0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: SDI тест
« Отговор #120 -: Юли 25, 2008, 21:48:07 pm »
ninkata1, отговора на въпроса
Как ви се вижда положението?
до някъде ти сама си написала в последния си пост
... най-добрия вариянт е да е до 15%,а най-лошия да е над 30%...
т.е. показателите са  в средата  между 15% и 30%, така че явно се нуждае мъжа ти от терапия.

А във връзка с казаното ти от д-р Стаменов, че показателите се влияят от терапия, то подобен е и отговора на д-р Тачева написан в друга тема на подфорума. В нея тя дава и примерна терапия, ако искаш прочети Отговор #68 в темата "Асистирани репродуктивни технологии - консултации с ембриолог".
Обещах на Ganka:)
*
Re: SDI тест
« Отговор #121 -: Юли 28, 2008, 18:20:31 pm »
Я да ви застрелям и аз с един резултат:
70% фрагментирана ДНК от SDI теста в клиника Надежда.
За изненадана - не съм, за отчаяна - не съм, обаче в неведение какво означава и какво ни чака - съм. Развръзката ще я видим през октомври след консултация с д-р Стаменов.
Re: SDI тест
« Отговор #122 -: Юли 28, 2008, 19:36:56 pm »
Цитат
70% фрагментирана ДНК
Май не е много добре.
Цитат
най-добрия вариянт е да е до 15%,а най-лошия да е над 30%
Предполагам ще се наложи прием на медикаменти. Според мен не чакайте октомври месец. Обади се на док и го питай какво да правите до тогава, защото си има 2 пълни месеца, през които можете да вземете мерки и да не губите време, а като ви дойде часа да направите контрола.
Успех.
*
Re: SDI тест
« Отговор #123 -: Юли 28, 2008, 19:42:08 pm »
Според мен не чакайте октомври месец. Обади се на док и го питай какво да правите до тогава, защото си има 2 пълни месеца, през които можете да вземете мерки и да не губите време
Мисля същото,не губи време! Успех!
*
Re: SDI тест
« Отговор #124 -: Юли 28, 2008, 22:47:26 pm »
Според мен не чакайте октомври месец. Обади се на док и го питай какво да правите до тогава, защото си има 2 пълни месеца, през които можете да вземете мерки и да не губите време
Мисля същото,не губи време! Успех!
И аз те съветвам същото.
Re: SDI тест
« Отговор #125 -: Юли 29, 2008, 00:18:27 am »
Според мен не чакайте октомври месец. Обади се на док и го питай какво да правите до тогава, защото си има 2 пълни месеца, през които можете да вземете мерки и да не губите време
Мисля същото,не губи време! Успех!
И аз те съветвам същото.
Подкрепям,не губи време!

*
Re: SDI тест
« Отговор #126 -: Юли 29, 2008, 09:42:57 am »
Ами всъщност часа ми беше за април догодина чак, но док ми записа по-скорошен за октомври. Така че би било много нагло да искам още по-скорошен час. Така или иначе имаме нужда от глътка въздух - и емоционален след 3те опита, и финансов. Така че няма да пришпорваме засега повече. Ще си изчакаме октомври.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: SDI тест
« Отговор #127 -: Юли 29, 2008, 12:13:35 pm »
Я да ви застрелям и аз с един резултат:
70% фрагментирана ДНК от SDI теста в клиника Надежда.
За изненадана - не съм, за отчаяна - не съм, обаче в неведение какво означава и какво ни чака - съм. Развръзката ще я видим през октомври след консултация с д-р Стаменов.

Ази, много съжалявам мила. Аз също съм на мнение да не чакате толкова, защото времето е ценно особено за жената а при мъжа се изисква повече, за да имат ефект лекарствата.
Не искам да ти манипулирам мнението, от друга страна е добре двойката да почине и събере  и емоционални и финансови сили.

 Искрено се надявам нещата да тръгнат в положителна посока съвсем скоро! 


Чуда се дали е необходимо да правим SDI тест като нямаме мъжки фактор.  :oops:

Ще съм благодарна да споделите мнение...
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 13:12:20 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: SDI тест
« Отговор #128 -: Юли 29, 2008, 12:28:03 pm »

Чуда се дали е необходимо да правим SDI тест като нямаме мъжки фактор.  :oops:

Ще съм благодарна да споделите мнение...[/i][/b]

Deep, преди година щях да ти кажа да чакаш док да ти назначи, но сега бих ти казала да не се замисляш, а да прежалиш 100лв и да си го направиш. И нищо да няма, си е добре да си го знаеш. Но доколкото виждам мъжкия фактор си върви ръка за ръка с фрагментираната ДНК.
И благодаря за съвета! :)
Re: SDI тест
« Отговор #129 -: Юли 29, 2008, 12:55:05 pm »
deep  и аз те съветвам да го направите.
По-добре излишно изследване , отколкото излишни притеснения.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: SDI тест
« Отговор #130 -: Юли 29, 2008, 13:10:59 pm »
Благодаря момичета...  :bighug: :bighug:

Явно ще правим теста, за 100-те лева хич не ги мисля ...

Просто се чудех дали е необходим при условието, че имам една бременност но пък от друга страна след аборта имам 2 неуспешни процедури.  :(

Сега август е подходящ момент да се направи.



