматина в ядрото на сперматозоидите. Дава разултат в %.
При разширената спермограма освен стандартните показатели, концентрация, подвижност , морфология по Крюгер се прави и тест за преживяемост в инкубатор и тест за прикрепяемост към обвивката на яйцеклетката.

Опппсаа, Cygnus, извини ме, много моля, ама седя и чета като пукел и нищо не разбирам  :oops:  Мноооооооого съм боса тук. Та пак не разбрах припокриват ли се до известна степен двете изследвания или са коренно различни? (Ако имаше един емотикон маймуна как се почесва по темето - то тук това съм аз  :lol:  :lol:)

Много съжалявам, но когато го писах сутринта буквално закъснявах за работа, едва ми стигна времето да натисна бутона.

При разширената спермограма се изследват и някои допълнителни показатели, за разлика от класическия спермален анализ. Прави се  обработка и ин витро култивиране на сперматозоидите, биологична преживяемост и прикрепителна способност след селективна обработка.
Това са HZA (hemi zona assay) и биологична преживяемост за 24 часа в инкубатор.

При HZA се добавят по 50 000 обработени сперматозоида от пациент и 50 000 обработени сперматозоида от тестван донор (фертилен) към 1/2 от яйцеклетка в две отделни микро-капки. След 4 часа инкубация се оценява броят на преикрепените към яйцеклетката сперматозоиди в съответно съотношение HZI -hemi zona index
HZI > 35

В общия случай тя се прави при нормални показатели на класическата спермограма или при леки отклонения от нея, когато не настъпва забременяване.

SDI теста е количествен анализ за интегритет на ДНК на сперматозоидите (The Sperm DNA Integrity assay - SDIa) понякога се среща и като тест за интегритет на ДНК на сперматозоидите. Има и друг тест SCSA - Sperm Chromatin Structure Assay - количествения анализ на хроматиновата структура на сперматозоидите. Значи това изследване дава процента на съотношение на генетично стабилните към нестабилните хроматиново сперматозоиди. Това изследване е чудесно, но то не може да определи точно кой "здрав" сперматозид се инжектира тъй като пробата, която се подлага на анализ се унищожава от различните химикали и реагенти по време на изследването. Някои US екипи казват обаче, че при наличие на много малък процент стабилни сперматозоиди вероятността някога да настъпи бременност е много малка, въпреки добрите ембриони, лигавица и т. н. Но тези случаи са рядкост.
Казват , че за стабилизирането на хроматина е нужно да се детоксицира и да се отстранят всички вредни агенти около сперматозоидите, в Сертолиевите клетки и в епидидима по време на тяхното зреене. Някои лекари изписват 1-2 месеца преди ИКСИ се взима вит. А и вит. Е
« Последна редакция: Май 19, 2008, 21:07:01 pm от cygnus »
*
Re: SDI тест
« Отговор #14 -: Май 20, 2008, 09:28:48 am »
Cygnus, благодаря!  :balk_104:
tanita7, също!

Тъй като аз продължавам да се почесвам..., но не защото не ми е обяснено добре, бавничко схващам...

Та до този момент рабрах следното:
- ще трябва да почета малко повече, та да го проумея - няма начин част от пътя е...
- и ще "издокарам" моя и за един SDI тест - ааааа да му се не види, няма само на мен да ми е гадно и да ме боцкат, взимат кръв и да не продъжавам...
Миналата година го наказах с една разширена спермограма. Там всичко беше наред. Освен, че имаше съмнения за някакво носителство на бактерии и се наложи да правим и микробиологично изследване. Откриха бактерии. Лекувахме ги.
А тази - с мен в Плевен!  :balk_48:

То аз си пиша, ама да не вземе да се дръпне, че тогава...

За колко време излизат резултатите от SDI теста? Има ли някакви допълнителни изисвания, освен за 5-те дена въздържание преди това???
« Последна редакция: Май 20, 2008, 09:32:23 am от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: SDI тест
« Отговор #15 -: Май 20, 2008, 09:52:32 am »
Резултатите излизат до 1 ден, дава се еякулат за изследване, въздържанието преди това е от 3 до 5 дни. Ние лично правихме теста при Владимиров, преди ICSI, незнам дали ако няма да правиш ICSI има смисъл да се прави този тест, защото ако се предполага нормално забременяване сигурно тези сперматозииди с лоша ДНК фрагментация няма изобщо да стигнат до яйцеклетката ( това разбира се аз си го мисля, може изобщо да не съм права ).
Но при ICSI тъй като се инжектира сперматозоида директно може да се хване този с дефекта и за това...
НО това са лично мои разсъждения, ще помоля някой друг за мнение
Cygnus, моля те...;-)))
Re: SDI тест
« Отговор #16 -: Май 21, 2008, 09:36:29 am »
Момичета, доста съм объркана, ако някой може да помогне, ще съм благодарна.
Март месец правихме ДНК изследването, което показа 34% при норма под 30%. Док. отложи ИКСИ-то и мъжът ми 2 месеца пи добавки и антиоксиданти. Миналата седмица го повторихме и резултатът е 50% с фрагментации, след лечение 8O! Явно не само не се е повлиял, ами и се е влошило доста. Имате ли някаква идея защо се получава така. Не си е променил начина на живот през този период, стресът си е в границите на нормалното :?.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: SDI тест
« Отговор #17 -: Май 21, 2008, 11:40:09 am »
Защо не повторите изследването в Плевен? Или някъде другаде?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: SDI тест
« Отговор #18 -: Май 21, 2008, 12:09:05 pm »
Impreza,
Това е много странно наистина. Къде правихте изследването? Какво пихте и кой ви предписа какво да пиете?
*
Re: SDI тест
« Отговор #19 -: Май 21, 2008, 12:10:15 pm »
Impreza,
Това е много странно наистина. Къде правихте изследването? Какво пихте и кой ви предписа какво да пиете?