0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #80 -: Юни 18, 2008, 10:48:32 am »
В петък сме на консултация.От март месец сме си взели лекарствата и нямах търпение да почваме, а това чакане ме изтощава психически още повече, пък за милото да не говорим.

Кажете ни, моля ви, какво ви изписаха да пиете, и какво помогна.

А какви генетични изследвания да направим, какви са цените много важно, и тези изследвания само за информация ли се правят, може ли да им се въздейства, хич не съм наясно, посъветвайте ни, моля ви!!!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: SDI тест
« Отговор #81 -: Юни 18, 2008, 12:18:15 pm »
silvanchence,
искам да те посъветвам нещо. Знам колко много искаш да започне процедурата колкото може по-скоро. И аз така много исках,и се натоварвах, и от нерви и зор, хормоните и са толкова зле, че нищо не може да започне,а бяхме на прага на процедурата.
Приеми факта, че ще започнете тогава когато е най-подходящо и успеха ще бъде най-вероятен.

Сега за SDI. Напиши моля те, какво точно пише в последния ви резултат от СДИ, за да го коментираме.
Иначе за пиенето на билки и стимуланти- мъжа ми пие различни комбинации, вече 2 години и абсолютно нищо не помогна.

За генетични изследвания при мъжа и аз се интересувам, ако може някой да посъветва- какво и къде да направим? И колко ще струва.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #82 -: Юни 18, 2008, 12:41:49 pm »
Права си, трябва да се успокоим.

Това са резултатите
DFI : 57.3
HDS : 27.4.

И са изброени дефектите в проценти.

Оценка по Крюгер нормална морфология < 1.

              СЕГА        преди шест месеца

обем           3                                       3
вискозитет     силно повишен.                          нормален
конц.          5,6                                     7,8
общ брой       16,8                                    23,5
активно подвижни -                                      5                     
подвижни        4 %                                     10
бавно подвижни  4 %                                      5
неподвижни     92 %                                      80
аглутинация     не.                                      да

Диагноза : олигоастенотератозооспермия.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: SDI тест
« Отговор #83 -: Юни 18, 2008, 12:42:23 pm »
Ние генетични не сме правили, не мога да ви бъда полезна за съжаление.
Който е правил, нека моля да се включи, най-добре Мели, ако има възможност.
То може и да има по темите някъде, ама...
*
Re: SDI тест
« Отговор #84 -: Юни 18, 2008, 15:05:56 pm »
Ние правихме генетични на мъжа ми - цитогенетични и микроделеции на Y-хромозомата. Мели ни посъветва да ги направим. При нас бяха наред. Пуснахме ги във ВМИ Пловдив, а те по куриер ги изпратиха до София, до Майчин дом. Сената не си я спомням точно, но за двете беше между 100-120 лв май. Резултатите от генетичните излизат за около 20 дни и са окончателни, т.е. не могат да се повлияят от медикаменти.
*
Re: SDI тест
« Отговор #85 -: Юни 20, 2008, 10:45:19 am »
Ето топла топла информация и от Варна:

Цитогенетичен анализ - 125лв при доц. Ангелова - резултати след 3 седмици.
Микроделеции на Y-хромозомата - 160лв изпраща се кръв в София (не се прави във Варна) - резултати след 7 работни дни.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #86 -: Юни 23, 2008, 11:48:10 am »
Има голяма разлика в цените, 100-120 за двете, 165 за цитогенетичен и 125 за второто, какви са всъщност при д-р Стаменов.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: SDI тест
« Отговор #87 -: Юни 23, 2008, 15:42:59 pm »
Здравейте,