 Но доколкото виждам мъжкия фактор си върви ръка за ръка с фрагментираната ДНК.
И благодаря за съвета! :)
P.s. Ази, нямаме мъжки фактор.
« Последна редакция: Юли 29, 2008, 13:34:09 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: SDI тест
« Отговор #131 -: Юли 29, 2008, 22:10:35 pm »
Направете теста. При нас няма мъжки фактор, но аз поискахот мъжа ми да го направим. Резултата е доста добър въпреки леко влошената морфология при предишни спермограми. Решихме да го направим, защото при първото ин витро имахме бременост, която обаче приклюи с аборт в края на трети месец. Втория опит беше неуспешен. Та решихме за проверим за дефекни в сперматозоидите. Никога не е излишно да се презастраховаш. Успех. Дано резултатите са добри.
*
Re: SDI тест
« Отговор #132 -: Август 04, 2008, 10:52:16 am »
Ази, докато чакате може да направиш консултация със андролог, при нас Валдимиров след като видя лошите резултати ни изпрати директно при Кацаров и той назначи терапия.
Успех ти желая миличка;-)
*
Re: SDI тест
« Отговор #133 -: Август 04, 2008, 14:17:35 pm »
Здравейте, момичета!
Според вас какво означава следното заключение:
"Хиперспермия. Затруднено втечняване. Повишен вискозитет. Астенозооспермия. Повишени  анти-спермални антитела в семенна плазма."
Накрая е препоръчана микробиология на еякулат, която направихме и е добре, но това заключение нищо не ми говори, а и док не ни обясни. Чак сега като ходихме на контрола за мен, док каза, че спермограмата била много лоша и сме задължително за ин-витро, но само това и то чак сега след 7 месеца!!!
Моля ви, ако някой може да ми преведе ще съм страшно благодарна!
Отнасяй се с околните така, както искаш те да се отнасят с теб!
*
SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #134 -: Август 25, 2008, 11:21:20 am »
Моля ви споделелте дали и с колко са се подобрили резултатите след лечение при лош СДИ тест. Защо имам неприятното усещане ( от четеното тук ), че независимо от лечението не се подобряват резултатите ( или се подобряват много слабо )? А понякога даже има влошаване. И какво следва след това?
Мился, че една такава статистика ще е полезна за много от нас
Re: SDI тест
« Отговор #135 -: Август 28, 2008, 16:19:06 pm »
Здравейте,
Ние направихме SDI тест по препоръка на доцент Конова.
Резултата от SDI е DFI 20%.
Д-р Личев ни насочи да направим една разширена спермограма ,която до този момент никой не ни беше препоръчвал и открихме проблема-морфология 8%  :?.
Следващата стъпка беше преглед при д-р Кацаров ,който откри варикоцеле на съпруга ми и ни препоръча операция след 3 месеца.
Ето ,че един SDI тест ни даде повече информативност от 7 месеца лечение в известна столична клиника ,през които се предполагаше ,че мъжът ми е с отлична спермограма и нямаше нужда от разширена такава.
Правете го!Вярно скъп е,но кажете ми има ли нещо евтино в борбата със стерилтета?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: SDI тест
« Отговор #136 -: Август 29, 2008, 16:08:53 pm »
С какво опитвате да подобрите SDI теста, момичета, моля ви, ако имате добри резултати, пишете да дадете съвет.
При нас преди два месеца се откри проблема, но оттогава нищо не сме правили, решихме малко да си починем, ходихме и на санаториум.

Искаме да пробваме вече нещо, сега сме взели Proxeed plus, но не знам един месец лечение ще даде ли някакъв положителен резултат.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: SDI тест
« Отговор #137 -: Август 30, 2008, 10:57:10 am »
Здравейте,
От това,което прочетох в американските страници разбирам, че идеята да се изследва фрагментиралата ДНК при мъжете идва от установяването ,че мъже претърпели химеотерапия или друг вид продължително лечение са със силно занижени репродуктивни възможности,за това фрагментиралата ДНК се свързва пряко с така наречения оксидативен стрес.Излиза, че мъжката половина е много по- уязвима в това отношение.Агресивната среда в която живеем засяга фертилността с по-голяма сила мъжете.Аз за това продължавам да не разбирам , това е дефект ,който е пряко свързан с начина на живот или е нещо което мъжа носи по рождение,генетичен проблем т.е.такава е природата на мъжа или е нещо, което той придобива в последствие.
При нас:морфология 6,5 и SDI - 21%,препоръка за отстраняване на киста на епидима,две неуспешни иксита.Да ви кажа оставила съм го човека да си пие биричката да припалва по цигара две.То не беше тъпкане с антиоксиданти чайове,бабини зъби абе квото се сетите.Рабои почти денонщно за да покрие икситата и да припечели за ново,не знам къде е истината, всъшност предполагам че е някъде по средата.Човек трябва да се грижи за репродуктивното си здраве цял живот не ми се вярва, че тримесечен прием на антиоксиданти ще разреши проблем за който не се знае как и кога е възникнал.Сега обмисляме операция на кистата ,честно казано мисля че това по може да доведе до подобрение на показателите,иначе сега на есен пак ще направим SDI,аз ще настоявам да се направи,тогова ще ви пиша какво е дереджето.Гледам Таня цяла тема е отворила за подобрение след лечение дано да има много полужителни отговори,надявам се ние да сме едни от тях.
Аз съм си Тома Неверни,не ми обръщайте внимание, пийте си добавките и чайчетата :D 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: SDI тест
« Отговор #138 -: Август 30, 2008, 21:15:01 pm »
наскоро премахнахме киста на епидидима
рецидивира много бързо
въпреки нея два пъти забременявах спонтанно
за кистата е ясно, че ако не причинява дискомфорт не е категорично за операция
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: SDI тест - резултати след лечение
« Отговор #139 -: Септември 01, 2008, 13:11:56 pm »
Не мога да разбера защо никой не пише в тази тема? Толкова много от мъжете са минали лечение след този тест, толкова ли е конфиденциална информацията дали има подобрение и с колко??