0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #140 -: Септември 01, 2008, 13:27:08 pm »
Аз също мислех че ще има доста отговори по темата.Мъжа ми преди един месец прави теста и от тогава пие витамини но незнаем какво е положението,рано е,поне три месеца трябва да минат.

*
Re: SDI тест
« Отговор #141 -: Септември 01, 2008, 14:49:07 pm »
Гледам Таня цяла тема е отворила за подобрение след лечение дано да има много полужителни отговори,надявам се ние да сме едни от тях.

 
Извинете-положителни отговори :oops:
наскоро премахнахме киста на епидидима
рецидивира много бързо
въпреки нея два пъти забременявах спонтанно
за кистата е ясно, че ако не причинява дискомфорт не е категорично за операция

Ами Мини,ние също се надяваме на спонтанно забременяване,не изключвам тази възможност напротив.Колкото до операцията се чудим дали това би подобрило SDI това пък да увеличи шансовете за успешно ИКСИ.
Ти кога забременя преди операцията или след това?   
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: SDI тест
« Отговор #142 -: Септември 01, 2008, 16:42:32 pm »
първата операция на Ник беше от варикоцеле, левостранно, кистата я е имало и тогава, но с големина на грахово зърно, за това не са я и махнали
забременях 11 месеца след операцията, имаме регистрирано живо раждане на перфектно износен /и изработен  :wink:/ бебок- в ръцете на баща си от снимката
тази година около великденските празници се оплака от дискомфорт- отидохме, кистата беше рецидивирала и много уголемена и се наложи да организираме операция много бързо, забременяла съм в първите дни на май, операцията беше на 12.05 :wink: а два дни преди операцията кистата беше достигнала размера на двата му тестиса едновременно  :?
дай Боже всекиму
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #143 -: Септември 01, 2008, 22:21:57 pm »
При нас SDI-теста беше 19% и д-р Владимиров каза, че няма проблем да направим ICSI. По това време и наше приятелско семейство (също негови пациенти) правиха теста и резултата беше 30%. След два месеца прием на витамини, L-карнитин и Пикногенол процента падна на 20 и пристъпиха към процедура. Искам да уточня също, че при тях няма никакви други отклонения в спермограмата, докато при нас положението е трагично. Затова се питам, доколко има връзка между % на ДНК-фрагментация и показателите на спермограмата?
Re: SDI тест
« Отговор #144 -: Септември 02, 2008, 10:33:36 am »
Но доколкото виждам мъжкия фактор си върви ръка за ръка с фрагментираната ДНК.


 Ние бяхме с морфология 9 % по Крюгер, а SDI - теста в Плевен показа висок оплодителен потенциал.
*
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #145 -: Септември 02, 2008, 10:39:54 am »
Jingle_bell, много ти благодаря за информацията. Това което аз съм чела е, че май няма голяма връзка между ДНК фрагментацията и показателите на спермограмата. При нас също спермограмата беше много добра, но SDI теста - беше 33% дефрагментирани, при реф. стойности - до 30. А съм чувала за много лоши спермограми и добър СДИ тест. Ако някой знае нещо повече по темата - моля, нека да се включи.

Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #146 -: Септември 02, 2008, 11:47:33 am »
Ние имахме спермограма,правена при д-р Даскалова, с морфология по Крюгер 4.5%.След това направената спермограма при д-р Владимиров излезна с морфология 14 или 15% по Крюгер,което ни накара да се втрещим.Между двете спермограми имаме една,направена в клиника Надежда-там морфологията беше 15%,но по СЗО.В крайна сметка СДИ теста показа 16% мисля,т.е.добър оплодителен потенциал.
*
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #147 -: Септември 03, 2008, 16:03:12 pm »
При нас SDI-теста беше 19% и д-р Владимиров каза, че няма проблем да направим ICSI. По това време и наше приятелско семейство (също негови пациенти) правиха теста и резултата беше 30%. След два месеца прием на витамини, L-карнитин и Пикногенол процента падна на 20 и пристъпиха към процедура. Искам да уточня също, че при тях няма никакви други отклонения в спермограмата, докато при нас положението е трагично. Затова се питам, доколко има връзка между % на ДНК-фрагментация и показателите на спермограмата?
Бре че хубаво подобрение,браво значи има ефект от антиоксидантите пък и само след два месеца.Веднага купувам пикногенал,дано всички да се повлияват така добре!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #148 -: Септември 03, 2008, 17:02:54 pm »
А ние купихме Proxeed plus, но повече от месец, месец и половина не можем да си го позволим, по 206 лева е на месец, доста е.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #149 -: Септември 03, 2008, 17:04:18 pm »
Излязоха генетичните изследвания и на двамата, всичко е наред, поне се успокоихме доста.