Нещо много се обърках с тези тестове и много ще се радвам ако ми помгнете. :D
На мен ще ми махат тръбите, така че ин витрото ни е гарантирано. Мъжът ми обаче първо беше с диагноза астенозооспермия 14,8% нормокинтечини и антиспермални антитела 88,1 /това през ноември/, след това лечение и сега втора спермограма с резултат - нормозооспермия - 69,5% нормокинетични. С нормална морфология по Крюгер все са си 18-18,5%. Не знам дали тази промяна е възможна само за 6 месеца.
Преди имаше чиста микробиология, а сега концентрацията на микроорганизми била минимална. Изолирани са урогинетални микоплазми, единични колонии коагулаза негативни стафилококи и Ureaplasma urealyticum.
За съжаление д-р Личев /от Плевен/ не ни изписва лечение на тези микроорганими без да направим SDI тест.
Каква е връзката между този тест и лечението на микроорганизмите, както и защо не може да се направи примерно месец преди да започнем стимулацията, а трябвало веднага?
Много дълъг ми стана поста, ама с тези резултати от спермограмите и микроорганизмите нещо взех да се съмнявам кое е истина.
Благодаря Ви още веднъж.


Re: SDI тест
« Отговор #88 -: Юни 24, 2008, 10:10:48 am »
Здравейте,

Нещо много се обърках с тези тестове и много ще се радвам ако ми помгнете. :D
На мен ще ми махат тръбите, така че ин витрото ни е гарантирано. Мъжът ми обаче първо беше с диагноза астенозооспермия 14,8% нормокинтечини и антиспермални антитела 88,1 /това през ноември/, след това лечение и сега втора спермограма с резултат - нормозооспермия - 69,5% нормокинетични. С нормална морфология по Крюгер все са си 18-18,5%. Не знам дали тази промяна е възможна само за 6 месеца.
Преди имаше чиста микробиология, а сега концентрацията на микроорганизми била минимална. Изолирани са урогинетални микоплазми, единични колонии коагулаза негативни стафилококи и Ureaplasma urealyticum.
За съжаление д-р Личев /от Плевен/ не ни изписва лечение на тези микроорганими без да направим SDI тест.
Каква е връзката между този тест и лечението на микроорганизмите, както и защо не може да се направи примерно месец преди да започнем стимулацията, а трябвало веднага?
Много дълъг ми стана поста, ама с тези резултати от спермограмите и микроорганизмите нещо взех да се съмнявам кое е истина.
Благодаря Ви още веднъж.

На мен ми прилича на изнудване за пари.
*
Re: SDI тест
« Отговор #89 -: Юни 24, 2008, 11:05:38 am »
Ами честно казано след като гледам резултатите от двете спермограми и на мен взе да ми намирисва на такова нещо  :D Не искам да обиждам д-р Личев разбира се и точно затова питам каква е връзката между този SDI тест и микробиологията, лечението и след това ин-витрото. Той твърди, че трябвало да се направи сега, защото ако се наложи лечение отнемало време.
Забравих да кажа, че на микробиологията имаше написано от кои антибиотици се влияят тези микроорганизми. Според мен просто трябваше да му изпише хапчета и вече месец два преди ин-витрото да го направим този тест щом толкова трябва.
Вие как мислите?


*
Re: SDI тест
« Отговор #90 -: Юни 24, 2008, 16:12:06 pm »
На нас никой не ни е изследвал микроорганизми.
СДИ теста е нещо съвсем различно и не виждам никаква връзка.
Дефрагментацията едва ли има нещо общо с микроорганизмите, незнам, може и да греша!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: SDI тест
« Отговор #91 -: Юни 24, 2008, 18:04:48 pm »
Цитат
Преди имаше чиста микробиология, а сега концентрацията на микроорганизми била минимална. Изолирани са урогинетални микоплазми, единични колонии коагулаза негативни стафилококи и Ureaplasma urealyticum.

За тая уреа сме пили: Доксициклин - за 10 дни, но контролата ми остана положителна, след това Клацид - за 10 дни.

