0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: SDI тест
« Отговор #40 -: Май 22, 2008, 13:55:14 pm »
impreza, ние също имаме морфология 3.5%, резултата от СДИ бе ~19, но е правен в Плевен. Препоръката бе два вида Л-карнитин и антиоксиданти, контрола не сме правили.

Вече се питам за един и същ тест ли говорим, за много високи % споделяте!?



Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: SDI тест
« Отговор #41 -: Май 22, 2008, 14:56:00 pm »
evro,до колкото се ориентирах от тази тема, май става въпрос за един и същи, но в различните клиники с различни реф. %.
и ние пихме 2 вида карнитин, вит. ц, е, оксибор форте.
ако може някой да сподели нещо повече за тази биопсия, дали наистина се избягват тези с фрагментации :ask:
вече не знам какво да правя :?
Re: SDI тест
« Отговор #42 -: Май 22, 2008, 15:09:20 pm »
А аз направо настръхвам , предстои ни и на нас този тест , а като знам , че спермограмата е със всички видове аномалии , само една подвижност дето е що-годе добре .....и сме с 2% по Крюгер , направо красота :(
И си пуши , човека ... и така.
impreza , вземето го направете и в Плевен , поне за сравнение.
Пък и попитай , защо смятат ,че биопсията избягва тези фрагментации. Ми една биопсия си е интервенция .
« Последна редакция: Май 22, 2008, 15:11:58 pm от Efirche »
Re: SDI тест
« Отговор #43 -: Май 22, 2008, 15:32:49 pm »
оффф....не знам дали има сми и в Плевен да го правим.
Ако се потвърди резултатът - мъжът ми явно не се повлиява от лечението. А и док каза, че има мъже, които не реагират на лечение. Аз преди тези карнитини с какво ли не го тъпчех, но явно резултат няма. Не знам кой друг да питам за тази биопсия. А за интервенцията - така е, с местна упойка се правело, той е съгласен. Притеснявам се, че ако отложим за наесен, нещата още по-зле ще станат. И при мен хич не е цветущо, та не ми се отлага вече.
Успех на вашия тест и пиши какво е станало!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #44 -: Май 22, 2008, 16:26:09 pm »
Като чета, си мисля да направим и ние такъв тест, въпреки това, че д-р Стаменов нищо не ни е казвал.
Предстои ни ИКСИ евентуално, само да успеем да премахнем моите проблеми, диагнозата на мъжа ми е олигоастенотератозооспермия, по Крюгер не сме правили.

Не можах да разбера, кога трябва да се направят тези изследвания, в месеца на процедурата, в предния месец ли, кажете ми, моля ви.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: SDI тест
« Отговор #45 -: Май 22, 2008, 21:07:22 pm »
Ние го направихме месеца преди да започнем и....изненада. Съответно те отлагат. Сега ми е малко мъчно. Три години търсим и лекуваме проблемите при мен, защото нещата при мъжът ми бяха супер, когато си стигнал до решение ин витро и този тест те спъва.
За мен щом този тест е толкова важен, задължително трябва когато се прави спермограма
по Крюгер, да се прави и SDI теста. Ами ние сме били в голяма заблуда тогава. Сега ще се губи още време за лечение  :(, ако знаехме за проблема преди време досега щяхме да се лекуваме. Докторите трябва да препоръчват SDI теста не само, ако предстои процедура, щом като и при мъже с отлична спермограма може да има такъв проблем.

*
Re: SDI тест
« Отговор #46 -: Май 23, 2008, 09:16:29 am »
Момичета, чудя се нещо и то е:
1. Лошите резултати от теста само при ИКСИ ли пречат?
2. При инвитро например пречка ли са?
3. Пречка ли са при естественно забременяване?
Някой дали е наясно. може би Мели...Мели, моля те , ако можеш да ни отговориш.
Също така ако някой може да направи предположение на какво се дължи влошаване на показателите на SDI теста СЛЕД проведено лечение.
Re: SDI тест
« Отговор #47 -: Май 23, 2008, 12:44:36 pm »
Сега и мен ме тормози тази тема , та започвам да разсъждавам на глас , пък вие допълвайте.
Кой знае , може и Мели да се включи да разясни неяснотите...

Представям си че тестисите са една копирна машина , която принтира ДНК-то на мъжа , опакова го , да издържи дългия път , слага му двигател и опашка ,за да се придвижва по-лесно.
Ако случайно в нея има замърсявания , копията излизат с дефекти.И когато повечето от тях са така , или не възниква оплождане или има риск от хромозомна грешка при ембриона.
При прием на антиоксиданти и витамини ,се почиства "копирната машина" , а от там и намалява броя на сгрешените копия.
Обаче , ако причината не е в замърсяването , а в нещо по сериозно ( варикоцеле , хидроцеле , хормонални проблеми и пр.), в бушоните на ел. таблото , например :wink: , тогава едно почистване няма да свърши работа , защото причината не е там , следователно търсим къде е.
Сега , не разбирам защо една биопсия ще промени нещата- то е все едно да вземеш копията директно от машината или да ги занесеш 10м по-нататък , е какво от това , нали самото копие не е качествено?
Мисля си и друго , този проблем не се ли избягва , ако се мине на вариант ин витро.Там поне по-силният побеждава , докато при ИКСИ , няма как да се разбере кой е с дефект в ДНК-то и кой не?
Така де , стига да има по-силни...

 
*
Re: SDI тест
« Отговор #48 -: Май 23, 2008, 15:19:22 pm »
Мисля си и друго , този проблем не се ли избягва , ако се мине на вариант ин витро.Там поне по-силният побеждава , докато при ИКСИ , няма как да се разбере кой е с дефект в ДНК-то и кой не?
Така де , стига да има по-силни...

