0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: SDI тест
« Отговор #360 -: Август 19, 2012, 21:56:15 pm »
Здравейте момичета, ние сме с мъжки фактор - ОлигоАстеноТератоЗооСпермия.
SDI показатели - DFI: 33,75% и HDS: 31,9%. Ин Витро доктора каза, че нещата са драматично зле. Докторът-андролог каза, че сме направили всичко, което е можело да направим и не ни препоръчва повече нищо да правим.

Планираме опит септември месец. Но сега като чета виждам, че някои доктори не препоръчват опит над определени нива на СДИ теста до подобряване на показателите. Вие какво мислите за това? Над колко според вас няма шанс? И колко всъщност са ни по-малки шансовете с тези показатели? И изобщо - какво да правим - обречен ли е опита, който планираме за другия месец? Какво се прави при тези показатели?

Има ли бременни и родили с такива показатели?   
Re: SDI тест
« Отговор #361 -: Август 27, 2012, 11:06:02 am »
Струва ми се, че всички тези въпроси тряба да поставиш на лекаря си и да изискаш от него задълбочени  и прями отговори. Можеш да се консултираш и с друг специалист по стерилитет преди да присъпите към процедурата. Ако сте готови да пробвате с доносрска сперма, обсъдете и този вариант. На нас ни бе предложено при следващия стимулиран опит една част от яйцеклетките да бъдат оплодени икси с материал от съпруга ми, а другата - с донорски. Още обмисляме. DFI при мъжа ми е 31,2 %, а HDS - 57 %.
« Последна редакция: Август 27, 2012, 11:09:13 am от hope-love »
Re: SDI тест
« Отговор #362 -: Октомври 10, 2012, 16:07:49 pm »
Гледам скоро не е писано в темата, та искам да попитам задължително, желателно или безсмислено е да се прави ДНК фрагментация преди процедура?
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*
Re: SDI тест
« Отговор #363 -: Октомври 13, 2012, 05:12:13 am »
Освен да получите лоши новини, не виждам смисъл.
Имате ли добър лекар, който знае какво лечение да проведе?
Имате ли време за подобно лечение преди процедурата?

Аз и мъжът ми се борихме с мъжки фактор в американската система на здравеопазване и при лекари, които сметнаха за ненужно това изследване. Тезата им беше, че ако резултатът е лош, няма ефективно лечение, което да доведе до значително подобрение, а вече се готвехме за ИКСИ.

Ето тук обобщение на статия от 2007-ма година с подобен извод: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17644094

Най-добре попитай Мели в темата й за консултации. Тя ще ти отговори правилно и удачно.
« Последна редакция: Октомври 13, 2012, 05:14:07 am от цигу »
Re: SDI тест
« Отговор #364 -: Декември 11, 2012, 00:25:52 am »
Относно SDI теста -  колкото повече търся информация за SDI теста, все повече ми се потвърждава тезата, че не подлежи много на лечение. Това е мнението и на нашата лекарка, която ни препоръча кариотипиране (това е генетично изследване)и след това не ИКСИ, а ИМСИ. Метода ИМСИ е възможен чрез апаратура, която позволява много по-голямо увеличение на сперматозоидите като по този начин да се избере такъв с добра подвижност, морфология. Този метод има връзка в много голяма степен с преодоляване на лошите резултати от SDI теста, но не ми стана ясно как и доколко точно.Знам,че в България ИМСИ е новост, но все пак някой има ли инфо относно метода ИМСИ и дали наистина значително увеличава успеваемостта.
Успех на всички!
*
Re: SDI тест
« Отговор #365 -: Декември 11, 2012, 10:03:26 am »
тук има интересен коментар относно ИМСИ