Според руски източници Ureaplasma urealyticum е инфекция, която стои на челни места сред причините за увреждане на сперматогенезата. Извода е прост - инфекция - антибиограма - лечение.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: SDI тест
« Отговор #92 -: Юни 24, 2008, 23:50:07 pm »
Аз четох, четох, но не можах да разбера :oops: Лошите показатели при SDI теста на имплантацията ли пречат или на износването?
Нашата спермограма ми изглежда средна хубост:
количество - 1.0 мл,
брой - 56 млн,
реакция Ph - 8,
аглутинация (+),
подвижност:
нормокинеза - 60%,
хипокинеза - 10%,
акинеза - 30%,
морфология:
нормални форми - 60%,
дегенеративни форми - 40%
Това е от преди лава?две години. От тогава доктора не е повдигал въпроса за нова сперморама или за други изледвания.  Дали да не пусна SDI тест на своя глава?


Re: SDI тест
« Отговор #93 -: Юни 25, 2008, 09:24:37 am »
Аз четох, четох, но не можах да разбера :oops: Лошите показатели при SDI теста на имплантацията ли пречат или на износването?
Нашата спермограма ми изглежда средна хубост:
количество - 1.0 мл,
брой - 56 млн,
реакция Ph - 8,
аглутинация (+),
подвижност:
нормокинеза - 60%,
хипокинеза - 10%,
акинеза - 30%,
морфология:
нормални форми - 60%,
дегенеративни форми - 40%
Това е от преди лава?две години. От тогава доктора не е повдигал въпроса за нова сперморама или за други изледвания.  Дали да не пусна SDI тест на своя глава?

До колкото разбрах пречи на имплантацията и няма общо с "хубостта" на спермограмата. Така че по-добре пусни един тест, да не говорим и че док иска разширена спермограма не по-стара от 6 мес.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #94 -: Юни 26, 2008, 10:43:52 am »
Имате ли представа, с биопсия може ли до някаква степен да се избегне проблема с дифрегментациите все пак.

Само оксибор форте, спимен и лкарнитин ли изписва Кацаров по принцип.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: SDI тест
« Отговор #95 -: Юни 26, 2008, 13:16:50 pm »
На нас д-р Владимиров ни каза, че с биопсия може да се избегне този проблем. Освен това което си изброила ни предписа също : 1000 мг. витамон С и 400 мг витамин Е. Освен Л-карнитина и Асетил Л-карнитин.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: SDI тест
« Отговор #96 -: Юни 26, 2008, 13:19:07 pm »
Имате ли представа, с биопсия може ли до някаква степен да се избегне проблема с дифрегментациите все пак.

Само оксибор форте, спимен и лкарнитин ли изписва Кацаров по принцип.

Аз лично се съмнявам.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: SDI тест
« Отговор #97 -: Юни 26, 2008, 14:50:58 pm »
Имате ли представа, с биопсия може ли до някаква степен да се избегне проблема с дифрегментациите все пак.

Само оксибор форте, спимен и лкарнитин ли изписва Кацаров по принцип.

Аз лично се съмнявам.

И аз!
Не защото много знам, а защото здравата логика сочи, че тези дефрагментации са генетичен проблем, а на генетично ниво не знам да може да се правят промени. Още по-малко да могат да се избягват чрез TESE - нали все от един и същи човек се взима, а на него генетиката му е една така или иначе.
Поправете ме, ако греша, защото и аз чакам резултати и се моля да не са необратими дефектите.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #98 -: Юни 26, 2008, 15:54:34 pm »
Винаги ли лошия тест говори за генетични проблеми, няма ли вариант да е нещо различно, защо тогава след препоръка на Кацаров и прием на антиоксиданти при някой резултатите се подобряват значително.

Някъде четох, че от спермограмата може до голяма степен да се направи извод, ако общия обем ли, концентрацията ли, не помня, е под определени граници, имало голяма вероятност за това, но не мога сега да намеря къде го четох.
Знаете ли нещо такова.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: SDI тест
« Отговор #99 -: Юни 26, 2008, 16:14:13 pm »
За какви генетични проблеми говорите,нали и мъже без проблеми също имат макар и малко   
повредени ДНК,значи по-скоро говорим за количеството увредени,нали затова и теста е в проценти.