... и стига подвижността да е на ниво. Иначе... пак на камък.
Re: SDI тест
« Отговор #49 -: Май 23, 2008, 15:31:00 pm »
Ефирче, много ме развесели с образността на разсъжденията ти. За съжаление, нищо не разбирам от тези работи и ще се радвам някой капацитет да се включи.
До колкото знам обаче, тези фрагментации пречат на захващането на ембриона, а не на самото оплождане. Т.е. дали е икси или ин витро май няма особено значение :ask:
Другото, за което се чудя е: като се избират сперматозоиди за иксиране, не могат ли да се изберат такива без фрагментации!?!? Тъмна Индия ми е. И да вземе някой да се включи за тази биопсия, дали наистина елиминира проблема, че след по-малко от месец почвам стимулация, а съвсем се умопомрачих. и смятам да ми е последна. :(
Re: SDI тест
« Отговор #50 -: Май 23, 2008, 15:43:31 pm »
като се избират сперматозоиди за иксиране, не могат ли да се изберат такива без фрагментации!?!?
Аз да продължа де , с предположенията...
Намерих един материал , но не успявам да го кача тук , не се справям просто...
За да се разпознаят фрагментираните , се оцветяват с различни химикали , облъчват се с рентгенови лъчи и после се изхвърлят съответно.
Няма начин да бъдат разпознаваеми при иксирането.
За това допуснах че естествената борба при тях е най-добрия вариант , но пък и Ази е права....
*
Re: SDI тест
« Отговор #51 -: Май 23, 2008, 17:55:56 pm »
Искате да кажете, че ако подвижността е зле няма да може да се направи инвитро и се минава на вариант ИКСИ. Но ако е добра подвижността, но имаме ИЯР, варианта пак е ИКСИ.
Въобще инвитрото май е за предпочитане, но ако не може инвитро, тогава се прибягва до ИКСИ и то няма как да се избегне, за да заобиколим този дефект.
Но аз все пак да попитам ние тука само си предполагаме, наистина дали при Инвитрото може да се заобиколи този проблем със SDI теста ( т.е тези с дефекта може пък да са най-бързите и пак да овапцат картинката )
Обещавам да го питам Владимиров следващия път като ида, ама до тогава.....
*
: SDI тест
« Отговор #52 -: Май 23, 2008, 20:21:53 pm »
Прекрасна картинка, чета и ми настръхва косата :balk_144:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: SDI тест
« Отговор #53 -: Май 23, 2008, 21:11:06 pm »
При малък брой яйцеклетки - най-логичното и правилно решение е Икси.
При Икси няма начин да се избере сперматозоид без фрагментации, за това се приема за норма на СДИ фрагментациите да са под даден% - демек избират се по "хубост".

Аз също си мисля че, начина на добиване на сперматозоиди не е решение, освен при случаите когато се налага.

Друго ми е странно: защо при лош СДИ се дават 2 месеца антиоксиданти и Л-карнитини и след това контрола, като сперматогенезата е 70-90 дни?!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: SDI тест
« Отговор #54 -: Май 25, 2008, 16:44:33 pm »
Цитат
Друго ми е странно: защо при лош СДИ се дават 2 месеца антиоксиданти и Л-карнитини и след това контрола, като сперматогенезата е 70-90 дни?!

И аз точно за това се чудя?

 Сега не знаем какво да правим да опитаме ли другия месец или да изчакаме до септември? Все пак ако при лош СДИ процедурата е обречена на неуспех, защо да си даваме напразни надежди и психологически и финансово да се натоварваме.Ще видим тази седмица доктора какво ще каже.

*
Re: SDI тест
« Отговор #55 -: Май 26, 2008, 08:40:43 am »
Тези 2 месеца при нас, когато отидохме при Кацаров станаха 3, той беше категоричен че трябва да са 3 месеците на лечение, независимо, че Владимиров каза 2. И аз смятам да си ги пие 3 месеца и тогава ще правим контроли. То и без това 2 рия месец е юни - а юли вече клиниката е отпуск та няма какво да се чудя.
*
Re: SDI тест
« Отговор #56 -: Май 26, 2008, 10:32:18 am »
...При Икси няма начин да се избере сперматозоид без фрагментации, за това се приема за норма на СДИ фрагментациите да са под даден% - демек избират се по "хубост".

"Хубост" в случая се превежда като "морфология".

Не съм специалист, но след 3 опита мога да кажа, че фрагментациите не са причина да не настъпи оплождане. Но са сигурна причина да спре развитието на ембриона още преди да настъпи време за имплантация.
*
Re: SDI тест
« Отговор #57 -: Май 26, 2008, 11:30:31 am »
А при инвитрото този проблем "избягва" ли се?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #58 -: Май 27, 2008, 11:42:05 am »
А при диагноза олигоастенозооспермия, възможно ли е теста да е добър, има ли вариант за инвитро с икси, и после да се прецени кои ембриони да се върнат.

Знаете ли кога клиника Малинов са отпуск, ако вече семейството е в процедура, има ли кой да ги следи все пак.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: SDI тест
« Отговор #59 -: Май 28, 2008, 06:07:25 am »
Ние сме с лоша морфология, с лоша подвижност, с намален брой и на сперматозоидите, и на еякулата. СДИ показа 43% с дефрагментации. Имаме 2 ИКСИ и дори до имплантация не стигнах. Стаменов смята, че това е причина за неуспеха. Вероятността ни за успех е много малка, ако не подобрим СДИ, а Кацаров казава, че вероятността да се подобри след прием на билки и антиоксиданти е 30%.