Но защо SDI е толкова лош, на какво може да се дължи.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #150 -: Септември 03, 2008, 18:54:00 pm »
Момичета,от къде купувате пикногенола?Ние сме с SDI тест 23% и мъжа ми пие вит.C,Е,фолиева к.,оксибор форте и DHEA.Това последното е някаква добавка,която купихме от магазин за фитнес добавки,но няма листовка,за да разбера за какво е всъщност,но пък ни е изписано от лекар,така че това до някъде ме успокоява.На контролен тест ще сме след 20 дни някъде.Дано е дало малко ефект поне цялото зобене .
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #151 -: Септември 03, 2008, 19:45:34 pm »
DHEA e стероиден хормон ,произвежда се от надбъбречната жлеза и малка част в тестисите.
Пикногенала , можеш да си го поръчаш в аптека , но има два вида , единият е по-силен. Цените са ,съответно около 30 и 60лв .

На контролен тест ще сме след 20 дни някъде. .
Двадесет дни след лечението или остават двадесет дни от общо 3 месеца лечение?
При мъжете цикъла на сперматогенезата е около 3 месеца. За по-кратък срок едва ли ще има желан ефект. :?
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #152 -: Септември 03, 2008, 19:50:43 pm »
20 дни останаха.Почти не остана :lol:
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #153 -: Септември 03, 2008, 20:03:39 pm »
 :goodluck:
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #154 -: Септември 03, 2008, 22:38:09 pm »
Ефирче,благодаря за разяснението!Пикногенала,предполагам че по-силният е и по-ефикасен.Имам и още два въпроса това за един месец ли е и точното му наименование това лие?Защото в интернет намерих антиоксиданс с пикногенал и не знам дали е същото.И един последен въпрос.Как е точно пикногенАл или пикногенОл?Сори за последното,ама пак в интернет излиза с о и се притеснявам да не стане грешка.
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #155 -: Септември 03, 2008, 23:31:19 pm »

venig79, предполагам че Ефирче има впредвид това от снимката? Има го от 20мг за 26,60лв. и от 40мг за 47,80лв. в  търговска верига “Лечител”. Поне в едно мение  на д-р Тачева във форума ставаше на въпрос за него - ПИКНОГЕНОЛ.

Обещах на Ganka:)
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #156 -: Септември 03, 2008, 23:38:10 pm »
 :thankyousign:
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #157 -: Септември 04, 2008, 09:51:15 am »
venig79 ,elma_gb го е онагледила.
Елма ,благодаря ти!
Сега за цените , явно като се поръча в аптека , цената се качва с 10-на лева(ей,много печелят да му се не види...)
Вътре са 60 капсули , т.е. ако взима от силното по 1 или 2 на ден ще стигне съответно за месец или два.

Ето повече информация от Лечител:
http://www.lechitel.bg/product.php?p=24
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #158 -: Септември 04, 2008, 11:20:14 am »
Благодаря ти,Ефирче! Исках също да те попитам-твоят мъж пил ли е DHEA ?И ако е пил -имаше ли някакъв резултат?
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #159 -: Септември 04, 2008, 11:31:07 am »
И моят пие хормони в момента - клостилбегит.
До края на месеца ще правим контрола и ще споделя тук резултата.
Аз обаче включих , на моя глава едни други препарати , на основа на живи млечно-кисели бактерии.
Ще видим какво е станало, скоро и ще си кажа всичко. :D